Botteram" in Je Hollandse Krant" „Bed en Britse oorlogsweduwen maken in november pelgrimage naar Venray DIAMANTEN BRUIDSPAAR IN BRUKSKE k Uitslag tekenwedstrijd over Venrayse bra idweer Grote belang stelling voor Fietsvierdaagse de Peel GEBR. MARTENS Inalfa betaalt overtocht 12 nabestaanden 14 15 'Bed en Botteram' in de parel van de Peel De door de afdeling Venray van liet Veteranen Legioen V.L.N./'NBOS ge organiseerde jaarlijkse herdenking op het Britse Oorlogskerkhof, zal op 9 no vember a.s. worden bijgewoond door een aantal nabestaanden van geallieerde militairen, die tijdens de bevrijding van deze streek hun leven moesten opoffe ren. Was het aanvankelijk de bedoeling om slechts enkele nabestaanden financieel te helpen om een lang gekoesterde wens te vervullen om het graf van hun dierbaren in Venray te kunnen bezoe ken, is het thans mogelijk dankzij de 40-jarige Inalfa, dat meer dan 12 nabe staanden de tocht naar Venray kunnen maken. Dit grotere aantal geeft de organisa toren onvoorziene problemen op te lossen. Gezien evenwel de spontane eerdere toezeggingen tot medewerking van zovelen in korte tijd, wekken het vertrouwen dat ook nu weer aanvullen de hulp zal worden gebóden om een groepje oorlogsweduwen een onbezorg de tijd in Venray te kunnen aanbieden. OORLOGSWEDUWEN In tegenstelling tot de soms gevestig de gedachtevdat de gesneuvelde bevrij ders „jong en dus vrijgezel waren" is de werkelijkheid anders. In de schaduw van de 800 oorlogsgraven in Venray staan meer dan 100 oorlogsweduwen, waarvan de meesten nog nooit de laatste rustplaats van hun gesneuvelde echtge noot konden bezoeken. De situatie waarin zich de meeste Britse oorlogsweduwen bevinden is ver bijsterend. Van de ongeveer 12.000 weduwen van de eerste wereldoorlog en de 50.000 oorlogsweduwen van de tweede wereldoorlog, leeft het grootste deel in armoede of is afhankelijk van familieleden, die daardoor een zware last hebben te dragen. Een oorlogsweduwe, die reeds lange tijd voovechtster is om in deze situatie verandering te brengen is Mrs. Iris Strange, Hon. President/Secretary van de ..BRITISH WAR WIDOWS AS SOCIATES". Haar strijd om het weduwe-pensioen voor oorlogsweduwen op gelijke hoogte te krijgen met dat van haar lotgenoten (na 1973), duurt onverminderd voort. Diverse opeenvolgende regeringen heb ben dit onrecht laten voortduren, waar door het lijkt dat een weduwe door het Noord-Ierland-conclict of door de Falk- landoorlog het dubbele waard is dan de overige oorlogsweduwen van vóór 1973. Mw. I. Strange zag-!»/:"jaar geleden een van haar aktiepunten gedeeltelijk beloond toen onder zware politieke druk de regering een bedrag toezegde dat het mogelijk moest maken dat oor logsweduwen het graf van hun dierba ren konden bezoeken. Wie schetst haar teleurstelling toen bleek dat door bezuinigingen dit bedrag over een periode van vijf jaar werd uit gesmeerd, waardoor deze mogelijkheid voor velen te laat zal komen Het V.L.N.-afdeling Venray heeft dan ook niet geaarzeld om Mw. Iris Strange te verzoeken haar ervaring te mogen gebruiken bij het organiseren van de „PILGRIMAGE TO VEN RAY". De Venrayse veteranen, en in zijn bijzonder dankbaar dat deze strijd- Drie juryleden zijn urenlang bezig ge weest om meer dan duizend tekeningen te beoordelen, welke door schoolkin deren waren gemaakt bij gelegenheid van de opening van de nieuwe brand weerkazerne in mei j.l. Uiteindelijk is men er toch in ge slaagd de vijftien beste aan te wijzen. Er werd beoordeeld in drie leeftijdsgroe pen: 4 tot 6 jaar, 7 en 8 jaar en de groep 9 tot 10/11 jarigen. Unaniem was de jury van mening, dat alle prijswinnaars op zijn of haar eigen manier van tekenen het onderwerp „Brandweer" uitstekend hadden uitge- lustige belangenbehartigster van de Britse Oorlogsweduwen de uitnodiging heeft aanvaard om naar Venray tr komen, als reisleidster te willen optra den en contact-persoon te willen zijn. PERSCAMPAGNE De afgelopen maanden is een 30-tal brieven verzonden naar diverse instan ties. met het verzoek om medewerking voor het vinden van de nabestaanden van de „Britse soldaten te Venray". Een adreslijst van het Britse Oorlogs graven Comité is 40 jaar oud en dus on bruikbaar omdat het niet ondenkbeel dig is dat er bijzonder pijnlijke situaties ontstaan als men naar deze adressen schrijft. In diverse kranten en Regimentspe riodieken werd de oproep uit Venray geplaatst en de reacties liegen er niet om. OORLOGSKERKHOF VENRAY De ongeveer 800 graven op het Britse Oorlogskerkhof in Venray tonen het embleem van diverse eenheden en regi menten. De 119 leden van de Royal Air Force tonen aan hoeveel geallieerde vliegtuigen boven de Peel werden neer gehaald door Duitsers. Infanteristen, cavaleristen, verbindingsdienst, parachu tisten, genie, aan- en afvoertroepen, mariniers en een oorlogscorrespondent, vielen op diverse plaatsen in en rondom Venray en de wijde omtrek tussen ok tober 1944 en april 1945 bij de oversteek van de Maas. „Engels Oorlogskerk hof" is ook geen goede naam voor deze militaire begraafplaats, gezien de ge sneuvelden uit Schotland, Wales, Nonrd-Ierland, Australië, Canada, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrka en het zo vaak vergeten Polen. Reeds op de oprichtingsvergadering in september 1984 werd afgesproken dat een van de aktie-punten van de nieuwe V.L.N.-afdeling te Venray moest zijn het organiseren van de her denking op het Britse Oorlogskerkhof. De stilte rondom dit kerkhof werd als schril contrast ervaren met de jaarlijkse publiciteit over het Duitse Oorlogskerk hof in Ysselsteyn. Hoev.el velen er ver schillend over denken kan toch minstens gesteld worden dat men het ene niet behoeft te laten door het andere te doen. Toen in 1984 bleek dat er door de gemeente en de Oranjevereniging een herdenkingsdienst zou worden georga niseerd t.g.v. de 40-jarige bevrijding van Venray, nam het V.L.N. pas in 1985 de organisatie van een herdenking op zich. De response bewees dat diverse inwoners van Venray deze aktiviteit bij zonder konden waarderen om het een voudige en indrukwekkende karakter.. Medewerking van burgemeester Defe- sche, aalmoezenier 't Hoen, de Konink lijke Harmonie Euterpe, het Dames koor Venrode, de V.L.N.-afdelingen uit Venlo en Ospel, resulteerde in een waar dige herdenking, voor herhaling vat baar. NIEUWE PLANNEN De organisatoren zien geen reden om de herdenkingsceremonie te veran deren. Wel werd afgesproken zich in de toekomst meer te richten op de Venrayse jeugd. Dat op 9 november a.s. op ieder van de 800 graven een bloemenhulde door de Venrayse schooljeugd wordt ge- beeld Er werd dus geen onderscheid gemaakt tussen een eerste of tweede prijs. Allen kwamen voor een zeer eer- voll.' eerste prijs in aanmerking, zoals de brandweercommandant, de heer W. Schillings, bij de prijsuitreiking zei. De kinderen (met hun ouders) kregen behalve hun prijs ook een paar leuke tekenfilms in de brandweergarage te zien, terwijl een verfrissing op deze warme woensdagmiddag een welkome afleiding was. De uitslagen: le categorie 4 t.m. 6-jarigen: legd, is een vurige wens. Die 800 boe ketten moeten er komen! Tevens werd het plan geopperd om enige nabestaanden, die normaal zich financieel een dergelijke reis niet kunnen veroorloven, uit te nodigen. Financiële hulp van Inalfa, de gemeente Venray, de Industriële Club Venray en omstreken alsmede het Hoofdbestuur van het V.L.N. gaven het plan reeds gestalte. De 40-jarige Inalfa, kennelijk van mening dat dit gebaar „VENRAY WAARDIG" moest worden, heeft zich recentelijk garant gesteld voor de reis kosten van 12 nabestaanden. Gezien hun leeftijd zullen deze nabestaanden met een bus uit Engeland worden opge haald en na ongeveer een week weer thuisgebracht. De bijkomende kosten zullen worden bijeengebracht door een oproep om hulp te plaatsen terwijl tevens meer gastgezinnen zullen worden gevraagd. Tijdens hun verblijf in Venray zullen enige excursies worden gemaakt terwijl er naar gestreefd wordt om een geza menlijke maaltijd te gebruiken en een souvenier aan te bieden. Deze oude dames, getekend door zorg en eenzaam heid, verdienen het om gedurende hun verblijf in Venray een voor hen onver getelijke en onbezorgde tijd te beleven; een posthume geste en waardering voor het offer dat hun dierbaren brachten om ons thans in vrijheid en welvaart te kunnen laten leven. Daarom durft het V.L.N. ook een beroep te doen op de Venrayse bevolking, de industrie, de middenstand etc. om dit mooie doel te willen steunen. Bijdragen worden gaar ne tegemoet gezien op de NCB rekening 23182261, t.n.v. V.L.N. afdeling te Venray. V.L.N. AFDELING VENRAY De V.L.N.-afdeling Venray is een on derdeel van het aktieve V.L.N. gewest Limburg. De afdeling bestaat uit de doorsnee Nederlandse veteraan. Ze vochten in 1940 tegen de Duitsers, in 1942 tegen de Jappen, ze waren in het verzet in de periode 1940-1945, sloten zich aan bij de Binnenlandse Strijd krachten 1944-1945, gingen als vrijwilli gers of als dienstplichtige naar Indone sië 1945-1950 of als vrijwilliger naar Korea 1950-1953. Het jongste lid nam deel aan de vredesmissie in Libanon 1979. Hun ervaringen zijn even verschillend als hun achtergrond. Zo denkt b.v. een lid, dat in' 1940 door dé Duitsers krijgs gevangen werd genomen en gedurende zijn gevangenschap redelijk werd be handeld, anders over de Duitsers dan zijn medelid, wiens vader door diezelfde Duitsers werd vermoord. Op de verenigingsavonden worden de verschillende activiteiten natuurlijk ver schillende gewaardeerd. Vandaar dat variatie noodzakelijk is. Over één ding zijn de oud-strijders het meestal wel eens: het is puur geluk dat zijzelf er levend vanaf zijn geko men. Het is puur toeval dat hun vrouw geen oorlogsweduwe is geworden. Van daar misschien dat met zoveel energie gewerkt wordt aan de Pelgrimstocht van de Britse oorlogsweduwen. Roy van Gestel,Mariaschool Oostrum Suzan de Wit, St. Oda, Ysselsteyn Gijs Vervoort, de Foekepol, Brukske Ramon Jacobs, de Foekepot, Brukske Frank Schobcr, de Bongerd, Venray 2e categorie 7 t.m. 8 jrigen: Joep Willemssen, de Stek, Castenray Cindy Spreeuwenberg, St. Oda, Ysselst. Katrien de Ruylers, Coninxhof, Venray Sjoers Jenniskcns, Coninxhof, Venray. Omdat hij ziek was reikte de brand weercommandant aan hem thuis de prijs uit. Ellen Vroemen, de Stek, Castenray. Zij werd winnares van de hoofdprijs. 3e categorie 9 t.m. 10 0 11 jarigen: Roel Clevers, de Vlaswci, Venray Ralf Smits, de Bongerd, Venray Judith Wilbers, Coninxhof Venray Marline Vissers, Mariaschool, Oirlo Edwin Renkens, de Foekepot, Venray. Adjudant J. van Ampting van de Venrayse politie had met zijn echtgeno te een vakantie bij zijn dochter in Canada doorgebracht. Nog net voor z'n vertrek per vliegtuig naar Venray kreeg et kan raar lopen: jaren pro beerde de WV Venray Bed Breakfast van de grond te krijgen, maar het lukte niet om mensen in Venray en omgeving te vinden, die een kamer beschikbaar wilden stellen Maar zie: Als het dan opeens "Bed en Botteram" wordt genoemd, loopt het heel anders. Veel adressen, een enorme belangstelling bij de vacantieganger en succes lijkt gegarandeerd. Goedkoop en gezellig overnachten bij particulieren in de buurt van Venray. In Friesland kan het al vijftien jaar als "Bed en Brochje", nu kan het ook in Venray als "Bed en Botteram Mevrouw P.G.Willems is een be minnelijke vrouw. Ze heeft, sinds haar man is overleden en de kinderen de deur uit zijn, het huis geheel voor zich alleen. Via Merselo, een kerkdorp van Venray, komt de bezoeker in Wevers- lo, een buurtschap van het eerst genoemde dorpje. Het huis van me vrouw Willems bevindt zich buiten het dorp, niet ver van de boerderij waar zij een groot deel van haar leven heeft gewoond en die nu is overgenomen door een van de kinderen. Landelijker kan het bijna niet. Door de achtertuin rennen de wilde ko nijnen. Het is nauwelijks te zien waar de tuin eindigt en het weiland begint. Afgezien van over het landschappelij ke weggetje nabij het huis is er geen verkeer in de buurt mogelijk. Waar kun je beter van Bed en Botteram ge nieten? De prachtige omgeving waarin het huis van mevrouw Willems zich be vindt, is stereotiep voor het hele ge bied rond Venray, dat volgens de VW-man Dick Min ook wel "de parel van de Peel" wordt genoemd. Het fraaie natuurschoon leent zich vooral voor het ondernemen van fiets- en wandeltochten. "Alleen de WV Ven ray heeft al 200 kilometer aan fiets tochten," zegt Min. Limburgs ontbijt. Gezellig, gemoedelijk, netjes en een goed stevig ontbijt. Dat is wat Dick Min, van wie het initiatief voor "Bed en Botteram" afkomt, voor ogen stond toen' h'rj 'het'filatYöpvatte en dat hij nu onder meer verwezenlijkt ziet bij me vrouw Willems. Het uitgangspunt moet niet zijn financieel gewin; ook de mensen, die de kamers verhuren, moeten het leuk vinden en gezellig. Buiten dat, rijk wordt men er niet van, want afhankelijk van het aantal I illi Zaterdag is het feest in Brukske. Hadden we twee geleden een gouden bruidspaar, ditmaal vieren FRANS FRATERMAN en MIEN FRATER MAN-VAN GRINSVEN hun diaman ten bruiloft. Tien jaar geleden hebben wij ook een bezoek gebracht aan het toen eerste gouden paar in Brukske. Zij woonden in de Mozartstraat, maar verhuisden kort na hun gouden leest naar de flat aan de Bachstraat. Wat wij toen voor spelden bij ons afscheid, tot over 10 jaar, is nu uitgekomen. DE BRUIDEGOM Frans Fraterinan(79) is een geboren en getogen Rotterdammer. Hij was bank werker en heeft op velf bedrijven in Amsterdam en Rotterdam gewerkt, tot dat hij terecht kwam op de kunstmest- fabriek van Wilton-Feyenoord. Dat hij van zijn dochter „De Hollanse krant" in zijn handen gestopt. Deze krant, een Nederlandstalige uitgave, bedoeld voor emigranten in Canada, had een artikel over Venray geplaatst. nachten dat de gast blijft, wordt er per persoon 20 tot 25 gulden betaald voor een overnachting. En dat is vanzelf sprekend inclusief een stevig Lim burgs ontbijt Dick Min. "We hebben nu zo'n twintig adressen waar de mensen kun nen blijven. Ze liggen heel verspreid. Sommige echt op het platteland, andere in een rijtjeshuis in Venray zelf. De toeristen hebben natuurlijk verschillende wensen. De een vindt het prettiger 's avonds nog even de stad in te kunnen en als je met de fiets bent, is dat bij mevrouw Willems vandaan moeilijk realiseerbaar. De ander heeft daar geen behoefte aan. Die wil vroeg naar bed en vindt het leuker op het platteland te zitten." In principe huurt de toerist een kamer en is het ontbijt bij de prijs inbegrepen. Afhankelijk van hoe het klikt met de verhuurders, kan het gebeuren dat de gasten beneden nog een kopje koffie meedrinken, TV kijken en een enkele keer zelfs 's avonds mee-eten. "We laten dat helemaal aan de verhuurders over. Ik heb wel afgera den dat op te nemen in de brochure omdat het dan verplichtingen schept. Het kan immers wel eens gebeuren dat je iemand over de vloer krijgt, die je 's avonds liever niet beneden hebt. En dan moet je je handen vrij kunnen houden. Doorgaans zijn de mensen echter wel gemakkelijk. Ik houd ze voor dat ze wat eenvoudige informatie kunnen geven, bijvoorbeeld iets over de omgeving kunnen vertellen, kun nen vertellen waar een fiets gehuurd kan worden en dergelijke. Maar als je ZWAAR GEWOND Zondagmiddag rond 15.20 uur reed een 66-jarige inwoner van Flevoland met zijn personenauto vanaf de Jan Poelsweg de kruising met de Deurnese- weg op en sloeg linksaf richting Deurne. Op hetzelfde moment kwam een perso nenauto uit tegengestelde richting, vanaf de Midden Peelweg de kruising oprijden richting Ysselsteyn. Er volgde een flinke botsing. De auto van de bëstuurder uit Flevöland werd in de rechterflank gegrepen, waardoor zijn vrouw, die naast hem zat, zwaar ge wond werd en per ambulance naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De bestuurder van de andere auto, een 53-jarige inwoner van Venlo, liep geen noemenswaardige verwondingen op. bleek zo'n ongezond werken te zijn dat hij in 1962 door ziekte gedwongen werd afscheid te nemen van die fabriek. Pas nu spreken milieubewegingen er over dat het er ongezond is, maar toen werd dat als gewoon ervaren. De bloemen in de tuin gingen kapot van de stank van die fabriek. DE BRUID Mien van Grinsven (77) geboren en getogen in Den Bosch en kwam via een kennis te weten dat men als werkster in Amsterdam goed de kost kon verdie nen. Ze toog dus naar Amsterdam, vond daar een baantje en leerde daar haar echtgenoot kennen. Na enkele jaren Amsterdam werd naar Vlaardin- gen verhuisd, waar ze 46 jaar bleven wonen. Af en toe afgewisseld met ver blijf op het vakantiecentrum van Wilton-Feyenoord in Epe. Daar leerden In dat artikel werd ruime aandacht gegeven aan Venray met zijn „Bed en Botterham", het overnachtingsprojekt van de plaatselijke V.V.V: Met dit artikel, wat U hieronder kunt het dan over een fiets hebt. zeggen ze: Oh, die kunnen ze wel van ons lenen, hoor. Dat tekent wel de gemoedelijkste sfeer. En we hebben wel jonge mensen, die speciaal vragen om buitenlanders. Die vinden dat leuk, kunnen ze hun talen een beetje opha len. Een enkele keer kan het ook wel eens gebeuren dat gasten 's avonds willen mee-eten Het is dan aan de gastvrouw om te beoordelen of ze dat wil, maar ook dan zeg ik: vraag in elk geval een kleine vergoeding, ook als de eigen fietsen worden uitgeleend. Dat vind ik helemaal niet gek," aldus Min. Mevrouw Willems is enthousiast. Ze verhuurt al langer kamers, hoewel dan niet onder de noemer "Bed en Bot teram". Voor de 11e fietsvierdaagse de Pee welke van dinsdag 15 tot en met 18 juli wordt gehouden, bestaat een nog grote re belangstelling dan andere jaren, het geen blijkt uit de voorinschrijvingen. In Deume steeg het aantal voorinschrijvin gen met ruim 20%, terwijl Venray het vorig jaar voor het eerst in deze Fiets vierdaagse is opgenomen, een explosie ve stijging zag met maar liefst 300%. De belangstelling voor de gezinstocht over 25 kilometer verdubbelde. Verwacht wordt dat de eerste dag zich nog velen zullen opgeven bij de startplaatsen de Vierspan in Deurne en de Schouwburg in Venray. Om wachttijden bij de startplaatsen te voorkomen is besloten op maandag 14 juli bij de plaatselijke VVV's van Deurne en Venray een voorinschrijving mogelijk te maken. In Deurne kan men vanaf 13.00 uur en in Venray tijdens kantooruren terecht. De te verwachte grote deelname stelt de organisatoren echter niet voor pro blemen. Dankzij het grote leger van vrijwilligers/sters en de medewerking van alle politiekorpsen in de diverse plaatsen kan de toeloop gemakkelijk worden opgevangen. ze beiden de liefde voor de natuur ken nen en werd de basis gelegd voor de aanschaf van een stacaravan. Later werd een kleinere aangeschaft die via camping „De Barrier" in Venray terecht kwam op de camping „Duiven- bos" te Overloon. Als het maar even kan wordt er naar hun tweede huis in Overloon gegaan. De diamanten brui degom wordt dan gebracht, maar de diamanten bruid weet de weg te vinden op haar onafscheidelijke brommertje, waarop zij zich in haar element voelt. Wat moet er van dit jaren lang hard werkend diamanten paar nog gezegd worden, er kwam een grote kinder schaar, en er kwamen veel kleinkinde ren en al enkele achterkleinkinderen. Tijdens hun feest zal dan eindelijk een foto van hun vier generaties worden gemaakt. Daarop verheugt de diaman ten bruid zich nu al. lezen, kan men stellen dat Venray met zijn „Bed en Botterham" nu ook inter nationaal bekend is. de hollandse krant uiT ne<JerIancI "Er komen mensen uit het hele land Ze vinden het hier vaak gezel liger en natuurlijk minder duur dan in een hotel. Maar er komen ook regel matig Duitsers. Engelsen en zelfs wel eens Japanners en Amerikanen De Amerikanen die hier een keer waren, hebben ook bij boerderijen in de om geving rondgekeken "In de zomer komen hier veel jongeren, buiten het seizoen vaak wat ouderen Maar ook gezinnen blijven hier slapen Je kunt hier in de om geving eindeloos fietsen. Soms nemen ze hun eigen fietsen mee, soms komen ze met de 'auto en huren ze hier fiet sen. Ik zorg er in elk geval voor dat men een goed bed krijgt en een goede botteram." Het Rode Kruis van Venray zorgt voor de mobilofoonverbindingen. De- kinderen die deelnemen aan de ge zinstocht kunnen onderweg meedoen aan verschillende spelletjes waaraan leu ke prijzen zijn verbonden. Op woensdag 16 juli wordt in de Stationsstraat een sfeermarkt gehouden. In Venray is op de laatste dag een te-gekke-fielsdag ter wijl in Deurne op de dag de bekende midzomermarkt wordt gehouden. Na afloop is er in beide plaatsen 's middags een gezellig afscheidsfeest. Op vrijdag 18 juli wordt om 4 uur in de schouwburg van Deurne en Venray de fiets uitgereikt die verloot is onder de voorinschrijvers. Een uur later gebeurt dat in de Vierspan in Deurne door de burge meesters van beide gemeenten. Daarna worden zowel in Deurne als in Venray een dames of herenfiets en een kinder fiets uitgereikt aan de winaars van de routekwis. De fietsen van de voorin schrijving zijn gewonnen door de heer Peters, Plechelmusstraal 46 in Tegelen en Frank Spee, Mgr. Nolenstraat 26 in Venray. INBRAAK Zondagavond kwamen de bewoners van een woning van de Pater Tulpstraat te Ysselsteyn én bemérktep daf er onge wenst bezoek was geweest Men zag nog juist een jongeman wegrennen, waarvan een signalement kon worden doorgege- geven. Uit de woning bleek een porte monnee met geld en twee gouden ringen, waaronder een trouwring, te zijn ontvreemd. Dat zij van Vlaardingen naar Venray verhuisden, kwam omdat er een dochter van hen op Brukske woonde. Het paar was verrukt van de schone lucht en de mooie omgeving. Omdat voor de diamanten bruidegom de schonere lucht noodzakelijk was, lieten zij zich in schrijven als woningzoekende in Ven ray. Binnen één maand kregen zij een woning toegewezen. Nog altijd zijn ze niet vergeten hoe in 1962 het treurige bericht tot hen kwam dat hun 32-jarige zoon bij een ongeluk op een schip om het leven kwam. Hun gezondheid laat niet alles meer toe. Vlak voor de bruiloft moest de bruidegom zich onder doktersbehande ling stellen. Na de bruiloft zal ook de diamanten bruid een onderzoek moeten ondergaan. Haar bloeddruk is te hoog. Dit komt door haar zorg voor haar man, want naast een goede echtgenote moet ze ook voor verpleegster spelen. Een zware belasting maar ze weet alles te relativeren en dan komt het best in orde, Zaterdag is het dus feest in het wijk centrum „Kiosk". Iedereen die het diamanten paar, het eerste in Brukske, wil feliciteren, kan terecht vanaf 14.00 uur. Tot hoe laat is niet te zeggen, maar welkom is iedereen. Wat er maandag op de camping „Duivenbos" te Overloon gaat gebeu ren, kunnen wij niet verklappen, maar dat er een feest zal worden gebouwd rond hun stacaravan én in de in alle haast gereed gekomen zal van de cam ping, dat staat vast. Ook van het cadeau wat namens kinderen, klein- en achterkleinkinderen zal worden aangeboden, heeft men geen weet. Wij wensen dit Vlaardings, maar Venrays geworden diamanten bruids paar, van harte proficiat en nog vele jaren en hopenlijk tot over vijf jaar. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongerdstraat 5. tel. 04780-85959 Geopend tot 18.00uur. 's Zaterdags van9-16.00uur. de hollandse krant june 25, 1986. june 25, 1986. EEN GOED BED EN EEN STEVIG ONTBIJT NIEUWS

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5