VERENIGINGS NIEUW S V.V.D. VENRAY'S MANNENKOOR VENRODE CRESCENDO .Jongerenkoor CHRISKO Kinderkoor De Vredesklokjes Vocaal ensemble Arabesque Orkestvereniging Venray LIMBRA '69 M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN 'Vijkvereniging Veltum Heil de Zieken Electric Horseman in Jum Merselo O.J.C. DINGUS Watjang Oirlo Buurtvereniging Brukske Volksdansen voor kinderen Jeugd natuurwacht De Springplank Volvo-club V Imkers Regio Venray AFV-Venray Fancy-fair Comeo Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting FNV info Mannenkafee Venlo e.o. Lourdescomité afd. Venray KINDERKOOR de BANDELIEREN Bridgeclub Harten Drie N.V.I.H-COC Amnesty International Donderdag 5 juni om 19.30 uur repe titie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop vergadering van de Toetzengers. Zaterdag 7 juni opluistering Eucha ristieviering te Oostrum aanvang 19.00 uur Dinsdag 12 juni om 19.30 uur reptitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Volgende bestuursvergadering is 30 ju ni. Om te noteren: wegens vakantie is er geen repetitie op 24 en 31 juli en 7 au gustus. 30 en 31 aug. Concertreis Ahrweiler. Oud papier? U weet het achter garage van Ham. Afmelden uitsluitend bij R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 5 en 12 juni 20.00 uur repetitie. Vrijdag 6 juni. serenade Martien Peters Bijeenkomst om 20.00 uur cafe Martens Leunen. Zondag 8 juni. intocht jeugdvierdaagse bijeenkomst om 16.30 uur bordes schouwburg. Beide dagen uniform met hoed/pet. AGENDA 6 juni serenade Martien Peters, Cafe Martens 20.00 uur. 8 juni intocht jeugdvierdaagse. 16.30 uur. 19 juni algemene ledenvergadering. 23 augustus serenade 19 september serenade. 11 okt. uitw. concert met Heel en Gre- venbricht. 18 okt., concert met VMK. 24/25/26 okt., concertreis Fulda LEERLINGENOPLEID1NG Donderdag 5 en 12 juni Om 18.45 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 10 juni Om 19.00 uur repetitie. Bardienst: hr. M. van Els 5 juli festival te Wanssum. Bijeenkomst 16.00 uur Perdstal. Agenda: zie Harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 6 juni Om 18.30 uur repetitie voor tenoren en basen. Geen repetitie voor alten en so pranen (i.v.m. avondvierdaagse). Zondag 8 juni Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 9 juni Spelavond om 19.00 uur voor alle jon gens. Dinsdag 10 juni om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 11 juni Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 lel. 81690. Algemeen: Alle ouders en koorleden die afgelopen week-end hebben meegeholpen om de Kennedymars Venray zo goed te laten verlopen hartelijk dank, U hoort nog van ons. Denk aan de opgave voor Hoek van Holland. Graag zo snel moge lijk inleveren. DAMESKOOR Zondag 8 juni deelname aan de zan- gersdagen in de Maaspoort te Venlo. Aanvang 18.00 uur 17.45 uur aanwezig in officiële kleding. Woensdag 11 juni beginnen de sopra nen om 19.45 uur met partijrepetitie. Zaterdag 21 juni houden we onze jaarlijkse fietstocht Zondag 22 juni wordt er om 11.30 uur een groepsfoto gemaakt. Dus graag allen komen, in officiële kleding. Zaterdag 28 juni om 19.00 uur avond mis in het Schuttersveld; in officiële kle ding. Donderdag 3 juli om 19.30 uur con cert in het Schuttersveld. Als U verhinderd bent, graag Uw afmel ding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Gem. zangvereniging Zondag 8 juni Zijn wij vrij. Woensdag 11 juni Van half zeven tot half acht repetitie in het activiteitencentrum. Vrijdag 13 juni. Om 14.00 uur zingen wij de huwe lijksmis in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Kom eens over de drempel en naar ons luisteren. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 A.s. zondag 8 juni doen we mee aan hel korenfestival te Deurne. We begin nen om 13.00 uur met zingen dus willen jullie er voor zorgen om uiterlijk 12.15 uur aanwezig te zijn bij het parochie zaaltje v.d. Vredeskerk. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der kunnen zich nog altijd bij ons koor aanmelden. We repeteren iedere woens dagavond van 18.45 uur tot ±20.00 uur in het parochiezaaltje van de Vredes kerk. Je kunt je ook telefonisch aanmel den Marly de Haart tel. 82730 of Ellie Gielens tel. 88521 Wij willen onze leden graag een ple zier doen d.m.v. het organiseren van di verse festiviteiten. Omdat de contributie niet zo hoog is, staan Wij open voor uw vrijwillige bijdrage. Deze kunt U storten op bankrekening nr 1539.35.952. t.n.v. Jongerenkoor Chrisko. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Vrijdag 6 juni Geen repetitie i.v.m. de vierdaagse. Vrijdag 13 juni. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Generale reptitie zangfestival Well 16.45 uur. Zondag 15 juni. We zingen de slotmis van het koorjaar om 11.30 uur in de Vredeskerk. Dinsdag 17 juni Koorreisje. Repetitie: maandagavond van 20.30- 22.00 uur. Lokatie: St. Servatius. Af melden: 04780-85377. Gaarne iedereen tijdig aanwezig i.v.m. ons aanstaande concert. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Vrijdag 6 juni 18.45 uur gezamelijke repetitie. Vrijdag 13 juni 18.45 uur Gezamelijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 7 juni De repetitie, yan a.s. zaterdag verloopt .via persoonlijke afspraken. Voor Bojema en Saltarello afmelden bij bij P. Falco tel. 85855. Woensdag 11 en 18 juni repetitie om 20.15 uur voor het orkest o.l.v. L. Boogaarts Eveneens om 20.15 uur repe titie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen. Repetitieruimte St. Anna. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Maandag 9 juni a.s. om 18.30 uur leerlingen en om 19.30 uur hele drum band in zaal 't Trefpunt te Holthees. Bij goed weer buiten oefenen. Vrijdag 13 juni optreden van onze drumband tijdens feestweekend V.V. Holthees. Bijeenkomst in Trefpunt om 18.15 uur. (Uniform!) Voorlopige agenda 8 juni avondvierdaagse Bijeenkomst 16.15 uur L.T.S. 21 Juni, Sevenum. Bijeenkomst 20.30 uur LTS 6 juli Wanssum, bijeenkomst 10.00 uur L.T.S. 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 8 en woensdag 11 juni reptitie voor majoretten, miniretten en korpsle den. Afmelden majo etten en miniretten Bernadette Helli ;ers, tel. 82746. Korj sleden: Ton Huybers tel. 87380. ;p zaterdag 7 juni a.s. zal er in Vei lt n weer oud papier opgehaald wor- d n. Wij verzoeken U beleeft het papier jór 10 uur, goed gebundeld, buiten te 1 iaatsen. Bij voorbaat onze dank. Disco Woodpecker. Zaterdag 7 juni a.s. is er weer jeugd Dis co in 't Schöpke te Veltum m.m.v. Dis co Woodpecker. De disco is voor de jeugd vanaf 10 jaar en de entree is 1,Aanvang 19.00 uur tot 21.30 uur. Ook de jeugd van andere plaatsen en wijken zijn welkom. Wij schenken geen alcohol. Mede namens de groep „Bedevaart gangers Heil der Zieken afd. Venray" van 9 t/m 16 mei 1986 wil ik gaarne de reisleiders van onze groep grote waarde ring en erkentelijkheid uit spreken voor de behulpzame vakkundige en prettige begeleiding, welke wij van deze leiders tijdens de gehele reis mochten ontvan gen. Nogmaals onze hartelijke dank voor al het genotene. Fam. Gossens PEEL EN MAAS uw weekblad Na een jaar van ondergronds pionie ren ontstond eind 1985 de groep in zijn huidige bezetting. Onder het motto „eenzaam in mijn bloempot achter het raam" speelt Electric Horseman Ameri kaanse Roots-rock, variërend van stam pende, dampende songs tot broeierige ballads met een nerveuze gitaar. Hel den, wolven, mislukkelingen, bedriege rijen en natuurlijk liefdes. Invloeden van de muziek gaan van de jaren gitaar rock van de laatste jaren via de Ramo- nes terug tot Crazy Horse, Them, Cree- dence Clearwatei Revival en de wortels van de 60-er jaren gitaarpop... Bezet ting Sip van den Berg bass vocals, Pieter Bexkens drums, Theo Claessens Key bords saw dust, Peter guitar vocals. Zaterdag 7 juni aanvang 20.00 uur en tree gratis. Vrijdag 6 juni Wordt er voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar weer een film gedraaid. We zijn ge opend van 19.00-22.00 uur. Zondag 8 juni geopend vanaf 15.00 uur, om 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid. Ie dereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom. Swingavond Vrijdag 6 juni a.s. is er weer een Swingavond in Dingus. Onder invloed van zoetgevooisde klanken verzorgd door de d.j.'s Boris en Eloy zullen de meeste bezoeker moeite hebben om niet „te heavy" uit hun bol te gaan. Dans zweet en tranen. Dan nog enkele activiteiten om alvast te onthouden: Vrijdag 13 juni speelt in Dingus Neerlands jongste en meest veel belovende hardrockband „Vengeance" twee elpees en diverse radio- en televisie optredens hebben de ster snel doen rij zen. Live is „Vengeance" een (wereld)topper. Zaterdag 28 juni is het de beurt aan Venraays talent om hun kunnen te ver tonen tijdens de 2e Venrayse groepen- presentatie. De vólgende band zullèn o.a. acte Je presence geven: Protokon- tixie, Spinal Chord, Electric Horsemen, Green River, Röperlsteels, Torpedp Boortorens, Ridiculous Close Harmo nies, Giant Steps, Flash Butty. Hierna volgt nog een sessie. OJC Watjang te Oirlo organiseert zondag 8 juni een op Mexico lijkend voetbaltoernooi. Dit toernooi vindt niet in Oirlo plaats maar in het gastvrije Veulen. Ook dit jaar is het weer een on derling voetbaltoernooi voor alle wat- jangers. Net als vorig jaar hebben we het mooie weer ruimschoots van te vo ren besteld. Dus daar kan het niet va- nafhangen. Nu hebben we alleen nog een groot aantal aanmoedigers nodig die het zaakje komen op vrolijken. We hebben vier teams kunnen maken die zullen strijden om de Watjangtitel. Dit voetbal festijn zal om 11.00 uur begin nen en zal duren tot ongeveer 16.00 uur. 's Avonds zetten we het feest voort. Maar we verplaatsen het naar Oirlo in onze soos. Daar zat de Nijmeegse for matie Mark-us hun bijdrage leveren aan deze Watjangdag, zij zullen laten horen hoe echte muziek klinkt. Menige band cf groep kan hier een voorbeeld aan ne men. Mark-us speelt van oorsprong swingende rock. Geinspireerd door de reggea is hieruit een eigen stijl ontstaan, te omschrijven als „rock 'n reggea". Alle nummers, zowel Engels als Neder landstalig, zijn van eigen hand. De zanglijnen en gitaarthema's steunen op een stuwende basis van bas en drums. Hier zijn onlangs ook nog dwarsfluit, mondharmonica en saxofoon aan toege voegd. Het streven van de groep is, de optredens voor een zo breed mogelijk publiek aantrekkelijk te maken. Dit als vuurwerk schitterende optreden zal om 20.00 uur losbarsten. De bezetting is als volgt: Blaasinstr. Manuel Kurpershoek, Basgitaar, Peter Daanen, Gitaar: Ri chard Boer: Drums: Bert Voesten. Zang Bart Elfink. Zomermarkt Op zaterdag 28 juni organiseert de buurtvereniging i.s.w. met de winkeliers van het Brukske weer een zomermarkt. Er zullen rond hel winkelcentrum kra men komen te staan met allerhande arti kelen. Heeft U ook interesse voor een kraam dan kunt U deze huren voor 35,-. U kunt daarvoor kontakt opne men met dhr. W. Marsman, lel. 04780- 10402. Timmervakantieweek. In de periode van 18 tot en met 22 au gustus van dit jaar organiseert buurtve reniging Brukske voor de kinderen van de basisschool weer een timmervakan tieweek. Om alles in goede banen te lei den zoekt de organisatie vrijwil- ligers(sters). Mensen die zich een of meerdere dagen beschikbaar willen stel len kunnen zich in verbinding stellen met K. Kap, Etudestraat 22, tel. 10093. Bij geen of te weinig hulp zal deze week niet door kunnen gaan. Ook kinderen kunnen volksdansen. Al op heel jonge leeftijd leren kinderen spelletjes waarbij ook gezongen wordt. We kennen allemaal nog wel het spel „2 emmertjes water halen". In Nederland werden nog vele andere spelletjes gespeeld, maar ook in het buitenland kenden de kinderen spelletjes op mu ziek. Deze spelletjes en ook de „echte" kinderdansen kan uw kind leren tijdens de kinderdansdag. Op zaterdag 14 juni vindt deze kinderdansdag plaats in wijk centrum Op 't Nipperke, St. Odastraat 41 Venray. Het duurt van 14.00 tol 16.00 uur en de kosten zijn 2,-(incl. consumptie). Ook U bent welkom. Hallo jeugdnaluurwachters, jullie hebben inmiddels allemaal de zonnepi- ten ontvangen waarmee we dus dit jaar weer de zonnebloem aktie gaan houden. In de laatste natuurvriend staat, hoe je de pitten moet poten en de planten ver der behandelen om een zo hoog moge lijk plant te krijgen. Lees het nog maar een keer door en veel sukses. Denken jullie ook nog aan de vlijtige liesjes? Veel water en mest geven, want een plant die zo snel groeit en zoveel bloemen kan krijgen heeft dat nodig. Als je denkt dat de bloem op z'n mooist is, dan meenemen naar school en laten keuren door de onderwijzer of de on derwijzeres. Je ontvangt dan 1,2 of 3 stempels. De puzzeltocht op 25 mei jl. was weer een sukses. We konden genie ten van een mooie wandeling met leuke vragen en het weer was ook geweldig. Ruim 250 kinderen en:puders liepen mee in de wandeltochtTot' de volgende keer. Hallo jongelui. Afgelopen donderdag hebben jullie allemaal een inschrijfformulier mee ge kregen voor Rollebol '86. Dit formulier moet zo snel mogelijk weer in ons bezit komen. Dit kunnen jullie doen door het mee te brengen naar de club. Maar om dat de meeste van jullie meedoen aan de jeugdavondvierdaagse kun je het ook bezorgen bij Beethovenstraat 10 (Sjang Vollenberg) Wie geen formulier heeft en toch mee wil doen kan dat nog doen op bovenstaand adres. Voor de goede gang van zaken nog enkele leuke punten. Rollebol '86 speelt zich af in Castenray, we gaan erheen met auto's en de leiding gaat ook mee. De ouders kunnen daar in Castenray ook komen kijken. Het adres, Pastoor Verheggenstraat, dat is in Castenray de eerste weg rechts en me teen de eerste weg weer links. Vereniglngsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Komende weekend 6-7-8 juni organi seert de Volvo club regio Zuid een cam- peerweekend en tevens Volvo treffen op camping Jager im Grunewald te Maas hees aangegeven door pijlen. Hier zul len dit weekend diverse oude Volvo ty pen te zien zijn. Tevens wordt er zon dagmiddag en gezelligheidsrit verreden. Degene die de oude Volvo-typen een warm hart toedragen zijn van harte wel kom een kijkje te komen nemen. Inlich tingen F. Bonants tel. 04782-610. 'V;. Kontakldag Op zondag 8 juni a.s. worden Imkers verwacht bij Toon Muller, Ooster thien- weg 16a te Oostrum om ongeveer 10.30 uur om wetenswaardigheden uit te wis selen. Hierbij roepen wij alle clubleden op om de clubavond van 12 juni bij te wo nen. Tijdens deze avond wordt het hele activiteitenschema (t.b.v. de viering van het 25-jarig jubileum) besproken. Wij vragen U, uw agenda mee te brengen omdat er nogal wat werkzaamheden in gepland dienen te worden. Om een goed verdeling van werkzaamheden te waar borgen wordt uw aanwezigheid ten zeerste op prijs gesteld. Aanvang 20.00 uur. Plaats: activiteitencentrum „De Kemphaan" Kennedyplein 1 Venray. De fancy-fair van Comeo, het Comité voor Missie- en Ontwikkelingshulp, op de terreinen van PVC, St. Servatius wordt dit jaar gehouden op zaterdag 5 en zondag 6 juli. Dit in verband met het feit dat in juni, de maand waarin nor maal de fancy-fair wordt gehouden, de wereldkampioenschappen voetbal plaatsvinden en op de televisie worden uitgezonden. De organisatoren van de fancy-fair verwachten te grote concur rentie van de tv en hebben daarom hun festiviteit uitgesteld. De jaarlijkse fancy-fair vormt de grootste bron van inkomsten voor Co meo. Met de opbrengst worden missio narissen over de hele wereld rechtstreeks Financieel gesteund. De werkgroep Co meo Venray bestaat inmiddels ruim 20 jaar. In augustus 1965 werd het initiatief genomen door een groep jongere Broe ders van Liefde. A.s. zondag 8 juni oefenen schiten op de schuttersweide in de Endepoel aan vang 11.00 uur. Zondagmiddag is er een 5-x6 schietwedstrijd te Siebengewald. Bijeenkomst om 15.15 uur bij het Gilde- huis cafe Klomp aanvang van de schiet wedstrijd 16.00 uur. Tevens verleent het muziekkorps van DSV medewerking aan de intocht en het Défilé van de avondvierdaagse. Opstellen en vertrek optocht 16.45 uur. Het oefenprogramma voor de schiet wedstrijden in de maand juni is als volgt: Donderdagavond 12 juni 19.30 uur. Zondagmorgen 15 juni 11..00 uur. Woensdagavond 18 juni 19.30 uur. Donderdagavond 26 juni 19.30 uur. Zaterdag 21 juni houden we een vier tallen schietwedstrijd. Op deze middag moeten alle leden meehelpen. Noteer deze datum alvast. Zondag 22 juni wordt het 2e Bonds- feest gehouden van de bond Juliana te Maasbree. Zondag 29 juni wordt St. Jan gevierd met een plechtige Gildemis in de Vredes kerk. St. Elisabelhziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplatenpro- gramma zoals dat gisteren was uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tol 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Onder ons". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Elke le, 3e en eventueel 5e donderdag van de maand houdt het FNV info team spreekuur in wijkcentrum „De Kiosk" in wijk het Brukske te Venray vanaf 18.30 uur. Het info team is er voor alle leden welke lid zijn van een FNV bond. U kunt bij ons met al uw problemen te recht, of het nu het invullen van een stu dietoelage, huursubsidie, of belasting formulier is, of voor het op laten maken van een loonberekening. Verder nog bij onduidelijkheden over uitkeringen of problemen bij (dreigend) ontslag of in trekking uitkering. Het FNV info team doet meer voor U dan U denkt, of ver wacht. Als U naar het spreekuur toe komt is het erg belangrijk dat U alle ter zake doende stukken meebrengt, dit be vordert de behandeling van uw geval. Vooral de laatste tijd komt het regelma tig voor dat de mensen pas op de aller laatste dag naar ons toekomen om bv. een beroep cq bezwaar in te stellen. In dergelijke gevallen is het voor ons niet altijd meer mogelijk om de tijd daar voor vrij te maken. Veelal heeft men zelf al een maand de tijd gehad om naar ons toe te komen. Is de datum verstre ken dan kan noch het info team noch de rechtskundige dienst FNV of welke an dere instantie dan ook nog iets voor u doen in dat geval. Voor spoedgevallen kunt U naar de coordinator bellen van ons Info team Dat is J. Versteegen tel. 04780-87312 (alleen van 18.00-19.00 uur) of naar uw eigen vakbond. Voor adressen e.d. zie Venray van A. tot Z. blz. 36 37. Het Mannenkafee Venlo e.o. organi seert op maandag 9 juni alweer zijn laatste avond van het seizoen 1985-1986. Het betreft hier een Video-avond met de film Falling in Love met in de hoofdrol len Meryl Streep en Robert de Niro. Er zal geen entree geheven worden. De avond vindt, zoals altijd, plaats in Kol- lektief Kafee „de Splinter" Dominica- nenstraat 6 in Venlo (achter C&A), en begint om 20.30 uur. Binnenkort zullen wij ons programmaboekje voor het vol gend seizoen gaan maken, indien U dit kosteloos wilt ontvangen en U nog niet in onze adressen bent opgenomen, laat het ons even weten en U zult dit t.z.t. ontvangen, of kom naar de video-avond en maak kennis met het Mannekafee. Voor informatie kunt U bellen met Christian Severijns, tel. 04704-3466 of Herman Cuenen, tel. 04780-81641. De 105e Limburgse Bedevaart naar Lourdes, die plaats vond van 23 t/m 30 mei is voor de treinreizigers wel zeer zwaar geweest. Zowel op de heenweg als op de terugweg had men te maken met stakingen van de Belgische Spoorwe gen. Via Duitsland/Luxemburgse grens kwam men in Parijs op Frans grondge bied. Dit hield in een vertraging van vele uren. Bij aankomst in Lourdes werden we geconfronteerd met de aanwezigheid van 35.000 militairen, afkomstig uit alle delen van Europa, maar ook uit Canada. Deze militairen zorgden voor veel show en muziek, maar trokken ook de macht aan hun zijde. De organisa toren van de Limburgse Bedevaart zorg den echter steeds dat de diensten door gang konden vinden, al werd een pro gramma soms meerdere malen veran derd. Maar desondanks kunnen we terug zien op een zeer geslaagde bedevaart. De eensgezindheid onder de tachtig Venrayse mensen was uitstekend. De weersomstandigheden waren over het algemeen goed. De regen op woensdag en donderdagmorgen kon de goede stemming niet meer breken. Over enige tijd organiseren wij weer onze traditionele foto/dia-avond, maar daarover hoort U t.z.t. meer. Eerst staat onze jaarlijkse huis-aan- huis-kollekte op het programma, n.l. van 23 t/m 29 juni. Nieuwe medewer kers zijn altijd welkom. Men kan zich ook reeds opgeven voor de september-bedevaart bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575. Grote aandacht krijgt dit jaar de Kinderbedevaart in oktober. Al in een vroeg stadium zal worden begonnen met de organisatie hervan. Tot slot: Bedankt alle deelnemers aan de 105e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Wij hopen dat deze pelgrims tocht nog heel lang als een goede her innering U bij mag blijven. Zaterdag 7 juni We zingen de mis van 19.00 uur in de Grote Kerk. Zondag 8 juni We zingen de gezinsmis van 11.00 uur. We zijn om 10.30 uur in het zaaltje in Uniform. Dinsdag 10 juni Koorrepetitie om 18.30 uur. Geen fluit- groepje. Vergadering beleidsgroep om 20.00 uur bij mevr. Willems. Kinderen of ouders die nog foto's wil len bestellen van het lustrum, kunnen dat zondag a.s. doen na de gezinsmis in het zaaltje. Dit weekend zingt het koor twee keer en is er de koorcollecte. We hopen jullie allemaal te zien, want jullie weten dat dit ons laatste optreden is voor dit seizoen. Tot zaterdag. Oud koorleden zaterdag 14 juni a.s. bekijken we de fo to's en de video van het Lustrum. We hopen jullie te mogen begroeten in hel repetitiezaaltje, om 19.30 uur. Tot dan. De vorig jaar opgerichte derde Ven rayse Bridgeclub „Harten Drie" heeft haar eerste clubcompetitie er op zitten. Vorige week was de laatste competitiea vond. „Harten Drie" kan terugzien op een geslaagd clubjaar. Werd er afgelo pen wedstrijdjaar nog gespeeld in twee groepen; met ingang van het competitie jaar 1986/1987 zullen er drie groepen deelnemen t.w. rood, groen en blauw. De uitslag luidt als volgt: Groep rood: 1 Heren Arts-de Hoog (clubkampioen) 2 Mw. van 't Reve-Hr. Vaessen 3 Heren Maarseveen-van Thiel Groep groen: 1 Echtpaar Tan 2 Dames Coenen-Janssen 3 Mw. Thijssen-Hr. Martens De winnaars kregen de gebruikelijke onderscheiding in goud zilver of brons aangeboden, terwijl de kampioen, het duo Arts-de Hoog, in het bezit kwam van de wisselbeker. De V.V.D. afdeling Venray - Meerlo - Wanssum. hield afgelopen donderdag 29 mei een historische ledenvergadering. Na de gebruikelijke mededelingen notulen jaarverslagen van secretaris en penningmeester, welke allen de goed keuring van de vergadering wegdroe gen, kwam het punt: Opsplitsing van de afdeling in een afdeling Venray en een afdeling Meerlo-Wanssum aan de orde. De afgelopen 4 jaren was langzaam maar zeker naar dit punt toegewerkt door een speciaal daarvoor opgerichte werkgroep. Na het meedoen van de af deling aan de gemeenteraadsverkiezin gen in maart 1986, was de volgende logi sche stap uiteraard, en zelfstandig wor den van de afdeling. Onder voorzitter schap van Herman Mathijssen zal een voorlopig bestuur de definitieve oprich ting verder voorbereiden. De voorzitter van de afdeling Venray, mocht namens zijn afdeling Venray, mocht namens zijn afdeling, een bescheide Financiële bijdrage als startkapitaal meegeven. Vervolgens kwam de bestuurssa menstelling van de afgeslankte afdeling Venray aan de beurt. Na 12 jaar trouwe dienst was de beurt van aftreden aan Jan Ruyten, die statutair niet meer her kiesbaar was. Woorden van dank verge zeld van en passend geschenk in de vorm van de Venrayse schaapheder, vie len hem ten deel. Bestuur en leden laten deze nestor uit haar midden node gaan. Door hem te benoemen tot stemgerech tigd afgevaardigde naar de vergaderin gen van de Ondercentrale en Kamercen trale zal hij toch regelmatig officieel na mens de afdeling Venray optreden. Tot zijn opvolger werd gekozen de Heer Ruud Poels. Ook Mevr. Ida Korbee- Bertelsman verlaat het bestuur van de afdeling Venray. Zij zal in de afdeling Meerlo-Wanssum de secretariaatswerk zaamheden op zich nemen. Na de pauze volgde een levendige discussie over de V.V.D. en de toekomst welke door de gaande en de komende vice-voorzitter uitstekend voorbereid en geleid werd. Op donderdag 12 juni a.s. organiseert het COC-Venray een Themaavond. Dit wordt een avond ter voorbereiding op de homodemonstratie op 28 juni te Utrecht. Er wordt een videoband ver toont met als titel „Grenzen in bewe ging". Daarna worden er afspraken ge maakt over wanneer en hoe we naar Utrecht gaan. Het zou fijn zijn als we met zoveel mogelijk mensen naar Utrecht gaan. Je bent van harte welkom in OJC Dingus, Hoenderstraat 10 Aan vang: 20.00 uur. In ons afdelingsblad „De Kletspo(o)t" van juni vind je alle informatie over de Roze Week die loopt van 21 t/m 28 juni in Utrecht. Boven dien uitgebreidere informatie over bo venstaande themaavond. Je kunt dit nummer aanvragen via postbus 316, 5800 AH Venray, waarna je het gratis thuisgestuurd krijgt. A.s. maandaga vond 9 juni om 20.00 uur is er weer een vergadering in het gebouw van J.M.W. Hoenderstraat 33. Ook hier ben je uite raard van harte welkom. A.I. is ernstig bezorgd over de mens- senrechtensituatie in Zuid Korea. Men sen worden gearresteerd en berecht om dat ze, op vreedzame wijze, gebruik hebben gemaakt van hun recht op vrije meningsuiting. Mensen worden gemar teld. Mensen krijgen geen eerlijk pro ces. In gevangenissen heersen onmense lijke toestanden. A.I. heeft vorig jaar augustus aanbe velingen gestuurd naar de regering van Z. Korea, ter verbetering van de men- senrechtensituatie. Tot op heden is er niet gereageerd. A.I. is nu een grote ac tie begonnen om de regering te bewegen de aanbeveling na te volgen. Zaterdag 14 juni bent U in de gelegen heid deze actie te steunen. Wij staan dan vanaf 11.00 uur met eens stand in de Grotestraat. Er ligt informatie over Zuid Korea en er ligt een petitie ter on dertekening. In de stand ligt ook het adras van Paik Oh-kwan, de gewetens gevangene uit Z. Korea die onze groep heeft geadopteerd. We zouden het op prijs stellen als veel mensen hem een va kantiegroet zouden sturen. Van een vrij gelaten gewetensgevangene weten we hoeveel dat betekent, dat mensen aan je denken. Paik Oh-kwam zit al meer dan 10 jaar vast. Veel aandacht voor de mensenrechten in Z. Korea kan juist nu positieve invloed hebben omdat Z. Ko rea in 1988 de Olympische zomerspelen organiseert en de publieke opninie speelt in grote rol in dat gebeuren. Inl. over Amnesty Jeanne Beeks tel. 077- 663208.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 15