HINDERWET Reconstructie kruispunt Westsingel- Merseloseweg Vervallen spreekuur Raadhuis 's middags gesloten Collektekalender augustus 1986 Educatie- en emancipatie programma 1987 Extra standplaats taxi's Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Leunen Tarieven Venrayse kermis 1986 Weekmarkt op Dr. Poelsstraat PEEL EN MAAS Geslaagd Kinder vakantiewerk In verband met reconstructiewerk zaamheden aan het kruispunt Westsingel-Merseloseweg zal de Merse- loseweg tussen de Notarisberg en de Bergweg in de richting van het centrum voor alle verkeer worden afgesloten va naf 11 augustus tot medio september. Ook het verkeer op de Weslsingel kan in genoemde periode niet meer via de Mer- seloseweg richting centrum rijden. Middels oranje borden zal een omlei dingsroute worden aangegeven via de Hoenderstraat (zie bijgaande schets). BUSVERVOER De bus naar Veltum en Desselke (lijn 29) rijdt in beide richtingen tijdelijk via de Westsingel - Hoenderstraat - Ursu- lastraat. De bushaltes bij de Clockert worden tijdelijk verplaatst naar de Westsingel (ten noorden van de Merse- loseweg). De bus naar het ziekenhuis (lijn 28) en de buurtbus naar Merselo blijven via de Merseloseweg rijden, maar vanaf het ziekenhuis en vanuit Merselo wordt gereden via Biezenvenne- ke - Hoenderstraat - Bergweg. De bus halte van de Clockert voor de richting Centrum wordt verplaatst naar de Berg weg. In verband met afwezigheid kom maandag 4 en 11 augustus het spreekuur te vervallen van wethouder J.A.A. van Oers en wethouder H.P.T.M. Willems. Vflor dringende gevallen kan men kon- takt opnemen met de behandelende af delingen. In verband mer de kermis is het raad huis maandag, dinsdag en woensdag va naf 12.00 uur gesloten. 18 en 19 augustus Peuterspeelzaal ,,'t Ukkennest" Leunen (er mag alleen in Leunen worden gecollecteerd). 23 augustus Atletiekvereniging Venray regio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollekte wezen). 25 augustus t/m 7 september Ko- ninging Wilhelmina Fonds (landelijke aktie) Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. Ook voor 1987 zal de gemeente Venray als onderdeel van het welzijns- programma een educatie- en emancipa tieprogramma vaststellen. Organisaties die educatieve- en/of emancipatieactiviteiten willen opzetten, kunnen bij de gemeente een subsidiever zoek indienen, middels de formulieren die de gemeente speciaal hiervoor be schikbaar heeft. Informatie en formu lieren kunt u opvragen bij de afdeling sociaal-culturele en maatschappelijke zaken, tel. 227 of 456, kamer 106. Het is de laatste jaren gebruik om tij dens de kermisdagen extra standplaat sen t.b.v. taxi's in te richten in het cen trum van Venray. Taxi's kunnen wor den aangetroffen in de Poststraat, tegenover Den Engel in de Merseloseweg tegenover de bioscoop in de Hofstraat voor Pentagon. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad •van Venray in zijn-vergadering*van 15 juli 1986 in voorbereiding heeft ver klaard de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Leunen ten behoe ve van de bouw van een bankgebouw aan de Albionstraat. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt ingaan de heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het gemeentehuis. Venray, 31 juli 1986. De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 23 juli 1986 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: J. Pubben, Loonsedijk 12 te Mer selo voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveehouderij gelegen aan de Loonsedijk 12 te Merselo; W. Coopmans, Wanssumseweg 17 te Oostrum voor het ex art. 6a uit breiden wijzigen van een varkensfok kerij gelegen aan de Wanssumseweg 17 te Oostrum; H. Bennebroek, Paardenkopweg 9 te Deurne voor het ex art. 6a uitbrei den wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij gelegen aan de Veulensewa- terweg (ong) te Veulen; E.C.S. Benelux BV, Plataanstraat 14 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een koeltechnisch assemblagebedrijf, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Plataanstraat 14 te Venray; J. Philipsen, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn (Lb) voor het uitbreiden en wijzigen van een champignonkwekerij, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Rouwkuilen weg 43 te Ysselsteyn; Rank Xerox Manufacturing (Ne derland) BV, Maasheseweg 89 te Venray voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een inrichting, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Maasheseweg 89 te Venray; De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 31 juli 1986 tot 31 augustus 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 31 augustus 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 31 juli 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij Bij burge^Sstli' eirwethöütièrs 2fjh' de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een tuinhuisje aan de Vivaldistraat 40 te Vneray t.n.v. M.A.W. Fraterman; het uitbreiden van een woning aan de Pastoor Vercoulenstraat 22 te Merse lo t.n.v. H.W.J. Creemers; het uitbreiden van woning aan de Wethouder Pubbenstraat 21 te Merselo, t.n.v. Th.J.M. Zegers; Bürgémeester en "wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 1 augustus 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 31 juli 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 juli 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. het bouwen van 4 premiekoop A woningen aan de Pastoor de Botstraat 5 en 7 te Merselo en aan de Pionierstraat 2 en 4 te Ysselsteyn, t.n.v. Teunissen B.V. Jan Poelsweg la te Ysselsteyn; het bouwen van een palet- opslagloods aan de Witte Vennenweg 6 te Oostrum, t.n.v. Nestlé Nederland B.V.; het verbouwen van een hobby ruimte en garage aan de Hubertusstraat 7 te Venray, t.n.v. J.W.M. van Dijck; het bouwen van een 2e bedrijfsr woning sorteerloods aan de Lem- menweg 12a te Heide, t.n.v, P.J.A. Poels; het bouwen van een semi- permanente kantoorruimte aan de Dr. Poelsstraat 10 te Venray, t.n.v. Bouw bedrijf Verhoeven B.V.; het verbouwen en uitbreiden van een rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Smakterweg Metaalweg te Venray, t.n.v. Waterschap, Zuiveringsschap Limburg, Postbus 314 te Roermond; het plaatsen van een raam in een zijgevel aan de Polkastraat 16 te Ven ray, t.n.v. G.T.M. Verkoelen; het plaatsen van een raam in een zijgevel aan de Polkastraat 17 te Ven ray, t.n.v. J.M. Hendrikx; Venray, 31 juli 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Voor de meeste attracties op de ker mis geldt dat een maximum prijs niet mag worden overschreden. Er is een al gemeen tarief van 1,50 voor de groot ste attracties. Voor de kinderzaken geldt een tarief van 0,75. Snoepkramen en andere vormen van eetwarenzaken heb ben een vrij tarief. In de sector oefening spelen is de tariefstelling verschillend. Per attractie is het tarief als volgt: Grote Markt: Super autoscooter 150 Reuzenrad 1,50 kindervliegtuigmolen 0,75 kinderdraaimolen 0,75 hoeplaspel 5 ringen voor 2,50 lijntrekspel lx voor 1,25 3x voor 3,00 Henseniusplein: Vliegbomspel 1,00 fotoschietsalon pijpjesschieten 5x voor 2,50 ,P)iPje$?£hielen,12x voor 5,0ft, fotoschieten 3x voor 3,50 discowaltzer 1,50 stoplichtspel lx voor 0,25 5x voor 1,00 babysport 0,75 derby-race per deelname 0,75 rotaiet 1,50 holly cranes 1,00 happy spider 1,50 rotario 0,25 Gouden Leeuwlerrein: spel 21 0,75 thunderbird explorer 1,50 Super Buggys 0,75 Op kermismaandag 4 augustus zal de Venrayse weekmarkt worden verplaatst naar de Dr. Poelsstraat. Zoals gewoon lijk zijn de markturen van 9.00-12.00 uur. In verband met deze verplaatsing zal het niet mogelijk zijn vanaf zonda gavond 3 augustus Iaat tot laat in de maandagmiddag per auto gebruik te maken van de Dr. Poelsstraat. Vanaf maandagochten 02.00 uur mo gen er geen auto's op deze weg staan. Marktbezoekers kunnen parkeren op het terrein aan de Julianasingel achter de muziekschpol of op een van de par keerterreinen nabij het raadhuis. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter rupsbaan 1,50" vliegend tapijt 1,50 mistral staalachtbaan 2,50 Lunapark eerste rit 1,50 volgende ritten per rit 1,00 per 3 ritten 2,50 per 10 ritten 5,00 per 25 ritten 10,— Steilewand 2,50 glazen doolhof China Town 1,50 kijktent kinderen 1,50 volwassenen 2,50 Super skee ball 1,00 bussensport 3x voor 1,50 PAROCHIE LEUNEN 18e zondag door het jaar. Ie zondag van de maand, bijzondere kollekte voor eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Anna Ver- heijen lsm. tot zekere intentie (N uit M). Zondag: 8.30 lsm. v. Sef Gooren, overl. ouders en familie; 10.00 Hgm. v. Frans van Nieuwenhoven (v.w. de buurt); 11.15 lsm. v. Piet Heesen. Maandag: H. Johannes Maria Vian- ney - Pastoor van Ars, priester. 19.00 lsm. v. Wim Heidens (vw kaartvrien- den) lsm. v. overl. fam. Josten-Smits. Dinsdag: 19.00 maandd. v. Herman van Leipsig gest. jrd. v. Wilhelmina en Jan van den Berg en overl. ouders. Woensdag: Gedaanteverandering van de Heer. 19.00 weekd. v. Joep Schreurs (6) weekd. v. Petran de Bruyni (5) weekd. v. Frans van Nieuwenhoven (3) maandd. v. Wilhelmina Loonen, An- toon en Bernard Loonen en beide echt genoten en Johanna Verheijen-Loonen. Donderdag: 19.00 lsm. v. Maria Loo- nen-Scheffers gest. jrd. v. Peter Wil- lemse en Catharina Geraets. Vrijdag: H. Dominicus, priester. 19.00 lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels weekd. v. Bert Achten (4). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Jozef Mar tens, echtgenote en overl. familie lsm. v. Petronella Thijssen (v.w. de buurt). Akolieten: za 2 aug. 19.00 Rob Thijs sen en Mare Theunissen; zo 3 aug. 8.30 John van de Aker; 10.00 Hgm. Geert Thijssen, Johan en Mark Hermans; 11.15 Martin en Tonny Heesen Misdienaars: ma t/m vr: Barry Wil lems en Roel Kersten. Lektoren: za 19.00 Mevr. Theunis; zo 8.30 Mevr. v. Bavel; 11.15 Mej. G. Reintjes. Huwelijksafk.: Peter Camps uit Blit- terswijck en Joke Wismans uit onze pa rochie (2e roep). 19e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 lsm. v. pastoor Litjens; 10.00 Hgm. voor het welzijn van onze parochie; 11.15 lsm. v. Michel Loonen en overl. fam. lsm. v. Gertruda Spreeuwenberg maandd. v. Bert Jenniskens (Overbroek). Maandag: H. Clara, maagd. 19.00 lsm. uit dankbaarheid tot H. Gerardus en Maria (N.N.). Dinsdag: 19.00 lsm. v. Maria Loo- nen-Scheffers gest. jrd. v. Willem Wismans en Anna Maria Custers. Woensdag: 19.00 weekd. v. Petran de Bruyni (6) weekd. v. Frans van Nieuwenhoven (4) gest. jrd. v. Johan na Litjens en Michel Loonen. Donderdag: H. Maximiliaan Kolbe, priester en martelaar. 19.00 lsm. v. Wim Heidens (vw de buurt) lsm. v.Johannes Loenen en Leida Loenen- Poels lsm. v. Johanna Kortenbach- Peeters. Vrijdag: Maria Tenhemelopneming. (wordt ook gevierd op zondag 17 aug.). 14.00 huwelijksmis v. Peter Camps en Joke Wismans; 19.00 lsm. uit dank baarheid (V) lsm. v. Joep Schreurs (v.w. de buurt) weekd. v. Bert Achten (5). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Mathijs Lit jens en echtgenote lsm. v. Anna Ver- heijen maandd. v. Mathijs Geurts, echtgenote en overl. kinderen. Akolieten: za 9 aug. 19.00 Ronny Holtackers; zo 10 aug. 8.30 John v. d. Aker; 10.00 Hgm. Barry Willems en Roel Kersten; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars: ma t/m vr Rob Thijssen en Robert Holtackers. Lektoren: za 19.00 J. Jenniskens; zo 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 J. Reintjes. Huwelijksafk.: Peter Camps uit Blitterswijck en Joke Wismans uit onze parochie (3e roep). RECTORAAT SMAKT Zaterdag 2 aug. 19.00 Avondmis voor fam. Bastiaans-Huygen en Victor, voor overl. echtgenoot en vader (Cor- nelissen). Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor het rectoraat; 10.00 Hoogmis voor René Buijzen en fam. Beckers-Lenssen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis t.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid. Donderdag: 8.45 H. Mis voor zegen in een gezin. Vrijdag: 8.45 H. Mis v.b.i. Zaterdag 7 aug.: 19.00 Avondmis voor Fidelis en Clemens Hovens, fam. v. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor alle intenties van het rectoraat; 10.00 Hoogmis voor Josephina en Hen- ricus Janssen en t.z.i. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor rector Creemers en rector Heijnen. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de intenties van de pelgrims. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid voor verkregen gunsten. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor fam. Herckenrath-Giesen VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS Hasta el domingo 24 de agosto NO habrè Misa espanola en nuestra capilla, Overloonseweg 2: alli se puede encon- trar revistas y diarios si se les pide a la Hermana Portera. Después de las vaca- ciones orgnizaremos en Geysteren una noche especial también para todos vosotros para ver las fotos, policulas y cinta de esta fiesta magnifica del 29 de junio. Otra vez muchisimas gracias y hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El Centro en Goudsmidstraat presen tara su nuevo programa después de medio de agosto si todos habrèn vuelto de sus vacaciones. En casos urgentes se puede llamar todos los dias o al Padre Juan (04784-1253) o al Sr D Jo Jacobs (077-730969). Hasta la vista! PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 2 aug.: 19.00 v. Maria Duy- kers- Rambags (buurt). Misdienaars: Marcel-Ronny. Zondag 3 aug.: 8.00 geen H. Mis; 10.00 jgt. Peter, Jan, Alfons Reijnders. Misdienaars: Ivan-Wouter. Zaterdag 3 aug.: 19.00 v. Antonia Drabbels-Theeuwen (coll.). Zondag 10 aug.: 8.00 voor de parochie; 10.00 v. Hendrie Kuypers (coll.) en v. Peter Johannes Maes (coll.) Dinsdag 12 aug.: 19.00 v. Josephine Seykens-Coilin. Woensdag 13 aug.: 8.00 Gezinsmis (offeraars). Donderdag 14 aug.: 19.00 v. Maria Duykers-Rambags (ouderenvereniging). Vrijdag 15 aug.: 8.00 v. Jacobus Geurts, Petronella Pauwels en Christina Geurts. PAROCHIE OERLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), st. Anna Louisa Bos en Hendri- kus Nabben Wilhelmina Janssen-Pe- ters namens familie v. d. Beuken-Pe ters. Zondag: 8.30 H. Mis Francisca Bal- tussen-van Ooi; 10.00 Hoogmis. Pater Toon Peters Mathieu van Rijswijck st. Piet Duijkers en Josephina Poels st. Peter Swinkels, Anna Bouten en Pe trus Lemmen Hubertus van de Berg Bernadina Sponselee-Holleman. Dinsdag: 8.00 H. Mis overleden familie Noyen-Claessens. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de vruchten der aarde. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Vrijdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Wilhelmina Lem- pens. Zaterdag 9 aug.: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Lei Ewals Sjang Steeghs (mnd.) Truus Rongen-Euwals namens familie Pijpers-Visser en Pij- pers-Classens Hubertus van den Berg namens Past. Gerardsstraat. Zondag 10 aug.: 8.30 H. Mis voor weldoeners der Kerk; 10.00 Hoogmis, st. Mart. Rongen en Gertrudis Heidens st. Jos Tielen, Anna Vousten en kin deren. Dinsdag 12 aug.: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus. Woensdag 13 aug.: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus. Woensdag 13 aug.: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag 14 aug.: 8.00 H. Mis Wil helmina Lempens. Vrijdag 15 aug.: 14.00 pl. Huwelijks mis Bruidspaar Voermans-Bol. Zaterdag 16 aug.: 19.00 gez. H. Mis (Mannenkoor Venray). Wiel Baltissen Pater Coen Classens Hubertus van de Berg namens Past. Gerardsstraat. EEN ABONNEMENT WAARD Misdienaars voor 9-16 augustus:. Mrtijn-Joris: zaterdag, dinsdag, woensdag; Marcel-Ronny: zondag 8.00, donderdag, vrijdag; Roel-Guido: zon dag 10.00. Kindervakantiewerk Venray dankt: H. Clephas h.v, bakkerij Clacsscns v. Rattingen containervervoer Hermus b plaatwerk industrie bouwmij Janssen Electro Mariens l'CV Fr. v. Gerven b.v. Peel en Maas Harmonie Euterpe Tuinbouwloods Leunen Warenhuis Pouwels Boerenbond Merselo Fielscrossclub Flying Flies voor de belangloze medewerking. De kinderen die hebben deelgenomen aan het Kindervakantiewerk, hebben op twee achtereenvolgende dinsdagen het aangename met het nuttige verenigd. Op het terrein van de voormalige camping Vlakwater, nabij de fietscross- baan hebben zij een middeleeuwse stad nagebouwd. Bij iedere door de kinderen gebouwde hut werd een of ander middeleeuwse gilde uitgebeeld, dat verschillende voorwerpen vervaardigde. In de middaguren werd een markt gehouden waarbij deze spulletjes op een middeleeuwse markt werden verkocht voor een goed doel. Dat goede doel bestond in dit geval de bouw van een huis in India. Dinsdag j.l. werd de opbrengst, de mooie som van 1000,- overgedragen aan Pater Huub van der Zande, van de Winkel van Sinkel, die als oud-missionaris veel kontakten in dit derde-wereld-land heeft. Verwacht wordt, dat in september of oktober de jeugd wel bericht za! krijgen over het resultaat van hun werken.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11