Onderhoud van de wegen nu groot knelpunt HINDERWET HINDERWET Collektekalender november 1986 Wethouder Claessens Videoprogramma subsidieregeling huisvesting gehandicapten Waardering woonomgeving Raad van Arbeid Zondag 2 november OPEN DAG in nieuw bedrijf RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12 00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer. reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting. bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden- zorg, culturele minderheden, eman- i cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning) Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8 30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 .baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 fjeugd) Vrijdag 18.30 19.45 (jeugd) 20.00-21.00 .baantjes trekken") Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. 3 tot en met 9 november: Natio naal jeugdfonds, beter bekend als Jant je Beton (landelijke aktie); 10 tot en met 16 november Re- searchfonds Diabetes Mellitus (landelij ke aktie). 22 november: Venrayse Zwemve reniging Spio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen, Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Als je wethouder Claessens vraagt wat voor hem de hete hangijzers zijn bij de behandeling van de gemeentebegroting 1987, dan kan hij uit een omvangrijk ta kenpakket putten. Zijn portefeuille om vat immers de zorg voor het milieu, openbare werken, verkeer en vervoer, agrarische zaken, vuilverwerking en nog diverse andere zaken. Toch springt er wat hem betreft één zaak momenteel echt uit, namelijk de vraag: ,,Hoe hou je met het beperkte geld dat voorhanden is, alle wegen, plantsoenen en bossen in een behoorlijke onderhoudstoestand?" Op de valreep van de algemene beschou wingen in de gemeenteraad hierover een gesprek met wethouder Claessens. VERKEER Het onderhoud van de wegen, de plantsoenen en de gemeentebossen zijn binnen de taakverdeling van het college van b. en w. aan wethouder Claessens toevertrouwd. Geen gemakkelijke taak wanneer je ziet dat juist in die sector de afgelopen jaren zoveel is bezuinigd. Wethouder Claessens: „Als gemeente hebben we driehondertwintig kilo meter aan wegen te onderhouden. Die wegen zijn hoofdzakelijk de laatste der tig jaar aangelegd, maar bij de aanleg werd van een heel ander gebruik uitge gaan dan het huidige. Vandaag de dag gaat er veel meer, maar vooral ook veel zwaarder verkeer over onze wegen, dan waarvoor ze waren voorzien. Daarmee is één oorzaak van de op diverse plaat sen slechte conditie van het wegenver- keersnet gegevenDe andere is dat we de laatste jaren noodgedwongen moesten bezuinigen op het onderhoud. Om nu orde op zaken te stellen voor alle wegen, zou ons ruim 4 miljoen gulden kosten, maar voor 1987 hebben we maar 8 ton beschikbaar. Door dit niet toereikende budget zullen we dus prioriteiten moe ten stellen; de ene weg krijgt dus „voor rang" op de andere. Die voorrang geldt dan vooral voor de hoofdwegen van Venray naar de kerkdorpen. Daarnaast zoeken we naar maatregelen om verder verval tegen te houden. Het is daarbij denkbaar dat we bij enkele wegen over zullen moeten gaan op eenrichtingsver keer, want ga maar na hoeveel de smalle wegen in het buitengebied ervan te lij den hebben als twee tientonners elkaar tegenkomen en moeten passeren. Ik voorzie zelfs dat we voor sommige we gen af zullen moeten stappen van ver harding in de zin van asfalt of klinkers!" MILIEU „Een andere zaak die mij zorgen maakt, is de slechte conditie waarin on ze gemeentelijke bossen verkeren. En dat heeft dan niet zozeer te maken met de mate van onderhoud die wij daar als gemeente plegen, maar met het veelom vattende probleem van de zure regen. Naar mijn mening zit er voor vele hecta ren bos niets anders op dan het te kap pen, maar dan zit je natuurlijk nog met het probleem van wat je er voor in de plaats aanplant. Over die zaak hoop ik vroeg in het nieuwe jaar met een plan ning in de gemeenteraad te komen, via Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft een videoprogramma gemaakt over de Beschikking Geldelijke Steun Huisvesting gehandicapten. De video (18 minuten) getiteld „Zelfs een kleine handicap kan thuis een groot probleem zijn" is bedoeld voor gehan dicapten en hun huisgenoten. Doel is informatie te geven over de mogelijkheden van de subsidieregeling en over de procedure die doorlopen moet worden. Het geheel wordt geïl lustreerd door middel van interviews met gehandicapten die vertellen over hun ervaringen met de regeling. De video is een onderdeel van een voorlichtingscampagne die deze maand van start is gegaan. INHOUD REGELING Gemeenten geven subsidie voor aan passing van de woning van een gehandi capte, zodat deze zo goed mogelijk kan blijven functioneren in z'n woning. Voorbeelden zijn het aanbrengen van beugels in huis voor iemand die slecht ter been is. Ook kan dat zijn het aan brengen van een dovensignalering zodat doven of slechthorenden weten dat er aangebeld wordt. Verder kan het gaan om het weghalen van drempels, zodat een rolstoelgebruiker gemakkelijker door het huis kan gaan. Maar het kun nen ook duurdere verbouwingen zijn. Ook een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing naar een meer geschikte woning is onderdeel van de regeling. WAAR VERKRIJGBAAR Vanaf heden kan de video kosteloos worden geleend via het buro voorlich ting en inspraak van de gemeente, tel. 04780-83838. Voor doven en slechtho renden is ook een ondertitelde versie verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 oktober 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een garage ber ging aan de Kruisstraat 24 te Venray, t.n.v. J.H.M. Maessen; het aanbouwen van een serre aan de Stationsweg 21 te Venray, t.n.v. L.J.A. Grootel; het bouwen van een garage ber ging aan de Moerslag 13 te Ysselsteyn, t.n.v. G.J.M. Versteegen; het bouwen van een bedrijfsge bouw aan De Hees 4 te Merselo, t.n.v. P.J.A.M. Hendrix; het bouwen van 2 meslvar- kensstallen aan de Pottevenweg 12 te Ysselsteyn, t.n.v. J.H.M. Bovee, Rouw- kuilenweg 19 te Ysselsteyn; het bouwen van een woning ga rage aan de Sparveld 5 te Leunen, t.n.v. P.H.M. Wackers, Pavenestraat 6 te Venray; het bouwen van een woning ga rage aan de Sparveld 3 te Leunen, t.n.v. W.A. Rongen, Tamboerijnslraat 11 te Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking le verlenen: het uitbreiden van een woning aan de Van Broekhuizenstraat 63 te Oostrum, t.n.v. G. Willems. De bouwplannen liggen met ingang van 31 oktober 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 19 van de W.R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het uitbreiden van een opsla gruimte aan de Peelweg 9 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.H. Willems. De bouwplannen liggen met ingang van 31 oktober 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. het bosbeheersplan 1987-1991. Feit is dat de natuurlijke verhoudingen in de bossen verstoord zijn geraakt en die moeten weer op orde gesteld worden. Hoe dat dan moet, is iets dat afhanke lijk is van wat de deskundigen ons voor mogenlijkheden kunnen aandragen. Een andere belangrijke zaak vindt ik de sanering van het gebied Endepoel. Belangrijk, maar tegelijkertijd ook moeilijk door de vele faktoren die er mee samenhangen, maar in het kader van het nieuwe saneringsplan van de provincie voor autowrakken, heb ik toch goede hoop dat we dat geregeld krijgen. Verder wil ik het milieubeleid van de gemeente, zoals dat is vastgelegd in onze milieunota, aanpassan aan de aktuali- teit. Er zijn de laatste tijd namelijk op het niveau van het regeringsbeleid veel zaken veranderd, die nog niet terug te vinden zijn in onze milieunota, zoals de problematiek van de bodemsanering en zaken die samenhangen met de voorlig gende nieuwe wetten Bodembescher ming en de Meststoffenwet". CENTRALE ANTENNE Kabel-t.v. en -radio maken ook deel uit van het takenpakket van Claessens. Zijn visie daarop is dat dit verder uitge bouwd moet worden. „We werken aan een onderzoek om via lokale omroep het kabelgebeuren interessanter te ma ken. En dat die kabel interessant moet blijven heeft natuurlijk zo z'n financiële redenen, want hoe meer abonnees we hebben, hoe minder we de tarieven hoe ven aan te passen. Het produkt kabel-t.v. verkoopt zichzelf dan. Verder zijn er gesprekken gaande met enkele buurgemeenten om de mogelijkheden te bezien voor het aansluiten van hen op het Venrayse net, waardoor je de vreem de situatie zou krijgen dat een andere gemeente nog eerder op ons net wordt aangesloten, dan enkele van onze eigen kerkdorpen. Niettemin ben ik van me ning dat het onderzoek naar de moge lijkheden om de diverse kerkdorpen op de kabel aan te sluiten in de komende tijd ter hand moet worden genomen. Een dergelijk onderzoek is echter ver traagd door de gang van zaken bij de aansluiting van Venray, Oostrum en Leunen op het net". SCHOUWBURGPLEIN Het college van b. en w. heeft aange kondigd met een nota over de pleinen binnen de kom van Venray te zullen ko men. Als voorschot daarop heeft dat zelfde college echter al aangekondigd een andere invulling te willen voor het plein voor de schouwburg. Is de nood dan zo hoog? Wethouder Claessens: „Ja. Door de bouwaktiviteiten zullen we waarschijnlijk al in het komende jaar flink in de knel komen met de weekmarkt en de kermis. De plaatsen die we daar namelijk tot nu toe voor ge bruiken zullen dan niet volledig meer gebruikt kunnen worden en dus zullen we naar andere oplossingen moeten uit kijken. Daarbij hebben we in mijn visie dat Schouwburgplein nodig als een on ontbeerlijk stukje ruimte. Bovendien kan dat plein ook veel functioneler dan in zijn huidige uitvoering. Alleen is dat laatste natuurlijk niet de reden dat we hier nu zo'n vaart in willen zetten. De jaarlijkse huurverhoging wordt vastgesteld met behulp van het punten waarderingssysteem Daarbij speelt de waardering van de „woonomgeving" een (kleine) rol. Om nu tot een zo objectief mogelijke waar dering van de woonomgeving te komen heeft de huurcommissie een verslag „waardering woonomgeving" samen gesteld waarin straat voor straat afzon derlijk gewaardeerd is. De waardering van uw woonomge ving heeft dus mede de hoogte van uw huur bepaald. Het puntenboek ligt voor U ter inzage op kamer 205 van het gemeentehuis. Wanneer U interesse hebt kunt U daar 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur terecht. Door een onjuiste vermelding van hel telefoonnummer van de Raad van Ar beid in de Venrayse gemeentegids komt het maar al te vaak voor dat inwoners van Venray pas na veel zoeken het juiste nummer weten te vinden. Daarom hier nog een keer het juiste nummer: 077 - 557333 'T is Kerst voor u'tweet: Bestel nu vast Kerst-en 1 Nieuwjaarskaarten. Doe het dit j/V|V? jaar nu eens W niet op het U laatste moment. van den munckhof bv drukkerij boek en kantoorboekhandel grotestraat 68 5801 BH venray KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaar den positief te beschikken op de aan vraag om een hinderwetvergunning van: M.T.J. Cleven, Eijkenhofweg 2 te Veulen voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij en var kensfokkerij aan de Eijkenhofweg 2 te Veulen; Autobedrijf Gommans en de Wit, Gezellenbaan 8 te Ysselsteyn voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Gezellenbaan (ong.) te Ysselsteyn; S. Michels, Sleegse Peelweg 73 te Leunen voor het uitbreiden van een Ieg- kippenhouderij gelegen aan de Steegse Peelweg 73 te Leunen. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag van J.A.M. Claessens, Deurneseweg 72 le Heide voor het ex artikel 6a, uitbreiden/wijzigen van een kalkoen- houderij gelegen aan de Deurneseweg 72 te Heide, negatief te beschikken. De ontwerp-beschikkingen en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 14 no vember 1986. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar anleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning van: W. Hubers, Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a uitbrei den wijzigen van een legkippenhoude- rij aan de Timmermannsweg 56 te Ys selsteyn; H. Direks, Theeuwenhofweg 3 tp Leunen voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkensfokkerij aan de Theeuwenhofweg 3 te Leunen. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 1 december 1986. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken, toestel 155 of 158) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook monde ling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweesV dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ont"* werp beschikking en of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris BRAKS BOUWMATERIALEN B.V. OPENT IN UDEN Braks Bouwmaterialen B.V., alweer tien jaar gevestigd in Odiliapeel en sinds vijf jaar eveneens in het Venrayse Ys- selteyn, opent nu ook in Uden een bedrijf, in een hypermoderne nieuw bouw aan de Loopkantstraat 11a. De officiële opening van Braks Bouwmaterialen Uden B.V. vindt zater dag 1 november a.s. plaats en zondag 2 november a.s. wordt tussen 11.00 en 16.00 uur open dag gehouden voor iedereen die interesse heeft. Met name uit het bedrijfsleven wordt grote belangstelling verwacht, want behalve aan handel en aannemers in de hele regio, fungeert Braks tevens als groothandel voor de professionele markt en behoren partikulieren uiter aard ook tot de afnemers. Braks Uden presenteert alles, maar dan ook alles op het gebied van afbouw- materialen en daarnaast ook alle ruw- bouwmaterialen zodat optimale service gewaarborgd is. Bij de andere vestigin gen worden voornamelijk ruwbouw- materialen en machinaal timmerwerk verkocht. De 250 m* grote showroom toont een keur uit het zeer brede assortiment, waarin de bekende topmerken vertegen woordigd zijn. Op het gebied van wand en vloertegels is er keuze uit liefst 400 a 500 verschillende soorten, waaronder ook natuursteen. Verder sanitair, douchevouwwand- jes, badkamermeubilair, aanbouwkeu- kens en inbouwapparatuur. Exclusief voor Uden heeft Braks in eigen produk- tie kunststof kozijnen, deuren, (self made) serres, schuifpuien op maat en naar wens, al dan niet van thermopane- beglazing voorzien, desgewenst ook ge monteerd en aangebracht. Voorts kunststofschrootjes en rabat- delen in diverse kleuren. Kunststof en aluminius rolluiken als ook hordeuren worden op maat ge maakt en desgewenst geplaatst. Uniek voor Uden is de optimale pre sentatie van sierbestrating middels showterrassen, die vóór het bedrijfs pand (altijd te bezichtigen) zijn aange legd. OPEN DAG Tijdens de open dag zondag, kan men zich over de vele aspecten van dit unieke bedrijf laten informeren. Er worden allerlei demonstraties gegeven, bijvoor beeld over keukenapparatuur en in de kunststofproduktiehal aan de achter zijde van het bedrijf het op maat maken van diverse kunststofprodukten. TEGEN AUTO Op de Schoolstraat botste een 18-jarige bromfietser tegen een rechts afslaande bestelauto. De bromfietser moest met beenverwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. DIEFSTAL VAN AUTO'S 'n bosperceel aan de Oosterbosweg in Kadett, die geparkeerd stond bij Sport hal De Wetteling, een ruit vernield, len vernield. De versnellingspook en de In een in aanbouw zijnde woning brand ergere vormen ging aannemen gekomen. De gehele woning was door- ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING Sinds 26 september miste een bewo ner van de Kempweg zijn zwarte poes. De poes werd einde vorige week meer dood dan levend aangetroffen in de tuin van de eigenaar. Men had gepoogd het dier met een koord en een mes te ont hoofden. Hals en nek van de poes waren voor een groot gedeelte doorgesneden. Een dierenarts heeft de poes geopereerd en de poes maakt het naar omstandighe den redelijk goed. De politie hoopt op aanwijzingen opt de dierenkweller in de kraag te kunnen grijpen. DRANK IN BESTUURDER Teveel alcoholgebruik kan oorzaak zijn. geweest dat een 24-jarige auto bestuurder op de Ripseweg zijn auto niet in de juiste koers kon houden. Na dat een verkeersbord was geramd kwam hij tot stilstand. Hij moest de bekende proeven ondergaan, waarna hij met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, huis waarts kon keren.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13