In 1987 nog geen kinder boerderij? Snelheids controles tussen de ringwegen Sleutel met geheugen Jarige Intertoys start bouw kampioen schappen Concertreis dameskoor Venrede TOPWEDSTRIJD BIJ BASKETBALL CLUB JUMERS '76 Graffiti Hoge boetes voor klandestien kappen Vrije verkoopdagen schouwburg tijdens straat festival 1 jaar Cor Paint verfhal, 5 jaar Cor Paint meesterschilders POLITIE VRAAGT GETUIGEN De Venrayse „Panda winkel" verhuist De gemeente Venray zal komend jaar nog geen financiële medewerking verle nen aan de realisatie van een kinder boerderij in Venray-centrum. Dat liet wethouder Van Oers afgelopen dinsdag weten in de commissievergadering van onderwijs, cultuur c.a. Wel is de gemeente bereid de Stichting Kinder boerderij te horen over de plannen en de wijze waarop de Stichting de kinder boerderij wil realiseren. Dat zal op 7 ok tober a.s. gebeuren. De heer J. Driessen (CDA), hoopte wel, dat de Stichting in de tussenliggen de periode notitie neemt van de kinder boerderij in het Veulen, die al in een aardige behoefte voorziet. Op vrije dagen telt deze kinderboerderij 50 tot 60 bezoekers. Ook scholen hebben al be langstelling getoond. Verder vroeg Driessen zich af, of de scholen wel mee willen participeren. Het gebruik door de scholen van de kin derboerderij zal volgens hem beperkt blijven tot één bezoek per jaar. De Steverink (VVD) en tevens belang hebbende in de Stichting Kinderboerde rij, was het niet met Driessen eens. Volgens hem voorziet de kinderboerde rij in het Veulen niet helemaal in de behoefte. „Kinderen moeten met de dieren bezig kunnen zijn", aldus de heer Steverink. Verder wilde de Stichting Kinder boerderij weten waar ze aan toe is. Is de realisering én de exploiatatie van een kinderboerderij' haalbaar, of is de Stich ting voor niets bezig is? Wellicht dat de vergadering van 7 ok tober meer duidelijkheid geeft. In de commissie voor verkeer c.a. bleek de heer Hendriks toch wel ge schrokken te zijn van het aantal snel heidsovertredingen die de politie vol gens Peel en Maas binnen enkele uren op de film had gezet. Zonder de noodzaak van die contro les te bestrijden zou hij het ook gewenst achten indien de politie ook eens „tussen de ringwegen" snelheidscontro les zou houden. Er wordt daar veel te hard gereden, aldus Hendriks. Overigens weten heel veel weggebrui kers dat op de Venrayse uitvalswegen regelmatig wordt gecontroleerd. Zij houdeildaar rèkening mee. Controle op de wegetviussen de ringwegen is feitelijk nog nööif geschiedt. Wethouder Claessens zou die wens ter kennis brengen van de politie. Het is jammer, aldus de wethouder, dat we voor deze dingen de politie nodig hebben. Waarmee hij liet doorscheme ren, dat de politie wel iets meer te doen heeft, dan te letten op hardrijders. De mensen moeten meer zelfdiscipline hebben! De memokey kan gemonteerd worden op bijna iedere bestaande of nieuwe sleutel. De sleutel geeft aan, of een deur op slot is gegaan of niet. De memokeu- kop bestaal uit twee ten opzichte van el kaar draaiende delen. Als de deur op slot wordt gedraaid, geven de beide de len van de sleutel in combinatie het woord ,,Zu" weer. Als vergeten wordt de deur te vergrendelen dan is aan de ene kant de letter „Z" leesbaar aan de andere kant de letter ,,U". De as van deze sleutel is gemaakt van hard staal, de kop van hoogwaardig kunststof of aluminium. De ingeperste spanstift is vn geslepen staal en is stevig. De inbus- schroef die voldoet aan de DIN norm kan bijgesteld worden, waardoor de draaikracht beïnvloed en naar wens aangepast kan worden. De Memokey kan ook gebruikt worden bij centrale deurvergrendeling van auto's. De memokey is verkrijgbaar bij Leo Hendriks Venray, voor 14,95. Tijdens het straatfestival komend weekeinde is het monteren gratis. (Adv.) TOEVALLIG De politie moest controle uitoefenen in een jongerencentrum naar een daar gesignaleerd gezochte persoon. Die werd niet gevonden, wel ontdekte de politie twee Venrayers, die in soft-drugs aan het handelen waren. Het tweetal werd aangehouden en naar het politie bureau overgebracht. Daar werd pro cesverbaal opgemaakt. De softdrugs, 65 en 300 gram, werden in beslaggenomen. Later werden zij huiswaarts gezonden. POLITIE VOND AUTO TERUG Een personeelslid van een Venrayse apotheek riep de hulp van de Venrayse politie in. Zij had haar auto in Venray- kom geparkeerd maar kom 'm niet meer terugvinden. Ze wist alleen te vertellen dat die op een onverharde parkeerplaats met veel water moest staan. Dat is toch nog zoeken in Venray-kom maar de politie vond haar auto terug op de on verharde parkeerplaats tegenover de Winkel van Sinkel. AUTO BEKRAST Een aan de Kempweg geparkeerde personenauto was met een scherp voor werp bekrast. Voor de eigenaar een schadepost van enkele honderden gul dens. Volgend jaar februari viert het dameskoor „Venrode" haar 30-jarig bestaan. In die dertig jaren heeft het koor vele optredens verzorgd, meestal regionaal, maar ook daarbuiten, en zelfs heeft het zich in Duitsland meerdere keren laten horen. Nu gaat het koor binnenkort een grotere reis ondernemen. Vrijdag 12 sept. n.l. vertrekken de dames met hun dirigent en de orgel/ pianobegeleider naar Neustadt a.d. Aisch, een stad gelegen tussen Würz- burg en Neurenberg. Zij blijven daar tot zondagavond 14 sept. Naast een bezoek aan de prachtige romantische stad Rothenburg ob der Tauber en aan Neurenberg, wordt er natuurlijk ook gezongen. Zondagmorgen wordt in Neustadt de hoogmis meerstemmig opgeluisterd. De dagen ervóór worden concerten gege- Intertoys bestaat 10 jaar. Dat is goed nieuws voor kinderen en (groot) ouders. Want Intertoys viert het bereiken van deze leeftijd met nationale LEGO bouwkampioenschappen en met tal van andere verrassende acties. Het is de bedoeling dat jongens en meisjes in de leeftijden van,5 t/m-8 jaar en 9 t/m 12 jaar met (eigen)Lego aan de slag gaan, zij maken kans op een prach tige doos Lego of 220 geheel verzorgde reizen in mei 1987 naar Billund in Dene marken, waar het befaamde Legoland ligt. Deelnemers die buiten de hoofd prijzen vallen krijgen in ieder geval een leuke troostprijs. De winnaars strijden in Lego-land onder professionele leiding ven, door „Venrode" alleen en ook tesamen met het mannenkoor uit Münchsteinach, een plaats vlakbij Neustadt. Het repertoire omvat, naast Duitse, ook een vijftal Nederlandse liederen, bovendien nog enkele liederen in de Franse, Engelse, Italiaanse en Hongaar se taal. Zeer gevarieerd dus! Het koor telt momenteel 54 leden. Deze reis wordt met ruim 50 personen gemaakt. Het enthousiasme onder de dames is dan ook erg groot. Nauwelijks terug uit Neustadt staat op 22 oktober de volgende reis naar verder om het nationale Intertoys Le go bouwkampioenschap. De lego mo dellen die kunnen worden ingeleverd bij Intertoys Coenen, Hofstraat 5 te Ven ray en Intertoys Coenen, Kerkstraat 5 te Horst, van zaterdag 6 t/m zaterdag 13 september worden in de winkel/etalage uitgestald. Volgens de heren Coenen zijn er in de periode van October tot december nog meer acties te verwachten. Wat die ac ties precies inhouden geven zij liever nog niet aan de openbaarheid prijs. Maar dat er voor het hele gezin aantrek kelijke prijzen te winnen zijn, staat zo vast als een huis.... Sinds de start in 1976 is Intertoys uit- i.gegroeid Jot de grootste, speelgoed win kelketen-van Nederland. De Intertoys- winkels zijn ook bekend geworden door de huis-aan-huis verspreide brochures met de bekende Intertoys renprijzen en door het medium waardoor het asorti- ment regelmatig onder de aandacht wordt gebracht. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot de Coenen's In tertoys vestigingen in Venray en Horst. BEAUTIFULL BODY Zo. Iedereen weer terug van vakan tie? U kunt nu wel denken dat u lekker heeft liggen luieren in de zon, voor uw huis was dat noeste arbeid. Uw huid moest in een recordtempo haar bruine schutkleur produceren. Een proces dat niet altijd zonder lichte verbranding wordt geforceerd. U als lezer van dit schoonheidsjour naal, bent echter geïnteresseerd in uw uiterlijk. U bent op de hoogte van de noodzaak van een goede bescherming in de zon en dat het zonnen enige discipli ne behoeft is voor u een vanzelfspre kendheid. Uw vakantie heeft dus niet alleen uw innerlijk, maar ook uw uiterlijk goed gedaan. U zult er dan ook wel in geïnteres seerd zijn hoe u uw lichaamshuid in een optimale conditie kunt houden. Van top tot teen is er niets te verge lijken met het CLINIQUE basis 3-stap- pen systeem. Dit betekent: Reinigen, exfoliëren, verzorgen. Elke dag op nieuw. Dit systeem dat werkt voor de gezichtshuid, werkt ook voor uw lichaamshuis (met hier en daar wat aan passingen). Hieronder kunt u lezen hoe. REINIGEN met een zeep naar keuze. Daarna, of u nu een douche of bad neemt. EXFOLIËREN. dit is een must. De korrel-lichaamsscrub van CLINIQUE, de Body Exfoliating Cream, is hiervoor hét aangewezen produkt. Het verwij dert dode huidcellen die de huid ruw en schilferig maken. Om de exfoliërende werking te verhogen, en extra stimulatie op te wekken, is het gebruik van een sisalhandschoen of badborstel aan te bevelen. Besteed speciaal aandacht aan benen, armen en rug. Veel schilfers hop». i zich daar op. Deze extra stimu latie wekt de bloedsomloop in huid en spie: en op, zodat je lichaam fit wordt. Spo.T je na het bad of douche goed af me koud water, beginnend bij de voeten. De meeste mensen realiseren zich niet hoe goed dit is voor de door bloeding van dijbenen, kuiten, enkels en voeten. Na het afdrogen: VERZORGEN. Dit is ook van essentieel belang. Bij CLINIQUE kan dit op twee verschil lende manieren. Speciaal Hand and Body Lotion. De lotion voor het „zware werk". Laat een beschermend laagje achter, dat langer werkt dan welke body-moisturizer dan ook. Uitermate geschikt voor handen, zelfs na het handen wassen blijft het werken. Greaseless Body Lotion. Dit betekent een uitkomst voor iedereen die een hekel heeft aan een body lotion die kleverig aanvoelt. Vlekken op b.v. zijden blouses geeft of schoenen plakkerig maakt. Greaseless Body Lotion wordt snel en volledig opgeno men. Laat geen vet achter en geeft niet af op kleding. Geen excuus meer om niet dagelijks een body lotion te gebrui ken. PARFUMERIE BYOUX SAtON DE BEAUTE - ZONNEKUREN v Telefoon 04780-83877 Duitsland geboekt. Dan wordt n.l. in Goch de nieuwe autobaan vanuit Duits land via Goch naar Rotterdam officieel geopend, waarbij onze koningin Beatrix en de president van Duitsland Weis- acker aanwezig zullen zijn. Met het mannenkoor van Goch „MGV 1898" treden zij dan op tijdens de Nederlandse week in Goch. En weer een maand later, eind no vember, is „Venrode" weer in Goch, nu om samen met „MGV 1898" een groot concert te verzorgen. Tussendoor is er ook nog een concert in het Venrayse ziekenhuis, een Hoog mis in Maasniel, en de opluistering van de Dodenherdenking op het Engelse kerkhof. En daarna staat Kerstmis voor de deur. Alles bijeen .dus een koor dat niet alleen repeteert om gezellig met elkaar te zingen, maar dat ook weet uit te dragen! WRAAKAKTIE Voor de tweede maal werd de perso nenauto van de Venrayer K. zwaar be schadigd aangetroffen. De politie denkt met wraakatie te doen te hebben. De auto strond naast de woning aan de Kempweg geparkeerd. Deze keer waren er diepe krassen over de gehele lengte van de auto aangebracht. Herstel zal zeker meer dan 2500,kosten. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND Het is nog onduidelijk waarom maandagmorgen een 16-jarige brom fietsbestuurder uit Overloon, op de kruising Kempkensberg-Midden Peel- weg, geen voorrang verleende bij het oversteken van die weg. Een uit de richting Rips naderende vrachtauto uit Den Bosch kon de bromfietser niet ontwijken. Bij de botsing werd de bromfietsbestuurder zeer ernstig ge wond. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. De politie verzoekt dringend, getui gen van dit ongeval zich te melden. WEER FLATS BESPOTEN Nadat vorige week enkele flats aan de Haammakerstraat waren gereinigd van de op die flats aangebrachte graffiti, verf, viltstift en potlodenkrassen, welke reiniging de Woningbouwvereniging duizenden guldens heeft gekost, waren er nu weer allerlei mogelijke teksten, leuzen en voorstellingen op aange bracht. Ook nu zal het weer enkele dui zenden guldens kosten om de flats op nieuw schoon te maken. BESTUURSTER HAD GLAASJE TE VEEL OP Op de Stationsweg lag een personen auto op zijn kop in een greppel. De bestuurster, een in Venray woonachtige Engelse dame, had te diep in het bekende glaasje gekeken en daardoor mogelijk de bochtige weg niet kunnen volgen. Zij werd slechts licht gewond en kon de bekende proeven ondergaan. Er werd haar een rijverbod opgelegd en zij kon huiswaarts keren met de medede ling dat procesverbaal zal worden opgemaakt. Voor de 4e maal in zijn bestaan or ganiseert de basketball-club Jumpers '76 uit Venray een topwedstrijd op ere divisie niveau. Ditmaal is dit KAYPRO B.S.W. uit Weert tegen S.S.V. Hagen uit Duitsland. Beide teams draaiden afgelopen jaar in de top van de natio nale competitie mee. Halverwege het seizoen '85 - '86 stond KAYPRÓ nog op de 2e plaats na Nashua Den Bosch. De uitblinkers waren toen de Amerikaan Sanders, goed voor 21,96 punt per wedstrijd en met een le plaats in de „total rebounds" zowel in defensie als in offense opzicht, Zwiers, hij bezette de le plaats bij de „assists" en stond met een vrije-worp percentage van 84,44% hoog genoteerd in de landelijke compe titie. Van Kempen had een ,shot" per centage van 53,57%. Als team presteer den zij zeer goed. Dit jaar heeft KAYPRO B.S.W. zich wederom van 2 Amerikanen verzekerd. Te weten de 23-jarige 1.93 m lange Donald Petties. Dit is een offguard, die ook de point-guard en als small-for ward kan funktioneren. Het afgelopen seizoen speelde hij voor Western Michigan University en werd hij gekozen in het All Conference Mid America Team. In de afgelopen oefen wedstrijden bleek hij zeer goed te vol doen. Het is een snelle speler met een uitstekend afstand-schot en een goede sprongkracht, kortom een goede aan winst voor KAYpro. Het management heeft nog op korte termijn een 2e Amerikaan kunnen aan trekken. Dit is de 110 kg. zware Vic Alexander die afgelopen jaar bij de OHIO University speelde. Deze 2.00 m. lange Amerikaan speelt in Venray zijn eerste oefenwedstrijd in Nederland. Iedereen zal vol spanning zijn verrich tingen volgen, het Weerter management natuurlijk op de eerste plaats. Het met spuitbussen»verf bewerken van muren dikwijls van openbare ge bouwen op min of meer kunstzinnige wijze, is vele mensen een doorn in het oog. Met name de muurschilderingen van de soos aan de Leunseweg, vallen niet bij iedereen in de smaak. In de commissie voor openbare werken werd dat onderwerp deze week aan de orde gesteld. Enkele commissie leden wilden weten of dat schilderwerk getolereerd wordt. Per slot van rekening zit de soos gehuurd en beschildert dus zonder toestemming andermans eigen dom. Als iemand zijn eigen woning wit wil verven, moet hij eerst gemeentelijke toestemming vragen. Hij loopt dan alle kans dat de welstandscommissie ook nog de graduatie van het wit gaat bepalen. Dat is toch iemand beknotten voor iets wat aan anderen zonder meer wordt toegestaan. De PvdA tilde daar niet zo zwaar aan. De heer Janssen zei immers dat graffiti een geaccepteerde vorm van kunst is geworden en de beoefening daarvan moet mogelijk zijn. Ook wethouder Claessens lag er niet wakker van. Zoiets moeten we met de nodige souplesse betrachten zo vergoeilijkte hij deze kunstbeoefening. Ook zullen de toeschouwers de 2 jeugd-internationals Frans Houben en Toine Huybers (nr. 4 en 5) aan het werk kunnen zien. De prestaties van Rudi Boers (Nederlands team), Renso Zwiers Roger de la Haye en Jos Bams zijn bekend. Olivier van Kempen de nestor van het gezelschap zal zijn shot precentage weer kunnen opvijzelen in deze oefenwedstrijd. Ruud Kuiper zal als center het met zijn 2.06 m op moeten nemen tegen Hagen's center Richard Hunger (2.08 m) en Ralf Kuthz (2.05 m). De prestaties van S.S.V. HAGEN laten een geroutineerd team aantreden met een uitstekende staat van dienst. In 1974 Duits kampioen; 1975 winnaar Duitse beker; 1981 finalist Duitse beker; 1983 finalist Duitse beker; 1986 5e plaats Duitse competitie. Coach Peter Krüsmann heeft de volgende spelers tot zijn beschikking: Michael Schimke 1.95 m; Ralf Risse 1.96 m; Andreas Klippert 2.04 m; Ulrich Hillebrand 1.86 m; Wolfgang Brenscheidt 1.90 m; Ralf Kuhtz 2.05 m; George Devone 2.04 m; Graylin Warner 2.02 m; Oliver Kircher 1.96 m; Robert von Amelunxen 2.02 m; Richard Hunger 2.08 m. De gemiddelde lengte van S.S.V. HAGEN 1.98 m. en KAYPRO B.S.W. 1.97,4 m. Beide teams hebben alles in zich om er een spannende wedstrijd van te maken, die in de laatste secondes beslist kan worden. Het arbitrale duo bestaat uit de heren Peeters en Roolvink (deze laatste was arbiter van het jaar in 1986). De kaartverkoop begint een uur voor aanvang (18.00 uur) in de Sporthal „De Wettekling" te Venray. Voorwaar een waardige afsluiting van het jubileunjaar van deze basket ball-vereniging. De commissie voor openbare werken c.a. is er deze week mee akkoord ge gaan, dat de huidige maximale geld boete van 300,voor het klandestien kappen van houtopstand, wordt opge trokken tot 5.000, In de praktijk is gebleken, dat een maximale boete van 300,— geen pre ventieve werking meer heeft. Bij een mogelijke boete van 5.000,— zal men zich nog wel eens bedenken voordat de zaag of de bijl er in wordt gezet. Verder ging men er mee akkoord dat voortaan ook een kapvergunning nodig is voor het vellen van populieren en knotwilgen. Wethouder Claessens verzekerde nogmaals, dat de gemeente Venray zeer soepel omgaat met het verlenen van kapvergunningen. De belangen van de eigenaren zullen steeds preveleren. Er wordt immers in ons groene Venray nog steeds meer geplant dan gerooid, aldus de wethouder. En juist daarom kan de gemeente soepel zijn. Maar als het (klandestien) kappen de spuigaten uitloopt, zal de gemeente niet schromen om hard op te treden. Een herplantplicht zit er dan zeker in en zonodig doet de gemeente dat nog zelf. Uiteraard op kosten van de overtreder. Ook de Venrayse Streekschouwburg speelt in het straatfestival. Op het bor des van het theater worden twee stands ingericht. De een voor verkoop van voorstellingen uit het jaarprogramma en een tweede voor de verkoop van kaarten voor de Venrayse revue. Tijdens het straatfestival maar ook daarna kan men dus onbeperkte vrije keuze maken uit het totaalaanbod zonder dat men zich aan een abonnement hoeft te binden. Over de Venrayse revue, Venray pas seert de revue is inmiddels als zoveel ge schreven dat de belangstelling voldoen de gewekt moet zijn. Het gaat een ama- teurgebeuren worden volledig opgezet en uitgevoerd door Venrayers waar men U tegen zal zeggen. Geen Venrayer mag deze show daarom voorbij laten gaan temeer omdat afhankelijk van het suc ces er in de komende jaren vervolgen op gaan komen. Er worden dit seizoen 6 voorstellingen gegeven en de verwach ting is dat die vol zullen lopen. In die zin is het sukses dus reeds aanwezig. Maar de repetities wijzen ook uit, dat er iets bijzonders staat te gebeuren waar men kennis van genomen moet hebben. In september start het programma op 21 en 28 september met zondagochtend concerten, momenteel loopt er een foto tentoonstelling in de foyer, op 30 sep tember de dag dat 20 jaar geleden het Theater geopend werd met Wim Kan, wordt nu als jubileumvoorstelling Rigo- letto uitgevoerd. Op 27 en 28 september worden de eerste voorstellingen gegeven van Venray passeert de Revue. Loop dus tijdens het straatfestival ook even langs de schouwburg en maak er een keuze uit het programma. Alweer een jaar gelden is Cor Paint gestart met zijn verfhal. In feite was dit een logische aansluiting op het schil dersbedrijf. In de loop van de jaren kwamen steeds meer klanten advies in winnen hoe men het beste zelf kon schil deren, en men wilde dan wel graag de verf kopen die de schilders van Cor Paint zelf ook gebruikte. Hieruit heeft Cor Reijnders de con clusie getrokken, dat de consument het liefste advies krijgt van echte schilders, die dagelijks met verf omgaan. De opzet van de verfhal, uiteraard gecombineerd met een groot aanbod van goede pro ducten, tegen scherpe prijzen blijkt in middels een groot succes te zijn. Dit suc ces is waarschijnlijk mede te danken aan een vorm van dienstverlening die in deze branche uniek is. Zoals zonder kosten bij de klant eventueel thuis maken van komplete kleuradviezen voor het binnen en buitengebeuren; het ter plekke uitleg gen hoe men moet schilderen om een goed resultaat te krijgen:- het gratis le nen van ladders bij de hoge klussen enz. Ook het schildersbedrijf heeft op deze ontwikkeling ingespeeld door indien ge wenst de vaak moeilijke onderdelen van het schilderwerk en bijv. de hoge werk zaamheden, door onze schilders uit te laten voeren. Dit heeft als groot voor deel, dat tegen geringe kosten men ver zekerd is van een deskundige voorbe handeling. Als nieuwste ontwikkeling stelt Cor Paint op bepaalde dagen zijn werkruim te ter beschikking voor de d.h.z. om al lerlei klussen zelf zoals bijv. het schilde ren van meubels, zelf onder deskundige leiding zelf uit te voeren. Wat betreft Cor Paint meesterschil ders mag gesteld worden, dat door dit bedrijf het Venrayse centrum de afgelo pen 5 jaar een nieuw gezicht heeft gekre gen, door al die panden die in „kleur" gezet zijn. Kleur is een belangrijk onderdeel van de kennis die Cor Paint in huis heeft, en daarvan kan tijdens het straatfestival dit weekend in Venray, iedereen profiteren. Iedereen die een kleurenplan voorzien van kleurenstalen van zijn huis wil heb ben, doet er verstandig aan om een teke ning of foto van zijn huis mee te bren gen, en krijgt gratis een plan aangebo den. Verder geven wij in onze stand de monstraties houtrot reparaties en vooral hoe men houtrot moet voorkomen. Tijdens het straatfestival vindt U on ze stand bij het Henseniusstandbeeld. De verfhal vindt U achter het postkan toor. AUTO BESCHADIGD Een aan de Kolkweg geparkeerde Venrayse personenauto werd bescha digd aangetroffen. Duidelijk was, dat de beschadiging door vandalen waren aangebracht. De eigenaar zit nu met een behoorlijke schade. De beschadigingen werden gepleegd in de nacht van zondag op maandag tussen 21.00 en 02.00 uur. Mogelijk zijn er getuigen die de politie op het spoor van de daders kunnen zetten. Zij worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. DIEFSTAL SPIJKERROKKEN Uit een rek bij Supertex in de Schoolstraat werden enkele spijkerrok ken ter waarde van 285,— ontvreemd. Uit een rek, dat toevallig aan de achterzijde van een kledingzaak aan de Grotestraat stond, werd een zestal over hemden ter waarde van ruim 600,— ontvreemd. Hoe die diefstal heeft kunnen plaatsvinden kon niet worden Vastgesteld. De Venrayse politie zou graag enkele verkeersongevallen tot oplossing bren gen. De veroorzakers van die ongeval len zijn, zonder dat identiteit bekend was of kon worden vastgesteld, er van door gegaan. In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks 2.15 uur, werd een op de Puttenweg te Ysselsleyn rijdende Ven rayse personenauto bij het inhalen geraakt. DEe auto werd daardoor als het ware van de weg gedrukt. Via het rijwielpad geraakte de auto in een diepe bermsloot, welke gedeeltelijk onder water stond, en sloeg over de kop. Toch wist de bestuurder en een medepassagier uit het wrak van de auto te kruipen. Beiden hadden gelukkig geen noemens waardig letsel opgelopen. De onsportie ve inhaler was doorgereden zonder zich over mogelijke slachtóffers te bekom meren. Op de Venloseweg, tussen het viaduct van de Deurneseweg en de Henri Dunantstraat, was een wegpiraat bezig geweest. Zijn auto had diverse verkeersborden en verkeerspalen ge ramd. Het is, zoals uit de sporen bleek, een rode personenauto geweest. Deze moet nu behoorlijk beschadigd zijn. De melding hiervan werd zondagmorgen omstreeks kwart over 10 bij de politie gemeld. Een op de parkeerplaats, tegen over Electro Jacobs aan de Schoolstraat geparkeerde auto werd beschadigd aan getroffen. De veroorzaker is kennelijk vergeten zijn visitekaartje achter te laten. Datzelfde gebeurde bij een op de nieuwe parkeerplaats bij Torro staande personenauto. Ook hier kon de bena deelde geen visitekaartje ontdekken. Donderdag werd een op de rond weg Brukske nabij de Mozartstraat geplaatste lichtmast gekraakt. Dat gebeurde om kwart over elf 's avonds. Ook hier reed de veroorzaker door, zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. Met ingang van I sept. 1986 wordt de Venrayse „Panda-winkel" geleid door mevrouw G. v.d. Ruyt, Dagoberthof 17 tel. 84269 en ook bereikbaar bij Mieps kunstnijverheid en indviduele modecen trum Stationsweg 139, tel. 84970. Mevrouw W. Cleerdin, die vanaf het begin in 1972 tot nu toe deze Panda win kel verzorgde dankt hierbij alle trouwe klante, die het werk steunden, en zij ver trouwt er op dat die dan ook in de ko mende jaren de weg zullen vinden naar het nieuwe adres. Dit jaar viert het internationale World Wildlife Fund (in Gland, Zwit serland) en de Nederlandse tak, het We reld Natuur Fonds te Zeist (op 1 novem ber 1986 in het Beatrixgebouw te Utrecht) het 25-jarig bestaan. Op de te levisie en in de pers wordt daar uitvoerig aandacht aan besteed. De taak van het Wereld Natuur Fonds Nederland is het inzamelen van gelden onder meer door het verkopen van speciale attractieve artikelen in de 125 landelijke panda-winkels door het ontwikkelen van natuuractiviteiten, educatieve projecten enz. In alle grote plaatsen bestaan de regi onale WNF comité's: In Limburg zijn dit: Comité Noord en Midden Limburg (Venray, Venlo, Roermond Weert), Co mité Zuidelijk Limburg West (Maastricht), Comité Zuidelijk Lim burg Oost (Kerkrade, Heerlen) Dit is helemaal vrijwilligerswerk waarmee ongeveer 650 mensen landelijk het jaar door bezig zijn. Op ons hoof- kantoor in Zeist bevinden zich een aan tal deskundigen voor de centrale organi-" satie en voor de internationale contac ten voor het behoud van de natuur over de hele wereld, want dit probleem moet mondiaal aan worden gepakt in de 25 landen waar het WWF opereert. jDe we tenschappelijke staf met biologen e.d. in Zwitserland instrueert elk jaar welke projecten waar ontwikkeld moeten wor den en hoeveel geld daarvoor nodig is. Daarnaast heeft ook ieder land zijn ei gen projecten; dit zijn bv. voor Neder land: de Waddenzee voor de watervo gels - de zeehondecreche in Pieterburen - het ooievaarsdorp - natuureducatie voorlichting - Greenpeace etc. (l/3e van de ingezamelde gelden blijft in het eigen land 2/3e gaat naar internationale pro jecten) In het buitenland gesteunde projecten projecten waren bv de Oerang Oetang en de Neushoorn behouden in Indonesië op natuurreservaten. Dit jaar is het in ternationale thema „Behoudt de water landen in de wereld" in hoofdzaak voor rust en fourageplaatsen van de 2x per jaar trekkende vogels. In 1985 brachten onze landgenoten ongeveer 9,- miljoen bijeen voor het WWF. 55% daarvan ging naar natuur behoud, 24% naar natuureducatie voorlichting, 16% naar Fondswerving administratie, en 5% naar reserverin gen. Het is dus van het grootste belang dat er meer WNF -donateurs (nu 100.000) komen. De jaarbijdrage hier voor is slechts 27,50 (als gift aftrek baar) waarvoor U 1 lx het maandblad „Panda" thuis ontvangt met alle infor matie over natuurbehoud hier en elders. Jongeren tot 16 jaar kunnen lid worden van de „Rangers" (f22,- per jaar, waarvoor 1 lx het maandblad „Tam Tam" en de mogelijkheid tot kamperen onder WNF-leiding) Het is gemakkelijk om lid te worden: bel de Panda-winkel, tel. 84629 of schrijf een briefkaart naar het WNF, Postbus 7, 3700 AA Zeist en U krijgt een acceptgirokaart thuis!!! Doen!!!

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5