Nieuwe ontwikkellingen op gebied van twee recreatieve projecten Gouden eremedaille voor de heer Harrie Hendriks biz O O y \yMv Motorcrossteams strijden in Venray om de Dealerscup '86 Twaalfde jeugdwielerronde van Noord-Limburg Pauselijke onderscheidingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Rabobank Leunen toch aan de Albionstraat CENRWS REIS-EN R4SSKGEBURE4U PEEL EN MAAS HILHORfjj Luikse Markt Wanssum zondag 13 juli van 11-18 uur voor kraamhuur tel. 04920-25483 DONDERDAG 10 JULI 1986 Nr. 28 HONDERDENZEVENDE JAARGANG m PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f 17.50 Niet minder dan zeven sprekers hebben vrijdag in de late middag met veel lovende woorden in De Wieënhof officieel afscheid genomen van de heer Harrie Hendriks als directeur van het Centraal Onderwijs Administratiekan toor (C.O.K.) in Venray. Maar het onbetwiste hoogtepunt van deze afscheidsviering was wel het uitrei ken van de gouden eremedaille in de Orde van Oranje Nassau aan de schei dende functionaris door burgemeester H. J. M. Defesche. De voorzitter van het C.O.K.-bestuur de heer M. Kranendonk, belichtte als eerste spreker de achttienjarige loop baan van de heer Hendriks, die met zijn „centraal administratiekantoor voor scholen, kerken en instellingen" eerst bekrompen onderdak had gevonden in de Grotestraat en de Marktstraat voor dat hij zijn riante kantoor aan de Hel- frichstraat kon betrekken. Hij roemde de grote betrokkenheid van de heer Hendriks bij het bijzonder onderwijs en de geweldige inzet, welke hij steeds aan de dag heeft gelegd. Aan deze woorden had de burgemees ter nauwelijks meer iets toe te voegen. Alleen misschien, dat de scheidende directeur, voordat hij bij het COK (toen CAK geheten) kwam, vele jaren met grote zorgvuldigheid en onbegrensde in zet, ook buiten normale werktijden, als plaatsvervangend hoofd van de admini stratie van gemeentewerken en woning bedrijf heeft gewerkt. De gouden onderscheiding kwam volgens de burgemeester de heer Hendriks dubbel en dwars toe als beves tiging van alle waardering die men aller- wege heeft voor veertig jaar dienstbaar zijn aan de gemeenschap. De heer Ton Arts, medewerker van het COK veronderstelde, dat de heer Hendriks er nu eerst aan zal moeten wennen, dat hij zijn maaltijden op gere gelde tijden krijgt voorgeschoteld. De voorzitter van het K.B.O. Venray en omstreken probeerde „sprakeloos een klankbord te zijn" om uitdrukking geven aan de wijze waarop de heer Hendriks inhoud en gestalte had gegeven aan het K.B.O. Drs. Janssen, voorzitter van het landelijk KBO noemde de scheidende directeur een voorvechter voor alles wat kleinschalig is. Mevr. Fuchs sprak de dankbaarheid uit namens het directieberaad en de heer Jan van Dinther namens hel gewestelijk overleg van onderwijsbureaudirecties in Brabant en Limburg. In een geestige speech dankte de heer Hendriks voor alle mooie woorden, welke tot hem waren gesproken, maar wilde roem graag met anderen delen, die met hem zoveel jaren hebben samen gewerkt. SCHOUTENSTRAATJE 18 VENRAY In een brief aan het college van b. en w. liet de Dorpsraad van Leunen vorige week weten, dat niet ingestemd kon worden met de plannen van de Rabo bank, om aan de Albionstraat, waar vroeger de meisjesschool stond, een nieuw bankgebouw neer te zetten. De Dorpsraad is van mening dat de, enige open plek in hei centrum van Leunen behouden moet blijven voor de bouw van een nieuwe gymzaal en voorzie uit breiding van het gemeenschapshuis. Tegen de zin van de Dorpsraad in vindt het college, en ook de commissie voor ruimtelijke ordening, dat meege werkt moet worden aan de plannen van de Rabobank. Wethouder Willems stel de hierbij dat het terrein aan de Albion straat uitermate geschikt is voor de Ra bobank. Reëel bekeken komt er de eerste 15 jaar geen gymzaal in Leunen. Om al onze cliënten van dienst te kunnen zijn vragen wij te koop: Vrijstaande en halfvrijstaande woonhuizen in alle prijsklassen in Venray en wijde omgeving. mdkelcLirs-en ïissurdnlii-kantoor zeelen-vd burgt BB b.v. :gt>Ib Het college vindt dit dan ook geen reden om de grond niet te verkopen. Het alternatief van de Dorpsraad, de Rabobank in de Gussenstraat, vond ook geen gehoor bij b. en w. „De Rabobank wil aan de Albionstraat gevestigd blij ven. Daarom zullen wij niet met alterna tieven komen", aldus de wethouder. Dhr. Reintjes (CDA) vond deze gang van zaken een teleurstelling voor Leu nen. Als die gymzaal er ooit komt dan ziet Leunen die graag aan de Albion straat, dicht bij de school. Indien er een gymzaal komt zal de loopafstand, volgens de wethouder, niet groter zijn dan 5 a 10 minuten va naf de school. In Venray is die afstand zelfs groter. De uitbreiding van hel gemeenschaps huis zal geen problemen opleveren bij b. en w. De Dorpsraad kan hierover gerust zijn. Deze verkoop van grond aan de Ra bobank heeft niet de konsekwentie dal er nooit een gymzaal meer komt in Leu nen. Zo gauw als er plaats én middelen gevonden zijn zal b. en w. hierover kon- takt opnemen. Maar wethouder Wil lems durfde met zekerheid te stellen dat dit nog lang kan gaan duren. 'SSSSf holland groep voor ai uw VAKANTIE- EN ZAKENREIZEN kempweg 2c 5801 vs venray telefoon 04780-10033 Tijdens de vorige week gehouden ver gadering van de commissie voor onder wijs, cultuur, jeugd, sport en recreatie, heeft wethouder J. van Oers enkele in teressante plannen met betrekking lot nieuwe Venrayse recreatieve ontwikke lingen, bekend gemaakt. Hij werd daar door eigenlijk uit de tent gelokt door het raadslid J. Driessen uit Oirlo. Hij wilde nu wel eens van de wethouder horen hoe het er bij stond met het Sint Odapark. Tijdens de begrotingsbehan deling in december van het vorig jaar had de wethouder de raad toegezegd eens diepgaand te bekijken welke moge lijkheden het Odapark zou kunnen bieden aan recreatieve functies. Ook wilde de heer Driessen wel eens uit de mond van de wethouder vernemen, wat er stond te gebeuren in de Witte Vennen, nu dit terrein voor industrie vestiging niet wordt uitgegeven. Het bleek, dat er over beide onder werpen wel het een en ander te vertellen was: het Odpark zou wel eens beelden park c.q. milieupark kunnen worden en voor de Witte Vennen wordt gedacht aan het wijzigen van de bestemming tot recreatiegebied. Zoals bekend lag het in de bedoeling, nadat het Odpark door de gemeente was aangekocht, hiervan een wandelgebied te maken. Korte tijd heeft het hiervoor gediend, dankzij de medewerking van de heer Thij Min en een aantal bejaar den, die het toezicht zouden uitoefenen. De imkers togen aan het werk om van 't voormalige theehuis een educatieve bijenstal te maken. Hun werk bleek voor niets te zijn geweest, want in korte tijd hadden vandalen het (onbreekbare) glas er weer uit en werden grote vernie lingen aan het theehuis en aan de be plantingen toegebracht. Degenen, die 't toezicht zou moeten houden gaven ook al gauw de moed op en zo lag het mooie Odapark weldra weer te verkommeren. PERMANENT TOEZICHT Teneinde het nóg eens te proberen werd door de gemeentelijke plantsoe nendienst een inventarisatie van het park opgemaakt, terwijl een nieuw plan werd opgesteld voor de toekomst vn het park. Thans kon wethouder van Oers de commissie meedelen, dat met betrek king tot dit park een aardig initiatief wordt ontwikkeld, dat een zeer goede kans van slagen heeft. Met wethouder W. Claessens is afge sproken, dat het achterstallige onder houd zal worden aangepakt, nadat eerst is bekeken hoe de uitvoering het beste kan plaatsvinden. Verder heeft een Venrayse particulier grote interesse in het permanente beheer van het voormalig theehuis in het park, terwijl een ideële organisatie voor de financiering wil zorgen. Door het per manente beheer gedacht wordt aan het bewonen van het oude theehuis kan dit gebouw een belangrijke funktie krijgen voor diverse vormen van milieu educatie. Daarbij zou het park een beel denpark met wisselende tentoonstellin gen kunnen worden. Hoewel wethouder Van Oers in dit stadium geen verdere details kon geven, mag men wel aannemen, dat door deze initiatieven het Odapark dichter bij een praktische realisatie zal komen. WITTE VENNEN Tijdens het bezoek, dat het provin ciaal bestuur enkele weken geleden aan Venray heeft gebracht, is gesproken over de toekomst van het industrieter rein De Witte Vennen te Oostrum. Door de Venrayse gemeentebestuur ders werd aangevoerd, dat bijna 25 ha van het bedrijventerrein in Oostrum uit bossen bestaat, zodat men hieraan beter een recreatieve bestemming zou kunnen geven. De heer J. Driessen zei in de commis sievergadering te mogen veronderstel len, dat Gedeputeerde Staten min of meer het groene licht hadden gegeven voor recreatieve plannen in dit gebied. Wethouder Van Oers deelde mee, dat een Venrayse particulier serieuze plan nen heeft voor het ontzanden van een groot gedeelte van de Witte Vennen. Hierdoor zal een grote waterplas ont staan. Er zou ook al een recreatieve ondernemer zijn, die dit gebied wil gaan exploiteren. Het college heeft het Bureau Kappelhoff ingeschakeld om middels een rapport te weten te komen, welke recreatieve mogelijkheden dit terrein kan bieden; mogelijkheden op het gebied van verblijfs- óf dagrecreatie of beide. De heer Driessen vroeg de wethouder of het college ook wensen uit de Venrayse bevolking zal betrekken bij een mogelijke recreatieve invulling op papier. Hij dacht in dit verband aan een evenemententerrein voor hippische sport, dat hier goed gesitueerd zou zijn. De wethouder kon hierop niet verder ingaan, omdat eerst het rapport Kappel hoff moet worden afgewacht. Wel kon hij zeggen, dat het college achter deze nieuwe Venrayse recreatieve ontwikke lingen staat. Voor de derde keer organiseert MCC Venray a.s. zondag op 't fraaie circuit De Peel de wedstrijd om de dealerscup. De wedstrijd wordt verreden onder auspiciën van de Motorsport Organisa tie Nederland, waarvan de beste cou reurs uit de 125 cc - 250 cc - 500 cc klassen in de diverse teams aan de start zullen komen. Ook dit jaar kan de organiserende vereniging (M.C.C. Venray) zich ver heugen met een groot aantal dealers die aan de wedstrijd om de dealerscup mee willen doen met hun sterkste team. In totaal starten er in Venray 12 teams van elk 4 rijders die in drie manches uitmaken welk team de grote dealerscup mee naar huis neemt. De totale premiepot welke de teams mogen verdelen is ruim/3.000,—. De grootste kanshebbers zijn: Team Romviel Motors, de winnaar van vorig jaar die aan de start komt met een 4-tal sterke coureurs zoals Ben Scheres (regerend 125 cc kampioen en nu de grootste kanshebber voor de 250 cc titel), Gerwin Kouwenberg, Huub Damen en Roland van Gerwen maken dit sterke team compleet. Team Boersma Motors uit Bergen is ook een van de favorieten met 4 regio nale coureurs die circuit De Peel op hun duimpje kennen, zoals Toon Claessens, Geert Benders en Peter Wilmsen, die ongetwijfeld met hun 250 - 500 cc ma chines hoge ogen zullen gooien. Team Dentho Motors, de winnaars van de le uitgve van de dealerscup komen met een ijzersterk team naar Venray. In dit team zitten allemaal 500 cc toppers zoals Mark KleSsens, de huidige leider in de 500 cc kampioensklasse en Henk Maessen, die onlangs weer zijn oude vertrouwde K.T.M. is teruggekomen nadat hij in het begin van het seizoen te veel problemen kende met de Maico en nu weer als vanouds gaat voor Dentho. Team Frans Sigmans. Geert-Jan Boeien is de vaandeldrager van het team Sigmans, wat met Marjo v. d. Ven en Bert van Well zeker niet tot de mindere gerekend hoeft te worden. Team Fomotu. Het Kasawaki-team uit Swalmen zal vooral steunen op re gerend 500 cc kampioen Gerard v. d. Brink, bijgestaan door Corsten uit Beesel en Hans Thunnissen uit Venray. In het bijprogramma van de dealers cup komen ook de 125 cc senioren aan Voor party of feest!! prefereer ik gezelligheid het meesl. Dans- en Partycentrum Jeanne Paul Janssen Raadhuisstraat 6 Tel. 10500 de start waar vooral de smaakmakers Jacky de Bruin uit Overloon en Bert Heynen uit Venlo hoge ogen zullen gooien. Patrick de Vlieger uit Beesel, een van de vele jeugdige coureurs in deze klasse, heeft de mogelijkheid om zich in de top 5 van deze klasse te rijden. In de 250 cc promotieklasse die in Venray met de A en B coureurs aan de start staan zullen Leo van Soest, Piet Aarts en Ton Hendriks de club proberen hoog te houden. De junioren komen aan de start in de 125 cc en 250 cc klasse, waarin vele rij ders uit de regio en clubcoureurs hun beste kunnen aan het publiek zullen tonen. De wedstrijden hebben ook een inter nationaal tintje doordat een 15-tal Engelse gastrijders van de Motorclub Gosport en Fareham op circuit De Peel in aktie zullen komen. De wedstrijden beginnen rond 1 uur op circuit „De Peel" langs de Midden- peelweg bij het vliegveld. Entree volwassenen 7.50; 12 t/m 15 jaar 4,—; kinderen beneden de 12 jaar onder begeleiding gratis toegang. Op maandag 14 juli gaat voor de twaalfde keer de Jeugdwielerronde van Noord-Limburg van start. Vijf dagen lang zullen jongens en meisjes uit Noord-Limburg, in de leeftijd van 10 tot 13 jaar, op de fiets rijden voor de er eplaatsen. Maar het zijn niet de ereplaatsen die het hoofddoel van de Jeugdwielerronde vormen. Het eigenlijke doel is het bie den van een stuk sportieve onstpanning aan een gedeelte van de Noordlimburgse jeugd, in de vorm van een alternatieve vakantiebesleding. Verder is de Jeugd wielerronde bedoeld als een bredere kennismaking met de regio én met ande re jeugdigen uit de regio. Dat deze manier van ontspanning bij de jeugd aanslaat blijkt uit de steeds grotere deelname. Dit jaar zijn dat 167 jongens en meisjes. Hiervan zijn er 106 uit de gemeente Venray. Opvallend is vooral de belangstelling vanuit de kerk dorpen, terwijl slechts één team uit Venray-kom meedoet! PROGRAMMA Elke dag wordt er om 10.00 uur gestart voor de etappes. Tijdens de rust worden klassementsproeven gehouden in de vorm van een behendigheidsproef, een cyclo-cross, een individuele tijdrit, een sprint en een verrassingsproef. Aan de hand van deze proeven wordt het al gemeen klassement opgemaakt. De eerst geklasseerden in de verschillende leef tijdsgroepen zullen elke dag de gele trui dragen. De grootste pechvogel krijgt een zwarte trui omgehangen. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 13 juli, 19.00-20.30 uur, fiet sen inleveren en keuring. Maandag 14 juli, 10.30 uur, start RESTAURANT In de Keulsche Pot t Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering. tel. 04788.-1774 HOLTHESfDIJK 2 OVERLOON eerste etappe in Arcen bij de Kleine Vink. Van 12.00 tot 14.00 uur rust en behendigheidsproef in Well bij Manege Seurenheide. Om 14.00 uur vertrek in Well. Finish in Vredepeel bij de proef- boerderij rond 16.15 uur. Dinsdag 15 juli, 10.00 uur start twee de etappe te Vredepeel. Van 12.00 tot 14.00 uur rust en sprint te Meerlo. Om 14.00 uur vertrek vanuit Meerlo. Finish in Horst bij de Tuinbouwloods. Prijsui treiking bij het Gemeentehuis, 15.30 uur. Woensdag 16 juli, 10.00 uur start der de etappe in Horst bij de Tuinbouw loods. Van 12.00 tot 14.00 uur rust en spellencircuit te Broekhuizen. Om 14.00 uur vertrek vanuit Broekhuizen. Finish om 15.40 uur bij Manege Wieneshof te Hegelsom. Donderdag 17 juli, 10.00 uur start vierde etappe te Hegelsom. Van 12.00 tol 14.00 uur rust en cyClo-cross te Me- terik in de Schadijkse Bossen. Om 14.00 uur vertrek naar de finish in Ysselsteyn bij jeugdhuis „De Koel". Aankomst rond 15.30 uur. Vrijdag 18 juli, van 10.00 lot 12.00 uur individuele tijdrit in Ysselsteyn op de Heidse Peel weg. Om 13.00 uur start vijfde etappe bij De Koel en finish om 15.00 uur in Ysselsteyn, eveneens bij de Koel. De prijsuitreiking is om 15.30 uur. 'n leesbare krant HYPOTHEKEN VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 6.95% - 10 jaar vast 7.25% - 15 jaar vast Makelaars- en Taxatatiekantoor WONINGEN TE KOOP GEVRAAGD Stationsweg 7b. Venray, tel. 04780-85958-82308 Diverse attracties In het afgelopen weekeinde werden in Venray twee personen begiftigd met de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Dat waren de heren Gerrit van Kreij, hoofdverpleegkundige van het Psychiatrisch Centrum Venray en Herman Graste uit Meerlo, organist in de Vredeskerk. GERRIT VAN KREIJ Vorige week vrijdag nam Gerrit van Kreij afscheid van PCV, wegens het be reiken van de VUT-gerechtigde leeftijd. Tevens vierde hij zijn 40-jarig dienst- jubileum. Na de Eucharistieviering ont ving de heer van Kreij uil handen van pastor J. Wessels de Pauselijke onder scheiding. Deze werd hem toegediend wegens zijn vele verdiensten voor de kerkzang en de liturgie-vieringen bij het Psychiatrisch Centrum, in het bij zonder op St. Servatius, Nieuw- Spraeland en St. Paschalis. De heer van Kreij begon zijn loop baan op St. Servatius als verpleger. De laatste 35 jaar was hij hoofd op de di verse afdelingen. Van Kreij was op vele gebieden actief. Vooral op het gebied van zanger en koordirigent. Als eerste leek tussen de broeders, zong hij mee met het kerk koor van St. Servatius. Later ging hij samen met collega's en vooral verpleeg den, de kerkzang verzorgen. Vooral de verpleegden stimuleerde hij veel, met als doel ontwikkeling en ontspanning. Het zingen met de patiënten was niet altijd gemakkelijk maar door zijn enthousi asme en idealistische instelling heeft hij dit vol kunnen houden. Mede door zijn toedoen werd het ge mengde zangkoor „De Servanna's" op gericht. Van dit koor, dat 25 jaar bestaat, is hij nog steeds dirigent. Naast zijn activiteiten op het muziek gebied was de heer van Kreij ook nog 10 jaar penningmeester van de personeels vereniging en maakte hij deel uit van de Pierotten carnavalsvereniging „De Pi ca's", die hem in 1964 tol Prins Carna val kozen. Uit handen van pastor Wessels ontving Gerrit van Krey, vorige week vrijdag, de Pauselijke onderscheiding. HERMAN GRASTE Tijdens de hoogmis, afgelopen zon dag in de Vredeskerk, mocht de heer Herman Graste de Pauselijke onder scheiding ontvangen, voor „buitenge wone en vergaande verdiensten" zoals pastoor Albers memoreerde. Het verwonderde de pastoor alleen dat deze onderscheiding niet eerder aan de heer Graste was uitgereikt. Herman Graste heeft immers een lange staat van dienst achter zich. De heer Graste, die gestudeerd heeft aan het Ward-Instituut onder de heer Lennaerds, begon zijn muzikale loop baan in september 1935, toen hij toetrad tot het mannenkoor van de O.L.V. On bevlekt Ontvangenkerk aan de Tegelse- weg te Venlo. Al vlug nam hij in die kerk plaats achter het orgel. Later speel de hij ook het orgel bij de Fransiscanen op de Maagdenberg, eveneens in Venlo. Dat de heer Graste niet van het orgel weg te krijgen was, liet hij in zijn dienst tijd in Djakarta zien. Voor de eer en glorie God speelde hij bij het regiments koor. In december 1962 kwam de heer Graste in Venray wonen. Al vanaf de oprichting van het Mannenkoor van de Vredeskerk is hij daar lid en organist van. De laatste jaren bespeelt Herman Graste ook het kerkorgel in Meerlo, waar hij nu woonachtig is, als begeleider van het Bejaardenkoor. Als gast-orga- nist is de heer Graste in Noord-Limburg maar ook daarbuiten, erg geliefd. Zo heeft hij onder andere in Kevelaer op het Grote Kerkorgel gespeeld. Het orgelspelen doet de heer Graste met hart en ziel. Altijd kan een beroep op hem gedaan worden, Niet alleen om te spelen maar ook om het kerkorgel te stemmen. Een werk dat toch een hele dag in beslag neemt. Geld heeft de heer Graste nooit ge vraagd. Hij krijgt van de kerk een kleine reiskostenvergoeding, maar voor de rest doet hij alles ter ere Gods en ter ere van de Kerk. Hij noemt zichzelf amateur, maar waar ligt dan de grens tussen ama teur en professional, als iemand 50 jaar achter een orgel zit.... Pastoor Albers van de Vredeskerk mocht tijdens de hoogmis van afgelopen zon dag, de heer Graste de Pauselijke onderscheiding opspelden.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 1