Winkelsluiting in Venray nog steeds een grote puinhoop.... Ók Leenenl ^ToGTAEvsETZ^ER,li,^uDsEr tel!*82^727WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Orgelconcert Europees kampioenschap Model Stock-cars Uitslag Tweede Kamer-verkiezing in de gemeente Venray - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Grote schade bij vandalisme in het centrum HILHORfg Rheinlandthaler voor oud burgemeester Dittrich 't nam pnotovichc Geritskorenavond te Venray Verenigings- schieten bij schutterij 't Zandakker Cursus voor vrouwen in de bijstand DONDERDAG 22 MEI 1986 Nr. 21 HONDERDENZEVENDE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRAWKEN perehalfjaar jj12350cu?tsluitend bij vooruitbetaling BUITEN DE REGIO f 17.50 Voor alle soorten bloemen en perkplanten, kool-, sla-, knolselderij-, tomaten-, kruiden-, komkommer- en paprikaplanten, tevens potgrond kunt U terecht bij: PLANTENKWEKERIJ J. VAN DEN BEUKEN Krekelkamp 3 Wanssum Telefoon 04784 - 1629 Zoals we vorige week reeds gemeld hebben, zal er weer een orgelconcert plaats vinden op donderdag 29 mei a.s. in de Grote Kerk. De Bredase organist Tijn van Eyk zal dan het concert verzorgen. Tijn van Eyk studeerde aan het conservatorium in Den Haag en later nog bij Gustav Leon- hardt (Amsterdam) en Anton Heiller (Wenen). Hij gaf vele orgelconcerten in Binnen en buitenland, o.a. in Frankrijk, Duitsland, België, Zwitserland en Fin land. Dit laatste land bezoekt hij dit jaar voor de vierde keer! Van hem ver schenen een tweetal LP's met oude en moderne orgelmuziek. Thans is hij or ganist in Breda en docent aan het Bra bants conservatorium in Tilburg. Het uit te voeren programma is: Louis Marchand, Dialogue (3me livre). John Seb. Bach Partite diverse sopra O Got du Frommer Gott. César Franck, Pastorale (opus 19), Olivier Messiaen, Chants d'oiseaux. Hendrik Andriessen, Toccatta. Het concert begint om 20.15 uur en is voor iedereen vrij toegangke- lijk. RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-. Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering. TEL. 04788 1 774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Eigenlijk zou men aan de toegangs wegen naar Venray - bijvoorbeeld onder de borden, die laten weten, dat Venray aan zijn centrum werkt - een aankon diging moeten hangen hoe in Venray de winkelsluiting is geregeld. De vrijdag geldt als koopavond, behalve dan in Brukske, waar de winkels op donderdagavond tot 21.00 uur geopend zijn. Officieel heet het, dat op dinsdag middag de [meeste] winkels gesloten zijn. Behalve dan in Veltum en Brukske, waar de winkels op maandag morgen dicht zijn. In het winkelcentrum van Venray zelf zijn enkele winkels dinsdag 's morgens gesloten en anderen 's middags open terwijl de meeste winkels dan de gehele dag dicht zijn, behalve een aantal zaken, dh geen verplichte dinsdag[mid- dag]sluiting kennen. Supermarkten en grootwinkelbedrij ven zijn over het algemeen op dinsdag smiddag] niet gesloten. De kappers hebben een eigen rege ling, want die hebben hun zaken op maandag gesloten. Welkom consument uit de wijde regio; maar zoek het op maandag en dinsdag zelf maar uit in welke winkel je wel en niet terecht kunt.... Maar daarmee zijn we er nog niet. Volgens een jarenlange traditie wordt op Goede Vrijdag de Venrayse koop avond verschoven naar (Witte) Don derdag. Waarom eigenlijk nu nog? Alleen de banken en het gemeentehuis zijn op Goede Vrijdag gesloten terwijl Internationale deelnemers rijden 25 mei in Venray Zondag 25 mei vindt in Venray het Europees kampioenschap Stock-Car racing plaats met op afstand bestuur bare model-auto's. Op de fraai aange legde baan van Model Stockcar Vereni ging ,,De Peeldrivers" uit Venray vindt dit evenement voor de tweede maal plaats. Ook in 1983 waren de Peeldri vers gastheer voor een internationaal gezelschap. Komende zondag verschij nen er maar liefst tachtig deelnemers aan de start. TOPRIJDERS Bij de deelnemers alle toprijders uit Nederland, waaronder Nederlands kampioen Ronald Mosman. Uit Enge- Aantal Aantal Aantal Aantal stemmen stemmen stemmen zetels nu 1982 gemeenteraad 1982 1986 1 PvdA 5023 +6,3% 3283 3689 47 52 2 CDA 11021 +3,7% 8912 8652 45 54 3 VVD 2159 -6,6% 3006 1579 36 27 4 D66 892 +0,1% 759 6 9 5 PSP 208 -2,4% 585 3 I 6 SGP 8 5 3 3 7 CPN 55 115 3 8 PPR 219 266 2 2 9 RPF 12 16 2 1 10 GPV 20 8 1 I 11 EVP 12 18 1 12 AR '85 2 - 14 Fed. Gr. 26 15 VCN 6 16 Centr. P. 43 32 - 18 Soc. P. 80 101 19 PAT 19 - - 20 God met ons 13 18 - 21 PvdM 13 22 Loesje 32 24 SAP 16 26 PAB 4 - 27 Lijst 27 4 Ondanks het gebruik van computers is het ons technisch niet mogelijk in deze krant de uitgebrachte stemmen per stembureau en per partij weer te geven. Wij zullen dat volgende week alsnog doen. Wat we wel kunnen konstateren, is het aantal stemmen dat gisteren werd uitgebracht: 19887 tegenover 17250 bij de stemming voor de nieuwe gemeenteraad. Het verschil toont o.i. aan dat de belangstelling voor de landelijke po litiek hoger is dan die voor de plaatselijke. En verder mogen we ons afvragen, op wel ke politieke partij hebben de 1734 mensen nu gestemd die in maart op Van de Vorle stemden. En waar zijn de 1471 stemmen van de fraktie Samenwerking naar toe ge gaan? Opkomstpercentage NU 81,9*70 (in maart 69%!), in 1982 71%. ^gegeven In you Uran 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16 17 18 uran mm Dinsdag ■■■■■■■■■■■■I Woensdag Donderdag Zaterdag zj™^Z ZZI S1 !.S np"1 z^^zi 1 ES. z^^z s. 1 z™r~ H c s !_L_ i^^~z L L ^ma 7 Geopend ilgestelde koop Uren 18 1 1 i i 1 19 20 21 •?j Gestoten Max ima al 52 uren p er week a Waarmerking door of namens burgemeester weihouders der gemeente i en r- alle zaken gewoon open zijn. Maar 's avonds moeten de winkels zo nodig om 18.00 uur dicht. Zeker dit jaar heeft de praktijk bewe zen. dat het publiek van die donderdag se koopavond praktische geen gebruik maakt, omdat drie dagen vóór het feest van Pasen te lang is om bijvoorbeeld vlees en groenten in te kopen. Het ge volg is dan ook dat op de normale winkeluren op de bewuste Goede Vrij dag én de Paaszaterdag het kooplustige publiek ,,met de benen uit de winkel hangt". Men komt winkel- en kassaper- soneel te kort om de klanten vlot te kunnen bedienen. land komen zelfs 22 coureurs over, waaronder de Europese én wereldkam pioen Steve Talbot, die dus de rol van titelverdediger inneemt. Bij de Engelsen vinden we bovendien zo'n beetje alle Europese kampioenen van de laatste vijf jaar. Verder zullen ook uit België acht rijders naar Venray komen. SPEKT AKULAIR Het kijken naar model stockcar racing is bijzonder boeiend. De auto's worden aangedreven door een echte motor, die radiografisch wordt be diend. Hetzelfde geldt voor de bestu ring. Op de baan worden enorme snel heden bereikt en het is alleen aan zeer geroutineerde coureurs gegeven om Uit dót oogpunt gezien, is het begrij pelijk dat er veel winkeliers zijn die zeg gen: stop maar met die donderdagse koopavond en laat de vrijdagse koop avond <5ók op Goede Vrijdag maar be staan. Waar moet dat heen? Gaat de commercie het winnen van een goed Christelijk gebruik? En dan praten we er nog maar niet over, dat tijdens de twee paasdagen 'n vlooienmarkt in de schouwburg werd georganiseerd en dat op Goede Vrijdag een Lentebeurs werd geopend, die ook tijdens de Paasdagen 'n trekpleister was zonder brokken mee te draaien. Er zijn per race telkens zes wagens in de baan. Bij het model-stockcar-racen spelen de zelfde zaken een rol als bij echte race wagens: motorvermogen, de juiste banden, gewicht en natuurlijk gecon troleerd slippen en tegensturen! Alle wagens voldoen aan een vastgestelde technische specificatie. Binnen die regels heeft elke coureur natuurlijk zijn eigen manier om het meeste uit zijn vier wieler te halen. PROGRAMMA Het programma op zondag 25 mei be gint al om zeven uur 's morgens, als de poorten van het circuit open gaan en de training aanvangt. Daarna volgen tech nische keuring, het inleveren van de voor het publiek. Terwijl op Koninginnedag 30 april, in de ons omringende gemeenten als Box meer, Horst, Venlo en Blerick de win kels geopend waren, koninginnemark- ten als paddestoelen uit de grond scho ten, en de ene meubelshow nog grootser werd aangekondigd dan de andere, bleven in het winkelcentrum Venray de deuren gesloten. Degenen die de ge meentelijke vergunning moesten aan vragen kwamen tot de ontdekking dat de extra koopdagen die de gemeente per jaar mag „uitdelen", al vergeven waren. Wellicht ook aan de organisa toren van genoemde vlooienmarkt. Erger is echter dat op dinsdag 29 april, dus daags vóór de vrije koningin nedag, heel veel winkels toch gesloten waren zoals te doen gebruikelijk. Bestaat er geen afspraak, dat de we kelijkse rustdag (dinsdag) komt te ver vallen als er een feestdag in die week is? Zoals dinsdags voor Hemelvaart! Waar blijft de klantenservice? De duidelijkheid naar de klanten toe? Over Hemelvaartsdag gesproken: ook dat is een van de algemeen christe lijke feestdagen welke wereldwijd ge vierd worden. Vroeger met veel kerk- en erediensten. Nu in ieder geval met gepaste eerbied en als het weer het toe laat, het begin van een prettig lang weekend. Hoe vreemd komt het ons dan over, als we lezen dat na Helden-Panningen nu ook Boxmeer probeert van deze zenders en de opening om kwart voor tien. De eerste serie start om tien voor tien. Via drie series, kwart- en halve finale zal om ongeveer half zes de finale beginnen. Ruim een uur daarna volgt de huldi ging en prijsuitreiking van de nieuwe Europese kampioen. Wie komende zondag een leuk dagje uit wil besteden, kunnen we van harte een bezoek aan circuit „De Spurkt" aan de Smakterweg 80 van harte aanbeve len. Deze lokatie is gelegen achter de Rank Xerox fabrieken in Venray. Op de foto: In de pits wordt vrijwel konstant gesleuteld aan de mini-race wagens. DIEFSTALLEN UIT AUTO'S De achterruit van een op de par keerplaats bij Nieuw Spraelandt staan de personenauto werd vernield. Uit de auto verdween een radio-cassette-recor der ter waarde van 1000, Uit een aan de Haammakerstraat geparkeerde personenauto werd ook een radio-cassette-recorder ontvreemd. Voor party of feest!! prefereer ik gezelligheid het meest. Dans- en Partycentrum Jeanne Paul Janssen Raadhuisstraat 6 Tel. 10500 Werd in het begin van de vorige week met een baksteen een etalSgeruit van chocolaterie Lucassen in de Grotestraat vernield; in de nacht van vrijdag op zaterdag was het weer een nieuw soort vandalisme dat hoogtij vierde. Van ver schillende winkelbedrijven, zowel in de Grotestraat als de Patersstraat, werden de etalageruiten zwaar beschadigd door enkele knapen, die door getuigen wel gesignaleerd waren, maar natuurlijk on vindbaar waren toen de politie arriveer de. Met een glassnijder hadden ze etalageruiten en glasdeuren bewerkt, zodat deze vervangen moeten worden. Bij één zaak bedraagt de schade ƒ6.000. In totaal gaat het om een schadebedrag van zeker meer dan 15.000,—. HYPOTHEKEN VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 6.95% - 10 jaar vast 7.25% - 15 jaar vast DIEFSTALLEN Uit een kledingrek, in een portiek van een kledingzaak in de Grotestraat, werden 2 jacks ontvreemd. Vrijdagavond werd uit hel kleed lokaal van de sportzaal in Ysselsteyn een broek, overhemd, jack en horloge om vreemd. Dat alles ter waarde van 460,Getuigen hebben 2 knapen zien wegrennen, Eén daarvan had een rugzak bij zich. (heilige) dag een traditionele feest- marktdag te gaan maken. 35 Markt kooplieden, hadden ingeschreven om van 11.00 tot 17.00 uur de feestmarkt te bemannen. Er waren tal van activitei ten, zowel voor de jeugd als voor de ouderen. En het cultureel centrum hield open huis met exposities en met presentatie van alle culturele vereni gingen. Dat alles muzikaal opgeluisterd door enkele straatorkesten die door het centrum zwierven. Maandag jl. was het Tweede Pink sterdag. Doch mocht men dinsdag veronderstellen, dat in Venrays winkel centrum de winkels tóch open zouden zijn na twee zondagen, kwam men toch wel weer voor gesloten winkeldeuren te staan. Dón ontdek je, dat het wel plezierig is, dat men in Brukske en Veltum een andere winkelsluiting hanteert. Met de winkelsluiting tussen de mid dag is het al even droevig gesteld. De een sluit zijn winkel tussen 12.00 en 13.00 uur, terwijl de ander middag pauze houdt van 12.30 tot 13.30 uur. Weer anderen trekken zich van een sluiting tussen de middag niets aan en blijven dus open. Waarmee we maar willen zeggen, dat men nu eindelijk in Venray wat meer eenheid schept waar het gaat om de openstelling c.q. verplichte sluiting van winkels. Er is daar al jarenlang over gepraat en geschreven. Het wordt de hoogste tijd dat men nu eens orde op zaken stelt. De klant heeft er alle recht op! 1 Makelaars- en Taxatatiekantoor WONINGEN TE KOOP GEVRAAGD Stationsweg 7b, Venray, tel. 04780-85958-82308 Op vrijdag 6 juni zal in de Stadhalle van Geilenkirchen de Rheinlandthaler worden uitgereikt aan drs.- René Dit trich, oud-burgemeester van de gemeen te Meerlo-Wanssum. De Kultur Aus- schus des Landschaftversammlung Rheinland heeft hem unaniem deze hoge onderscheiding toegekend. De Rheinlandthaler van de deelstaat Nordrhein-Westfalen is een legpenning met oorkonde. Hij is aan oud-burgemeester Dittrich toegekend voor z'n verdiensten voor het behoud van de Rijnlandse cultuur. In verschillende organisaties, waaronder de regio Rijn-Maas heeft oud-burge meester Dittrich zich vele jaren ingezet voor cultuurbehoud en culturele kon takten in het gebied tussen Rijn en Maas. De 10 jaar geleden ingestelde onder scheiding werd in 1984 uitgereikt aan de Venrayer H. Verwiel, toen direkteur van het Rekreatieschap Peel en Maas. Hij ontving deze onderscheiding toen- dertijd als eerste niet-Duitser, voor zijn inzet tot behoud van de streekcultuur, met name de natuurbescherming, de monumentenzorg en de kunst ten be hoeve van de recreatie. FIETS VERNIELD Na een „avondje uit" in Leunen kwam een jongeman tot de ontdekking dal zijn fiets ontvreemd was. Later werd die fiets behoorlijk beschadigd teruggevonden. Zelfs de banden waren doorgesneden. Fantasievol en lekker tafelen Anders dan andersl 's maandags gesloten SPECIALITEITEN RESTAURANT VenraysRweg 5 Overloon tel. 04788-1733 A.s. zaterdag 24 mei wordt er in de schouwburg te Venray de traditionele Geritskorenavond gehouden. Hieraan nemen 5 koren deel die allen onderlei ding staan van Dhr. Pierre Gerits uit Hoensbroek. leder koor heeft o.a. een werk van Frans Liszt op het programma staan. (1986 is n.l. het herdenkingsjaar van Frans Liszt). Venray's mannenkoor opent dit con- cet met werken van Svikasic, Verdi en Liszt. Hierna treed op mannenkoor Po lyhymnia uit Heerlen (Heerlerbaan) met werken van Anton de Beer en Liszt. Ge mengd koor St. Cecilia uit Hulsberg vervolgt met werken van o.a. Lex Kar- semeyer en Kodaly, als vierde koor treed op mannenkoor St. Rochus uit Ubach over Worms met werken van Or lando di Lasso en liszt en tot slot man nenkoor Oranje uit Schinveld met wer ken van Liszt, Anton de Beer en Anton Bruckner. Mezzo sopraan Margo Kuy- pers vult dit programma aan met o.a. liederen van Frans Liszt. De aanvang is 20.00 uur. Na afloop om 22.00 uur is er nog een gezellig samenzijn met mu ziek en een dansje. Op zondag 1 juni a.s. wordt door schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan, op de schuttersweide aan de Endepoel hel traditionele verenigingsschieten ge houden. Deze wedstrijden beginnen om 14.00 uur en geschoten zal worden om het Venrayse kampioenschap. In afwijking van andere jaren zal dit kampioenschap niet in zestallen maar per drietal en persoonlijk worden verschoten. Het drietal-kampioenschap gaat over drie rake schoten per schutter. Wanneer het eerste schot mis is, dan geldt dit als proefschot. Als er één andere schutter per drietal wordt geplaatst, geldt dit als nieuw drietal. Bij het persoonlijk kampioenschap gaat het om vier rake schoten per schutter. De eerste prijs in beide categorieën bestaat uit een mooi herinneringsschild ter waarde van 50,-. Het vorig jaar werd het verenigings schieten gewonnen door luchtbuks vereniging „De Roos". De organiserende vereniging doet er alles aan om het een gezellig feest te laten worden, waarbij uiteraard ook aan het versterken van de inwendige mens wordt gedacht. Het buro voor Rechtshulp maakt be kend dat zij van plan is 11 mei een cur sus te starten voor vrouwen in de bijstand. Aan de orde komen de volgen de thema's: de economische eenheid; woningdelersregeling; bijstand en inko men; leenbijsiand en de sociale recher che. Vrouwen in de bijstand die hier voor belangstelling hebben kunnen zich hiervoor telefonisch opgeven bij Clara Wannet tel: (04780)-10878 en bij Chester Connor (04780)80782. Ook kan men zich aanmelden voor deze cursus tijdens het spreekuur van BLUT 's woensdagsmorgens in het gebouw van MASJ Hoenderstraat 33.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 1