m MERK WAT JE HEBT! HINDERWET HINDERWET AGENDA WIJKCENTRUM LANDWEERT NADERT VOLTOOIING Collektekalender november 1986 Parkeerterrein „Gouden Leeuw" weer via Kempweg bereikbaar NIEUWE RIJBEWIJZEN Monumentenlijst van de gemeente Venray Raad van Arbeid Waardering woonomgeving RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, ecuiomische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme) Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting. bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19 45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 („baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 („baantjes trekken") Zaterdag 8,30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter 3 tot en met 9 november: Natio naal jeugdfonds, beter bekend als Jant je Beton (landelijke aklie); 10 tot en met 16 november Re search fonds Diabetes Mellitus (landelij ke aktie). 22 november: Venrayse Zwemve reniging Spio (plaatselijke aktie .n het kader van het jeugdcollectewezeh;. Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. Met de slogan ,,Merk wat je hebt" beveelt de politie iedereen aan om zo veel mogelijk waardevolle bezittingen te voorzien van een merk, zoals bijvoor beeld de postcode. Het graveren van fietsen, zoals dat hier in Venray gebeurd is en nog steeds gebeurt, is daar een goed voorbeeld van. Maar Venraynaar L. van de Kerkhof pakt - in nauwe sa menwerking met de Venrayse gemeente- poltie - de zaken breder aan.... op heel simpele wijze zijn niet alleen fietsen voortaan van een merk te voorzien, maar ook auto's, televisie's en video's. Op maandag 10 november a.s. vervalt het spreekuur van burgemeester Defesche Met een kersverse inschrijving bij de Kamer van Koophandel op zak biedt Van de Kerkhof de Venrayse bevolking zijn diensten aan. Allereerst is er bij voorbeeld het nieuwste idee op het ge bied van het voorkomen van auto diefstallen: het etsen van de autoruiten. Het idee is simpel en effektief tegelijk: alle ruiten van een auto worden voor zien van het kentekennummer via een etsing van enkele milimeters hoog en 7 centimeter breed. Doordat alle ruiten geëtst zijn, zal de eventuele dief van de auto enerzijds diep in de buidel moeten tasten om de auto van nieuwe ruiten te voorzien, vóór deze kan worden door verkocht en anderzijds zal het allermist onopgemerkt blijven als iemand ineens een komplete set autoruiten koopt. De ze uit Canada overgewaaide vinding heeft Van de Kerkhof in zijn Service- pakket opgenomen en in nauwe samen werking met de politie op de markt ge lanceerd. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester- en 'wethoudfefs -Van Venray maken beken dat door hen op 29 oktober 1986 hinderwetvergunning is verleend aan: Nijssen b.v., Veulenseweg 20 te Veulen, onder het stellen van voorwaar den voor het uitbreiden van een meng- voederbedrijf, gelegen aan de Veulense weg 20 te Veulen; S. Nijssen, Putténweg 56 te Ys- selsteyn, onder het stellen van voor waarden voor het oprichten en in wer king hebben van een champignonkwe kerij, gelegen aan de Steegse Peel weg (ongen.). De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 7 december 1986. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in- g»\!iend door de aanvrager, de betrok- De heer Van de Kerkhof is voor de politie trouwens - in de allerbeste bete kenis van het woordt - geen onbekende. Bij het fietsen-graveerprojekt was hij medeverantwoordelijk voor het grave ren van zo'n 20.000 Venrayse fietsen en inhakend op het succes èn het nut daar van komt daar nu het graveren van au toruiten, i.v.'s en video-apparatuur bij. Maar ook daar hoeft het hiet bij te blij ven, want feitelijk komt ieder waarde vol bezit voor etsing in aanmerking. Op zichtbare èn onzichtbare plaatsen. Het etsen van een t.v. kan bijvoorbeeld in een hoek van de beeldbuis plaatsvinden zonder dat dit het kijkgenot hoeft te verminderen, want zo gauw het t.v. toestel aanstaat, is de geëtste postkode niet meer te zien. Voor zowel het etsen van de autoruiten als de t.v.-schermen geldt dat deze niet uit te wissen valt en er dus sprake is van een permanente diefstalpreventie. De heer Van de Kerkhof die van wat met het graveren van fietsen als vrijwilli gerswerk begon inmiddels zijn beroep heeft gemaakt, is telefonisch te bereiken voor een afspraak via 04780-82259. Hij komt dan aan huis om uw waardevolle spullen te graveren en zal dan tevens de politieregistratiekaart overhandigen waarin eigenaren hun bezittingen kun nen vermelden, zodat zij bij een onver hoopte diefstal des te eerder hun spullet jes terug kunnen hebben. Immers, de praktijk wijst uit dat gegraveerde spul len èn minder snel worden meegenomen èn, wanneer dat toch gebeurt, ze veelal snel boven water komen. Wat het etsen kost? Voor een t.v. wordt 20,- in rekening gebracht; voor een auto 60,-. ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr H I VI. Defesche, burgemeester I M. Poels. secretaris Nadat het parkeerterrein „Gouden Leeuw" enige tijd niet bereikbaar is ge weest via de Kempweg is dit voortaan wel het geval. De werkzaamheden aan dit parkeerterrein zijn nu dermate ver gevorderd dat er volop gebruik van ge- maakt kan worden door het winkelend publiek. Ondanks dat de werkzaamhe den nog enige tijd voort zullen duren, zal ook de bereikbaarheid van het ter rein vanaf de Leeuwstraat zoveel moge lijk gehandhaafd worden. Dhr. L. van de Kerkhof graveur van al uw kostbaarheden Zoals rijbewijshouders ongetwijfeld bekend zal zijn, is per 1 oktober jl. de bevoegdheid tot afgifte van rijbewijzen overgegaan naar de burgemeester. Voorheen gebeurde dit door de Com missaris van de Koningin. Omdat bij de gemeente Venray paspoorten en toeristenkaarten over het algemeen direct worden klaar gemaakt, bestaat bij veel inwoners de indruk, dat dit ook bij rijbewijzen het geval is. Dat is echter (nog) niet zo Voordat een rijbewijs kan worden af gegeven, moet de burgemeester voorlo pig nog advies vragen van de provinciale griffie in Maastricht. Het is begrijpelijk, dat dit enkele dagen tijd in beslag neemt. Toch duurt de gehele behande ling van een aanvraag momenteel aan merkelijk korter dan voorheen. De aandacht wordt erop gevestigd, dal door de gewijzigde procedure de aanvrager(sler) persoonlijk zijn of haar handtekening op het aanvraagformulier moet plaatsen. Dit kan aan hel loket ge beuren, maar ook kan in het raadhuis (afd. bevolkingszaken) het aanvraagfor mulier worden gehaald, dat betrokke ne thuis ondertekent. Als het rijbewijs gereed is, wordt aan de aanvrager(ster) een kaartje gezonden met de mededeling, dat het kan worden afgehaald (persoonlijk of door een huis genoot). Voor de goede orde: de rijvaardigheid blijft in het algemeen tot hel 70e jaar van de rijbewijshouder(ster) geldig, maar hel rijbewijs moet elke 10 jaar ver nieuwd (vervangen) worden i.v.m. aan passing van de adresgegevens en (nieuw) pasfoto. Momenteel beschikt de grootste groep rijbewijs-bezitters nog over een rijbewijs, dat niet langer dan 5 jaar gel dig is. Zij moeten dus na het verlopen van de geldigheidsdatum (die op het rij bewijs vermeld is) een aanvraag voor vernieuwing indienen. HET IS DUS EEN MISVERSTAND TE MENEN. DAT DIT RIJBEWIJS AUTOMA TISCH TOT HET 70E JAAR GELDIG BLIJFT!!! Indien een rijbewijs niet op tijd ver nieuwd wordt, is men bij het besturen van een motorvoertuig STRAFBAAR. Indien U over rijbewijzen vragen wilt stellen kunt U dat doen bij de afdeling Bevolkingszaken, tel. 04780-83838, toestel 134 of 132. De commissie voor Algemene zaken vergadert op maandag 10 november a.s. vanaf 17.15 uur in het raadhuis over on derstaande zaken: 1. Behandeling van de begroting 1987 voor wat betreft het taakgebied van de commissie; 2. Beschikbaarstelling van een krediet voor het instellen van een organisatie onderzoek van het ambtelijk apparaat; 3. Vaststelling verslag voorgaande vergadering; 4. Ingekomen stukken en mededelin gen; 5. Bespreking gewestaangelegenhe den; 6. Ontwerp-raadsvoorstel over vorde ringen langs gerechtelijke weg; 7. Procedure bedoeld voor de benoe ming van een nieuwe gemeentesecreta ris; 8. Rondvraag. De commissie voor Maatschappelijke Zorg en Sociaal-Cultureel werk verga dert op woensdag 12 november a.s. van af 17.30 uur in het raadhuis over on derstaande zaken: 1. Mededelingen; 2. Spreekrecht; 3. Verslag voorgaande vergadering; 4. Ingekomen stukken; 5. Gewestaangelegenheden; 6. Voorstel tot wijziging van de veror dening op het college van bijstand en een voorstel tot benoeming van nieuwe leden van dit college; 7. Bespreking van de nota „minima beleid"; 8. Behandeling van de gemeentebe groting 1987 voor wat betreft het taak gebied van de commissie en dan met na me het welzij nsprogramma 1987. Met verwijzing naar artikel 6, lid 2 en artikel 7, lid 3 van de monumentenver- ordenin& van de gemeente Venray, brengen burgemeester en wethouders van Venray het volgende ter algemene kennis. Bij de Raad van State is geen beroep aangetekend tegen de kennisgeving van het afvoeren van pand Raadhuisstraat 3, de voormalige Ursulaschool, van de gemeentelijke monumentenlijst. In onze vergadering van 15 oktober jl. is dit pand derhalve van de monumentenlijst afgevoerd. Burgemeester en wethouders van Venray mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Op maandag 10 november a.s. vervalt het spreekuur van burgemeester Defesche Alhoewel met de bouw van het wijk centrum Landweert pas na de bouwva- kantie begonnen is, nadert de bouw mo menteel al zijn voltooiing. Volgens sche ma zal het gebouw eind van deze maand gereed zijn, waarmee de wijk Landweert dan een belangrijke voorziening rijker zal zijn. Het gebouw aan de Kruiden laan zal dan de diverse buurt- en wij- kaktiviteiten onderdak verlenen, zoals de peuterspeelzaal, die er met ingang van 1 januari gehuisvest zal zijn. Het centrum kwam tot stand met medewer king van de wijkbewoners zelf, terwijl ook de provincie na een subsidie van 100.000,- een flinke duit in het zakje deed. Het totale kostenplaatje omvat een bedrag van ƒ600.000,-, waarvan ƒ485.000,- voor rekening van de ge meente komt. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 oktober 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning' ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het vernieuwen van een garage berging hobbyruimte aan de Heesak ker 5 en 7 te Oirlo, t.n.v. J.W.A. Gom- mans. Hoofdstraat 37 te Oirlo; het bouwen van een tuinhuisje aan Knopkruid 41 te Venray, t.n.v. Th.G.M. Claes; het aanbouwen van een bijkeuken aan de Vicarieweg 26 te Leunen, t.n.v. A.J.M. van Hees; het bouwen van een tuinhuisje aan de Rondeveld !0 te Leunen, t.n.v. P.M. Berden; het bouwen van een tuinhuisje aan de Stationsweg 30 te Venray, t.n.v. M.G.J. Derkx; het bouwen van een berging aan de Pater Tulpstraat 27 te Ysselsteyn t.n.v. P.H.W. Spreeuwenberg; het bouwen van een carport aan de Binnehof 15 te Oostrum, t.n.v. H.J.M. Lenssen; (ARTIKEL 19 van de W.R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het oprichten van een bankge bouw aan de Albionstraat te Leunen, t.n.v. Bestuur Rabobank, Albionstraat 30a te Leunen; het bouwen van een toiletge bouwtje annex berging kantoortje aan de Endepoel te Merselo, t.n.v. Stichting „Goed Kamp", Lozerlaan 307 te 's Gravenhage. De bouwplannen liggen met ingang van 7 november 1986 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een magazijn- loods aan de Stationsweg 46 te Venray, t.n.v. Psych. Centrum Venray; het bouwen van een garage/berging/hobbyruimte aan de Noordsingel 21 te Venray, t.n.v. H.W.M.J. van Vegchel; het bouwen van 7 bungalows aan de Akkerweg/Hoeveweg te Venray, t.n.v. Muermans Proj. Ontw. Mij b.v., Olympialaan 1 te Roermond; het bouwen van een tuinhuisje en hobbykasje aan de Castelostraat 32 te Castenray, t.n.v. P.J. Strijbos; het uitbreiden van een woning aan Veenmos 43 te Ysselsteyn, t.n.v. J.J.M. Claessens; het bouwen van een tuinhuisje aan Knopkruid 35 te Venray, t.n.v. P.M.M. de Mulder; het bouwen van een veranda aan de Jurahof 3 te Venray, t.n.v. J.T. Kruunenberg. De bouwplannen liggen met ingang van 7 november 1986 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. het bouwen van een carport aan de Binnenhof 17 te Oostrum, t.n.v. R.P.M. de Kleijn; het uitbreiden van een woning aan de Hoenderstraat 30 te Venray, t.n.v. J.L. Munoz Quintana; het bouwen van een schei- dingsmuur fietsenberging aan de Haag 22 te Merselo, t.n.v. B.W.J. van Meijel; het bouwen van een paardestal aan de Ysselsteynseweg 82 te Ysselsteyn, t.n.v. H.G.M. Litjens; het aanbouwen van een hobby- ruimte aan de Haag 27 te Merselo t.n.v. A.M.C. Thijssen; het uitbreiden van een varkens- fokstal aan de Rotven 3 te Oirlo, t.n.v. M.J.J.C. Philipsen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Door een onjuiste vermelding van het telefoonnummer van de Raad van Ar beid in de Venrayse gemeentegids komt het maar al te vaak voor dat inwoners van Venray pas na veel zoeken het juiste nummer weten te vinden. Daarom hier nog een keer het juiste nummer: 077 - 557333 De jaarlijkse huurverhoging wordt vastgesteld met behulp van het punten- waarderi ngssys teem Daarbij speelt de waardering van de „woonomgeving" een (kleine) rol. Om nu tot een zo objectief mogelijke waar dering van de woonomgeving te komen heeft de huurcommissie een verslag „waardering woonomgeving" samen gesteld waarin straat voor straat afzon derlijk gewaardeerd is. De waardering van uw woonomge ving heeft dus mede de hoogte van uw huur bepaald. Het puntenboek ligt voor U ter inzage op kamer 205 van het gemeentehuis. Wanneer U interesse hebt kunt U daar 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur terecht. KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaar den positief te beschikken op de aan vraag om een hinderwetvergunning van: P. Direks, Steegkamp 2 te Casten ray voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Steegkamp 2 te Castenray. De ontwerp-beschikkingen en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien lot 21 no vember 1986. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tol 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar anleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels. secretaris

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13