boekhandel van den Munckhof Grotestraat 68 Venray Tel. 04780-82727 eketten <ss& i-i i Piëlhaas- monumentje krijgt plaats bij de schouwburg Reservisten gehuldigd BOEKEN ^FESTIVAL! Var> ^er> munckhof In een speciale bijeenkomst van de Reserve-politie heeft burgemeester De- fesche aan de reservisten Don Funke en Gerrit Kroon de vrijwilligersmedaille voor 10 jaar trouwe dienst uitgereikt. De reservisten Derks, P. Dinghs, P. Flinsenberg. Theo Janssen en A. v. d. Pal kregen het jaarteken van 15 jaar trouwe dienst uitgereikt, waarbij de korpschef, de heer G. de Bruijn, aan de dames van de reservisten bloemen aan bood voor de medewerking welke het korps steeds van de dames mocht on dervinden. Voordat burgemeester Defesche tot de uitreiking overging, bracht hij het fenomeen van de Reservepoli tie nog eens onder de aandacht: burgers die bereid zijn ten behoeve van de veiligheid en de zekerheid van de andere burgers een steentje willen bijdragen en dit vrij wel onbezoldigd doen. Dat is ongetwij feld leuk begonnen, maar 't dan met enthousiasme en doorzettingsvermogen volhouden, moet de waardering hebben van die burgers. Korpschef De Bruijn zei voor deze reservisten de grootste bewondering te hebben, om als burger het aan te durven de overheid bij te staan als het gaat om verhoogde waakzaamheid of in geval van nood. NIEUWE RESERVISTEN Na de huldiging werden 8 nieuwe re servisten voorgesteld, waaronder dit maal een Venrayse dame. Na een gede gen opleiding zal dit achttal de gelederen versterken van de Venrayse Reservepolitie. Zij werden uit de aan meldingen van 20 personen geselec teerd. Vermelden wij verder nog dat de hul diging en installatie ook werd bijge woond door inspecteur Sietsma en adju dant Vervoort en het hoofd van de Be- heersdienst Stanley Goulou. De leiding van de avond was in handen van de instructeur van de Reservepolitie adju dant Sjef Janssen. DIEFSTAL UIT AUTO Door forcering van een deur werd toegang verkregen tot een garage bij een woning aan het Dennenoord. Daarna werd het portierslot van de afgesloten personenauto geforceerd. Uit de auto werden een radiocassetterecorder, cas settebandjes en een zonnebril gestolen. Voor de eigenaar een schadepost van ruim 2.000,— LEKKENDE GASTANK De Venrayse brandweer werd gealar meerd voor een lekkende gastank van een op de parkeerplaats bij de Hema staande personenauto. Juits toen de brandweerlieden met ge weld zich toegang wilde verschaffen tot de auto, kwam de eigenaresse, werk zaam in een bakkerszaak, bij haar auto terug. Delekkende tank kon worden af gesloten. Wijnen in 1964, bij zijn afscheid als Vorst van de Piëlhazen een betonnen beeld aangeboden, voorstellende een Piëlhaas met het wapen van Venray. Jarenlang heeft het beeld op een sokkel gestaan in het Pastoor Wijnhovenpark aan de Paterslaan. Al te vast stond het niet, want tijdens menig carnavalsfeest werd het beestje van die sokkel gehaald. Om vernieling te voorkomen en men vond het park ook niet de geschikte plaats verhuisde het beeld naar de opslagplaats van Gemeentewerken. De voorzitter van De Piëlhaas en de heer W. Grootjans, hoofd gemeente werken, hebben nu een hun inziens betere plaats gevonden, namelijk tegen de zijgevel van de schouwburg, t.o. de Rabobank. Met enige carnavalestische plechtig heden zal het beeld daar op zondag 16 november worden onthuld.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 12