ZILVEREN LINTJESREGEN Ruitersport Midgetgolf DODELIJK VERKEERS ONGEVAL Informatie kontaktavond borstkanker- patiënten landelijke fietsdag Geslaagd voor verkeersexamens ROMMELMARKT VENRAYNAAR EXPOSEERT BIJZONDERE PLASTIEKEN Geslaagde schoolatletiek wedstrijden Gezinsfietstocht Oostrum PEEL EN MAAS Bondswedstrijd van model stock car racing VOLLEYBAL TOERNOOI 6e NATIONALE BUITEN VOLLEYBALTOERNOOI Zaterdagmorgen verleende een 65- jarige autobestuurder uit Helmond, op de kruising Deumeseweg-Langstraat, geen vrije doorgang aan een personen auto uit Leunen, waardoor een botsing ontstond. De naast de Helmondse bestuurder zittende 66-jarige Aaltje van Gessel uit Helmond raakte bekneld en moest door de Venrayse brandweer uit de totaal vernielde auto worden bevrijd. Zij werd zwaar gewond naar het zie kenhuis vervoerd waar ze enkele uren later is overleden. De bestuurder en een inzittende dame van de auto uit Leunen, werden met verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Die verwondingen bleken achteraf mee te vallen. De Helmondse bestuurder liep zware verwondingen op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Omdat in een van de auto's een gas tank aanwezig was moest de brandweer met de groots mogelijke voorzichtigheid haar werk verrichten. Beide auto's werden totaal vernield. Op woensdag 14 mei a.s. organiseert het „Nazorgteam Venray" voor de 6e maal een informatie/kontakavond voor dames, die een borstamputatie hebben ondergaan, danwel met borstkanker zijn geconfronteerd. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Den Hoebert, WestsingelT.fé Venray. In verband met het reserveren van de ruimte zouden wij het erg op prijs stellen als u even over uw komst (even tueel met echtgenoot, familielid of vriendin) telefonisch kontakt opneemt met één van onze teamleden (04780 - 83509 of 829072). Ook zonder telefo nisch kontakt vooraf bent u van harte welkom. Tot ziens op 14 mei a.s. Het VVV-kantoor aan de Grote Markt in Venray is zaterdag 10 mei één van de honderdtachtig startplaatsen van de landelijke fietsdag die de ANWB dit I jaar alweer voor de dertiende keer or ganiseert. Deelnemers kunnen vanaf half tien beginnen aan een tocht van 32 km. door de omgeving, die door de Tour- en j Wielerclub Oostrum is uitgezet. Vóór 's middags vijf uur moet de tocht volbracht zijn. Wie de route heeft uitgereden en bovendien zijn controle- kaart heeft laten afstempelen, ontvangt een herinneringsspeld met jaarhanger. Daarnaast zijn er prijzen te winnen met de prijsvraag die in het kader van de landelijke fietsdag wordt gehouden. Omdat 10 mei tevens Nationale Molendag is voert het trajekt langs ver schillende molens in de buurt van Venray. Een deel van het inschrijfgeld, dat 3,— per persoon bedraagt, wordt ge bruikt voor de bouw van een voor rol stoelgebruikers toegankelijke vogel observatiepost aan de Oostvaarders- plassen bij Lelystad. Wie mee wil fietsen kan nu al bij de 1 Venrayse VVV terecht om een routebe schrijving te kopen. Afgelopen donderdag werden in de gemeente Venray de verkeersproeven gehouden door de leerlingen van de basisscholen. Dankzij een voortreffelij ke medewerking van het onderwijzend personeel, de leden van Veilig Verkeer Nederland afd. Venray en de Venrayse politie, kon, toen de balans was opgemaakt, worden medegedeeld dat alle deelnemers waren geslaagd. Een score dus van 100%. Wij vermelden gaarne het aantal deelnemers per school: Coninxhof 61; De Bongerd 31; Flierefluit 22; Foekepot 50; De Hommel 24; De Keg 32; De Kemp 22; De Meent 32; De Vlaswei 32; Dr. Poels 23; Merselo 11; Oirlo 9; Oostrum 30; Ysselsteyn 30; Petrus Banden 22; LOM-school 24 en Vredepeel 5 deel nemers. Alle geslaagden kregen natuurlijk de felicitaties van de schoolleiding en het certificaat van Veilig Verkeer Neder land. Onder 't motto „Gaven delen wereld wijd" houdt de werkgroep Zending en Werelddiakonaat van de Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. een rommelmarkt. De opbrengst hiervan is bestemd voor een project in de derde wereld en wel voor de landbouwcoöperatie Simukai in Zimbabwe. In de afgelopen drie jaar heeft Simukai 131 ha grond in cultuur ge bracht. Om in de behoefte te kunnen voorzien is er een uitbreiding gepland van 361 ha. De coöperatie is zelf nog niet in staat de extra investering op tafel te leggen. Benodigd is een bedrag van 80.000,—. Het werelddiakonaat van de Nederlands Hervormde Kerk heeft zich voor dit bedrag garant gesteld. De werkgroep hoopt hieraan, onder meer uit de opbrengst van de rommel markt haar steentje te kunnen bijdra gen. De rommelmarkt wordt gehouden op zaterdag 3 mei 1986 om 09.30 uur tot 16.00 uur in de aula van de christelijke school „De Hommel" aan de Oostsin gel 39 te Venray. Nog tot en met 7 mei a.s. exposeert de Venrayse amateurkunste naar Jan Driessen, Langstraat, een aantal van zijn plastieken in de Rabobank te Venray. Als thema voor zijn werk koos Jan Driessen de ellende, angsten en waanzin van de oorlog. Het bijzondere van de kunstwerken is het materiaal, waaruit ze gemaakt zijn: bom- en granaatscherven, kogels en resten van oorlogstuig, dat Driessen zelf vindt in de bossen rond Overloon, waar een der zwaarste veldslagen uit de Tweede Wereldoorlog werd geleverd. Eigen herinneringen aan de oorlogs jaren vormen de belangrijkste inspira tiebron voor Driessens werk. „Als kind heb ik de oorlogshande lingen van dichtbij mee beleefd, en dat heeft een diepe indruk op mij gemaakt. Niet, dat mijn herinneringen me achter volgen, maar ik ben er wel heel bewust mee bezig" zegt hij. Zijn plastieken zijn zeer origineel en hebben een tijdloos karakter. Door hun grillige en scherpgelijnde vormgeving maken ze hun boodschap op zeer indringende en bijna vermanende wijze duidelijk. Driessen wil zich vooral tot de jongere generaties richten, die de ver schrikkingen van de oorlog niet aan den lijve ondervonden hebben. „Oorlog en geweld worden tegen woordig in veel films verheerlijkt, en soldaten worden als helden afgeschil derd. Ik heb gezien, dat de werkelijk heid volstrekt anders is. Iedereen zou daarvan doordrongen moeten zijn. Het is ook daarom, dat ik juist de komende dagen voor de expositie heb gekozen. Dan worden de herinneringen aan de meidagen van '40 en de bevrijding bij veel mensen weer levendig", aldus Jan Driessen. Dinsdagmorgen, daags voor Konin ginnedag, heeft burgemeester Defesche, vergezeld van zijn assistent Guus Spel- bos, fot4ografen en pers, drie inwoners van Venray verrast met de ere-medaille in zilver van de Orde van Oranje Nas sau. Dat was allereerst: Thei Buddiger („Thei mit d'n Trekbuiil") te Castenray in de Pastoor Verheggenstraat 1. Reeds meer dan 40 jaar is Thei „troubadour" van het oude lied en de oude voordrachten, die tot op de dag van vandaag bij allerlei gelegenheden velen van zijn accordeonmuziek en zang laat genieten. Hij heeft een groot gevoel voor de volkscultuur, wat ook moge blijken uit zijn betrokkenheid bij de plaatselijke dansvereniging „De Hakkespits", die zich beijvert om vooral de oude dansen te beoefenen en daarbij in oude kleder drachten optreedt. En het kon niet uit blijven. Thei gaf na zijn decoratie weer spontaan een gevoelvolle voordracht, ten beste, dat hem een hartelijk applaus opleverde. Onder zijn gasten was Jules de Corte, eveneens een chansonnier, be kend van radio en televisie. De tweede zilveren ere-medaille werd opgespeld bij Antoon J. H. Evers te Merselo, Grootdorp 10. Toon Evers kan met zijn bijna 61 jaren, op een mooie staat van dienst terugzien. Zo is hij al 40 jaar lid van de FNV (voorheen KAB en NKV); 25 jaar bestuurslid van de FNV-afdeling Ven ray; 10 jaar voorzitter van de plaatselij ke afdeling Voedingsbond FNV en lid van de districtsraad van de Voedings bond; medewerker van het klachten bureau INFO van de FNV; meer dan 10 jaar medewerker van „Herwonnen Le venskracht" en het dr. Poelscomité geweest (beide instellingen van KAB resp. NKV) en voorzitter afd. Uitke ringsgerechtigden FNV afd. Venray. Bovendien heeft Evers vele jaren meegewerkt aan het zgn, „ziekentri- duum", aktief medewerker van het Lourdes Liefdewerk in Venray en de parochiële gezinsbijdragen in Merselo. De derde en laatste zilveren ere-me daille werd in Vredepeel opgespeld bij mevr. Tilla Jansen, in de pastorie van het rectoraat, waar zij al meer dan 25 jaar huishoudster is van de aldaar dienstdoende bedienaren. AI die jaren heeft zij onverpoosd klaargestaan voor kerk en dorpsge meenschap Vredepeel. Voordien ver zorgde zij meer dan 15 jaar haar ouders. En ook dat mag gerust genoemd worden bij haar bijna 40 jaren trouwe onbaatzuchtige dienstbaarheid. Met Pasen jl. werden haar zorg en verdiensten al beloond met de kerkelij ke onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice. In de Trip van Zoutlandkazerne te Breda heeft kazernecommandant luite nant-kolonel D. Koops F. Fleurkens uit Veulen onderscheiden. Fleurkens is vele jren voorman ge weest op het mobilisatiecomplex in Ys selsteyn waar hij dertig jaar lang het onderhoud heeft gehad van het militaire materieel. In september van het vorig jaar is Fleurkens met vervroegd pen sioen gegaan. Hij kreeg de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Fleurkens is verder jaren secretaris-penningmeester geweest van de personeelvereniging op het mobili satiecomplex. De in Vierlingsbeek ge boren Fleurkens bekleedde dezelfde funktie bij de KVP, afdeling Veulen. Ook was hij bestuurslid van de Jonge Boeren in Veulen. Zoals te doen gebruikelijk werden op Koninginnedag deze gedecoreerden samen met hen die reeds eerder een ko ninklijke onderscheiding ontvingen, door het gemeentebestuur ontvangen in de burgerzaal van het gemeentehuis vooor een feestelijke bijeenkomst. En even traditioneel kwam Venrays Koninklijke Harmonie Euterpe allen een muzikale hulde brengen. Onze foto graaf „vereeuwigde" de gedecoreerden met burgemeester en Oranjecomité op het bordes van het gemeentehuis. 3. Rens van Vegchel MEISJES D [9 en 10 jaar]: 4.31 m. Balwerpen: 1. Sandra Deluvia 24 m. 2. J. Oercen 3. Eefje Hoedemaekers 60 m: 23 m. 23 m. 1. Tanja Jansbeken 10.2 sec. Voor de derde keer in successie en 2. Eefje Hoedemaekers 10.5 sec. voor de eerste keer op de atletiekbaan, ver: werden de schoolatletiekwedstrijden 1Barbette v. Heeswijk 3.15 m. voor het basisonderwijs gehouden. 2. Claire Termeer 2.75 m. Ondanks de minder gunstige weersom 1000 m: standigheden, namen ongeveer 200 1Eefje Hoedemaekers 4.22 m. jongens en meisjes deel aan de diverse 2. Brigitte Goumans 4.26 m. onderdelen. De voornaamste uitslagen 3. Babettev. Heeswijk 4.32 m. zijn: JONGENS D: MEISJES PUPillen [6 t.m. 8 jr.] hoog: Ver. 1. Marwin Leeuwol 1.10m. 1. Joy Sassen 2,82 m 2. Twan Bouten 1.05 m. 2. Nancy Ermers - 2,80 m 60 m: 3. Nicole v.d. Heijden 2,74 m 1. Twan Bouten 9.4 sec. 60 meter 2. Marwin Leeuwol 9.6 sec. 1Karin Wolters 10,8 s 3. Camille Fijneman 9.7 sec. 2. Cindy Rosendaal 11,2 s balwerpen: Balwerpen 1Rob Scholten 42.00 m. 1Nancy Ermers 19 m 2. Camille Fiineman 38.00 m. 2. Nicole v.d. Heijden 19 m 3. Thiis Koster 38.00 m. 3. Joy Sassen 17 m 1000 m: 1000 meter 1. Twan Bouten 3.52 m. 1Nancy Ermers 4,26 min. 2. Camille Freriks 3.57 m. 2. Frederique Reinhoud 4,27 min. 3. Camille Fijneman 3.59 m. 3. Cindy Rosendaal 4,33 min. JONGENS PUPILLEN JONGENS C [11 en 12 jr.]: Ver. hoog: 1. Gerald Alaerds 270 m. 1. Roel Terwijn 1.15 m. 2. Paul Claessens 2.67 m. 2. 5 jongens 1.10m. 3. Björn Arts 2.62 m. 1000 m: 60 m: 1Roel Verstegen 3.34 m. 1Gerald Alaerds 10.7 sec. 2. John Janssen 3.45 m. 2. Tim Alaerds 10.8 sec. 3. John Bussers 3.45 m. 3. Gijs Arts 10.9 sec. balwerpen: balwerpen: 1. John Janssen 37'Am. 1Juni Petrochi 20 Vi m. 2. Mark Stokreef 36 m. 2. Karjasemiti 20 m. 3. Kevin v. d. Eijnden 35 m. 3. Tim Litjens 20 m. 80 m: 1000 m: 1Peter Faessen 12.2 sec. 1. Roy Willems 4.27 m. 2. John Janssen 12.2 sec. 2. Gerald Alaerds 4.30 m. 3. Frank Verhees 12.9 sec. MEISJES C: 80 m: 1Pauline van Dijck 12.3 sec. 2. Muriël Hendrix 12.6 sec. 3. Cindy Janssen 13.5 sec. balwerpen: 1. Muriël Hendreix 22.50 m. 2. Cindy Penris 21.50 m. ver: 1Pauline van Dijck 3.55 m. 2. Margo Hoftijzer 3.50 m. 3. Bianca van Voorn 3.29m. 1000 m: 1Pauline van Dijck 3.49 m. 2. Anke Swinkels 4.02 m. 3. Linda v. d. Hoogen 4.03 m. VERNIELINGEN AAN SCHOOL De school „De Kemp" werd ditmaal doelwit van vandalen. Enkele ruiten, o.a. van de voordeur, werden vernield. Gezien de schade denkt de politie dat met luchlbukskogelljes werd gescholen. Het schoolbestuur spreekt van een schade van 1.800,-. Uilslag ponyconcours te Oirlo: Dressuur: Anouk Ariaens, klasse D L 1, 2e pr. met 130 pnl.; Jeanette Camps, klasse C L I, le prijs, 123 pnt.; Rian Jacobs, klasse D B II, 5e prijs, 128 pnt.; Regina Basten, klasse D B II. 3e prijs, 124 pnt. 4-tal: klasse L le prijs, 130 pnt. Springen B: Anouk Ariaens, 9e prijs. Uitslag concours le Overloon: Petra Jacobs 3e pr. 126 p. Conny v. Duynhoven 3e pr. 127 p. Marie-Josee Clevers 2e pr. 129 p. Franca Massoeurs 4e pr. 122 p. Evenals verleden jaar, verzorgt Tour- en wielerclub Oostrum ook dit jaar weer drie gezinsfietstochten. Gezien het animo voor deze tochten verleden jaar (ruim 200 deelnemers), blijken deze in een grote behoefte voor de regionale be volking te voorzien. Niet alleen uit de gemeente Venray, maar ook ver daar buiten komen fietsliefhebbers en waar schijnlijk ook natuurgenieters naar Oostrum. De mooiste en natuurrijkste wegen zijn in deze routes opgenomen. Gezien de afstand, zijn we verheugd ook veel kinderen aan de start te mogen begroeten. Vandaar dat ons motto dit jaar ook is: „Gezellig met de hele fa milie erop uit". De eerste rit wordt op Hemelvaartsdag 8 mei gehouden, dit in tegenstelling tot verleden jaar toen de tocht op moeder dag plaatsvond. Liefhebbers kunnen vanaf 10.00 uur terecht bij café De Karklingel, vanwaar de deelnemers vertrekken. Tot 's middags 2 uur kan men vertrekken. Beide tochten, zowel de 25 als de 50 km route, brengen een bezoek aan de Maasdorpen. Omstreeks 17.00 uur wordt iedereen geacht terug te zijn. Alle deelnemers krijgen een leuke her innering aan deze tocht. Zij die ook aan de andere twee tochten deelnemen (op 6 juli en 7 sep tember) ontvangen na de derde rit een extra herinnering. 'n leesbare krant Twee wedstrijden stonden er voor ons 2e team op het programma, allereerst de thuiswedstrijd tegen Cuijk 2 die keurig met 6-2 gewonnen werd, met als uitblinker Jan Litjens die met 109 slagen iedereen ver voor bleef. De uitwedstrijd tegen Wolfsven 2 werd helaas verloren. De tegenstander was veel te sterk. Het eerste team daarentegen, zij speelden in Mierlo, presteerde het om dit eerste team te verslaan. Door een beter totaalgemiddelde werd de eind uitslag 1-2. Vooral de derde en vierde ronde werd met groot machtsvertoon gewonnen (94 en 97 slagen met vier spelers; bijzonder sterk). Hans Peeters was de sterktste van het hele veld met 93 slagen over 4 ronden, gevolgd door H. Lenssen (98), Gerrit Vermeulen (99) en Gerrit Janssen (103). Met dit totaal van 393 werd tevens een nieuw baanrecord gevestigd. Al met al een klasseprestatie. Komende zondag is ons eerste team vrij. Het tweede team, krijgt Etten Leur 1 op bezoek. Zeker geen makkelijke tegenstander doch winstkansen zijn er toch wel aanwezig. Zondag 4 mei wordt op circuit De Spurkt van Model Stockcar Racing De Peeldrivers alweer de derde wedstrijd uit een reeks van acht gehouden waar promotiepunten te verdienen zijn. Deze wedstrijd is des te meer van belang om dat het de laatste gelegenheid is om zich in wedstrijdverband voor te bereiden op het Europees kampioenschap, dat op 25 mei a.s. in Venray wordt verreden. Er is voor deze bondswedstrijd dan ook grote belangstelling van gastrijders van andere verenigingen. De eerste twee wedstrijden werden onder slechte weersomstrandigheden gereden. Het is daarom te hopen dat voor deze wedstrijd de weergoden de rijders gunstig zijn gezind, zodat er weer eens hoge rondescores kunnen worden genoteerd. Bij de kleurdakkers zijn alle ogen ge richt op Wim Robben, die de eerste twee wedstrijden op overtuigende wijze wist te winnen. Voornaamste concur renten zijn ongetwijfeld de goed in vorm zijnde Theo Pijpers en Ton v. d. Wijst, de houder van het huidige baanrecord. Bij de witdakkers zullen de Belgische gebroeders Munsters weer hoge ogen gooien na de ereplaatsen van de laatste wedstrijd voor zich te hebben opgeëist. John Volleberg en Ruud Verheijen zullen in deze klasse de plaatselijke eer hoog moeten zien te houden. De wedstrijd begint zondag om 12.00 uur. De training is op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur en op zondag van JO.OO tot 12.00 uur. Circuit De Spurkt is gelegen aan de Smakterweg 80 te Venray, nabij de Rank Xerox fabrieken. 8 MEI NATIONALE MODEL AUTOSPORT DAG Om het publiek kennis te laten mak^n met de fascinerende mogelijkheden van de Model-Autosport, organiseert de Nederlandse Oreganisatie voor Model Auto Clubs (NOMAC) op donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) de manifestatie Nationale Model Autosport-dag. Ook het circuit de Spurkt van de Venrayse Peeldrivers zal op Hemel vaartsdag voor het publiek geopend zijn van 13.00 tot 17.00 uur. EUROPEES KAMPIOENSCHAP Voor het Europees Kampioenschap, dat op 25 mei a.s. in Venray wordt gehouden blijkt zowel bij de Nederland se rijders als bij de buitenlandse grote belangstelling te bestaan. Reeds nu zijn ruim 60 inschrijvingen binnen, waaron der alle favorieten voor de titel. Tot de inschrijvers behoren o.a. Steve Talbot, Europees- en Wereldkampioen 1985, Roy Crowson, Europees kam pioen 1984 en meervoudig kampioen Paul Dudley. Zij zullen het op te nemen krijgen tegen alle Nederlandse toprijders onder aanvoering van de Nederlandse kam pioen 1985 Ronald Mosman. In het kader van de sportieve recreatie alsmede de eigen verenigingsaktivitei- ten, organiseert de volleybalvereniging ROOYSE VK op zaterdag 7- en zon dag 8 juni 1986 het inmiddels SPORTPARK „DE WIËEN" ZUIDSINGEL VENRAY Op beiden dagen zullen totaal 100 teams aan dit groots evenement deel nemen. Gespeeld wordt er o.a. in de categorieën HEREN DAMES GE MENGD FAMILIETEAMS en dit jaar voor het eerst ook BE- DRIJFSTEAMS. Deze teams spelen hun wedstrijden op zaterdag 7 juni. Op zondag 8 juni vin den de wedstrijden plaats van de teams die in NEVOBO verband uitkomen in de jeugdklasse alsmede de derde t/m de eerste klasse. Het toernooi zal worden gehouden op het sportcomplex van sportpark „de Wieën" en start beide dagen om 10.00 uur. AANMELDEN Dit kan schriftelijk middels onderstaan inschrijfformulier alsmede telefo nisch. Men dient zich te wenden tot: MEVR. M. WILLEMS. GOETZENHOF4, 5807 CC OOSTRUM tel. 04780- 80195. Onderstaand team neemt deel aan het volleybaltoernooi van de Rooyse VK op zaterdag 7 juni a.s.: Naam van het team: Dames heren gemengd familieteam bedrijfsteam. Contactpersoon: Adres:Woonplaats: Postcode:Telefoonnr.: U doet toch ook mee, gezellig recreatief volleybal Voor de kinderen is er op beide dagen een luchtmatras

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5