Geld opnemen? Rabobank 9 Doelstelling en werkwijze van de Algemene Hulpdienst 40 Jaar Rabobank Geldautomaat: geld opnemen wanneer het u uitkomt. Geslaagd Motorcross weekend KURSUS POPPENMAKEN De ABP-affaire en de Venrayse woningbouw Beroepskeuze voorlichting Champignonroute Uit de raad van Meerlo-Wanssum „ZOMAARPOP" OJC WATJANG INGEZONDEN De geldautomaat van de Rabobank is altijd open. In principe kan iedereen met een privérekening er terecht. Dag en nacht, ook in het weekeinde. Dus voortaan neemt u geld op wanneer het uitkomt! U doet dat met behulp van een Eurochequepas of bankpas en een geheime code, die alleen aan u bekend is. Snel, veilig en gemakkelijk. Kom even langs bij üw Rabobank, dan vertellen wij er graag meer over. De Rabobank geldautomaat staat tot uw beschikking in Venray, kantoor Merseloseweg 5 geld en goede raad MCC Venray kan terugzien op een prima geslaagd motorcross weekend op circuit de Peel. Waren het zaterdag de jongeren en de ouderen die hun geliefde sport konden beoefenen, op zondag reden de junioren promotie en senior coureurs hun kampioenswedstrijd. De jeugdcoureurs die op zaterdag hun wedstrijd reden konden dat evenals de groteren op zondag dit doen onder een stralende oktober zon. Ruim honderd coureurs hadden op zaterdag ingeschreven zodat de kosten en baten voor de organiserende vereni ging in evenwicht waren. OP zondag waren er maar liefst 255 inschrijvingen in de 6 klassen die aan de start kwamen. Ook het publiek kwam in ruime getalen naar het crosscircuit zodat ook de penningmeester erg tevreden kon zijn. Sportief verdedigde Toon Claessen bij de 250cc senioren zijn 2e plaats in het MON kampioen schap door 3e en 4e te worden in de beide manches. Math Verrijt scoorde ook hoog en wist met een 10e en een 11e plaats veel kampioenspunten te halen. Fduard de Bruin die zijn eerste wedstrijd in deze klasse reed deed dit uitstekend. In de le manche wist hij tot een 7e plaats te reiken dit zelfde resultaat zou in het 2e wedstrijdgedeelte zeker zijn behaald als de techniek hem niet in de steek had gelaten. Ton van Dijk had weinig geluk en moest in de le manche halverwege verstek laten gaat door een val waar hij een handblessure bij opliep. Bij de zijspan senioren reed Peter Thissen met bakkenist Jan Roffers een prima wedstrijd waar met een beetje meer conditie zelfs meer dan een 4e en 5e plaats voor hen had ingezeten. Theo v.d. Laar was onze enigste prijswinnaar in de 250 cc junior klasse met een 8e en 7e plaats in de beide manches wist Theo een fraaie 6e plaats in de eindrangschikking te behalen. Lambert Willems zette bij de 500 cc junioren een fraaie prestatie neer. Nadat hij de le serie op zijn naam had geschreven wist hij in de finale een mooie 3e plaats te behalen. Programma zaterdag 11 oktober Meyel 125 cc Jun B. 250 CC Jun fe. 500 CC Jun B. Jeugdcross 11 okt Zijtaart Zondag 12 oktober Meyel 125 prom A en B Kamp. 250 cc prom B 250 cc sen. Zijspan senioren komp. Zondag 12 oktober Berghem 125 cc sen. kamp' 500 cc sen kamp. gespecialiseerd in onderhoudschilderwerk Tel. 81358 Het Atelier van de Open Werkplaats te Venray start op maandagmiddag 13 oktober 1986 van 13.00-16.00 uur een korte cursus poppen-maken. Aan de hand van verschillende technieken worden de poppen vervaardigd com pleet met kleertjes en gezichten. De kursus zal 5 weken duren en wordt gegeven in de Werkplaats van de stichting R.I.S.C. Pr. Bernhardstraat 12 te Venray. Het inschrijfgeld is 10,- voor de gehele kursus compleet met materiaal. Lr kunnen in totaal 8 personen deelnemen. Telefonisch opge ven bij Stichting R.I.S.C. in Venray, 's middags tussen 14.00 en 16.00 uur tel. 04780-83730 toestel 29. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Sinds 1973 funktioneert in Venray een algemene hulpdienst. Op het moment dat deze dienst werd ingesteld, waren er in Venray (van oudsher) veel beroepsinstellingen en andere instanties op het gebied van de hulpverlening werkzaam. Een algemene hulpdienst werd door velen dan ook als overbodig beschouwd en op z'n minst als 'n voort brengsel van onze algemene welvaart, waarin (destijds) alles wat maar enigs zins 'n sociale funktie had, getolereerd en bevorderd werd. Doch al gauw bleek dat er, vanuit het zich veranderende maatschappelijk tijdsbeeld, wel degelijk behoefte be stond aan deze vorm van vrijwillige hulpverlening. In 1982 kreeg de algemene hulpdienst rechtspersoonlijkheid, in de vorm van een stichting. Én onlangs heeft er een reorganisatie plaats gehad van bestuur en staf. Aansluitend is men gekomen tot een nieuwe beschrijving van de doelstel lingen en de werkwijze. DOELSTELLING De stichting heeft ten doel het opbou wen en instandhouden van een vrijwilli gersorganisatie, die in de buurt en de wijk hulp wil verlenen, daar waar deze dringend nodig is en op dat moment niet door instanties als Gezinszorg, Groene Kruis en dergelijke geboden kan worden. Naast hulp op het praktische vlak tracht de stichting te helpen in gevallen van persoonlijke en sociale nood. Kortom: de hulpdienst kan helpen in gevallen en omstandigheden, waar hulp het karakter heeft van „even hulp bieden", „even bijspringen". Om maar een aantal voorbeelden te noemen: Opvang van kinderen in noodsitu aties. Gezelschap houden en bezoeken van mensen die daaraan behoefte heb ben. Boodschappen doen en medicijnen Halen. Huishoudelijk werkzaamheden. Eten klaarmaken. Klusjes en kleine reparaties in huis. Administratief werk; invullen van formulieren. Begeleiding van gezinsbudgettering. Onderdak verlenen in acute geval len voor korte tijd. Opvang en begeleiding van mensen met problemen. Hulp bij ernstig zieken hulp bij thuis sterven, ter ontlasting van de huisgenoten. Hulp in leersituaties. Men zal zich herinneren dat de plaatselijke afdeling van de PvdA, naar aanleiding van de geruchtmakende ABP-affaire, een aantal vragen aan burgemeester en wethouders heeft gesteld, om uit te maken of ook in Venray woningen te zwaar zijn gesub sidieerd, waardoor de projektontwikke- laars meer in hun zak staken dan feitelijk was toegestaan. En indien zulks inderdaad het geval is geweest, beteken de dat dan voor de huurders een te hoge huur en voor de kopers een te hoge koopprijs? In het uitvoerige antwoord van het college van b. en w. wordt allereerst ge steld, dat de gemeente geen controleren de taak heeft op de stichtingskosten van een woning en de daarmee verband hou dende premie-regeling. Wel bepaalt de gemeente binnen welk huurniveau woningen gebouwd mogen worden. Als er een extra verhoging van de stichtingskosten heeft plaats gehad, dan zal dat een verhoogde huurprijs tot gevolg hebben gehad, aldus b. en w. Maar of eventueel gedupeerden schade loos gesteld moeten worden, ligt niet bij de gemeente. Overleg en eventuele rechtsprocedures, waarbij de rijksover heid, huurders en beleggers/bouwers betrokken zijn, zullen hier uitsluitsel moeten bieden. Bij koopwoningen ligt de situatie ech ter anders, aldus de gemeente. Daar kan moeilijk van schadeloosstelling sprake zijn. Koper en verkoper zijn immers vrijwillig een bepaalde koopprijs over een gekomen. In de raadsvergadering van vorige week toonde de heer Kersten (PvdA) zich blij met het feit dat de gemeente in deze affaire geen enkele risico loopt. Een eventuele schadeloosstelling kan een interessant geb uren worden. Hij rekende er op, dat het college alle mede werking zal geven aan de gedupeerden. Wethouder Willems beloofde de landelijke gang van zaken in het oog te houden en zodra blijkt dat Venray in derdaad bij de ABP-affaire betrokken is, de belangen van de gedupeerden te zullen laten preveleren. Intussen blijkt een meerderheid in de Tweede Kamer voorstander te zijn van een parlementair onderzoek naar het geknoei met bouwsubsidies door de grote beleggers. En als zo'n onderzoek niet het gewenste resultaat oplevert, dan wil men zelfs een parlementaire enquête houden, zoals vorig jaar bij de RSV, waarbij getuigen onder ede kunnen worden gehoord. Ook de rijksrecherche heefl zich in tussen op deze minder fraaie affaire ge worpen. Maar of dal allemaal zal resor- leren in een mogelijke schadeloosstel ling van huurders en kopers, is nu nog niet te voorzien. De hulpdienst kan niet helpen, waar de hulp een speciale deskundigheid ver eist, b.v. de verzorging van ernstig zieken. AANVRAGEN Aanvragen voor hulpverlening kun nen telefonisch worden gedaan bij de medewerk(sl)ers. die zich daarvoor bii de hulpdienst hebben aangesloten, onder de volgende telefoonnummers: Voor Venray-Centrum: tel nr. 84163 Voor de wijk Brukske: tel. 87346 of 83894. Voor de wijk Landweert, Tel. 84163 Onder het nummc. 84163 wordt ook gewerkt met een antwoordapparaat. De telefoniste noteert de benodigde gegevens en neemt vervolgens kontakt op met de verantwoordelijke kontakt- persoon van de hulpdienst in de wijk en met een vrijwillig(st)er, die zich voor het verlenen van de gevraagde hulp heeft opgegeven of van wie verwacht wordt, dat hij/zij die hulpaanvraag kan behan delen. Hulpaanvragers kunnen, als zij dat wensen, tegenover de telefoniste ano niem blijven. In principe wordt de hulp kosteloos verleend; eventueel gemaakte kosten dienen evenwel door de aanvrager te worden vergoed. Op woensdag 15 oktober a.s. organi seert het Bureau voor Onderwijs en Beroepskeuze te Venray i.s.m. het Contactcentrum Onderwijs Arbeid (re gio Venray e.o.) van 14.00-16.00 uur een voorlichtingsmiddag over de tex tielsector. Geïnteresseerden die aan deze thematische middag willen deelnemen kunnen zich mondeling dan wel telefo nisch aanmelden bij de administratie van het beroepskeuzebureau dat geves tigd is op de Leunseweg 2a (t.o. de Paterskerk) tel. 04780-10032. Het pro gramma omvat drie onderdelen. Gestart wordt met een algemene inleiding omtrent beroepen en studiemogelijk heden binnen genoemd beroepsgebied. E.e.a. wordt geilusstreerd met video materiaal. Tevens is een beroepsinteres se-onderdeel in het programma opge nomen, waardoor de aanwezigen kun nen toetsen of opleidingen en beroepen in dit beroepsgebied bij hen aansluiten. Tot slot kunnen de deelnemers zich onder deskundige begeleiding meer persoonsgericht verder informeren in de informatheek van het Beroepskeuze bureau. Alle deelnemers ontvangen een infomap waarin de meest relevante gegevpns van die .middag zijn opgeno men. De kosten voor deelname zijn 6,-. Ieder jaar organiseert de Streek VVV Noord en Midden Limburg in samen werking met de VVV's van Horst en Kessel de reeds zeer populaire Champig- nonvakanlie in de Herfstvakantieweek. Dit evenement trekt jaarlijks duizenden bezoekers uit het gehele land. Het hoogtepunt van de campagne ligt op de beide zondagen 12 en 19 oktober a.s. Er is dan gelegenheid om een bezoek te brengen aan de champignonvakschool in Horst, waar onder deskundige leiding rondleidingen worden verzorgd en waar men een goed beeld krijgt van het ontstaan en de groei van de champignon en de vele nieuwe variëteiten van eetbare paddestoelen. Aansluitend kan een attraktieve autoroute worden ge reden door het zo karakteristieke landschap van deze streek. De route voert langs mooie natuurgebieden, welke tot een boswandeling uitnodigen. Eindpunt is de kasteelruinie in Kessel. Deze ruine met bijgebouwen is vrij toegankelijk. Rondom de burcht zijn diverse folklo ristische aktiviteiten. Tevens houden in Kessel Champignonkwekers „Open huis" Naast het rijden van de autoroute kan men in Horst een aantrekkelijke wandeling maken door het vernieuwde centrum van Horst. De route voert langs bezienswaardigheden zoals het Koperslagersmuseum, deSl. Lambertus kerk en de Oudheidkamer, welke gedurende de beide zondagen gratis voor het publiek zijn opengesteld. Ook is er een keuze uit mooie fietsroutes rondom Horst. Voor elk wat wils. Verder zijn er in de herfstvakantie- week diverse aktiviteiten. Uitgebreide informatie over de Champignoncam pagne vindt men in de folder die te verkrijgen is bij alle VVV-kantoren in Nederland. INBRAKEN IN VIER WONINGEN Op vier plaatsen is in Brukske ingebroken. De politie vermoedt dat de dader steeds op dezelfde manier is binnengekomen, namelijk door de voor deur welke niet op het nachtslot was gedaan. Drie woningen in de Andante straat en een woning in de Moderato straat werden bezocht. Op alle plaatsen is door de dader naar geld gezocht, maar ook sieraden liet hij niet liggen. Overal bleken cheques, girobetaalkaar ten en bankpasjes verdwenen te zijn. Ook enkele loten van de Staatsloterij worden vermist. Door een ruitje in de voordeur in te slaan kreeg een dief toegang tot een woning aan de Kievitweg te Ysselsteyn, waar de bewoners afwezig waren. Ont vreemd werden een videorecorder en enkele sieraden. DIEFSTALLEN Een 19-iarige inwoner van Venray werd aangehouden omdat hij in de wachtkamer van een tandarts uit daar opgehangen kleding, geld en cheques had gestolen. Na ingesloten en voorge leid te zijn geweest, werd hij later huis waarts gezonden. Procesverbaal is op gemaakt. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het is niet gebleken dat deze persoon ook de dader zou zijn van twee soortgelijke diefstallen bij tandartsen. Een 27-jarige inwoner van Venray werd aangehouden wegens diefstal van een tuinmeubelset vanaf een woning aan de Stationsweg. Na verhoor en opmaking van procesverbaal werd hij huiswaarts gezonden. De tuinset had een waarde var^/" 5fxj[ Dankzij 'h snelle aktie na melding van getuigen, dat twee knapen een kauwgumautomaat in de Grotestraat hadden gekraakt, kon de politie de twee daders van 15 jaar aanhouden. Zij waren nog in het bezit van het gesto- lene. Na opmaking van procesverbaal werden de ouders van de knapen in kennis gesteld van de gepleegde diefstal. Een eigenaar van een perceel 1-ja- rige aspergeplanten, op een veld aan de Bosweg, deed aangitte van diefstal van 100 planten, ter waarde van/250,— Op verzoek van de Venrayse politie werd door de Helmondse politie een 25-jarige inwoner van Helmond aangehouden, wegens inbraak, op 19 augustus, in een woning aan de Clovis- hof. Daar werd toen een videorecorder gestolen. De man heeft een bekentenis afgelegd. Van een bij de Muziekschool ge plaatste fiets werd de dynamo en het zadel gestolen. Van een aan de Bolderik gepar keerde personenauto werd ongevraagd de antennen gedemonteerd. Uit het kleedlokaal van de „Wette- ling" werd een pennensel ter waarde van 200,— gestolen. Die set zat in een boekentas. De 18-jarige scholiere is ernstig gedupeerd. In de Henseniusstraat zag iemand dat zijn fiets werd gestolen. Hij slaagde er niet in de dader van die diefstal te achterhalen. Op de fiets zat nog een rode SVV-sporttas. Uit een garage aan de Sambastraat werd een workmate gestolen. In een voor Meerlo-Wanssumse be grippen recordtijd werd de agenda van de raadsvergadering afgehandeld. En toen ging men er eens breed voor zitten voor het houden van de algemene be schouwingen. Fraktievoorzitter L. Beterams van de Progressieve Kombinatie spande de kroon, want hij had maar liefst 50 minuten spreektijd nodig. Hij kondigde aan, nog één keer een poging te hebben ondernomen, dat het college de algeme ne beschouwingen van de P.K. serieus moet nemen en daarmee rekening te houden bij het toekomstige beleid. Zo niet, dan is het de laatste keer dat de P.K. serieus aaade algemene beschou wingen zal meedoen.... Wat de P.K. aandroeg, was ook veelal terug te vinden in de algemene beschouwingen van het CDA. Die hadden maar 32 minuten spreektijd nodig, terwijl 5 fraktieleden hun eigen zegje deden. De VVD vroeg slechts 16 minuten de aandacht. De post onvoorziene uitgaven is met 75.760,nog geen zorgerlijke post, maar omdat een jaar eerder dat bedrag DIEFSTALLEN Maandagavond tussen 20 en 21 uur werd uit een op de parkeerplaats bij het hockeyveld staande auto een radio ter waarde van 600,— gestolen. Het linker portierslot was geforceerd. Uit een weiland langs de Timmer- mannsweg te Ysselsteyn werd een schrikdraadapparaat ter waarde van 800,—gestolen. Aangifte werd gedaan van diefstal van kleding ter waarde van 180,uit een modezaak in de Grotestraat. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. Op een bouwplaats op Landweert werden ten nadele van een Venrays aan nemersbedrijf 6. z.g.lijmtangen ont vreemd. Die hadden een waarde van ƒ400.—. OP HETERDAAD BETRAPT Een politieptrouille was snel ter plaatse toen bij de nieuwe Torro een ruit werd ingegooid, met de bedoeling een inbraak te plegen. Dat werd ver ijdeld. De dader was een 21-jarige Venraynaar. Hij werd voor verhoor meegenomen en kon nadat procesver baal was opgemaakt huiswaarts keren. Hij kon geen aannemelijke verklaring geven voor zijn gedrag. Wel bestreed hij van plan te zijn geweest een inbraak te plegen.... DRANK IN BESTUURDERS Op de Mgr. Hanssenstraat werd een automobilist gesignaleerd die bijna de overweginstallatie ramde. Bij aan houding bleek hij te diep in het bekende glaasje te hebben gekeken. Dat werd pijpje blazen en het ondergaan van de bloedproef. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, werd hij huiswaarts ge zonden. Op de Langstraat werd door een automobilist een geparkeerde personen auto geramd. Hij reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. Jammer voor hem, dat de politie hem toch wist op te sporen. Toen werd tevens geconstateerd dat hij te diep in het bekende glaasje had gekeken. Pijpje blazen en het ondergaan van de bloed proef was het vervolg. Het einde: een rijverbod en de aanzegging dat proces sen verbaal zullen worden opgemaakt. 177.000,— hoger was, werd toch voorzichtige aandacht gevraagd. Geen reden tot paniek, want de reservepositie van de gemeente bedraagt nog meer dan ƒ10.000.000,—. Het is een goede zaak om geen rente bij te schrijven bij dé bestemmingsplan nen, waardoor de gronden steeds duurder worden. Wel werd gevraagd of de kavels beter verkoopbaar zouden zijn als deze kleiner zouden zijn. Het rioolrecht zal niet worden ver hoogd. Gevraagd werd of het buitenge bied toch niet aangesloten zou kunnen worden, straks is riolering daar zeker niet meer betaalbaar. De onroerendgoedbelasting zal niet worden verhoogd. Of er straks een toeristenbelasting zal komen, is nog niet duidelijk. Al waren de fraklies tevreden met de wegen in de gemeente, toch waren er nog enkele knelpunten, bijvoorbeeld het hemelwater dat op enkele wegen moeilijk zijn weg kan vinden. Ook werd meer controle gevraagd voor de ver keersveiligheid. o.m. op „de racebaan" naar Venray. Zorg was er te bespeuren over de ontwikkelingen rond het Havenbedrijf, dat steeds meer geld gaat kosten. Ge vraagd werd een onderzoek naar de havengelden elders, welke wel fors BOTSINGEN Een bestuurder van een personen auto lette onvoldoende op, toen hij uit een zandpad de Overloonseweg opreed. Daardoor botste hij tegen een Snor-fiets bestuurd door een inwoner van Venray. J .De bestuurder van de snorfiets moest met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Op de Pr. Bernhardstraat kwam een fietser in botsing met een personen auto. Ook die fietser moest met verwon dingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Een 14-jarig fietsend meisjes, dat plotseling de Albionstraat opreed, kwam in botsing met een personenauto, bestuurd door een 55-jarige dame uit Horst. Die bestuurster trachtte nog door krachtig te remmen een botsing te voorkomen, maar dat lukte niet meer. De jongedame moest met verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een 28-jarige autobestuurster reed over de Leunseweg en gaf richting aan naar links om de Franciscuslaan op te rijden. Op dat moment reed een 66-jari- ge dame met haar fiets vanaf de Beu kenlaan de Leunseweg op in de veron derstelling dat de personenauto linksaf zou gaan. De automobiliste bemerkte dat zij fout was en reed, inplaats van linksaf rechtdoor, en kwam toen in botsing met de fietsende dame. De fiets werd nagenoeg geheel vernield, terwijl de 66-jarige zelf lichte verwondingen opliep. POLITIE WAS WEER VEEDRIJVER Voordat er ongelukken waren ge beurd, had de Venrayse politie op de Ysselsteynseweg, een zevental koeien welke aan de wandel waren, weer terug gedreven in een weide. Zondag 12 oktober houdt OJC Wat- jang in Oirlo het Zomaarpop spektakel. Dit popfestival begint om 14.00 uur en zal duren tot middernacht. De volgende groepen zullen in het gemeenschapshuis optreden: Out of Order, Traveller, Bad Habit, Adultry en Chickweed. werden verhoogd. Het standpunt van de CDA-fraktie was, dat de subsidies niet mochten worden verlaagd. De gemeente heeft so wie so lage subsidies, terwijl de vereni gingen de zelfwerkzaamheid al jaren hoog in hun vaandel hebben geschre ven. Gevraagd werd, dal het college meer aandacht zal schenken aan het dorps- radenoverleg. Ook werd de aandacht van het college gevraagd voor een mogelijke afvalver werking, in het bijzonder voor de jaren na 1990 als de Zuringpeel gesloten zal worden. De hoogste prioriteit werd door de frakties gepleit voor snelle oplossing ■van de huisvesting van de brandweer. Meerlo-Wanssum heeft niet alleen vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg, maar ook over het water. Daar voor is nodig een goed opgeleide brand weer met goed materieel. Als er dan 'n brandweerkazerne ge bouwd gaat worden, breng daar dan ook het Rode Kruis in onder, zo luidden de wensen. Wat heeft het college ondernomen toen bekend werd dat de LHNO-school te Tienray met sluiting werd bedriegd en er geen nieuwe leerlingen meer konden worden aangenomen? Is er een moge- DIERENDAG 1986 Voor mij begon de dag prachtig, mooi weer voor een hond. Om 9.00 uur achter op de fiets in mandje, naar het „ontbijt" op de Stationsweg. Eerst dacht ik dat ik getrimd moest worden. Maar nee, dat viel mee. Nee, ik ging naar een gedekte tafel, waar een leuke jongeman, gekleed als kelner, mij ont ving en mij een plaatsje aan tafel wees. Omdat ik zo klein ben kreeg ik ook nog een stoeljte. Maar dat ging mij te ver. Omdat ik nog geen honger had, at ik niets; maar het was evengoed een bele venis. Mijn baas en vrouwtje hebben zich in elk geval eimee geamuseerd. Voor ik weer in mijn fietsmandje ging, kreeg ik nog een versnapering mee. Toen ben ik in de Schoolstraat op de foto gegaan. Dat ging niet zonder pro blemen want ik ben een jachthondje en de balen hooi waarop ik moest zitten ro ken „te gek" om braaf recht op en stil ie zitten. Tenslotte nog naar een dierenwinkel in de Schoolstraat, waar ik weer een zakje met lekkere honden-versnape ringen cadeau kreeg. U snapt dat ik een reuze feestdag had, mede dank zij al die hartelijke mensen die aan ons zoveel zorg en gastvrijheid wijdden. Heel hartelijk dank en woef Westy WIE SCHRIJFT, DIE BLUFT Vormden de vóórpublikaties over de Venrayse Revue met voor mijn ge voel buitenproportionele egostrelerij van een schijnbaar willekeurige greep uit de deelnemers voor mij al een regelmatige bron van irritatie de recensies spanden voor wat journalis tiek onvermogen betreft de kroon. De intensieve lobby vooraf in Peel en Maas werd in de recensie van dezelfde krant volledig ontkracht door het vol strekte ontbreken van visie en journalis tieke intregiteit bij de recescent. Alsof 't opsommen van deelnemende groepen en het opplakken van het etiket „naam loos" op de individuele deelnemers garant moet staan voor volledigheid. Of bovendien het voortdurende ge- appelleer aan het verleden nog niet beledigend genoeg is voor de grote groep „amateurs" krijgen ze verderop in het stuk nog een trap na door hun inzet en enthousiasme „beloond" te zien met de vaststelling dat het aan elan ontbrak. Het enige niet amateuristische duo wordt en-passant ook nog vergeven dat het zichzelf souffleerde vanachter een landkaart. Misschien toch te veel Circus Mök in het achterhoofd gehad, of is de schrij ver domweg in z'n verwachtingen te leurgesteld? Dat laatste is in ieder geval iets wat ik tussen de regels door lees. Want waar ik niets over gelezen heb zijn de niet mis te verstane reprimandes aan 't adres van winkeliers en gemeente bij monde van de tot leven geroepen Dr. Poels en een anoniem groepje „amateurs". Of wat te zeggen van de briljante subtiliteit waarmee ons een blik in de. toekomst van de voormalige „roze vlek" wordt gegund. Voor Peel en Maas te konfronterend misschien of gewoonweg niet begrepen? Laat de resescent zich van zijn taak bewust zijn en zich realiseren dat slechts 10% van de Venrayse bevolking in staat is zijn woorden te weerleggen en dat de rest z'n informatie moet krijgen van degene die schrijft Wat mijzelf betreft: het was verfris send te mogen beleven dat Venray méér te bieden heeft dan Circus Mök, hoe goed dat ook is, bovendien heb il( genoten van wat menselijk amateurisme vermag. Leo Creemers Langstraat 4, Venray Naschrift: Blij toe, dat u best tevreden bent over de Venrayse revue. U hebt van ons niet gehoord (of gelezen) dat wij er een andere mening op na hielden. Wel hebben wij ons in de eerste recensie beperkt, om niet het gehele programma te „verraden" aan de bezoekers van de toen nog 4 te brengen uitvoeringen. Na uw brief weten in ieder geval de 1200 bezoekers van dit weekend wat hen ongeveer te wachten staat. Of ze dat leuk vinden? Of appelleren aan het verleden èn het noemen van de artiesten als amateurs, beledigend is voor die „amateurs", laten wij geheel voor uw rekening. Wij hebben geschreven dat degene die zonder enige toetsing (vergelijk met vroeger) deze revue bekijkt, meer dan tevreden zal zijn. En de betiteling „amateurs" kan alleen maar een pluim op de hoed zijn, gezien het bereikte succes. Immers van professionals mag men een feilloos programma verwach ten; aan amateurs is het vergeven dat het gebodene soms niet die vaart kon krijgen, welke er het nodige elan" aan had kunnen geven. Maar evenzeer zijn ze te prijzen dat soms Broadway- achtige hoogtepunten bereikt werden.... Hoe dan ook: de laatste alinea van uw brief wordt door ons ten volle onderschreven. Ook al dacht U van niet Redaktie. lijkheid tot samengaan met de MAVÜ? Dat waren bepaalde aandachtspunten welke door de raadsfrakties werden aangedragen en waarover het college zich zal beraden en op korte termijn de raadsleden van antwoord zal dienen. Op 27 oktober om 19.00 uur, zal de raad weer in vergadering bijeen komen voor de replieken en uiteindelijk tot vaststelling van de begr ting.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5