Bibliotheek UKUOTHEII SCHOFWBIIRG- NIEITWS FHMNIEUWS AGENDA Kleuterschool Leunen eerder in gebruik VEE OP RIJWEG 25 jaar werkzaam in het landbouw onderwijs Eerlijke vinder Griepvaccinatie Champignon campagne in de herfstvakantie WOLBOETIEK Meerderheid in raad dringt aan op terugkeer CAI-bestuur PEEL EN MAAS DORPSHUIS CASTENRAY „DE ZWAAN" SPORTHAL DE WETTELING GEVONDEN INGEZONDEN CAESAR jonge mannen mode Venray De kleuterschool in Leunen is per 1 augustus overgegaan naar de gemeente. Per diedatum is het gebouw aan het onderwijs onttrokken en is natuurlijk ook de onderwijsvergoeding vervallen. Er waren enkele gegagdigden, die graag van de leeggekomen ruimte gebruik wilden maken. B. en w. zouden met die verlangens rekening houden bij het op stellen van de prioriteiten voor 1987. Hel oetreffende gebouw ligt inmid dels reeds twee maanden leeg. Het is ongewenst die leegstand nog te laten voortduren, i.v.m. vernielingen en verval. Bovendien komen de kosten van instandhouding nu toch al voor reke ning van de gemeente. Burgemeester en wethouders stellen daarom aan de commissie voor onder wijs c.a. voor, het gebouw met onmid dellijke ingang beschikbaar te stellen aan de peuterspeelzaal, aan de scouting en aan de ouderen (biljarten). Daarmee dus niet te wachten tot de gemeenteraad in december de prioroteiten heeft goed gekeurd. De noodzakelijke aanpassingskosten, beraamd op 4500,— zouden uit het potje „onvoorzien welzijn" betaald kunnen worden. Men mag verwachten, dat de com missie zich met dit voorstel van burge meester en wethouders kan verenigen en in haar vergadering van a.s. dinsdag gunstig zal adviseren. Ieder jaar zo rond de herfsttijd moeten weggebruikers er rekening mee houden dat er paarden en koeien op de rijweg lopen. Hoe het vee uit de dikwijls goed afgesloten weilanden kan komen is zelfs voor kenners een raadsel. Dat er in de weiden dan voor 't vee weiniger voedsel is, is niet altijd de reden. Ergerlijk wordt het, zoals in de nacht van donderdag op vrijdag toen 2 paarden bleken los te lopen op de Noordsingel en een gevaar opleverden voor het verkeer. Politiemannen wisten de paarden in een weide te drijven, welke van een deugdelijke afrastering was voorzien. Vastgesteld werd dat de paarden uit een weiland aan de Broek weg kwamen. Daar bleek de afrastering op verschil lende plaatsen te zijn doorgeknipt. De eigenaar van de paarden kon worden opgespoord en die deed aan gifte van vernieling van de afrasterings draad van zijn weiland, over een lengte van ca. 200 meter. De schade bedraagt ongeveer/175,—. Zaterdagavond rèed èen personen auto uit Venray over de Steegse Peel- weg. De bestuurder zag plotseling, in dichte mistbanken, 3 paarden voor zich op de rijweg lopen. Een paard kon hij niet meer ontwijken, het werd door de auto geschept. De paarden werden later in een weide aangetroffen; een van hen liep mank. De eigenaar kon worden achterhaald en geconfronteerd met de schade aan de auto. Er kon niet worden vastgesteld hoe de paarden uit de wei zijn kunnen komen. Op de Beekweg moest de politie in aktie komen voor het weer in een wei drijven van een koe. welke op de rijweg liep en gevaar voor het verkeer oplever de. De eigenaar van de koe kon worden opgespoord. Hij zou voor een nóg deugdelijker afrastering van zijn weide zorgen. Op vrijdag 3 oktober viert de heer J. van Dijk, directeur van de Middelbare Landbouwschool te Horst, waar ook veel Venrayse leerlingen les volgen, zijn 25-jarig dienstjubileum in het landbouwonderwijs. In 1961 begon hij zijn loopbaan aan verschillende Lagere Landbouwscholen in Limburg. Vanaf 1965 is hij verbon den aan de MLS te Horst, de school waarvan hij sinds 1982 directeur is. Een jubileumcommissie heeft voor de organisatie van de feestelijkheden op deze dag een aantal ideeën uitgewerkt, waarbij oud-leerlingen en oud-mede werkers van de school betrokken wor den. Voorts wil men bij deze gelegenheid een ontwikkelingsprojekt in Kenya, waaraan de MLS al enkele jaren een bij drage levert, nieuwe impulsen geven. Om 13.30 uur is er een eucharistievie ring in de kapel van bejaardenhuis Se- venheym te Sevenum. Daarna, om 15.00 uur is er in het restaurant van de Praktijkschool, Past. Debeystraat te Hegelsom/Horst een feest vergadering voor genodigden. Om 18.30 is er een re ceptie en om 20.00 uur een reünie van oud-leerlingen en oud-medewerkers. Personeel van een Venrayse su permarkt vond een portemonnaie met meer dan 400 gulden. Toen zich bij deze supermarkt geen ge dupeerde meldde, heeft men aan gifte van die vondst gedaan bij de politie. Maar ook daar heeft zich na een week geen verliezer ge meld. het vermoeden is nu dat een van de vakantiegangers uit de in de omgeving gelegen bunga lowparken, een bezoek heeft ge bracht aan het Venrayse winkel centrum en daar de portemon naie heeft verloren, niet wetende dat er in Venray nog eerlijke vin ders zijn. Mogelijk kan door het lezen van dit bericht de verliezer worden opgespoord, want, dat geld 30 jaar bewaren is een lange tijd... Doordat pas in augustus jl. bekend werd dat er ook gevaccineerd dient te worden met een nieuwe stam, de A/ Singapore/6/86 is het reeds geprodu ceerde drievoudige vaccin niet voldoen de. Er wordt op dit moment enkelvoudig vaccin met de A/Singapore stam gepro duceerd. Het enkelvoudige vaccin kan worden gemengd met het drievoudige vaccin zo dat de totale griepvaccinatie kan plaats vinden door middel van één injectie. Het enkelvoudige vaccin zal half no vember ter beschikking komen, reden waarom de griepvaccinaties dit jaar on geveer veertien dagen later zullen plaats vinden dan vorig jaar. Over de juiste datum zult U geïnfor meerd worden via uw arts en evenals an dere jaren zullen de patiënten van een aantal artsen op een vaste dag gevacci neerd worden. Daarover binnenkort meer in dit blad. leder jaar organiseert de Streek VVV in samenwerking met de VVV's van Horst en Kessel de reeds zeer populaire champignoncampagne in de herfstweek van 11 t.m. 19 oktober. Dit evenement trekt jaarlijks duizen den bezoekers uit het gehele land. Er wordt gelegenheid geboden om gedu rende de twee zondagen in de herfstva kantie de vakschool voor de champig noncultuur te bezoeken, waar rondlei dingen worden gegeven. Aansluitend kan een attraktieve toeristische autorou te van 50 km worden gereden met als eindpunt Kessel. Hier houden champig nonkwekers „open huis" en er worden op het plein voor de kasteelruïne allerlei aktiviteiten georganiseerd. wil men de autoroute niet rijden, dan kan men in Horst een aantrekkelijke stadswandeling maken, die langs vele bezienswaardigheden gaat en die op de ze zondagen zijn opengesteld. Ook is er een keus uit mooie fietsroutes rondom Horst. Verder worden er in deze vakantie week boswandelingen o.l.v. een gids ge organiseerd. Uitgebreide informatie hierover vindt U in een folder die bij alle VVV's in Nederland verkrijgbaar is. RECEPTENWEDSTRIJD Inmiddels is een wedstrijd voor het origineelste champignon-paddestoelge recht gehouden. Voor de drie beste en/of origineelste gerechten zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld, waaronder een geheel verzorgd arrangement in een hotel in de streek Noord- en Midden- Limburg. Tevens zullen de winnende re cepten worden vermeld in de folder wel ke wordt uitgegeven voor de campagne 1987. Op zondag 12 oktober worden de prijswinnaars bekendgemaakt. VENRAY BUITEN SPEL Jammer genoeg hebben we moeten constateren, dat Venray bij deze cham- pignonroule weer buiten spel staat. Het mag onderhand toch wel bekend zijn, at in onze gemeente de champignonteelt niet onbeduidend is. Daarop speelt be doelde route echter niet in. Van Geijste- ren naar Oostrum, en via de Henri Du- nantstraat naar Leunen-Veulen om daar onze gemeente weer te verlaten. Het centrum van Venray wordt dus hele maal niet aangedaan. In feite is het dan ook geen wonder, dat de Venrayse restaurants (met uitzondering van Wieénhof) geen speciale champignonge rechten offreren of speciale arrange menten aanbieden. Hier ligt o.i. een gemiste kans van de VVV en de horeca. GESLAAGD An de school voor Fysiotherapie te Utrecht slaagde Mieke Beerkens-Hel- dens voor lymphe-drainage en oedeem therapie. nationale hollehte geestelijk gehandknpten giro II22 22 2» ^utredit, bank 7Ü7070333.,, „Verdergaande, overheidsbesnoeiïn- gen in de zwakzinnigenzorg". Deze en soortgelijke geluiden veroorzaken grote onrust, o.m. bij de ouders van geestelijk gehandicapten en bij allen, die zich zo met hart en ziel aan de zorg voor gees telijk gehandicapten wijden. De Nationale Kollekte Geestelijk Ge handicapten, die dit jaar van 6 t/m 12 oktober wordt gehouden, zal nooit in staat zijn al die bressen, die nu in de zwakzinnigenzorg worden geslagen, op te vullen. Maar des te dringender is het beroep op de publieke offervaardigheid om de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandi capten ruimschoots van middelen te voorzien om de schade, toegebracht door die overheidsbesnoeiïngen, zoveel mogelijk te beperken. Het gaat o.a. om dagopvang voor geestelijke gehandicapten, die nergens anders terecht kunnen. Het gaat om vormingswerk, onderricht en vrijetijds besteding voor geestelijk gehandicapten en om voorlichting aan de ouders en verzorgers. De organisatoren van deze kollekte zijn iedereen dankbaar die haar tot een sukses willen maken. In persoon: mee werken aan de kollekte. Merseloseweg 20 Venray 82301 blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! - Scheepjeswol - Neveda - - Anny Blatt - INBRAKEN IN WONINGEN Op ruwe wijze was toegang verkre gen tot een aan de Langeweg gelegen woning. De inbreker heeft de gehele wo ning doorzocht. Zijn buit bedroeg zowel geld en sieraden, benevens enkele tapijten. Vrijdagavond werd in twee naast elkaar gelegen woningen aan de Lang straat ingebroken. Bij één woning was de achterdeur geforceerd; bij de andere werd toegang verkregen door vernieling van een raam. Ontvreemd werden enkele - honderden guldens en enkele sieraden, waarvan ons de waarde niet kon worden medegedeeld. Het sukses dat de revue het afgelopen weekend heeft geboekd zal inmiddels wel tot iedereen zijn doorgedrongen. Het is dus raadzaam om alsnog kaarten te bemachtigen, want extra voorstellin gen kunnen er om organisatorische redenen niet bijkomen. Het sukses is ook verder dan Venray doorgedrongen want in de rechtsstreek- se radio-uitzending van de R.O.Z. vanuit de schouwburg zondagochtend om 11 uur worden een aantal liedjes uit de show opgenomen. Een terecht compliment naar de deelnemers van de Nadat pastoor Dorren zaterdagavond het St. Jozefbeeld, in de zijgevel van het nieuwe gemeenschapshuis, had ingeze gend, onthulde burgemeester Defesche de nieuwe naam welke aan dit gemeen schapshuis is gegeven: De Wis. Een en ander geschiedde onder grote belangstelling van de Castenrayse be volking. Die werd door de burge meester geprezen voor de grote eigen in breng bij de renovatie van patronaat tot gemeenschapshuis. Daarvoor heeft deze Nadat in de vorige raadsvergadering de fraktie van de PvdA en de fraklie Van de Vorle geen prijs stelden op de herbenoeming van drie bestuursleden van de Stichting Centrale Antenne-In richting Venray, is er nogal wat deining ontstaan. De drie heren. Arts, Martens en Noordhuis, ondervonden de blanco stemmen van de beide frakties als een motie van wantrouwen en zagen af van hun herbenoeming. Dit ondanks de ver klaring van de PvdA dat het hier niet ging om de personen als zodanig, maar om het te optimistische beleid van het bestuur, dat niet strookte met de werke lijkheid. In de raadsvergadering van deze week werd de PvdA de ontstane impasse ver weten. Allereerst door de heer L. Janssen van de VVD, die het gevoerde stemgedrag een domme manoeuvre noemde. Door de PvdA zijn de proble men ontstaan; laat de PvdA die pro blemen dan ook maar zelf oplossen. Ook de heer Truyen (CDA) keurde het stemgedrag van de PvdA af. Dat was niet overeenkomstig de gemaakte afspraken tussen beide partijen. Hij be treurde het dat de drie bestuursleden waren opgestapt. Hij drong bij het college aan, alles in het werk te stellen om de heren op hun besluit te doen terugkeren. Overigens sprak hij er zijn verwonde ring over uit, dat de PvdA wel de her benoeming aanvaardde van de raads leden/bestuursleden, die met de drie andere heren het totale bestuur uitma ken. De heer Janssen (PvdA) verklaarde dat stemgedrag. Volgens de opvattingen van de PvdA hebben raadsleden/be stuursleden alleen maar een controle rende taak; vormen ze de kontaktper- soon tussen het bestuur en de raad. Die stelling werd echter door de heer Truyen en de voorzitter van de hand ge wezen. Volgens hen zijn die raadsleden ook volledig verantwoordelijk voor het gevoerde beleid. Woensdagavond zou wethouder W. Claessens nog eens besprekingen heb ben met het CAI-bestuur. Of die be sprekingen tot gevolg hebben gehad dat de bewuste heren alsnog de teugels in handen nemen, was bij het ter perse gaan van deze krant nog onbekend. 'n leesbare krant geslaagde revue. De radio-uitzending wordt verzorgd in het decor van de revue en het publiek mag deze uitzending bijwonen. De toe gang is gratis. In het programma wordt oook ruimte vrijgemaakt voor het Venrays Mannenkoor. Venray komt a.s. zondag dus naar buiten en U kunt dat zelf meemaken in de schouwburg. Omdat op dezelfde dag zondag 5 oktober het SHARON KWARTET ge programmeerd staat om half twaalf, 800 zielen tellende gemeenschap festivi teiten georganiseerd als autocross en muziekfeesten. Maar ook hebben ze zelf de beurs opengetrokken en financiële steun ver- Hotel cafe restaurant Maandmenu: Gerookte meerval met een saus van mierikswortel Lichtgebonden tomatensoep met garnituur van courgettes Eendeborstfilet met een saus van mango Dessert fantasie Uw gastheer en gastvrouw William en Anja Brekelmans TOPFILM TOP GUN IN VENRAY Overal ter wereld worden de records gebroken door een schitterende film over jonge avonturiers die aller harten veroveren. TOP GUN is de titel van deze adembenemende en spectaculaire film, waarin de hoofdrollen vertolkt worden door een aantal jonge mensen, die de karakters zo duidelijk en eigentijds uitbeelden, dat er onmiddel lijk een band tussen spelers en publiek ontstaat. Ook de ontroering zal zich van menigeen meester maken. Kortom, TOP GUN is een tcpfilm helemaal van deze tijd en U kunt de film nu met een speciaal in Amerika bestelde gloednieuwe copie in Venray zien op de manier waarop men een film behoort te zien. Op een enorm groot beeld met Dolby stereo geluid, waardoor de film haar grootsheid ten volle demonstreert. Terug in Venray is Steven Spiegel- bergs aangrijpende science fiction film E.T. Een film die nog steeds een begrip is en die men graag terug zal willen zien. ABEL is onbetwist de beste Neder landse film van de laatste jaren. Deze film is vorige week bekroond met 4 gouden kalveren (de hoogste Neder landse filmonderscheidingen). Terecht want hier wordt film gebracht op internationaal niveau, De film is bijzonder komisch en eigentijds en zal ook een jeugdig publiek aanspreken wanneer men ten minste echte humor weet te waarderen. ABEL is waard door velen gezien te worden. Deze film is ook in het film abonnement C opgenomen, (volgende week). wordt dit kamermuziekevenement een uur verplaatst. Het concert begint daarom in de foyer om 12.30 uur. Mensen die een kaartje hebber, voor het concert kunnen uiteraard eveneens gratis de radio-uitzending bijwonen. het SHARON KWARTET bestaat uit vier fantastische Roemeense muzikan ten. Gil Sharon - viool, Daniëla Ciocoiu - viool, Goerg Haag - altviool, Catalin-Iiema Meier - cello. Voor de liefhebbers van kamermuziek zal dit ensemble een bijzonder genoegen zijn. leend. Ruim 200 inwoners zijn tijdens de bouw en inrichting in het gemeen- schaoshuis werkzaam geweest. Als dank voor die medewerking wordt er morgen vrijdag in het nieuwe gemeenschapshuis een feestavond geor ganiseerd voor alle Castenrayse men sen. Niet onvermeld mag blijven, dat de opening van het gemeenschapshuis muzikaal werd opgeluisterd door de plaatselijke fanfare. Nieuwe aanwinst voor de jeugdbiblio theek. Als je van boeken houdt waarin aller lei vreemde dingen gebeuren, dan moet je Rokus en het tiende leven van Alel Schouten eens lezen. In zulke verhalen spelen katten vaak een grote rol. Zo ook in het boek van Rokus. Rokus, een te vreden kater, en zijn vriendin Marie, een rolronde poes uit de poelierwinkel, hebben geen saai leven maar één ont moeting bezorgt ze toch wel een paar heel spannende avonturen. Hel begint allemaal als Rokus belandt in een kamer met een piano die uitzichzelf kan spelen. Maar dat is nog niet alles, wat op die pi ano ligt is nog veel gekker. Het lijkt op een kat, maar ruikt helemaal niet naar een kat. Het was ooit een kat en is nu een kat in zijn Tiende leven, niet meer dan een bontje dat Pasja heet. Als kat heeft Pasja vroeger veel beleefd. En waarachtig ook nu gebeurt er nog het een en ander met Pasja. Maar wat dat mag zijn en wat Rokus en Marie daar mee te maken hebben, moet je zelf maar lezen in het boek Rokus en het tiende le ven. Je kunt het boek lezen vanaf 9 jaar. Het staat in de B-kast. Vraag er naar in de jeugdbibliotheek. vanaf 2okt. 1986 Donderdag: 18.00-20.00 Manual 20.00-23.00 RooyseVK Vrijdag: 17.00-18.00 Rank Xerox 18.00-20.00 Manual 20.00-21.00 Venrode-Le Coq 21.00-22.00 de Slopers-Thetru 2.00-23.00 Volle Maan-Siebers Zaterdag: 9.00-12.00 Badmintoncompetitie 12.00-21.00 Rooyse VK competitie Zondag: 9.00-21.00 Manual hndbaltoernooi 21.00-22.00 FC Sportief Maandag: 17.00-18.00 gemeente 18.00-21.00 Rooyse Vk 21.00-22.00 Klomp-SCVB 2 22.00-23.00 Klomp 2-GFC 3 Dinsdag: 17.00-18.00 basketbal 18.00-21.00 RooyseVK 21.00-23.00 Badminton Woensdag: 17.00-18.00 Gemeente 18.00-23.00 Badminton van 22 t.m. 28 september 1986 Hond, 'golden retriver, met stalen halsband Kanarievogeltje, niet ge ringd Hond, Mechelse Herder, 3 a 4 jaar oud Hond, zwart, bastaard labrador Hond, Gilden Retriver Bruine portemonnie met inhoud Zwarte portemonnaie met inhoud Zwarte linker sportschoen maat 38 Blauw baby-kleuterschoentje Italiaans gouden armband, breedte 1,5 cm 3 sleutels aan ring met musketon flessen- opener 3 sleutels aan een ring 3 sleutels, waarvan 1 fietssleutel 1 sleutel met een groen plastic label wit plastic kindertasje zilverkleurige elek tronische aansteker met opschrift. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van ge meentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 224. 750 JAAR VELTUM GEMISTE KANS De viering van het 750-jarig bestaan van Veltum had een grandioos verbroe deringsfeest kunnen worden. Voor oud en nieuw Veltummers. Door 't comité is een grote bijkans onvergetelijke blunder gemaakt door geboren en getogen Veltummers onder de 55 jaar niet uit te nodigen voor de reünie. Hel betreft hier immers de grootste groep oud-Veltummers die de buurt schap Veltum nog kende van hoe het er uitzag voordat Venray de groeistuipen kreeg. Oud Veltum moest toen wijken en met zijn bewoners voor wat nu de nieuwe w ijken in Veltum zijn. Jammer dal de nieuwe inwoners blijkbaar niet beseffen dat het verdwij nen van oud Veltum veel oud Veltum mers echt wel pijn heeft gedaan en nog doet. De 750 jaar viering was een ideale gelegenheid geweest voor de nieuwelin gen om kennis te kunnen maken met de historie van Veltum, terwijl de geboren en getogen oud Veltummers elkaar weer eens hadden gezien, herinneringen hadden kunnen ophalen uit de tijd dat Veltum nog jonger was en er heel anders uitzag dan nu. Het feit dat in het organisatiecomité geen geboren en gelogen Veltummers zaten heeft tot ge volg gehad, dat de vlag de lading niet dekte. Jammer van de gemiste kans. Voor de komende 800 jarig bestaans- feestviering van Veltum kan men gerust de geboren en getogen oud Veltummers van onder de 55 jaar vergeten. Het organisatiecomité krijgt nog een herkansing. Zij kan de „vergeten" groep oud Vel tummers immers alsnog uitnodigen om onder het genot van koffie en gebak (voor eigen rekening) te genieten van de dia's van oud-Veltum die vertoond zouden worden, maar immer nog niet zijn vertoond. Groet van oud-Veltummers onder de 55 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 76, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thi^l,- D. Vercauteren en J. de Vocht:/ J. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6 America Tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN. tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER Mgr. Nolenstr 12 tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak W.H. DE VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Vermazeren. MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug Ie bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum ..De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Weslsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tol 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden, ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venrav tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGF.M. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venrav Tel. 10478 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 MAATSCHAPPELIJK WF.RK De Clockert, Bergweg 4 Tel. overdag 83100. daarbuiten 077-548888 Algemene Vereniging Paliënlenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA PATIËNTEN VF.R. VENRAY Tel. 82750 ADVERTENTIEI CURSUS CAFÉBEDRIJF Op dinsdagavond 7 oktober start in wijkcentrum Kiosk wederom de Vakbekwaamheidscur sus Cafébedrijf De totale cursus duurt 10 dinsdagen en kost in totaal f 295.-. Men kan zich nog aanmelden. De cursussen worden gegeven door praktijkmensen met een hogere beroepsopleiding, tn groe pen van beperkte omvang Alle eisen voor het erkende diploma Vakbekwaamheid Caféhe- drijf" worden behandeld, compleet met dia-seriesbezoek aan een brouwerij en wijnproeven. De vakken zijn o.a. Bier. Wijn, Gedistilleerde Dranken. Hygiene, apparatuur en Brandveilig heid. Met dit diploma kan men zelfstandig een café, disco, sportkantine, petit-restaurant etc. beheren en exploiteren. Fr is geen vooropleiding nodig. Het examen is in januari 1987. Voor hen die onregelmatige werktijden hebben, bestaat de mogelijkheid lessen in een andere stad in te halen. Alle lessen in de sleden lopen namelijk paralel! Tevens beheert de Stichting een Horeca vakaturebank. Geïnteresseerden kunnen zich in laten schrijven en afhankelijk van de vraag en aanbod worden zij op de hoogte gebracht van de moge lijkheden. Deze bemiddeling geschiedt kostenloos. Voor verdere informatie over de cursussen of vacaturebank kan men bellen; 076-144551. Voor 'n stijlvolle trouwcombinatie kunt U nu ook op Dinsdagochtend terecht bij: Voortaan dinsdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur

Peel en Maas | 1986 | | pagina 3