KERKDIENSTEN GROETEN UIT VENRAY Grocte Zaai in hét St. Antonius Patronaat, te Venraij. GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 ned. hoogmis, int.: Gerrit Beerkens (v.w. de buurt) ouders Driessen-Wagemakers Frans Hubert Verheijen en Catharina Maria Willems Johan Janssen. Zondag: Dertigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overleden paro chianen; 9.30 greg. hoogmis, int. Bur gemeester Janssen Maria Minten-De- lauw; 11.00 gezinsviering, int. Chris v. Groeningen Hermn en Lies Gerrits- Hermans en overl. ouders ouders Seuren-Linssen en overl. fam. Jacob Emonts en zoon Sjaak de overledenen van de familie Thijssen-Hulst overl. ouders van Baarsen-v. Toor. Maandag: 9.00 oude stichtingen Jo Custers; 19.00 Teng Broers'(v.w. de buurt) Gerrit Beerkens (v.w. honden club „De Verdediger") Fun Odenho- ven en zoon Jan Piet de Bruyn en overl. vader. Dinsdag: H. Simon en Judas, aposte len. 9.00 Piet en Mina Kersten-van Bracht; 19.00 Vincent Pijls, Johanna Camps en Elisabeth Büchel (s) Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk en Jan Volleberg. Woensdag: 9.00 ouders v .d. Berg- Paulissen; 19.00 ouders Kleuskens-Ach- ten (s) Toon Goumans (v.w. de buurt). Donderdag: 9.00 bijzondere intentie. Vrijdag: 9.00 overl. fam. Thijssen- Hendrix; 14.00 huwelijksviering voor het bruidspaar Driessen-Kokke; 19.00 ouders Bouten-Verschuren en kinderen (s) Bill v. d. Werken en overl. fam. Zaterdag: Hoofgeest van Allerheili gen. 9.00 Harrie Messemaeckers ouders Arts-Cornelissen ouders Ja- cobs-Arts en kinderen Jeu Jenniskens; 19.00 ned. hoogmis, int. Harrie Swag- hoven overl. ouders v. Bracht-Cre- mers f oen Arts (v.w. de buurt) fam. Gommers-Sengers. Zondag: Viering van Allerzielen. Mededelingen: A.s. zondag, 26 oktober, is om 11 uur weer een gezinsviering. Het thema zal zijn: „Bidden is Huwelijksafkondiging: Marianne Kokke en Twan Driessen. Op zaterdag 1 november vieren we het hoogfeest van Allerheiligen en op zondag 2 november gedenken we al onze overledenen (Allerzielen), 's Mid dags om 15.00 uur is de Allerzielen- dienst op de begraafplaats Boschhuizen INTERVIEW MET CLAUDE MONTANA Claude Montana imponeert sinds 1976 de internationale modewereld door zijn fabelachtige leermode. Hij ge bruikt de mooiste en soepelste kwali teiten die er maar te vinden zijn; hij combineert leer met zijde, kant of wol, zet er opvallende metalen accenten op, appliceert en borduurt 't alsof het stof is. Stoere, brede schouders horen bij Montana als de Eifeltoren bij Parijs. Montana werd 37 jaar geleden in Parijs geboren uit een Duitse moeder en een Spaanse vader. Wellicht daarom weet hij 'n perfecte snit en afwerking zo rimpelloos te combineren met tempera mentvolle contrasten. Vraag: Welke rol speelt voor U een geur in het leven van een modebewuste vrouw? Claude Montana: „Een geur, een parfum maakt het vrouwen mogelijk om die kant van haar persoonlijkheid te tonen, die tegenwoordig in een druk be roepsleven moeilijk kan worden geuit, maar die toch typisch vrouwelijk is: een zekere zinnelijkheid en verleidelijkheid. Een parfum geeft vrouwen de moge lijkheid dit deel van hun wezen ook in de turbulente beroeps-stress als een sieraad mee te dragen en wel zo dat haar omgeving daar „lucht van krijgt". Vraag: Hoe zou U de vrouw schetsen, die U voor ogen stond als gebruikster van 't Montana Parfum? Claude Montana: „Mijn mode is net als mijn parfum voor een vrouwentype bestemd, dat in een bijna vergeten periode vol elegantie bestond en dat ik nu weer wakker wil maken. Ik bedoel de vrouw die haar vrouwelijke aantrek kingskracht, je zou het ook macht kun nen noemen, weet te gebruiken om het even wat haar dagelijkse bezigheden ook zijn. De vrouw bij wiens persoon lijke stijl ook zinnelijkheid hoort en die deze zinnelijkheid al bij de eerste kennismaking duidelijk, maar tegelij kertijd zelfbewuster en zeker niet onder danig, weet uit te stralen op een typi sche, oervrouwelijke wijze." Vraag: Een geur is één van de zintuig lijke waarnemingen, die het moeilijkst in woorden te vangen is. Hoe heeft U Uw medewerkers bij hel samenstellen van het Montana-parfum Uw voorstel ling van z'n karakter en uitdrukkings kracht geschilderd? Claude Montana: „Ik heb metdepar- fumeurs via mijn stoffen en kleuren ge communiceerd. Ik heb hen monsters van mijn cashmere, mijn wildleer, zijde en linnen gebracht en hen de koele sobere tinten getoond, die ik prefereer. Ze hebben mijn modeschetsen gezien en ik heb hen uitgelegd dat het parfum Op zondag 2 november is tijdens de viering van 11.00 uur weer een kin derwoorddienst. Daarin zal het gaan over „Alle rzielen". Akolieten: Zaterdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers, lezer: T. Verbeek. Zondag: 8.00 Pascal en Maikel Brons, lezer: A. Noyens; 9.30 Rob en Bart Derkx; 11.00 Wilco Jansen en Peter Harrewijn. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Irma Maassen en Elke Janssen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Peter Harrewijn. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering met volkszang. Voorganger: B. Frede- riks. Intentie v. overl. ouders van Fran- cien Janssen. Lektor: P. Wittenbols. Kollekte: wereldmissiewerk. Zondag: 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang. Voorganger: B. Frederiks. Intentie: Mathias van Hout, overleden fam. van Houdt-Straatman en Huub van de Bekerom. Lektrice: Zr. Hélène. Kollekte: wereldmissiewerk. Maandag en woensdag: 18.30 Eucha ristieviering. Dinsdagen donderdag: 18.30 Woord en communiedienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Donderdag: 19.00 Avondmis, tevens boeteviering voor het feest van Allerhei ligen. Vrijdag: 19.00 Avondmis om de zegen van God te vragen over de gezin nen van de parochie. Zaterdag: Feest van Allerheiligen. 14.00 gez. H. Mis b.g.v. het 20-jarig bestaan van de Gemengde Zangvereni ging Crescendo; 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededelingen: Deze week bidden we nog elke avond on kwart voor zeven de rozenkrans. Van de kollekte op wereldmissiedag konden we 800,— opsturen voor het missiewerk. Hartelijk dank daarvoor. deze stijl moet uitdragen. Dat het dezelfde verleidingskracht en vrouwe lijkheid moest krijgen, die niet aan tijd of plaats gebonden is; die niet bloemig, maar puur is; die naar de oervorm terug grijpt. Na enig proberen en experimen teren kwamen we op de goede weg." Vraag: Hoe lang heeft het geduurd tot het parfum precies die nuance had, die U zich voorstelde? Claude Montana: „Tweeëneenhalf jaar. Ik had deze tijd echt nodig, omdat dat, wat ik wilde, absoluut perfect moest zijn. Bovendien was voor mij de ontwikkeling van een geur iets totaal nieuws. Ik heb het de parfumeurs bepaald niet gemakkelijk gemaakt, maar ik geloof, dat die lange tijd de moeite waard is geweest." Vraag: Welke paralellen trekt U tussen Uw modestijl en het karakter van het Montana parfum? Claude Montana: „Mijn parfum is 'n intieme geur, waarvan men van dichtbij intensief moet genieten. Je kunt hem niet los zien van het vrouwenlichaam of van de huid van een vrouw en dat is een duidelijke overeenkomst met mijn mode. De geur accentueert alles wat vrouwelijk is, zoals een snit de vrouwe lijke rondingen benadrukken kan." Vraag: Wat waren Uw uitgangspun ten bij de realisatie van de optische geurpresentatie dus de spiraalvorm van de facon en 't fluwelige oppervlak van de doos? Claude Montana: „Ik wilde de geur zelf gevisualiseerd zien in een kunst voorwerp. Daarom kreeg de flacon iets heel vrouwelijks, lichamelijks, verleide lijks. Het Montana parfum is een „par fum de peau", dat wordt ook gesymbo liseerd door de fluwelige buitenkant van de doos, die zacht is als een perzikhuid; zacht is als de huid van een aantrekke lijke vrouw." Aktie verwarming: Stand 20-10-86 2.375 Postgiro 420.40.20, Bank: 2318.08.526 t.n.v. kerkbestuur O.L. Vrouw van Zeven Smarten, onder vermelding „Aktie Verwarming". Geweldig deze eerste reaktie. Alle gevers dank! Helpt U ook? Misintenties: Zaterdag: 18.30 Peter Antoon Coop- mans en overl. familie overl. ouders Oudenhoven-Evers Thei Thuyls en overl. fam. Thuyls-Swinkels. Zondag: 9.00 Sef Drabbels voor de parochie; 10.15 overl. echtpaar Her- mans-v. Maren Frans Noy; 11.45 overl. ouders Janssen-Krijns en kinde ren; 18.00 voor levende en overleden fa milie. Maandag: 8.00 overl. familie Gerrits- Hermans; 19.00 overl. ouders Dupont- Gooren. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 Joh. Janssen, zoon Martin en overl. familie Piet, Theo en Ben Lin- ders. Woensdag: 8.00 overl. familie Esser- Timmer-v. Geffen; 19.00 voor overl. familie Jacques Nijsen Piet Classen en kleinzoon Ton Janssen. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak- kermans-Timmeremans; 19.00 zuster Elmyra Hoeymakers. Vrijdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw uit dankbaarheid; 19.00 gezinsmis; t.e.v. St. Antonius. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Con stant Rojer; 14.00 uit dankbaarheid. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30Tonny Vermeulen. Zondag: 9.00 Martijn Smelt; 10.15 Martin Leenders; 11.45 André Basten; 18.00 René Jansbeken. Maandag en vrijdag: 19.00 Jaap Janssen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Marcel Meijer. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor H. Vernooy, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 25 okt.: 19.00 H. Mis voor Ito Petrochi. Zondag 26 okt.: Dertigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochiegemeenschap. Dé kindercrèche zal verzorgd worden door Margo Frans- sen. Maandag: 19.00 jaard. voor Cato Flinsenberg-Gooren; voor de zieken. Dinsdag: Feest van de H.G. Simon en Judas, apostelen. 8.30 H. Mis voor de verkondiging van het Evangelie. Woensdag: 19.00 H. Mis voor goede christelijke gezinnen. Om 18.35 bidden wij de rozenkrans. Donderdag: 8.30 H. Mis tot eerher stel van het Allerheiligst Sacrament. Vrijdag: 19.00 H. Mis t.z.i.; voor fam. Swinkels. Mededelingen: 1. Biechtgelegenheid: elke zaterdag van 18.00- 18.30 uur. 2. Nieuwe misdienaars. Willen de jongens die zich enige tijd geleden hebben opgegeven om misdienaar te worden zich na de eucharistieviering zaterdag of zondag even melden bij de pastoor. 3. Vooruitblikj: Dit jaar vieren wij het hoogfeest van Allerheiligen op za terdag 1 november om 19.00 uur. De gedachtenis van Allerzielen zal op zondag 2 november tijdens de hoogmis van 10.00 uur plaatsvinden. Gezinsbijdrage: Ned. Crediet- bank Venray, rek nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske, inz. Gezinsbijdrage, Marim bastraat 26. Met dank voor Uw zo broodnodige steun. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 25 okt.: 18.00-18.30 gele genheid om te biechten; 19.00 Voor- avondmis voor de 30e zondag door het jaar. Zang door het Chrisko-jongeren- koor. Voor pastoor W. Geerits Mariet Thielen-Linders (coll.) Petronella Thielen-Hendriks (coll.) Harrie Ver meulen (buurt) Frans Noy (buurt) Jan Barents en zoon John jaarget. voor Theo Born. Zondag 26 okt.: 30e zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Grego riaanse Hoogmis. Voor Maria Cuppen- Pingen; 11.30 voor fam. Michiels-Sey- kensen H. Versleijen. Maandag: Wereldgebedsdag voor de vrede. 8.00 voor de vervolgde kerk; 14.00-16.00 Uitstelling van het Allerhei ligste; gelegenheid tot gebed voor de vrede; 19.00 voor Ser Willems en overl. fam. Dinsdag: Feest van de H.H. Simon en Judas, apostelen. 8.00 voor priesterroe pingen en roepingen tot het religieuze leven; 19.00 voor Mientje van Weert- Dillen Arnold Schwachöfer. Woensdag: 8.00 voor Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland; 19.00 voor overl. Gerrit Vermeulen. Donderdag: 8.00 voor de zieken van de parochie; 19.00 jaardienst voor Rombout Appels. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart; 19.00 tot zekere inten tie. Zaterdag 1 nov. Hoogfeest van Aller heiligen. Geen H. Mis om 8 uur; 10.00 Gregoriaanse Hoogmis. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Henk v. d. Oever; 10.00 Pascal en Urbain van Weert; 11.30 Jos Verstegen. Maandag t/m woensdag: 19.00 Rob Coppus. Donderdag t/m zaterdag: 19.00 Jeroen Ewalts. Mededelingen: 1Op maandag 27 oktober houdt de Kerk een Wereldgebedsdag voor de vrede. De Paus en vertegenwoordigers van alle wereldgodsdiensten zullen die dag tezamen in Assisi daarvoor bidden. Ook U wordt uitgenodigd daaraan deel te nemen, in onze kerk, 's middags van 2 tot 4 uur, of anders tijdens de avond mis van 7 uur. 2. In het weekend van 25 en 26 okt. is de 2e deurcollecte voor de nieuwe ge luidsinstallatie. 3. De collecte voor de Wereldmissie heeft opgebracht 864,30. Hartelijk dank. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 28 oktober zal in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray Ds. H. J.C. van Es de voorganger zijn. Dit zal een doopdienst zijn. Aanvangstijd is 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Kerk en het Diakonaatsprojekt. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Gezinsmis - Wereld missiedag. Thei Claessens (namens de bewoners van de Valkenkampstraat), Jeu Arts, Nol Verstegen, Wiel v. d. Pasch, Cor Aben, Hendrik Jeucken, overl. ouders Tacken-Janssen, Wim Janssen, Pierre de Kleijn (namens de buurt), Hendrika Pelzer-Jansen, Ma thilda Custers-Peeters, Jan Custers. (Jongerenkoor). Zondag: 8.30 overl. familie Schraven- Joosten; 10.00 jaard. overl. ouders Camps-Wolters, $jang Joosten, Toon Camps, overl. ouders Loonen-van Rens (Gem. koor). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. DEinsdag: 9.00 gest. jaard. Lamber- dina Derks. Woensdag: 9.00 gest. jaard. Huber- tus Jenneskens. Donderdag: 9.00 uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.00 overl. familie Thielen- Steeghs. Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs, Gerrit Reintjes, overl. ouders Janssen-Peeters. Misdienaars beurten: Zaterdag: 19.00 Tom Arts, Joop Bo- vendeerdt, Marcel Nellen, Steijn Bus. Zondag: 8.30 Benoit van Osch, Eduard Camps, Robin van Mill, Kor- neel Jeuken; 10.00 Akoliet: Paul Bo- vendeerdt; Esther Litjens, Inge Kreutz, Anke Kusters, Monique Wilms. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis. Bernard Janssen en Wilhelmina Peters Maria Versleijen-Joosten Helena van Dijk- Linders (mnd.) Sjang Steeghs Chris Houwen Thei Philipsen namens St. Antoniusgilde Maria Steeghs-Arts na mens familie Steeghs Peter van Rhee en overl. familie vanRhee-Hermes. Zondag: 8.30 H. -.lis Francisca Bal- tussen-van Ooi so. Gerrit ten Haaf; 10.00 Hoogmis. Wjm Steeghs (jrd.) Francisca Simons, Grad Schoeber en overleden familie (jrd.) st. Petrus Muijzers en Gertruda van de Sterren. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie (V). Woensdag: 8.00 H. Mis voor over leden familie. Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot zekere intentie. Vrijdag: 8.00 H. Mis Wilhelmina Lempens. Zaterdag: Feest van Allerheiligen. 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor), Hendrikus Voermans Hubertus de Rijck (jrd.) Hendrikus Nabben Frans Verstappen en Maria Kuijpers hubertus van de Berg (mnd) Chris Houwen Hubertus Peeters en Elizabeth Hermans. Allerzielenherdenking zondag 2 no vember te 15.00 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 v. Anna, Maria Smits-Friezen (coll.) en v. Hendrie Kuipers (coll.). Zondag: 8.00 v. overl. ouders Jans- sen-Emonts en v. Bertus en Pierre; 10.00 v. overl. fam. Donders-Hoedema- kers en v. Franciscus Michels (1) en v. Johan en Catrijn Gellings-Verhoeven (coll.). Dinsdag: 19.00 v. fam. Rambags en jgt. Piet Petronella Philipsen. Woensdag: 8.00 v. Geert Classens en voor offeraars. Donderdag: 19.00 v. Hendrie Kuipers (ouderenvereniging). Vrijdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijdstand (offerblok). Misdienaars: Thijs-Marcel: zaterdag, dinsdag, woensdag; Ronny-Wilbert: zondag 8.00, donderdag, vrijdag; Ivan-Sepp: zondag 10.00 uur. N.B. 2 november 15.00 Allerzielen- dienst in kerk en op het kerkhof. PAROCHIE LEUNEN 30e zondag door het jaar. Zaterdag 25 okt.: Gezinsmis b.g.v. Wereldinissiedag van de kinderen, lsm. voor een zieke lsm. v. Mathijs Litjens en echtgenote lsm. v. Wilhelmus Claessens en overl. familie lsm. v. overl. fam. Jacobs-van Cruchten lsm. v. Antoon van Cuyck, Jan van Cuyck en echtgenote, overl. fam. van Cuyck, Frans Rongen en overl. fam. weekd. v. Wim Swinkels (4) weekd. v. Marie Kusters (2). Zondag: 8.30 lsm. v. pastoor Litjens; 10.00 Hgm. als jgt. v. Henri Direks hgm. als gest. jrd. v. Martin van Dijck en overl. ouders; 11.15 gest. jrd. v. Bert Jenniskens en An Jenniskens (Over- broek) gest. jrd. v. Sjang Heesen; 14.00 Doopviering van Casper Baeten. Maandag: 19.00 lsm, uit dankbaar heid (V) Ism. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag: H.H. Simon en Judas, apostelen. 19.00 lsm. v. overl. ouders In september was hel twintig jaar ge leden, dat de toenmalige Minister Vro lijk van CRM het gloednieuwe Cultureel Centrum oftewel Streekschouwburg „De Beejekurf" officieel opende. Ter gelegenheid van dit feit werd de afgelo pen weken in zes voorstellingen de show „Venray passeert de revue" met succes aan de Venrayse bevolking getoond. De schouwburg qua gebouw en func tie, heeft in het verleden verschillende voorgangers gehad. Om te beginnen met de Muziekzaal in de Schoolstraat, waar nu de Schouwburg staat, die van 1895 tot omstreeks 1914 dienst deed voor muziek-, zang- en toneeluitvoeringen en tevens de repetitiezaal van „Euterpe" was. Op de hoek van de huidige Passage/ Schoolstraat lag de in 1926 gebouwde Wilhelminazaal waar in de periode tot 1969 o.m. Venrays Mannenkoor en Eu terpe repeteerden, maar ook, evenals in de Muziekzaal, tal van uitvoeringen op Janssen-van den Berg en Louis Janssen. Woensdag: 19.00 lsm. v. Maria Loonen-Scheffers jrd. v. Jan Ver heijen. Donderdag: 18.30 lsm. v. d. levende en overl. leden van de Bejaarden vereni ging. Vrijdag: 19.00 gest. jrd. v. Peter, Jo hannes van Rens, Aleida Poels en Vic tor Asselberghs. Zaterdag: Allerheiligen. 19.00 lsm. v. Sjaak Classens lsm. v. Johanna van Kempen-Logtens lsm. v. Henricus LejjpsenV tem. v. Martin Jilesen lsm. v. Anna Verheijen weekd. v. Wim Swinkels (5) weekd. v. Marie Kusters (3) maandd. v. Wim Heidens jrg. v. Jacob Reijnders. Akolieten: za 19.00 Barry Willems en Robert Holtackers; zo 8.30 John v. d. Aker en Peter Geurts; Hgm. 10.00 Geert Thijssen, Mark en Johan Her mans; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars: ma t/m vr 19.00 Barry Willems en Robert Holtackers. Lektoren: za 19.00 Mevr. Theunis; zo 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 Mevr. van Bavel. Huwelijksafk.: John Verkaart uit Venray en Jacqueline Verheijen uit onze parochie (2e roep). Doopsel: Maarlje Sonnenberg, Weth. Reintjesstraat 31. Mededeling: In het weekend van 1 en 2 november vieren we Allerheiligen. Zondagmiddag 2 nov. om 14.30 Allerzielendienst, aan sluitend stille tocht naar het kerkhof. Opbrengst kollekte Wereldmissiedag ƒ709,70. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Truus Mulders en overl. ouders en familie; 2. weekd. voor Gerrit van Hugten; 3. jgt. voor Petrus Janssen en Anna Janssen- Smeets. Zondag: 10.00 maandd. v. Mevr. v. Beers-Stevens; 11.30 1. H. Mis voor Frans Bouwmeisler namens de buurt; 2. H. Mis voor alle parochianen. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor over leden ouders Wismans-Philipsen; 2. H. Mis voor Wim Thoone. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Woensdag: 19.00 1. H. Mis voor de overleden ouders Vullings-Janssen; 2. weekdienst voor Frans Bouwmeister. Donderdag: 8.00 H. Mis tot intentie voor het welzijn van de parochie en dat we spoedig een nieuwe pastoor krijgen. Vrijdag: 13.30 H. Mis uit dankbaar heid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijks Wismans-Philipsen; 19.00 maanddienst voor Piet Spreeuwenberg. Zaterdag: 1. maanddienst voor Frans Bouwmeister; 2. maanddienst voor Ger rit v. Hugten; 3. maanddienst v. Hannes van Well; 4. gestichte H. Mis voor Franciscus Horrevoets en Adriane Havermans. Zondag 2 november 15.00 Allerzielen dienst. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tjeerd Jenniskens en Rob Jenniskens. Zondag: 10.00 Mattie van Ass en Peter Janssen; 11.30 Mark Derks en Mike Kuunders. Weekdagen: Rob Jenniskens en Tjeerd Jenniskens. Vrijdag: 13.30 25 jarig huwelijk: Tom v. Asten en Mark Reynders. Het kerkbestuur verzoekt allen om de graven voor Allerheiligen (2 november) weer netjes te verzorgen. alle gebied werden gegeven. Tussen 1914 en 19V0was het oude pa- tronaatsgebouw „Sl Antonius" aan de Patersstraat een middelpunt van veel ac tiviteiten. De ansichtkaart van deze afle vering, gemaakt in 1915, toont ons de fraaie grote zaal van dit patroneet, dat in 1912 in gebruik genomen werd. Hel werd gebouwd door aannemer Louis Wijnhoven in opdracht van de Franci scanen die het gebouw beheerden. Ar chitect van dit gebouw was dhr. A.H. Martens uit Venray. De verlichting bestond toen nog uit gaslampen. Hel patronaat, dat kort voor Venrays bevrijding door oorlogshandelingen grotendeels verwoest werd, lag in de Pa- tersstrat waar nu het wooncomplex „Patershof" gelegen is. Ook in hel patronaat werd veel geor ganiseerd, eigenlijk te veel om in dit ar tikel allemaal te vermelden. Om er slechts enkele te noemen: in 1918 werd het gemengd koor Polyhymnia opge- RECTORAAT HEIDE Hoogfeest van Allerheiligen. 26 okt. Zaterdag: 19.30 Avondmis: jaarge tijde voor de overleden ouders Achten- Cox. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Huisman-Paulus en overleden zoons; 10 uur Hoogmis: ge sticht gezongen jaargetijde voor Wilhel mus Voesten en tevens voor Handrie Maas. Misdienaars van de Hoogmis: Marion Claes, Ellen Steeghs, Roel Cor- nelissen, Sjang Drabbels, JGijs v. Gend en John Verkoeijen. Misdienaars van de week: Harriet Janssen en Edith Geurts. Zomdagmiddag 3 uur plechtige ge dachtenis van onze dierbare overlede nen. Processie naar het kerkhof. Mis dienaars van de Hoogmis. Maandag: 8 uur H. Mis. Dinsdag: H.H. Simon en Judas, apostelen. 8 uur H. Mis voor Piet Spee en overleden familieleden. Woensdag: 8 uur H. Mis. Donderdag: 8 uur H. Mis. Vrijdag: 8 uur geen H. Mis. 2 uur plechtige jubileummis b.g.v. het zilve ren huwelijksfeest van Arnold en Nettie Evers-Jans. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens en tevens voor de over leden ouders Gielens-Stax en tevens voor Wim Swinkels. RECTORAAT VEULEN Zondag 26 okt., op deze zondag vieren wij 't feest van Allerheiligen en zondag 2 nov. Allerzielen. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. en boeteviering, int. H. Mis zal. Handrie Reintjes, Anna Lemmen en zoon Wim en Hgm. jgt. zal. Maria Ewals-Holt- ackers en overl. ouders Ewals-Holtac- kers. Zondag: Feest van Allerheiligen. Om 9.45 Hgm. zal. Sjaak Smedts en eerste zeswekendienst zal. An de Lauw-Clas- sens; 11.15 Hgm. zal. Marlie Weys en zal. Teng Arts; om 3 uur Allerheiligen en Allerzielenlof en bezoek aan kerk hof. Maandag: 8 uur lsm. zal. Truus Mulders en overl. fam. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Geert Classens. Woensdag: 8 uur lsm ter ere van H. Jozef, offerblok. Donderdag: 8 uur lsm. zal. An de Lauw-CIassens. Vrijdag: 8 uur lsm. voor alle overle denen. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor deze intentie. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. afgest. fam. v. Stveren-van Son en Hgm. zal. Piet van Meyel v.w. de buurt. Akolieten voor 26 okt.: T. Leyssen, J. Reintjes, E. v. Dongen. Misdienaars: Tw. Hagens, Bexkens, M. Hagens. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 25 okt.: 19.00 levende en overl. leden fam. Stiphout. De H. Mis wordt opgeluisterd door het jongeren koor. Zondag 26 okt.: 30e week door het jaar. Biddag voor de vrede in Assisië. 10.00 Piet Arts; 11.30 overl. fam. Mar- cellis-Hendri*. Maandag: 8.30 Hubertus Versteegen en Cornelia van Dijck. Dinsdag: H.H. Simon en Judas, apostelen. 8.30 bijz. intentie (P). Woensdag: 13.30 40-jarig huwelijks jubileum Janssen-Muijzers; 18.45 Ro zenhoedje; 19.00 Wiel de Rijck en Jeu Arts. richt en kort daarna volgde o.l.v. diri gent H. Welting met veel succes de eerste uitvoering in de grote zaal van het patronaat. Ook voetbalclub „De Valk" werd hierin opgericht, dat na de oorlog met „Servatius" overging in de huidige I voetbalclub S.V.Venray. Verder bood het patronaat plaats voor handelscursussen, tentoonstellin gen, jeugdwerk en tal van andere activi teiten. Na de oorlog verscheen er op dezelfde plek een houten noodschool; welke later weer patronaat w>erd, maar intussen ook alweer plaats heeft moeten maken voor nieuwbouw. Van alle genoemde zalen is in het Venray van nu niets meer terug te vin den. Alleen oude foto's en exterieurs en maar enkele van de interieurs resten ons. Een daarvan is deze ansichtkaart; één herinnering aan de ontspan ningsmogelijkheden van toen. Sjaak Laurensse Donderdag: 8.30 Antoon Michiels. Vrijdag: H. Alfonsus Rodriguez. 8.30 overleden priesters die hier gewerkt hebben. Zaterdag 1 nov.: Allerheiligen. 19.00 jgt. Martinus Poels. Misdienaars: Zondag 26 okt. 10.00 en zaterdag avond Martijn Rieter en Teun Franssen; 11.30 Cindy Rongen en Heidi Hendrix. Kollektanten: Zaterdagavond 25 okt. J. Verhaag; zondag 26 okt. 10.00 J. v. Hoof; lTl30 T. Arts. Kerkpoetsen: 30 okt. Mevr. Janssen-Jenniskens, Weverslo en Mevr. Arts-Gielen, Coppe- lenberg. Op zondag 2 nov. om 15.00 Aller zielendienst waarna processie naar het kerkhof. RECTORAAT VREDEPEEL Voor het weekend vn 25 en 26 okt. 1986. ZXaterdag: 19.00 voor overleden Geert Classens. Zondag: 10.00 voor overleden Jo van Eerd-Strijbos. Misdienaars voor dit weekend: John Egelmeers en Jochem Vullings. RECTORAAT SMAKT Vrijdag 24 okt. 14.00 plechtige H. Mis opgeluisterd door dames- en heren koor, bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van Jan van de Ven en Bets Hendriks. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor onze weldoeners en vereerders van St. Jozef. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Petrus en Martien Versleijen en overl. ouders van Vegchel; 10.00 Hoog mis voor Martinus Mariens en Hendri ka Martens-Michiels, fam. Hermans en fam. van Catharina Beckers, fam. Geurts-Baets en Arnoldus Reijnders. Maandag: 8.45 H. Mis voc de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis t.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. St. Jozef en uit dankbaarheid voor verkre gen gunsten. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo el dia 26 de octubre a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overllonseweg: Misa con cantos en Castellano. Después de la Misa reu- nión en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sèbado el dia 25 de octubre, a las 20.00 horas en el Centro fiesta aflual dela Hispanidad; la colonia ha invitado 1 orquesta Atléntico. Esperamos que sera una verdadera fiesta para todos! Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Zult u ontkomen aan het lot van deze wereld?" In de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Grtis toegang, geen collecte. Wilhelminastraat ta Venray PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16