VERENIGINGSNIEUWS VENRAY'S MANNENKOOR VENRODE CRESCENDO ARS MUSICA KINDERKOOR de BANDELIEREN Kinderkoor De Vredesklokjes M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Jongerenkoor CHRISKO Orkestvereniging Venray D.S.V. nieuws UMBRA '69 De Springplank Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Griekse werkgroep APOLLO OJC DE BRAK Buurtvereniging Brukske Stichting Wijkcentrum Landweert Wijkvereniging Veltum Wijk Noord West Wijk West 1 WIJK ZUID OJC 't Duvelke O.J.C. DINGUS Vrouwen trefcentrum ,,'t Bessemke" Huisvrouwen kontakt Brukske Katholieke Vrouwen vereniging LVB kring Venray L.V.B. afd. Oostrum Vereniging voor Slechthorenden Lourdescomité AFV-Venray N.J.N. Natuurwandel- tocht te Merselo Donderdag 24 april om 19.30 uur re petitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na de repetitie kwartaaltoepen om de V.M.K. wisseltrophee. Donderdag 1 mei om 20.00 uur repe titie in de schouwburg i.v.m. Geritsko- renavond tot 21.00 uur. Hierna ver volg repetitie in de kleine zaal van Wieenhof. Zondag 4 mei opluistering dodenher denking Grote Kerk. Zaterdag 10 mei om 19.00 uur opluistering eucharistieviering in Ys- selsteyn Zaterdag 24 mei Geritskorenavond in Venray. Na afloop gezellig samenzijn met muziek en 'n dansje. Maandag 28 april bestuursvergade ring. Hierbij doen we een oproep aan al le leden, oud-leden en ook niet-leden die in het bezit zijn van gegevens, oude fo to's etc. betreffende reizen, bruiloften, receptie's etc. van het mannenkoor om kontakt op te nemen met onze archiva ris Wim Smits die samen met Jac. Lau- rensse alles aan het verzamelen is vanaf de oprichting van het koor in 1909. Uit de reeds verzamelde gegevens is o.a. ge bleken dat het koor niet ontstaan is uit kaartclub Harten Vrouw zoals altijd werd aangenomen maar uit kaartclub „Gezellig Samenzijn". Tel. Wim Smits is 82454. Afmelden uitsluitend bij R. v. Mil tel. 86917. Denk aan de half acht repetitie. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 24 april 20.00 uur generale repetitie in schouw burg. Zaterdag 26 april concert in schouwburg. Bijeenkomst om 19.30 uur in uniform. Zondag 27 april communiefeesten. Bijeenkomst om 09.00 uur Vredeskerk, daarna Paters kerk en vervolgens Grote Kerk waar we ook de dienst muzikaal opluisteren. Woensdag 30 april Aubade Koninginnedag. Bijeenkomst om 11.00 uur v.m. Café Upke. Uniform met hoed/pet. Donderdag 1 mei 20.00 uur repetitie. Zondag 4 mei Communiefeesten zie 26 april 's avonds opluistering dode herdenking in de Gro te Kerk. AGENDA 26 april, voorjaarsconcert. 27 april 4 mei Communiefeest. 4 mei dodenherdenking 18 mei concert te Broekhuizen van 13.00-14.00 uur 6 juni serenade 23 augustus serenade 19 september serenade. 11 okt. uitw. concert met Heel en Gre- venbrichl. 18 okt., concert met VMK. 24/25/26 okt., concertreis Fulda LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 24 april. Om 18.45 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 29 april. Om 19.00 uur repetitie. Bardienst: Hr. Stevens Agenda: zie Harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 25 april Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen. Om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Maandag 28 april om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens Dinsdag 29 april om 18.30 uur alleen voor de alten en so pranen. Woensdag 23 april Geen repetitie (Koninginnedag) Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Dank aan iedereen die afgelopen zater dag oud-papier heeft ingeleverd. Het is prettig te mogen constateren dat ook steeds meer buitenstaanders oud papier komen inleveren. De volgende inlever datum is zaterdag 10 mei a.s. Denk om het tijdig inleveren van de aanmelding voor het meehelpen tijdens de Kennedy- mars. DAMESKOOR Zaïerdag 26 april zingen we de avond mis om 19.00 uur in de Vredeskerk, me de t.g.v. het afscheid van de kapelaan. Zaterdag 24 mei om 19.00 uur avond mis in de kerk van Oostrum, in officiële kleding. Zondag 8 juni nemen we deel aan de zangersdagen in de Maaspoort te Venlo. Wat de repetities voor de komende tijd aangaat, zijn er enkele wijzigingen i.v.m. Koninginnedag, stemmen op 21 mei etc. Hoe dat geregeld wordt hoort U de eerstvolgende repetitie. Als U verhinderd bent, graag Uw afmel ding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Gem. zangvereniging Zondag 27 april zijn we vrij. Woensdag 30 april geen repetitie. Woensdag 7 mei. Om 16.00 uur opluisteren H. Mis 40- jarige bruiloft in de kerk van het Bruks- ke. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Kom eens over de drempel en naar ons luisteren. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Dinsdag 29 april 19.30 uur repetitie voor de sopranen en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. Dinsdag 29 april Fluitgroep 18.00 uur Koorreptitie 18.30 uur Zondag 11 mei en zondag 8 juni Zingen we de gezinsmis om 11.00 uur Zaterdag 21 juni Uitstapje koor. Ik denk dat we allemaal genoten he- ben van het feest rondom het eerste lustrum. Vooral alle behulpzame ou ders, nogmaals bedankt, ook bedankt, onze oud-koorleden voor hun zang tij dens de mis, en hun aanwezigheid tij dens dit gebeuren. Jullie krijgen nog be richt wanner we de vele foto's en video bekijken. Koorleden: noteer alvast bo- vestaande data. Het beleidsgroepje komt dinsdag 29 april a.s. bijeen om 20.00 uur in het zaaltje. Vrijdag 25 april Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Blok fluitgroep 17.30-18.00 uur Donderdag 1 mei We zingen om 19.30 uur in het Schut tersveld. Vrijdag 2 mei Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Geen blokfluitgroeprepeiitie.' Noteert U vast even: Zaterdag 17 mei naar Castenray. De koorbrief met uitge breide informaie komt volgende week. Voor volgende week donderdag moeten we ons nog flink inspannen, dat weet je. Dus zien we jullie graag allemaal op de repetitie morgen. Ook rekenen we op het hele koor als we donderdag gaan zingen, uitgezonderd de jongste groep. Voor hen zijn de dinsdag reptities ver vallen, die zijn voortaan ook op vrijdag dezelfde tijd. Tot morgen allemaal op de repetitie. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Zondag 27 april GEEN REPETITIE. Maandag 28 april 19.00 uur Gezamelijke koorrepetitie. BOJEMA Vrijdag 25 april 18.45 uur gezamelijke repetitie. Vrijdag 2 mei 18.45 uur gezamelijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 26 april en 3 mei Vervallen de reptities. Maar zorg wel dat je programma voor Maastricht voorbereidt. Afmelden: Koor bij Hèlène tel. 82873. „Bojema" en „Saltarello" P. Falco tel. 85855. Voorlopige agenda 26 april solistenconcours majoretten en miniretten te Venlo. 18 mei Pinksteren Oostende. 8 Juni, avondvierdaagse, ljuni aspergefeest. 6 juni serenade 8 juni avondvierdaagse 21 Juni, Sevenum. 22 juni majoretten concour te Bruns- sum 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 27 maart en woensdag 30 april reptitie voor majoretten, miniret ten en korpsleden. Afmelden majoretten en miniretten Bemadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! Allereerst willen wij kapelaan van de Veght heel hartelijk danken voor de fij ne samenwerking die wij met hem heb ben gehad en wensen hem veel succes in zijn nieuwe parochié Maasniel. Afgelo pen zondag hebben wc meegedaan aan het korenfestival te Haps. Koorleden en orkest bedankt het was heel goed ge daan. Het programma ziet er voorlopig als volgt uit: Jongerenvieringen in de Vredeskerk: 17-5, 21-6 en 19-7. Vrijdag 25 april huwelijksmis St. Jo zefklooster 14.15 uur aanwezig bij het klooster. Zaterdag 26 april 25 jr. huwelijksmis fam. Munten. Zaterdag 3 mei, huwelijksmis kerk te Merselo. Zaterdag 31 mei, o.v. vormsel. Zondag 8 juni korenfeslival te Deur- ne. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der kunnen zich nog altijd bij ons koor aanmelden. We repeteren iedere woens dagavond van 18.45 uur tot 20.30 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Je kunt je ook telefonisch aanmelden Marly de Haart tel. 82730 of Elly v.d. Zanden lel. 83461. Voor afmeldingen: Pia Verslegen, tel. 82170. Wij willen onze leden graag een ple zier doen d.m.v. het organiseren van di verse festiviteiten. Omdat de contributie niet zo hoog is, staan wij open voor uw vrijwillige bijdrage. Deze kunt U storten op bankrekening nr 1539.35.952. t.n.v. Jongerenkoor Chrisko. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Woensdag 30 april repetitie om 20.15 uur voor het orkest o.l.v. L. Boogaarts in St. Anna. Eveneens om 20.15 uur re petitie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen in de Muziekschool. Repetitieruimte i.v.m. 4 mei wordt nog bekend gemaakt. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Programma 3 mei 15.00 een gezamelijke uitvoering door orkest en klein ensemble op St. Anna 4 mei 11.30 uur zondagochtendconcert. Programma april 27 april optreden te Grubbenvorst. 12.30 uur aanwezig cafe Klomp (zwarte schoenen) drumband en fluiters. Na de optocht kan de muziek naar huis als ze dat willen. De optocht begint om 13.30 uur denk aan een schoon en net uniform met zwarte schoenen. 27 april Twirl wedstrijden te Deurne. Programma mei 4 mei optreden le Sevenum voor flui ters en drumband bijeenkomst 12.45 uur bij Cafe Klomp. 8,9 en 10 mei, nationale twirlwedstrij- den te Groningen. 11 mei optreden te Thorn voor geheel DSV i.v.m. 25 jarig bestaan Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. Tijden van optreden en plaats van bij eenkomst zullen nog nader bekend ge maakt worden. Maandag 28 april a.s. om 18.30 uur leerlingen en om 19.30 uur hele drum band in zaal 't Trefpunt te Holthees. Uitslag solistenconcours gemeente Vier lingsbeek. le prijs met 166 punten. Kwintet Joyce van Es. Anka Rutlen. Nancy van Dijck. Wendy Dakkus, Ma rie José Versteegen. Allen van harte ge feliciteerd met het behalen van deze prijs. Hallo jongelui. Donderdag club van 18.30-20.00 uur. We gaan weer wat leuks doen. Denken jullie aan de kamp formulieren. Vrijdag vlub van 19.00-21.00 uur we hebben afgelopen vrijdag op de video kunnen zien hoe het eraan toegaat in een circus. Het lukte de vijf kinderen hun nummer op te voeren in een echt circus, dit nadat ze de aap hadden ont maskerd als grote deugniet. Komende vrijdag gaan we grimeren. We gaan ons als clown opmaken. En niet te vergeten gaan we werken aan een eigen circus nummer. En zoals je vorige week al hebt kunnen lezen in de krant, krijgt de beste 2 kaartjes voor het eerste circus dat in Venray verschijnt. Groep 2. Hannie, Frank, Frans en Sjang verwachten jullie a.s. vrijdag. Zaterdagavond club van 19.30-21.30 uur. Afgelopen zondag heeft het konings- schieten plaatsgevonden. De dag begon met het afhalen van het koningspaar in de Niesenstraal, daarna hebben we de gildemis gevierd in de St. Petrus Banden kerk. In deze prachtige H. Mis stond ook de vogel op het altaar, tevens heb ben we ook het afscheid gevierd van ons ere-lid Deken Theunissen als parochie herder van deze parochie. Het mooie uitgebreide muziekkorps speelde tijdens de H. Mis mooie werken. Nadat iede reen persoonlijk afscheid genomen had zijn we naar de Schuttersweide gegaan, waar we hebben genoten van een goed verzorgde koffietafel in een verwarmde tent. Omstreeks half drie werd de huidi ge koning J. Krijnen ontdaan van het koningszilver, tijdens deze plechtigheid dankte Vice voorzitter R. Rats de ko ning en de koningin. De heer en mevr. Krijnen voor hun inzet en vele werk van hei afgelopen jaar. Na deze handelin gen, waren onze genodigde ook geari- veerd, zoals burgemeester defesche en onze beschermvrouwe Mevr. Defesche en Kapelaan v.d. Vegt en enkele bestuursleden van onze zustervereniging St. Jan, die hierna de openingsschoten losten. Toen brak de strijd pas echt los, letterlijk en Figuurlijk, want ook de re gen viel met bakken uit de hemel. Tegen 19.00 uur schoot J. Krijnen met het 413e schot het laatste stuk van de vogel los, tussen de twee bevestigingsmoeren, en viel onder op de spil. De koning scommissie besloot unaniem dat de heer Krijnen wederom koning van 't Zan dakker, Gilde St. Jan was geworden. Hierna werd onze nieuwe koning voor gesteld aan de zustervereniging St. An na. De intocht van de nieuwe koning en zijn koningin ging vanwege de slechte weersomstandigheden niet door. 's Avonds vondt er nog een gezellig sa menzijn in het gildehuis plaats. Het bestuur en alle schutters en aanhang wil len Deken Theunissen met zijn konink lijke onderscheiding feliciteren Tevens wensen we onze nieuwe koning en ko ningin veel sukses in het komende schut- tersjaar. Tevens willen wij ook alle le den bedanken voor het slagen van deze dag en in het bijzonder een woord van dank voor het personeel van de keuken wagen en de maker van beide vogels. Ook dank aan het muziekkorps voor hun mooie muziek. Het publieksvogel schieten waaraan een tiental personen heeft deelgenomen, werd in de stromende regen gewonnen door de heer Ron Peeters. Hij schoot met het 80e schot het laatste stukje hout van de vogel eraf. Ron proficiat. Zondag 27 april is het dekenaal te Grubbenvorst. Bijeenkomst om 12.30 uur in het Gildehuis. Vertrek uiterlijk 12.45 uur. Na de optocht die om 13.30 uur begint kan het muziekkorps als ze dat willen naar huis. Allemaal netjes in uniform. Zaterdag 3 mei is het bondskonings- schieten van de Bond Juliana te Seve num. En tevens een drietallen wedstrijd. Zondag 4 mei is het le bondsfeest te Sevenum. Bijeenkomst 12.45 uur bij het Gildehuis. Vertrek uiterlijk 13.00 uur In de optocht en tijdens de wedstrijden hebben we nr. 18 Allemaal netjes in uni form. Naar aanleiding van de nationale feestdag in Griekenland organiseert de Griekse werkgroep Apollo een Griekse feestavond op zaterdag 26 april in Gastencentrum De Wieënhof, Leunse- weg 20 te Venray. Aanvang 20.00 uur. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door het Griekse orkest „Zorbas". Tevens treedt deze avond de Griekse volksdansgroep „Pro Odos" op. Voor Griekse hapjes en drankjes wordt ge zorgd. Kaarten voor deze avond zijn in de voorverkoop verkrijgbaar ƒ7,50 bij de penningmeester van de Werkgroep, Sambastraat 6 te Venray. Om teleurstellingen te voorkomen ge lieve de kaarten tijdig af te halen. Zaterdag 26 april weer een band in de Brak, ditmaal de Nijmeegse band „Ca- sius Thrill" Hun muziek omschrijven ze zelf als „Post industriële, gejaagd door de wind". Sound, door middel van drums percussie, synthesizer zullen een aantal zware gedreven nummers ten ge hore gebracht worden. Aanvang ±22.30 uur. 30 april tm 5 mei is er een expositie onder de naam ,,'n expositie van stille getuigen" Dit houdt in dat dingen geëxposeerd worden die door het leven getekend zijn, versleten, uitgesle ten dingen die je vaak tegenkomt, langs loopt nu te zien in OJC de Brak. Entree Gratis. Koninginnedag Beste jongens en meisjes vergeten jullie niet het strookje uit het infobullentin in te leveren? 30 april a.s. verwachten wij jullie om 10.00 uur bij het wijkcentrum de Kiosk. We gaan dan met jullie ver sierde fietsen e.d. een rondrit maken door onze wijk. En als je je fiets e.d. heel mooi versierd hebt dan kom je mis schien wel in aanmerking voor een prijs je. Je krijgt in ieder geval een gezonde versnapering. Als het weer heel slecht is, maar dat geloven wij niet, gaan we ge woon in het wijkcentrum naar muziek luisteren. Lever dus in ieder geval het strookje in bij de adressen die in het in fobullentin staan en breng je ouders mee. Koninginnebal op vrijdag 2 mei Vrijdagavond 2 mei is er een koningin nebal in ons wijkcentrum Kiosk. We be ginnen om 20.00 uur en we hebben live muziek. De toegangsprijs hebben we zeer laag gehouden en is slechts 2,50 per persoon. We hopen op veel bezoe kers zodat het een gezellige avond kan worden. Van de bestuurstafel. Wij kunnen nog steeds mensen gebrui ken om ons te helpen. Door het steeds groter worden van onze vereniging heb ben wij echt meer hulp nodig. Wie wil er mee helpen om het Brukske levend(ig) te houden. Vooral ook door de verhuizing van onze secretaris en de voorzitter heb ben wij dringend bestuursleden nodig. Wie stelt zich kandidaat? Belt U gerust naar de voorzitter 85456 of kom op naar onze vergadering 7 mei a.s. Wilt U eer der meer weien, komt U dan naar Mam- bostraat 154 en gaarne geven wij alle in lichtingen. Stel de voorzitter en de secre taris in staat om de goed functionerende vereniging over te dragen in de nabije toekomst. Wij doen ons best. Helpt U mee? Koninginnedag programma: opstel ling optocht 11.00 uur. Vertrek optocht 11.15 uur. Aankomst feestterrein 11.45 uur waar de sinasappelen uitgedeeld worden. Start spellen om 12.00 tot 16.00 uur. Demonstratie Tae Kwon Do van 14.00 tot 14.30 uur in de tent bij de basisscholen. De volgende spelen zijn er: waterlopen, Blikgooien, Hengelspel, Zaklopen, Kussengevecht, Grabbelen, Spijkerpoepen, Buslopen. Wie aan alle wedstrijden mee doet, doet automatisch mee aan de ballonwedstrijd. Denk aan je fietsversiering. Voor de ballon wedstrijd wordt een kleine vergoeding gevraagd. Route optocht: Kroonkruid, Kruisdistel, Lathyrus, Kruidenlaan, Aronskelk, Christoffelkruid, Boter bloem, Basisschool. Hallo jongens en meisjes, op 30 april a.s. is er geen club. Daarom houden we op 29 april van 16.00 tot 17.30 uur club voor de kinderen van 4 tot 7 jaar, en van 18.30 tot 20.00 uur voor 7 tot 12 jaar. We gaan iets maken voor moederdag. Wat het gaat worden blijft nog een ver assing. Op deze dag kun je je ook opge ven als je op 14 mei a.s. wil meedoen aan de afsluiting van het knutselseizoen, hier hoor je dan nog meer van. Lokaal Coninxhof, entree 1,- tot ziens, de lei ding. Disco Woodpecker a.s. zaterdag 26 april is er jeugd disco in het Schöpke te Veltum, m.m.v. disco „Woodpecker" Dj.'s Mike en Bart. Voor de jeugd van 10 tot 13 jaar van 18.30 tot 21.00 uur, de entree is 1,-. Voor deze jeugd is er om 19.45 uur de finale van de play-Back show voor dit seizoen. Ouders door deze finale kan de disco voor de groep iets uitlopen. Voor de jeugd vanaf 14 jaar is er disco van 21.15 uur tot 23.30uur. Deentree is 1,50. Ook de jeugd van andere wijken en plaatsen zijn welkom. Kom wel op tijd, want vol is vol. Zondag 27 april. Kaart-koffie uurtje van 10.00-12.30 uur. Maandag 28 april Gelegenheid tot sjoelen vanaf 20.00 uur. Woensdag 30 april vanaf 21.00 uur kunt U bij ons terecht indien U van Volksdansen houdt. Zondag 4 mei: koffie uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Kienen t.b.v. wijkcen trum om 19.30 uur. Zoals reeds eerder aangekondigd is het wijkblaadje dat eerder vrijwel iedere maand uitkwam komen te vervallen. De kosten werden le hoog en het werk te vele voor de enkele vaste medewerkers(sters). Op de agenda van de maandelijkse vergadering welke zal worden ehoudcn op a.s. maandag 28 april om acht uur in de vergaderzaal van het Groenewold, komt als punt van bespreking voor hel doorgaan of stop pen van het wijkblaadje. Wanneer er voldoende mensen in de wijk zijn die be reid blijken het werk op zich te nemen, verbonden aan het regelmatig uitkomen van het pleinpraatje dan bestaat er wel een mogelijkheid om daarmee door te gaan. Verder vermeldt de agenda de ge bruikelijke punten. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! 3 mei a.s. is er weer de jaarlijkse rom melmarkt. Heeft U nog spullen die weg moeten bel dan 82310 of 86211 dan wor den de spullen zaterdagmorgen bij U opgehaald. 24 mei a.s. kienen. Houdt deze avond vrij. Dit alles vindt plaats in het wijkgebouw Beukenlaan 4. Elke vrijdag van 21.15 tot 01.00 uur zijn wij geopend voor iedereen je kunt bij ons o.a. tafelvoetballen, biljarten, tafeltennis enz. Heb je ook nog leuke ideeen. Bij een gezellig koud drankje kun je ze ons vertellen. OJC 't Duvelke is er voor de jeugd vanaf 16 jaar, dus mensen laat je eens zien, stap eens bin nen, het kost niets. Tot dan. Voor het bestuur is er op 2 mei om 20.00 uur een spoedvergadering. We hopen dat iede reen kan komen anders afmelden bij Ron Tacken tel. 88058 of Pieler 81758. Tot dan OJC 't Duvelke Beukenlaan 4. Wijk Zuid Venray. ROBIJN FLEUR EN FIJN Robijn Fleur en Fijn, een fantastisch swingfeesl in felle kleuren. We verwach ten dit keer weinig donkere kleuren. Kom op 25 april in felle kleuren naar Dingus om er met zijn allen een maf en dol feest van te maken! We barsten los om 20.30 uur. Verder hebben we van maandag t.m. vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur schoolstaking en is er elke woensdag om 20.45 uur film. Op maandag 28 april organiseren wij weer een algemene vergadering. Iedere vrouw die zich betrokken voelt bij het werk van onze organisatie is van harte welkom. We beginnen om 20.00 uur. Verder kun je altijd vrijblijvend binnen lopen op maandag-avond trefavond va naf 20.00 uur tot 23.30 uur. Dinsda gochtend koffiemorgen vanaf 9.30 tot 11.30 uur. Vrouwentrefcentrum 't Bes semke" kun je vinden aan de Bachstraat 14b (naast de peuterspeelzaal). Het bezoek aan de Pizzeria kan he laas geen doorgang vinden. We dachten echter een goed alternatief gevonden te hebben voor deze laatste ochtend van dit seizoen in de vorm van een rondlei ding door een wegrestaurant. Bent U ook nieuwsgierig, hoé men zo'n bedrijf dat dag en nacht geopend is runt? Nu als U er achter wilt komen gaat U dan mee op 29 april en geeft U zich op bij Lenie Gosling of Ria v. Brederode. Bo vendien stellen wij het zeer op prijs als U ons laat weten of U d^e ochtend een auto ter beschikking heeft en eventueel (tegen vergoeding) wilt rijden. Bij voor baat dank. We vertrekken dan om uiter lijk 9.00 uur vanaf het wijkcentrum en zijn daar om 11.20 uur ook weer terug. De prijs bedraagt 3,25 en er is een cre che aanwezig. Op 6 mei organiseren we i.s.m. Buurtvereniging en het Wijkcen trum een informatieavond over groen ten en fruit, gepresenteerd door de Stichting Propaganda Groenten en Fruit. Deze avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Wijkcentrum „de Kiosk". Iedereen die belangstelling heeft is welkom. De toegang is gratis. Voor inl. Lenie Gosling tel. 81059 of Ria v. Brederode tel. 87042 tot ziens. Donderdag 1 mei sluiten we ons sei zoen af met een bowlingavond in Oostrum, waar we op eigen gelegenheid met de fiets of auto naar toe gaan. Om 19.00 uur is er een Eucharistieviering in de Parochiekerk te Oostrum, waarna we om 19.30 uur naar het bowlingcen trum gaan. Uiteraard is deelname aan dit bowlen voor die leden, die zich voor deze avond opgegeven hebben. Als er nog liefhebsters zijn, dan kunnen zij zich nog opgeyen bij de secretaresse. Tel. 87308, Kosten 6,- p.p. kringbedevaart naar Oostrum, don derdag 1 mei. Eucharistieviering aan vang 20.00 uur. Liederen door koor van Heide. Het Kringbestuur. LVB AFD. VENRAY Op donderdag 1 mei is de jaarlijkse kringbedevaart naar Oostrum. De zang wordt verzorgd door de afdeling Heide. Aanvang 8 uur in de parochiekerk van Oostrum. Op 1 mei vindt weer de jaarlijkse kringbedevaart plaats naar Ooslrum. De H. Mis begint om 7 uur. Het bestuur hoopt op een grote opkomst van onze leden. Het hoofdbestuur van de Ned. Vere niging voor Slechthorenden heeft haar volledige vertrouwen in het zittende bestuur van de afdeling Venray en Om streken. Alle leden van deze afdeling hebben een schrijven thuis gekregen waarin landelijke voorzitter R. den Hol lander, zich overduidelijk achter het af delingsbestuur opstelt. De brief is ook ondertekend door me vrouw E. In 't Sant, secretaresse van het hoofdbestuur. Mevrouw In 't Sant leid de in november 1985 de grimmige leden vergadering in Overloon. Tijdens die vergadering werden harde woorden gesproken met name over fi nanciële aangelegenheden. Het landelijk hoofdbureau heeft hierop een grondig onderzoek laten verrichten. Het afdelingsbestuur toonde zich in genomen met dit onderzoek en doorstond sowieso al de vertrouwens kwestie. Na de Overloonse bijeenkomst zeg den een aantal leden hun lidmaatschap op. Jaarvergadering Volgende week maandag, 28 april, wordt in zaal 't Ploegske in de Rips de jaarvergadering gehouden. Bij het punt verkiezingen staat het aftreden en niet herkiesbaar zijn van het bestuurslid Fons van Gorp uit Maashees. Voor hem en de andere bestuursvacatures zijn en kele kandidaten gevonden. Aanvang 19.30 uur. Voorlichtingsavond Zoals we vorige week reeds meldden, houden we op donderdag 1 mei a.s. onze traditionele voorlichtingsavond in Huize „De Kruuze", Leunseweg 1 Venray. Ingang via hoofdingang. Aan vang 19.00 uur. Deken van Rensch vice-voorzitter van de Limburgse Bedevaart naar Lourdes, zal deze avond openen met een toelichting betreffende de intentie van de a.s. Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Dhr. L. Werson, hoofd-verpleeg- kundige in het ziekenhuis te Lourdes zal, als vanouds, weer veel nuttige tips geven voor zowel de hospitaal- als hotelzieken. Later op de avond is er nog gelegenheid tot een persoonlijk gesprek met deze verpleegkundige. Om 20.00 uur is er een Eucharis tieviering m.m.v. het Jonge Garde Koor uit Oirlo o.l.v. dhr. A. Nelissen. Celebrant is pastoor G. Bruggink. Daarna is het de beurt aan dhr. G. Philipsen die de technische voorlichting voor zijn rekening neemt. Ook zal er een dia-vertoning zijn. Familieleden, vrienden en kennissen van onze zieken en pelgrims zijn even eens van harte welkom. Maar ook die genen die met een andere bedevaart naar Lourdes gaan of gewoon wat inlichtingen wensen, kunnen op deze avond terecht. De clubavond van 1 mei is in zijn ge heel gereserveerd voor bespreking van eigen werk. Hierbij denken we in eerste instantie aan fotowerk gemaakt tijdens de avond(foto) wandeling in Venray. Ander werk wordt na de pauze bespro ken. Wij verwachten U met veel eigen werk op deze avond. Ook niet leden zijn welkom op onze clubavonden zodat men zich kan orienteren in de amateur- fotografie. Plaats: Activiteitencentrum „De Kemphaan", Kennedyplein 1 te Venray. Aanvang 20.00 uur. Hel is alweer een tijdje geleden dat er iets over het NJN in de krant heeft gestaan, hiervoor mijn excuses. Overal hoor je de vogeltjes weer fluiten en over een paar weekjes zul de de Koekoek ook weer horen. De vogels, en ook de andere dieren zijn nu druk bezig met hun nest en er zullen zelfs al enkele zijn die druk in de weer zijn met eieren uit broeden, of zelfs al met het voeren van jongen. Vooral de ekster is hierin een snelle, om als zijn jongen er zijn deze te voeren met eieren of jonge vogeltjes. Een moeilijke tijd voor hen met zo'n weer. Binnenkort zullen jullie wel een Amboeba ontvangen met daarin de Zo- ka aankondigingen. Ik hoop dat jullie er massaal heengaan want de zokaplaatsen vallen dit jaar in bijzonder natuur- schoonrijke gebieden. Zelf vind ik een zoka een van de hoogtepunten van een NJN jaar.. Zondag excursie. Ik wilde graag even in de Bult gaan kijken om te kijken of onze veendam er nog ligt. Ik vertrek zondag om 8.30 uur bij het schouwburgplein. Tot op excursie Tom. Tel. 82128. De Natuurvrienden uit Merselo orga niseren zondag 27 april een wandeltocht over diverse afstanden. De start is in zaal het Anker, Grootdorp 73 Merselo. Starttijden 40 km van 8.00-10.00 uur. 20 en 15 km van 9.00-13.00 uur. 10 en 5 km van 9.00-14.00 uur. Groepen die gejureerd willen worden starten om 12.00 uur. U kunt op de dag zelf inschrijven voor een medaille of een sticker. De routes voeren allen door de mooie en bosrijke omgeving van Merse lo terwijl de grote afstand geregeld de prachtige bochten van de Loobeek volgt. U komt vast op plekjes waar U nog nooit geweest bent. De afstand van 40 km is tevens een goede training voor de Kennedy mars. Voor inlichtingen N. v.d. Akker tel. 04786-320.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 13