Bibliotheek T.C.V. en T.C. Rodhe Historische dag te Veulen AGENDA INGEZONDEN Supporters Peter Winnen 3 OPVALLENDE VAN GILS AANBIEDINGEN 1.V.GILS PANTALONS 1697^ 79,- 2. V. GILS OVERHEMDEN j# 49,- LAEbAR 3. v. GILS KOLBERTS en JACKSjsbt149,— Verdienst- plaquette Stropen mieren eieren nog niet strafbaar Oogstdankviering Meuleweifeesten in Geysteren Nijmeegse vierdaagse GEVONDEN Presentje van Torro De komende twee weken staat het Kindervakantiewerk Venray weer volop in de belangstelling. In de week van maandag 21 juli nemen er de kinderen uit Heide, Vredepeel, Ysselsteyn, Mer- selo en Castenray aan deel. In de week van maandag 28 juli de kinderen uit Veulen, Leunen, Oostrum, Oirlo en Smakt. De kinderen uit Venray-kom mogen naar keuze in een van de beide weken meedoen. De kinderen worden dagelijks per au tobus afgehaald en teruggebracht aan de plaatselijke scholen in de kerkdor pen. De centrale verzamelplaats is de Jeu de Boulesbaan nabij het voormalige restaurant Vlakwater aan de Kempweg. Op de eerste dag, worden de kinderen in groepen ingedeeld en gaat men met vereende krachten - een middeleeuwse stad bouwen, waarvoor de nodige „bouwmaterialen" ter plaatse gereed liggen. Dinsdags staat in het leken van de ou de ambachten, die op het marktplein van het middeleeuwse stadje worden be oefend. De spullen die door de kinderen gemaakt worden, zijn 's middags te koop, wanneer ouders en andere .„be langstellenden die markt bezoeken.' Woensdags wordt er eèn lekkere bos wandeling gemaakt, met opdrachten en spellen. Na de middag kan ineri daarvan uitrusten en kijken naar... Donderdags organiseert men een heu se middeleeuwse boerenbruiloft met daaromheen een circus en een brui loftsmaal rondom het kampvuur. Vrijdags is de traditionele dag van de uitstapjes; waar men ditmaal heengaat, blijft alsnog een verrassing, maar zal in ieder geval een feestelijke afsluiting zijn van een fijne vakantieweek. Ook bij regenachtig weer gaat het programma gewoon door: misschien in iets gewijzigde vorm. Help, Kindervakantiewerk zoekt lei ding. Op 21 juli gaat het kindervakantiewerk weer draaien. Het speelt zich dit jaar af rondom een middeleeuwse stad. Om de ze activiteiten ook dit jaar weer te laten slagen hebben we de hulp nodig van een aantal vrijwilligers die gedurende 1 of 2 weken een groepje kinderen willen lei den. Heb je interesse, geef je dan op. Tot nu toe hebben we te weinig aanmel dingen. Opgeven en informaties inwjnnen kan. bij: Henk- Wijnhoven 04780-10561. Martien Houwen 04709-4013. Herman Verheijen 04780-84292. Zondag a.s. organiseert men in Veulen een grootse historische dag, onder de titel „Veulens Historie Her leeft". Wind en weder dienende hopen de organisatoren dat het vrij unieke ge beuren de nodige baten gaat opbrengen, waarmee men dan de kas kan spekken van de 33-jarige Veulense carnavalsver eniging. Het zou ons te ver voeren, hier alles te vermelden, wat men daar aan de Vlies allemaal voor het kijklustige publiek vergaard heeft. We houden het bij een globaal overzicht: het graanmalen; oude tractoren; sproeimachines en motoren; vele oude ambachten, speciaal van „d'n boerenstiel"; vele tientallen oude gebruiksvoor werpen; een veldoven, enz. enz. Ook het hierbij afgebeelde polderge maal is op deze historische dag in Veulen te bezichtigen. De machine werd in 1912 gebouwd met een dieselmotor van 40 pk. De pomp geeft 65.000 liter water per minuut Maar ook op 'n andere manier, kan men zondag in Veulen aan z'n trekken komen. Zo kan men bijvoorbeeld deel nemen aan een boomstamzaagwedstrijd of aan het boomheffen. Ook de jeugd is van harte welkom. Er wordt voor hen een kinderboerderij in gericht; men kan ponyvaren en op een luchtkussen ravotten. Ieder die kleiner is dan één meter wordt gratis op dat luchtkussen toegelaten. Enkele joekskapellen zullen voor de vrolijke muzikale tomlijsting zorgdra gen. En natuurlijk wordt bij dat alles de inwendige mens niet vergeten. Reden genoeg om die historische dag in Veulen mee te beleven. Vanaf half elf bent U er van harte welkom. DIEFSTAL BROMFIETSONDERDELEN Uit een afgesloten kelderruimte, van de flat aan de Bachstraat, werd een bromfiets gestolen. Deze brommer werd later in het Schoutenstraatje terug gevonden, maar was ontdaan van enke le belangrijke onderdelen. VERNIELING AAN SCHOOL Aangifte werd gedaan van vernieling van 2 ruiten, van de Christus Koning- school aan de Whistlerstraat. DIEFSTAL BENZINE Uit een naast de woning van een Venraynaar aan het Look geparkeerde personenauto bleken 30 liter benzine af getapt te zijn. De afsluitbare tankdop was verdwenen. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, wordt er een bus georganiseerd naar Parijs waar de Tour de France ten einde loopt. Het ligt in de bedoeling een 3-daagse reis te organiseren, zodat de mensen die nog niet in Parijs zijn geweest, ruim schoots de gelegenheid krijgen iets van deze miljoenenstad te gaan bezichti gen. De dagen dat deze reis gepland is, zijn vrijdag 25 juli, zaterdag 26 juli en zondag 27 juli. De kosten a>e hieraan verbonden zijn bedragen 165,— en daar zijn de reis, twee overnachtingen met ontbijt en eventuele excursies bij inbegrepen. Opgave kan geschieden bij Riek Arts, Kerkweg 12 te Ysselsteyn (voor inlich tingen tel. 04785 - 269) tegen contante betaling. Vertrek is vanaf Herberg De Peel in Ysselsteyn en wel vrijdagmorgen 25 juli om 8 uur. Opgave kan geschieden t/m zondag 20 juli. Org. Supportersbus Peter Winnen DIKBIL GESTOLEN Uit een weide aan de Lollebeekweg is een dikbil (vaarskalf) ontvreemd. Het dier vertegenwoordigt een waarde van 2500,—. De dikbil is zeker niet op eigen gelegenheid uit de weide geko men, want toen de eigenaar het dier miste waren de hekken dicht. In het Land van Maas en Waal zijn de afgelopen weken meerdere vaarskalve ren en dikbillen uit de weiden gestolen. De politie verzoekt daarom, indien er iets verdachts bij 't in de wei staande vee wordt gesignaleerd, onmiddellijk de politie te waarschuwen. CLIGNOTEURS ONTVREEMD Van een aan de Haammakerstraat ge parkeerde Fiat werden de richringwij- zers (clignoteurs) door 'n onbekende uit de auto gesloopt. DIEFSTAL GEREEDSCHAP Een op de binnenplaats van Paters- hof staande bromfiets werd door 'n onbekende ontdaan van het gereed schap e.d. Voor de eigenaar een schade post van/150,— katoen in vele kleuren A r~0 A r> 'n sportieve kleuren Grotestr. 2 Venray tel. 10943 Gasthuisstr. 28 Venlo tel. 541960 Tevens nog vele andere aanbiedingen Bovenstaande beeldengroep is één van de twintig houten beelden welke momenteel nog in Venrays museum ten toon worden gesteld. Dit beeld St. Anna ten drieën of Annatrits stond vroeger in de veldkapel langs de huidige Henri Dunantstraat, bij de familie Claessens. Zoals de naam al zegt: drie beelden in één, t.w. Moeder Anna, de H. Maagd Maria en het Kindje Jezus. Het ca. 60 cm hoge beeld is ongeveer 450 jaar oud veel ouder dar. het ka pelletje. Het werd gemaakt door een beeldhouwer uit het Duitse Kalkar dezelfde die het Marianum en andere beelden van de Grote Kerk maakte. Het beeld heeft door de jaren heen heel wat verfjes gehad. Aanhangers van strenge zeden hebben het Jezuskind dat oorspronkelijk naakt was een lendendoek van stopverf gegeven In het kapelletje zelf staat nu 'n kopie van deze Annatrits, gemaakt door Piet Clephas. Zoals gezegd: dit is een van de twintig houten beelden die door de Werkgroep Kruisen en Kapellen in het museum aan de Eindstraat worden tentoongesteld en allen afkomstig zijn uit de Venrayse veldkapellen. Daarnaast heeft men in deze tentoonstelling ook nog tien origi nele beelden ondergebracht, welke af komstig zijn van de Venryse wegkrui- sen. Het geheel wordt verlevendigd met een fraaie collectie foto's van deze Venrayse kunstschatten, terwijl ook een dia-serie aan dat onderwerp gewijd is. Ook laat men u op deze tentoonstelling zien, hoe de Werkgroep de oude en dikwijls zeer waardevolle beelden ko pieert, zodat de originelen veilig opgeborgen kunnen worden. De Werkgroep heeft in een interes sant boekje'alle Venrayse kruisen en kapellen met hun beeldenschat samen gevat. Interessant om te lezen, maar ook om te bewaren. En voor de geïnte resseerden, die onze kruisen en kapellen eens persoonlijk willen bezoeken, is in het boekje ook nog een toeristische route opgenomen. De tentoonstelling in het Freulekes- huus aan de Eindstraat is open alle woensdagen en zaterdagen van 14.00 tot 17.00 uur. In aanwezigheid van de Duitse am bassadeur Otto vn der Gablentz, heeft op de Duitse ambassade in Den Haag, de president van de Volksbund Deut sche Kriegsgraberfürsorge E. Hass- kamp, de Verdienstplaquette van de Volksbund uitgereikt aan Generaal- majoor F. Bracket b.d. Deze Verdienstplaquette is de hoogste onderscheiding welke de Volksbund kent en werd aan deze ook in Venray bekende oud-generaal uitgereikt, voor zijn inzet om bij de Nederlandse bevol king begrip te kweken voor de herden king van de Duitse gevallenen. Dat geschiedt o.a. op het Duits sol- datenkerkhof in Ysselsteyn, op Volks- truertag, waarbij ook een detachement van het Veteranenlegioen Nederland, onderdeel van de Wereld Veteranen- organisatie aanwezig is. Hij is bij deze organisatie de hoogste gezagsdrger. Iedere gelegenheid neemt deze voorma lige generaal te baat, zijn overtuiging uit te dragen, dat alleen de vrede behouden kan blijven als wij als vrienden naast en met elkaar leven; dus ook met en naast onzevroe gere vijanden. Er is eind vorige week duidelijkheid gekomen omtrent de strafbaarheid van het stropen van miereneieren. Er zijn vele instanties aan te pas gekomen voordat men een en ander precies wist; o.a. het Staatsbosbeheer, het ministerie van Milieu, de rijkspolitie, de gemeente en de milieuambtenaar van de politie. Iedereen was er gevoelsmatig van overtuigd dat dit siropen eigenlijk niet kan, omdat de ecologie ter plaatse wordt verstoord. Dat wordt binnenkort wel in een wet geregeld, maar tot dan is het niet verboden, mits het gebeurt op een voor het publiek toegankelijke plaats in de bossen, b.v. naast een voetpad. Aileen als het buiten een voetpad gebeurt en indien zulks in de Algemene Politieverordening geregeld is, kan procesverbaal worden opge maakt. De Venraynaar die nabij het vliegveld de eieren van de rode bosmier stroopte, op een door hem zelf ontworpen manier, kan daar voorlopig nog mee doorgaan. Na uitvoerig overleg tussen de agrarische organisatie in de kring Ven ray is besloten om dit jaar een oogst dankviering te houden. De organisatie is in handen van de afdeling Oostrum- Smakt-Venray van de LLTB in samen werking met de LVB afdelingen Oos trum en Venray. K.V.O. afd. Smakt- Holthees en A.J.W. kring Venray. Deze oogstdankviering wordt gehou den op zondag 31 augustus 1986 om 10.00 uur op het grasveld nabij de R.K. Parochiekerk „O.L. Vrouw Geboorte" te Oostrum. Als thema voor deze oogstdankvie ring is dit jaar gekozen: „Samen Oogs ten, Samen Delen". Deze oogstdankviering is opgezet in overleg tussen bestuur en geestelijk ad viseur en bestaat als basis uit een eucha ristieviering met daarom heen een weergave van het oogstdankgebeuren in woord, zang, muziek, dans en folklore. Naast de persoonlijke inzet van velen, werken verder o.a. mee: Koninklijk St. Willibrordus Gilde uit Geysteren. Gemengd Koor uit Oostrum. harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum. Dansgroep L.V.B. Merseio. L.A.S. Venray. L.V.B. en K.V.O. afdelingen. A.J.W. Indien de weersomstandigheden op 31 augustus niet goed zijn, zal de oogst dankviering worden gehouden in de Parochiekerk van Oostrum. Bij de zusterorganisaties in Noord- Brabant is deze viering een jaarlijks terugkerend gebeuren. En dit niet alleen voor de agrarische bevolking, maar voor iedereen, die geniet van de pracht van de schepping, de natuur, en al wat groeit, bloeit en leeft. ERGERLIJK VANDALISME Twee putdeksels van de riolering in de Kapelweg te Leunen, werden in de nacht van zaterdag op zondag door van dalen er vanaf gehaald en naar elders vervoerd. Door tijdige ontdekking kon den ongevallen worden voorkomen. De dienst gemeentewerken nr im maatrege len. VERDUISTERING AUTO Bij dé politie werd aangifte gedaan van verduistering van een personenauto. Twee personen vervoegden zich bij de Venrayse verkoper van een auto. Zij wisten het bekende deel III te bemach tigen en gingen met de auto een proef- rilje maken. Van die proefrit is het tweetal (ot op heden niet teruggekeerd. Vakantie, zomer, traditie: voor net Noord-Limburgse Geysteren kunnen deze woorden niets anders betekenen dan Meuleweifeesten. Dit jaar worden de feesten alweer voor de negende keer gehouden op zaterdag 19 en zondag 20 juli a.s. in de zo langzamerhand welbekende en van romantiek geurende Meulewei in Geys teren. De zaterdagavond, die rond half negen begint, wordt opgeluisterd door de „Vorster-Kapel" uit Broekhuizen- vorst. Natuurlijk ontbreekt een barbe- que niet en reusachtige kampvuren zetten de Meulewei in een betoverende gloed, terwijl het klateren van de waterval en ruisende bomen zorgen voor die landelijke, rustieke sfeer, die de feesten al jaren geliefd maken bij een groot publiek. Zondag 20 juli staat in het teken van het Frühschoppen. Diverse joekskapel len uit de omgeving verlenen hieraan hun medewerking. Voor de jongeren is er een kindermarkt en bestaat er de mogelijkheid om mee te doen aan een „levend-ganzenbord-spel". Voor de allerkleinsten is er een poppenkast. De organisatie is in handen van de plaatselijke voetbalclub en het Pastoor Kemmere Koor, dat exact één jaar onder leiding staat van de Venrayse dirigent Hans Noyens, die zijn muzikale studie geniet aan het Tilburgs conser vatorium. VERKEERSONGELUKKEN Tijdens het afgelopen weekend von den een drietal verkeersongelukken plaats waarbij in alle gevallen de schade tot 't materiële beperkt bleef en verder alleen wat lichte verwondingen geregis treerd behoefden te worden. Dat gebeurde op de kruising Zuidsin- gel-Leunseweg, op de kruising Leunse- weg-Molenhofweg en op de Midden Peel weg. Antwoord aan één van de vele countryfans in de Wijk Sraakterheide. Het is altijd vreemd, als iemand wel protesteert maar vooral zijn persoon niet wil laten kennen. Het is dan ook niet en nooit onze bedoeling op anonieme brieven in te gaan. Maar om dat misschien meer bewoners van Venray met deze vraag zitten, willen wij in Peel en Maas reageren. Het protest van de anonieme country- fan zou aannemelijker zijn geweest, als hij: 1zijn naam bekend had gemaakt; 2. als wijkbewoner de vergadering van de wijkraad bijgewoond zou hebben, want die vergaderingen zijn openbaar en medebewoners hebben via hun wijkraad medezeggenschap; 3. eerst eens geïnfomeerd zou hebbeii bij de Wijkraad, hoe alles in elkaar zit. Waarom het één wel en het ander niet. 4. en na dit alles gehoord te hebben zijn protest ingestuurd te hebben naar de redactie van „Het Kleine Wijk- nieuws". Had onze anonieme countryfan geïn formeerd, dan was hem verteld: dat de band uit onze wijk na aanvankelijk enthousiasme en toezeg gingen, 5 dagen vóór het Wijkfeest zijn medewerking reduceerde tot de zondag middag van 2 uur tot 5 uur; dat uw Wijkraad dit als een enorme teleurstelling heeft ervaren, juist omdat het jongens uit onze eigen wijk zijn, maar ook vond dat het „Frühschoppen" in ieder geval door moest gaan, mét of zónder medewerking van „onze eigen wijkjon- gens"; dat er hals over kop ergens een band vandaan 'getoverd' mest voorden binnen een abnormaal kort tijdsbestek en dat dan alles en iedereen wat kennis heeft aan een band in het geweer wordt geroepen; dat dit heeft geresulteerd in een prettige zondag, met goed klinkende live-muziek en mooi weer, dus in de open lucht; dat het heel jammer is, dat de countryband, die in onze wijk woont, de kans om te „Frhschoppen" zelf ge mist heeft en daarmee ook de kans miste muziek te maken voor de eigen wijk; het „vervangende" orkest hele maal niet uit Brabant komt en zeker geen binding heeft met een van de leden van de wijkraad. Dit alles wetende is de slechte beurt aan U, anonieme country-fan en wijk bewoner. Jammer! Met vriendelijke groeten van de Wijkraad Smakterheide Met deze reaktie van de wijkraad op het ingezonden stuk van vorige week willen wij deze discussie in Peel en Maas beëindigen. Wij hopen dat wijkraad en wijkbewoner samen tot een oplossing van hun meningsverschil kunnen ko men. De redaktie. Ons bericht, vorige week in dit blad, over de langjarige Venrayse deelname aan de Vierdaagse te Nijmegen, heeft nog enige reakties opgeroepen. Dat was: feitelijk wel te verwachten, want onze zegsman kon beslist niet alles weten Zo liet H. Snijders weten, dat hij geen 4 keer maar 7 keer aan de vierdaagse heeft deelgenomen. En de heer Thijssen uit de Cellostraat stond helemaal niet vermeld, terwijl hij die „monstertocht" maar liefst 22 keer aflegde, en daarmede bij de Venrayse behoort. Afd.voor de jeugd Schoolstraat 32, Afd. voor volwassenen Julianasingel 33 VENRAY Tel. 81979. Jeugd tot 18 jaar gratis. Nieuwe aanwinsten voor de afdeling voor volwassenen: - GEVERS, MARIE. De levenslin: een roman. Een boering in de Belgische Kempen beschikt over paranormale gave. - JEWTOESJENKO, JEWGENI, Ardabiola. Een Russische bioloog kweekt een kruising tussen een insect en een plant. - JOUBERT, ELSA. De zwarte dagen van Poppie Nongena: het aangrijpende levensverhaal van een vrouw in Zuid-Afrika. Een zwarte Zuidafrikaanse vrouw vertelt de schrijf ster haar levensverhaal: haar moeite om een menswaardig bestaan op te bouwen en buiten de moeilijkheden te blijven, wat onmogelijk blijkt. LEVE, JEAN. Tj'in. Leven en rege ringsperiode van de eerste Chinese keizer Tj'in Sje-hwang-ti, die China in de derde eeuw vóór Chr. verenigde en talloze hervormingen doorvoerde. MCBAIN, ED. De losprijs. Politie- inspecteur Steve Carella gaat op jacht de ontvoerders van een achtjarig jonge tje, dat bij een vergissing met een rijk vriendje verwisseld is. MORRELL, DAVID. Rambo: naar een scenario van Sylvester Stallone en James Cameron. Een voor gewelddaden veroordeelde Vietnamveteraan krijgt een kans tot eerherstel door in Noord- Vietnam uit te zoeken of er nog Ameri kanen gevangen worden gehouden. TOLSMA, FRANS. De macht van het zwaard. Koning Arthur belandt in Engeland in het jaar 2000 in een uit stervende maatschappij. Hij veroor zaakt een revolutie die de mensen nieuwe hoop geeft. VAN BRUSSEL, GUST. De abortus. Op aandrang van haar stiefvader, een vooraanstaand bankier, laat een jonge vrouw zich aborteren. VERSCHOOR, DIET. Zeventien september. De dood van hun gehandi capt kind lijkt het huwelijk van een man en vrouw te doen mislukken. WOUK, HERMAN. Stadskind: de dagelijkse lotgevallen van Herbie B. Een 11-jarige Amerikaanse jongen, wonend in New York rond 1928 heeft geld nodig om indruk te maken op het meisje van zijn dromen. OPENINGSTIJDEN Openbare Bibliotheek afdeling voor volwassenen: Maandag 10.00-12.00 14.00-18.00 dinsdag 14.00-18.00 woensdag 14.00-18.00 donderdag 14.00-18.00 van7t.m. 13 juli 1986 Een lichtbruin konijntje; een bruin dwergkonijntje; een Yorkshire terrier, reu, met rode halsband; een tamme zwarte kraai; een sleutel, merkloos, inscr. „R"; 3 sleutels, een porkey 222K en 2 henco Yal 13; een sleutelhanger merk Mustang met huissleutel VSB; rood zwitsers zakmes; damesfiets, groen, merk Olympia, framenr. 01039K „Herenfiets, zwart, merk Gazelle, frame nr. 2398002; damesfiets, geel; heren fiets, groen, merk Vrijbuiter Holland Sport framenr. 819891 Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 224. Zaterdag heeft de bedrijfsleider van de nieuwe Torro namens de directie alle buurtbewoners in de Hoenderstraat en Deken Thielenstraat verrast met een taart van eigen bakkerij. Het ondervon den ongemak tijdens de bouw van de Torro-supermarkt en tijdens de ope- ningsaktiviteiten werd met deze vrien delijke geste weer goedgemaakt. Als geheel nieuwe happening is het initiatief geboren tussen de beide ten nisverenigingen in Venray om een hele dag gezellig en uiterst sportief te tennis sen. Als datum is gekozen: zondag 24 augustus. Dit jaar zal T.C. Venray als gastgever gungeren. Het is de bedoeling, dat er in 18 - gemengd dubbels worden gespeeld. Er is een vrije inschrijving, zodat dus B, C. D en E spelers kunnen meedoen. De organisatie probeert de deelne mers zoveel mogelijk op gelijke sterkte in te delen. Iedereen speelt minimaal 3 partijen. Het toernooi begint 's morgens om 9.00 uur op het tennispark Vlakwater. Men behoort 15 minuten vóór aanvang der wedstrijden aanwezig te zijn. De in schrijving bedraagt 3,00 p.p. en dient op het park te worden voldaan. Inschrijfformulieren kan men inleve ren in het clubhuis, in de daarvoor be stemde brievenbus of bij Peter Price, Hoenderstraat 53, Venray, tel. 87204; Cor Janssen, Dagoberthof 16, Venray, tel. 86130. De inschrijving moet uiterlijk 17 augustus binnen zijn! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. DE MUINCK-KEIZER Telefoon 88800 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10 Ysselsteyn Tel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur 71FKFN. FN ONGEVALLEN VERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. DE BURGGRAAF Stationsweg 5 tel. 84877 Openstelling zaterdag van 9.00 tol 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 lot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. H. KREMER Mgr. Nolenstr. 12 tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERE N A RTSEN PRAKTIJ K M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak J.M. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. VERMAZEREN BUtterswijck tel. 04784-2273 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23 tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussefi 8 en 9 uur en '8 avonds tussètvó en 7 ilur. REGIONALE VERENIGING i HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landwcerl" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, L1MAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1,5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venra> Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Schrijf naar: Postbus 316 5800 AH Venrav Tel. 10211 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 BUREAU VOOR RECHTSHULP Spreekuur na tel. afspraak: 85968 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315

Peel en Maas | 1986 | | pagina 3