„OPEN HUIS" GEMEENTEPOLITIE VENRAY HINDERWET AAT NETTE" VUILNISBELT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Op maandag 13 oktober a.s. vervalt het spreekuur van wethouder Willems Collektekalender oktober 1986 Voorbereidings- besluiten gedeeltelijke herzieningen bestemmings plannen 7e Kerkdorpenfietstocht Venray Extra uren vrij-zwemmen tijdens de Herfstvakantie Zwemlessen DONDERDAG 9 OKTOBER 1986 Nr 41 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-83838 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning) Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.00 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20 00-21.00 (dames) 21.00-22.00 .baantjes trekken") Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 .baantjes trekken") Zaterdag 8,30- 9.45 (gezinszwemmen) 11 00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,25; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 2,90 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober De gemeentepolitie van Venray pakt groots uit via twee Open Dagen op vrijdag en zaterdag a.s. De deuren van het bureau aan de Leunseweg gaan beide dagen wagen wijd open en de gemeentepolitie zou de gemeentepolitie niet zijn als ze daar niet iets heel speciaals van zouden maken. Zo staat het gehele gebouw open voor het publiek om alle aspekten van het politiewerk onder hel voetlicht te brengen, terwijl er op het achterrein het nodige rollend materiaal opgesteld zal staan. Verder verlenen diverse instellingen en verenigingen medewerking aan dit „Open Huis", dat is opgezet om het eerste lustrum in de nieuwe huisvesting van het korps te vieren. EERSTE LUSTRUM 9 oktober 1981 was voor de gemeente politie van Venray een zeer gedenkwaar dige dag, want die dag werd het nieuwe bureau aan de Leunseweg geopend. Daar waren jaren van discussies en plan nenmakerij voorafgegaan om het korps onder dak te krijgen. Uiteindelijk was het dan toch gelukt en het eerste lustrum wordt aangegrepen om het publiek volop de kans te geven om eens uitgebreid kennis te maken met het werkterrein van de politie. Wel eens „in de bak gezeten?" Wel eens een vingerafdruk bestudeerd? Weet U precies waar ze bij een APK-keuring op letten? Weet U hoe een inbraak het beste voorkomen kan worden? Al eens in de autobotsing-nabootser gezeten en daarin een „ongeluk" meegemaakt? Wanneer U een van deze vragen met „nee" moet beantwoorden, dan kan een bezoek aan het Open Huis daar al snel verandering in brengen. Maar een bezoek zal U kennis laten maken met nog veel meer politiezaken - eigenlijk te veel om op te noemen. WAT ZIJ U LATEN ZIEN Op het achterterrein van het bu reau worden demonstraties gegeven over het graveren van fietsen en de nieuwste ontwikkelingen in deze richting: het etsen van autoruiten. Dit laatste is het nieuwste snufje op het gebied van het voorkomen van autodiefstallen. Verder zal er een demonstratie wagen op de brug staan om be langstellenden precies te kunnen la ten zien waar op gelet wordt bij de AAN HET OPEN HUIS WERKEN MEE Gemeentepolitie Venray Brandweer Takelbedrijf Loenen Demax Alsporti Het Rode Kruis Dierenbescherming Wereld Natuur Fonds Veilig Verkeer Nederland Werkgroep Anti-vandaiisme Venray Juwelier Verlinden Garage van Haren Tuincentrum Thuyishof Leo Hendriks Gemeente Venray Reservepolitie Scouting Venray bekende - of moeten we zeggen „be ruchte"? - APK-keuringen. Het be kende Venrayse bedrijf Demax laat enkele van zijn nieuwste vindingen zien zoals een valsgeld-aanwijzer, anti-diefstalcontainers en de „quickwheel", die a-technische mensen binnen de kortste keren weer op de weg helpt wanneer ze met hun auto een lekke band heb- ben. De politie Iaat zien welke aktivi- teiten zij ontplooit op het gebied van de milieucontrole, terwijl er verder ook de politie-informatiebus van Binnenlandse Zaken te zien zal zijn, evenals surveillance- en ME- voertuigen. De brandweer zal met rijdend materieel te zien zijn en de firma Leo Hendriks laat zien wat er zoal te koop is op het gebied van inbraak-voorkomend hang- en sluitwerk. Verder staan er op het achterter rein de Dierenbescherming, het We reld Natuur Fonds en het Rode Kruis, die hun aktiviteiten onder het voetlicht zullen brengen. Een unieke kennismaking met de botssimulator van Veilig Verkeer Nederland mag "zeker niet ontbre ken. Met behulp hiervan kan op overduidelijke wijze worden aange toond welke krachten er op het menselijk lichaam worden losgela ten bij een auto-ongeval. „Alsporti" sluit de rij van deel nemers aan het buiten-gebeuren met demonstraties op het gebied van zelfverdediging. Binnen staat het politiebureau ge heel open voor de zelfs meest nieuwsgierige blikken. De meldka mer, de arrestantencellen, de re cherche-afdelingen, de wapenverza meling, eigenlijk te veel om op te noemen. Uiteraard mag ook de kantine niet ontbreken, waar U overigens de stand van de werk groep Anti-vandalisme zult aantref fen, die de aandacht zal vestigen op de nog steeds voor kapitalen ver slindende vernielingen, die met de regelmaat van de klok worden ge daan. Het Open Huis wordt gehouden op vrijdag 10 oktober van 14.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 11 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. Parkeerge legenheid is er volop op het aan grenzende terrein van Schoenma kers. 6 t.m. 12 oktober: Nationale col lecte geestelijke gehandicapten (landelij ke aktie). 25 oktober: Jeugdopvang gym nastiekvereniging St. Christoffel (plaat selijke aktie in het kader van het jeugd- collectewezen). Alleen voor deze akties is een collek- levergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING PROGRAMMA SPORTIEVE RECREATIE - SCHOOLSPORT 1986 AKTIVITEIT AKTIVITEIT AKTIVITEIT Bowling- Scholentref- 7e toernooi baltoernooi kerkdorpen basisscholen groep 6-8 fietstocht DONDERDAG basisscholen ZONDAG 16 OKTOBER DINSDAG 12 OKTOBER 14 OKTOBER start bij Bowlingbaan Sporthal vijf Oostrum De Wetteling kerkdorpen Start tussen Aanvang afh Meisj. v.m 10.00 en van opgave Jong n m. 12.00 uur KOSTEN KOSTEN KOSTEN Volw. f 5.- Geen Geen Kind f 2.50 AKTIVITEIT Sport- en spelinstuif- basisscholen VRIJDAG 17 OKTOBER Sporthal de Wetteling Aanvang 10.00 uur KOSTEN dag f1,50 1 dag f2,50 Burgemeester en wethouders van Venra> maken beken dat door hen op 1 oktober 1986 hinderwetvergunning is verleend aan: Maatschap Romme, Puttenweg 52 te Ysselsteyn, onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wij zigen van een rundveehouderij en var- kensmesterij, gelegen aan de Puttenweg 52 te Ysselsteyn; H. van Ass, Kempkesberg 2 te Ys selsteyn, onder het stellen van voor waarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een mestkuiken- en/of parelhoenderhoude- rij, gelegen aan de Kempkesberg 2 te Ys selsteyn. F. Houwen. Bremmenkamp 14 te Oirlo, onder het stellen van voorwaar den voor het oprichten en in werking hebben van een varkensfokkerij, gele gen aan de Bremmenkamp 14 Ie Oirlo. Maatschap Arts, Ysselsleynseweg 49 te Ysselsteyn, onder hel stellen van voorwaarden voor het wijzigen van een kalkoen- en varkenshouderij, gelegen aan de Ysselsleynseweg 49 te Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 Ie Venray, elke werk dag van 9.00 tol 12.00 uur worden inge zien Int 10 november 1986. Tot deze datum, kunnen de stukken De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan hel bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 30 september 1986 in voorbereiding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van: 1. het bestemmingsplan „Buitenge bied" voor het perceel aan de Ys selsleynseweg 82 te Ysselsteyn, ten behoeve van de voorgenomen be- drijfsuitbreiding van de ter plaatse gevestigde bouwmaterialenhandel; 2. het bestemmingsplan „Buitenge bied" voor het perceel aan de Ys- selsteynseweg 86 te Ysselsteyn, ten behoeve van de voorgenomen be- drijfsuitbreiding van de ter plaatse gevestigde bouwmaterialenhandel; 3. hel bestemmingsplan „Buitenge bied" voor de percelen aan de Mgr. Hanssenstraat 57 en 59 te Oostrum, ten behoeve van de voorgenomen aanpassing en uitbreiding van de be- drijfsbebouwing van het ter plaatse gevestigde bouwbedrijf; 4. het bestemmingsplan „Brukske" voor een perceelsgedeelle aan de Mozartstraat te Venray, ten behoeve van de voorgenomen uitbreiding van het aan de Mozartstraat 20a ge vestigde fitness-center. Voorts is bepaald dat deze voorberei- dingsbesluiten in werking treden met in gang van 9 oktober. Van de dag der inwerkingtreding af liggen deze voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, bu reau ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur. Venray, 9 oktober 1986 de burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche 5 5 Hel is ongetwijfeld de netste vuilnisbelt uit de wijde omgeving; het gemeentelijk depot voor chemische afvalstoffen aan de Acaciastraat. Alles staat er netjes gestapeld en ge ordend. De beheerder van het depot, Jo Wijnhoven, zorgt ervoor dat al het ingelever de vuil per soort wordt ingepakt vóór het afgevoerd wordt naar de Afvalverwerking Rijnmond. Het mag dan wel allemaal netjes ingepakt op transport slaan te wachten, waardoor het geheel een „nette" aanblik geeft, maar het gaat toch veelal om gevaar lijke en soms ook giftige stoffen. Beheerder Wijnhoven bij ,,de vangst" van de laatste tijd. BATTERIJEN „Begonnen is het eigenlijk allemaal met het inleveren van overtollige bestrij dingsmiddelen door de boeren Tegen woordig is dat een heel stuk minder, omdat zij blijkbaar veel kleinere voorra den in huis halen, maar in het begin kre gen we vanuit die hoek grote hoeveelhe den aangeleverd die vaak al heel erg lang in de schuur stonden, maar door wette lijke voorschriften niet meer gebruikt mochten worden," aldus Wijnhoven, die dit depot voor chemisch afval de laatste jaren heeft zien uitgroeien van een paar containertjes onder een afdak tot een aan alle nieuwe wettelijke voor schriften beantwoordende ruimte op de gemeentewerf. „Door het gescheiden houden van het diverse soorten afval kan het op een ver antwoorde manier worden verwerkt bij Rijnmond," vervolgt hij. „Ik ga nooit Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 1 oktober 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eên of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een carport aan de Zandakker 21 te Venray, t.n.v. C.W. Douwes; het bouwen van een woning aan de Brennerlaan 7 te Venray, l.n v. J.E. Kraaikamp, Christoffelkruid 38 te Ven ray: het bouwen van een fokvar- kensstal aan Zwart wat er 1 te Vredepeel. t.n.v. J.W.M. van Bommel; het bouwen van een serre aan Kat- testraart 1 te Venray, t.n.v. A.P, Klinc- kenberg; het bouwen van een winkelcen trum en 63 bovenwoningen aan „De Bleek" te Venray, t.n.v. Amro Proj Ontw. Mij., Amsteldijk 166 te Amster dam en Woningbouwvereniging „Noord-Limburg", Plataanstraat 15 te Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen lonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit Ie doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Hel beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 F.A 's-Gravenhage. Hel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dal verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester I..A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een machineloods en het inbouwen van een schapenstal aan de Veulensewaterweg 8 te Veulen, t.n.v. P.J. Takken; het vergroten van een berging tot garage en het bouwen van een carport aan de Rondeveld 29 te Leunen, t.n.v. G.J.M. Koenen; het inbouwen van een bejaarden- unit in een voormalige boerderij aan de Hoopweg 34 te Venray. t.n.v. P.J. Kusters; het bouwen van een tuinhuisje aan de Pastoor Verheggenstraat 15 te Castenray, t.n.v. J.G.M. Emonts; het bouwen van een tuinhuisje aan Hondsdraf 20 te Venray, t.n.v. mevr. J. Bouten; het uitbreiden van een woning aan de Rondeveld 8 te Leunen, t.n.v. H.J.M. Liljens; het uitbreiden van een bedrijfsge bouw aan de Gezellenbaan 11 te Ys selsteyn, t.n.v. Th. Janssen Onroerend Goed b.v., Pottevenweg 7 te Ysselsteyn; het bouwen van winkeleenheden aan de Passage te Venray, t.n.v. F.T.P. van Opbergen, Grolestraat 56 te Ven ray; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Heidseweg 26 tc Heide, t.n.v. G.J.M. Janssen; het oprichten van een 2e RK basis school in Landweer! te Venray. t.n.v Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 10 oktober 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Zondag 12 oktober Het Comité Recreatiesport Venray organiseert zondag a.s. de zevende kerkdorpen- fietstocht. De tocht, waaraan jong en oud kan deelnemen, voert langs alle Venrayse kerkdorpen (10) en heeft een totale lengte van ongeveer 70 kilometer. Een echte uitda ging dus voor de recreatieve fietser. ZILVEREN/BRONZEN MEDAILLE Vorig jaar werd aan de deelnemers, die minstens negen kerkdorpen hadden bereikt, een bronzen medaille uitgereikt voor deze prestatie. Zij kunnen dit jaar in het bezit komen van de zilveren medaille, terwijl andere deelnemers dit jaar de bronzen medail le kunnen behalen. DEELNAME Het inschrijfgeld bedraagt voor volwassenen 5,- en voor kinderen tot en met 14 jaar ƒ2,50. Elke deelnemer ontvangt een herinneringsbutton. Tussen tien en twaalf uur kan men starten, terwijl de posten tot vier uur bezet blij ven. De startplaatsen zijn: Sporthal De Wetteling te Venray, Café Janssen te Merselo, Herberg De Peel in Ysselsteyn; Zaal 't Veule te Veulen en Cafpe Willemsen te Oirlo, stoffen mengen en houdt alles zoveel mogelijk in dé orginele verpakking. Mensen die hun chemisch afval hier ko- men inleveren doen er heel verstandig aan dit ook niet te doen. Dat verhoog* niet alleen de veiligheid maar er zit ook een praktische kant aan, zoals bij foto- chemicalien. Daar kan namelijk uit het fixeer zilver worden gehaald. Zouden de foto-hobbyisten de fixeer en de ontwik kelaar door elkaar gaan gooien, dan is het voor de verwerkende industrie al lang niet zo interessant meer om dit te doen, omdat de hoeveelheid zilver in de vloeistof dan niet meer in een gunstige verhouding staat tot de kosten. Maar we krijgen niet hier niet alleen vloeistoffen. Vooral ook de batterijen komen steeds vaker hier terecht in plaats van in de vuilniszak bij de mensen thuis. Dat is maar goed ook, want batterijen bevat ten gemene stoffen. Verf doet het ook erg goed. Zo goed dat ik hier mensen die krijg-dic-de lege-verfblikken inleveren, maar dat is natuurlijk nergens goed* voor! Het moet natuurlijk wel om echt schadelijke stoffen gaan en niet - zoals van de week - dat er iemand met meer dan 100 liter sojaolie aan komt zetten, dat spul is notabene 100% plantaardig en wordt dus gewoon door het milieu afgebroken" Wanneer men twijfelt dan kan men hier terecht voor een goed en gratis ad vies. Natuurlijk is het wel zo dat wij er voornamelijk voor-de particuliere huis houdens zijn en niet voor de grote be drijven, maar wanneer de bedrijven de door hen aangeleverde hoeveelheden tot bijvoorbeeld zo'n 30 kg per jaar houden dan kunnen ook zij hier terecht. Het depot voor chemisch afval is te vinden op de gemeentewerf aan de Aca ciastraat en is geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Het gemeentelijk zwembad is in Je herfstvakantie, die van 13 t.m. 17 okto ber duurt, vaker open voor recreatief zwemmen voor de jeugd. Naast de ge wone openingstijden (zie elders op deze pagina) gelden dan ook onderstaande uren; maandag, dinsdag,, donderdag en vrijdag 9.00-12.00 uur maandag t.m. vrijdag 13.00-15.30 uur 's Middags wordt het zwembad dan opengesteld onder de noemer van „speelirisiuif". Op de particuliere zwemlessen die in het gemeentelijk zwembad worden geor ganiseerd zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus, die opleidt voor het A- diploma. start op 13 oktober a.s. De tij den waarop - twee maal per week - wordt gezwommen zijn: Maandag en donderdag: 16.30-17.30 uur. 17.00-17.30 uur. 17.30- 18.00 uur. Dinsdag en donderdag: 17.00-17.30 uur. 17.30-18.00 uur. De minimumleeftijd voor deelname is 5 jaar. De kosten bedragen 42,50 voor 12 lessen. Voor nadere inlichtingen of voor het inschrijven voor de lessen kan men terecht bij het zwembad, tel. 82069. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11