Gemeentelijke tarieven vrijwel allemaal omhoog PEEL EN MAAS Gemeenteraad niet akkoord herindeling schouwburgplein PvdA-fraktie voelt zich misleid door het college Anglo-Dutch Award voor Bambo Ltd BfiSülöËs*. Kinder vakantiewerk bracht geld bijeen voor Indiase woning Eeuwig duurt lang Aantrekkelijke vakantiereizen naar Tenerife In de dinsdag gehouden raadsverga dering kwamen o.m. de voorstellen aan de orde betreffende de jaarlijkse aan passing van de gemeentetarieven. Vrij wel alle diensten van de gemeente worden met 1 verhoogd; het gebruik van de sportaccommodaties met 5% en als uitschieter de afvalstoffenheffing met 6.9%. Eerder hebben we er op ge wezen dat de onroerendgoedbelasting met 3% zal worden verhoogd. Niet verhoogd worden de marktgel- den en de toeristenbelasting. En dat waren nu juist twee onderwerpen die de raad extra belast zou willen zien. KOSTENDEKKEND De marktgelden zijn in Venray kos tendekkend. Dat wil zeggen, dat de kosten die gemeente moet maken om een marktdag te kunnen houden, vol ledig betaald worden door de markt kooplieden. Het gaal hier om een be drag van 46.000,per jaar. De ta rieven die de gemeente berekent zijn niet abnormaal hoog en daarom zou de raad er graag 10% bovenop zetten. Een doucheurtje voor de gemeente dus van ƒ4600,—. De voorzitter was het daar helemaal niet eens. Ten eerste zijn de tarieven dekkend; ten tweede behoeven de marktkooplieden niet mee te betalen Het Engelse dochterbedrijf van Bam bo B.V. te Horst, voorheen in Casten- ray gevestigd, heeft de Anglo Dutch Award for Enterprises" van de Nederlands-Britse kamer van Koophan del gewonnen. Zij kreeg deze onderscheiding vanwe ge het opzetten van een nieuw bedrijf, dat qua marketing, organisatie en finan cieel zeer gezond is en dat een goede sa menwerking onderhoudt met een Ne derlands bedrijf (Bambo BV Horst). Deze prijs wordt heden donder dag uitgereikt aan de heren John Slevin (vroeger te Venray woonachtig en als enige en eerste Engelsman, lid van de raad van elf) en J. van Haren, beide di recteuren van Bambo Ltd. te Corby (Engeland). De heer J. van Haren was initiatiefne mer van de eerste vestiging van Bambo in Castenray. Momenteel werken op het bedrijf dal naar Horst is verhuisd 48 werkne(e)m(st)ers. Hierna volgde Bam bo APS in Denemarken met 17 perso neelsleden en in samenwerking met de heer John Slevin de oprichting van Bambo Ltd. in Corby, dat momenteel 34 man personeel telt. Het Engelse be drijf maakt het normale damesverband zelf en betrekt van het moederbedrijf in Horst inlegkruisjes, superdun maand verband en bh-inlegjes. Alle produklen worden verkocht onder de naam Helen Harper en Lady Comfort. In de naaste toekomst zal het Engelse dochterbedrijf diverse nieuwe produk len op de Engelse markt introduceren. aan de algemene kosten van onze ge meente, en ten derde was in de markt- commissie/werkgroep (waarin ook marktkooplui zitting hebben) al geop perd dat de tarieven niet omhoog zouden gaan. Kortom: „verhogen moet je eigenlijk niet doem", zei de voorzit ter. Die luxe kunnen we ons niet permit teren, aldus de heer Kersten (P.v.d.A.). De raad beslist, en dat kan men de marktkooplui gerust duidelijk maken. Volgens dht. Houba (VVD) zijn b. en w. met de blijde toezegging aan de marktkooplui veel te voorbarig geweest. Roep ze maar weer rond de tafel, was zijn advies. Ook het CDA was die mening toege daan. Bij dergelijke toezeggingen be hoort toch steeds de clausule „mits goedkeuring van de raad", doceerde de heer Truijen. En dus gaan de marktkooplui 10% meer staangeld betalen. HINDERWET De hinderwet is een van de gemeente lijke diensten die niet kostendekkend zijn. Desondanks wordt het tarief met slechts 1% verhoogd. Waarom niet meer, vroeg dhr. Kersten. In Nrd. Brabant zijn verschillende gemeenten waar de hinderwet kostendekkend is. Dat moet in Venray ook kunnen, daarom een hoger percentage toepas sen. De voorzitter was van mening dat het moeilijk te berekenen is hoeveel 'n hin derwetvergunning moet kosten. Salaris kosten zijn zonder tijdschrijving niet op de vergunningen om te slaan; zeker niet als men niet weet hoeveel vergunningen per jaar worden aangevraagd. Het ligt wel in de bedoeling aldus de voor zitter in de toekomst deze legeskos- ten flink te verhogen. Maar eerst zal die materie moeten worden onderzocht. „Waarom alleen die post onderzoe ken", vroeg dht. Houba. „Er zijn meer posten die aan een nieuwe prijsbereke ning toe zijn". En ook het CDA was die mening toe gedaan. AFVALSTOFFENHEFFING Een verhoging van 6,9% op de afval stoffenheffing was voor Van de Vorle veel en veel te hoog. Maar er was volgens de voorzitter niet aan te ont komen. De eisen die men op de stort plaats stelt zijn kostenverhogend en dat wordt doorberekend. BEGRAFENISRECHTEN De begrafenisrechten verwacht men voor dit jaar nog voor 77% kostendek kend. Het volgend jaar zal dat terug lopen tot 71% ondanks een tariefver hoging van 1% en een verhoging van 5% op de kosten van een grafkuis of -zuil. De oorzaak is volgens het CDA en de VVD het stijgend aantal crematies. De voorzitter moest dat beamen. Landelijk wordt al 50% van de overle denen gecremeerd en men verwacht een stijging tot 80%. In Venray zijn we daar nog lang niet aan toe, maar een stijging is zonder meer te verwachten. Dhr. Den Brok stelde voor op de be graafplaats een urnenmuur op te richten, welk voorstel door de andere partijen niet werd afgewezen. Volgens Van de Vorle heeft elke tariefverhoging van de begrafenisrech ten zijn weerslag in de premies die men voor een begrafenisverzekering moet betalen. En dat drukt dan weer extra zwaar op het budget van de gewone man. Dus liever geen verhogingen. Het zal nodig zijn, aldus de voorzit ter, dat we in de loop van het komend jaar deze problemen eens onder de loupe gaan nemen. TOERISTENBELASTING Zoals gezegd, was de toeristenbelas ting een van de twee belastingen/diens ten welke niet werden verhoogd. Die be lasting bedraagt nu 36 ct. per overnach ting in camping, hotel of pension. Alle partijen- twijfelden er aan of de registratie van die overnachtingen wel accuraat geschiedt, dus in feite meer zou moeten opbrengen. Dhr. Truijen (CDA) stelde voor het tarief van 36 ct. te brengen op 50 ct. en dat kreeg de goedkeuring van de PvdA en Samenwerking. „Neen", zei de voorzitter, „dat kan niet, want dat zijn doorberekentarieven en die mogen van de minister niet wor den verhoogd als ze niet drie maanden van te voren zijn aangevraagd en vast gesteld dus vóór 1 oktopber, en nu is het haast 1 november". Bovendien, aldus de voorzitter, is hier sprake van een verhoging van 40% en ook dat moet aan de minister met steekhoudende motieven worden voor gelegd. Voor het CDA was dat alles aanlei ding er bij het college op aan te dringen dat voortaan in september de nieuwe ta rieven al op tafel komen. Alleen dan kan de raad er nog in mee beslissen. De heer Kersten moest dat onder- sachrijven. De gemeente had tijdig met de voorstellen moeten komen. „Nu kunnen we er niets meer aan verande ren", zo konstateerde hij boos Wethouder Van Oers verzekerde ten slotte dat in de niéuwe kampeerverorde- ning de overnachtingsregistratie beter geregeld wordt. HERTEBOK OP STAP Zaterdagmorgen zagen bewoners van het Biezevenneke in hun tuinen een her- tebok lopen. De politie kon de bok niet vangen. C. uit Leunen, die in het bezit is van een verdovingsgeweer, werd ge waarschuwd. Toen die arriveerde wist het dier aan zijn belagers te ontsnappen in de richting van Merselo. Na veel moeite kon de bok weer worden geloka liseerd, via de Pas en de Handrik, waar het dier met een goed schot kon worden verdoofd. Omdat de eigenaar niet bekend is, heeft de schutter zich over de bok ont fermd. Daar kan de eigenaar zijn bok komen afhalen (Brienshoekweg 8, Leu nen). DONDERDAG 30 OKTOBER 1986 Nr. 44 HONDERDENZEVENDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 INBRAKEN Nadat de ketting van een terrein- afsluiting aan de Deurneseweg was doorgeknipt, werd toegang verkregen tot het kantoor. Daaruit werden enkele gevulde loonzakjes voor uitbetaling aan de werknemers meegenomen. Uit een schuurtje naast een wo ning aan de Stationsweg werd een pech- lamp en gasbrander gestolen. Met die gasbrander heeft de dader nog getracht het raamkozijn in brand te steken het geen niet is gelukt. Pechlamp en gas brander werden later in de tuin terugge vonden. Vrijdagavond heefteen brutale in braak plaats gevonden in een woning aan de Langstraat, in de nabijheid van de Weg in den Berg. De bewoners waren korte tijd afwezig. Eerst werd een ruit van dubbel glas aan de voordeur ver nield, maar omdat de deur op het nachtslot zat, kon de dader daar niet naar binnen komen. Vervolgens werd aan de achtertijde van de woning ge tracht de schuifpui te forceren, maar ook dat is niet gelukt. Een schuifraam werd tenslotte geforceerd en vermoede lijk is de dader daar door naar binnen gekomen. De gehel woning was door zocht. Op de bovenverdieping heeft de dader een brandkastje uit de muur ge rukt en meegenomen. Daarin zat o.a. wat geld, en een aantal gouden en zilve ren sieraden evenals wat waardepapie ren. De totale schade bedraagt vele dui zenden guldens. Bij de buren werd een paars gekleurde damesfiets uit de berging gestolen. De politie vraagt dringend om getui gen die vrijdagavond iemand op een paarse damesfiets hebben gezien, met mogelijk een kleine brandkast op de ba gagedrager. Mededelingen van getuigen worden steeds zeer discreet behandeld. Zaterdagavond, bij afwezigheid van de bewoners, werd aan de Stations weg ingebroken. Forcering van de ach terdeur lukte niet, waarna via een raam toegang werd verkregen. Ook hier bleek de gehele woning doorzocht te zijn. „Binnenkort zal u een nota over de funktie, invulling en inrichting van de diverse pleinen binnen het centrum worden aangeboden. Vooruitlopend hierop stellen wij u voor ten behoeve van de onvermijdelijke herinrichting van het schouwburgplein (le fase) met een krediet van 250.000,-- rekening te houden", aldus b. en w. in de toelich ting op de begroting 1987, waarin al rekening wordt gehouden met een uit gave in dat jaar van 10.375,-. Maar de fraktievoorzitters hebben in hun algemene beschouwingen het col lege al laten weten (voorlopig) geen ja te zeggen tegen eventuele herinrichtings plannen van het schouwburgplein. Zoals bekend wordt al lang gespro ken over het „omschoffelen" van het schouwburgplein ten behoeve van de zich nog steeds uitbreidende wekelijkse markt en het plaatsen van de jaarlijkse ILLEGAAL KAPPEN VAN BOMEN Tijdens een surveillance ontdekte de politie dat er bomen waren gekapt op een bosperceel aan de Oosterboseg in hei Veulen. Hier was geen sprake van dunning en er was ook geen kapvergun- ning afgegeven. Tegen de eigenaar zal proces verbaal worden opgemaakt inza ke overtreding van de Boswet. Door de kinderen die meededen met Kindervakantiewerk, zijn op de beide dinsdagen tijdens het uitbeelden van gildes, produkten gemaakt, die 's middags tijdens een jaarmarkt werden verkocht. De opbrengst werd via Pater v. d. Sande van de Winkel van Sinkel overgemaakt naar India, teneinde een huis te kopen. Hierop onderstaande re- aktie. Via Pater Van de Sande ontving ik jullie grootmoedige gift voor onze arme mensen in India, een land dat over land en over zee duizenden kilometer van jullie vandaan is. Ik dank jullie hoofdleiding dat zij jullie dit idee gegeven hebben en ik dank jullie edelmoedige hartjes, die er zo vreselijk veel voor over hebben gehad om dat idee uit te voeren. Ik stond te kijken van al jullie namen op twee grote vellen papier. Pastor Hub had er bovendien een kaart van Venray bij gedaan, waarop hij had aangegeven waar jullie allemaal vandaan komen, waardoor ik mij heel dicht bij jullie voelde komen. Al die namen leken op puzzelstukken, die ik met veel liefde en dankbaarheid in elkaar paste. Jullie hebben nog meer gedaan dan wat er in de Bijbel staat: „Een glas water die je in mijn naam aan iemand geeft, zal niet onbeloond blijven". Liefste kinderen, jullie namen staan geschreven in God's eigen Gouden Boek, omdat jullie veel meer hebben ge geven aan dc armen dan een glas water. Jullie hebben veel van jullie kostbare tijd gegeven door mooie en leuke dingen te maken en jullie hebben er alle moeite voor gedaan om ze te verkopen en er meer dan 1000.— mee te verdienen. Moge Onze Lieve Heer jullie kleine Het is inderdaad een grote familie op de foto. Ze zijn echter wel erg arm, omdat alleen de vader een karig loon verdient. hartjes zegenen en overvloedig belonen. In mijn gebeden blijf ik aan jullie; jullie familie en jullie hoofdleiding denken. Bij deze brief heb ik een foto van het gezin, voor wie jullie het geld voor een huis hebben verdiend, gevoegd. Van de „Winkel van Sinkel" uit Venray hebben we ook al veel geld voor huizen ontvangen. Zij doen ook veel moeite om de armen te helpen. Ik hoop dat jullie allemaal eens een keer op excursie naar India komen, zodat we de kans krijgen elkaar eens te zien. Het gezinnetje, aan wie jullie een huis geschonken hebben, blijft jullie ook in hun gebeden gedenken. Moge de goede God jullie zegenen en jullie hartjes volstoppen met liefde en plezier en moge hij jullie weten te vinden, als jullie zijn hulp een keer nodig hebbep. Veel liefs van jullie dankbare zuster, Kamala F.M.M. kermis. Maar ook voor het simpele feit, dat dit plein gewoonweg funktioneler moet zijn. De kwestie werd aktueel door de start van de bouwaktiviteiten op De Bleek en het gedeeltelijk volbouwen van het Gouden Leeuwterrein. In hun aanbiedingsbrief zeggen b. en w.: „De ontwikkelingen in het centrum dwingen ons tot een studie over de funktie, invulling en inrichting van de diverse pleinen, mede in relatie tot de (on)mogelijkheden voor evenementen als kermis, circus e.d. Vooruitlopend op* de resultaten hiervan is een aanpassing van het schouwburgplein onontkoom baar. De eerste fase hiervan dient in Bij het vertrek van de Zusters Ursulinen uit het klooster Jerusalem is een aantal voorwerpen aan de nieuwe bewoners (de gemeente) in bruikleen gegeven. De provinciale overste heeft nu voorgesteld de bruikleen te beëindi gen en de bedoelde voorwerpen aan de gemeente te schenken. Het gaai hier om de volgende voor werpen: 25 schilderijen van Mère Ancilla; een groot schilderij van klooster muur en klooster Jerusalem; een beeld voorstellende „Koning David met harp"; een antieke bank; een tweetal engelen-figuren uit de voormalige kapel; een vaas; een Corpus van het kruisbeeld; twee houten kapstokken. In de ontvangsthal van het gemeente huis zijn een aantal van deze voorwer pen tentoongesteld. Aangezien de aanvaarding van deze schenking een beslissing vraagt van de raad, werd voorgesteld om onder dank zegging aan het Provincialaat Ursulinen deze schenking te aanvaarden. De heer Den Brok (SV) vond deze schenking een buitengewone geste. Wel vroeg hij zich af of de voorwerpen aan de gemeente zijn geschonken óf aan het Venrayse museum. Hij dacht dat de in tentie van zusters wel voor het museum zou zijn geweest. Maar daar viel volgens de voorzitter in de brief niets van te constateren. Volgens Den Brok zijn er echter stuk ken bij, die beter in 'n museum passen 1987 gerealiseerd te worden". GEEN NOODZAAK Binnen de C.D.A.-fraktie bleek te rughoudendheid te bestaan over de noodzaak tot herinrichting van het plein. Volgens de heer Truijen kan deze herinrichting niet los gezien worden van b.v. de plannen t.a.v. de Grote Markt. „Afhankelijk van de door uw college aangetoonde behoefte, zal een sobere aanpak ondersteuning van ons kunnen krijgen", aldus de heer Truyen. Volgens de heer Kersten (P.v.d.A.) moet de prioriteitstelling worden geleid door de discussie rond de totale her inrichting van Venray's centrum, met als ergens op 'n kamer in het gemeente huis. Den Brok zou het verder op prijs stel len als in de hal van het gemeentehuis de band tussen de zusters en de Venrayse gemeenschap blijvend wordt gehouden door een gedenkplaatje. Ook zou de gemeente de zusters er op moeten attenderen dat het klooster archief hier in Venray in bewaring kan worden gegeven. Dat archief is voor Venray erg kostbaar; en de zusters hebben geen eeuwig leven „Een goeie vraag", aldus wethouder Van Oers, „maar ook wij zijn er niet eeuwig U kunt bij het Venrays Reis- en Passagebureau de bekende Ten Bel reizen naar 't zuiden van Tenerife boeken tegen aanbiedingsprijzen. ZON, 'T HELE JAAR DOOR Bruin worden. Zwemmen en surfen. Zeilen en diepzeeduiken. Tennissen, bowlen en biljarten. Badminton en Jeu de Boules. Minigolf en volleybal. Alles is er. Alles kan er. Op de mooiste plek van Zuid-Tenerife. 't Vakantieparadijs van Ten Bel. De subtropische tuin op de het zuidelijkste puntje van Tenerife. Waar een rustiek gelegen bungalow of laaggebouw appartement op u wacht. Waar u in zes verschillende restaurants heerlijk kunt dineren. En gratis wijn. Zoveel u wilt. WIE EN WAT IS TEN BEL? Ten Bel hotel appartementenpark is inbegrip van de in het programma-ak koord genoemde 30 km-zone. Daarbij zal de fraktie op voorhand ook de mogelijke herinrichting van het schouw burgplein betrekken. De heer Houba (VVD) vroeg zich af waarom eerst het schouwburgplein on derhanden moet worden genomen om vervolgens in een pleinenplan wellicht tot de conclusie te komen, dat het anders had gemoeten. Het ging de frak tie te ver daarvoor nu reeds een (veel te hoog) bedrag van 250.000,te reser veren. De heer A. den Brok wilde namens Samenwerking Venray weten of alle alternatieven goed zijn onderzocht en een groots vakantiedorp in het zuiden van Tenerife (Costa del Silebcio), gele gen bij het pittoreske vissersdorpje Las Galletas en op slechts 15 min. van het nieuwe vliegveld Reina Sofia. De ligging van Ten Bel is erg gunstig. Een bergketen de „El Pico del Teide" van 3.717mtr. hoog, houdt de vochtige passaatwinden tegen, waardoor de ge middelde temperatuur 23°C is. Het zee water is gemiddeld 20°C. Het park is gebouwd op ca. 44 ha, waarvan zo'n 80% groene zone is en 20% bebouwd. Ten Bel heeft vrijwel alleen laagbouw. Het biedt dus volop ruimte en is een ideale plaats voor een zonnige vakantie. Men vindt op Ten Bel vele mogelijk heden voor sport en spel. Onder andere: mini-golf, volleybal, bowling, tennisba nen (5), tafeltennis, windsurfen, diep zeeduiken en natuurlijk zwemmen. Bij Ten Bel o.a. diverse winkelcentra, dis cotheken en een nachtclub. TEN BEL HOTEL/APPARTEMENTENPARK ZUID TENERIFE 10 residenties: 6.800 bedden. Elke residentie met eigen zwembad, restau rant en bars. Optredens van bekende Nederlandse artiesten; ook vertrekmo- gelijkheden vanaf Brussel; hoge kinder kortingen; speciale voordeeldata; dage lijks gratis entertainment; speciale prij zen voor groepen v.a. 10 personen; zowel bij luch als diner onbeperkt rode/witte wij n inbegrepenadv VERNIELING DOOR BRAND In een in aanbouw zijnde woning aan de Hoeven weg werd vermoedelijk door spelende jeugd brand gesticht. Tij dige ontdekking en snelle aktie van de brandweer kon voorkomen dat de brand ergere vormen aannam Nu bleef het bij enkele verbrande spaan platen en balken van het dak. wat het college zich oorstelt te gaan doen met het schouwburgplein. Hij pleitte voor het instellen van een studie/werkgroep samengesteld uit plaatselijk initiatief en gemeentelijk apparaat om tot een goed doordacht en verantwoord plan te komen. Volgens zijn idee zou het zelfs mogelijk kunnen zijn om van Schouw burgplein en Henseniusplein samen een mooi funktioneel plein te maken, dat het hart van Venray meteen ophaalt. Fraktie Van de Vorle voelde al hele maal niets voor een eventuele herinrich ting als de kosten daarvan worden af gewenteld op de burgers door verhoging van de belastingen en tarieven. VERNIELINGEN Bij de basisschool „De Kemp" werd weer een grote ruit vernield, moge lijk door een of meerdere kogels uit een luchtbuks. Schade voor het school bestuur 800,-. In de nacht van donderdag op vrijdag werd het portier van een aan de Fagotstraat geparkeerde auto met ge weld opengebroken. Uit de auto wordt niets van waarde gemist. Vrijdagavond werd van een Opel Kadett, die geparkeerd stond bij Spor thal De Wetteling, een ruit vernield. Kennelijk heeft de dader geprobeerd de auto te stelen. Getracht was het stuurslot te forceren, door met geweld aan het stuur te rukken. Het gevolg was dat het stuurwiel afbrak. Een behoorlij ke schade voor de eigenaar van de auto, een inwoner van Venray. Waarschijnlijk sneuvelde een ruit van een woning aan de Dagoberthof door een steen. Van de dader natuurlijk geen spoor. Een aan de Stationsweg gepar keerde personenauto werd door vanda len vernield. De versnellingspooL'en de asbak moesten het ontgelden. Een nabij de Veltumse Kleffen ge parkeerde personenauto was aan de lin ker voorzijde beschadigd; vermoedelijk door een ander motorvoertuig. Die bestuurder had geen visitekaartje ach tergelaten. De eigenaresse van de auto zit nu met de schade. VERKEERSONGELUK Op een afrit van de Deurneseweg- Venloseweg verleende een 63-jarige au tobestuurder uit Bergen geen voorrang aan een personenauto uit Swolgen. Bij de daardoor ontstane botsing werden beide bestuurders gewond, zodat ze naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De auto's werden zwaar beschadigd. ln zijn algemenen beschouwingen op de begroting 1987 heeft de heer Bert Kersten tot tweemaal toe een ernstig verwijt gemaakt omdat de fraktie even veel malen misleid zou zijn door het college van b. en w. De eerste maal omdat de fraktie ontdekte, dat in de meerjarenbegroting een zeer ambitieus vervangïngsplan voor rioolwerkzaam heden in Venray's centrum „uit het niets opdook". Totale investeringen voor riolering en herbestrating ca. ƒ14.000.000.-. De tweede maal door de ontdekking, dat er sedert 19 december 1985 een be langrijk stuk vergelijkingsmateriaal is achtergehouden, n.l. de Vergelijkende Budget Analyse. RIOLERINGSPLAN ln de eerste vergadering van de com missie Openbare werken in de nieuwe samenstelling vroeg de P.v.d.A.-fraktie om een overzicht van te vervangen rio leringen in het centrum van Venray. Het beloofde A-4lje moet nog steeds komen, zo zei de heer Kersten. De verbazing van de fraktie was dan ook niet gering, toen men tot de ontdek king kwam, dat er een ambitieus ver vangingsplan was, dat onderbouwd zou worden door een meerjareninvesterings- plan en waarover bovendien een discus sie moest worden geopend over het in voeren van het rioolrecht. Het zat de heer Kersten echt niet lek ker, temeer niet omdat zijn fraktie bij herhaling heeft bepleit, dat dit soort werkzaamheden h'et moment zijn om qua inrichting en funktie-toedeling van straten en pleinen veranderingen aan te brengen. Zijn fraktie wil dan ook niet zonder meer op voorhand met de voor gestelde investering na 1987 instemmen, omdat naar het oordeel van dc fraktie de discussie rond de totale herinrichting van Venray's centrum nog op gang moet komen. BUDGET-ANALYSE Vervolgens toonde de heer Kersten zich verbolgen over het feit, dat zijn fraktie bij toeval had moeten ontdek ken, dat er sinds 19 december 1985 door het gemeentebestuur een vergelijkende Budgetanalyse was achtergehouden en dat voor 1986 eenzelfde analyse was aangevraagd. Dat na de ontdekking het stuk naar de fraktievoorzitters werd toegestuurd „moest blijkbaar de schijn van openbaarheid wekken, maar het kwaad was al geschied", aldus de heer Kersten. In zijn algemene beschouwingen riep de P.v.d.A.-fraktievoorzitter het colle ge op het matje, door een aantal vragen te stellen over de besluitvorming om tot deze opdrachten over te gaan en wie er bij betrokken waren. Tevens wilde hij graag weten wat de kosten zijn van deze onderzoeken en uit welke begrotingspost deze worden be taald. Bovendien zei hij over sterke aan wijzingen te beschikken, dat bedoeld onderzoek niet aan het voltallige college is voorgelegd, hetgeen hij een grove nalatigheid vond. Hij vond het nog te vroeg om te beweren, dat niet welkome informatie met opzet is achtergehouden. Ook vond hij het te vroeg om inhoudelijk, op de analyse in te gaan, omdat deze eerst moet worden bestudeerd. In een tweetal brieven had het college de gang van zaken gemotiveerd door enerzijds te stellen, dat het eerste onder zoek vlak na vaststelling van de begro ting binnen was gekomen en anderzijds door te wijzen op de voorzichtigheid waarmee de cijfers geïnterpreteerd dienen te worden. De heer Kersten wees beide motiveringen van de hand. Het eerste argument noemde hij lariekoek omdat beleid niet alleen twee dagen per jaar bij de vaststelling van de begroting wordt gemaakt, maar hopenlijk wel dag in dag uit. Volgens de heer Kersten suggereer de het tweede argument dat deze raad wel eens te dom zou kunnen zijn om de cijfers goed te interpreteren! Hierin zag hij een diskwalifikatie van de gemeente raad.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11