VERENIGINGSNIEUWS NJN C.D.A. BILJARTEN VENRAY'S MANNENKOOR VENRODE UMBRA '69 CRESCENDO ARS MUSICA Jongerenkoor CHRISKO Kinderkoor De Vredesklokjes Vocaal ensemble Arabesque Peelland Operette M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Orkestvereniging Venray Buurtvereniging Brukske WIJK ZUID Wijkvereniging Veltum Wijk Noord-West Huisvrouwen- kontakt Brukske Katholiek vrouwengilde Venray L.V.B. afd Venray L.V.B. Afd. Venray Ambachtenmarkt Imkers Regio Venray Derde Orde RUILBEURS Jeugd- natuurwacht OJC de Brak Schuttersgilde „St. Anna" Wijziging 1 mei viering De Zonnebloem D.S.V. nieuws ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting De Springplank Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Donderdag 1 mei om 20.00 uur repe titie in de schouwburg i.v.m. Geritsko- renavond tot 21.00 uur. Hierna ver volg repetitie in de kleine zaal van Wieenhof. Zondag 4 mei opluistering dodenher denking Grote Kerk. Gelieve allen om 18.45 uur aanwezig te zijn. Donderdag 8 mei geen reptitie i.v.m. Hemelvaart. Zaterdag 10 mei om 19.00 uur opluistering eucharistieviering in Ys- selsteyn Zaterdag 24 mei Geritskorenavond in Venray aanvang 20.00 uur. Na 't con cert om 22.00 uur gezellig samenzijn met muziek en dans. De VMK wisselbeker toepen werd ge wonnen door Jan Wikkers. Afmelden uitsluitend bij R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 1 mei 20.00 uur repetitie Zondag 4 mei communiefeesten. Bijeenkomst om 09.00 uur Vredeskerk, Paterskerk ver valt deze zondag. Grote kerk met opluistering kerkdienst. (10.30 uur) Uniform met hoed/pet. Zondag 4 mei Opluistering dode herdenking in de Grote Kerk. Bijeenkomst 18.45 uur in Grote kerk. Na de dienst kranslegging monument. Uniform hoed/pet. AGENDA 26 april, voorjaarsconcert. 27 april 4 mei Communiefeest. 4 mei dodenherdenking 18 mei concert te Broekhuizen van 13.00-14.00 uur 30 mei serenade 6 juni serenade 23 augustus serenade 19 september serenade. 11 okt. uitw. concert met Heel en Gre- venbricht. 18 okt., concert met VMK. 24/25/26 okt., concertreis Fulda LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 1 mei. Om 18.45 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. 8 Mei geen reptitie DRUMBAND Dinsdag 6 mei Om 19.00 uur repetitie. Bardienst: Hr. Vossen Agenda: zie Harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest- bij de hr.: v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 2 mei Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen. Om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zaterdag 3 mei Om 19.00 uur avondmis in de Vredes kerk (in uniform) Zondag 4 mei Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 5 mei om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens Dinsdag 6 mei om 18.30 uur alleen voor de allen. Woensdag 7 mei Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Onze verontschudigingen voor de late berichtgeving omtrent het optreden in de Vredeskerk a.s. zaterdagavond. We hopen toch dat alle koorleden aanwezig zullen zijn. Mogen we verder nog herin neren aan de opgave voor hulp tijdens de Kennedy-mars. We zouden nog graag zien dat nog meer ouders en (ou dere) koorleden zich hiervoor aanmel den. DAMESKOOR In plaats van woensdag is er repetitie op dinsdag 6 mei, om 20.00 uur voor het gehele koor, in zaal Thielen. Woensdag 14 mei om 19.45 uur partij repetitie voor de mezzo's en de allen. Om ongeveer 20.15 uur komen de so pranen erbij. Zaterdag 17 mei zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avond mis. Woensdag 21 mei zal onze repetitie plaats hebben in de Galmhut van de zangers van St. Frans, aan de Antoni-' usstraat. (Wegens stemmen is die dag zaal Thielen bezet) Zaterdag 24 mei om 19.00 uur avond mis in de kerk van Oostrum, in officiële kleding. Als U verhinderd bent, graag Uw afmel ding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Maandag 5 mei a.s. om 18.30 uur leerlingen en om 19.30 uur hele drum band in zaal 't Trefpunt te Holthees. Zaterdag 10 mei deelname aan jeugd- festival te Groeningen. Gem. zangvereniging Zaterdag 3 mei van 11.00 tot half 12 extra repetitie in het activiteitencentrum. Zondag 4 mei Zijn wij vrij. Woensdag 7 mei. Om 16.00 uur opluisteren H. Mis 40- jarige bruiloft in de kerk van hel Bruks- ke. Deze week geen reptitie. Donderdag 8 mei Hemelvaart. Om 10.15 uur zingen wij de hoogmis in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Kom eens over de drempel en naar ons luisteren. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Dinsdag 6 mei 19.30 uur repetitie voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel Ursulastraat. Dinsdag 13 mei 19.30 uur repetitie voor de tenoren om 20.00 uur voor het hele koor eveneens in de Essel. Maandag 19 mei 9.30 uur opluistering Eucharistieviering in de kapel van St. Anna. Dinsdag 20 mei, 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Dom te Xan- ten. Duitsland. Vergeet Uw pas niet. Zondag 25 mei concertreis naar Xan- ten Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. Allereerst willen wij jullie heel hartelijk danken voor de mooie huwelijksmis af gelopen vrijdag van Jan en Ellie. Het was geweldig. A.s. zaterdag 3 mei zin gen wij de huwelijksmis voor het bruidspaar Leni van de Zanden en Theo van Els. Willen jullie zorgen om uiter lijk 13.45 uur aanwezig te zijn bij de kerk in Merselo. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der kunnen zich nog altijd bij ons koor aanmelden. We repeteren iedere woens dagavond van 18.45 uur tot 20.30 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Je kunt je ook telefonisch aanmelden Marly de Haart tel. 82730 of Elly v.d. ^andeo.t£l,_S3.46\. Voor afmeldingen: Pia Verslegen, tel. 82170. Donderdag 1 mei We zingen om 19.30 uur in het Schut tersveld. Vrijdag 2 mei Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Geen blokfluitgroeprepetitie.' Vrijdag 9 mei Geen repetitie Vrijdag 16 mei Repetitie voor het hele koor Zaterdag 17 mei We zingen om 19.00 uur de mis in Castenray Goe oefenen blijft nodig dus morgen weer allemaal present. Onze nieuwe koorleden proficiat met hel doen van je le H. Communie. Als je het feest al ach ter de rug hebt, hopen we dat je een on vergetelijke dag hebt gehad. Als het feest nog komt hopen we dat je een hele fijne mis hebt en dat je veel cadeautjes krijgt. Allemaal tot morgen op de repe titie. Reptitie wekelijks maandagavond van 20.30-22.00 uur lokatie St. Servati- us. Afmelden en Informatie lel. 04780- 85377. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Zondag 4 mei GEEN REPETITIE vanwege ochten- concert Venrayse Orkestvereniging. Maandag 5 mei Geen repetitie vanwege vrije dag. Dinsdag 6 mei 19.00 uur gezamelijke repetitie i.p.v. maandag Zondag 13 mei 11.00 uur gezamelijke repetitie. BOJEMA Vrijdag 2 mei 18.45 uur gezamelijke repetitie. Vrijdag 9 mei geen repetitie. SALTARELLO Zaterdag 3 mei GEEN REPETITIE Zondag 10 mei 16.15 uur gezamelijke repetitie Plaats wordt nog bekend gemaakt. Afmelden: Koor bij Hélcne tel. 82873. „Bojema" en „Saltarello" P. Falco tel. 85855. Wij zijn weer terug van even wegge weest en nu levendiger dan ooit. Daar om kunnen wij nog steeds zangeressen en zangers gebruiken. Voelt U iets voor operette en zingt U graag? Bezoek dan eens een repetitie van ons op dinsdaga vond, aanvang 20.00 uur in de Peel- poort aan de Markt te Deurne. Agenda Dinsdag 6 mei geen repetitie. Dinsdag 13 mei 20.00 uur deelname aan voorspeelavond van de Muziek school te Deurne. Dinsdag 20 mei om 20.00 uur reptitie. Dit is de generale reptitie voor het optre den te Nijmegen, waarop elke zangstem gewenst is. Dinsdag 27 mei 1986 deelname aan het lentefestival van de politiekapel te Nijmegen in de schouwburg de Vereni ging te Nijmegen. Contactman voor Venray e.o.: dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, 5802 EW Venray. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524. Voorlopige agenda 18 mei optreden Steyl 26 mei jaarvergadering 19.30 LTS 1 juni aspergefeest. 8 juni avondvierdaagse 21 Juni, Sevenum. 22 juni majoretten concour te Bruns sum 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 4 en woensdag 7 mei reptitie voor majoretten, miniretten en korpsle den. Afmelden majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Woensdag 7 mei repetitie om 20.15 uur voor het orkest o.l.v. L. Boogaarts Eveneens om 20.15 uur repetitie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen. Repetitieruimte wordt nog bekend ge maakt. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Programma 3 mei 15.00 een gezamelijke uitvoering door orkest en klein ensemble op St. Anna 4 mei 11.30 uur zondagochtendconcert. Koninginnebal op vrijdag 2 mei Vrijdagavond 2 mei is er een koningin nebal in ons wijkcentrum Kiosk. We be ginnen om 20.00 uur de muziek wordt verzorgd door „Ut Göt" uit Oostrum. Dit alleen al is een reden om te komen. De toegangsprijs hebben we zeer laag gehouden en is slechts 2,50 per per soon. We hopen op veel bezoekers zo- dal het een gezellige avond kan worden. Groente en fruitavond 6 mei a.s. Dinsdag 6 mei a.s. organiseren het stich tingsbestuur van het wijkcentrum, Huisvrouwencontact Brukske en wij een groente en fruitavond, het beloofd een interessante avond te worden en uite raard niet alleen voor de dames, ook de heren zijn van harte welkom. We doen dit natuurlijk in het wijkcentrum Kiosk. Aanvang 20.00 uur entree gratis. Kinderknutselmiddag 7 mei Knutselmiddag voor de kinderen uit de groepen 1,2 en 3. Voor kinderen van le den is de deelname gratis en voor kinde ren van niet leden 0,75. Wij beginnen om 14.00 uur en natuurlijk in het wijk centrum Kiosk. Openbare vergadering Woensdag 7 mei is er weer vergadering in het wijkcentrum Kiosk. We beginnen om 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. De agenda is als volgt. Opening, notulen 2 april, in en uitgaande post en mededelingen, opvolging secretaris, wij- kradenoverleg, bestuurlijke participa tie, ledenwerving, activiteiten, infobul- lentin, Deel. penningm., rondvraag, sluiting. Wij hopen op een goede op komst en de koffie is klaar. Zaterdag a.s. van 10.00-16.00 uur rommelmarkt in wijkgebouw Zuid, Beukenlaan 4. Maandag 5 mei openbare wijkraads vergadering 20.00 uur. Vrijdag 9 mei om 19.00 uur receptie i.v.m. kampioenschap van de zaalvoet ballers in Pentagon. 24 mei kienen. Op zaterdag 3 mei a.s. zal in de wijk Veltum oud papier worden opgehaald. Verzoeke het papier voor 10.00 uur goed gebundeld buiten te willen plaat sen. Sedert de laatst gehouden Algemene Ledenvergadering van de wijkvereni ging Veltum bestaal het dagelijks bestuur uit de navolgende personen. Voorzitter Joke Halmans. Secretaris Stan Goeloe. Penningmeester Martin Bakker, Leden: Harry Frencken, Nol Houwen, Theo Sluart. Nel Arts. Programma: Zondag 4 mei: kaart en koffieuurtje van 10.00-12.00 uur. Kienen t.b.v. het wijk centrum aanvang 19.30 uur. Maandag 5 mei: gezellige sjoelavond va naf 20.00 uur. Mede namens de buurtvereniging en de Stichting Wijkcentrum nodigen wij U uit voor een Groenten en Fruit Show op dinsdag 6 mei om 20.00 uur in Wijk centrum „De Kiosk" in het Brukske. De organisatie en presentatie van deze avond berust bij de stichting Propagan da Groenten en Fruit. Dat het eten van groenten en fruit belangrijk is weten we allemaal, maar.... eten we daar vol doende van? En wat te doen met de nieuwe exotische groente- en fruitsoor- ten? Op deze tal van andere vragen krijgt U d.m.v. dia's, films enz. ant woord. Een groentehapje en een verlo ting in de pauze van deze ca. 2 uur du rende show zorgen mede voor de gezel ligheid. Ook zijn er aantrekkelijke re ceptenboekjes verkrijgbaar. En... de toegang is gratis. Voor nadere inlichtin gen kunt U bellen met Ria van Bredero- de (tel. 87042). Tot ziens. Secr.: B. Thijssen-Janssen, Pa- tersstraat 18 5801 AV Venray, tel. 04780-86182. Op maandag 12 mei a.s. wordt hel verenigingsjaar van het katholieke vrou wengilde in Venray afgesloten met een jaarvergadering. Omdat de voorzitster en twee andere bestuursleden aftredend zijn, zal er een bestuursverkiezing plaatsvinden. Één an de bestuursleden is herkiesbaar. Na de pauze feestelijk afsc heid van de voorzitster. Bijeenkomst in de Wieënhof om 20.00 uur. Woensdag 7 mei a.s. is er weer onze fietsmiddag. we hopen dat het zonnetje er dan is en dat we met veel dames kun nen gaan fietsen. Vertrek om kwart voor twee bij het gemeentehuis. We wil len er nog op wijzen dat zaterdag 10 mei de landelijke fietsdag is. Ook in Venray is een startplaats. Zie hierover elders in dit blad. Woensdag 7 mei gaan we weer fiet sen. We vertrekken om kwart vóór 2 bij de Vredeskerk. Dus niet bij het gemeen tehuis Op Hemel vaartdag, 8 mei a.s. wordt er in Bejaardencentrum „Het Schutters veld" Bergweg 2 te Venray. een am bachtenmarkt georganiseerd met o.a. demonstraties van houtsnijden, man denvlechten, plankbreien, stoelen mat ten en nog veel meer. Natuurlijk zijn er deze middag ook hapjes en drankjes verkrijgbaar. Dit hele gebeuren zal plaatsvinden in de recreatiezaal tussen 14.00 en 16.30 uur. Er zijn geen entree- kosten aan verbonden. Iedereen is dan ook van harte welkom. Suikerbestelling Gaarne voor 10 mei a.s. uw suiker bestelling opgeven bij de sekretaris; dhr. A. Muller, Ooster Thienweg 16a te Oostrum: tel. 84272. De suikerprijs is vastgesteld op ƒ2,12 per kg. Tevens kunnen de verzekeringspremies worden voldaan. De voorwaarden gelden zoals vermeldt in bijenteelt van april jl. op gesteld door honing zemerij „Het zuid en" Kontaktdag De volgende kontaktdag is gepland op zondag 4 mei a.s. bij Wim Basliaansen, Moosdijk 1 te Ysselsteyn. Bijeenkomst om ongeveer 10.30 uur. Bedevaart naar Genooi op dinsdag 13 mei, hier zijn nog enige plaatsen vrij in de bus, die om 1 uur vertrekt vanaf het Schuttersveld en de Paterskerk. Om ca. half zes hopen we in Venray terug te zijn. Men kan zich nog opgeven bij de hr. Jeuken, Oude Oostrumsweg 24, lel. 82046. Kosten zijn 7,- p.p. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Op zondag 4 mei wordt in het wijk centrum De Kiosk in het Brukske een ruilbeurs gehouden van 10.00 tot 13.00 uur. Er kan geruild worden in o.a. post zegels, munten, kaarten, stickers enz. Toegang gratis. De puzzelwandeltocht zondag jl. werd door ruim 175 wandelaars met goed resultaat afgelegd. Zij konden weer genieten van een mooie tocht on der gunstige omstandigheden. Er waren wat minder deelnemers dan andere ke ren, maar dat zal wel gelegen hebben aan het feit, dat op diverse plaatsen de le H. Communie werd gevierd. Hopen- lijk zien wij jullie weer op de laatste puzzeltocht eind mei. Zoals al eerder aangekondigd, ontvangen jullie eind de ze week of begin volgende week de lente uitgave van de Natuurvriend. Tot vol gende keer. Afgelopen zondan hadden we er een proeflid bij en met zijn vijven zijn we naar de Rouwkuilen gefietst. Daar aan gekomen zagen we pen paar Dodaars, en paar wilde eenden en meerkoeten. Ook hebben we enkele wintertallingen gezien. Behalve een ouw sok (Boena) hebben we ook enkele natte sokken ge zien. Hierna zijn we naar de Bult ge fietst en hebben daar gegeten. We heb ben ons werkterrein even bezichtigd en onze dam geinspecteerd welke nog in tact was. Een dode fazant trok onze aandacht omdat deze beenderen wel wat op een buizerd leken. A.s. zaterdag gaan we iets speciaals doen we gaan om 09.00 uur vanaf het schouwburg terrein naar St. Anna om daar de Amerikaanse Vogelkers uit te grond te rukken. Deze uitheemse Prupus soort verwildert zo snel dat het de natuurlijke ondergroei in bossen onderdrukt. Hierna gaan we to- renvalkennestkasten controleren, 's zondags is er dus geen excursie. Woens dag de 7e begint het Hemka in de Mein- weg bij Roermond. Meer gegevens hier over kun je in de Limbo lezen die je in middels al hebt ontvangen. Het wordt vast weer zo'n gezellig kamp als het ka- ka en ook qua natuurstudie staat er heel wat op het programma. We fietsen er gezamelijk heen dus bel Tom maar tel. 82128. Expositie in de Brak van 30 april tm 4 mei. De kleine expositie genaamd Stille getuigen is door Piet Siebers en Floor Hermans samengesteld. De uitdrukkins- kracht van de verzamelde materialen en de min of meer toevallige contest waarin ze geplaatst zijn, wil aanzetten tot een zeer beschouwelijke benadering van ge wone dingen. De historische interpreta tie van deze meestal zeer oude materia len is daarbij minder belangrijk. Wie wordt de nieuwe Gildekoning? Evenals voorgaande jaren wllen wij ook dit jaar weer onze statiedag vieren zoals de traditie is. Deze zal gehouden worden op zaterdag 3 mei a.s. en we willen deze beginnen met een H. Gildemis om 11.00 uur in de St. Petrus Bandenkerk. Na af loop van deze dienst zullen burge meester Defesche, Pastor de Wit en Ko ning Peter Volleberg buiten overvendeld worden. Hierna gaat het naar Gildehuis „De Peelhaas" waar genoten zal wor den van een koffietafel. Na de koffieta fel zal de gelegenheid worden geboden om in de St. Anna kapel aan de Lange- weg een kaarst te branden en persoon lijk gebed. Om 15.00 uur begint het ko- ningsschieten op het schietterrein aan de Endepoel. Het is de bedoeling dat de heer de Wit en de heer Defesche, uit respectievelijk kerkelijk en wereldlijkge- zag het erste schot lossen op de konings boom, terwijl mevrouw Defesche het openingsschot kan lossen op de dames boom. Eveneens zal er een vogel zijn voor de jeugd van ons gilde. Tot slot is er nog een vogel voof de honoraire le den die met elkaar de strijd aanbinden voor de titel „koning van ere" welke J. Goumans (1985) met hand en tand zal verdedigen. Als van alle vier de vogels de laatste rsten zijn neer geschoten en de nieuwe koning de eed van trouw heeft afgelegd, gaat het geheel richting gilde- huis „De Peelhaas" waar de nieuwe ko ning wordt voorgesteld. Om 20.00 uur wordt traditiegetrouw de nieuwe koning voorgesteld aan zustervereniging 't Zandakker in Cafe Klomp. Na de of ficiële toespraken en felicitaties gaat het geheel terug naar het gildehuis, waarna tot in de kleine uurtjes het koningsbal gevierd zal worden. Moge dit een gezel lige, spannende en onvergetelijke dag worden. De leden worden geacht om 10.00 uur in kostuum in het Gildehuis aanwezig te zijn. In de vorige editie konden we meede len dat de 1 mei viering ook dit jaar weer doorgan zou vinden en wel in cafe de Volle Maan, aanvang 20.00 uur. Door onvoorzienbare omstandigheden is deze ruimte helaas niet beschikbaar. Daarom zal de 1 mei viering nu plaats vinden in het wijkcentrum „De Kiosk" in het Brukske. De aanvangstijd blijft 20.00 uur. Natuurlijk is iedereen ook dit jaar weer welkom. PvdA Venray Op dinsdag 6 mei organiseert de Zon nebloem afd. Venray een spelenmiddag voor de gasten. Wij verwachten U om half drie in zaal in Den Engel, ledereen heeft hiervoor een uitnodiging gekre gen. Tol dinsdag. 5 mei CDA campagnedag in Venray Maandag 5 mei zullen een 50-tal ge meentelijke, provinciale en landelijke CDA-politici in Venray campagne voe ren voor de tweede kamerverkiezingen op 21 mei. De deelnemende politici aan deze Venrayse campagne-dag komen in de Venrayse wijken, in het winkelcen trum en op de weekmarkt de kiezers op zoeken. De CDA-politici willen U op deze campagne persoonlijk uitleggen waarom het kabinet Lubbers en het CDA achter het gevoerde herstelbeleid staan. Kortom: maandag 5 mei van 10 tot 4 uur komt U in Venray CDA- politici tegen onder het motto: laat Lub bers zijn karwei afmaken. 6 mei algemene ledenvergadering CDA afd. Venray Op dinsdag 6 mei is er een algemene le denvergadering van de CDA-afd. Ven ray in „de Wieënhof". Het verheugt ons zeer om op deze avond in ons mid den te hebben het CDA Tweede kamer lid Frans Wolters uit Blerick, die een aantal zaken van de actuele politiek zal bespreken. Het bestuur wil alle leden voor deze avond van harte uitnodigen. Aanvang 20.30 uur. Op de agenda staat verder, verkiezing van 3 bestuursleden, evaluatie van de gemeenteraadsverkie zingen op 19 maart alsmede de koalitie- vorming met de PvdA. Alle leden zijn inmiddels van harte uitgenodigd. Spreekuur voor uitkeringsgerechtig den De CDA-afd Venray houdt op dinsdag 6 mei van 7 tot 8 uur in Gastencentrum „De Wiënhof" een politiek spreekuur voor de Venrayse uitkeringsgerechtig den. Dit spreekuur zal worden voorge zeten door het CDA tweede kamerlid Frans Wolters, bijgestaan door de Ven rayse Wethouder van Sociale Zaken en enkele raadsleden. Het CDA wil alle uit keringsgerechtigden uitnodigen voor dit spreekuur. Programma april 27 april jl hebben onze majortetten deel genomen aan twirl wedstrijden van het district Zuid te Deurne. Het danstwirl- team behaalde daar een gouden medail le. In de bokaalwedstrijden werden onze dames een 3e terwijl Dorian van Rhee een 4e plaats behaalde in de categorie strutting sr. In de bokaalwedstrijd be haalde Christel Berbers een 7e plaats. Proficat. Programma mei Donderdag 1 mei en 8 mei gezamelijke repetitie voor drumband en fluiters. 19.30 uur Leunseweg. 4 mei optreden te Sevenum voor flui ters en drumband bijeenkomst 12.45 uur bij Cafe Klomp. 8,9 en 10 mei, nationale twirl wedstrij den te Groningen. 11 mei optreden te Thorn voor geheel DSV i.v.m. 25 jarig bestaan Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. Tijdens Het défilé zullen 106 fidkorpsêir deelnemen. DSV heeft startnummer 1 en 2. Wij worden le 13.00 uur in Thorn verwacht terwijl de majoretten van 15.10 tot 15.20 uur een optreden verzor gen waarna de drumband van 15.20 tot 15.30 uur het DSV gedeelte zullen af sluiten. Deze feestdag zal plaatsvinden te Thorn op en om de lokatie „De grote Hegge". St. Eiisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand", 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tol 11.30 urn- het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplatenpro- gramma zoals dat gisteren was uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". De Kniuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag, van 10.00 tot 11.00 uur het programma van maand tot maand. Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Hallo jongelui. Donderdag club van 18.30-20.00 uur. Orientatietocht. Kleed je goed aan we zijn om 20.00 uur weer terug. Vrijdag vlub van 19.00-21.00 uur we zijn afgelopen vrijdag er in geslaagd een aantal van ons om te toveren tot clown. Dat het werken met schmink voor niet iedereen even gemakkelijk was bleek wel uit het feit dat er ook een soort boe man rond liep. Komende vrijdag gaan we dus ons eigen circus opvoeren. Iede reen heeft dan zijn haar nummer. Zorg wel dat je wat kleren mee brengt die bij je nummer passen. Dus tot vrij dag a.s. bij het eerste optreden van cir cus fantasia. Zaterdagavond club van 19.30-21.30 uur. Tot a.s. w.e. groetjes leiding Afgelopen zondag heeft de schutterij deelgenomen aan het Dekenaal schut tersfeest te Grubbenvorst en met veel succes. Voor de eerste keer trad ons ver nieuwde muziekkorps op buiten Venray en ze behaalde 22,5 pt. Bij de schiet wedstrijden behaalde het A zestal 17 pt. B zestal 17 pt. Cl zestal 16 pt C2 dames zestal 17 pt. C3 14 pt. In het totaal mooiste geheel behaalde onze schutterij de eerste plaats met 92 Vi pt. Zodat de wisselbeker dit jaar mee naar Venray ging. Beste schuttersvrienden dit was af gelopen zondag een goede generale voor de komende wedstrijden ga zo door. A.s. zaterdag 3 mei is het Bondko- ning schieten bij de schutterij „St. Se- bastianus" Sevenum. Het programma is als volgt: 14.30 uur ontvangst van Ko ning, koninging, Voorzitter en com mandant in uniform in de feesttent. 15.00 uur aanvang van het konings- schieten we hopen dat zoveel mogelijk leden de koning zullen steunen in de strijd om het bondskoningschap 1986. Tevens worden deze middag 4- tallenschietwedstrijden gehouden op het zelfde terrein begin kaartverkoop 14.00 uur. De kaveling begint om 17.15 uur. A.s. zondag 4 mei is het eerste Bonds- feest bij de schutterij St. Sebastianus te Sevenum. Programma: 12.45 uur bij eenkomst Gildehuis. Netjes in uniform. Denk voora aan zwarte sokken en zwar te schoenen. 14.00 uur opstellen. 14.15 uur inspectie en opening. 14.30 uur ver trek optocht. 15.30 uur aanvang van de bij wedstrijden. 16.00 uur opening schietwedstrijden. In de optocht hebben we no 18, ook tijdens de wedstrijden. Schutters veel succes in Sevenum en houdt de kleuren van de Venrayse Schutterij 't Zandakker hoog. V.B.B. Finale 3e klas Deze lag in handen van Jan Goemns B.V. O.G.O. te Overloon. Jan is le man voor het organiseren van wedstrij den van deze vereniging. Spanning was er tot de laatste caram boles. Er werden opmerkelijke korte partijen en diverse hoge series gescoord. Deze finale is dan ook uiteindelijk beslist op het °/o gem., waaruit blijkt dat de finalisten aan elkaar gewaagd waren. Namens het bestuur van de V.B.B. was Jan Michels aanwezig om de fel begeerde prijzen aan de winnaars uit te reiken. Uitslag: m.p. gem. %gem. 1. R. Nillesen BVC 10 2.88 12.24 2. J. Jans-Beken PGH 10 2.40 10.92 3. M. Siebers HGL 10 2.81 0.95 4. H. Bonants PGH 8 3.44 10.38 5. Th. de Haart DOS 6 2.96 11.78 6. J. Hoevenaars OBK 4 2.59 11.20 7. J. Nillesen BVC 4 3.29 0.94 8. W. Kleuskens SNA 4 1.80 0.81 D.O.S. Dit weekend De laatste finale vn de pers. kamp. van de VBB wordt dit weekend geor ganiseerd bij HGL (café Klomp) en wel de finale 2e klasse libre. Ook hier wordt DOS vertegenwoor digd. Gerrit Vermeulen zal zeker pro beren dit seizoen met een hoge plaats af te sluiten. Succes. Afgelopen weekend Door OGO (Hof van Loon Overloon) werd de finle 3e klasse VBB georgani seerd. Theo de Haart was geplaatst van onze vereniginf. Na een voor Theo zwakke start (3 verliespartijen in 28, 24 en 16 beurten) openbaarde zich toch zijn sterke progressie van dit seizoen. Van de 4 nog te spelen partijen won Theo er drie in 11, 12 en 15 beurten, hetgeen een 5e plaats in de eindstand Opleverde. (Alg. Moy. 2.96, partijmoy. 5.72 en h.s. 21). Proficiat! Clubkampioenschappen Met nog precies 1 partij te spelen zijn de zes finalisten (waarschijnlijk) al be kend. Het zullen zijn: Th. de Haart, Fr. Dupont, P. Barents, J. Verhlle, W. Schillings en J. van Ham. De nog te spelen partij is J. Verhalle-W. Schil lings. De wedstrijdleider zal contact opne men met dit zestal om de finaledata te zoeken, le reserve is A. van Gerven en 2e reserve L. Janssen. Toppers gedurende de laatste partijen komen van: P. Barents: 24 uit 12 en 14 beurten met h.s. van 5 en 7. G. van Keijsteren: 34 uit 16 beurten met een h.s. van 11. Bereikbaarheid secretaris Vanaf heden is de secretaris/wed strijdleider overdag ook weer bereik baar. Het tel. no. is: 04764-1824. Voor 's avonds blijft het oude nummer be staan.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7