Nieuw systeem voor kadaver meldingen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Nou, tabé dan Tentoonstelling Veltum 750 Hinderwet Bouwvergunning verleend Bevrijdingsdag Brandweer jubileum Bouwvergunning aangevraagd Collektekalender mei 1986 Raadhuis gesloten Vissen in overstortvijvers Telefoon nummer Atletiek vereniging Stortplaats HUISVUIL Gemeentelijk zwembad Verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen Een bloemsiukje, met op een stem briefje geschreven „Gé, nou tabè dan" vond ik dinsdagavond voor de raadsver gadering op mijn plaats aan de perstafel; in de raadszaal. Met deze nostalgische tekst had mijn collega André Jansen de juiste toon geraakt. Met ingang van vandaag ben ik dan - wat men noemt - ambteloos burger. Na zestien jaar gepoogd te hebben het „ge zicht van de gemeente" en de gemeente lijke zaak naar buiten te presenteren, heb ik per 1 mei gebruik gemaakt van de VUT-rcgeling. Afscheid nemen van het werk, dat ik steeds met veel plezier heb gedaan, is niet gemakkelijk. Maar wanneer ik te rug kijk op mijn gemeentelijke jaren, geloof ik te mogen zeggen dat het mooie jaren zijn geweest. Ik ben in de gelegenheid geweest, met de huip van velen, Venray te mogen be geleiden in haar geweldige groei van de zeventiger jaren. In een twee richtingsverkeer heb ik de gemeentelijke „boodschap" bij de burgers mogen brengen en hetgeen bij de burgers leefde ter kennis van bestuurders en/of het ambtelijk apparaat gebracht. Aan bei de zijden van „de brug" heb ik vertrou wen ervaren, waardoor in nu erg dank baar kan zijn. Ik hoop, dat mijn opvol ger - die op dit moment nog niet bekend is - hetzelfde vertrouwen mag krijgen, opdat hij zijn voorlichtende taak even plezierig ais ik mag uitoefenen. Voorlo pig zal mijn collega André Jansen de voorlichting overnemen totdat de nieu we voorlichtingsambtenaar is inge werkt. Ik heb er behoefte aan iedereen, die mij in de afgelopen zestien jaar vertrou wen, vriendschap, collegialiteit en me dewerking heeft gegeven te bedanken. Ongetwijfeld zai ik als ambteloos burger nog In de gelegenheid zijn iets voor Ven ray ie kunnen doen. Want al ben ik dan „Hollander", Venray Ugt me tóch na aan het hart. De oude vertrouwde kop Gemeente praat boven de rubriek, die ik jarenlang heb verzorgd, wordt met ingang van vandaag vervangen. Willie Stramm beeft hiervoor het ontwerp gemaakt en ik meen te mogen stellen, dat hij er iets moois van heeft gemaakt. Ik hoop van- harte, dat mijn opvolger met even veel plezier wekelijks deze pagina mag vol schrijven in het belang van de gemeente en haar inwoners. G.A. Sdiiitte Zoals bekend bestaat de tentoonstel ling Veltum 750 uit twee delen. Ten eerste is in het geschied en oudheidkun dig museum aan de Eindstraat een historisch overzicht van Veltum te zien. En daarnaast zijn in de hal van het Raadhuis creatieve uitingen van de Keg en Coninxhof en van enkele Venrayna- ren op het Thema Veltum 750 te bezich tigen. Voor beide onderdelen van de tentoonstelling geldt dat deze zaterdag3, zondag 4, en maandag 5 mei kunnen worden bezocht tussen 14.00 en 17.00 uur. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P.J.A. Poels, Lemmenweg 12 te Heide voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uilbreiden wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij, gelegen aan de Lemmenweg 12; A.P.G. Wismans, Stationsweg 165 te Oostrum voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een varkensfokkerij gelegen aan de Stationsweg 165 te Oostrum; Maatschap Cornelissen, Ripseweg 4 te Vredepeel voor een vergunnin inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en varkensmesterij gelegen aan de Ripse weg 4 te Vredepeel; J.W.M. Nooyen, Blakterweg 3a te Oirlo (Lb) voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het ex art. 6a uit breiden wijzigen van een pluimvee houderij gelegen aan de Blakterweg 3a te Oirlo (Lb); H. Holtackers, Kraakse Pas 8 te Leunen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij gele gen aan de Kraakse Pas 8 te Leunen; J.L.P. Aarts, Moostdijk 6 te Ys- selsteyn (Lb) voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij gelegen aan de Moostdijk 6 te Ysselsteyn (Lb) Amstelland Materieel Service BV, Stationsweg 92 te Venray voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van c«.n inrichting, waar electro motoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 15 mei 1986, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont>-dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 1 mei 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 april 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. het plaatsen van 2 abri's aan de Henri Dunantstraat te Venray, t.n.v. Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het verbouwen van een woning aan de Aronskelk 58 te Venray, t.n.v. Th. A.J.M. Claessens; het plaatsen van een dierenver blijf stallingsruimte aan de Langstraat te Venray t.n.v. J.A.E.F.M. Keijzers, J.W. Frisolaan 6 te Weert; het bouwen van een veldschuur aan de Rosmolenweg 10 te Oostrum, t.n.v. E.H.W. Egelmeers; het uitbreiden van een woning aan de Dagoberthof 4 te Venray, t.n.v. J.M.G.C. Niessen; het bouwen van een garage en ber ging aan Kleindorp 6 te Merselo, t.n.v. J.M.L.M. Zegers; het plaatsen van een schei dingsmuur aan de Wilgenstraat 19 te Venray, t.n.v. M.H. Leenders; het bouwen van een carport aan de Sanshofstraat 28 te Venray, t.n.v. L.J.M. Otten; het bouwen van een carpirt aan de Sanshofstraat 30 te Venray, t.n.v. J.J.W. Sassen; het plaatsen van een hobbykas aan de Kraaksepas 6 te Leunen, t.n.v. Th. M.E. Wijs; het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Albionstraat 23 te Leunen, t.n.v. M.M.J.T. Jeurissen; het verbouwen van een bedrijfsge bouw aan de Ericaweg 7 te Oirlo, t.n.v. L.A. van de Mortel; het u'tbreiden van een lig- boxenstal aan de Brugpas 27 te Veulen, t.n.v. J.P.G. Geelen; het bouwen van een loods aan de Hoopweg 36 te Venray, t.n.v. M.H.C. Lensen; het plaatsen van een fietsenber ging aan de Horsterweg 19 te Leunen, t.n.v. P.M.W. Philipsen; het aanbrengen van twee dakka pellen aan de Menuetstraat 20 te Ven ray, t.n.v. H.J.M. Arts; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Merseloseweg 119 te Merselo, t.n.v. M.A. Arts; het bouwen van een grondstoffen loods aan de Veulenseweg 20 te Veulen t.n.v. Nijsen b.v. Venray, 1 mei 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De weekmarkt van Venray zal maan dagmorgen 5 mei gewoon doorgang vin den. Het Venrayse college heeft hier voor toestemming verleend. De winkels zijn op deze dag ook geopend. op vrijdag 25 april 1986, tijdens de brandweerfeestavond, is de ondercom mandant van de brandweer T.H. man- ders, gehuldigd wegens 25 jaren brand weerdienst. De burgemeester belichtte de brand weerloopbaan van de jubilaris, die 20 jaar commandant van de Venrayse brandweer is geweest. Die functie heeft hij enkele jaren geleden in verband met zijn drukke hoofdbetrekking neerge legd. In de periode dat de jubilaris het brandweercommando voerde is het Venrayse brandweerkorps opgebouwd en gevormd tot een doelmatig hulpverle ningsapparaat. Maar niet alleen lokaal, ook regionaal heeft hij zijn brandweer- sporen verdiend, zoals zowel uit de toespraak van de burgemeester als uit de toespraak van de regionale comman dant brandweer bleek. Ook de secretaris van de brandweerkring Noord- Limburg, van welke kring de jubilaris voorzitter is, uitte zich in die zin. De (huidige) commandant van de brandweer Venray memoreerde in zijn toespraak o.m. hoe de jubilaris inder tijd, nauwelijks commandant in Ven ray, door brand het verlies van stallings ruimte en materieel mee moest maken en hoe energiek die situatie het hoofd werd geboden. De rij van sprekers, waarin ook de voorzitter van de brand weerspersoneelsvereniging zich kort en kernachtig uitdrukte, werd met een dan kwoord van de jubilaris afgesloten. Hij bood het korps daarbij een antieke brandweerhelm en -emmer voor in de nieuwe brandweerhuisvesting. Door de burgemeester was hem toen al het verzilverd brandweerkruis op gespeld en de daaraan van gemeentewe ge verbonden gratificatie overhandigd. Ook de andere sprekers lieten hun waar dering in tastbare vormen blijken. Voor mevrouw Manders, die uiteraard ook in de hulde werd betrokken, betekende dat een kleine bloemenzee. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijkinb van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een bedrijfs ruimte aan de Langeweg 99 te Venray, t.n.v. P.H.M. Verheijen; het bouwen van een garage aan de Hooipas 1 te Leunen, t.n.v. H.J.M. v.d. Heuvel; het bouwen van een carport met erfafscheiding aan de Tedderstraat 8 te Venray t.n.v. A.J.J. Jeuken. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 2 mei 1986 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 1 mei 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. op 3 mei Muziek en Majoretten showkorps St. Petrus Banden (plaatse lijke aktie in het kader van het jeugdcol- lectewezen. van 12 t/m 18 mei Nederlands Astma fonds landelijke aktie) Op 24 mei Don Bosco Leunen (plaatselijke aktie in het kerkdorp Leu nen in het kader van het jeugdcollecte- wezen. van 26 mei tm 8 juni. Nederlands Rode Kruis (landelijke aktie. Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Op maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) en donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) is het raadhuis gesloten. Dit geldt ook voor het Bureau Burgerlijke Stand. Op vrijdag 9 mei is het raadhuis tussen 09.00 en 12.00 uur geopend. De gemeente Venray heeft toestem ming verleend om met ingang van 1 mei a.s. te vissen in de overstortvijvers van het Brukske en aan de Metaalweg achter Rank Xerox. Zoals voor alle wateren in de Gemeente Venray noodzakelijk is, dat men in het bezit moet zijn van geldi ge visbescheiden die verstrekt worden door de HSV's 't Alvertje en de Roer domp in Venray is dit ook noodzakelijk voor deze vijvers. Daar zal door de Ge meentepolitie en de controleurs van 't Alvertje en de Roerdomp toezicht op gehouden worden. Deze controleurs zijn in het bezit van een legitimatiebe wijs van de gemeente Venray. Een drin gend verzoek is de gevangen vis niet mee naar huis te nemen, maar direct na de vangst weer terug te zetten. Deze vissen zijn niet geschikt voor consumptie. -v In onze gemeentegids staat bij het secretariaat van de Atletiek vereniging Venray e.o. een fou tief telefoonnummer vermeld. Het juiste nummer is: 85425, dhr. Cybulski. Maandag 5 mei a.s. is de regionale stortplaats Zuringspeel geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. Maandag 5 mei a.s. (bevrijdingsdag) wordt volgens het gebruikelijke schema huisvuil opgehaald in de gemeente. Donderdag 9 mei geldt als een zondag en dus wordt er geen huisvuil opge haald. De betrokkenen worden verzocht het huisvuil een week op te sparen. Het gemeentelijk combi-zwembad is op 5 mei (bevrijdingsdag) en op donder- dag 9 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. Vrijdag 9 mei is er in het bad extra vrij- iwemmen nl. tussen 9.00 en 11.30 uur en tussen 13.00 en 15.30 uur. Voor het overige gelden de gebruikelijke vrijzwe- muren in de komende week. En weet U het nog het seizoenabbonnement is ook geldig voor de vrijzwemuren in het bin nenbad. Nauw overleg tussen de Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees (R.V.V.), agrarische standsorganisaties en B.V. Chemische Bedrijven van de N.C.B. te Son heeft er toe geleid dat dit jaar een geheel gewijzigde aanmel dingsprocedure voor destruktiemateri- aal zal worden ingevoerd binnen het verzorgingsgebied van B.V. Chemische Bedrijven van de N.C.B. Dit gebied om vat de gehele provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, alsmede het deel van de provincie Gelderland dat ge legen is ten zuiden van Rijn en Waal. In de thans bestaande situatie dient de aanmelder van kadavers zich telfonisch te wenden tot het kringkantoor van de R.V.V. waaronder zijn woonplaats res sorteert. In het vezorgingsgebied van B.V. Chemische Bedrijven van de N.C.B. zijn zes R.V.V.-kringkantoren werkzaam. De R.V.V. legt de aanmel dingen vast op telefoonopnameappara- tuur, luistert deze later af en geeft ver volgens de aanmeldingen door aan het destruktiebedrijf. Pas dan heeft dit be drijf de enorme hoeveelheid meldingen, circa 2.500 per dag, beschikbaar voor de routeplanning van haar ophaaldienst. Het is niet te voorkomen dat door de ze omslachtige wijze van aanmelding menig bericht in het geheel niet, dan wel incompleet in de routeplanning van de ophaaldienst wordt opgenomen. Boven dien is het tijdsbestek dat ligt tussen het tijdstip van aanmelden en dat van opha len, in een aantal gevallen te lang. Deze problemen hebben in de afgelopen jaren geleid tot veel klachten bij de aanmel ders, mede waardoor gezocht is naar een andere wijze van aanmelden. Geko zen is nu voor een telefonische aanmel ding rechtstreeks in de computer. Als centraal punt van aanmelding zal door de R.V.V. een lokatie op het adres van het destruktiebedrijf te Son worden aangewezen. Aldaar zal ook alle beno digde apparatuur worden opgesteld. Hardware en software worden geleverd door Comsys BV Utrecht. Er is gepland dat het nieuwe aanmeldingssysteem per 1 juni a.s. operationeel moei zijn. De aanmelder van kadavers kan gebruik maken van het systeem door middel van zijn gewone telefoontoestel, waarbij evenwel het gebruik van en klein hul papparaat met druktoetsen, een zoge naamde toongenerator, nodig is. De ko ten hiervan bedragen circa 50,- inkl. BTW. De aanmelding is bijzonder een voudig; na het intoetsen van de cijferko- de van zijn bedrijfsnummer, dat wordt vastgelegd in het geheugen van de toon generator, vraagt de computer met men selijke stem de kadaversoort op alsmede enkele andere gegevens. De antwoorden worden eveneens gegeven door het in toetsen van cijferkodes. De invoering van de nieuwe aanmel dingsprocedure zal in fasen geschieden. In de eerste plaats zullen de circa 10.000 zgn tonhouders hun meldingen via de computer gaan verrichten. Vanaf dat moment kunnen zij niet meer melden bij de R.V.V. Kort daarna zullen de overige circa 40.000 aanmelders in het nieuwe systeem worden genomen. Verwacht wordt dat dit zal zijn voltooid vóór 1-1- 1987. De aanmelders kunnen dan gedu rende 7 dagen per week en op ieder wil lekeurig tijdstip hun aanmelding door geven. Hiertoe komen 20 telefoonlijnen beschikbaar. Doordat met het nieuwe systeem de thans bestaande problemen - zoals het foutief noteren van adressen - worden weggenomen en doordat alle meldingen op een centraal kantoor bin nenkomen kan het destruktiebedrijf haar ophaaldiens efficiënter uitvoeren. Vanuit het centrale aanmeldingskantoor kan te zijner tijd tegen betaling van kosten ook voorzien worden in de vraag naar overzichten van binnen een bepaal de periode aangemelde kadavers. Nade re inlichtingen B.V. Chemische Bedrij ven van de N.C.B. Postbus 9, 5690 AA Son, Tel. 04998-74010. Op grond van de subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing kan een ei genaar in aanmerking komen voor een bijdrage in de kosten van het treffen van een aantal voorzieningen aan en door hem bewoonde woning. Om hier wat duidelijkheid te verschaffen geven wij hieronder een vrije weergave van het hoofdstuk „Verbetering van door de ei genaar bewoonde woningen" uit de subsidieverordening Stads- en Dorps vernieuwing", zoals die is vastgesteld door de gemeenteraad van Venray in de openbare vergadering van 25 juni 1985. het verbeteren van bestaande of, indien de woning minder dan drie slaapkamers bevat, het maken van nieuwe slaapkamers, per slaapkamer (tot het verbeteren van bestaande slaap- kaners kan node gerekend vorden het treffen van voorzieningen ter bestrij ding van geluidhinder en ter verboging van de brandveiligheid. Hot aanbrengen van een dakkapel knn subsidiabel worden gesteld Indien do dakkapel wordt aango- 1.000,— 'an panlatten, tengels. EXTRA BIJDRAGE BIJ INGRIJPENDE VERBETERING: t in li li de verbet ring n de slanpvertrokken. Het uitsluit* tvoeren van bij voorbeeld verf- wit- mgwerkzaamheden wordt niet als en bi tering vier of meer voorzieningen, genoemd onder drie of meer voorzieningen, genoemd onder waaronder ten minste één voorziening genoemd t/m g t/m h DE KOSTEN: Onder kosten worden in elk geval begrepen: a. de aanneemsom; b. eventueel meerwerk; c. de risicoverrekening van loon- en materiaal prijsstijgingen; d. de leges van de bouwvergunning; e. de verschuldigde omzetbelasting. DE VOORZIENINGEN: DE SUBSIDIE: 50% van du werkelijks het aanbrengen van een closet met waterspoeling met bijbehorende voorzieningen 1. het maken van een doucheruimte met Inrichting 2. het aanbrengen van een douche- inrichting in een bestaande ruimte het vernieuwen of aanpassen van de elektrische installatie als gevolg van het noodzakelijk vervangen van de Installatie (do noodzakelijkheid ■oet blijken uit een afkeuringsrapport van de PLEil) 1het maken van een ruimte om te koken en het aanbrengen van een keukeninrichting 2. het aanbrengen van een keuken inrichting of het vervangen van i primitieve keukeninrichting verordening aangcaerkt) g. 1. het aanbrengen van een dak beschot met als doel het wind en waterdicht maken van bewoonde zolders: per m2 75, 2. het verbeteren van de vocht werendheid van buitenmuren: per m2 1 75,— h. het opheffen van bouwtechnische gebreken, te weten: t. verbeteren van fundering op staal, waaronder wordt begrepen: - het ontgraven van de fundering - het slopen van een verzakt gedeelte - hel opmetselen en nanhelen f 200,per ml 2. herstel van gevels en dragende muren, waaronder wordt verstaan: - het vorvangen van steens of half steens metselwerk of spouwmuren - het vervangen van buitenkozijnen f 3.000,— f 5.000,— f 2.000,— ruiling 3. herstel va waaronder 1 lal In geval van ingrijpende verbetering kan de som van de bijdragen per voorziening vermeerderd worden met 20 VOORWAARDEN 1. De woning moet vöór I januari I960 voor bewoning gereed zijn gekomen. Indien sprake is van ingrijpende verbetering mag de woning in de afgelopen 10 jaar niet met subsidie verbeterd zijn. 2. De netto-oppervlakten van alle in de woning aanwezige ruimten mag na voltooiing van de voorzieningen maximaal 125 m2 bedragen. 3. -De totale kosten van liet treffen van de voorzieningen moeten minimaal t 1.000,-- en mogen niet meer dan 90.000,-- bedragen. 4. De woning moet na het treffen van de voor zieningen voorzien zijn van een closet met walerspoelingeen douche en een veilige eleotrische insLallatie. nis voor balkor en/of vloeren c 4.000, In geval van ingrijpende verhel ei woning na hel treffen van de vooi haar geheel beschouwd voldoen aai van bewoonbaarheid die redelijkei woning gesteld moeten wo - en. De kosten van de voorzieningen int redelijke verhouding staan lól lu ing l i jtjei i sol.e (hlor ZELFWERKZAAMHEID: Wanneer bij: 1. niet-ingrijpende woningverbetering meer dan de helft van de werkzaamheden voor het treffen van een op zichzelf staande voorziening in zelfwerk zaamheid wordt verricht, bedraagt de maximale bijdrage per voorziening 45 van de hiervoor genoemde maximale bijdrage; 2. ingrijpende woningverbetering meer dan de helfL van de totale werkzaamheden in zelfwerkzaamheid wordt verricht, bedraagt de maximale bijdrage 45 van het totaal van de hiervoor per voor ziening genoemde maximale bijdragen. Om te bepalen of de kostengrens van t 90.000,— nret overschreden wordt, worden de kosten van de werkzaamheden die in zelfwerkzaamheid zijn uitge voerd, omgerekend alsof die werkzaamheden bedrijts- lletzelfde qebourt om vast te slcllen of nl dan niet meer dan de helft van de werkzaamheden in zeirwerkzanmhéitl zijn uitgevoerd. Deze omrekening vindt plaats door de matertaal prijzen Ie vermenigvuldigen met de factor 100/45. Rij liedrijfsmatIge uitvoerinq wordt namelijk uitgegaan van een loonkostenbesland- deel van 55 dal met de werkzaamheden wordt begonnen, een aanvrage «xn subsidie worden inqe- d middels een daartoe bLj de gemeente te Bij dit formulier moet worden overgelegd: - een gespecificeerde kostenbegroting; - een werkomschrijving; - tekeningen van zowel de bestaande als de te maken toestand van de woning; - eventueel afkeuringsrapport van de PLEM. Nadat door de afdeling Bouw- en woning toezicht in de woning een onderzoek is ingesteld, beslissen burgemeester en wethouders op de aanvrage. Wanneer zij beslissen tot toekenning van een bijdrage, dan is dit altijd een voorlopige toekenning. Aan deze voorlopige toekenning wordt onder meer de voorwaarde verbonden, dat binnen 3 maanden met het treffen van de voorzieningen moet worden begonnen en dat de voorzieningen binnen l jaar getroffen moeten zijn. DE WERKZAAMHEDEN BEGONNEN EERST NU MAG f KORDEN Direct na de uitvoering van het werk moet de aanvrager het werk schriftelijk gereedmelden onder indiening van alle op het werk betrekking hebbende rekeningen, betalingsbewijzen etc. Aan de hand van deze bewijsstukken en na wederom een onderzoek in de woning door de afdeling Bouw- en woningtoezicht, stellen burgemeester en wethouders de definitieve bijdrage vast. Hierbij wordt gekeken of aan alle hiervoor genoemde voorwaarden is voldaan. Is dit niet het geval (de uiteindelijke totale kosten bedragen bij voorbeeld meer dan 1 90.000,-) dan kan de definitieve bijdrage op 1 0,-- worden qesteld. Tot slot wordt de definitieve bijdrage uitbe taald door storting op de giro- of bankrekening. Al lieL hiervoor vermelde heeft geen betrekking op monumenten, woningen met een beperkte levens duur of woningen die ten behoeve van een gehandicapte aangepast moeten worden. Hiervoor gelden andere regelingen, waarover nadere informaLie bij de gemeente kan worden Ingewonnen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13