HINDERWET i= Dinsdag extra raadsvergadering over de Bleek HINDERWET EEF Gewijzigde regels in de Huurprijzenwet woonruimte Bouwvergunning verleend Wegafsluiting en omleiding Z.O. bus Tsjernobyl en uw vacantie Vervallen spreekuur Gedeeltelijke herziening bestemmings plannen Openingstijd zwembad Gommans en De Wit in Ysselsteyn, starters vanuit een hobby Met ingang van 1 juli jl. is de Huurprijzenwet woonruimte en de Wet op de huur- commissies gewijzigd. De wijzigingen waren onder meer nodig omdat kamerhuurders niet de mogelijkheid hadden te hoge huurprijzen te laten beoordelen door de huurcommissie vanaf hel be gin van de huurovereenkomst. Daarnaast maakte ook de werkdruk bij de huurcom missie hel nodig dat de procedures werden vereenvoudigd. Een extra raadsvergadering zou nodig zijn om de grondlransacties in De Bleek tijdig door te laten gaan, zo bleek op 24 juni jl. in de toen gehouden raadsverga dering. Toen stonden de grondlransac ties ook al op de agenda vermeld maar werden ter elfder uren weer afgevoerd omdat nader overleg noodzakelijk was. De plannen voor de ontwikkeling van het centrum waren kort voor de juni vergadering gewijzigd en de financiële zijde ervan was nog r.iet volledig inzich telijk Wethouder Willems kon in de laatste vergadering van de raad wel eni ge mededelingen doen over de voortgan van de Bleek. Zo werd duidelijk dat het de bedoe ling dat rond 1 november gestart wordt met de bouw van de tweede fase van het winkelgebied. In het eerste half jaar van 1988 moet dit klaar zijn. Het nieuwe winkel gebied is dan voor tweederde volgebouwd. Niet alleen met winkels (2200 m:), maar ook 65 woningen (w.v. een deel appartementen) gebouwd. Ver der mag verwacht worden dat eind vol gend jaar de plannen voor het zuidelijke Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van W. Loonen, de Boterpot 7 te Mer- selo voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij aan de Boterpot 7 te Merselo; J. Linders, Kerkweg 19 te Yssel- teyn voor het uitbreiden en wijzigen van een inrichting waar electromotoren wor den gebruikt met een gezamelijk vermo gen van meer dan 1,5 kW; A. v. Dijck, St. Catharinastraat 16 te Leunen voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria, waar voedings- en genotmiddelen worden ge bakken in oliën en vetten annex een dis cotheek aan de S). Catharinastraat 14a te Leunen; H. Janssen, van Broekhui- zenstraat 61 te Oostrum voor het wijzi gen van een varkensfokkerij aan de van Broekhuizenstraat 61 te Oostrum; De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tol 10 augustus 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 lot 12.00 uur. Desgewenst kan al- deel van het centrum De Bleek, tegen de Jan Henssenstraat aan en de overgang vormend naar Schouwburgplein en Gouden Leeuwterrein nader uitgewerkt zijn. De commissie voor ruimtelijke or dening en volkshuisvesting is dinsdaga vond akkoord gegaan met de verkoop van 2615 nr' grond aan Amro en wo ningbouwvereniging. De totale ver koopprijs is ruim 2.1 miljoen gulden excl. B.T.W. AGENDA Deze extra vergadering die dus dins dag 15 juli om 19.00 uur begint telt naast het agendapunt over de Bleek nog 6 andere agendapunten. Besproken wordt: het beschikbaar stellen van 5000,- t.b.v. hel informatica project voor ba sisscholen; het voorstel om niet over te gaan tot de stichting van een vierde openbare ba sisschool in Venray in de periode 1987- 1990; de subsidievaststelling 1985 voor het regionale project „Educatieve activitei- daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge dachten wisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren legen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 10 juli 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd Namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij Op vrijdag 18 juli a.s. zal in verband met de wielerronde de Ysselsteynseweg tussen Ringweg en Jan Poelsweg, tussen 18.00 en 22.00 uur, voor al het verkeer worden afgesloten. Gedurende deze pe riode zal de Z.O. bus rijden via de Rouwkuilenweg en zal de halte Ys- selsteyn vervallen. ten voor culturele minderheden". dito voor het regionale project „Al fabetisering"; meerjarenprogramma restauratie rijksmonumenten periode 1987-1991. Dit programma is opgesteld op verzoek van het ministerie van W.V.C. naar aanleiding van de „Rijkssubsidierege ling Restauratie Monumenten" Opna me van een Rijksmonument betekent niet dat subsidie voor restauratie wordt verleend maar betekent slechts de mi nister meedelen welke monumenten ge restaureerd moeten worden en dat op korte termijn om verwaarlozing, verval, achteruitgang te voorkomen. Het meer jarenprogramma vermeldt de volgende 6 rijksmonumenten. 1. St. Petrus Molen 2. Boerderij, Lollebeekweg Castenray 3. Molen Nooitgedacht, Merselo 4. boerderij Mariieneplats, Weverslo; 5. St. Petrus Bandenkerk benoeming van de heer J.J.A. Goot- zen tot lid van de commissie voor het beheer van het geschied en oudheidkun dig museum Venray. Sinds het ongeval met de kerncentrale in Tsjernobyl zijn door de rijksoverheid een groot aantal reisadviezen verstrekt. Via deze reisadviezen gaf het ministerie van Volksgezondheid aan waar men volgens Nederlandse maatstaven met een gerust hart op vacantie kan gaan en ten aanzien van welke reisdoelen een ze kere voorzichtigheid in acht moet wor den genomen. Uit de adviezen bljikt dat vacantie in 1 Oekraine en Litouwen (zeg maar het rampgebied) worden afgeraden. 2 Oost Duitsland, Polen, Roemenie, Hongarije, Tsjecheslowakije, Bulgarije, Joegeslavie, Albanië en de overige ge bieden van Rusland gewoon kunnen doorgaan. M.b.t. het eten dient men in deze landen op de hoede te zijn. 3 Zuid Duitsland, Zweden, Oosten rijk, Italië, Zwitserland, Griekenland, en Finland kunnen eveneens gewoon doorgaan. In deze landen wordt in het algemeen op adequate wijze het voedsel gecontroleerd op radioactieve besmet ting. Men mag er op vertrouwen dat besmet voedsel uit de handel wordt ge nomen. Zowel voor landen uit groep 2 als uit groep 3 wordt afgeraden het eten van wild en het drinken van melk direct van de koe. De diverse reisadviezen en andere in formatie over maatregelen die genomen zijn n.a.v. de kerncentrale rampen voor een groot deel alweer ingetrokken zijn door het ministerie van volksgezond heid en milieuhygiëne gebundeld. Een exemplaar daarvan ligt ter inzage op 107 van het raadhuis (afd. sociaal culturele en maatschappelijke zaken). In verband met afwezigheid komt maandag 14 juli a.s. het spreekuur te vervallen van wethouder mevr. E.M.M.A. Hoppenreijs-de Loo. Voor dringende gevallen kan men komakt op nemen met de behandelende afdelingen. HUURVERHOGING BINNEN TWAALF MAANDEN De wetswijziging maakt het mogelijk dat in sommige gevallen huren binnen twaalf maanden worden verhoogd. Het gaat daarbij om nieuwe huurovereen komsten; volgens de oude regels mocht de afgesproken huur in beginsel pas na twaalf maanden na de ingangsdatum van de huurovereenkomst worden ver hoogd. Nu mag het ook binnen die peri ode om zodoende te kunnen aansluiten op de algemene huurverhoging per 1 ju li. Als bijvoorbeeld een nieuwe huuro vereenkomst op 1 februari 1986 is af gesloten; mag de jaarlijkse huurverho ging op 1 juli 1986 ingaan; ook in het geval de huurprijs op 1 februari een ho gere was dan de vorige huurder betaal de. ALL-INN HUREN Vooral bij kamerhuren komt het voor dat er een prijs wordt afgesproken waarbij geen onderscheid wordt ge maakt tussen de „kale" huur en service kosten; dat wordt dan een all-in huur genoemd. Voor all-in huren die na 1 juli a.s. worden afgesproken geldt als huur prijs de minimaal redelijke huur. De rest is dan her voorschotbedrag aan ser vicekosten. SERVICEKOSTEN De verhuurder is verplicht jaarlijks een overzicht van de servicekosten te verstrekken. In de gewijzigde wet wordt geregeld, dat een huurder een verhoging van het voorschotbedrag pas hoeft te betalen als dat servicekosten overzicht er is. Bovendien kan de huurder vragen de boeken van de verhuurder te mogen inzien om na te gaan hoe de service kosten zijn berekend. Als huurder en verhuurder het niet eens zijn over de hoogte en de berekening van de service kosten dan kunnen zij de zaak voorleg gen aan de huurcommissie die hierover een uitspraak doet. Tot op heden gaf de 'huurtoWitnisSlë daardver alleen een ad vies. Voor het verkrjjgeh 'van een uit spraak van de huurcommissie over ser- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 juni 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. het bouwen van een volière aan de Hondsdraf t.n.v. A.W.M. Snijders; het bouwen van een loods mestopslagsilo aan de Boterpot 7 te Merselo, t.n.v. W.A.L.M. Loonen; het bouwen van een tuinhuisje schutting aan de Pavanenstraat 7 te Venray. t.n.v. mevr. J.M. Relouw; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Drabbelsweg 1 te vicekosten moet een bedrag van 25,- worden betaald. NIEUWE HUURDERS In de huurwetgeving die tot 1 juli geldt moet de verhuurder binnen een maande bij de huurcommissie de huur prijs melden, die hij met de nieuwe huurder heeft afgesproken indien deze hoger is dande oude huurprijs. Deze meldingsplicht is met ingang van 1 juli jl. afgeschaft. Vanaf 1 juli moet een nieuwe huurder die denkt dat de af gesproken huurprijs te hoog is zelf naar de huurcommissie gaan. Hij moet dit binnen drie maanden doen. De huur commissie doel over de huurprijs dan een uitspraak. Dit geldt zowel voor ka mers als voor woningen. Voor het ver krijgen van een uitspraak moet de huur der een bedrag van 25,- betalen. BEZWAAR MAKEN In de situatie tot 1 juli kon een huur der die het niet eens was met een boven- trendmatige huurverhoging (dit jaar meer dan 2%) volstaan met een afwach tende houding aan te nemen. Voortaan moet de huurder altijd binnen zes weken bij de verhuurder zijn bezwaar schrifte lijk kenbaar maken. Doet de huurder dit niet dan wordt hij benaderd door de huurcommissie. Reageert de huurder niet binnen zes weken op deze herinne ring, dan moet hij de voorgestelde huur verhoging betalen. MEER BEVOEGDHEDEN VOOR DE VOORZITTER De voorzitlervan de huurcommissie heeft met ingang van 1 juli de bevoegd heid gekregen om bepaalde zaken on- middelijk af te doen. Wanneer bijvoor beeld de huurder als bezwaar tegen de huurverhoging aanvoert dat zijn inko men onvoldoende is om de huurverho ging te betalen of wanneer het verzoek van de de verhuurder om een uitspraak over de voorgestelde huurverhoging te laat is ingediend kan de voorzitter on- 'middfelijk eën üit'siTi'aak doenDaarte gen kan men binnen twee weken in be roep gaan bij de huurcommissie. Veulen, t.n.v. Th. G.H. Reintjes; het uitbreiden van een biggenstal aan de Van Broekhuizenstraat 40 te Oir- lo, t.n.v. M.J. de Mulder; het vernieuwen van een kamp constructie aan de Mgr. Nolenslraat 1 te Venray, t.n.v. H.L. Cox; het bouwen van een woonhuis met garage aan de Albionstraat 8B te Leu nen, t.n.v. J.F.M. Lucassen, Rondeveld 5 te Leunen; het bouwen van een volière aan de Hondsdraf 6 te Venray, t.n.v. P.J.C. Leloux; het bouwen van een volière en dui ventil aan de Looijerweg 2 te Venray, t.n.v. W.J.M. van Dinther; het vernieuwen van raamkozijnen in een woning aan de Carmelietenstraat 6 te Smakt, t.n.v. Maatschap Philipsen, Carmelietenstraat 2 te Smakt. Venray, 10 juli 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 2 juli 1986 vergunning is verleend in gevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: A. van Hoof, Twistweg 10 te Vre- depeel voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij ge legen aan de Twistweg 10 te Vredepeel; Gebr. Burgers, Veulenseweg 31 te Veulen voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkensfokkerij gele gen aan de Veulenseweg 31 te Veulen; J.A.M. Hagens, Veulenseweg 32 te Veulen voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkensfokkerij en - mesterij gelegen aan de Veulenseweg 32 te Veulen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 10 juli 1986 lot 10 augustus 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy- Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, op 2 juli 1986 vergunning is geweigerd ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van H.G.A. Pouwels, Ring weg 4 te Ysselsteyn (Lb) voor het uit breiden van een varkensmesterij gelegen aan de Heidse Peelweg 49 te Ysselsteyn (Lb); De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 10 juli 1986 tot 10 au gustus 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur 'WÖfdëH Trtgëzièn (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 10 augustus 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 24 juni 1986 in voorbereiding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van: 1. het bestemmingsplan „Oostrum- Zuid" ten behoeve van de bouw van een dubbele woning aan de Gil- destraat te Oostrum; giëne staat tot 10 augustus 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 10 juli 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken, A. de Blaaij 2. het bestemmingsplan „Uitbrei dingsplan in Hoofdzaak" ten be hoeve van een vrijstaande woning aan de Overloonseweg (hoek Tolstraat) te Venray De voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen liggen in gaande heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening ka mer 201 van het gemeentehuis. Venray, 10 juli 1986 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter In de grote vakantie van 14 juli tm 25 augustus, gelden de volgen de openingstijden van de buite naccommodatie en buitenbaden van het gemeentelijk zwembad. Maandag tm vrijdag van 10.00- 19.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-18.00 uur. In deze periode is het binnen bad in verband met onderhouds werkzaamheden gesloten. Degene, die via de Puttenweg naar Ysselsteyn rijdt en even voor de Ys selsteynseweg aan de linkerkant het ga ragebedrijf van Gommans de Wit ziet, zal het moeilijk kunnen geloven, dat nog geen twee jaar geleden twee jonge kerels vanuit hun hobby hier zijn gestart. Eigenlijk is hei hele verhaal van de beide jonge starters: Wim Gommans (34) en Jeu de Wit (31) een beetje onge loofwaardig. Op 1 april 1984 lieten beiden zich of ficieel inschrijven als garagehouder; in mei, juni van hetzelfde jaar werd met de bouw van het garagebedrijf begonnen en begin augustus 1984 kon in het nieu we gebouw met de garage activiteiten worden gestart. Nu, een paar weken voor hel tweeja rig bestaan, werkt men met vijf vaste medewerkers en een aantal parttime- krachten in een bedrijf van 250 mJ en denken de beide ondernemers al weer aan uitbreiding met een plaatwerkerij en een spuiterij. En als het een beetje mee zit met de noodzakelijke vergunningen komt er ook nog een showroom bij. Wim Gommans, de oudste van het ondernemende duo, is afkomstig uit Helden, maar om zich ooit eens in Ys selsteyn te kunnen vestigen als zelfstan dige ondernemer, heeft hij geruime tijd in dit peeldorp gewoond, waar hij werk zaam was als verwarmingsmonteur. Zijn compagnon Jeu de Wit is een Ys- selsteyner in hart en nieren. Met een LTS-opleiding als bankwerker, heeft hij zich zelf te kunnen beginnen als garage houder. Toen beiden elkaar tegen het lijf lie pen, was de Jeu de Wit zonder werk en werkte Wim Gommans als besteller bij de PTT in Venray. Bij hun eerste kon takten bleken beiden dezelfde ideeen over een eventueel zelfstandig bedrijf te hebben. Gommans met zijn ervaringen in de autohandel en de Wit met zijn be kwaamheden in de autoreparatie beslo ten vanuit hun hobby samen verder te gaan. Samen werden plannen gemaakt en samen stapten zij naar de gemeente om de mogelijkheden voor het opzetten van een garagebedrijf in Ysselsteyn te bekijken. SUCCESVOLLE START Jeu de Wit was er van overtuigd, dat het wel mogelijk moest zijn iets derge lijks in Ysselsteyn, met rond 2000 inwo ners, van de grond te krijgen, terwijl Wim Gommans alle mogelijkheden zag zitten in het onderhoud van auto's, het opknappen van schadegevallen, repara tie en de verkoop van nieuwe en ge bruikte auto's. Daarbij zou een tanksta tion in Ysselsteyn ook nooit weg zijn. Geleidelijk aan kregen de ideeën van beide ondernemers vaste vorm. De grote moeilijkheid was echter waar beiden hun bedrijf zouden kunnen opzetten, omdat de nieuwbouw uiteraard te duur was. De gemeente was bereid de grond volgens een nieuw systeem om jonge on dernemers te helpen bij de start, grond aan de Ysselsteynseweg (thans Gezelle- baan) in erfpacht uit te geven en de heer de Wit drie maanden te laten werken met behoud van zijn uitkering. Met hun eigen huizen als onderpand kregen bei den de financiering rond. Dankzij de aantrekkelijke erfpachtregeling en veel eigen inzet bij de bouw, kwam het gara gebedrijf van de grond en na een paar maanden kon met de garage activiteiten worden gestart. GEACCEPTEERD Beiden bleken goed gegokt te hebben met de bouw van dit garagebedrijf in Ysselsteyn, want van begin af aan wisten Ysselsteyners hen te vinden en te accepteren. Het gros van hun klanten voor onderhoud en reparatie komt dan ook uit Ysselsteyn, Heide en Leunen, terwijl de verkoopactiviteiten zich uit strekken tot in de wijde regio zoals Ven- lo, Helden-Panningen, Overloon etc. Vorig jaar november werd het bij het bedrijf behorende tankstation geopend. „DUITSE DEUKEN" De handel van Gommans en De Wit bestaal in hoofdzaak uil het opkopen, herstellen en verkopen van z.g. „Duitse Deuken". De op de Duitse autobanen in de kreukels gereden dure wagens, worden door hen opgekocht en inge voerd. Wanneer hij ze onderhanden heeft gehad kunnen ze de keuring glans rijk doorstaan en nog lang mee op de Nederlandse wegen. „De Duitsers heb ben liever nieuwe en duurdere auto's, maar de Nederlanders hebben steeds meer belangstelling voor een goede op geknapte wagen. Vandaar, dat wij met onze handel hier goed zitten" aldus Wim Gommans. Beide hebben sinds 1983 de papieren om de officiële auto keuring te verrichten. In verband met deze handel zal het bijbouwen van een plaatwerkerij en een spuiterij bij het bestaande bedrijf dan ook noodzakelijk zijn, terwijl een show room meer cachet aan de verkoopactivi teiten kan geven. GOEDE TOEKOMST Direct na de start werd een plaatwer ker aangetrokken en eind 1984 kwam er al een leerling monteur. Zo breidt het bedrijf van Gommans en de Wit zich ge leidelijk uit, niet alleen met personeel maar ook met machines en handels voorraad. „Wij bliven continu bezig, dag en nacht als het moet. Wij streven naar een steeds grotere groei en zoals het er nu uitziet, gaat het ook inderdaad steeds beter. In ieder geval hebben wij er nooit spijt van gehad deze stap naar een eigen zelfstandig bedrijf te hebben gezet" zeg gen beiden, die zich met recht geslaagde starters mogen noemen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 8