VERENIGINGSNIEUWS VENRAY'S MANNENKOOR M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Orkestvereniging Venray Vocaal ensemble Arabesque KINDERKOOR de BANDELIEREN VENRODE CRESCENDO UMBRA '69 ARS MUSICA Jongerenkoor CHRISKO Huurders belangen- verenigingVenray Nederlandse vereniging voor Parapsychologie Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan O.J.C. DINGUS Kinderkoor De Vredesklokjes Wijk Noord-West De Huisvriend N.V.I.H. COC O.J.C. DE BRAK L.V.B. Springplank EHBOafd. Venray TRIMCLUB F.N.V. N.J.N. Huisvrouwen- kontakt Brukske Wijkvereniging Veltum D'66 Buurtvereniging Brukske PEEL EN MAAS ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting k. I Donderdag 20 november om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop repetitie Toet- zengers. A.s. zaterdag 22 november feesta- j vond welke in het teken staal van maar liefst 9 jubilarissen t.w. Jan Oudenho- j ven. 40 jaar lid. Chris Heyndermans en I Jac. Laurensse 25 jaar lid en Jos Drab- bels. Just Janssen. Sjeng Goumans, Lambert Seuren, Frans Fleurkens en Stan Storms 12'/2 jaar. Ook de Sint zal op deze avond aanwe zig zijn. Alle leden met dames dus a.s. zaterdag om 20.00 uur aanwezig in de Wieënhof. Maandag 24 november bestuursver gadering. Donderdag 27 november om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur het gehele koor. Na afloop weer repetitie Toetzengers. Verdere programma: 30 nov zondagochtendconcert om 11.30 uur in de schouwburg. 13 dec Eucharistieviering Castenray om 19.00 uur. 21 dec kerstconcert om 16.00 uur. 25 dec Kerstmis. Grote Kerk 11.00 uur. Afmelden R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 20 november. Om 20.00 uur repetitie harmonie orkest. Zaterdag 22 november. Intocht St. Nicolaas. Bijeenkomst om 14.45 uur op het parkeerterrein gemeen tehuis. Uniform: met hoed/pet en witte shawl. Zondag 23 november. Concert Schuttersveld. Bijeenkomst al daar om 10.30 uur. Uniform zonder hoed/pet. Donderdag 27 november. Om 20.00 uur repetitie harmonie orkest. AGENDA 22 nov, intocht St. Nicolaas. 23 nov. concert Schuttersveld. 29 nov. Ceciliafeest. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 20 en 27 nov. Om 18.30 uur repetitie DRUMBAND Dinsdag 25 november. Repetitie om 19.00 uur.. Agenda: zie harmonieorkest. Bardienst: dhr. Thomassen. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg. tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Voorlopige agenda 22 november intocht Sl. Nicolaas. 24 november bestuursvergadering. 30 november Limburgse kampioen schappen majoretten in Heel. 1 januari nieuwjaarsserenade Schutters veld en St. Jozef. 4 januari nieuwjaarsreceptie voor ons korps. 24 januari prinseproklematie 31 januari jeugdzitting Hazekeutel Repetities Zondag 23 en woensdag 26 november repetitie voor majoretten, minirelten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Nieuwe leden voor majoretten, mini relten en korps kunnen zich aanmelden op iedere repetitie, zondag van 10.00 tot 12.00 uur en woensdag van 19.00 tot 21.30 uur in de LTS. Woensdag 26 nov. en 3 dec. om 20.15 uur orkestrepetitie in de aula van St. Anna o.l.v. L. Boogaarls. Eveneens om 20.15 uur repetitie voor het klein ensem ble o.l.v. A. Thijssen in de Muziek school. Afmelden bij P. Noten tel. 87858. Programma: Op 16 november voor het orkest een zondagnamiddagconcert in Overloon. Capriccio - B^iema SaLarello CAPRICCIO Dinsdag 25 november. Om 12 35 uur gezamenlijke repetitie in lokaal 216. BOJEMA Vrijdag 21 november. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 22 november. Om 15.30 uur gezamenlijke repetitie in de Galmhut. Zaterdag 29 november. Om 15.30 uur gezamenlijke generale re petitie in de Paterskerk. Afmeldingen uitsluitend bij P. Falco Franken lel. 85855. Maandag 24 november om 20.30 uur gezamelijke repetitie Muziektherapie St. Servatius. Vergeet je muziekkalender niet. Maandag 1 december om 20.30 uur gezamenlijke repetitie Muziektherapie St. Servatius. Afmelden, uitsluitend bij Marian, tel. 04780-85377. Zondag 23 november. We zingen de gezinsmis om 11.00 uur. We zijn om 10.30 uur in het zaaltje, in uniform. Dinsdag 25 november GEEN Fluitgroep. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Dinsdag 2 december Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Ouders die ervoor zorgden dat de kin deren op tijd bij St. Anna waren, be dankt voor het vervoer! Vandaag, de 20e feliciteren alle koor leden onze Karin die jarig is. Proficiat. Tot zondag allemaal bij de Gezins- DAMESKOOR Zaterdag 22 november concert in Goch (Duitsland). We vertrekken om 18.30 uur vanaf ons repetitielokaal zaal Thielen, in officiële kleding. Woensdag 26 november om 20.00 uur in zaal Thielen repetitie voor het hele koor. Zaterdag 13 december avondmis in de Vredeskerk om 19.00 uur. Zondag 21 december onze Venrode- kerstviering. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan mevrouw Sijbers, tel. 81353. Gem. zangvereniging Zondag 23 november. Wij zingen om 10.15 uur de hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 26 november. Van 18.00 tol 19.00 uur repetitie in het aktiviteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Maandag 24 november a.s. om 18.00 uur repetitie leerlingen en om 19.00 uur hele drumband in het Pelgrimshuis te Smakt. Dinsdag 25 november om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Na de pau ze ledenvergadering, in de Galmhut. Zondag 30 november om 11.00 uur gezongen mis in Reuver (witte program ma) waarna om 12.30 uur koffieconcert zaal ,,Hel Centrum". Zondag 14 december 10.00 hoogmis met orkest in Smakt (gele programma). Maandag 15 december kerstconcert voor de leden van het Reumafonds in de Wieënhof (wit programma). Zaterdag 20 december kerstconcert in de Kruuze (rode programma). Zondag 21 december om 16.00 uur kerstconcert met de koren van Venray in de Grote Kerk. Tweede kerstdag om 10.00 uur kers thoogmis in de kapel van St. Anna. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, lel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de container bij Sjeng van Osch, Akkerweg 6. Ons programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 6 december jongerenviering Vredeskerk. Vrijdag 12 december huwelijksmis bruidspaar Ghielen-Hendriks. Woensdag 24 dec. (kerstavond) kerst viering Vredeskerk. Woensdag 31 december oudejaarsa vond, jongerenviering in de Vredeskerk. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der die zich bij ons koor willen aanmel den zijn van harte welkom. We repete ren iedere woensdagavond van 18.30 uur tot ±19.30 uur. Voor aanmeldin gen en/of verdere informatie kun je bel len naar Marly de Haart tel. 82730 of Ellic Gielens tel. 88521 of Pia Verstegen tel. 82170. Wij willen onze leden graag een ple zier doen d.m.v. het organiseren van di verse festiviteiten. Omdat de contributie niet zo Koog is, staan wij open voor uw vrijwillige bijdrage. Deze kunt U storten op bankrek. 15.39.35.952 t.n.v. Jonge renkoor „Chrisko". Bij voorbaat onze hartelijke dank. Samenwerkende Limburgse bewonersgroepen aktiedag: Hoe dcmokratisch zijn de Limburgse woningbouwcorporaties? Onder deze titel wordt op zaterdag 29 november a.s. een provinciale aktiedag gehouden, georganiseerd door het SLB. Bedoeling van deze dag is dat vertegen woordigers van bewonersgroepen en huurdersorganisaties hun ervaringen met de plaatselijke woningkorporaties uitwisselen. Daartoe zullen vertegenwoordigers van huurdersgrocperingen uit Maastricht, Heerlen, Roermond, Hel den en Venray hun ervaringen toelich ten. Tevens zullen twee inleiders, een va nuit de zogeheten consumentenorgani saties (het LOS) en een vanuit het Mi nisterie van Volkshuisvesting ingaan op de problematiek waarmee huurders in hun kontakten met woningbouwvereni gingen worden geconfronteerd en de mogelijkheden die er zijn om daaraan iets te doen. 's Middags vindt een forumbijeen komst plaats waaraan vertegenwoordi gers van korporatiezijde, huurders, mi nisterie en konsumtentenorganisaties zullen deelnemen. Het SLB zal een eisenpakket formule ren m.b.t. het demokratisch funktione- ren van woningbouwcorporaties. Dit pakket zal dan aan de corporaties en de gemeentes worden toegezonden. De dag slaat onder leiding van Mr. Bernard Tomlow en duurt van half elf tot half vier in wijkhuis De Terp, Gerrit Verhoevenstraat 14 te Roermond. Ook van de Huurders Belangen Vere niging Venray zullen afgevaardigden aanezig zijn. Deze vereniging on dersteund de belangen van huurders en woningzoekenden met als doelstelling de bevordering van het recht op goed en betaalbaar wonen, zoals dit momenteel speelt op Wit Desselke. Deze kwestie zal op de aktiedag ook aan de orde komen. De bewonersgroep van Wit Desselke wil een verbeteringsplan om het achterstal lig onderhoud aan te pakken. Deze akti- viteiten worden door de HBV gesteund. Evenals op tal van andere plaatsen in Nederland en België heeft de Neder landse Vereniging voor Parapsychologie (NVP) ook een afdeling .kernkring" in Venray nl. de Kernkring Limburg. Parapsychologie is een wetenschap die zich bezig houdt met het onderzoek en de bestudering van de z.g. paranor male verschijnselen zoals psychokinese, telepathie en helderziendheid, maar met het doel zich op een verantwoord moge lijke manier te oriënteren. Dit gebeurt ook op kerkkringen d.m.v. discussies. Verder verschijnt hel tijdschrift De Spiegel der Parapsychologie, waar al de ze zeer aktuele zaken op een weten schappelijke manier worden benaderd. De eerste lezing is gepland op woens dag 26 november a.s. om 20.00 uur met als onderwerp „sterfbed-visioenen". De lezing wordt gehouden door drs. F. Snel uit Bilthoven in De Wieénhof, Leunse- weg 20. Toegang ƒ5,-. Het ligt in de be doeling voor 1987 vijf lezingen te orga niseren. Nieuwe leden/donateurs kunnen op deze avond alle gewenste informatie krijgen. A.s. zaterdag 22 november is de in tocht van St. Nicolaas in Venray. Tradi tiegetrouw zal de schutterij aan deze in tocht deelnemen. Aanvang 14.45 uur bij het raadhuis. Bijeenkomst om 14.00 uur bij het clubgebouw van D.S.V aan de Leunseweg. We hopen dat iedereen aan wezig is. vooral de schutters met een be paalde funktie en de jeugdleden. Zorg er voor dat uw uniform netjes in orde is zodat we ons weer keurig aan hel Vèn- rayse publiek kunnen laten zien. Maandag 24 november begint de win tercompetitie weer in gildehuis café De Klomp. Alle leden zijn welkom. Heavy Metal in Dingus Vrijdag 21 november is het weer headbangen geblazen in Dingus. Deze keer met maar liefst twee bands, name lijk Bonfire en Angus. Bonfire is een jonge, veelbelovende band uit Eindho ven die na een jaar repeteren klaar zijn om Nederland te veroveren. Angus speelt als tweede band, een van hun demo's werd beoordelen als „best heavy demo 1985". Ze hebben ook al reeds 1 elpee gemaakt. Dit is echter niet alles; ter afsluiting zullen de beide bands een sessie doen. waarbij ze enkele be kende nummers zullen spelen. De zaal gaat om 21.00 uur open en de toegang is maar ƒ5,-. Benefietconcert. Zaterdag 22 november organiseert het Nicaragua-comilee Venray een benefiet concert ten bate van een bouwbrigade in Nicaragua. De volgende bands zullen spelen: Narrow Escape (swingende rock/blues) en Mies en Frans (met o.a. Ernzl lans en Jan Hendriks, u weet wel). De aanvang is 22.00 uur en de loc gang is 7.50. Sportverslagen dienen dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Vrijdag 21 november Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.30-17.15 uur Zaterdag 22 november We zingen de mis om 19.00 uur in Smakt, Vrijdag 28 november Repetitie voor het HELE koor van 16.00 tot 16.45 uur. Zaterdag 29 november (le advent) We zingen om 19.00 uur de mis in de Vredeskerk. Vrijdag 4 december Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur 2e Stem: Iet op de repetitietijd van morgen! Zaterdag om 18.20 uur ver wachten we jullie in het parochiezaaltje. We zingen in de lange rokjes. Wie nog geen rokje heeft of nog moet omruilen kan op Langeweg 63 terecht. Tot mor gen op de repetitie. Programma Vrijdag kienen reisvereniging. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Zondag koffie-kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Maandag 20.00 uur sjoelen o.l.v. Harry Scheepers- Dinsdag openbare vergadering wijk bewoners Noord West in Den Hoender. Aanvang 20.00 uur. Agenda: opening, mededelingen, bindingsavond vrijwilli- gers(sters),- boerebrulluft, thema avonden, toekomstige aktiviteiten, jeugdaktiviteiten, rondvraag, sluiting. Woensdag van 18.30 tol 20.00 uur Jeugdclub. Woensdag volksdansen. Aanvang 21.00 uur. Donderdag derde kaartavond uit de serie van 6. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. A.s. maandag ledenvergadering in In den Engel. De agenda: opening, notulen vergadering 9 oktober jl., mededelin gen, ingekomen stukken, bestuursmede delingen, opgeven voor het vervoer met de bus naar de Wereldtentoonstelling. Kosten 17,- p.p., contributie, rond vraag en sluiting. Maandag 24 november ledenvergade ring om 20.15 uur. Op de agenda staat o.a. jaarverslag '85/'86, financiën en bestuursverkiezing. Ook niet-leden zijn welkom maar hebben geen stemrecht. Theateravond Op veler verzoelc heeft het COC Ven ray een theateravond georganiseerd. Flikkertejater StationAir speelt op 29 november a.s. hun 2e produktie getiteld „Dr Omen Mate31oos" welke d.m.v. improvisaties tot stand gekomen is. De voorstelling bestaat uit een aantal persoonlijke belevingen van de spelers. Mede hierdoor is het geen verhaal. In een fragmentarische opzet passeren the ma's de revue zoals haat/liefde, macht/ onmacht, mannelijkheid/vrouwelijkheid etc. Kostuums, licht en geluid spelen vaak een even belangrijke rol als de spelers. De teksten staan op band, de spelers zelf spreken niet, sprakeloos als in een droom. Het publiek wordt geconfronteerd met de dromen en obsessies van drie mannen, de kijker kan zijn eigen invul ling geven en zijn eigen verhaal maken. Zo zullen gevoelens van sympatie, her kenning en afschuw bij de kijker ont staan. Het is een voorstelling die je beslist gezien moet hebben! 29 November a.s. om 21.30 uur in OJC DIngus, Hoenderstraat 10. Entree ƒ6,-. Kom wel op tijd. Zaterdag 22 november „The Vietnam Veterans" in OJC De Brak. Een vijf mans formatie uil Frankrijk waarvan de zanger en de gitarist in '67 ook al een bandje hadden. De muziek die ze nu maken klinkt als toen. Psychodelisch, 60-er jaren, rock geïnspireerd door Doors, Pretty Things, Seeds. Electric- Prunes, Dylan etc. Dit alles te horen op hun drie studio en 1 live elpee. Het con cert begint om 22.00 uur en de band speelt 2x 1 uur. Dus! AFDELING OOSTRUM Op 20 november komt dhr. Kauffeld ons iets vertellen over allerlei ziektes die we aan ons hart kunnen krijgen zoals hartinfarct, angina, pectoris, hartaanval enz. Ook vertelt hij iels overeen hersen bloeding en de gevolgen van al deze aan doeningen voor ons verdere leven. Het belooft een interessante avond te wor den. Het bestuur hoopt dan ook op een grote opkomst van onze leden. Met de leiding van de Torro in Ven ray hebben we afgesproken dat de leden van onze vereniging daar op excursie mogen komen. Omdat we verwachten dat veel dames gebruik willen maken van deze gelegenheid om eens een kijkje achter de schermen van een winkel te neit\en waarin we toch allemaal wel komen, hebben we twee data gep land: dinsdag 25 en woensdag 26 no vember a.s. We worden om 10.00 uur ('s morgens) verwacht, ledereen kan er op eigen gelegenheid naar toe gaan. Hebt U zin om deel te nemen aan de ze excursie, will U dit dan voor vrijdag middag 21 november doorgeven aan L. I.indcrs, t-84251. Tevens opgeven of U op dinsdagmorgen of woensdagmor gen wilt gaan. Er is club voor beide groepen van half zeven tot acht uur. Donderdag 20 november winkeltocht voor kinderen van 6-9 jaar. Dinsdag 25 november dropping voor kinderen van 9-12 jaar. Eerste optreden F.HBO afd. Venray bijzonder geslaagd Onder meer dan gewone belangstel ling vond afgelopen zaterdag 15 novem ber de provinciale jubileum,,lolus"wed- strijd plaats te Melick. Als de „Lotus" een wedstrijd organiseert dan weten de deelnemende ploegen dat alles tot in de perfectie geregeld is. Wat zij als gewon den „kunnen presteren" lijkt op het on gelooflijke want de werkelijkheid werd meermalen benaderd. Tweeëntwintig ploegen namen aan deze wedstrijd deel. Natuurlijk is het winnen van een prijs leuk, maar het dur ven deelnemen aan zo'n wedstrijd is veel belangrijker. Steeds werd na iedere ongevals-opdracht de opgave uitvoerig besproken. De EHBO afd. Venray - de jongste Limburgse afdeling - was bij zonder succesvold en behaalde onder leiding van Mevr. M. Keijsers een eer volle 3e plaats met 229 punten, achter Nieuw Lolbroek en winnaar Roggel. Het bijzondere van onze wedstrijd- ploeg is dat twee leden in het voorjaar hun EHBO diploma hebben behaald. De Venrayse ploeg bestond uit C. Koop man, M. Relouw en I. Cornelissen met als reserve ons jeugdlid N. Relouw. De leiderspreis werd gewonnen door de afd. Herkenbosch met 79 punten. De Venrayse leider C. Koopman behaalde 75 punten en was vierde. Heeft u ook belangstelling voor het EHBO gebeuren neem dan kontakt op met Jules Kessels, Zandakker 20 Venray (85068) of Rudy Martens, Kruidenlaan 21 Venray (89049). Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf de aanvang wandelpad op het Lorbaan cir cuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaan cir cuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij de Ballonzu'l Beekweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. ABVAKABO Op maandag 24 november organi seert de ABVA KABO afd. Venray een feestavond voor de jubilarissen die 25 jaar of meer lid zijn van deze vakbond. De feestavond wordt gehouden in wijk centrum De Kiosk in het Brukske en be gint om 20.00 uur. Op vrijdag 19 december a.s. wordt er een informatie-avond gehouden met als thema sociale zekerheid. Deze dag wordt gehouden in De Staay te Blerick. U kunt zich hiervoor opgeven bij J. Pee- ters, tel. 04780-85874. INFO TEAM Eke le, 3e en eventueel 5e donderdag van de maand houdt het FNV Info T^am spreekuur in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske vanaf 18.30 uur. Het Info Team is er voor alle leden van een FNV bond. U kunt bij ons te recht met al uw problemen. Als U naar het spreekuur komt, is het erg belangrijk dat U alle ter zake doende stukken meebrengt. Dit bevordert de behandeling van uw geval. Voor spoedgevallen kunt U naar de coördinator van ons Into Team. Dat is J. Versieegen, tel. 87312, tussen 18.00 en 19.00 uur. Ook kunt U bij uw eigen vakbond terecht. Voor adressen, zie Venray van A tot Z blz. 36 en 37. Op zaterdag 22 en zondag 23 novem ber wordt er in Roermond een districts vergadering gehouden. Alle informatie over dat weekend vind je in de LIMBO. Dus als je tijd hebt, het zal erg interes sant zijn. In verband hiermee is er zondag geen excursie. Voor evt. informatie kun je 82128 bellen. En dan... 25 november... net als voorgaande jaren weer een ochtend vol verrassingen. Want dan vieren we Sin terklaas. Hoe kunt U meedoen aan dit programma? Wel. da', is heel eenvou dig. U hoeft alleen een cadeautje ter waarde van 3,- tot 5.- le maken, voorzien van een gedichtje. Er is deze ochtend geen entree, wel een creche. Heeft U een kind op de creche, dan vra gen we U vriendelijk ook voor hem/haar een presentje klaar te maken met de naam van uw ukkie erop. Lijkt U dit alles ook leuk? Kom dan op 25 november lussen 9.00 en 11.20 uur naar wijkcentrum De Kiosk en neem gerust uw vriendin, buurvrouw, zus of moeder mee. Dan maken we er samen een gezellige ochtend van. Heeft U nog vragen, bel dan Lente Gosling (81059) of Ria v. Brederode (87042). Tot ziens. A.s. zaterdag 22 november van 19.00 tol 21.30 uur jeugddisco in 't Schöpke te Veltum met rond 20.00 uur Play Back wedstrijd. De disco is voor de jeugd van 10 t.m. 13 jaar. Entree 1,50. Ook de jeugd van andere wijken en plaatsen zijn welkom. Kom wel op tijd want vol is vol. Hallo jongens en meisjes. Over twee weken is het alweer Sinter klaas. Daarom staat de komende week natuurlijk in het teken daarvan. Iedere keer gaan we pepernoten bakken en op maandag en woensdag nog een sinter klaas. Op dinsdag doene spellen. Tot ziens dus! Sint in Veltum Op school hebben jullie allemaal een kleurplaat gekregen, anders kom je er een halen in het clubgebouw aan de Touwslagerstraat. Deze plaat op tijd in leveren en laat even welen wat je voor Sinterklaas wilt doen op 29 november. Nadere gegevens volgen volgende week. Op woensdag 26 november a.s. om 20.00 uur is er weer een algemene jaar vergadering in het bovenzaaltje van Ho tel De Zwaan aan de Grote Markt te Venray. Agenda: opening, jaarverslag 1986, financieel overzicht 1986, kandidaatstel ling voorzitter, aftreden voorzitter, ver kiezing voorzitter, consept provinciaal verkiezingsprogramma, rondvraag, slui ting. Dhr. Henk. o.d. Buysch is statutair aftreedbaar als voorzitter en niet meer herkiesbaar, leden die zich kandidaat willen stellen als voorzitter kunnen zich aanmelden bij het dagelijks bestuur of op de avond zelf. Adressen d.b.: Henk o.d. Buysch, voorz. Landweertweg 5, tel. 85705; Huub Broens, seer. Kennedystraat I, tel. 85009; Will Matthijssen, penn. Den nenoord 18, lel. 82763. Wilt U meer weten of zich opgeven als lid van D'66 laat het dan even weten aan de secretaris Huub Broens. Dat U welkom bent dat weet U. De knutselactiviteiten voor de kinde ren van de basisschool zien er voor de komende week als volgt uit: Groep 1 en 2, woensdag 14.00-15.00 uur, snoepknutselen; Groep 3 en 4 maandag 18.30-19.30 uur nagelplank verven en spijkeren; Groep 5 en 6 dins dag 18.30-19.30 uur kleien. uw weekblad St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette". Met vandaag als middelpunt Klaus Wunderlich met George Baker Selecti on. Van 20.00 lot 21.30 uur een direkte lij- nuilzenaing vanuit de studio met als programma Nieuws en actualiteiten, sport en verzoekplatenprogramma. Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten, daarna het verzoekplatenprogram ma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt Klaus Wunderlich met George Baker Selecti on. Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius. Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: vanaf 10.00 tol 11.00 uur het programma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt: Klaus Wunderlich met George Baker Selection. Donderdag 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualiteiten" waarna een platenprogramma en tot slot „Zomaar Muziek". Nieuw Spraeland Oostrum. Woensdag van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en casset te". met vandaag als middelpunt: Ja mes Last met Wiener Schrammel'n. De Kruuze. Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo" YVoensdag: van 10.00-11.00 „Met band, plaat en cassette" met vandaag als middelpunt: Klaus Wunderlich met George Baker Selection. Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum. Hel Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Lourdescomité afdeling Venray Indrukwekkende foto/dia-avond van de Kinderbedevaart Hoe spontaan kinderen reageren, bleek vrijdag j.l. in de zaal van Huize ,,St. Vincentius", toen Philip Delf- gaauw uit Noordwij k aan Zee zich als belangstellende aandiende tijdens een korte pauze. In een mum van tijd had hij alle jonge pelgrims letterlijk en fi guurlijk om zijn nek. Het was inderdaad een indrukwek-i kende bijeenkomst, waar niet alleen alle pelgrims uit Venray acte de presence ga ven, maar ook mensen die zich met hun kinderen in Lourdes bij de Venrayers hadden aangesloten. Zo hadden mensen uit Reuver, Belfeld, Velden en andere omliggende plaatsen de weg naar Huize „St. Vincentius" gevonden. Bijzonder op prijs werd gesteld de aanwezigheid van de verpleegkundige Janine van de Loo uit Nijmegen die zich onderhield met zowel ouders als kinde ren, die in Lourdes waren. Van alle kan ten werd deze verpleegkundige aange klampt. Het werd een waar familiefeest, zoals we nog niet gekend hebben. Een 100<7o opkomst spreekt voor zich. Aan het begin van de avond was iedereen in de gelegenheid de tentoon gestelde foto's te bekijken en eventueel bij te bestellen. Daarna volgde de door heer G. Philipsen zelf gemaakt dia-serie, die er zijn mocht. Liefst 405 dia's van de Kinderbedevaart werden op het witte doek geprojekteerd. Dat deze vertoning een aandachtig gehoor vond was wel te verwachten. Zelfs de kinderen wist men met deze opname lange tijd te boeien. Na een korte pauze werden nog een drietal filmpjes gedraaid, gemaakt door twee pelgrims en tot slot een filmpje van de heer Philipsen. Tijdens de pauze had de heer Lou Werson een dankwoord gesproken tot al diegenen, die hem hadden gefêteerd, omdat hij voor de 50e maal het Genadeoord van O.L. Vrouw van Lourdes had bezocht. Hij feliciteerde tevens Philip Delfgaauw, die voor de 25 ste keer in Lourdes was. Ook voor zr. van de Loo had hij een opbeurend woordje. Een antwoord van Philip Delfgaauw was eigenlijk te verwachten. Hij kenschetste de heer Werson als een groot leider van de verpleegkundigen en een man die weet wat delegeren is, maar ook een man, die altijd pleit voor een goede samenwerking tussen alle diensten. Daarna stal brancardier Philip de show. Het lukte hem om alle aanwezi gen in een grote kring te krijgen, zowel ouders als kinderen, om als slotlied „Geef mij een hand" een waardig einde aan deze avond te maken. Voorzitster mevr. van Stiphout dank te alle aanwezigen en hoopte hen allen nog eens in Lourdes te mogen ontmoe ten. Een speciaal woord van dank richtte zij tot de direklie van Huize St. Vincentius en medewerkers voor de gastvrijheid en hoopte ook in de toe komst deze traditie in ere te mogen houden. Op velen zal deze avond een diepe indruk hebben gemaakt. Het was al laat toen men eindelijk de bestellijsten voor foto's kon inleveren om voldaan huiswaarts te keren. Uw tabaksspeciaalzaak in Venray zorgt met Sinterklaas voor uw vurige wensen I .k. schoolstraat 18 venray ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 21 november. Om 18.30 uur voor alten en sopranen; om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 23 november. Om 10.15 uur Hoogmis in Wanssum, (in uniform) Maandag 24 november om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens; Dinsdag 25 november om 18.30 uur alleen voor de alten Woensdag 26 november om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: A.s. zondag gaan we naar Wanssum voor het zingen van de Hoogmis. Er wordt op gerekend dal alle koorleden meegaan. Een vriendelijk verzoek aan de ouders om zelf voor het vervoer te zorgen. Graag om uiterlijk 9.30 uur bij De Galmhut zijn, uiteraard ook de jon gens die geen vervoer hebben, ledereen dient uiterlijk om 21.45 uur bij de kerk in Wanssum te zijn.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13