Zaalvoetbalgala ZVV Venrode Zomer 1986 komt bij de groep betere zomers Intercoiffure Nederland Nederlandse Bond ter Bestrijding van de Vivisectie Vrijwilligers- centrale Venray Experimenten kleine kernen Grote autocross in Castenray Zangers van St. Frans terug in Venray C.J.W. cursussen voor werkzoekenden PART-TIME HULP IN ONZE DRUKKERIJ WEER EEN GOUDEN BRUIDSPAAR IN BRUKSKE Zoals al eerder aangekondigd, zal op vrijdag 29 augustus a.s. een zaalvoet balgala met prominente deelnemers plaatsvinden i.v.m. het 10-jarig bestaan van ZW Venrode, dat door de orga nisatie van dit voor Venray e.o. unieke zaalvoetbalgebeuren, des te meer aan toont zijn voortrekkersrol in het zaal voetbal niet te schuwen. Tegelijkertijd met dit gala vieren 4 leden hun l&jarig lidmaatschap, t.w. ex-voorzitter en erelid Sjaak Janssen, H. Vermeulen, H. Evers en P. Rongen. De deelnemende teams zijn het Ne derlands zaalvoetbalteam van ex-inter nationals, VVV-oldstars, ZVV de Haantjes en natuurlijk de jubilaris ZVV Venrode. Theo van Duivenbode heeft o.a. Gerrie Milhren, Ruud Geels, Wietze Couperus en Heinz Stuy bereid gevon den in Venray aan te treden. Met Johnny Rep en Wim van Hanegem zijn nog serieuze onderhandelingen gaande. De kleuren van VVV-oldstars worden door o.a. Jovanovic, Vercoulen en Sobczak verdedigd. ZVV de Haantjes, vijfvoudig Lim burgs en eenmaal Nederlands zaalvoet balkampioen, zal het 'earn, waarmee ze de komende competitie ingaan, presen- Het is nu rond half augustus al wel ze ker: de zomer van 1986 komt bij de groep van betere zomers. De tempera tuur zal gemiddeld boven normaal lig gen, als ook het aantal uren zonne schijn. Dat kan niet van de neerslag ge zegd worden. Er zijn, met name in Mid den Nederland en Drenthe, zeer droge gebieden waar zelfs voor de landbouw een tekort aan water aanwezig is. Hier door geldt de term „een prachtige zo mer" ook sterker voor de recreatie, de vakantiegangers en de horecabedrijven dan voor enkele gebieden in de land- en tuinbouw waar de droogte enige schade heeft veroorzaakt. De zomer van 1983 was warmer en ook droog, maar het voorjaar dat eraan vooraf ging was bij zonder nat zodat er in de grond heel wat water voorradig was alvoren de zomer begon. Deze zomer is wat de droogte be treft meer te vergelijken met de zomer van 1959 en 1976. De meeste landen van Europa kunnen al op een goede zomer terug zien. Een uitzondering maken vooral Ierland en Schotland waar vooral in de julimaand erg veel fronten met regen zijn gepas seerd. In ons land waren dit keer Vóöral 'dé weekenden vaak warm en zonning. Maar zelden kwam de regenjas er aan te pas en een geheel verregende zomerdag was een zeldzaamheid. Het slechtste weekeinde - veel te koud en nat - was dat van 7 en 8 juni met bijna record lage maxima van 10 12 graden. Ook het aantal zeer aktieve onweersbuien was vrij gering. Na middernacht zijn maar weinig Nederlanders uit hun slaap ge houden door een nachtelijk onweer. Al behoort de zomer van 1986 zeker niet bij de toppers, wel bij de groep dro gere zomers, óf het eind van augustus zou enige dagen een stromende regen moeten brengen, maar gezien de alge mene tendens van deze zomer lijkt dat niet te verwachten. ACCUZLIUR IN OGEN Op de Henri Dunntstraat stopte plot seling een personenauto bestuurd door een inwoner van Venray. De bestuurder deed de klep van de auto open om de oorzaak te zoeken. Maar hij kwam niet ver, want hij kreeg een straal accuzuur in zijn ogen. Hij werd daardoor op de EHBO-post van het ziekenhuis behan deld en kon later naar huis worden ver voerd. Deskundigen trachten nu de oor zaak op te sporen. Onlangs werd in Utrecht de bekende mode kapper Hub Brummans (Hub Fashion) na ballotage aangenomen als lid van de Intercoiffure Interbeauté Ne derland. Hub verdiende reeds zijn sporen in het kappersvak, hij was o.m. lid van het nationale team dat Nederland op een aantal grote manifestaties vertegen woordigde, hij boekte daarbij successen in o.a. Frankrijk, Italië, Engeland en Spanje. teren. Demand en Loosveld, die reeds de nationale kleuren droegen, zijn ook van de partij. Kortom, voldoende voetbalkwaliteit om de toeschouwers een boeiende voet balavond te bezorgen. De voetbalhappening zal op vrijdag 29 aug. om 20.00 uur aanvangen in sporthal De Wetteling te Venray. Het programma omvat 4 wedstrijden en duurt tot ±23.30 uur. Sinds kort is er in Venray een actie groep bijgekomen die zich actief wil in zetten voor de bestrijding van dieren leed: namelijk het leed wat ontstaat door het nemen van (vaak overbodige) dierproeven. Dierproeven... geen pret tig onderwerp, maar voor miljoenen dieren keiharde werkelijkheid. Alleen al in West-Europa worden 30-miljoen die ren gebruikt per jaar t.b.v. de chemische- farmaceutische- en kosmeti- sche industrie en voor onderzoek op universiteiten e.d. Vaak denkt men dat dierproeven wor den verricht ten gunste van de gezond heid van mens en dier. Verreweg de meeste dieren worden opgeofferd voor het vaststellen van de giftigheid, irrita tieverschijnselen en bijwerking van een enorme reeks producten; bijvoorbeeld voedings- en genotsmiddelen, oliën, vet ten, smaak- en kleurstoffen worden op dieren getest vóór ze gebruikt mogen worden en op de markt komen. Men ex perimenteert ook op dieren met muni tie, chemische- en radiobiologische wa pens, ziekteverwekkende stoffen. En zij worden gebruikt bij psychologische experimenten en het maken van sera en vaccins. Er wordt gesteld dat dierproe ven slechts van korte duur zijn en weinig pijn of ongemak veroorzaken. Giftigheids- en irritatietesten kunnen echter maandenlang worden voortgezet. Voorbeeld: in een experiment met een vervangingsmiddel voor tabak werden honden 4 jaar lang gedwongen dagelijks 10 tot 30 sigaretten te inhaleren. Proef dieren worden gefokt in de instituten waar ze gebruikt worden of in speciale bedrijven: óók worden huisdieren ge kocht van handelaren (legaal en illegaal). De NBBV wil de ontwikkeling van alternatieven stimuleren, zodat langzamerhand alle proeven op dieren zullen stoppen. Bijvoorbeeld bacterie en celkweeksystemen gebruiken in plaats van honderden muizen. Alternatieve technieken blijken in de praktijk goed koper en doorgaans meer betrouwbaar te zijn dan dierproeven. Ik hoop dat in Venray en omgeving ook mensen zijn die zich actief willen inzetten voor de bestrijding van dierproeven. Zeg met ons „NEE" tegen dierproeven. De Nederlandse Bond ter Bestrijding van Vivisectie NBBV. Jan van Nas- saustraat 81, 2596 BR 's Gravenhage. Postgiro 222580. Contactadres Regio Noord Limburg: Marij Timmermans, Ouverturestraat 54 5802 EN Venray (tel. 04780-10427). Hij maakt nu deel uit van Intercoiffu re, Interbeauté, een wereld-omvattende organisatie met ca. 3000 leden; de sectie Nederland kent 90 topkappers. Door nationale en internationale uitwisseling, streeft Intercoiffure er naar optimale vak- en mode informatie te kunnen ge ven aan de mode bewuste vrouw en man in Nederland. Hub Brummans, die samen met zijn vrouw, 5 kapsalons met ca. 45 mede- werkers(sters) leidt, o.a. in Venray, ziet het lidmaatschap van Intercoiffure als een bekroning van het collectief want, zo stelt hij.' Samen met ons team moeten wij waarmaken dat we terecht de Ster van Intercoiffure Interbeauté dragen. Kaarten zijn vanaf 22 aug. verkrijg baar A f 5,— bij de volgende verkoop adressen. Sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22 en Sportcafé De Wetteling (Sporthal Venray). Op de foto van links naar rechts de drie jubilarissen H. Vermeulen, J. Janssen en H. Evers. P. Rongen ont breekt op deze foto. Uiteindelijk is het er dan toch van ge komen. Ik heb contact gezocht met de Vrijwilligerscentrale. Veel vragen borre len er op, nu ik er ben. Wat wil ik doen? Waar ben ik geschikt voor, hoe weet ik dat van mezelf? Wat houdt vrijwilligers werk eigenlijk in, behalve dat het niet betaald wordt? Wat kan de vrijwilliger scentrale voor mij doen? Tegenover me zit iemand van de Vrij willigerscentrale. Nadat we ons aan el kaar hebben voorgesteld, vraagt de me dewerkster van de centrale eerst of ik al weet welk werk ik zou willen doen. Wer ken met kinderen en jeugdigen lijkt me wel leuk. Ik krijg te horen welke moge lijkheden er zijn: peuterspeelzalen, kin derdagverblijven, scholen, wijkcentra, sooswerk. Ik krijg een klapper in handen, waar goedgekeurde vrijwilligersprojecten in staan. Mij wordt verteld dat de projec ten eerst getoetst worden door de RTC (Regionale Toetsingscommissie) te Ven ray, door middel van een toetsingsfor- molier dat de aanvrager van een project moet invullen. Alleen goedgekeurde projecten komen in de klapper. Bij de toetsing wordt voornamelijk gekeken of er geen sprake is van: verdringing van arbeidsplaatsen, konkurrentievervalsing en budgetvervalsing. Ik krijg zo'n toet singsformulier te zien. Dan wordt me verteld dat er twee soorten „vrijwilligerswerk" zijn: het traditionele vrijwilligerswerk (zoals het Rode Kruis, Greenpeace, jeugdclubs, Unie van vrijwilligers. Amnesty Interna tional) en het werken met behoud van uitkering (zoals het peuterspeelzaal- werk, werk op scholen, het gemeen schapstakenplan). Als ik in de klapper kijk zie ik geen peuterspeelzaalwerk. Als ik zeg dat ik dat graag zou willen doen, krijg ik te horen dat er aan gewerkt wordt om peu terspeelzaalwerk te werven. Goed, dan kom ik voor dit werk over een tijdje te rug. Als ik de klapper doorblader, zie ik nog dat leid(st)ers gevraagd worden voor een scoutinggroep. Ik lees de „va- kature" door, en zeg dat ik hier ook be langstelling voor heb. Ik krijg een kaartje waarop de mede werkster van de centrale de volgende ge gevens invult: de naam van de instelling organisatie, het adies, het telefoon nummer en de kontaktpersoon. Op de achterkant schrijft ze in het kort op, welke werkzaamheden worden aange boden en op welke tijden. De gegevens van de Vrijwilligerscentrale staan al op het kaartje gedrukt; dat is handig, dan heb ik meteen alles bij de hand. Ik denk dat ik nu genoeg weet, maar dan krijg ik nog te horen wat ik doen moet als ik een uitkering heb. Ik heb een RWW uitke ring; opletten dus, denk ik bij mezelf. Stel dat ik, nadat ik bij de scouting groep ben gaan kijken, besluit om dit vrijwilligerswerk te gaan doen, dan moet ik bij de Vrijwilligerscentrale terug komen om een formulier te halen. Op dit „meldingsformulier voor werken met behoud van uitkering" moet ik dan mijn eigen gegevens invullen (naam, adres e.d.) welke uitkering ik heb, en vanaf wanneer. Dat kan ik thuis doen als ik wil. De medewerkster van de Vrij- willegerscentrale vult de gegevens van het vrijwilligerswerk/project in. Met dit formulier moet ik dan naar mijn uitke ringsinstantie (in mijn geval de gemeen telijke sociale Dienst) om een schriftelij ke toestemming voor dit vrijwilligers werk te vragen. Als ik dan die toestem ming heb om dit goedgekeurde vrijwilli gerswerk te doen, kan mij niets meer ge beuren. Mijn oren zijn dit uur geloof ik wel twee keer zo groot geworden: tjonge wat een hoop informatie! Gelukkig krijg ik tot slot een informatie-boekje over vrijwilligerswerk mee. zodat ik thuis nog eens alles rustig kan nalezen. En voor dat peuterspeelzaalwerk ga ik over een poosje zeker terug. De Vrijwilligerscentrale Venray is ge huisvest in „De Clockert" en houdt elke donderdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 tur spreekuur. INBRAAK IN WONING Door forcering werd door onbevoeg den toegang verkregen tot een woning aan de Clovishof. Ontvreemd werd een video-recorder en een tas' waarin o.m. strippenkaart zaten voor de Zuid ooster bus. De tas met de strippenkaar ten werd elders teruggevonden. Minister Brinkman houdt een miljoen gulden voor experimenten in kleine dor pen op het platteland beschikbaar. De minister van WVC zond op 7 juli een brief aan de Tweede Kamer over de leefbaarheid in „Kleine Kernen". Dat zijn kleine dorpjes, op het platteland. Langzamerhand verdwijnen daar de scholen, de winkels, het postkantoor, de busverbinding en allerlei andere zaken die het dagelijks leven aangenaam ma ken. Wat voor de doorsnee Nederlander heel gewoon is aan winkels en voorzie ningen, ontbreekt hoe langer hoe meer in die kleine dorpjes. In zijn brief aan de kamer stelt de minister dat gemeenten en provincies zelf in eerste instantie iets aan die ontwikkeling moeten doen. Juist omdat de situatie in ieder dorp an ders is moet ter plekke bezien worden hoe het dorp zo leefbaar mogelijk ge maakt kan worden. Maar in een kleine kern wonen vaak zo weinig mensen dat het te duur wordt om allerlei voorzie ningen alleen voor het dorp zelf in stand te houden. Knelpunten kunnen daarom het best gebiedsgewijs aangepakt wor den. Voor zo'n aanpak en voor nieuwe A.s. zondag is het voor de derde keer dat A.C.C. 't Veule een Autocross or ganiseert in Castenray, in samenwer king met het Actie Comité Gemeen schapshuis onder auspiciën van Auto- Sport-Unie-Zuid. Deze cross krijgt een extra tintje omdat het Gemeenschaps huis zo goed als klaar is, en omdat de samenwerking in de voorgaande keren zo goed is geweest. Dat blijkt uit de animo die er in Castenray leeft. De zo genaamde gastrijders hebben zich al in onderlinge teams vefdeeld. Zo heb je het KO-team; Los-Vastteam; de Straat- en de Bonanza's. Die vier teams zijn al met ongeveer 44 coureurs en de span ning onder de teams is optimaal, want ze willen allemaal als eerste eindigen. Maar wie het ook mag worden, hij zal als eerste gehuldigd worden in het nieuwe gemeenschapshuis in Castenray. Verder zal er nog gereden worden in de 1300 cc, de 1600 cc, de 2000 cc klasse, waar Petra Vervoortlid van A.C.C. 't Veule haar beste beentje zal voorzetten. Dan de superklasse de 6 Op zaterdag 30 augustus a.s. zullen de echtelieden PIET en ANNY GROE- NEVELD-VAN MOURIK uit de Beet- h ovenstraat, de dag herdenken dat ze 50 jaar geleden in Vlaardingen in den echt werden verbonden. Op die dag zal om 15.00 uur een dienst van dankbaarheid worden gehou den in „Den Hoebert". De receptie zal worden gehouden in het Gastencentrum „De Wieënhof" aan de Leunseweg. Daar krijgen hun vele vrienden en bekenden van half vijf tot acht uur de gelegenheid het gouden paar geluk te wensen met het bereiken van deze mijlpaal. We hebben dit gouden paar in hun gezellig ingerichte woning aan de Beet- hovenstraat opgezocht voor het gebrui kelijke praatje, waar we werden gecon fronteerd met hetwoor deze streken zeer onbekende beroep van waterstoker. Nieuwsgierig als we zijn moesten we daar het fijne van weten. In de dertiger jaren was het o.m. in Vlaardingen gewoon dat er heet water verkocht werd; niet alleen om een bakje koffie te zetten, maar vooral heet water om de was te doen. Ja. nü is het gemak kelijk praten: wij zetten de warmwater kraan open of de boller aan en het warm water stroomt ons tegemoet. Het zelfde kan worden gezegd van de was doen, hup in de wasmachine en die is zo geprogrammeerd dat een kind de was kan doen. Maar in die dagen moest er op de hand gewassen worden en daar was dat warme water voor nodig. De gouden bruidegom, Piet Groene- veld (73) geboren en getogen in Vlaar dingen, had het beroep van metaalbe werker geleerd. Toen er getrouwd werd ging hij, om wat bij te verdienen, maar een „klein supermarktje" beginnen, dat was dan een kruidenierswinkeltje waar van alles te krijgen was, ook de klein- vakartikelen uit de textielbranche. Om dat daar tevens de waterstokerij bij werd gedaan, liep het winkeltje zó goed dal hij er 'n dagtaak aan had en thuis kon blijven. Met de dubbeltjes en kwartjes welke in de jaren 1936 tot 1948 verdiend werden kon er toch vrij behoorlijk van worden rond gekomen, ook al groeide het gezin. Er kwamen vier kinderen, maar jammer genoeg moesten ze er twee op nog vrij jonge leeftijd afstaan, maar projecten, die als voorbeeld voor ande ren kunnen dienen heeft het ministerie van WVC 1,- miljoen per jaar be schikbaar. Want de minister van WVC is de eerst aanspreekbare bewindsman als het om de leefbaarheid in de kleine kernen gaat. Subsidies voor vernieuwde projecten of voor een gebiedsgewijze aanpak zal het ministerie van WVC in overleg met gemeente en provincie ver lenen. De Zangers van St. Frans kwamen af gelopen zaterdag terug van hun koorreis naar Hoek van Holland waar ze een vol le week hebben doorgebracht. Het was voor de eerste keer dat voor de opzet werd gekozen van een combinatie van repeteren en ontspanning gedurende een hele week. Dagelijks werd tweemaal ge repeteerd en dat leidde tot het resultaat dat in totaal vier nieuwe koorwerken aan het repertoire konden worden toe gevoegd. Daarnaast was er volop gele genheid en tijd voor ontspanning. Mede dankzij het goede weer konden 6 cil. waarin Leo Vervoort en Jan Jen- neskens er alles aan doen om A.C.C. 't Veule hoog te houden. pe r(Xje0 waarbij de leden van A.A.C. 't Veule, o.a. Martien Classens, Peter Pelzer, Wil Vervoort, Hans Jacobs, Wim Gommns er alles aan zullen doen om voorin te eindigen. zoals ze nu nog verklaren „het was 's Herens wil". Aan het leefpatroon veranderde na de oorlog veel. Zo was er niets meer te verdienen met de waterstokerij. Ook gingen de mensen meer naar de grotere winkels en ging men aan het buurtwin- keltje voorbij. Piet Groeneveld ging zijn oude stiel weer oppakken en kwam als onder- houdsmomteur bij Hollandia in Vlaar dingen terecht. Hij beviel daar zo goed dat hij het tot afdelingsbaas bracht. In 1971 ging Hollandia/Nestlé naar Venray. Piet en zijn gezin verhuisde mee; ondanks zijn 57 jaar. Hij had zijn hele leven al last gehad van „te weinig lucht" en was daarvoor meerdere malen in een sanatorium terecht gekomen. In Venray kreeg hij tenminste schonere lucht.... fietstochten gemaakt worden, werd er verschillende keren naar het strand ge gaan, werd een rondvaart gemaakt door de Rotterdamse havens, en werd een spelavond, een kienavond en een barbe- queavond georganiseerd en werd een ontvoering van een van de jongens in scene gezet waarbij alle koorleden inge schakeld werden om de „vermiste" te zoeken. De werk vakantieweek wordt door de leiding als „zeer geslaagd" aan gemerkt, enerzijds omdat de koorleden er zelf erg veel plezier aan hebben be leefd en anderzijds omdat er sprake was van een grote saamhorigheid. Groot en klein trokken met elkaar op, leeftijds verschillen vielen weg en iedereen wist elkaar te vinden bij de vele mogelijkhe den om zich te vermaken. Grote waardering bestond er voor de dames die waren meegegaan en die on der leiding van een van de bestuursleden zo voortreffelijk voor de maaltijden hadden gezorgd. Moe, maar zeer tevreden gingen de leiders van deze werk-vakantieweek af gelopen zaterdag huiswaarts. Ongetwij feld zullen de vele dia's die gedurende die week werden gemaakt en nog zullen worden vertoond, de nodige herinnerin gen bij de deelnemers oproepen aan de ze zeer geslaagde koorreis van de Zan gers van St. Frans. Verder is er nog de Grote Winnaars- race, de Damesrace, waarin ook enkele dames van Castenray meerijden. We eindigen met de afvalrace. Dit alles zal zich afspelen in Casten ray op de Vliert. Het terrein wordt aan gegeven door witte pijltjes. De aanvang is om 12.30 uur. Tot 1978 gaf hij zijn beste krachten aan het bedrijf Nestlé; de laatste jaren als magazijnmeester. De gouden bruid, Annie van Mourik (70) is ook een geboren en getogen Vlaardingse. Na de lagere school te hebben doorlopen was zij als verkoop ster in verschillende winkels terecht gekomen. Toen zij kennis kreeg met Piet en hoorde dat deze na hun trouw een winkeltje met warmwaterstokerij wilde beginnen, was ze er direkt voor. De overgang naar Venray viel haar zwaar. Ze vertelt nu nog van haar heim wee. Zeker in die flat aan de Haamma- kerstraat. Het duurde elf maanden voordat hun woning aan de Beethoven- straat klaar was en ze konden verhui zen. Maar ook nu staat weer een verhui zing voor de deur. Over enkele Binnenkort gaat de C.J.W. in samen werking met het arbeidsburo weer van start met cursussen voor werkzoeken den. Het doel van de cursus is om de mo gelijkheden van jezelf binnen de ar beidsmarkt te onderzoeken en zo een passende baan en/of opleiding te vin den. Naast een gericht lessenpakket vormt de werk-oriëntatie een belangrijk onder deel van deze cursus: Binnen een bedrijf/instelling kan werkervaring op gedaan worden en kan onderzocht wor den welke eisen aan een funktie verbon den zijn. Omdat gebleken is dat bepaalde werkzoekenden meer moeite hebben bij het vinden van een passende baan wil de C.J.W. zich meer op deze groepen gaan richten: Jongeren met een lagere voor opleiding: Deze cursus is bedoeld voor jongeren met een M.L.K. - I.T.O. I.L.O. oplei ding en duurt een jaar. Naast het programma doet elke cur sist maximaal 3 dagen stage binnen een bedrijf. Her-intredende vrouwen: Vrouwen die (opnieuw) aan het werk willen en bijvoorbeeld hun kennis willen „bijspijkeren" of de mogelijkheden die er voor hen zijn binnen de arbeidsmarkt willen onderzoeken. Deze cursus is twee dag-delen per week (hoogstwaarschijn lijk 's ochtends) en houdt ook een werk- oriëntatie in. Algemene groep: Deze cursus is bedoeld voor jongeren die nog niet zeker weten welke be roepsrichting zij uit willen. Na een brede beroepen-oriëntatie kunnen zij gerichter kiezen voor een werksoort en ervaring opdoen. Administratie groep: Jongeren die al gekozen hebben voor de administratieve richting kunnen naast een praktijkervaring gerichte be roepsopleiding volgen. Deze cursus duurt 48 weken en geeft de mogelijk heid om een diploma te behalen. Het lessenpakket is aangepast aan de verschillende groepen. Om het hoofd doel van deze cursussen, het vinden van een passende baan en/ of opleiding mogelijk te maken is inschrijving bij het arbeidsburo (of dit binnenkort doen), een voorwaarde. Daardoor blijft ook het recht op een uitkering behouden. Als een cursist werk vindt of een opleiding start kan direkt met de cursus gestopt worden. Het inschrijfgeld is afhankelijk van de cursusduur en bedraagt maximaal 30,-. Ieder die informatie wenst of zich bij wil opgeven voor een van de cursussen kan terecht bij het arbeidsburo (waar ook folders liggen over de diverse groepen, programma's e.d.) of kontakt opnemen met de C.J.W., Bevrijdings- weg 2a, 04780 - 84554, Venray. maanden wordt er verhuisd naar de nu in aanbouw zijnde flats aan de Gouden Leeuw. Kontakten maken in Venray was moeilijk. Beiden hebben hun gehele leven aan sport gedaan en aan gymnas tiek. Maar dat was er in 1971 voor dames nog niet. Omdat ze van zang hield vond ze uiteindelijk aansluiting bij „Ars Musica" en daar geniet ze nog steeds van. Ja, als je veel aan vereni gingswerk hebt gedaan en dat hier niet meer kunt, dan is er een leemte. Maar in de loop der jaren is het allemaal toch nog goed gekomen en terug blikkend hebben ze beiden geen spijt van hun ver huizing. Bewezen is ook, dat Venray schonere lucht heeft dan Vlaardingen, want als ze daar op bezoek zijn, dan hebben ze weer direct dat benauwde gevoel Gevraagd Leeftijd: 18 jaar In bezit van rijbewijs Sollicitaties: alleen schriftelijk aan het bureau van dit blad

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5