KERKDIENSTEN Oude foto GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 hoogmis; int. Frans Verblakt ouders Hanen-Willems (s) ouders Poels-Janssen en zonen Jeu en Bèr (s) Nellie v. d. Berg-Munninghof Jan Kersten, oma en ouders van Dommelen. Zondag: Tweeëntwintigste zondag door het jaar; MIVA-zondag. 8.00 lees- mis; int. overleden parochianen; 9.30 greg. hoogmis; int. burgemeester Jans sen; 11.00 ned. hoogmis; int. Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. fam. overl. ouders Sikes-Nelissen. Maandag: 9.00 oude stichtingen Mathieu Arts en overl. fam.; 19.00 bijzondere intentie. Dinsdag: 9.00 Piet en Mina Kersten- van Bracht; 19.00 bijzondere intentie. Woensdag: Feest van de wijding van de kathedraal van Roermond. 9.00 Truus Kiggen; 19.00 Rector Jan Geurts en Lena van Dongen Nellie v. d. Berg- Munninghof Jozefien Hellebrandt- Lamberts. Donderdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 bijzondere in tentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 Cornelis Caarls en overl. fam.; 14.30 huwelijksviering voor het bruids paar Mailuhu-Broeren; 19.00 Handie JansBeken en zoon Arnold overl. ouders Bom-Hendriks Anna Smits- Lijssen en dochter Dinie. Zaterdag: 9.00 echtpaar Vermeulen- Drabbels (s); 19.00 Wim v. d. Munck- hof en overl. fam. overl. ouders van Bracht-Cremers. Mededelingen: Huwelijksafkondiging: Ria Broe- ren en Jacky Mailuhu. Vrijdag is de eerste vrijdag van de maand september. Vanaf 9 uur wordt de Ziekencommunie rondgebracht. Op zondag 14 september is de jaarlijkse bedevaart van onze parochie naar Oostrum. Om 10 uur is daar dan de Eucharistieviering, opgeluisterd door ons dames- en herenkoor. Nogmaals willen wij uw aandacht vragen voor de ..Bezinningsmiddag voor de zieken en thuis-zittende bejaar den van onze parochie." Die wordt ge houden op dinsdag 9 september van 14.30 tot 17.00 uur in „Den Kerkdijk", de schouwburg van St. Servatius. Als u zich nog wilt opgeven, doe dat dan vóór a.s. zaterdag bij A. van Goch, Over- loonseweg 45. In het weekend van 6/7 september is er een kerkdeurkollekte ter bestrijding van de onkosten van deze middag. Op de pastorie van de Eindstraat is voor het inschrijven van heilige missen en verdere afspraken iemand aanwezig 's morgens (op de weekdagen) van half 10 tot 10 uur. U kunt zich ook wenden tot pastor van Bronkhorst, Bingelkruid 29, tel. 88386, of tot pastor de Wit, Grote Markt 10, tel. 82385. In noodgevallen kunt u boodschappen doorgeven onder tel. nr. 85855. Zondag: MIVA-zondag. Kollekte voor de Missie Verkeers Middelen Ak- tie. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Wilco Jansen en Peter Harrewijn, lezer: A. Noyens. Zondag: 8.00 Pascal en Maikel Brons, lezer: W. Bistervels; 9.30 Rob en Bart Derkx; 11.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers, lezer: L. Truyen. Misdienaars: Maandg en dinsdag: 19.00 Maikel Brons. Woensdag en vrijdag: 19.00 Peter Harrewijn. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering met volkszang. Voorgangers: B. Frede- riks en G. van Loenen. Lektrice: E. Wittenbols. Kollekte: M1VA. Zondag: 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang. Voorgangers: B. Frederiks en G. van Loenen. Lectrice: Zr. Hélêne. Kollekte: M1VA. Intentie: overleden fam. Straatman-van Els. Maandagen woensdag: 18.30Eucha ristieviering. Dinsdag: 18.30 Woord- en commu niedienst. Donderdag: 13.45 huwelijksviering van Sylvia de Nijs en'Guus van Loenen. 15.15 Eucharistieviering bij het afscheid van Engelbert Oudenhoven. Geen avonddienst. PAROCHIE PATERSKERK MIVA-ZONDAG. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door Crescen do; 11.45; 18.00 avondmis. Dit week end extra kollekte voor de MIVA. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 14.00 gez. H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk Arts-Linders; 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de paro chie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechte; 18.30 avondmis. Mededeling: In het weekend van 30/31 augustus houdt de MIVA, de Missie Verkeers middelen Aktie, haar jaarlijkse aktie. In het dekenaat Venray wil de MIVA graag hulp vragen voor het botenpro- gramma in het Amazonegebied in Brazilië. 15 Missieboten varen daar voor het pastoraal, medisch, sociaal en ontwikkelingswerk. Kosten per jaar: 35.000,—. Die kosten hoopt de MIVA ook dit jaar te kunnen opbrengen. De MIVA hoopt dat de parochies van het dekenaat Venray hen daarbij wil helpen. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. familie Jans- sen-Krijns overl. familie Sijbers- Poels. Zondag: 9.00 Sef Drabbels voor de parochie; 10.15 overl. echtpaar Her- mans-v. Maren overl. familie Spee- Linders; 11.45 overl. familie Bom- Heurkens overl. ouders Wismans LANCASTER BESTAAT PRECIES 40 JAAR Het is deze maand precies veertig jaar geleden dat de Engelse chemicus Würtz in het vorstendom Monaco het cosmeti- cahuis Lancaster oprichtte. Würtz ontleende de naam Lancaster aan het vliegtuig, waarmee hij voor de Geallieerde legers tijdens de Tweede Wereldoorlog tientallen vluchten van Engeland naar Duitsland maakte zon der een haartje te worden gekrenkt. Hij was er, kortom, van overtuigd, dat de Lancaster hem geluk gebracht had en in de toekomst weer zou brengen.... In Monaco werd die naam overigens algauw op z'n Frans uitgesproken.... Voor de oorlog maakte Würtz in Londen al crèmes, zalven en lotions. Hij experimenteerde er intensief mee uit pure passie en in z'n vrije tijd. Familie leden en vrienden werden als testperso nen gebruikt. Hij maakte alles met de grootst mogelijke zorg en met de hand wel te verstaan. Na veel omzwervingen belandde Würtz na de oorlog in Monaco, waar hij opnieuw cosmetische produkten ging maken, tot grote vreugde van de elite van het kleine, pittoreske staatje aan de Middellandse Zee. Na korte tijd werden zijn produkten in de hogere kringen alom gewaardeerd door de hoge kwaliteit en doeltreffendheid. Kortom uit een passie groeide een professie. De vraag nam enorm toe. Zijn ster steeg naar ongekende hoogten toen ook prinses Gracia van Monaco tot zijn vaste klanten ging behoren. Speciaal voor haar creëerde hij zijn beroemde verzorgingslijn Ligne Princessair, die later door vrouwen over de hele wereld werd gebruikt en een internationale doorbraak van Lancaster betekende. In die tijd was de klepel van een klok het vignet van het cosmeticahuis, omdat het de eeuwigdurende schoonheid symboli seerde. Lancaster blijft nog altijd trouw aan het principe uit de begintijd, namelijk om de hoogste denkbare kwaliteit te brengen en aan elk detail tot en met de verpakking toe, de grootste zorg te besteden. Daarom wordt er jaarlijks zeer veel geld gestoken in research en ontwikkeling. Niet alleen om bij te blij ven, maar om de tijd vooruit te zijn. Zo was Lancaster in 1968 een van de eerste cosmeticahuizen ter wereld, die sys- teemcosmetica, dus een reeks van op elkaar afgestemde en elkaar aanvullen de produkten voor de optimale verzor ging van de huid. Lancaster blijft nog altijd trouw aan het principe uit de begintijd, namelijk om de hoogst denkbare kwaliteit te brengen en aan elk detail tot en met de verpakking toe, de grootste zorg te besteden. Daarom wordt er jaarlijks zeer veel geld gestoken in research en ontwikkeling. Niet alleen om bij te blijven, maar om de tijd vooruit te zijn. Zo was Lancaster in 1968 een van de eerste cosmeticahuizen ter wereld, die systeemcosmetica uitbracht, dus een reeks van op elkaar afgestemde en elkaar aanvullende produkten voor de optimale verzorging van de huid. Ongeveer vijftien jaar geleden werd Lancaster overgenomen door Beecham, een multi-national met circa 35.000 medewerkers over de hele wereld. De cosmeticadivisie Lancaster opereert echter als een zelfstandige dochter, waarvan het hoofdkwartier in het Duitse Wiesbaden gevestigd is. In nederland wordt het merk, dat naast de deèoratieve cosmetica vooral bekend is vanwege z'n zonneprogram- ma (Lancaster brengt de meest uitge breide zonnelijn) en z'n moderne huid- verzorgingslijnen, verkocht door circa 150 exclusieve depositaires. Naast de Lancaster-produklen brengt „Produits de Beauté Lancaster b.v." ook de exclusieve merken Jil Sander Cosmetics, Davidoff Cosmetics for Men en Bogner Cosmetics op de Neder landse markt. Voortdurend worden nieuwe produk ten uitgebracht, die inhaken op de be hoeftes van de moderne mensen en volgens de nieuwste wetenschappelijke ontwikkelingen zijn samengesteld. Kortom Lancaster is veertig jaar jong. Harrie Janssen uit dankbaarheid; 18.00 voor de overledenen (offerbus). Maandag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Constant Pijls uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.00 overl. familie Gerrits- Hermans; 19.00 Jacques Nijsen (Bea- trixstraat). Woensdag: 8.00 zuster Helena Ded- ding; 19.00 Sjraar van den Bosch (C.) overl. familie Esser-Timmer-van Gef- fen. Donderdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 Truus Wijnhoven. Vrijdag: 8.00 Celina Rojer en Con stant Rojer; 14.00 uit dankbaarheid bij een 25-jarig huwelijk; 19.00 gezinsmis; Harrie Janssen. Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier Eva Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martin Leenders. Zaterdag: 9.00 André Basten; 10.15 René Jansbeken; 11.45 Leo Pouwels; 18.00 Per Lenssen. Maandag, woensdag, vrijdag: 19.00 Jaap Janssen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Marcel Meijer. PROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klrinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 30 aug.: 19.00 H. Mis voor overl. mevr. Gertruda van den Broek; voor overl. Ito Pétrochi. Zondag 31 aug.: Tweeëntwintigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; tot zekere intentie. Deze Hoogmis wordt gezongen door ons Kerk. Gem. Zangkoor. De kinder crèche zal worden verzorgd door Karin Evers. Maandag 1 sept.: 19.00 H. Mis voor de missionering van de volkeren. Dinsdag 2 sept.: 8.30 H. Mis als jaardienst voor Annie Pauwels-Jacobs. Woensdag 3 sept.: Feest van de verj. v.d. wijding v.d. kathedraal. 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis tot intentie van onze bisschop. Donderdag 4 sept.: Gedachtenis van de H. Gregorius de Grote, paus. 8.30 H. Mis voor de enheid van de Kerk in ons land. Vrijdag 5 sept. Eerste vrijdag. 8.30 H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus; 19.00 Géén H. Mis. Mededelingen: 1. Huwelijksafkondiging: Sonja Pe ters, Wagnerstraat 20 en Jan Smals, Eibergen. 2. Afscheid pastoor Bruggink: De H. Missen van zaterdag 6 sept. 19.00 en zondag 7 sept. 10.00 staan in het teken van het afscheid van pastoor Bruggink. Na deze vieringen is er in de kerk gelegenheid om persoonlijk van hem af scheid te nemen. 3. Installatie van de nieuwe pastoor. Deze zal plaatsvinden op zaterdag 13 september om 19.00 uur. De installatie zal worden verricht door déken R. Maessen van Maastricht (i.v.m. het nog niet aanwezig zijn van de nieuwe deken van Venray). 4. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray reknr. 23.18.461 of giro 255238 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske, inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Hartelijk dank!!! 5. A.s. zondag wordt de landelijke MIVA-collecte gehouden. Deze collecte ten bate van de verkeersmiddelen van de missionarissen wordt van harte aanbe volen! PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 30 aug.: 18.00 - 18.30 gelegenheid tot biechten; 19.00 Voor avondmis voor de 22e zondag door het jaar. Voor Mariet Thielen-Linders (coll.) Piet Jans (coll.) August van Bergen overl. fam. Wijnhoven-Volle- berg om verlichting van de H. Geest en genade van bijstand voor onze kinderen (F. S.) overl. ouders Simons- Willems. Zondag 31 aug.: 22e zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Neder lands gezongen Hoogmis. Voor Wilhel- mina Tijmensen-Korndewal Anna Katharina van Rensch-Schouten (coll.) Martinus Bonants; 11.30 voor overl. ouders Ruland-van Helden Jacobus Thijssen. Maandag 1 sept.: 8.00 voor de vervolgde Kerk; 19.00 voor overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet (coll.). Dinsdag 2 sept.: 8.00 voor priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven; 19.00 voor Arnoldus Schwa chöfer. Woensdag 3 sept.: 8.00 voor de levende en overl. leden fam. de Haart- Creemers; 19.00 tot zekere intentie (Th.) voor Toon Gommans. Donderdag 4 sept.: Gedachtenis van de H. Gregorius de Grote, Paus en Kerkleraar. 8.00 tot zekere intentie; 19.00 H. Uur met uitstelling van het Allerheiligste voor de zieken van de parochie voor overl. Herman Willems en Mientje Vermeulen. Vrijdag 5 sept.: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. Vanaf 8.30 uur zal de H. Communie worden thuisgebracht aan de zieken; 19.00 voor overl. fam. Thielen-Hendriks. Zaterdag 6 sept.: 8.00 ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Mededeling: Op zaterdag 30 en zondag 31 augustus is de jaarlijkse collecte voor de Missie Verkeersmiddelen Aktie, aan de kerkdeur. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 31 augustus zal de heer B. de Ruiter uit Wolfheze voorganger zijn in de dienst in „Den Hoebert", West singel 1 te Venray. Aanvangslijdis 9.30 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Diakonie en het Algemeen kerkewerk. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal de heer de Ruiter ook de voorganger zijn. Aanvangstijd is 11.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor het Rest. fonds van deze kerk en het Alg. kerkewerk. Hier is geen kinderopvang en kinder nevendienst. Dit is de laatste dienst in dit zomer seizoen die in deze kerk gehouden wordt. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 overl. ouders Achten -Verdijk, gest. jaard. overl. ouders Hulman-Jansen. Zondag: 8.30 overl. familie Schraven -Joosten; 10.00 OPEN LUCHTMIS (bij goed weer). OOGSTDANKVIE- RING. Jan Loonen, jaard. Sibertus Hubertus Moorrees en Hendrina Cus- ters, overl. ouders van Mill-Lemmen, Toon Camps, overl. ouders Camps- Wolters, Piet Litjens, Jan Bernaerts, gest. jaard. overl. familie van Rens-Lit- jens (Gem. Koor en Harmonie). Maandag: 9.00 tot bijzondere inten tie. Dinsdag: 9.00 voor 'n gebedsverho ring. Woensdag: 9.00 tot zekere intentie t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Donderdag: 9.00 Theodora Schreer- der en familie. Vrijdag: 9.00 Michel Jacobs en echt genote; 14.00 voor het bruidspaar van der Mark-Thuijls. Zaterdag: 19.00 voor Teng Aben (na mens de Rijvereniging Nobel), jaard. Wim Emons, overl. ouders Achten-Ver- dijk, Antonia Linders-Hendriks, Cor Aben, Pierre de Kleijn, Wim Jansen, overl. ouders Pelzer-Jansen. Midienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Leónie Hendriks, Monique Wilms, Annemiek Raedts, In- grid Lenssen. Zondag: 8.30 Esther Litjens, Inge Kreutz, Anita van Limbeek, Anke Kusters; 10.00 Akoliet: Paul Boven- deerdt, Eduard Camps, Marcel Nellen, Robin van Mill, Steijn Bus. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor), st. Johannes van Dijk en Helena Linders, tevens maanddienst Bernard Janssen en Wilhelmina Peters Sjang Steeghs Gerrit Geurts (jrd.) Gerardus Verstappen Hubertus van de Berg namens kaartclub overl. familie Vogelzangs-Jeurissen Frans Verstap pen en Maria Kuijpers. Zondag: 8.30 H. Mis Francisca Baltussen-van Ooi; 10.00 Hoogmis, st. familie van de Ven-Peters, Johanna, Martinus en Petronella van de Ven st. Teng Steeghs. Dinsdag: 8.00 H-.Mis tot zekere .ior. tentie (V). Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot zekere intentie. Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering. st. Pastoor Gerard Ge- rards en ouders (1925-1953) st. familie Baten-Jeurissen en Wilhelmina Derix. Vrijdag: 14.00 pl. Huwelijksmis Bruidspaar Kusters-Voermans; 19.00 ter ere van het H. Hart van Jezus. st. Piet Steeghs, Hendrina Haegens, Jo hanna Biesterfels en dochter Maria st. Herman Kerkhoff. Zaterdag: 19.00gez. H. Mis (Dames koor). Sjng Steeghs (mnd.) st. Pastoor Weijers en kapelaan Kerstjens Hen drik us Nabben overl. vders Heet- kamp-Hekking Teng Bots en Johanna ten Haaf. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: Speciale collecte voor de MIVA. 19.00 v. Anna, Maria Smits- Friezen (coll.) v. Ger Janssen v. overl. ouders Hein en Martinus Emonts v. Handrie Kuypers Truus v. Peter, Johnnes Maes (coll.). Zondag: 8.00 v. Johan Catrijn Gellings-Verhoeven (coll.); 10.00 v. Antonia Drabbels-Theeuwen (coll.). N.B. Ook in deze beide H.H: Missen speciale collecte voor de MIVA. Maandag en dinsdag: KERMIS. Woensdag: 14.00 pl. Eucharistievie ring b.g.v'. 40-jarig huwelijk van H. Gooren en M. Gooren-Dinghs. Donderdag: 19.00 v. Josephine Seij- kens-Collin. Vrijdeag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 v. overl. ouders en Hein en Martinus Emonts; 9.30 ziekencommu nie; 18.00 pl. Eucharistieviering b.g.v. gouden professiefeest van Zuster Ram- baghs. Misdienaars: Thijs en Marcel: zaterdag, woensdag 14.00 uur; Ronny en Wilbert: zondag 8.00, donderdag en vrijdag; Ivan en Sepp: zondag 10.00 uur; Martijn en Renee: vrijdag 18.00. P.S. Laten wij allen denken aan de speciale MIVA collecte dit kermis- weekend. PAROCHIE LEUNEN 22e zondag door hel jaar. [Kerkdeur kollekte voor de MIVA]. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Antoon Voer- mans, echtgenote en zoon Antoon lsm. v. Wim Heidens (vw de Veeverze kering). Zondag: 8.30 lsm. v. pastoor Litjens; 10.00 Hgm. v. overl. fam. Croijmahs- Michels; 11.15 lsm. v. Gerard Thijssen; 16.00 Doopviering: Maandag: 19.00 lsm. v. Wim Heidens (v.w. de buurt) gest. jrd. v. Peter Jo hannes Litjens en echtgenote. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Maria Loo- ncn-Scheffers Ism. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 19.00 Ism. v. Frans van Nieuwenhoven (vw de buurt) lsm. v. Petran de Bruyni (vw bejaardenver eniging). Donderdag: 19.00 lsm. v. overl. ouders Janssen-van den Berg en Louis Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 Ziekencommunie aan huis; 9.00 lsm. t.e.v. H. Hart lsm. uit dankbaar heid (Q. Zaterdag: 17.00 H. Mis uit dankbaar heid (J); 19.00 Gezinsmis b.g.v. ope ning nieuwe schooljaar lsm. v. Gerrit Bouten en overl. familie lsm. v. Henricus Leijssen en Bertha Leijssen- Loonen lsm. v. Jacob Reijnders en dochter Riky. Akolieten: za 19.00 Rob Thijssen en Mare Theunissen; zo 8.30 John v. d. Aker en Ronny Holtackers; Hgm. 10.00 Geert Thijssen, Johan en Mark Her mans; 11.15 Martin enTonny Heesen. Misdienaars: ma t/m vr. 19.00 Rob Thijssen en Mare Theunissen. Lektoren: za 19.00 J. Jenniskens; zo 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 H. Bovée. Gedoopt: Peter Langenkamp, Vul lingsstraat 58. Huwelijksafk.: 1. René Cornelissen uit onze parochie en Sophie Philipsen uit Ysselsteyn (2e roep); 2. Hans Claes- sens (uit onze parochie en Ans Nabben uit Heide (2e roep). PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. gest. jgt. voor Grad Janssen; 2. H. Mis voor Frans Werneke nms. zwagers en schoonzus ters; 3. H. Mis voor Bert Klomp; 4. weekd. voor Hannes van Well; 5. H. Mis voor Antoon van Asten; 6. H. Mis v. Jan Lemmens nms. NN. Zondag: 8.30 H. Mis voor een bijz. intentie; 10.00 H. Mis voor Marian van Haperen en overl. fam. jgt. voor Christiaan Gijsbers. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor onze zieken. Woensdag: 19.00 weekd. voor Wim Thoone. Donderdag: 8.00 H. Mis voor het welzijn van de parochie, Vrijdag: 12.45 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het 25-jarig onderwijsjubi- leum van Dhr. W. Verschuuren; 19.00 H. Mis voor Teng Pouwels. Zaterdag: 19.00 H. Mis opgeluisterd door gemengd koor „Vivace". 1. jgt. voor Mevr. Fleurkens£Keijsers; 2. H. Mis voor Bert Klomp nms. fam. Verschaeren; 3. gest. H. Mis voor overl. ouders van Asten-Jansen; 4. maandd. voor Grad Geurts; 5. H. Mis voor Truus Mulders en overl. ouders en fam. Midienzars: Zaterdag: 19.00 Peter Janssen en Mattie van Ass. Zondag: 8.30 Tjeerd Jenniskens; 10.00 Rob Jenniskens; 11.30 Tom v. Asten en Mark Reijnders. Weekdagen: Mark Derckx en Mike Kuunders. Jubileummis vrijdag: 12.45 Peter Janssen en Mattie van Ass. Mededelingen: AFSCHEID: In hel weekend van 6/7 september zal ik afscheid moeten nemen van de Parochie H. Oda, die me zeer dierbaar is geworden. Ik ben blij dat op zaterdagavond ons Gemengd koor VIVACE de H. Mis zal opluisteren en ons JONGERENKOOR zal zondag 7 september om half twaalf optreden. Dat is gelukkig een feestelijk tintje aan dit afscheid. Maarik zal Ysselsteyn niet ver geten en evenals hier zal in Maastricht de deur altijd open staan voor iedereen ook voorU allen. Mijn nieuwe adres is. pastoor J. v. Uden, parochie Koepelkerk Heerderweg 3 6224 LA Maastricht tel. 043-620255. Het is heel gemakkelijk te vinden. Als je van hieruit Maastricht binnenkomt bij het eerste stoplicht rechtsaf. Daarna bij het volgende stoplicht na ongeveer 150 meter, linksaf. Aan die straat zie je na ongeveer 1 km. de kerk staan. De pastorie ligt vlak voorbij de kerk! Tot ziens! pastoor van Uden PAROCHIE HEIDE Tweeëntwintigste zondag door het jaar. 31 aug. 1986. Zaterdag: 19.30 Avondmis. Zondag: 8 uur H. Mis t.b.i.; 10 uur Hoogmis, jaargetijde voor Theodorus en Lien Peeters-Janssen. Akolieten: Marco van Kempen en Maurice Eng- bersen. Misdienaars van de week: Frank Voermans. Kerkdeurkollekte voor de MIVA. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en de overleden familieleden Derikx-Voesten. Dinsdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Woensdag: Verjaardag van de Wij ding van de Kathedraal. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Donderdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 8 uur t.z.i. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis t.b.i. Zaterdag: 239.30 avondmis voor Truus Gielens, tevens voor de overle den ouders Gielens-Stax, tevens voor Harrie Willems en tevens voor Sjef Rongen van bekenden. RECTORAAT VEULEN Zondag 31 aug. 22e zondag door het jaar. MIVA-collecte. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Mart. v. Staveren en echtgenote en le zeswekendienst zal. Pieter van Meyel. Zondag: 9.45 Hgm. zal. Handrie Reintjes, Anna Lemmen, zoon Wim; 11.15 Hgm. jgt. zal. Joh. Geurts. Maandag: 8 uur overl. fam. Leyssen- Vollenberg. Dinsdag: 8 uur Ism. overl. fam. van Ool-Houben. Woensdag: 8 uur lsm. uit dank v. d. L. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Marly Weys; H. Mis uit dank fam. Heidens- Neerven. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. 8 uur bijz. H. Mis" ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur ZH. Mis voor deze intentie. Zaterdag avond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Mientje Janssen en 2e zeswekendienst zal. Pieter van Meyel. Akolieten voor 31 aug.: Fr, Reintjes, J. Geurts, K. Backer. Zaterdag en zondag MIVA-collecte. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 30 aug.: 19.00 voor de paro chie. Zondag 31 aug.: 22e zondag door het jaar. 10.00 Pastoor de Bot; 11.30 Fam. van Rijswijck-Verhoeven. Maandag 1 sept.: 8.30 Johannes Nooijen, Johanna Arts en kinderen. Dinsdag: 8.30 Antonia Poels en Maria van Helden. Woensdag: 8.30 Schoolmis (eerste van nieuwe schooljaar); 19.00 Mevr. Truus Hendrix-Marcellis. Donderdag: H. Rosa van Viterbo. 8.30 Henricus Muijzers en Johanna Verhaag. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 ter ere van het H. Hart voor wier geofferd hebben. Zaterdag 6 sept.: 19.00 Cornelis Hoedemakers en Johanna Tacken. Misdienaars: zondag 31 aug. 10.00 woensdag en zaterdag Jacqueline Wil lems en Nicole Troisfontaine; 11.30 Wendy Poels en Ilse Michels. Kollcktanten: zaterdagavond 30 aug. J. Verhaag; zondg 31 aug. 10.00 J. v. Hoof; 11.30 Teng Arts. Kerk poetsen 4 sept.: Mevr. Arls- Creemers, Dorperveld 8; Mevr. Broers. Past. Vercoulenstraat 6. De scholen zijn weer begonnen. Ik wens jullie allen een goed schooljaar. Waardeer het feit dat ge naar school kunt gaan en zo uzelf kunt voorberei den op de toekomst. Moge de Heer u zegenen en begeleiden dit jaar. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 voor overleden Ton- ny Botden. Zondag: 10.00 voor overleden oud- rektor Pater Pelt. Maandag: 19.00 t.i.v. M. Jansen. Elders in dit blad maken wij melding van het 40-jarig jubileum van Guus Wilmsen, als „fietsenmaker" bij de firma Poels in de Grotestraat. Toen Guus nog geen jaar in het vak zat, werd de hierbij geplaatste amateur- foto gemaakt. Behalve Dick van den Munckhof uiterst links waren allen medewerkers van Poels Rijwiel handel. Het voor die jaren vrij grote personeelsbestand was noodzakelijk om de vele fietsen die dikwijls nog uit de- vooroorlogse jaren stamden, grondig te renoveren. Het bedrijf kende toen een eigen zandstralerij en moffelinrichting, waar die oude karretjes weer geheel ver nieuwd werden. Bovendien was toen ook de rijwielgroothandel nog in dit be drijf ondergebracht. De overall's die het stel toen droeg, waren destijds nog op de bon. Eerst veel later werd die bedrijfskleding vrij alge meen vervangen door werkjassen. Op de foto zien we dan naast Dick van den Munckhof, Teng Voesten, Jan Renckens, Pierre van Bergen, Jeu Poels, de nu jubilerende Guus(je) Wilmsen en Piet Philipsen. Dinsdag: 19.00 t.i.v. familie Derikx- Willems. Woensdag: H. Gregorius de Grote. 19.00 t.i.v. familie Bloemen-Brienen. Donderdag: 19.00 voor overleden Jo van Eerd-Strijbos. Vrijdag: 08.30 eerste vrijdag, uit dankbaarheid familie van de Heuvel- Peters. Zaterdag: 19.00 t.i.v. familie W. van Sambeek-van der Heijden Misdienaars van de week: Michel Botden en John Egelmeers. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 30 aug.: 19.00 Avondmis voor fam. M. H. Klueters, mevr. Willems-Drabbels en b.g.v. een verjaar dag (fam. Rutten). Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Lenssen-Crooymans en v. d. Heyden; 10.00 Hoogmis voor Arnoldus Reijnders, fam. Catharina Beckers, Leonard Bovens, Aegidius Jacobs Dominicaan. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid en v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 8.45 H. Mis Louisa Waps-Vermeer. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, el dia 31 de agosto, NO habrè Misa espafiola en Venray. En este domingo, habrè en Geysteren, en el Gemeenschapshuis, frente a la iglesia, una exposición de todas las fotos que se han sacado con ocasión de la fiesta del Padre Juan. Se abre le exposición de las fotos a las once después de la Misa cantada de las diez. Vienvenidos todos! Claro que en esta exposición las fotos que vostores habeis sacadas son bienvenidas. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURELAS El domingo próximo, e! dia 31 de agosto el grupito de bailarinas, a las cinco en punto de la tarde, en el salon de fiesta en Overloonseweg 2, ofrecarè una acto de danzas en honor de las dos hermanas que celebraréin los 150 aflos de su vida religiosa. Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Bent U voor overlevering gekentekend?" In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collec- 44e BEDEVAART NAAR WITTEM VAN NOORD- EN MIDDEN-LIMBURG Op 14 september a.s. trekt de Bede vaart van Noord- en Midden-Limburg voor de 44ste keer naar Sint Gerardus in Wittem. De hoofdintentie voor deze bedevaart is dit jaar: Voor allen die aan de kant moeten staan: omdat er geen werk voor hen is, omdat ze ongeschikt geworden zijn om verantwoordelijkheid te dragen, of omdat ze minder begaafd zijn. Na aankomst in Wittem om 11.00 uur is er in de kloostertuin een gezongen Eucharistieviering. Om 2.30 uur Lof, Sacramentsproces sie, feestpreek en ziekenzegening in de tuin van het klooster. Om 16.30 uur afscheidsbijeenkomst in de kapel. Gebed voor de eigen intenties en zegening van voorwerpen van godsvrucht. Inlichtingen: P. van Mil, Kamper foelie 24, Venray, tel. 83734. Wilhetmmastraat i a Venray PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16