Welzijnsprogramma '87: het blijft passen en meten gemeente venray Telefoon Raad van Arbeid Collektekaiender oktober 1986 Welzijnsprogramma nader belicht HULPVERLENER RWW/WWV Alsporti zet Fitness-wereld op z'n kop RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10 00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10 00 tot 11.00 uur (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10 00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tolJJ.OO uur. (sociale^, zaken, samenlevjngsop- bouw,'gezond heföszffgflfe jaarden - zorg, culturele minderheden, eman cipatie. werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8 30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8 30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 („baantjes trekken") Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11 00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Door een onjuiste vermelding van het telefoonnummer van de Raad van Ar beid in de Venrayse gemeentegids komt het maar al te vaak voor dat inwoners van Venray pas na veel zoeken het juiste nummer weten te vinden. Daarom hier nog een keer het juiste nummer: 077 - 557333 25 oktober: Jeugdopvang gym nastiekvereniging St. Christoffel (plaat selijke aktie in het kader van het jeugd- colleclewezen). Alleen voor deze akties is een collck- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en colleclriccs moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen lonen. De schrik van de plotsklapse bezuinigingen van minister Brinkman zit de Venrayse wethouders als het ware nog in de benen. Voor een gemeente als Venray, waar ai ja renlang een bezuinigingsbeleid wordt gevoerd, was het een zeer onwelkome verrassing dat de bijdragen van het Rijk in het sociaal-cultureel werk en de werklozenprojekten met bijna de helft worden teruggebracht. Zoiets plaatst je als gemeentebestuur voor grote problemen, vooral als je een meerjarenbeleid probeert te ontwikkelen. In onderstaand artikel aandacht hiervoor en de twee wethouders die er het meest di- rekt mee Ie maken hebben: mevrouw Hoppenreijs-de Loo en de heer Van Oers. Voluit heet het: Programma Specifiek Welzijn 1987, en het bevat de mening van burgemeester en wethouders over wie er het volgend jaar allemaal op een gemeentelij ke subsidie mag rekenen en hoe hoog die dan - ongeveer - uit zal moeten vallen. De opzet van deze ..subsidiewijzer" valt in drie stukken uiteen: de sector zorg (o.a. gezondheidszorg, het maatschappelijk werk, EHBO etc.); de sector educatie (peuterspeelzalen, opbouwwerk, jeugd- en jongerenwerk, dorps- en wijkraden, volksuniversiteit etc.); de sector recreatie (hoofdzakelijk sport). ZORG Uitgedrukt in geld komt er binnen de sector „zorg" in '87 geen wezenlijke verande ring ten opzichte van '86. Inhoudelijk is er heel wat meer beweging te melden, omdat de invoering van de nieuwe Wet Voorzieningen Gezondheidszorg volop in de be langstelling staat, die diverse taken op het gebied van de gezondheidszorg van het Rijk overhevelt naar de provincie- en gemeentebesturen. Verder is er de laatste tijd een werkgroep actief geweest in een onderzoek naar de na-zorg van ex-psychiatrische pa tiënten, waarvan in het komende jaar de nodige voorstellen omgezet zullen worden in daden. Over de inhoud daarvan, zo staat in het programma te lezen, kunnen nu nog geen uitspraken worden gedaan. Nieuw is verder de verhoging van de bijdrage aan het maatschappelijk werk met bijna 10.000 gulden om op die manier deze vorm van hulp verlening per week 7x24 uur bereikbaar te laten zijn. EDUCATIE In 1987 zal kinderdagverblijf Duimelot een nieuwe huisvesting krijgen door het ge bruiken van lokalen die leeg zijn komen staan door de samenvoeging van kleuter- en basisscholen. Binnen het jeugd- en jongerenwerk wil b. en w. de ontwikkelingen bin nen Dingus en De Brak blijven volgen, waarbij de laatste via een strakke kostenbewa king uit de financiële problemen moet worden gehaald. Uit de jaarverslagen van de dorps- en wijkraden maken b. en w. op, dat de daad werkelijke inzet daarvan nogal uiteenloopt, waardoor zij aankondigen kritisch te zul len gaan bekijken of de aktiviteiten daarvan nog wel in een redelijke verhouding staan tot de verstrekte subsidies. In de sfeer van de werklozenzorg kondigen b. en w. aan in '87 werkervarings- en scho- lingsprojekten voor vrouwen te willen starten in samenwerking met het RISC en het Bureau Vrouw en Arbeid. Verder krijgt de gemeente het projekt „voorlichting schoolverlaters" onder zijn hoede, maar de uitvoering ervan komt terecht bij het RISC. Verder is het de bedoeling dat er een zogeheten gemeenschapstakenplan komt, waarin werklozen ingezet kunnen worden bij het vervullen van taken voor de gemeen schap die anders niet uitgevoerd zouden kunnen worden in verband met een gebrek "aarT^eliTCfrmarlRfdclTtTHerR flêf öp2ëTV3n b. en w. om bij de komende begrotingsbe handeling aan de raad te vragp hiervoor geld vrij te maken via de prioriteitenlijst. Over hel ouderenbeleid schrijven b. en w., dat zij de ingeslagen weg van het zogehe ten Flankerend Beleid willen vervolgen. Op het gebied van de minderheden zeggen b. en w. extra aandacht te willen gaan besteden om een betere huisvesting van de beide moskeeën te bereiken. Verder signa leren zij dat er nog diverse braakliggende terreinen zijn op het gebied van het minder hedenbeleid die zij nader willen uitzoeken. Naast uiteraard de aandacht voor de huisvesting van de nieuwe bibliotheek is er op cultureel gebied nog aandachtpunt, namelijk de verhuizing van de Vrije Academie naar de voormalige kleuterschool 't Beukenhöfke. SPORT EN RECREATIE Binnen de sportwereld is het privatisering wat de klok slaat, waardoor met name de sportaccommodaties in de kerkdorpen voortaan door de verenigingen zelf zullen wor den onderhouden. B. en w. schrijven verder nog geen voorschot te willen op de dis cussie of er nu wel of niet een tweede sporthal moet komen. Op het gebied van de recreatie is er volop beweging in het Venrayse, aangezien er vergevorderde plannen bestaan om in de Ballonzuilbossen en aan de Paardekopweg kampeerterreintjes in te richten zonder dat e.e.a. met uitgebreide voorzieningen ge paard gaat. Ook het terrein van „De Witte Vennen" zou gedeeltelijk een recreatieve funktie kunnen krijgen, maar daartoe zal eerst de uitslag van een haalbaarheidsonderzoek moeten worden afgewacht. Opmerkelijk is verder dat de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke sportac commodaties in 1987 met 5To omhoog zullen gaan. Het complete welzijnsprogramma 1987 is in te zien in het gemeentehuis en de bibli otheek. Aan de vaststelling ervan door de gemeenteraad gaat een inspraakronde voor af waartoe alle erin vermelde instellingen en verenigingen de benodigde informatie hebben gehad. „SCHAAFMETHODE" In een reaktie op de plotsklapse be zuinigingsmaatregelen van de minister van WVC op de bijdragen aan de ge meenten ziet wethouder Van Oers de toekomst somber in: „In het jongste verleden moesten wij als gemeente na tuurlijk ook al de nodige bezuinigingen doorvoeren, maar die werden dan zeer gelijkmatig over de diverse verenigingen en instellingen verdeeld. Kwamen we binnen het totale welzijnsplan bijvoor beeld uit op een noodzaak tot bezuini gen van 3 Tb, dan werd iedereen met die 3To gekort. Met die „schaafmethode" haalde je dan als het ware de schil van de welzijnssector af, maar er komt dan toch ooit een moment dat je, om die beeldspraak maar aan te houden, in het vruchtvlees gaat snijden. Die methode was dus nu niet meer bruikbaar. Toen de minister zijn bijdrage voor het sociaal-cultureel werk en de werkloos- heidsprojekten zo drastisch terug bracht, kwam de gehele gemeentebegro ting onverwachts onder extra zware dryk te staan. Dan kun je bijvoorbeeld redeneren, dat er 's avonds dan maar minder lantaarnpalen moeten branden, maar ook in die sector is cfe rek er al lang uit en datzelfde geldt feitelijk voor alle gemeentelijke uitgaven. Daarom hebben we de bezuinigingen voor het grootste gedeelte binnen de welzijnssec tor zélf gezocht, maar dan wel binnen het gehéle welzijnsgebeuren en dus niet alleen binnen de sociaal-culturele aktivi teiten. Daarbij heeft het college van burgemeester en wethouders dan als uit gangspunt genomen, dat het uitvoeren de werk zoveel mogelijk ontzien moest worden, m.n. het jeugdwerk, het be- jaardenwerk en het vrijwilligerswerk. Maar het zijn en blijven hele vervelende bezuinigingen en ik ben bang dat het ar beidsplaatsen gaat kosten, maar we heb ben echt alle mogelijkheden de revue la ten passeren!" VRIJWILLIGERS Al even onaangenaam verrast was zijn collega-wethouder mevrouw Hop- penreijs, die de algehele coördinatie van de welzijnsplanning heeft. „Ik mis bij deze maatregel van de minister zijn in houdelijk oordeel over de bezuinigin gen. Dat maakt het voor mij des te moeilijker om met de Venrayse vereni gingen en instellingen aan tafel te gaan zitten om onze gemeentelijke bezuini gingen te verduidelijken. Feitelijk zet de minister op deze ma nier de gehele welzijnsplanning enigs zins op de helling, want financiële gaten van deze omvang kunnen wij niet meer stoppen zonder dat dat echt nare gevol gen heeft. Natuurlijk is er ook het vrij willigerswerk, maar je kunt vrijwilligers niet op plaatsen zetten waar je een hele duidelijke deskundigheid nodig hebt. Bij vrijwilligerswerk kan er geen sprake zijn van het vervangen van de deskundi gen, maar veel meer van het geven van een aanvulling op de inbreng van de be roepskrachten". BUDGETSUBSIDIËRING Blijft er dan in de toekomst nog ruim te voor nieuwe ontwikkelingen of im pulsen binnen het gemeentelijk welzijns beleid? Mevrouw Hoppenreijs: „Jazeker, ook al hebben die vaak toch weer direkt Wethoi r Hoppenreijs te maken met deze bezuinigingstijd. Zo proberen we als gemeente een aanvul ling op het gezinsvervangend tehuis „De Laterije" te krijgen om zo een beperkte start te maken met het opvangen van het verlies aan werkgelegenheid binnen het Psychiatrisch Centrum Venray voor een gedeelte op te kunnen vangen. Verder willen we in het kader van het flanke rend bejaardenbeleid de voorzieningen voor de ouderen verbeteren. Ook willen we komen tot een zogeheten „gemeenschapstakenplan" om gemeen telijke taken uit te kunnen laten voeren door vrijwilligers omdat die taken van wege onze eigen bezuinigingen zouden blijven liggen. Verder zijn we samen met de sociale diensten van de gemeen ten Venlo, Tegelen en Horst bezig om te komen tot een gezamenlijk projekt voor en door langdurig werklozen, waarbij via tijdelijke arbeidsplaatsen werklozen worden ingeschakeld om informatie over omscholingsmogelijkheden te ver strekken aan langdurig werklozen. Een andere nieuwe ontwikkeling die eraan zit te komen is de zogeheten bud getsubsidiëring, waarbij wij als gemeen te aan de instellingen budgetten ver strekken en daar enkele randvoorwaar den stellen hoe zij daarmee om moeten gaan. De instellingen krijgen daarmee een grotere vrijheid, zonder dat de poli tieke controle verdwijnt. Dit plan moet echter nog verdfit w9f4^n voordathet daadwerkelijk kan worden toegepast". MEDIATHEEK Ondanks het passen en meten om de begroting sluitend te krijgen, leven er binnen de plaatselijke politiek diverse wensen; een van de meest opvallende daarvan is wellicht de bouw van een nieuwe bibliotheek. Hoe is dat te rij men? Wethouder van Oers: „De priori teit om de bibliotheek aan een nieuwe huisvesting te helpen zie ik als een zeer terecht wens en nü doet zich de gelegen heid voor dat het voormalige Torro- gebouw leeg is gekomen, waardoor we op de situatie kunnen inspelen. Anders zouden we namelijk minstens tot '88 moeten wachten om in De Bleek nieuw bouw neer te zetten - en dan nog alleen maar voor de volwassenenafdeling. Nu kunnen we zowel de volwassenenafde ling als de jeugdafdeling huisvesten. Verder vind ik de lokatie van de voor malige Torro ideaal. De andere kant van de medaille is dan natuurlijk wel, dat de raad dan het besluit moet willen nemen om eenmalig extra inkomsten in de gemeentekast te laten vloeien door de onroerend-goed belasting met 2To extra te verhogen. Het uiteindelijke resultaat moet dan een bibliotheek worden die geen bibliotheek meer is, maar een me diatheek, zodat je er - het woord zegt 't al - niet alleen boeken, maar ook platen en beeldmateriaal zult kunnen lenen. ACCOMMODATIES Via de nieuwe huisvesting van de bi bliotheek komt het gesprek op de diver se andere gebouwen. „Door de terug loop van het aantal leerlingen komen er diverse schoollokalen leeg te staan, (maar het is de vraag of dat wij die alle maal zullen gaan gebruiken voor het in vullen van allerlei wensen tot het huis vesten van verenigingen of aktiviteiten, te meer omdat de vergoedingen van de minister van Onderwijs na verloop van tijd ook ophouden). Verder gaan we op het terrein van de sport ernaar toe werken dat de kleedgebouwe i op de sportterreinen in de kerkdorpen geprivatiseerd worden. Dat betekent voor de verenigingen dat ze zelf voor het schoonhouden en het klein onderhoud ervan zullen moeten gaan zorgen, waar ze dan van ons een vergoeding voor zullen krijgen. In de kom van Venray kan dat niet, omdat we daar met veel meer verschillende gebrui kers in één gebouw werken en er ook veel gebruik van wordt gemaakt door de scholen. Het onderhoud van de terrei nen en velden valt hierbuiten, omdat je daarvoor dermate veel specifieke kennis in huis moet hebben én materieel, dat dat voor verenigingen geen doenlijke zaak is". HARDMAKEN Ter afsluiting nog even terug naar mevrouw Hoppenreijs: „Bij de bezuini gingen op welzijnsgebied is het altijd moeilijk hard te maken waarom je er gens op bezuinigt, omdat het concrete effekt van bijvoorbeeld een werklo- zenprjekt of het opbouwwerk moeilijk te meten is. Bezuinigingen op openbare werken leidt tot gaten in het wegdek of een lekkend riool. Dal zijn zaken die ie dereen opvallen. Het effect van bezuini gen in de welzijnssector, zelfs wetende dat het hele wezenlijke voorzieningen betreft, waar de inwoners van Venray de afgelopen jaren veel profijt van heb ben gehad, is pas over lengte van jaren meetbaar en dan nog zonder harde cij fers. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een carport aan de Pater Tulpstraat 25 en 27 te Ys- selsteyn, t.n.v. H.J.M. van Ass en P.H.W. Spreeuwenberg; het verbouwen van een kantoor aan de Merseloseweg 30 te Venray, t.n.v. P.J.A. Claessens; het bouwen van een terrasover kapping aan Edelweiss 5 te Venray, t.n.v. A.J.P. Klokgieter; het bouwen van een woonhuis met bedrijfsruimte aan de Dr. Kortmanweg te Venray, t.n.v. Infoba b.v., Postbus 8 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 17 oktober 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Bij liet bureau RWW/WWV van dë afdeling SOCIALE*ZAKEN is, als ge volg van het vertrek van een medewerkster, de vacature ontstaan van in voltijd (38 uren per week) (pi/v) Funktie-inhoud Onderzoek, rapportage en beslissingsvoorbereiding inzake aanvragen RWW/WWV en hercontröle. Funktie-eisen bezit van het diploma MBO-SD en kennis op het gebied van het sociaal verzekeringsrecht; ervaring met soortgelijke werkzaamheden. Salariëring Nader overeen te komen. Sollicitaties Binnen 10 dagen na het verschijnen van deze oproep richten aan het college van burgemeester en wethouders. Postbus 500, 5800 AM Ven ray, onder vermelding van het vacaturenummer PZ-251 Hij weet zijn verhaal erg goed te brengen: Stanley der Meer, eigenaar van sport- school/fitness-centrum „Alsporti". Niet alleen weet hij boetend te vertellen over de ontwikkeling die zijn school doormaakt, maar ook geeft hij een glasheldere analyse van wet het betekent om een „starter te zijn: „Je moet opnieuw leren om geld uit te geven, omdat het om zulke grote bedragen gaat. En als de zaak draait, dan moet je zélf beslissingen nemen. Iedereen kijkt naar je - klanten én leveranciers. Met dat besef moet je leren omgaan". Aan de Kempweg heeft hij op de eerste etage van 23 een fitness-centrum, die je ei genlijk tekort doet door 'm zo te noemen. „Ik ben hier vooral bezig met het welzijn van de mensen, want we zijn meer dan alleen een sportschool waar je je lichaam in een goede konditie kunt krijgen. Ik probeer alle ontwikkelingen op het gebied van het lichamelijke welzijn op de voet te volgen, want het fitness-gebeuren is een echte in dustrie geworden". Amerika is dan natuurlijk het land waar de trends vandaan ko men, maar Der Meer is er druk mee bezig binnen Nederland het voortouw te nemen in het aanbieden van een kompleet pakket van fitness-voorzieningen. Aan zijn start als zelfstandig onderne- Uit dal alles blijkt dat Der Meer in- mer gingen 12 jaren als werknemer bij derdaad bepaald niet over een enkele Rank Xerox aan vooraf, waar hij o.a. bij Configuration Planning werkte. Daarnaast maakte hij ook lange tijd deel uit van de ondernemingsraad; iets at zijn blik op het bedrijf en het be drijfsleven verruimde. Zozeer zelfs dat bij hem langzaam maar zeker het idee rijpte om zelf een zaak te beginnen. Zoi ets is natuurlijk eerder gezegd dan ge daan, omdat je een stuk zekerheid ach terlaat. Wat dat betreft was Der Meer in de gelukkige omstandigheid dat Rank Xe rox hem tegemoet kwam door hem de gelegenheid te geven voor halve dagen te gaan werken. „Gelukkig kon ik op die manier geleidelijk de overstap naar hel ondernemersschap wagen, maar toch hou je zoiets nooit lang vol, want dan heb je naast je gewone werk een kom pleet bedrijfje te runnen, dat in mijn ge val nog eens erg arbeidsintensief is ook! Je bent immers je eigen inkoper, mana ger, boekhouder, reclameman en verko per". nacht ijs is gegaan. „Ik heb sportscho len in het binnen- en buitenland be zocht, de startersoriënteringscursus ge volgd en diverse gerichte sportopleidin- gen, zoals sportmassage, kracht- en sporttrainer, coaching etc. Bij de bank heb ik een ondernemingsplan ingediend met een begroting, waarbij ik weliswaar de hulp van een accountant inriep, maar waar ik toch heel veel zelf moest aan dragen, omdat je met een nieuwe bran che bezig bent die veel mensen binnen de financiële wereld nog niet genoeg kunnen doorgronden. Ondanks alle hulp ben je als starter toch ook overgeleverd aan een jungle, want adviezen zijn duur en je moet maar afwachten of 't dan ook nog goed is ook. Uiteindelijk moet je toch zelf beslissen en de handen uit de mouwen steken". Dat laatste is in het geval van Der Meer geen probleem, want de sport school is grotendeels door hem eigen handig verbouwd en ook nu al loopt hij samenwerking met artsen en fysiothera peuten naar de beste bewegingsmoge lijkheden voor mijn cliënten. Een goed voorbeeld daarvan is de Slankofit- methode, die in samenwerking met dr. Vos in Nijmegen tot stand is gekomen en waar ik mensen laat afvallen én een konditie laat kweken door ze te laten be wegen. Dat ondersteun ik dan met warmtedieptetherapie en electrostimula- tie. Op die manier vang je twee vliegen in één klap. Goede voeding is daarbij van het allergrootste belang en ook daar volg ik de ontwikkelingen op de voet. Zo ben ik bezig met een orthomoleculai re voedingsleer bezig, een hele mond vol, maar er wil maar mee gezegd zijn dat je mensen adviezen kunt geven over wat in hun situatie de beste voeding is. Weet je, body-building is leuk - en dat kan hier ook, hoor - maar het welzijn van je lichaam is veel meer dan dat. Ook je psychische ontspanning is daarbij van het grootste belang". Geen wonder dus dat Der Meer se rieus overweegt om één van de aller nieuwste snufjes op dit gebied in Venray te introduceren: het ei, een eenpersoons tank, gevuld met ontzettend zout water en zonder daglichttoetreding. „Iemand die daar in heeft gelegen, komt echt he lemaal tot rust. Ik heb 't zelf uitgepro beerd en het werkt perfect. Het is net of je net terugkomt van twee weken vakan tie. Door het vele zout in het water blijf je moeiteloos drijven en omdat je in het donker ligt, raak je volkomen ontspan nen". Vernieuwingsdrang is aan hem dus niet vreemd, maar tegelijkertijd wordt dit ook ingegeven door het besef, dat je een zaak maar beter niet op een been kunt laten staan; een uitgangspunt dat voor iedere ondernemer, maar vooral ook voor starters als Der Meer van het allergrootste belang blijkt. met plannen om zijn school tot 700 m: uit te breiden. De school kent een keur aan mogelijkheden op het gebied van fitness-apparatuur, een zonnebank, sauna, aerobic-ruimte, doucheruimten, een koffiebar maar bovenal ook de per soonlijke aandacht van de eigenaar zelf voor de mensen die bij hem over de drempel komen. Het fitness-gebeuren is trouwens niet de enige kant van Der Meer's aktivitei ten. Zo maakte hij deel uit van het me dische begeleidingsteam van het natio nale fietscrossteam van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie KNWU. „In die funktie kom ik met ontzet tend veel mensen uil de sportwereld in aanraking; zo zijn er bijvoorbeeld voor het komend jaar plannen om naar Flori da en Australië te gaan. Bij alles wat ik doe - dus ook hier in de sportschool - werk ik op advies van de artsen. Kijk, ik ben geen dokter en ga dus ook niet op zijn stoel zitten. Wél zoek ik in nauwe

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11