VERENIGINGSNIEUWS Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan VENRAY'S MANNENKOOR ZANGERS VAN SINT FRANS VENRODE ARS MUSICA CRESCENDO Kinderkoor De Vredesklokjes Capriccio - Bojema Saltarello Jongerenkoor CHRISKO KINDERKOOR de BANDELIEREN M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Orkestvereniging Venray UMBRA '69 PEEL EN MAAS uw weekblad St. Theobaldus- gilde Overloon Jeugd- natuurwacht DINGUS Springplank N.J.N. Buurtvereniging Brukske Wijk Noord-West Ouderen programma in de schouwburg Katholiek Vrouwengilde Huisvrouwen- kontakt Brukske Katholieke Vrouwen- Vereniging VIDO Venray L.V.B. Comité vrouwen in de bijstand Voedingsbond FNV. Industriebond FNV FNV info team V.V.D. Ê.H.B.O.- vereniging Venray Klaverjas- vereniging De Wiekslag N.I.V.H.-COC GEBR. MARTENS Oriëntatiecursus vrouw en techniek Na een zeer geslaagde concertreis naar Ahrweiler alwaar ons koor veel sukses oogste door op werkelijk schitte rende manier op te treden, staat er weer een moeilijke opgave voor de deur nl. het instuderen van het nieuwe werk van Penders waarvan al op 18 oktober de premiere is. donderdag 4 september om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 11 september om 19.30'uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Vrijdag 12 september om 19.30 uur serenade t.g.v. 25-jarig huwelijk van Wim Smits. Zaterdag 13 september opluistering eucharistieviering in Heide om 19.30 uur. Zondag 21 september optreden tij dens muziekmarathon in de schouw burg om 13.50 uur. Afmelden R. v. Mil lel. 86917. Agenda: Vrijdag 5 september om 18.30 uur voor alten en sopranen, om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 7 september om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 8 september om 19,00 uur spelavond voor alle jon gens: Dinsdag 9 september om 18.30 uur alleen voor de alten Woensdag 10 september om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Aangedrongen wordt de repetities bij te wonen. Blijf niet te gemakkelijk weg (vooral de jonge mannen) laat iets van je horen als het toevallig zo uitkomt dat je om dringende reden een repetitie niet kunt bijwonen. Op woensdag 17 sep tember a.s. zal voor de ouders de dia avond Hoek van Holland worden ge houden. Even noteren s.v.p. DAMESKOOR Woensdag 5 september om 14.30 uur Huwelijksdienst in de Grote Kerk. Zaterdag 6 september zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avondmis. Woensdag 10 september om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor in zaal Thielen. Vrijdag 12 sept. concertreis naar Neustadt Om 8.00 uur vertrek vanaf zaal Thielen. Woensdag 24 sept. om 20.00 uur con cert ziekenhuis. Zaterdag 18 okt. zingen we in Maas- niel tijdens de avondmis van 19.00 uur. Als U verhindert bent, graag uw afmel ding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan mevrouw Sijbers, tel. 81353. Dinsdag 9 sept om 19.30 uur repetitie voor de bassen om 20.00 uur voor hel hele koor in De Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W, Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. Gem. zangvereniging Zondag 7 september Zijn wij vrij. Woensdag 10 september Om 9.30 uur opluistering H. Mis in Schuttersveld, in uniform. Van half 7 lot half 8 repetitie in het aktiviteitencen- trum. Donderdag 11 september Om 10.30 uur opluistering H. Mis 750 jaar bestaan van Veltum in de feesttent Pettenmakcrstraat. Alle leden in uni form. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe le^ den zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Vrijdag 5 september Repetitiele stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 12 september Repetitie 1 e stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e slem 16.45-17.30 uur Vrijdag 19 september Repetitie voor het hele koor 16.00-17.00 uur Zaterdag 20 september We zingen om 19.00 uur in de Vredes kerk. Maandagd 8 september. Vergadering werkgroep kinderkoor om 20.30 uur in hel parochiezaaltje. Een goed begin is het halve werk, We zien jullie morgen weer. Over drie we ken komt de nieuwe kapelaan, dus is het goed oefenen geblazen. Laat de eerste klap een daalder waard zijn. CAPRICCIO Voor de nieuwe opzet van dit koor wor den belangstellenden verwezen naar het volgende adres: P. Franken, Pa- tersstraat 29, 5801 AT Venray. Tel. 04780-85855. BOJEMA Vrijdag 5 september 18.45 begint weer de eerste repetitie op de bekende plaats in het muzieklokaal 216 van het Boschveldcollege. Ook nieuwe leden zijn dan van harte welkom. SALTARELLO Zaterdag 6 september 16.15 uur Partij repetitie strijkers-Adres: Anthoniusstraal 3a, Galmhut. Deze repetitie staat o.l.v. de heer Buys. Partij repetitie van de dwars- en altflui ten ook op zaterdagmiddag 6 septem ber. 16.15 uur in de Galmhut achterge deelte. Afmeldingen voorlopig alleen bij P. Falco Franken tel. 85855. Ons programma ziet er voorlopig als volgt uit 27 en 28 september en 4,5,11,12 oktober doen we mee aan de Venrayse revue. Vrijdag 10 okt. Huwelijksmis St. Jozef kapel. Zaterdag 25 okt. Jongerenmis Vredes kerk. Zondag 2 nov. Korenfestival Heerlen Zaterdag 22 nov. Jongerenmis Vredes kerk (onder voorbehoud) Woensdag 24 dec. (kerstavond) kerst viering Vredeskerk. Zoals jullie zien staat er weer van alles op het programma. We hopen daarom dan ook iedereen zoveel mogelijk op de repetitieavond te verwelkomen. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der die zich bij ons koor willen aanmel den zijn van harte welkom. We repete ren iedere woensdagavond van 18.45 uur tot ±19.45 uur We zingen lx per maand in de Vredeskerk en verder doen we mee aan korenfestivals, huwe lijksmissen enz. Dit jaar doen we ook mee aan de Venrayse revue. Voor aan meldingen en of verdere informatie kun je bellen naar Marly de Haart tel. 82730 of Ellie Gielens tel. 88521 of Pia Verste gen tel. 82170. Maandag 8 september We zingen de mis van 19.00 uur in de St. Jozefkapel We verwachten jullie om 18.30 uur in het repetitiezaaltje. We zijn om 20.00 uur weer terug in het zaalt je. Dinsdag 9 september Koorrepetitie van 18.30 tot 19.00 uur. Vanaf 19.00 uur inloop voor nieuwe koorleden. Alle kinderen vanaf 8 jaar die graag zingen kunnen even binnen lo pen en meedoen. Wij repeteren in het zaaltje onder de grote Kerk. Voorlopige agenda 6 September, Taptoe Venray 14 september Lottum 20 september spellenmiddag voor alle le den en kinderen van leden van 2 tot 5 uur 's avonds een barbeque voor alle le den om 20.00 uur. 5 oktober gemeentelijk muziektoer- nooi 5 oktober majoretten meeting Venlo Repetities Zaterdag 6 september extra repetitie om 19.00 uur LTS. Zondag geen repetitie, woensdag 10 september repetitie voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Woensdag 10 en 17 sept. om 20.15 uur met de orkestrepetitie om 20.15 uur in de aula van St. Anna o.l.v. L. Boogaarts. Afmelden bij J. Bennis tel. 82731Het Eveneens de beide woensda gen om 20.15 uur repetitie voor het klein ensemble o.l.v, A. Thijssen in de muziekschool. Afmelden bij P. Noten tel. 87858. Programma: Zaterdag 27 september zal 't klein En semble om 19.00 uur dc mis opluisteren in de kerk te Geysteren. 4 oktober doet het orkest mee aan het gemeentelijk muziektoernooi te Casten- ray. Maandag 8 sept. a.s. om 18.30 uur leerlingen en om 19.30 uur hele drum band in zaal 'l Trefpunt te Holthees. Zondag 31 augustus heeft de onder linge schietwedstrijd 't Zandakker- St. Anna, plaatsgevonden. Hier volgen de uitslagen. Korpsschieten le Zandakker 27 pt. 2e St. Anna 24 pt. Winnaars gelukshark: Marij Stip hout, P.v.d. Broek, G. Krijnen, H. Rongen, Monica Stiphout, P. Willems. Vrije Hand: H. Rongen le prijs, P.v.d. Broek 2e prijs. Klein geweer persoonlijk: le prijs P.v.d. Broek, 2e prijs H. de Klein. Groot geweer persoonlijk: G. Krijnen le prijs, J Lenssen 2e prijs, J. Krijnen 3e prijs. De wisselbeker werd gewonnen door het Zandakekr. Prijswinnaars proficiat. Zaterdag 6 september om 11.00 uur wordt het beeld van ,,De Schutter" ont huld, dit gebeurt in de Grotestraat. Ie dereen wordt verzocht netjes in uniform om 10.30 uur aanwezig te zijn bij de schouwburg. Denk vooral aan het be lang van dit gebeuren. Zaterdag 6 september is de schiet wedstrijd voor het bondskampioen- schap van de Bond Juliana te Beringe. Aanvang 14.00 uur. Bijeenkomst om 13.30 uur bij het Gildehuis cafe ,,De Klomp". De volgende schutters mogen aan deze schietwedstrijd deelnemen in de A klasse Piet van Lierop en John Schutte, B. Klasse Martien Lenssen, Huub Jacobs en Pierre Lenssen; D. Klasse Jos Jacobs, Jeanette Krijnen, Ria de Klein. Supporters zijn van hart wel kom. Zondag 7 september is de schiet wedstrijd voor het clubkampioenschap van het Zandakker. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Zondag 14 september doet de schutte rij mee aan de feestelijkheden van het 750 jarig bestaansfeest van Veltum. Vrijdag 19 september gaat de schutte rij naar de receptie van 't bouwbedrijf Verhoeven Venray in de schouwburg. Noteer deze datum alvast. Zaterdag jl werden er onder de leden van het St. Theobaldusgilde de zuilen verschoten waarin de namen van de overleden Gildebroeders zijn ingegra veerd. Dit jaarlijks terugkerend gebeu ren werd 's avonds rond half 5 tussen de regenbuien door op het terrein aan de Bossenhoek verschoten. De zuil die op de klos werd verschoten wred gewonnen door A. Meijer, die met het 69e schot in het bezit kwam van een zuil. De zuil op de wip werd gewonnen door P. Beckers. Volgens de regelementen mogen ze deze zuilen voor een jaar in hun bezit hou- dën, waarna ze volgend jaar weer op nieuw zullen worden verschoten. Deze zuilen blijven eigendom van het gilde. Na het verschieten van de zuilen werden er nog enkele prijsjes op de wip en op de klos verschoten. Bij het klosschieten gingen de prijzen naar J. Jacobs, A. Meijer, H. de Wit, G. Smeets, G. Cor- nelissen, G. Jacobs en W. Meijer. Bij het wipschieten werd de eerste prijs be haald door mevr. Beckers en vervolgens naar P. Beckers, Fr. Janssen, A. Arts, H. de Rijck, P. Janssen en Sj. v.d. Hoogenhof. Vorige week hebben jullie in Peel en Maas kunnen lezen, dat de hoogte van de Zonnebloemen kon worden doorge geven. Helaas is bij het zetten van de Peel en Maas een fout ingeslopen en werd het verkeerde kengetal vermeld. Dit is wellicht de reden dat het aantal doorgaven niet zo groot was. Hier vol gen de namen van degenen die de hoog te hebben doorgegeven. Danny Custers Oirlo, 1.87 mtr., Esther Janssen Ven ray, 4.50-4.00-3.50 mtr. Marlies Janssen Venray, 3.00 mtr. Maria Pouwels, Oirlo I.88 mtr. Rob Jenniskens Ysselsteyn 2.85-2.80-2.65 mtr. Therse Hikspoors, Venray 3.25-3.10-3.15. Je ziet dat er nog al verschil in hoogte is, maar er zijn meerdere prijzen te winnen, dus ook de mindere hoogten hebben een kans. Ko mende week is er weer een mogelijkheid (de laatste) tot doorgave van de hoogte. Daarover volgende week meer in Peel en Maas. Tot de volgende keer. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Vrijdag 5 september begint het nieu we Dingus-seizoen. De eerste band die komt is Kobus gaat naar Appelscha, een band uit het noorden van hel land (Leeuwarden). Kobus maakt muziek die beinvloed is door jaren '70 punk, en ja ren 60 pop. Ze hebben al l lp en een mi ni Lp gemaakt, waarop het nummer ,,Non, non, rien n'a change. Afgelopen woensdag gaven ze voor de VPRO radio een zeer overtuigend optreden. Kobus live te zien is een ware belevenis. Om en kele kranten te citeren ,,op het podium heerst een chaotische toestand, de bas sist trekt gekke bekken en laat een rode vloeistof uil zijn mond lopen, de zanger wierp zich iets te enthousiast op de grond en moest met een zwaar bloedend gezicht even dc kleedkamer opzoeken". Kortom: Kobus staat garant voor goe de, stevige muziek en een waanzinnige podiumact!!!! A.s. donderdag 28 augustus voor de 6 t/m 9 jarigen van 18.30-20.00 uur. We gaan dan naar de bossen waar we al lerlei spellen gaan doen. Bij slecht weer een ander programma Zaterdag 6 september voor de jeugd vanaf 12 jaar van 19.30-21.30 uur. Dinsdag 9 september voor de kinde ren van 10 t/m 12 jaar wat we gaan doen is nog nog een verrassing. Komende zondag 7 september is er een excursie onder leiding van Martien. Het te bezoeken excursiegebied is de Bergsche (Heide) Nabij Nieuw-Bergen) Gekeken zal worden naar vogels, pad destoelen en evt. zweefvliegen. Vertrek om 9.00 uur vanaf het schouwburg plein. Tot op excursie Martien. Voor in formatie 04780-82128. De vakanties zijn weer voorbij en we hopen uiteraard dat ieder weer gezond en uitgerust is thuisgekomen. Ook wij hebben, ieder op zijn manier, vakantie gehouden. Wel zijn er in die periode plannen gemaakt voor het nieuwe sei zoen. Zo is o.a. de fusie met de stichting Jeugd en Jongerenwerk verwezenlijkt. Daarvoor was o.a. een nieuw program ma nodig terwijl bovendien een aanvul lende begroting gemaakt moest worden. Ook dat werk is geklaard en het pro grammaboekje is ook klaar. Terwijl we dit schrijven is het mogelijk dat U reeds in het bezit bent van dit boekje en in dien niet dan kunt U dit binnenkort ver wachten. Wij zijn erg blij met het feit dat wij zoveel mensen bereid gevonden hebben om ook aan deze nieuwe activi teit van de Buurtvereniging mee te wil len werken. U zoudt ons nog een groot plezier kunnen doen indien U lid wilt worden. Want Uw morele steun is echt onontbeerlijk, en als b.v. de wijk Vel tum 700 gezinnen lid zijn van de wijk ve reniging, dan kunnen wij in het Brukske toch niet achterblijven temeer daar Vel tum een kleinere wijk is als het Brukske. Dus, aarzelt U niet en meldt U aan als lid. Contributie? Slechts 6,- per kalen derjaar per gezin. Echt ook U hebben wij hard nodig. Wij rekenen op U en na tuurlijk kunt U op ons rekenen. Aan meldingen gaarne bij E. de Niet, Mam- bostraat 154. tel. 85456. Ruilbeurs Wijkcentrum Kiosk Zondag 7 september a.s. beginnen we weer met de ruilbeurs in ons wijkcen trum Kiosk, Brukske Venray. Aanvang 10.00 uur einde 13.00 uur. U kunt er postzegels, munten, stickers enz. ruilen. Tot ziens op onze ruilbeurs. Programma Zondag 7 september koffie- kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. 19.30 uur kienen voor het wijkcentrum zaal open 19.00 uur. Maandag 8 september sjoelen 20.00 uur o.l.v. Harry Scheepers. Dinsdag 9 september LVB avond 20.00 uur. Woensdag 10 september bij het in gaan van het nieuwe winterprogramma nodige wij U uit om eens te komen kij ken naar het volksdansen Aanvang (let op) 21.00 uur. Waarna nog een gezellig uurtje vertoeven. Vrijwilligers voor jeugdwerk kunnen zich opgeven: tel. 87024 en 83597. Tot ziens in wijkcen trum „Den Hoender" Op dinsdag 16 september a.s. wordt in de schouwburg van Venray weer een regio middag gehouden voor de ouderen - ook 55 plussers - van de gemeente Ber gen, Venray, Horst-Sevenum en de Maasdorpen. Er is weer een aantrekkelijk program ma samengesteld van zang, muziek, voordracht en toneelspel, dankzij de spontane medewerking van actieve be jaarden muzikanten, zangers en talent volle artiesten op het toneel. Het is ze ker weer de moeite waar om deze eigen toneel-cracks aan het werk te zien. Bo vendien is de uitvoering in de namiddag van 14.00 tot 17.30 uur voor de oudere generatie bijzonder geschikt om in de sfeervolle schouwburg van Venray zo'n uitvoering mee te maken. Bovendien valt er weer heel wat te genieten van het optreden van artistieke bejaarden. De „Old Timers" uit Sevenum zorgen voor de muzikale sfeer en het bejaardenkoor uit Well, o.l.v. M. Ummenlhum- Coppus demonstreert hoe schoon de be jaarden kunnen zingen. De toneelgroep uit Venray komt met de sketch „De Si mulant". De bejaarden dansgroep uit Blitterswijck laat zien hoe zwierig de ou de generatie nog kan dansen. En hoe mooi oude liedjes nog klinken kunnen de bezoekers nog horen van Sjang Jen- neskens uit Meterik. Hel hele program ma wordt op kundige wijze en humo ristische wijze aan mekaar gepraat door de bekende presentator Peter Haans uit Venray. Kortom een programma om en kele gezellige uurtjes van te genieten. De aanvan g is om 14.00 uur de schouwburg is echter om 13.00 uur al open. Dc bescheiden entree-prijs be draagt 5,-. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de secretaris van de bejaardenbond. De kaartjes zijn niet genummerd. Wie het eerst komt mag de beste plaats uit zoeken. Veel plezier op dinsdag 16 sep tember a.s. in de schouwburg te Venray. De schouwburg commissie ouderen. Secr.: B. Thijssen-Janssen, Pa- tersstraat 18, tel. 86182. Openingsavond op maandag 8 septem ber a.s. met een viering van de Eucha ristie om 19.00 uur in de Kapel van St. Jozef, Overloonseweg 2 te Venray. Pa ter Dr. Hugo Sanders OFM zal hierin voorgaan en verdere medewerking wordt verleend door het kinderkoor de Bandelieren. De avond wordt vanaf 20.00 uur voortgezet in de foyer van de schouwburg, waarbij het nieuwe jaar programma door de voorzitster wordt gepresenteerd. Na de pauze „Monu mentjes van Devotie" een lezing met dia's door de heer Koos Swinkels uit Venray m.b.t. de kruisen" en kapellen van Venray en omgeving. Maandag 15 september a.s. om 19.30 uur in de schouwburg van St. Anna ver toning videofilm m.b.t. het bezoek aan Jacqueline Eibers in Brazilië, een ont wikkelingsproject van het KVG Venray. Leden en introducés zijn van harte wel kom. De toegang is gratis maar na af loop collecte door Jacqueline Eibers. Stond onze eerste ochten in het teken van werken met bloemen, onze tweede ochtend zal voornamelijk bestaan uit het kijken naar bloemen, want op dins- dagochten 16 september brengen we in begeleiding van de aan velen onder u reeds bekende „Ome Piet uit de Peel" een bezoek aan resp. een kas met substraatcultuur-vleestomaten en een bloemenkas waarin anthuria ofwel fla- mingoplanten gekweekt worden. We vertrekken uiterlijk 9.00 uur vanaf wijk centrum de Kiosk in het Brukske en zijn daar om 11.20 uur ook weer terug. Hebt U interesse om mee te gaan, dan kunt U zich bij de onderstaande namen opgeven. Bovendien zouden wij het zeer op prijs stellen indien U ons eveneens laat weten of U die ochtend al dan niet een auto ter beschikking hebt en eventu eel wilt rijden (tegen een vergoeding) Vanzelfsprekend is de creche deze och tend geopend. Tot slot dan nog een verheugende me dedeling omtrent de prijs: in deze tijd waarin alles voor de huisvrouw steeds duurder wordt, hebben wij besloten on ze prijs van de komende programma's van 3,25 te verlagen naar 2,75 per ochtend, (en dit incl. een kop koffie). Voor nadere inlichtingen en of opgave kunt U bellen met Lenie Gosling tel. 81059 of naar Ria v. Brederode tel. 87042. Tol ziens. De vacantie is voorbij en het nieuwe seizoen is weer aangebroeken, ook voor onze vereniging. Dinsdag 9 september a.s. openen wij met een eucharistievie ring om 19.00 uur in de Paterskerk. Daarna een ledenbijeenkomst in zaal In Den Engel. Mevr. Krouwel uit Deume wil ons deze avond een en ander komen vertellen over diepvriezen. Dan hebt U in het nieuwe programma kunnen lezen over de excursie die we houden op dins dag 16 september a.s. naar het Kreatief Garen Centrum in Helmond en het We verij Museum in Geldrop. Die dag ziet er als volgt uit: We vertrekken 's mor gens om 9.15 uur vanaf het Raadhuis. 10.00 uur aankomst bij van Kooten ont vangst met koffie en vlaai. 10.30 uur be zoek aan Kreatief Garen Centrum. 12.30 Lunch. 14.00 Bezoek aan hel We verij Mueum. 16.00 Terug bij van Kooten gelegenheid om nog iets te ge bruiken (voor eigen rekening). 17.00 uur Vertrek huiswaarts. Deze dagtocht kost 38,50 per persoon. In dit bedrag is dus alles inbegrepen. Als U belangstelling heeft om aan deze dag deel te nemen kunt U zich a.s. dinsdaga vond tijdens onze ledenbijeenkomst voor deze excursie opgeven. De kosten graag meteen voldoen. Kursus voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar. Waarom voor vrouwen lussen 40 en 60 jaar? De overgangsperiode is voor sommige vrouwen een ingrijpende peri ode in hun leven. Lichamelijk vinden er veranderingen plaats. Geestelijk voel je je niet stabiel. Maatschappelijk krijgt je leven een andere inhoud. De zorg gaat nu niet meer zoveel uit naar anderen; je wordt gevraagd voor jezelf le zorgen. Maar hoe? In deze cursus heb je de gele genheid om je ervaringen uit te wisselen met andere vrouwen, waarin je herken ning en of erkenning krijgt van je le vensvraagstuk. Aandacht voor jezelf. Ruimte om uit te spreken wat je moei lijk vindt in deze periode. Dit alles kan een grote steun zijn voor iedere indivi dueel. In de VIDO krijg je hiervoor kansen en gelegenheid. VIDO is een or ganisatie die zich sterk maakt voor het feit dat vrouwen in deze periode serieus genomen worden in hun problematiek. Dat vrouwen tijdens de gespreksgroep elkaar leren steunen en daaruit ook nieuwe kracht putten om alleen verder te kunnen. Dit alles is een van de doelstellingen van VIDO. Op 2 september jl. zijn we weer van start gegaan met een cursus. De bijeen- komten 12 in totaal worden gehouden in het Vrouwen Trefcentrum Bachstraat 14b Brukskc-Venray, op dinsdagmid dag van 13.30 tot 16.00 uur. Kosten 40,- inclusief koffie thee, kursusma- leriaal. Begeleiding Annie Gerrits, He- leen van Drunen. U kunt zich nog aan melden bij Mevr. van Drunen tel. 85775 AFDELING VENRAY Op dinsdag 9 september beginnen we weer na een lange vakantie met onze le ledenavond. Deze avond zal in het teken staan van de Vrede. Pater Weerkamp van het bisdom Roermond zp.I de avond voor ons verzorgen. Nieuwe leden zijn van harte welkom kom eens kijken en proef de sfeer. Wilt U wat meer infor matie dan kunt U telefonisch terecht bij tel. 86534. We beginnen om 20.00 uur in wijkgebouw den Hoender Ursulastraat. AFDELING OOSTRUM Bij voldoende belangstelling wordt er door de LVB een politieke scholingscur sus georganiseerd. De cursus wordt in kringverband gegeven en start in januari 1987. Belangstellenden kunnen zich voor 20 september opgeven bij M. Vol- lenberg tel. 84188. Op 11 september verzorgt de H.V.P. en avond over het inmaken van Jam, vruchtensappen en zoetzuur. We begin nen om 8 uur in het gemeenschapshuis. Na de Herfstvacantie wordt er door de kring een computercursus georgani seerd. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij M. Vollenberg tel. 84188. Hallo beste vrouwen, de vakantie zit er weer op en vanaf a.s. woensdagoch- ten komen we weer iedere week in het Vrouwentrefcentrum om 9 uur bij el kaar. We nodigen ook andere vrouwen in de bijstand uit om met ons aktivitei- ten te doen en informatie uit te wisselen over de problemen die je zoal in de bijstand kunt tegenkomen. Wij zijn een open groep waar je als bijstandsvrouw kunt aansluiten om er met andere vrou wen te praten, jezelf te ontplooien en te orienteren. Ook organiseren we gezelli ge dingen om eens uit de sleur te zijn. Verder houden we regelmatig thema ochtenden, enkele thema's die aan de orde zullen komen zijn o.a. kinderop vang, hoe ga je met je geld om, leren solliciteren, het hebben van een relatie, terugkomen op de arbeidsmarkt. Ben je hierin geïnteresseerd loop gerus eens binnen of neem kontakt op met ons in het Vrouwentrefcentrum, Bachstraat 14 b Venray, Tel. 87709 of 80619. Net zoals tijdens de zomermarkt in het brukske zullen de industriebond FNV en de Voedingsbond FNV ook deel nemen aan het straatfestival wat ko mend weekend in het centrum van Ven ray wordt gehouden. Ervaringen in het verleden hebben aangetoond dat veel mensen onze kraam bezoeken voor het verkrijgen van informatie en blijkt een duidelijke behoefte te voorzien. De kraam zal bemand worden door mede werkers welke ook zitting hebben in het infoteam. Dus als U wat te vragen hebt of U denkt daar zou nog wel iets over willen weten, loop dan eens bij ons aan, grote kans dat U met een antwoord op uw vraag weer weggaat. Voor echte pro blemen waar meer voor nodig is dan een kort antwoord, verwijzen wij U naar het spreekuur van het Info-team. Wij ho pen zoveel mogelijk mensen aan onze kraam (op het Henseniusplein) te mo gen begroeten. Tot ziens op 6 en 7 sep tember. de vakanties zitten er weer op. Dat houdt in dat we weer verder gaan met de spreekuuravonden zoals we die altijd al heben gehad. Elke le, 3e en eventueel 5e donderdag van de maand in wijkcen trum de Kiosk in het Brukske (vlakbij het winkelcentrum) vanaf 18.30 uur. U kunt bij ons met al uw vragen c.q. pro blemen terecht. Het maakt niet uil van welke FN V-bond U lid bent. alle FNV leden kunnen hier terecht. Wel vragen we U om het laatste betalingsbewijs als bewijs van lidmaatschap mee te bren gen. Erg belangrijk is, wacht niet le lang bij problemen om te komen, door uit stel wordt vaak het probleem alleen maar groter. Is inmiddels de termijn voor bijvoorbeeld het instellen van be roep verstreken, dankan noch het Info team nog de Rechtskundige Dienst FNV iets voor U doen. Nu we het er toch over hebben de Rechtskundige Dienst FNV is weer begonnen met haar zittingsavon den in tegenstelling lot het infoteam is dit een afsprakenuur en is elke 2e en 4e donderdag van de maand in „De Kiosk" vanaf 17.00 uur. Voor een af spraak kunt U bellen met de Rechtskun dige dienst FNV Tilburg. 013-350315. Ledenvergadering op maandag 8 sep tember 1986 om 20.30 uur in Kantine an Sporthal de Wetteling, Zuidsingel Ven ray. De agenda: 1. Opening, mededelin gen van het bestuur, informatie uit de ondercentrale, informatie uit de kamer centrale, informatie van de JOVD. In formatie omtrent scholing en Vorming, informatie van de Vrouwen in de V.V.D. 2. notulen van de vergadering d.d. 29 mei 1986. 3. ingekomen stuk ken, uitgaande post. 4. Verkiezingen Provinciale staten. 5. Rondvraag en sluiting. Aan deze vergadering gaat om 19.30 uur de bestuursvergadering voor af. Alle leden van harte welkom, en wij hopen op een grote opkomst. In het stukje van de EHBO- vereniging Venray vorige week in Peel en Maas is per abuis een verkeerd tele foonnummer vermeld. U kunt zich aan melden voor de cursus bij R. Marlens, Kruidenlaan 21 tel. 89049. Vraag nieuwe leden, ledereen die graag wil klaverjassen is van harte wel kom iedere dinsdagavond om 8 uur in de Kiosk in het Brukske. Er wordt ge kaart om mooie prijzen en bekers. In lichtingen tel. 84701. Onze verontschuldigingen aan die mensen die op 25 augustus voor een gesloten deur kwamen te staan. Omdat verscheidenen mensen die avond niet konden, hebben we besloten de verga dering te verzetten naar maandagavond 8 september aanvang 20.00 uur in het gebouw van J.M.W. Hoenderstraat 33. Meedenken - meedoen, jouw strijdlust is ook hard nodig! Je bent van harte welkom. Het COC is telefonisch bereik baar uitsluitend op het volgende num mer: 04780-80102. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY. Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 18.00uur. s Zaterdags van 9-16.00uur. oktober start het buro vrouw en ar beid met een oriëntatiecursus vrouw en techniek. Deze cursus is bedoeld voor vrouwen die kennis willen maken met metaalbewerking, lassen en houtbewer king. Waarom speciaal een oriëntatie cursus in de techniek voor vrouwen? Omdat veel vrouwen het idee om een technische-vakopleiding te volgen ver van zich af^z^p. Vanuit opy.oeding en traditie kiezen vrouwen niet snel voor een technisch beroep terwijl juist in die sectro de kans op een 'taan, ook voor vrouwen zeer groot is. Uit onderzoek is gebleken dat in deze regio de vraag naar vrouwen in techni sche beroepen toeneemt. In de cursus wordt aandacht besteed aan diverse be roepsmogelijkheden. Theorie en prak tijk zullen elkaar afwisselen. Er is ruim te voor exkursies en er zal aandacht worden besteed aan een eventuele doorstroming naar een vervolgoplei ding. De cursus start l oktober en bestaat ui 12 bijeenkomsten op woensdagmor gen van 9.00 lot 11.30 uur. De bijeen komsten worden gehouden op de werk plaats van het RISC, Prins Bern- hardstraat 12 le Venray. Er zijn geen kosten aan de cursus verbonden. Deze komen voor rekening van de provincie Limburg. De cursus wordt georgani seerd door Buro vrouw en arbeid Ven ray. Het buro vrouw en arbeid Venray beoogt werkgelegenheidsbevorderende activiteiten te ontplooien voor alle vrou wen die belemmeringen ondervinden bij het zoeken naar betaald werk. Het buro is een initiatief van het gewestelijk ar- beidsburo Venray - Gennep, de gemeen te in de regio Noord Limburg en de stichting RISC (Regionaal Instituut voor sociaal Cultureel werk) afdeling werklozenzorg. Voor aanmelding en of meer'infor matie over de cursus kunt U terecht bij: het buro vrouw en arbeid. Bergweg 4 5801 EG Venray. tel. 04780-86245. OORLOGSTUIG Op een terrein in Landweert werd weer oorlogstuig aangetroffen. Gevon den werden 12 handgranaten, 1 piat en 1 brisantgranaat. De politie heeft dat oorlogstuig veilig gesteld VERZEKERINGSFRAUDE VAN AUTO Een eigenaar van een Mercedes personenauto in het Duitse Dortmund dacht op een gemakkelijke wijze aan een uitkering van zijn autoverzekering te komen, door de auto klandestien in Nederland uit te voeren en bij een sloper te dumpen. Aangifte zou dan worden gedaan dat de auto gestolen was. Jammer voor hem, dat de Venrayse politie lucht kreeg van deze transactie en op een Venrays slopersbedrijf de auto reeds ontdaan van de nummerpla ten opspoorde voordat deze onder de slopershamer was gevallen. De bestuurder van de auto had van de I eigenaar opdracht gekregen in het eerste j het beste slopersbedrijf in Nederland de i auto te dumpen. Dat dit een Venrays 1 bedrijf zou worden, was maar een toe- I valligheid. De Duitje Kripo gaat nu na of de ei genaar van de auto in het verleden meerdere soortgelijke verzekeringsza ken heeft afgehandeld.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16