STRAAT FESTIVAL VENRAY 16-7 SEPT. I Oogstdankviering een nieuwe traditie PEEL EN MAAS kappes kook In de Vrije Akademie heeft men nog plaats voor u VELTUM VIERT 750JARIG BESTAAN VIERDAAGS FEESTPROGRAMMA Uitbreiding Thuylshof gewaarborgd Reconstructie duurt te lang Meer licht De Perfecte ontdekt u bij van Textielbeurs in nieuwe handen Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 MODESHOWS, TERRASJES, MUZIEK, AUTO-OCCASION SHOW, DEMONSTRATIES, KINDERATTRAKTIES ZATERDAG 10.00-17.00 UUR ZONDAG 12.30-17.30 UUR ZONDAGS WINKELS GEOPEND HM WINKELCENTRUM VENRAY H DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 Nr. 36 HONDERDENZEVENDE JAARGANG TEXTIEL Textiele werkvormen is het werken met materialen zodanig, dat er stoffen en uiteindelijk werkstukken uit ont staan. In deze cursus wordt een reeks basis technieken geleerd, o.a. het weven op een eenvoudig weefraam, applicatie- werk en stof verven d.m.v. de batik techniek en het beschilderen van stoffen. Ook kunnen andere technieken zoals patchwork en zeefdruk, in overleg met de docent, in het programma qorden opgenomen. Nadat deze technieken in een eenvou dig ontwerp zijn geoefend, gaat de cur sist zijn eigen voorkeur voor een be paalde techniek verder ontwikkelen. Daarnaast gaat het zelf leren ontwerpen een belangrijke rol spelen: welke kleur of kleurcombinatie, wat zijn de moge lijkheden van de diverse materialen, hoe wordt de structuur, is de compositie wel goed? De werkstukken die gemaakt worden beperken zich niet tot wandkleden of ruimtelijke vormen, maar kunnen ook een toegepaste functie hebben zoals kleding of woningtextiel. Ervaring in hel werken met textiel (b.v. naailes) is niet nodig. Daar waar er geen aparte cursussen poppenmaken of weven zijn kan dit onderdeel zijn van de cursus, in overleg met de deelnemers. Docente textiel: Tineke van Sinten. START „SPEL EN TONEEL CURSUS" TE VENRAY Op maandag 8 en dinsdag 9 sept. start de Vrije Akademie met de nieuwe Spel- en Toneelcursussen. Het zijn avonden waarin de kursisten kunnen genieten van zowel hun eigen toneelspeler zijn", als van het kijken naar anderen. Lachen en serieus werken gaan dan prima samen! Op maandag start de cursus voor min of meer beginners; er zal tijdens deze avonden aandacht worden besteed aan het leren toneelspelen, waardoor allerlei speltechnieken aan bod komen. Muziek en beweging vormen hier ook een belangrijk onderdeel. Ook wordt er regelmatig gebruik ge maakt van video-apparatuur. Aan het einde van de cursus wordt er een voorstelling gegeven die door de docent en de cursisten is samengesteld en ingestudeerd. Enhet is heus niet zo eng als je denkt! De dinsdagavond is bedoeld voor ge vorderden! Hiervoor is wel enige speldurf en ervaring vereist. Gedurende deze cursus werken we al spelend en improviserend toe naar een straattheater-produktie, waarin mu ziek, spel en beweging samengaan! Kursusduur: 25 weken. Maandag in Dingus" 20.00-22.00 u. Dinsdag Vrije Akademie 20.00-22.00 u. Docente: Mariet Tans. CURSUS TUINARCHITECTUUR Om de cursus tuinarchitectuur te kunnen volgten is niet direct voorkennis of tekenvaardigheid vereist. Het gaat erom om zelf nieuwe ideeën te ontwik kelen voor een (of eigen tuin). Aanleiding kan zijn: te veel onderhoud, verandering van de tuin (indeling, bloei tijden), een uitbreiding of er is sprake van een gehele nieuwe tuin. Om niet steeds gehinderd te worden door gebrek aan kennis zal die worden aangevuld tijdens de bespreking van de plannen en tijdens de behandeling van algemene onderwerpen: tuingeschiedenis, ont werp- en beplantingsleer, techniek van de aanleg en onderhoud en landschaps- kunde. Gedurende de inventarisatiefase wordt de situatie in kaart gebracht. Ook een excursie aan een botanische tuin, bestratingsshowtuin en een snoei- demonstratie zijn vaste onderdelen. In de analysefase wordt nagedacht over: Wat wil ik? Hoe ligt de tuin en huis in het land schap? Hoeveel onderhoud wil ik er aan be steden? In deze periode zal de docent ook een huisbezoek afleggen en gaat de cursist op pad om vergelijkbare situaties te bestuderen. Aan de hand van een teke ning of maquette met een beplantings plan krijgt het ontwerp uiteindelijk ge stalte. Benodigde materialen: Schaallat, kleurpotloden en transparant papier. Docent: Frits Ruyten. Voor verdere informatie zie adverten tie in dit blad. De commissie voor agrarische zaken c.a. heeft deze week gunstig geadviseerd over de verkoop van bijna 4'/i ha. grond aan de Langstraat en achter de Veltumse kapel, aan de heer A. Poels, voor de prijs van 416.500,— incl. btw. Die prijs werd o.a. Verkregen door voor het voorterrein (aan de Lang straat)/ 100,— per mJ te berekenen en voor de rest 12,— per mJ. De gemeente is niet helemaal ontevre den met deze transactie. De betreffende grond stond eerder voor 590.000,te boek. In de loop der jaren werd er flink op afgeschreven. De huidige verkoop prijs ligt boven de huidige boekwaarde, maar vergoedt in zekere zin ook het jarenlang renteloos liggen. Hoewel op deze grond een agrarische bestemming ligt, mag het Tuincentrum er bedrijfsgebouwen en zelfs een be drijfswoning plaatsen. Normale wo ningbouw is er echter niet toegestaan. Mocht de koper binnen 15 jaar door gemeentelijke voorschriften of voor schriften van andere overheden belem merd worden in de bebouwing van het voorterrein aan de Langstraat, dan is de gemeente verplicht die grond (2000 m') terug te nemen en A. Poels daarvoor 200.000,— te vergoeden. Een paar weken geleden nog, dreigde in ons waterlandje alles te verdrogen en de opbrengsten in land- en tuinbouw ver onder de middelmaat te blijven. Ten minste als men de landelijke pers zou moeten geloven. De depressies die daar na kwamen en dagenlang zorgden voor wisselvallig weer met hier en daar 'n bui. zouden ons juist voor 'n ramp gespaard hebben. Hoe het ook zij: de L.L.T.B. in onze gemeente en met name de afdeling Oostrum-Smakt-Venray, meende alle reden te hebben om een oogstdankvie ring te organiseren. Ruim 1.000 mensen hadden aan de uitnodiging gevolg gegeven, om in Oostrum een speciale eucharistieviering bij te wonen, onder het motto: „Samen oogsten, samen delen". De bedoeling was dat deze viering buiten, op het gazon voor het grote Maria-beeld zou worden gehouden. Maar het regenachtige weer dat in de landbouw misschien zeer welkom is was hier de spelbreker. Er moest wor den uitgeweken naar de Oostrumse kerk, die voor deze gelegenheid op zeer passende xyijze was versierd. Juist daarom was deze oogstdank viering er niet minder succesvol om. Reeds nu gaan er stemmen op, om een dergelijke viering uniek in Lim burg het volgend jaar te herhalen. Het gemengd koor uit Oostrum ver zorgde de kerkelijke gezangen. Harmo nie Sub Matris Tutela verzorgde na de viering op het natte gras een optreden, evenals de vendelzwaaiers van het Koninklijke St. Willibrordusgilde uit Geysteren. De dames van de LVB-dansgroep uit Merselo fraai uitgedost en voorzien van versierde manden met de vruchten der aarde verzorgde tijdens de eucha ristieviering een offerdans. De reconstructie van de kruising Mter- seloseweg-Westsingel duurt te lang aldus de heer Broeksteeg in de commissie voor verkeer. Op dit zeer drukke kruispunt o.a. vanwege het ziekenhuis had die reconstructie binnen enkele weken in kannen en kruiken moeten zijn. Nu ziet het er naar uit, dat de aannemer deze karwei als 'n tussenklusje beschouwt, waar terloops aan gewerkt wordt. Dat is beslist niet zo, aldus de heer Grootjans. De aannemer is echter af hankelijk van de nutsbedrijven die ter- plaatse hun leidingen en buizenstelsel moeten verleggen. Mevr. Poels-Peters vroeg deze week aan wethouder Claessens, om bij het regelmatig kontakt met de VZO (Ver eniging van Zelfstandige Ondernemers), er op aan te dringen, dat de Venrayse middenstand bij festiviteiten minstens de etalageverlichting aan laat. Zó doods als tijdens de kermisavonden behoeft het toch echt niet. Ook zou zij het op prijs stellen als bij bedoelde festiviteiten ook het oude raadhuis en toren van de Petrus Bandenkerk verlicht werden. De toren behoefde niet direct in de spotjes te staan, maar de binnenverlichting van de toren zelf geeft toch ook een feestelijke uitstraling. Wethouder Claessens gaat die wens wel overbrengen aan de VZO; maar op een feestverlichting van gemeentewege mag men niet rekenen. Het gaat immers niet aan, om vanwege de bezuinigingen in de woonwijken de verlichting dras tisch terug te draaien en dan in het centrum openbare gebouwen in het zonnetje te zetten. Dat kan niet. Zo'n extra verlichting kost al gauw 'n paar duizend gulden Zoals wij vorige week al hebben bericht wordt van donderdag 11 tot en met zondag 14 september a.s. de zeven- honderdvijftigste verjaardag van Vel- tum op een grootse wijze gevierd. De Stichting Veltum 750 is er in geslaagd een uitgebreid feestprogramma op te stellen, waaraan jong en oud, Veltum- mer of geen Veltummer, zijn of haar aardigheid kan beleven. Vorige week hebben we aandacht geschonken aan de Seniorendag op donderdag 11 septem ber met de artiestenshow vanaf 19.30 uur in de feesttent aan de Pettenmaker straat. Op de popavond, welke op vrijdag wordt gehouden, komen wij volgende week terug, evenals op de bij zonder groots opgezette historische dag op zondag 14 september met Frühshop- pen in de feesttent. KINDERCIRCUS Op zaterdag 13 september om 14.00 uur treedt in de feesttent het kindercir cus „Caprioli" uit Nijmegen op. „Caprioli" is een groep van zes per sonen, die het spel speelt van een oud en roemrucht circusgeslacht, sprankelend tot op de dag van vandaag. Romances, intriges, lief en leed, maar ook span ning, gevaar en sensatie. Swingende muziek van het Circus Caprioli AH Star Orchestra, een boeienkoning, die over bovenmenselijke krachten beschikt, acrobaten en jongleurs. En natuurlijk zullen voor de kinderen de clowns niet ontbreken. In ieder geval kan men ver zekerd zijn van anderhalf uur onver valst amusement, verzorgd door ras artiesten. FEESTAVOND Een denderende feestavond met „Burlesk" en de bekende Venlose joekskapel „Kappes Kook" wordt ge houden op zaterdag 13 september om 8 uur in de feesttent. In verband met de deelname van deze groep aan de grote Venrayse revue in (eind) september en (begin) oktober a.s., hebben wij vorige week ruime aan- Per 1 september j.l. hebben de heer en mevrouw Vastert een punt gezet achter hun 32-jarig zakendoen in de alom bekende Textielbeurs in de Post- straat. Zij deden dat niet eerder voordat ze wisten dat hun opvolgers met de nodige vakbekwaamheid en bereidwil lige service, de goede naam van de Textielbeurs in stand zouden houden. Die opvolgers zijn de heer en mevrouw zeg maar Theo en Diny Verdijk-Cox uit Overloon. Zij gaan het complete assortiment van de Textiel beurs niet alleen handhaven, maar hebben dat intussen ook nog uitgebreid materialen o.a. op poppengebied. Ook exclusieve maar betaalbare sieraden hebben 'n plaats gevonden in deze moderne zaak. Ook nieuw is, dat verstelwerken worden aangenomen. Mevr. Diriy Verdijk is lerares en heeft o.m. vier en 'n half jaar naailessen ge geven. Het behoeft dan ook geen betoog dat zij haar klanten alle service en goede raad kan geven. Om het publiek kennis te laten maken met de vernieuwde Textielbeurs, is de zaak zondagmiddag tijdens het straat festival geopend. VOORVERKOOP Het is begrijpelijk, dat de organisa toren niet alle programma-onderdelen gratis kunnen geven. Alleen de senio rendag tot twee uur 's middags is gratis alsook het Frühshoppen en de historische dag. Voor de overige activiteiten zal entree moeten worden geheven. Artiestenshow op donderdag 11 sept. om 19.30 uur: f2,— met een gratis con sumptie voor de kinderen. Popavond op vrijdag 12 sept. om 19.30 uur: 7.50. Kindercircus „Caprioli" op zaterdag 13 sept. om 14.00 uur: 1.50 (consump ties 0.50). Feestavond op zaterdag 13 september om 20.00 uur: 5, De voorverkoop van de toegangs kaarten is op zaterdag 6 en zondag 7 september tijdens de braderie in Ven- ray's centrum; op woensdag 10 septem ber van 19.00 tot 21.00 uur in wijkcen trum ,,'t Schöpke" aan de Veltumse Kleffen en dagelijks tijdens de kantoor uren op het VVV kantoor in de voormalige Latijnse school op de Grote Markt. Polo's zijn er in vele soorten Lekker sportief Kom kijken naar 'n perfecte collectie polo s van bekende merken en hoogwaardige kwaliteit. U kunt ze vrijwel overal op dragen. Want polo's zijn dit naiaar dè grote mode VAN OORSCHOT MODE 'n persoonlijke zaak Grotestraat 7,1. Venray Helmond, Roosendaal. Boxmeer. Oss. Venray. op het gebied van fournituren. Daartoe werd de winkel opnieuw in gericht en in feite geheel vernieuwd, waardoor er b.v. ook plaats geschapen werd voor de verkoop van creativiteits- dacht gegeven aan net orkest „Bur lesk". Uit eigen ervaring weten we, dal deze groep, bestaande uit zeven bijzon der muzikale jongens tussen 20 en 30 jaar, tot grootse prestaties in staat zijn en in feite een avondvullend program ma kunnen brengen met allerlei muziek vormen. De organisatoren van Veltum 750 hebben echter gemeend nóg meer varia tie in het programma te moeten brengen door de deelname van „Kappes Kook" uit Venlo, bestaande uit vijftien man. Dit gerenomeerde gezelschap werd in 1974 opgericht door een aantal muzi kanten in de dop, waarvan slechts een enkeling muziek kon lezen of spelen. Thans is Kappes Kook een van de be kendste joekskapellen uit Limburg, welke zich ook buiten de provinciegren zen presenteert, zoals in de Randstad en in Duitsland. Niet voor niets worden zij de muzikale ambassadeurs van Venlo genoemd. En als die feestavond achter de rug is, gaat Veltum om 11 uur in de feesttent Frühshoppen met de Fidelen Rosen- thaler uit Merselo en de Eikenhofkapel uit Oostrum. Dan is het tevens Histo rische dag, waarop wij volgende week nader zullen terugkomen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11