HINDERWET 10e FIETSDRIEDAAGSE 26 27 28 MEI VENRAY Kermis Leunen Raads vergadering week uitgesteld Collektekalender Verklaringen van geen bezwaar Afsluiting overweg ftEGREATIEFi HANDBALTOERNOOI VOLLEYBAL TOERNOOI 6e NATIONALE BUITEN VOLLEYBALTOERNOOI Politiehonden wedstrijd 18e wielerronde van Overloon A.V. VENRAY Uitstekende beurt Orkestvereniging Venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak DEELNAME VOOR IEDEREEN MOGELIJK (jonger dan 12 jaar onder begeleiding) INSCHRIJVINGEN EN START BIJ SPORTHAL "DE WETTELING" VANAF 17.30-19.00 uur. INSCHRIJFKOSTEN PER DAG 2,- VOOR DRIE DAGEN 5,- HERINNERING VOOR IEDERE DEELNEMER ORGANISATIE: Comité Recreatiesport Venray in samen werking met Touren Wielerclub Oostrum. INFORMATIE: afdeling Sportzaken en Recreatie Gemeente Venray (tel.: 83838 tst 244) KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dal door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 14 mei 1986 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: M. Janssen, Peelweg 17 te Ys- selsteyn (Lb) voor het uitbreiden en wij zigen van een varkensmesterij en legkip- penhouderij gelegen aan de Peelweg 17 te Ysselsteyn (Lb.); P.W.J. Philipsen, Timmermanns- weg 82 te Ysselsteyn (Lb) voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een mestkuikenhouderij gelegn aan de Tim- mermannseweg 82 te Ysselsteyn (Lb). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 22 mei 1986 tot 22 juni 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 22 juni 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 2-1 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tol schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 22 mei 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, op 14 mei 1986 vergunning is geweigerd ingevolge de Hinderwet naar aanledeiding van de aanvraag van L.P.M. Thoone, Meersel- sepeel 3 te Ysselsteyn (Lb) voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij en mesterij gelegen aan de Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn (Lb); De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 22 mei 1986 tot 22 juni 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 22 juni 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager- b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d: enige-andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 22 mei 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene- en economische zaken A. de Blaaij. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 mei 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van hel bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. het bouwen van een berging aan de Herik 14 te Venray t.n.v. F.A.J. Schmëetz; het aanbrengen van een overdekt terras aan Nassauplein 6 te Venray t.n.v. J.H.J.G. Kessels; het plaatsen van een tuinmuur aan Kempweg 1 te Venray, t.n.v. Woning bouwvereniging Noord-Limburg, Pla taanstraat 15 te Venray; het bouwen van een bijkeuken (serre) aan Vullingsstraat 58 te Leunen, t.n.v. A.M. Langenkamp; het bouwen van een bijkeuken (serre) aan Vullingsstraat 56 te Leunen, t.n.v. L.J.M. Reinljes. Venray, 22 mei 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende' aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een volière dui ventil aan de Looierij weg 2 te Oostrum, t.n.v. W.j.M. van Dinther; het bouwen van een garage aan de Dionisiusstraat 22 te Oirlo, t.n.v. A.W.H. Fleurkens. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 23 mei 1986 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 22 mei 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Komend weekeinde is het kermis in Leunen. Vanaf zaterdagmiddag 24 mei tot en met dinsdagavond 27 mei laat in de avond kan de kermis worden bezocht op het terrein bij het gemeenschapshuis in Leunen. De kermis gaat op zaterdag om 16.00 uur open, op zondag om 11.00 uur en op maandag en dinsdag om 16.00 uur. In verband met de instelling van de raadscommissie en de benoeming van de leden daarvan en diverse benoemingen in andere commissies en instituten wordt op 3 juni een raadsvergadering gehouden. Het bleek niet mogelijk alle voorstellen en voordrachten hiertoe ge reed te hebben indien de raadsvergade ring zal worden gehouden op 27 mei a.s. Daarom een week uitstel. Op 24 mei Don Bosco Leunen (plaatselijke aktie in het kerkdorp Leu nen in het kader van het jeugdcollecte- wezen. van 26 mei tm 8 juni. Nederlands Rode Kruis (landelijke aktie. Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan.. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 16 mei aan het gemeente bestuur verzonden de navolgende ver klaringen van geen bezwaar, zoals be doeld in artikel 19 of artikel 15, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woningwet, wel ke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het herbouwen van een woning met garage aan de Veulenseweg 2 te Veulen, t.n.v. mevr. C.P.M. Janssen- Martens; het bouwen van 5 premie B- woningen aan het Look te Venray, t.n.v. bouwbedrijf J. Raedts en Zn. c.v. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 22 mei 1986. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. In verband met werkzaamheden is het nodig dat navolgende overwegen in de gemeente geheel afgesloten moeten wor den. Maandag 26 mei overweg: Witte Ven- nenweg. Dinsdag 27 mei overweg: Geu- nenhoekweg. Woensdag 28 mei over weg: Meerloseweg. Donderdag 29 mei overweg: Boddenbroekerloop. De werkzaamheden zullen plaatsvin den van 7.30-16.00 uur, behalve op don derdag 29 mei van 7.30-11.30 uur, of zo veel langer of korter als noodzakelijk zal blijken. Alle overwegen worden vol gens overeenkomst door de gemeente Venray afgesloten. In het kader van de rekreatieve handbalsport organiseert Handbalvereniging Manual op zondag 22 juni a.s. voor de 7e maal een Er zal gespeeld worden op de grasvelden van Sportpark „De Wieën" Dit handbal gebeuren mag zich verheugen in een stijgende belangstelling ge zien het telken jaren grote wordende aantal inschrijvingen. Sportiviteit en re creatie worden op gepaste wijze gecombineerd. Zo krijgt elk team traditio neel een vlaai en wordt er in de middagpauze een wedstrijd gespeeld tussen de dan aanwezige kinderen. Deelname kan geschieden door teams gevormd uit families (sport)verenigingen, bedrijven of instellingen of gewoon uit vrienden- en bekendenkring. Enkele regels die in acht genomen moeten wor den zijn: Een team bestaat uit minimaal 8 spelers(sters) Per team mogen maximaal 3 geregistreerde leden van het Ned. Handbalverbond spelen. In elk team spelen minimaal 2 dames of heren. Gespeeld wordt volgens de regels van het Ned. Handbalverbond. Het inschrijfgeld bedraagt f 25,- per team. Hebt U interesse om aan dit gezellige en sportieve gebeuren deel te nemen, kunt U zich aanmelden d.m.v. onderstaand inschrijfformulier vóór 6 juni op te sturen naar J. de Jonge, Sambastraat 11, 5802 CH Venray. Telefonische inlichtingen kan men verkrijgen via tel. 04780-84953 of 87611. Een groeiende afdeling recreatie handballers(sters) is o.m. het gevolg van dit toernooi. Overigens kan men bij Manual in elke categorie terecht om de handbalsport te beoefenen. De jongste actieve leden zijn jongens en meisjes van 6 jaar, de oudste dames en heren veteranen ca. 50 jaar. Zij die graag kennis willen ma ken met de handbalsport kunnen kontakt opnemen met M. den Hoedt, tel. 04780-84932 AANMELDEN Adres:Woonplaats; Postcode:Telefoonnr.:.. Wenst deel te nemen met aan het recreatief handbaltoernooi op 22 juni 1986 Kleur tenue:broek Handtekening In het kader van de sportieve recreatie alsmede de eigen verenigingsaktivitei- ten, organiseert de volleybalvereniging ROOYSE VK op zaterdag 7- en zon dag 8 juni 1986 het inmiddels SPORTPARK „DE WIËEN" ZUIDSINGEL VENRAY Op beiden dagen zullen totaal 100 teams aan dit groots evenement deel nemen. Gespeeld wordt er o.a. in de categorieën RECREANTEN HEREN DAMES GEMENGD FAMILIETEAMS en dit jaar voor het eerst ook BEDRIJFSTEAMS. Deze teams spelen hun wedstrijden op zaterdag 7 juni. Op zondag 8 juni vin den de wedstrijden plaats van de teams die in NEVOBO verband uitkomen in de jeugdklasse alsmede de derde t/m de eerste klasse. Het toernooi zal worden gehouden op het sportcomplex van sportpark „de Wieën" en start beide dagen om 10.00 uur. Deelnamekosten f 30,- per team. AANMELDEN t/m 31 mei a.s. Een uniek gebeuren tijdens de af scheidsreceptie van de gemeentelijke voorlichter G. A. Schütte, was het aan bieden van een speciale voor deze gele genheid gemaakte ,,Peel en Maas". Het was 'n gezamelijke produktie van Peel en Maas en het Dagblad voor Noord Limburg (Jac Penris). Zij erden daarbij geassisteerd door de initia tiefnemer drs. A. de Blaaij, hoofd van Hoofdafdeling Algemene Zaken en Economische Zaken van Venrays ge meentehuis. Zondag 25 mei a.s. organiseert P.H.V. „Bij Dag en Nacht" een nationale politiehondenwedstrijd. Het ochtendprogramma begint om 9.00 uur op het terrein, gelegen achter Inalfa aan de Smakterweg. 's Middags om 14.00 uur kunt U ge nieten van het spectaculaire stelwerk, wat de 9 combinaties die zijn vertegen woordigd u zullen laten zien. Eenieder is van harte welkom en de entree is gratis. STEEN DOOR RUIT BANKGEBOUW Met een baksteen werd een ruit ver nield van een bankgebouw aan de Ju- lianasingel. AUTO IN BRAND Op de Loonsedijk, naar later bleek op het grondgebied van de gemeente Vierlingsbeek, geraakte een personen auto, bestuurd door een inwoner van Venray door onverklaarbare oorzaak in brand. De brand kon worden geblust, maar de auto was ernstig beschadigd. Aanvankelijk was de Venrayse politie ter plaatse, maar omdat het grondge bied van de gemeente Vierlingsbeek was werd het onderzoek overgedragen aan de rijkspolitie van de post Overloon. Zondag 25 mei a.s. zal Overloon weer in het teken van de wielersport staan. Dan immers vindt de 18e wielerronde van Overloon plaats. Verscheidene lie den met dynamiet in hun kuiten gaan in het centrum van Overloon een spannen de strijd en een boeiend schouwspel le veren. De organisatie van deze luisterrij ke ronde is in handen van het plaatselijk Wielercomité en de R. en Tc. Wilhelmi- na uit Eindhoven. De wedstrijden worden gereden over eenkomstig de reglementen van de KNWU. Het parcous is als volgt: Ire- nestraat, Generaal Whistlerlaan, Past. van Boxtellaan, Theobaldusweg, Ire- nestraat. Om 12.00 uur starten de Nieuwelin gen, die 40 km moeten pedaleren. Om 13.15 uur mogen de juniores hun beste beentje gaan voorzetten. Voor hen is een afstand van 60 km weggelegd. Om 15.00 uur vertrekken de amateurs, die een traject van 90 km voor de boeg heb ben. De winnaar van deze laatste cate gorie wordt de gelukkige bezitter van de fraaie Overloon Museumbokaal. Diver se streekrenners zullen in Overloon van de partij zijn. Bij de nieuwelingen zijn dat o.a. M. v.d. Hove uit Siebengewald en G. Schim uit Boxmeer. Bij de junio res zien we o.m. B. van Aarle uit Otter- sum, J. Boonen uit Belfeld, Fr. Hof- mans, M. Lemmen en Fr. Verheyen uit Horst. In de amateurronde treden aan Th. Heynen uit Maashees, J. Heynekamp uil Siebengewald, P. Lichteveld uit Ble- rick, R. Mulders uit Well. R. Paffen uit Gennep, G. Relouw uit Bergen, M. Theunissen uit Venray, G. Wijers uit Afferden Lb, W. Willems uit Broekhui zen, L. Gerards, P. Janssen en R. Vriens uit Tegelen en vele andere vedet ten. Het Overloons Wielercomité hoopt dat zondag 25 mei a.s. vele sportliefheb bers uit onze en andere contreien aller gisch blijken te zijn voor de wielermi- crobe. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Euregio te Luik In Luik nam Sandra Hofmans suc cesvol deel aan de Euregiowedstrijden. Op de 800 m klasseerde ze zich als 2e in de nieuwe recordtijd van 2.23.5. Win nares werd Anja Janssen (Belgisch Lim burg) in 2.23.1. Dwars door Beegden De 2e editie van de 10 km loop „Dwars door Beegden" is voor onze mensen een succes geworden. De 10 km werd gewonnen door onze Rekreatie- loper Chris Beurskens. Chris Beurs- kens, momenteel in blakende vorm, noteerde 33.11. Paul Coppus werd 2een noteerde eveneens een goede tijd n.l. 33.45. Bij de Dames werd Annie Coppus 3e in 44.23. Twan Janssen liep de 5 km en werd 15e in 18.13, hetgeen ook voor Twan een uitstekende tijd was. Trainen: Dinsdag: 18.39-19.45 techn. training; tot 21.00 looptraining senioren en jun. AB. Woensdag: 19.00-20.00 Pupillen; 19.ÖÖ- 20.30 Jun. CD. Donderdag: 19.00-20.30 senioren en jun. AB, recreatiegroep. Vrijdag: 19.00-20.30 jun. CD. Zaterdag: 10.00-11. Pupillen; 11.00- 12.00 vrije trainingg. Wedstrijdagenda: 24 mei Pup. en Jun. CD comp. te Ge- mert. Vertrek 12.00 uur. 25 mei Comp. Sen. te Kerkrade. 25 mei Dreefloop 15 km te Deurne. 27 mei Sen. en Jun. AB wedstrijden te Venray. Aanvanggg 19.00 uur. Met verbazing heb ik moeten consta teren dat de jaarlijkse uitvoering van de Orkestvereniging Venray in de schouw burg en w&t voor een uitvoering aan de aandacht van de pers is ont snapt. Een verzuim dat een enthousiaste toehoorder wil goedmaken. Wat het eerste opviel op zondag 4 mei, even voor half twaalf, was het enorme aantal belangstellenden dat maar net in de foyer van de schouwburg paste. Kennelijk hebben degenen die ook de drie vorige concerten bezochten voor goede mond-tot-mond reclame ge zorgd., en dit bleek zeer terecht. Dit vierde concert toonde duidelijk de stij gende lijn die de nu ook vier jaar oude/jonge O.V.V. te pakken heeft. Dit kan schriftelijk middels onderstaan inschrijfformulier alsmede telefo nisch. Men dient zich te wenden tot: MEVR. M. WILLEMS, GOETZENHOF4, 5807 CC OOSTRUM tel. 04780- 80195. Onderstaand team neemt deel aan het volleybaltoernooi van de Rooyse VK op zaterdag 7 juni a.s.: Naam van het team: Recreanten Dames heren gemengd familieteam bedrijfsteam. Contactpersoon: Adres:Woonplaats:.... Postcode:Telefoonnr.: U doet toch ook mee, gezellig recreatief volleybal Voor de kinderen is er op beide dagen een luchtmatras Het symfonieorkest begon het con cert met enkele door de Russische com ponist Liadow bewerkte volksliederen. Hoewel merkbaar was, dat de strijkers- sectie in vergelijking met voorgaande jaren was uitgedund, toch een goede presentatie. Het „Klein Ensemble", bestaande uit acht fluittisten plus vedel, was met enkele werken uit de barok (Handel, Luzzaschi) een verrassing. De uitsteken de leiding en begeleiding van de nieuwe dirigente zorgde voor een mooie en punctuele uitvoering. Het laatste stuk vóór de pauze was zonder overdrijving het „klapstuk" van de ochtend. Hoorden we vorige jaren streekgenoten als solisten, ditmaal werd zelfs een plaatsgenote ontdekt: Mirjam Boon-Lerou speelde met verve het achtste pianoconcert van Mozart. Zij maakte er een gave uitvoering van, trok het orkest mee, en beide werden be loond met een langdurig applaus. Na de pauze toonde het Klein Ensemble dat er niet alleen vroeger (Giardine, Mozart) voor fluit werd ge componeerd, maar ook in deze eeuw (Werdin), en dat ook muziek uit onze tijd (Mc Cartney) voor fluit geschikt is. Het symfonieorkest besloot het concert met een symfonie van Gossec, waarin weer het tekort aan strijkers zich manifesteerde, maar overigens een goede uitvoering. Alles bijeen was dit een zeer geslaagd concert, met een afgewogen program ma, dat met veel aandacht voor de afwerking van de details werd uitge voerd. De O.V.V. liet blijken dat ook amateurs in het klassieke genre samen verfrissend muziek kunnen maken, en muziekminnend Venray kwam ruim aan zijn trekken. Een compliment aan de O.V.V., aan de dirigenten Laurens Boogaars en Ans Thijssen, en last but not least aan de soliste Mirjam Boon- Lerou is zeker op zijn plaats. Tot slot: dit orkest is aan alle amateuristische beoefenaars van de klassieke muziek in Venray en ruime omgeving van harte aan te bevelen! Gezien de kwaliteit van het gebodene moet men er in goede handen zijn wat betreft muzikale vorming, Naar ik van een bestuurslid van wie ook bijgaande foto afkomstig is ver nam, is versterking bij vrijwel alle in strumenten welkom. Een Enthousiaste Toehoorder

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7