69- Expositie in Galerie „En Passant" Kunst- en muziekfestival in Meerlose beeldentuin Eerste tien industrieschilders ontvingen hun vakdiploma bij SB0 Atletiek- competitie RUIT PANTALONS Jeugd EHBO examens succesvol Fotowedstrijd Officiële opening werkplaats „mensen zonder werk" Venray Rollebol '86 Castenray Werkbezoek van Gedeputeerde Staten Lindenhoeve Hotthees voor 4 miljoen NIEUWBOUW VOLTOOID VAN PSYCHIATRISCH CENTRUM VENRAY Schiedam, exposeerde hij in groepsver band op vele plaatsen in Nederland, in België, Duitsland, Zwitserland en Enge land. Deze keramiek- tentoonstelling is nog te bezichtigen tot 25 juli a.s. op woens dagen, donderdagen, vrijdagen en za terdagen. Gezamelijke streekposten Bezorgt uw post y snel en korrekt! 20 tot 50% goedkoper! Vandaag gepost, morgen bezorgt in geheel Brabant en Limburg. Stadspost Venray Streekpost Helden/Maasbree Streekpost Horst/Sevenum tel. 04780-85357 tel. 04765-1284 tel. 04767-2141 Vrijdag jl werd in Galerie „En Passant" aan de Schoolstraat een expositie geo pend over keramiek. Er worden werken geexposeerd van Anton Reijnders, Net ty van den Heuvel, Gert de Rijk en Piet Hermans. ^nton Reijnders, links op de foto, is een oud Venrayer, die in Den Bosch woont. Hij werkte tien jaren lang aan verschillende kunstacademies en zag reeds in 1981 een van zijn kerami sche kunstuitingen bekroond met de Lucasprijs van de Academie in Den Bosch. Drie jaar later kreeg hij in Mun- chen (Duitsland) de Exemplaprijs. Werken van hem kwamen terecht in het museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam, bij de Rijksdienst voor Beeldende Kunst en bij de Belgische Staat. Naast een tweetal solo tentoonstellingen in Den Bosch en „Als twaalf mensen in een onzekere situatie het avontuur aandurven met een opleiding te starten, terwijl zij nog niet helemaal gerust zijn over hun financiële zekerheid, nog niet 100% garantie van een baan hebben, is dit voor mij al meer dan reden genoeg vandaag deze diplo ma's uit te reiken". Aldus de heer J. Kempen, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Venray, vorige week vrijdag bij het uitreiken van de eerste diploma's aan tien leerlingen van de Stichting Beroepsopleiding. Deze tien geslaagden mogen zich nu aspirant vak man industrieschilder noemen. In het ongewisse waarop de heer Kempen doelde, is intussen wel zeker heid gekomen, want alle geslaagden hebben intussen een baan gekregen. De heer H. Clevis, voorzitter van de Stichting Beroepsopleiding Noord Lim burg (S.B.O.) herinnerde er in zijn in leiding aan, dat twee jaar geleden door zes Noordlimburgse bedrijven het ini tiatief werd genomen jeugdige werklo zen op te leiden tot vakmensen. Voor het onderdeel Induslriespuiten meldden zich achttien jongeren, die een tweejarige opleiding achter de rug hebben. Hiervan gingen er twaalf op voor het examen. Hiervan slaagden er tien; een zakte en een ander krijgt een herexamen. HOOG SLAAGPERCENTAGE „Dat is een hoog slaagpercentage", zei de heer Clevis, die de geslaagden af tekende als jongens, die als pioniers en als proefkonijnen hebben gefungeerd voor deze nieuwe vakopleiding. Hij bracht dank aan allen, die hun krachten en medewerking hebben gege ven aan deze opleiding en niet in het minst aan de deelnemende bedrijven, waar de jongens de praktijk hebben ..mogen leren. De heer J. Kempen stelde, dat het G.A.B. zich op het standpunt heeft Komend weekend, 20, 21 en 22 juni, wordt in Meerlo een kunst- en muziek festival gehouden. De beeldentuin Pacha Mama (Mexi caans voor Moeder Aarde) wordt dan officieel geopend. Naast de permanent aanwezige ele menten werden door andere kunste naars ter beschikking gestelde beelden en objecten geëxposeerd. Er is werk van Mathieu Knippenbergh uit Swolgen, van Bert Hermens uit Eindhoven, van de momenteel sterk in de internationale belangstelling staande Jan Meyers uit Susteren (afkomstig uit Lottum) en van Bob Lejeune uit Nijmegen. Daarnaast worden tekeningen en schilderijen geëx poseerd van Janet Kempkens en Rudi Mack uit Mühlheim (BDR), van Her man Geurts uit Geysteren en van Bob Lejeune. Ook van Floor Hermans zal recent werk worden getoond. gesteld, dat het beter is geschoolde werklozen te hebben in plaats van on geschoolden. „Wij leidden tussen 1981 en 1982 413 mensen op met behulp van de studiekostenregeling, 200 personen in samenwerking met het bedrijfsleven en bijna 100 mensen boden wij voor opleiding aan bij de Centra voor Vak opleiding", aldus de heer Kempen, die met enige trots voor het eerst in de openbaarheid bracht, dat de omzet van zijn Startvestiging gedurende vele maanden de grootste was van Limburg en van Nederland. Hij voegde hieraan toe, dat de ervaring heeft geleerd, dat grofweg 1/3 deel van de met Startfor- mule geplaatsten door de bedrijven werden overgenomen. Mede door deze aanpak is het werkloosheidspercentage f-rs gedaald en op dit moment minder dan 10% bij de mannen. In 1982 beschikte het GAB nog over 6,8 miljoen gulden om de werkloosheid aan te pakken, Het grootste deel hier van ging op aan maatregelen om werk zoekenden gedurende 1 jaar boventallig te laten werken. Dit jaar is nog maar twee miljoen ter beschikking maar door inventiviteit is het rendement van de besteding der middelen groter geworden. Vorig jaar werd meer dan 1 /3 Van het geld besteed MUZIEKGEBEUREN In samenwerking met café Zazou te Venray is tegelijk met de expositie een zeer interessant en groots muziekpro gramma opgezet. Als vrijdagavond om 8 uur de exposities worden opengesteld zal als eerste de Amerikaanse zangeres Wendy Sheridan optreden. Verder zal de in Noord Limburg zeer populaire Hayke v. d. Bergh uit Griendtsveen zijn nieuwe composities ten gehore brengen, d.w.z. een com pleet studio-programma van eigen mu ziek. Zijn nieuwe artiestennaam is Gary Thomas. Zaterdag 21 juni opent de beelden tuin om 10 uur. Om 13.00 uur start een kleurrijke markt met standhouders, die onder meer kleding, sieraden en diverse informatie aanbieden. Rond 19.30 uur start het „zware mu ziek" gedeelte met de Arnhemse groep „Fasten Boolbis". Daarna komt U.T., een meidengroep uit New York. Later op de avond is er rockabilly-muziek met de rock en rollband „Jump Dicky Jump" uit Amsterdam. Zondag 22 juni wordt geopend om 11.30 uur. Dan volgt een non-stop-pro- gramma met clowns, straattheater en muziek, terwijl ook de markt weer open is. Optredens van de groepen Human Software en Jetlag. aan scholing waardoor een groter effect op de arbeidsmarkt wordt bereikt. Als voorbeeld noemde de heer Kem pen de financiering van het Kantoor- innovatiecentrum in Venray. Door de garantstelling van de GAB voor de leve ring en betaling van de eerste 40 cursis ten, is dit centrum uitgegroeid naar een instituut, dat selfsupporting zal zijn en nu reeds zes werknemers in dienst heeft en binnenkort een dependence in Heer len zal openen. Door de financiering van het projekt Vrouw-Arbeid, waarbij de loonkosten voor rekening van het GAB komen, hoopt de heer Kempen dat veel meer vrouwen kunnen worden bereikt, dan wanneer het GAB de her-intredende vrouwen naast hun reguliere werk zouden kunnen helpen. Hetzelfde geldt, volgens de heer Kem pen voor het projekt Watersport Ge handicapten omdat investering een veel breder effect blijkt op te leveren. Tenslotte stelde de heer Kempen, dat het S.B.O.-initiatief, samen met de ar beidsvoorziening en de L.T.S. (waar de afdeling lassen van de S.B.O. onderdak heeft gekregen) prachtige ontplooiings kansen heeft. TECHNISCH OPLEIDINGSINSTITUUT „Mogelijk is er nog een link te leggen naar andere opleidingsinstituten. Per soonlijk stel ik mij voor te komen tot een technisch opleidingsinstituut voor Venray, waar onder één dak voor alle leeftijden en alle niveaus een passende opleiding kan worden verzorgd", aldus de heer Kempen, die hierna de eerste diploma's uitreikte aan: G. Kurvers, Stevensbeek; C. Vous- ten, Meerlo; J. Manders, Venray; H. v. d. Cruysen, Stevensbeek; J. v. d. Elzen, Kessel; H. Beelen, Venray; R. Schuma cher, \enray; M. Derickx, Venray; P. Janssen, Horst en H. Arts, Venray. Voor het. eerst in het bestaan van de Atletiekvereniging Venray-Regio, is de ze vereniging belast met de organisatie van een competitiewedstrijd. Op zaterdag 21 juni a.s. zal op de atletiekbaan (sportpark De Wieën) een wedstrijd voor pupillen en C/D junio ren worden gehouden en waaraan naast ploegen van de organiserende vereni ging ook ploegen uit Venlo, Gemert, Uden en Oss met in totaal 200 atleten zullen strijden voor de punten. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur en duren tot 17.00 uur en aan A.V. Venray Regio de zware taak om volgens eefl strak tijdschema een vlot verloop van deze wedstrijden te krijgen. Een dergelijke competitiewedstrijd is een goede gelegenheid om kennis te maken met de atletiek omdat nagenoeg alle atletiekonderdelen afgewerkt wor den. De wedstrijden zijn vrij toeganke lijk. we op de scholen de programmablaad jes verspreid. Op de meeste scholen was men erg enthousiast omdat de kinderen geen geld meer mee terug naar school hoefden te brengen. De eerste aanmel dingen zijn ook bij ons reeds binnen. We zijn de 300 al gepasseerd. Omdat in het programmablaadje stond dat men zich moest opgegeven hebben voor 1 juni zijn er nu misschien ouders die denken dat zij te laat zijn met de opgave van hun kind. Mogelijk ook zijn ze het vergeten. Gezien het aantal kinderen dat in het verleden meedeed, veronderstellen we dat er nog wel meer kideren zijn die zich alsnog willen opgeven. Wanneer men niet al te lang wacht, dan kan dat natuurlijk altijd nog. Wanneer U echt denkt dat de bank- of giro-verschrijving te laat aankomt bij ons, dan kunt u natuurlijk ook de aanmelding met het geld bij een van de KVW-medewerkers afgeven. Zij zorgen dan wel voor de ver werking. Tevens willen wij in dit stukje perso nen van minimaal 16 jaar of ouder, die een of twee weken mee willen doen (21 juli tot en met 25 juli en van 28 juli tot en met I augustus) als leidster of leider, vragen zich op te geven, schriftelijk onder vermelding van naam, adres, leeftijd etc. en welke week/weken men wil meedoen. Dat briefje kun je dan ook weer af geven wij een van de jou bekende mede werkers, of opsturen naar het secreta riaat: Pasodoblestraat 9 5892 NJ Venray, dhr. H. Verhijen. MCGREGOR ggN Als afsluiting van een jeugd EHBO A cursus die ze gedurende 10 weken op school hebben gevolgd deden op don derdag 5 juni en woensdag 11 juni in to taal 217 leerlingen van diverse oasis- scholen uit Venray en kerkdorpen hun jeugd EHBO examen. Dit examen vond plaats in het jeugd Rode Kruis lo kaal in de Clockert en werd afgenomen door gediplomeerde kaderinstructeurs. Dat de docenten jeugd EHBO A hun werk zeer goed hebben gedaan, mag blijken uit het feit dat er slechts 9 kandi daten afgewezen werden met dit resul taat komt het aantal jeugd EHBOers voor het schooljaar 85/86 op 289 terwijl er nog 1 klas examen moet doen. Do centen en geslaagden dit is zeker een fe licitatie waard. In het kader van het 25-jarig jubileum van de fotoclub A.F.V. te Venray, wordt door bovengenoemde fotoclub, naast andere aktiviteiten, bij voldoende belangstelling ook een grote fotowed strijd georganiseerd voor alle ingezete nen van de gemeente Venray. De voor waarden voor deelname zijn: Formaat foto's: minimaal 18 bij 24, zwart/wit of kleur. Onderwerp: Leven, werken, wonen in de gemeente Venray (in de ruimste zin van het woord), in de jaren tachtig, Inzending: zaterdag 23 augustus 1986 12.00 uur. In envelop die geschikt is voor retournering. Met bijsluiting van 2.50 aan losse postzegels bij wijze van inschrijfgeld. Adressering: L. Hermus, Postbus 143, 5800 AC Venray. Uitgesloten zijn: beroepsfotografen en leden van de fotoclubs. Jurering: Een onafhankelijke jury zal het ingezonden werk beoordelen op in houdelijke, technische en artistieke kwaliteiten en drie prijzen toekenen t.w. Een eerste prijs van 300,-; een tweede prijs van 200,—; een derde prijs van 100,—. Deze prijzen zijn beschikbaar gesteld door de vier plaatselijke fotozaken en de fotoclub. Op de uitslag van de jury is geen beroep mogelijk. Expositie: Alle ingezonden foto's zullen geduren de periode van 28 augus tus t/m 15 september worden tentoon gesteld. JONGEDAME TEGEN AUTO OP Een 16 jarige Venrayse jongedame stak onvoorzichtig de Kruidenlaan over. Een Venrayse autobestuurder week uit om een botsing te voorkomen en remde kr achtig af. Zijn stuurmanskunst mocht niet baten. De jongedame botste tegen de auto op. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd en daar bleek dat zij een been- fractuur had opgelopen. De auto liep geen noemenswaardige schade op. Vrijdag 27 juni om 15.00 uur zal Mevr. Hoppenreys-de Loo de officiële opening verrichten van de werkplaats voor mensen zonder werk van de stich ting Rise te Venray. De opening die verder het karakter draagt van een open dag komt precies een jaar nadat de stichting Rise in sa menwerking met de gemeente Venray het pand aan de Prins Bernhardstraat 12 had gehuurd, (de voormalige bedriifs ruimte van Automaterialenhandel De Molen). Hoewel er al diverse cursussen in de werkplaats hebben plaatsgevonden moest er toch nog veel gebeuren. De laatste maanden is er dan ook door medewerkers, maar vooral ook door vrijwilligers, keihard gewerkt om het gebouw helemaal gebruiksklaar te maken. Nu is het dan zover en heeft de werkplaats de beschikking over een aantal vakruimten waar cursussen gegeven worden, maar waar ook de mogelijkheid bestaat dat mensen voor zichzelf bezig zijn. Zo is er bijvoorbeeld de metaalruimte die volledig is ingericht voor o.a. een lascursus. Ook de garageruimte en de atelier ruimte zijn prima uitgerust met materia len en gereedschappen op het gebied van autotechniek en textiele werkvor men. Als laatste nieuwste aanwinst is er een houtruimte ingericht. Dankzij een schenking van de familie Gommans uit Venray van enkele houtbewerkingsma chines is het gelukt deze ruimte op een „professionele" manier in te richten. Tenslotte is er nog een algemeen lokaal waar vergaderingen gehouden kunnen worden, of cursussen worden gegeven. Een ontmoetingsruimte/kantine ont breekt natuurlijk ook niet. Vanaf 15.00 uur op vrijdag 27 juni is iedereen welkom op de Prins Bernhard straat 12 om de werkplaats en al haar mogelijkheden te bezichtigen. Onder warme stralen van onze zon en met begeleiding van 200 opstijgende ballonnen, die hoog boven Castenray een bewegende regenboog vormden, ging Rollebol '86 van start. De derde Rollebol zou uitgroeien tot de beste in haar bestaan. Echter voordat alle kleine en grote hoofdjes rood glommen van de ultra-violette stralen en opwinding was er al heel wat water in het bassin gedaan. Dit bassin was een van de hoogtepunten van het zeskamp- gebeuren. Op spectaculaire wijze gevuld door de brandweer, leverde het een boeiend en spannend spel waarbij men over een gewichtsbalk moest lopen terwijl er vanaf de zijkant met gevulde zakken geslingerd werd. Tevens leverde het bassin met water in de pauze tussen de verschillende rondes een welkome verfrissing voor menige deelnemer. Buiten dit zeskampgebeuren werd de deelnemers ook nog een schitterende tocht door de mooie Castenrayse om geving voorgeschoteld; waren er voor de oudere kinderen teamspelen, ringten- nis en handbal; terwijl de jongste groep zich vermaakte met het spelencircus en een creatief gebeuren in de vorm van het opvoeren van toneelstukjes in de circus- sfeer. Alle onderdelen van dit regionale jeugdtreffen trokken een grote publieke belangstelling, waarbij de goede en strakke organisatie wel iedereen op moést vallen. Een organisatie die in handen was van de 5 Noordlimburgse jeugdclubs. De uitslag: 1. Jong Arcen 2. De Springplank Venray 3. Lichtboei '75 Lomm 4. Castlo Castenray 5. Zonnebloen Lomm. Een uitgebreide delegatie van Gede puteerde Staten, met aan het hoofd de commissaris van de koningin J. Kre- mers, heeft dinsdagmiddag bijna twee en een half uur in Venrays gemeente huis, gediscussieerd over de financiële en economische knelpunten in onze ge meente. Het college van b. en w. had voor dit werkbezoek o.m. een autobusrit ge pland langs de verschillende objekten. Later bleek dat er dan te weinig tijd over zou blijven om hierover te beraad slagen en werd die autobusrit afgelast. Op die financiële en economische knelpunten komen wij volgende week nog uitgebreid terug. Wel willen wij nu even memoreren over welke onderwer pen gediscussieerd werd: de autowrakkenopslag aan de Ende poel; de teruglopende werkgelegenheid in de psychiatrische centra en de moge lijkheid van vervangende werkge legenheid; de dure en onverkoopbare grond in de Witte Vennen een recreatiebe stemming geven; het centrumplan en de tekorten welke de verwezenlijking daarvan voor de gemeente zal gaan beteke nen; de gezondheidszorg in zijn alge meenheid. Duidelijk werd, dat Gedeputeerde Staten bereid zijn mee te werken aan de oplossing van de Venrayse problemen, maar dat er zeker niet gerekend moet worden op een financiële oplossing. Als de gemeente geld tekort komt, moet dat geld in eerste instantie bij de burgers gehaald worden. Mogelijkhe den daartoe zijn o.a. verhoging van de onroerendgoedbelasting, verhoging van de gemeentelijke tarieven en leges, in voering van een rioolrecht en inning van parkeergelden. De openbare verkoop van de Linde hoeve onder Holthees, heeft deze week ruim 4 miljoen opgebracht. Bij deze toeslag puilde zaal Concor dia in Vieriingsbeek uit van de mensen, aldus „de Gelderlander". Volgens notaris J. Verkerk uit Vier lingsbeek kwamen de honderden op deze unieke verkoop af „uit nieuwsgie righeid. vanwege een dagje uit, maar ook om de prijzen van landbouwgrond met en zonder melkquotum te leren kennen." De voormalige eigenaar van de Lin dehoeve met 35 hectare grond erbij, gaat in Friesland verder boeren op een hoeve, die dubbel zo groot is en in één blok ligt. Bij de inzet vorige week maandag werd slechts in afzonderlijke kopen in gezet, waarbij de gronden, waarop een melkquotum lag, al uitzonderlijk scoor den. Totaal bracht de hoeve toen al' bij de inzet 3.379.000. De eente Kopers van deze week verhoogden dit bod nog tot eentotaal van ruim 4.019.000. Bij dit bedrag dienen dan nog de veilingkosten geteld te worden, Volgens notaris Verkerk moeten die kosten nog nauwkeurig berekend en omgeslagen worden omdat hem net was meege deeld, dat er over de melkquota geen veilingkosten verschuldigd zijn. Dat be tekent dat over gronden met zulk een quotum „pakweg 8 tot 9%" aan vei lingkosten geteld moeten worden. Gronden zonder melkquotum hebben 10 a 11% veilingkosten boven op de koopprijs, alles te betalen door de kopers. Is er evenwel een perceel gekocht dat grenst aan een perceel dat de koper al in bezit heeft, dan behoeft er weer geen 6% grondbelasting betaald te worden. De meeste percelen zijn gekocht door de ingezetenen van de gemeente Vierlings beek. Slechts twee percelen, samen ruim 3 hectaren groot, zijn aangekocht door iemand uit St. Hubert. Dat gebeurde volgens het notariskantoor duidelijk vanwege het melkquotum van ruim 48.000 kg dat op het grootste perceel rustte. Zoals reeds eerder aangekondigd opent de Commissaris van de Koningin in Limburg, Dr. J. Kremers, morgen vrijdag 20 juni, de nieuwbouw van het Psychiatrisch Centrum Venray op het terrein van St. Servatius aan de Stati onsweg ih Venray. Hij zal dat doen door het onthullen van een nieuw in gangselement bij de hoofdentree van St. Servatius, welk element geschonken is door de bouwers. Na de onthulling van het ingangsele ment zal Burgemeester mr. H. Defesche van Venray een fontein in gebruik tel len. Deze fontein, in 1958 door de Ven rayse bevolking geschonken ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van St. Servatius en de opening van het nieuwe hoofdgebouw,is onlangs verplaatst naar de vijver op het gerenoveerde zieken huisterrein waar het geschenk beter tot zijn recht zal komen. Tevens zal de naam worden onthuld van het plein rondom deze vijver. Hierop aansluitend volgt een bezichting van de nieuwbouw. 10 JAAR BOUWEN Met de officiële opening van de nieuwbouw sluit het PCV een periode af van ruim tien jaar waarin voor in totaal 55 miljoen gulden werd gebouwd en ge renoveerd. Ca. 10 miljoen hiervan bestond uit investeringskosten voor Plan 120, zoals het laatste bouwproject wordt genoemd, en dat de bouw omvat te van 5 verschillende woningtypen voor 120 mensen. Zoals reeds gezegd sluit het PCV thans een periode af van ruim tien jaar plannen en bouwen, een bouwproces dat gefaseerd werd uitgevoerd. In 1978 startte de bouw van twee nieuwe bejaardenpaviljoenen op de locatie St. Anna, welke bouw in 1980 in gebruik werd genomen. In dezelfde periode werd op het St. Servatius-terrein een nieuw Opname- en Observatiecomplex gebouwd. Op deze locatie ging in 1980 de t eede bouwfase van start, bestaan de ui vervangende nieuwbouw van 100 plaaisen, welk bouwproject in 1982 ge reed kwam. De derde fase van de bouw is thans voltooid en zoals gezegd wordt met Je ingebruikname van deze nieuw- boi het integrale PCV- her .uisvestigingsplan voltooid. VERTRAGING Voor deze bouw werd in mei vorig tar de eerste steen gelegd: een vertra- ing van een jaar vergeleken met de aan vankelijke planning. Deze vertraging was het gevolg van het feit dat de over heid in 1983 alle bouwplannen in de In tramurale Gezondheidszorg in herover weging nam. Het Venrayse plan dreigde te worden afgewezen, maar het PCV, gesteund door het Provinciaal Bestuur, kwam met doorslaggevende argumen ten. De ingebruikneming van de nieuw bouw heeft verder nog vertraging on dervonden die samenhangt met de peri kelen rond de bezuinigingen, die onder andere geleid hebben tot minder perso neel in de gezondheidszorg. Dit hield in dat het formeren van de begelei dingsteams voor de nieuwe afdelingen meer tijd vergde dan aanvankelijk de bedoeling was. Een gevolg hiervan is dat niet alle woningen bewoond zullen zijn tijdens de officiële opening, morgen 20 juni. Enkele groepen bewoners kunnen noodgedwongen pas begin september naar hun nieuwe afdelingen verhuizen. Het Psychiatrisch Centrum Venray in 1976 onstaan uit een fusie van de Ven rayse inrichtingen St. Anna en St. Ser vatius, heeft in de achterliggende jaren hard gewerkt aan het intergratiegebeu- ren. De voltooing van Plan 120 vormt in dit kader een markante mijlpaal. Zon der nieuwbouw en renovatie zouden geen verhuizingen en derhalve ook geen verdere integratie hebben kunnen plaatsvinden. In de afgelopen 10 jaar is veel tot stand gebracht en moesten vele, soms moeilijke, beslissingen worden geno men. Zo werd, na grondige vergelij king en toetsing, besloten dat St. Serva tius, op grond van onder meer de ligging en aansluiting bij omringende woonge bieden en de aanwezigheid van uitste kende therapiefaciliteiten, de hoofloca- tie zou worden. De Si. Anna-inriehting werd daarbij aangemerkt als een over gangsvoorziening die in het kader van de capaciteitsreductie geleidelijk aan zal moeten worden afgebouwd. De inkrim ping van het traditionele verzorgingsge bied c.q. de regionalisatie en de sprei ding van de psychiatrische voorzienin gen, heeft tot gevolg dat het PCV in de komende jaren aanzienlijk zal inkrim pen tot een uiteindelijke omvang van 550 plaatsen, exclusief de plaatsen van Nieuw Spraeland te Oostrum Venray. Nieuw Spraeland is de derde locatie van het Psychiatrisch Centrum Venray en heeft als doelstelling: behandeling en verpleging van licht geestelijke gehandi capten met psychiatrische en/of ge dragsstoornissen. De capaciteit van deze inrichting bedraagt 205 plaatsen. De ca paciteit van St. Anna en St. Servatius bedraagt tesamen met de diverse buiten afdelingen thans 1325 plaatsen. De integratie van de Venrayse centra betekende onder andere de verhuizing van ongeveer 1000 bewoners en circa 700 medewerk(st)ers. Zo gingen de be jaarde bewoners van St. Servatius naar St. Anna en namen bewoonsters van St. Anna hun intrek op het Servaasterrein. Daarnaast verhuisden tal van mede- werk(st)ers naar een nieuwe omgeving. Plan 120 heeft tot gevolg gehad dat er nog eens 120 bewoonsters en bewoners plus circa honderd personeelsleden moeten verhuizen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7