S.V.VENHAY TERUG IN DE HOOFDKLASSE FEEST BIJ DEMAX Winkelen per rolstoel Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. ONA-VETERANEN BESTAAT 20 JAAR I LACOSTE CAESAR Noodweer Vanaf 26 mei t/m 8 juni 1986 houdt het Nederlandse Rode Kruis zijn jaar lijkse inzamelingsaktie. In Venray zal dit geschieden door vrijwilligers en vrijwilligsters van de afdeling Venray van het Rode Kruis, aangevuld met enkele vrijwilligers en contactpersonen uit de kerkdorpen. Alle medewerkers zullen met legitimatiebewijs en groten deels in uniform alle Venrayse adressen bezoeken voor een bijdrage voor het Ned. Rode Kruis. De helft van de op brengst is bestemd voor de afdeling Venray en komt de eigen inwoners van het gebied ten goede. Oud-Ajaxspeler Sjaak Swart in Venray Na een afwezigheid van iwee jaar is het eerst elftal van SV Venray er in geslaagd terug te keren naar de hoof- klasse. Na de 0-1 overwinning op het Se- venumse Sparta (zie elders in dit blad) was het kampioenschap een feit. Volgens velen een terechte kampioen. Het hele seizoen heeft Venray constant gespeeld en het team heeft slechts drie nederlagen behoeven te incasseren. Een echte terugval, zoals die bij de concur rentie wel te zien is geweest, heeft Ven ray niet gekend. Daardoor kwam het team pas na zeventien wedstrijden aan de kop van de ranglijst, om deze niet meer af te staan. TEAMGEEST Toch had Venray dit seizoen een trage start. Terwijl andere teams de nodige punten behaalden bleef Venray, mede door twee nederlagen tegen Heer en SCG, een beetje achter. Maar de spelers lieten het hoofd niet hangen. Trainer Ton Houben, die aan het begin van het seizoen een plaats bij de eerste vier tot de mogelijkheden achtte, hierover: ,,De resultaten vielen mij in die beginperiode wat tegen, maar de sfeer in de groep bleef goed". Hij voegde hier nog aan toe dat de sfeer meestal minder is als goede resultaten uitblijven. Het is o.a. deze teamgeest en saamho righeid geweest die Venray naar het kampioenschap leidde. Maar niet alleen saamhorigheid levert een kampioen schap op. Er moet natuurlijk ook ge voetbald worden. In vergelijking met twee jaar geleden toen Venray uit de hoofdklasse degradeerde, is dit team veel meer uitgebalanceerd. Noud Jans sen, Geert Litjens, Wim Vievermans en Theo Philipsen, die de centrale as van het elftal vormen zijn ware steunpilaren van het team. Vooral Theo Philipsen heeft in de tweede helft van het seizoen, zijn faam als spits dubbel en dwars waar gemaakt. TOEKOMST „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst" is een bekend gezegde. Ten op zichte van het team dat vier jaar geleden naar de hoofdklasse promoveerde, ligt de gemiddelde leeftijd van dit elftal stukken lager. Van deze spelers kan het Venrayse voetbalpubliek nog jaren ple zier hebben, tenminste als de huidige lijn wordt voortgezet. Dat dit niet zal gebeuren lijkt onwaarschijnlijk. De A- selectie heeft zich dit jaar kunnen hand haven in de landelijke competitie en de ze spelers hebben het afgelopen seizoen, met wedstrijden tegen betaalde jeugdspelers, een schal van ervaring op gedaan. Verder is de nieuwe trainer van Ven ray, Ruud Wouters, ook niet de eerste de beste. Zes jaar lang trainde hij hoofdklasser Geldrop. Zijn eerste sei zoen bij deze club, die toen ook vanuit de eerste klasse gepromoveerd was, le verde meteen een kampioens^pTwee latere kampioenschappen en een maal de landstitel bij de amateurs, volgden daarna. Een trainer met de nodige erva ring dus. Of hij dit ook met Venray waar kan maken? De tijd zal het leren. BEKER Ondanks het kampioenschap is het seizoen voor Venray nog niet afgelopen. A.s. zaterdag zal in Born aangetreden worden tegen het gelijknamige team, in de kwart-finale van het Limburgse be kertoernooi. Een lastige tegenstander die het kampioenschap in de tweede klasse net misliep en tweede werd achter Volharding uit Vierlingsbeek. Nu de druk van de ketel is kan Venray zich he lemaal op deze bekerstrijd richten en wie weet, misschien zit er een „dubbel" in. HULDIGINGSWEDSTRIJD De geplande wedstrijd tegen Ajax krijgt nu extra glans, door hel behaalde kampioenschap. Op zaterdag 31 mei zullen beide teams op sportpark „De Wieën" aantreden. Ajax zal dan met de voltallige selectie, dus ook met de schei dende spelers Vanenburg en Koeman, aantreden. Ook trainer Johan Cruijff zal van de partij zijn. ,f J Om half twee die middag zullen twee jeugdteams van Venray een voorwedstrijd spelen. Daar na, rond 14.20 uur, zal het Para Team Zuid-Limburg een demonstratie geven. Een van de parachutisten zal de wedstrijdbal, geschonken door Tuin centrum Thuylshof, naar beneden bren gen en aan de scheidsrechter overhandi gen. De wedstrijd begint om half drie. Geadviseerd wordt, om kaarten voor deze wedstrijd, in de voorverkoop te ko pen. Dit kan a.s. zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur in clublokaal „Den Boggerd" (De leden krijgen korting!) Verdere voorverkoopadressen (zonder korting!) zijn: sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22, sigarenmagazijn Van Dijck, Langstraat, Stomerij Veltum, winkel centrum Veltum, Lectuurhal, Gro testraat, NCB-bank, Patersstraat. De huldigingswedstrijd zal muzikaal omlijst worden door de Koninklijke Harmonie Euterpe. Bij de politie kwam een melding bin nen dat een drietal knapen zich in het centrum verdacht ophielden. Een van hen was in het bezit van een koevoet. Het gelukte de politie de jongelui in Ysselsteyn aan te houden. Het waren goede bekenden van de politie, afkom stig uit Eindhoven. Ook de koevoet werd aangetroffen. Na ingesloten te zijn geweest bekende het drietal van plan te zijn geweest sigarettenautomaten te kraken. Door dat een oplettende getuige de politie tipte kon die kraak geen doorgang vin den. Later is het drietal huiswaarts ge zonden. Vorige week vrijdag werd bij Demax Technics b.v. de showroom geopend van de Technische Handelsonderne ming Demax. Met de start van deze Handelsonder neming hoopt Demax Technics een ver dere stap te kunnen zetten naar een uit gebalanceerd en succesvol aktiviteiten- pakket. Demax Technics ontstond in 1983 op initiatief van een viertal werknemers van Rank Xerox. Op grond van concern- overwegingen besloot Rank Xerox des tijds de onderdelenproduklie te beëindi gen. Om te voorkomen dat de toeleve ring van deze produkten van buiten de regio moest komen, hebben de vier ini tiatiefnemers onderzocht in hoeverre de gestopte aktiviteiten binnen de regio voortgezet konden worden. Dal resul teerde uiteindelijk in de' oprichting in Demax Technics. Inmiddels is dat werkterrein wel uit gebreid en houdt men zich specifiek bezig met de ontwikkeling, fabricage en verkoop van apparaten ten behoeve van de totale industrie. Op de volgende markten is men nu al aktief, kantoormachines, electrotech- nische industrie, de apparatenbouw, de agro-machinefabrieken en de auto industrie. Een nieuw produkt staat thans op stapel en werd tijdens de feestelijke ope ning ten doop gehouden, het „QU1CK- WHEEL", een vinding welke de auto mobilisten met bandenpéch snel uit de problemen kan helpen. Tijdens de onlangs gehouden cara vancontrole werd reeds met die Venray se vinding gedemonstreerd, welke wordt ondersteund door de ANWB en Veilig Verkeer Nederland. Caravanfabrikant KNAUS wil het Quick-Wheel" stan daard in alle caravans gaan leveren. Demax exporteert reeds 1/3 van haar produkten over de grenzen. Momenteel zijn 100 personen in dit bedrijf werkzaam. STARTERS De heer A. de Blaaij, hoofd Econo mische Zaken van de gemeente Venray kreeg nu de kans om voor een zeer select gezelschap, waaronder veel vertegen woordigers van alle Venrayse indus trieën, eens duidelijk te stellen dat star tende ondernemers succesvol kunnen zijn. In drie jaar tijds zijn in het rayon Venray van het Gewestelijk Arbeids bureau 3500 nieuwe arbeidsplaatsen gecreëerd, Het werkloosheidspercen tage in deze regio is daardoor gedaald van 20,2 tot 11,6 procent. De heer de Blaaij sprak dan ook van een regionaal „Wirt- :haftswunder". Het aantal startei ie ondernemers in Venray (109 sinds 1982) was de laatste jaren het hoogste van Limburg; zelfs bijna gelijk aan dat van het drie keer zo grote district Maastricht. Van de starters in Venray heeft 69% de aan loopfase overleefd, een percentage wal landelijk op 40% ligt. Bij deze Venrayse starters zijn ook de winkelbedrijven meegeteld. Al met al zijn de kleine star ters goed geweest voor bijna 600 ar beidsplaatsen. Volgens de heer de Blaaij is er een schaduwkant bij het aantal arbeids plaatsen, nu de vraag groter is gewor den dan het aanbod geschoold perso neel. Om aan de vraag tegemoet te komen zijn er samen met de gemeente Venray initiatieven genomen om te komen tot een opleidingsinstituut voor kantoor innovatie en een stichting beroepsoplei dingen. Eerstgenoemd instituut heeft tot nog toe 121 langdurige werklozen opgeleid. waarvan er ruim 100 een vaste werk kring hebben gevonden. De 33 mensen die bij de stichting beroepsopleidingen lassen en spuiten hebben geleerd, hebben allemaal werk gekregen. De heer de Blaaij was blij en trots dat de gemeente Venray ook met de start van Demax kon helpen. INDUSTRIËLE CLUB De heer Stolman, voorzitter van de Industriële Club had mede aan de wieg van dit bedrijf gestaan, omdat alle vier de initiatiefnemers tot de werkers van Rank Xerox hadden behoord. Dat het afstoten van werk bij Rank Xerox een begin was geweest voor de start, vond hij een goede zaak. LIOF Voordat Ir. P. Niessen direkteur van het LIOF tot de officiële openingshan deling overging, moest hij nog eerst kwijt, dat toen in 1983 de aanvrage van de gemeente Venray binnenkwam om medewerking aan dit startende bedrijf, hij getroffen was door de klare taal van de gemeente Venray. Vier pagina's was de aanbeveling van oe gemeente Venray grool. Men verklaarde toen reeds van een levensvatbaar bedrijf te spreken, welke binnen de 3 jaar zou kunnen uit groeien tot een bedrijf van 70 perso neelsleden en een omzet van 10 miljoen gulden per jaar. De cijfers van toen zijn nu reeds achterhaald. Demax is een voorbeeld voor velen, wat initiatief, doorzettingsvermogen en vooral kei hard werken vermag. Maar óók, om bereid te zijn met de klant aan tafel te gaan zitten om samen een produkt te maken. bij: Grotestr. 2 Venray tel. 10943 Gasthuisstr. 28 Venlo tel. 541960 In de nacht van dinsdag op woensdag werd Venray getroffen door een hevig onweer, wat gepaard ging met de nodige wateroverlast. Natuurlijk stond de krui sing Markstraat-Schoolstraat in de kortste keren blank. De omwonenden hopen dat binnenkort begonnen wordt met de vervanging van het stamriool waardoor dan in de toekomst de krui sing gevrijwaard wordt van waterover last. Bij de politie kwamen vele meldingen binnen van omgewaaide bomen, afge waaide takken, en ook, dat een boom op een woning aan de St. Anthoni- usstraat viel en schade aan de woning bezorgde. De brandweer moest in aktie komen om ondergelopen kelders van de wate roverlast te ontdoen. Ook de liftschacht van de Patershof was onder water gelo pen. INBRAKEN IN VIER WONINGEN In de nacht van dinsdag op woensdag is op brute wijze ingebroken in vier kort bij elkaar liggende woningen aan de Overloonseweg. De dader heeft kenne lijk gezocht naar geld, want sieraden en radioapparatuur werden ongemoeid ge laten. De buit bedroeg in totaal onge veer honderd gulden. De schade aan de achterdeuren was groter. POLITIE KWAM NET TE VROEG Een krantenbezorger zag in de vroege morgenuren op het fietspad in Vrede- peel een gewonde reegeit liggen. Hij gaf dat door aan de politie, maar die kon ter plaatse niets vinden. Maar al zoekende troffen ze anderhalve kilo meter verder twee mannen aan, die net iets in hun vrachtauto wilden laden. Dat bleek de toen reeds dode reegeit te zijn. Zij verklaarden het dode dier naar een hun bekende „Wietske" te willen bren gen. Maar wie die „Wietske" zou zijn, dat konden de politiemannen niet te weten komen. Voor de zekerheid namen zij de reegeit mee en deponeerden deze bij een poelier. WIELDOPPEN ONTVREEMD Van een op een parkeer terrein te Merselo staande personenauto werden de sierwieldoppen ontvreemd. Voor de eigenaar een minder prettige herinne ring aan de „Aid Merselse Dag". KAT IN KONIJN EN KLEM De politie moest een kat welke in een konijnenklem gevangen was, bevrijden. De klem stond in de Dyonisiusstraat te Oirlo. Van de stroper, die de klem gezet had, was geen spoor te ontdekken. De klem werd door de politie in beslag ge nomen. RUGZAK ONTVREEMD In een onbewaakt ogenblik werd uit een cafetaria een rugzak ontvreemd. Daarin zaten alleen wat kledingstukken ter waarde van 150 gulden. Toch was de eigenaar ernstig gedupeerd. DURE KLANTEN Zondagmorgen kreeg een taxichauf feur opdracht om enkele „klanten" (man en vrouw) op te halen en deze ergens anders in Venray naar toe te brengen. Nadat beiden uit de taxi waren gestapt schopte de man zo maar even het portier dicht en bewerkte vervolgens de taxi met zijn vuisten. Een flinke deuk in het portier was het gevolg. De taxi chauffeur kon alleen maar maken dat hij weg kwam om meerdere schade te voorkomen. Het tweetal was niet nuch ter. Nu moet de politie maar achter de identiteit van deze twee klanten zien te komen om hun de rekening te kunnen presenteren. INBRAKEN IN GEPARKEERDE AUTO'S Op ruwe wijze is ingebroken in 2 aan de Past. v.d. Gaetstraat, en 1 aan de Ur- sulastraat geparkeerde personenauto's. In alle gevallen was het te doen om de aanwezige radio-apparatuur. De eigena ren zitten bovendien met een behoorlij ke breek-schade. Ook bij deze inbraken denkt de poli tie met dezelfde dader te doen te heb ben. De bevolking wordt dringend ge vraagd, om bij het zien van verdachte personen bij auto's, onmiddelijk de po litie daarvan in kennis te stellen. VANDALEN AANGEHOUDEN Middels een melding van het perso neel van de Nederlandse Spoorwegen, dat er twee personen bezig waren het vi aduct van over de Oirloseweg te beklad den stelde de poltie een onderzoek in, en na een achtervolging lukte het de poli tiemannen een van die vandalen aan te houden. Het bleek een 14 jarige Venray- naar te zijn. Later kon ook zijn kame raad een 15 jarige knaap uit Venray worden aangehouden. Zij verklaarden het spuiten met grafitti als hun hobby te beschouwen. Of deze jongelui ook be trokken zijn geweest bij het bekladden van muren bij de Foekepot, de gymzaal op het Brukske en de kerk 't Zonnelied wordt nog door de poltitie onderzocht. „Mevrouw, ik heb een paar kousen nodig...." „Waar vind ik de speelgoedafde ling?" „Ik wil een onderbroek voor mijn man hebben...." „Oh, kijk eens Mart, kaarsen, vind je dat niet leuk vooreen cadeautje?" „Juffrouw, mag ik dit corset even aanpassen?" „Nee, dit paar schoenen knelt te veel. Heeft U niet een maatje groter?" „Dit bloesje is te klein. Mag ik hel ruilen?" „Och, geeft U er ook maar drie tompoezen bij. Hoeveel is dat?" „Ga je mee koffie drinken, pa?" Losweg een Handjevol vragen en op merkingen gehoord in een groot waren huis. Vragen en opmerkingen van mensen die bezig zijn met iets waar ze niet bij stil staan, n.l. boodschappen doen, winkelen. Een gewone alledaagse bezigheid. Voor de één sleur en rompslomp mis schien. Voor de ander een gezellig uitje. Maar voor allen een bezigheid die ze op willekeurig welk tijdstip van de dag, van de week, van het jaar zouden kunnen uitvoeren. Eén keer per jaar kunnen diezelfde doodgewone vragen en opmerkingen in datzelfde warenhuis worden gehoord uit de mond van mensen voor wie bood schappen doen en winkelen geen dood gewone probleemloze alledaagse bezig heid is. Mensen b.v. die slecht ter been zijn, of rolstoelgebonden. Mensen die blind zijn of moeilijk praten en moeilijk te verstaan zijn. Kortom mensen voor wie openbaar vervoer en/of grote mensenmassa's een belemmering vormen. Mensen, dus, voor wie een speciale aanpassing vereist is om het boodschappen doen, het winkelen tot een mogelijkheid, een plezierige mogelijkheid maken. Eén keer per jaar wordt in veel grote warenhuizen in Nederland deze moge lijkheid geschapen, n.l. door middel van een speciale kijk-koopavond voor gehandicapte en bejaarde mensen en hun begeleiders. Een kijk-koopavond betekent ruimte, tijd en aandacht én speciaal vervoer voor een grote groep mensen die de rest van het jaar voor dezelfde bezigheid grotendeels van anderen afhankelijk zijn. Zo zet een groot warenhuis in Rotter dam jaarlijks zijn deuren open voor ca. 500 gehandicapten en bejaarden en hun begeleiders. Op een normaal geslo ten avondstaan 250 personeelsleden vrijwillig achter de toonbanken om deze aparte groep klanten te bedienen en bij hun keuze te helpen. Het Nederlndse Rode Kruis zorgt voor aangepast ver voer naar en van het warenhuis en stelt vrijwilligers beschikbaar om de bezoe kers in en uit auto's en rolstoelen te helpen en desgewenst te begeleiden. Ook wie met bed en al wil „shoppen" kan op deze avond aan zijn/haar trek ken komen. Voor eventualiteiten wordt door het Rode Kruis binnen een dokterskamer en rustkamer ingericht en buiten staan vrij willigers paraat om samen met de politie de verkeerschaos van af en aan rijdende auto's en rolstoelbussen te regelen. Brandweer en GG &GD houden even eens een oogje in het zeil. Een gebeuren waar weken van organisatie aan vooraf gaan. Al met al vult het warenhuis zich op zo'n avond met ca. 2000 mensen. Hoewel de vele duizenden bezoekers minder is dan normaal, kan men geen gevoel van leegte bespeuren. Uit de luid sprekers klinkt muziek. F.r hangt een sfeer van gezelligheid en op iedere etage kan men zich de geneugte van een gratis kopje koffie veroorloven. Menigeen maakt dankbaar gebruik van deze mo gelijkheid om even uit te blazen. „Och het is veel te kort", is een veel gehoorde en begrijpelijke verzuchting. Begrijpelijk, met name uit de mond van diegenen die van de lift afhankelijk zijn om van etage naar etage te gaan. Een lange rij van rolstoelers wordt gecon fronteerd met toch een behoorlijke wachttijd en daarmee het wegtikken van de kostbare winkeltijd. „Misschien zou het helpen als ze dit vaker organiseerden", zucht één van de wachtenden. „Ik heb nog een hele lijst af te werken" en ze wielt zich haastig in de lift die op dat moment arriveert. GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! 3 Vrijdag 30 mei a.s. vieren O.N.A.- veteranen uit Venray hun 20-jarig bestaan. Die dag zal om 19.00 uur een jubileumwedstrijd worden gespeeld in sportpark „De Wieën" tussen ONA veteranen en SV Venray 6. ONA veteranen zullen voor deze wed strijd worden versterkt door oud-Ajax- speler Sjaak Swart, die positief heeft gereageerd op een verzoek van het ONA-bestuur. Na de wedstrijd zal van 21.00 tot 22.'00 uur een receptie gehouden worden in clublokaal café-bar „De Klomp", Langstraat te Venray. Venzeifsprekend verwacht men daar alle oud-veteranen de hand te mogen drukken. ONA-veteranen werd opgericht in 1966, vanuit de voormalige voetbalclub „De Molenwiekers", door de heren P. v. d. Laar en H. Merkx. De veteranen- afdeling ging in 1970, na het ter zielen gaan van de hoofdvereniging, een eigen leven leiden, onder de aangepaste naam O.N.A., hetgeen betekent: „Ontspan ning na arbeid". Van de huidige ledengroep is meer dan de helft tussen 12'A en meer jaren lid, waaronder 3 personen die tegelijk met de vereniging hun 20-jarig jubileum vieren. Deze relatief lange lidmaat schappen zijn tekenend voor de plezie rige sfeer en vriendschap welke gedu rende de afgelopen 20 jaar binnen de vereniging aanwezig was, en nog is. De resultaten op sportief gebied waren dienovereenkomstig. Vele veteranen- toernooien werden gewonnen en ook de talrijke competitiewedstrijden werden met overwegend positief resultaat afge sloten. De wilskracht van deze toch betrek kelijk kleine vereniging, gesterkt door een hechte vriendschap, heeft door de jaren heen overwonnen, zowel in haar streven naar sportieve resulaten alsook on kontinïleit van deze bloeiende club. Met de viering van dit 20-jarig jubileum hoopt de vereniging niet alleen een succesvol tijdperk af te sluiten, maar meer nog aan het begin te staan van een minstens zo lange nieuwe periode. Boven: J. Claessens, W. Creemers, P. Kooien, M. Boonhof, H. Clephas, J. Mariens, H. Merkx. P. Vervoort, J. Schrooten, W. Linders. ders). Onder: (inzet: G. Linders), M. Arts, M. Sie bers, T. Staaks, Fr. Dols, M. Fassotte, J. Rozmanics.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5