PEEL EN MAAS Op reis met de Rabobank 1 Programma Koninginnedag woensdag 30 april 1986 TARIEF KABELTELEVISIE VENRAY DIENT TE WORDEN AANGEPAST Supralux Geslaagd solistenconcours INGEZONDEN Groenmarkt Ijl* '.oogglans^" cor verfhal Werkvoorzieningsschap opent kruidenteeltfabriek Jaarvergadering invalidenbond Aan alle in Venray wonende gedecoreerden Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen; 82727 Gisteren, woensdagavond, is in een gecombineerde commissievergadering uitvoering de meerjarenbegroting van de KabelTelevisie Venray besproken. Bij de aanbieding van deze meerjaren begroting is de aanleg van het kabel televisienet in Venray-kom alsmede in Leunen en Oostrum voltooid. Het geheel blijkt uiteindelijk een potentieel van circa 9000 aansluitingen te hebben. In genoemde kerkdorpen blijkt het aansluitingspercentage op circa 50% te liggen, terwijl dit voor het totale project 75% bedraagt. Door de langdurige vorstperiode aan het begin van 1985 heeft de afronding van het project tot eind 1985 geduurd. Hetgeen 2 maanden langer is dan was gepland. Eind 1985 is een aanvullende op dracht verstrekt voor renovatie van het ingekoppelde distributienet in de wijk Landweert, zodat ook hier de kanaal capaciteit overeenkomstig het bestek 30 t.v.-kanalen zal omvatten. Door de wederom langdurige vorstperiode aan het begin van dit jaar is deze renovatie nog niet afgerond. Om de installatie van dit project zo volledig mogelijk te kunnen afronden zijn bewoners welke bij de start van het project besloten geen aansluiting te nemen nogmaals benaderd. Uiteindelijk zijn 171 bewoners bij hun besluit gebleven, zodat de aansluitkabels ter plaatse op rol tegen de erfscheiding liggen ingegraven. Ook met een kleine groep woningen (39 stuks) welke eigendom zijn van de verzekerings maatschappij Hoge Huis, worden nog onderhandelingen gevoerd om tot daadwerkelijke aansluiting te komen. Met de stichting CAI „De Wieën" Afgelopen weekeinde werd in de St. Jozefkerk te Smakt het jaarlijkse solis tenconcours van de Vierlingsbeekse Muziekfederatie gehouden. - Twee dagen werd door meer dan 160 aeëlnémers aan dit concours deelgeno men. Hun muzikale prestaties werden, evenals in de voorgaande jaren, beoor deeld door Willy Hautvast uit Nijme gen. Op beide dagen mochten de muzikanten spelen onder grote publieke belangstelling. In de beginnersafdeling werd over het algemeen goed gespeeld wat dan ook bleek uit het aantal punten dat de jury toekende. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren er in de hogere afdelingen minder deelnemers. De voorzitter van de Fede ratie, de heer F. School, spoorde in zijn afsluitende toespraak de besturen aan om deze groep solisten in de komende jaren de weg naar het concourst terug te vinden. kon geen overeenkomst voor overname van hun antenne-installatie worden ge sloten. UITBREIDING De uitbreiding van het zenderpakket met een drietal sateliet-televisiezenders, t.w. Music Box, Sky Channel en Europa TV, en de vervanging van België Fr. 1 door het programma van TV 5 heeft duidelijk invloed gehad op het percentage volledige abonnementen. Was het percentage gefilterde abon nementen vorig jaar nog 50%, op dit moment is dit percentage teruggelopen tot-29%. In Leunen en Oostrum is dat nu nog 55%. Ook de bijplaatsing van het Filmnet- programma, waarop men overigens een afzonderlijk abonnement dient te ne men, heeft o.i. bijgedragen tot vermin dering van het aantal beperkte abonne menten. Overigens had Filmnet op 1 maart jl. twee maanden na de introduc tie hier in Venray, 150 abonnees geregistreerd. „FILTERS" Ondanks de vrij positieve ontwikke ling in de afname van het aantal „filter-abonnementenbeïnvloeden deze abonnementen in negatieve zin de exploitatie-resultaten voor de komende jaren. Wij als leerlingen van het MDGO te Venray hebben op 20 maart een actie gevoerd in Venray met als doel: de middenstand erop te wijzen, dat drem pels en andere onnodige opstakels een last zijn voor lichamelijk gehandicap ten. We hebben de actie als volgt uitgevoerd: twee leerlingen zijn zonder begeleiding in een rolstoel de winkel straat ingegaan om inkopen te gaan doen. Hierbij stuitte deze twee leer lingen op de volgende problemen: deuren die ze niet alleen open konden krijgen; drempels zowel buiten als binnen in de winkel; smalle loopgangen; meerdere etages waarvan de 2e etage niet bereikbaar was. Nadat deze twee leerlingen in de diverse winkels waren geweest heeft een adere groep leerlingen affiches uitge deeld om dit onderwerp nog eens extra nadruk te geven. De winkeliers waren zich hier volkomen van bewust maar waren niet bereid om voor aanpassingen te zorgen. De gemeente zou men hierbij niet willen steunen en zonder subsidie zijn aanpassingen veel te kostbaar. Het toekomstige nieuwe winkelcen trum „De Bleek" zal wel voor de nodige aanpassingen zorgen. Dit als lichtpuntje. Immers de exploitatie was gebaseerd op de opbrengst van de volledige abonnementsprijs, zijnde 15,15 per maand, terwijl de gefilterde abonne menten gemiddeld 2,40 per maand opbrengen. Dat dit „publieks-vriendelijk-optre- den" een negatieve invloed zou hebben op de oorspronkelijke exploitatie-opzet lag voor de hand. De omvang daarvan kon pas na volledige realisering worden vastgesteld, omdat dan pas te overzien was hoeveel mensen kozen voor een beperkt abonnement. TARIEVEN Handhaving van de bestaande tarie ven blijkt door de hiervoor omschreven invloed niet mogelijk. Daarnaast gaat de aanvankelijke gedachten, dat de in het tarief opgenomen gulden t.b.v. aansluiting van de kerkdorpen in ieder geval een gedeelte van de auteursrechten op de volledige aboonementen zou dekken, niet meer op. Deze gulden blijkt in feite opgesoupeerd te zijn. Om de exploitatie gezond e maken stelt de K.T.V. b.v. de volgende tariefs verhoging voor: doorberekening van de auteurs rechten per 1 juli a.s. ad. 1,47; Morgen, vrijdag 25 april vindt de officiële opening plaats van een nieuwe vestiging van het Werkvoorzienings schap Noord Limburg West. Het is het kruidenteeltbedrijf van de werkvoor zieningsorganisatie, dat onder de naam „Molenveld" in januari 1986 met de produktie van tuinkruiden is begonnen. De opening zal worden verricht door de directeur van de Complementaire So ciale Voorzieningen van het Ministerie van Sociale Zaken en werkgelegenheid, de heer drs. J. Korsmit. Door het Werkvoorzieningsschap N.L.W. werd in de loop van 1985 een tuinbouwbedrijf met een areaal grond van 8 ha aangekocht aan de Kempweg- hoek Molengatweg te Horst. Hierop werd een kas gebouwd, waarin 1 ha kruidenteelt onder glas is gebracht. Bij deze kas is een bedrijfsgebouw van ca. 900 m' opgetrokken, waarin de verwer king en verzending plaats heeft en waarin kantoren, kantine en personele accommodaties zijn ondergebracht, als mede de koelcellen en energievoorzie ning. De produkten van „Molenveld" zijn bestemd voor de consumptieve markt en worden afgezet via de veiling CVV te Grubbenvorst en de groothandel. Het assortiment omvat ongeveer 30 verschil lende gewassen, waaronder kervel, basilicum, majoraan, rozemarijn, bies look, koriander, selderij, peterselie enz. Door de mogelijkheden om de kruiden op de volle grond te telen alswel onder glas, kan gedurende alle sei zoenen nagenoeg het gehele assortiment aan de markt wordt aangeboden, de z.g. „jaarrondteelt". Bij het bedrijf „Molenveld" zijn 35 medewerkers van het Werkvoorzie ningsschap N.L.W. betrokken. Veelal personeelsleden die afkomstig zijn uit de agrarische sector, die op arbeid in de sociale werkvoorziening zijn aangewe zen en wier talenten en belangstelling gericht zijn op deze bedrijfstak. Reeds in 1976 werd door het Werk voorzieningsschap een start gemaakt in deze sector, in samenwerking met de Proeftuinen-combinatie „Het Meterik- seveld". Aangezien de doelstellingen van de proeftuinen enerzijds en het werkvoor zieningsschap anderzijds in de praktijk niet parallel bleken te lopen, werd in overeenstemming met de proeftuinen besloten, het produktiebedrijf van het doorberekening van de b.t.w. die nu nog als 18% berekend is, al lang 19% is en binnenkort 20% wordt; het variabele deel van de tarief stelling aan te passen volgens de index cijfers van de gezinsconsumptie. In zijn algemeenheid komt het er op neer dat het tarief van 15,15 per 1 juli 16,82 zou worden en op 1 januari 1987 17,20. Het gemeentebestuur stelde echter voor per 1 juli de verhoging te beperken tot 16,00. Een verhoging van de gefilterde abonnementen wordt door de Woning bouwvereniging niet toegestaan op basis van de gemaakte afspraken. In de loop van dit jaar zal KTV met een voorstel komen voor de aansluiting van de andere Venrayse kerkdorpen. Daar geen gratis proefabonnementen want een gegarandeerd aansluit-percen- tage van minimaal 70% zal moeten worden gehaald om tot een verant woorde exploitatie te komen. Van de vergunning welke aan Peel en Maas afgegeven is voor een kabelkrant is in 1985 geen gebruik gemaakt. Een eerste kennismaking met dit medium heeft plaats gevonden tijdens de recente gemeenteraadsverkiezingen. Van een lokale omroep is nog geen sprake. werkvoorzieningsschap op een andere lokatie voort te zetten. Dit besluit van het bestuur van het werkvoorzienings schap heeft geleid tot de oprichting van het kruidenteeltbedrijf „Het Molen veld". De feestelijke opening, op vrijdag 25 april, wordt op zaterdag 26 april gevolgd door een „Open Dag" voor medewerkers van alle bedrijven van het Werkvoorzieningsschap N.L.W. en be langstellenden uit de gemeente Horst en de regio. De openingstijd is van ^0.00 tot 14.00 uur. MOEDERDAG Op vrijdag 9 en zaterdag 10 mei zal in het regiowinkelcentrum Venray een grote groenmarkt-braderie gehouden worden. De organisatoren verwachten meer dan 30.000 bezoekers tijdens deze ■dagen. Vooral ht* tuingebeuren in de ruimste zin zal een belangrijk onderdeel zijn van de totale braderie. Verschillende tuincentra, planten- en bloemenkwekerijen en tuinmeubelza ken hebben reeds hun medewerking toegezegd. Een speciale lectuurwinkel zal boeken over tuinen en tuinonderhoud als thema hebben. Tevens kunt U vrijblijvend advies vragen aan tuinarchitecten die deze dagen aanwezig zullen zijn. Ook heesters en fruitbomen zullen aanwezig zijn omdat het een ideale tijd is Uw eenjarige planten aan te schaffen. Bedrijven op dit gebied met een uitzonderlijk assortiment kunnen zich nog aanmelden voor deze braderie bij de VVV. Tevens bestaat voor vereni gingen ook de mogelijkheid zich aan dit duizendkoppige publiek te presenteren. Deelname is geheel gratis. Uit een afdeling van het psychiatri sche ziekenhuis St. Servatius worden na een inbraak een 10-tal verschillende medicijnen vermist. Bij ondeskundig gebruik kunnen die medicijnen levens gevaarlijk zijn. Eenieder die iets weet van de vermiste spullen wordt dringend verzocht de politie hiervan in kennis te stellen. DONDERDAG 24 APRIL 1386 Nr. 17 Ook dit najaar organiseren de Rabo- banken uit Venray en omgeving voor belangstellenden uit deze regio een schitterende groepsreis en wel een 8-daagse touringcar-reis van 30 augus tus tot 6 september 1986 naar Rothen- burg, één van de best bewaarde middel eeuwse stadjes in heel Duitsland, halverwege Wiirzburg en Neurenberg aan de oever van het riviertje de Tauber. Het plaatsje dateert al uit de 12e eeuw en ademt nog steeds de sfeer van weleer uit. Het 13e eeuwse stadhuis op het marktplein is het schitterende middelpunt van Rothenburg. Maar ook de kerk met het altaar van het Heilige Bloed, de Plönlein en het Spitaltor zijn de moeite waard. Maar niet alleen wat door mensenhand werd geschapen in en rond Rotheburg is de moeite waard. Ook het fraaie natuurpark van de Fran- kenhöhe, waarin Rothenburg is gele gen, is één van de mooiste natuurgebie den in de wijde omgeving. EXCURSIES Tijdens deze reis worden er verschil lende excursies gemaakt o.a.: een busrit over de Romantische Strasse naar Tauberbischofsheim en door het dal van de Tauber; bezoek aan de SchwSbische Hall en Ansbach, de stad van Franco-man Rococo; dagtocht naar Bramberg. VERBLIJF In Rothenburg verblijft U in hotel Alter Ritter. Het hotel ligt op ca. 200 meter van het centrum en is voorzien van een restaurant, t.v.-ruimte, terras en gaststube. Iedere week wordt er een muziekavond alsmede een weinprobe met muziek georganiseerd. De verzorging is op basis van vol- pension en de prijs bedraagt 660,- p.p. Voor een 1 persoonskamer wordt een extra toeslag berekend. In de Wieënhof had vrijdagavond de jaarvergadering plaats van de afdeling Venray van de katholieke Invaliden- bond. Normaliter wordt zo'n jaarver gadering vlot afgewerkt omdat de leden dan hun traditionele kienronden kun nen houden. Nu was dat duidelijk anders want toen de agenda na meer dan 2 uur was afgewerkt, was de animo om te kienen gedaald tot minder dan de helft van het aantal leden. Het is ook niet gebruikelijk dat bij de bestuurs verkiezingen tegenkandidaten worden gesteld. Maar, na een vurig pleidooi van voorzitter v.d. Biggelaar werden de zittende leden toch herkozen. De afdeling Venray ontplooit nog tal van activiteit; zeker de afdeling sport, al zou daar het aantal leden meer dan verdubbeld moeten worden. In zijn toespraak bleef de voorzitter stil staan bij het overlijden van de heer E. Bartels. Vanaf de oprichting tot 1978 was hij voorzitter en daarna erevoor zitter. Bovendien had hij vele verdien sten als adviseur van de Limburgse Bond. Hij bleef vechten voor de rechten van de gehandicapte mens. Dat vele personen en instellingen er dikwijls anders over dachen, belette hem niet Voor verdere informatie en reser veringen kunt U terecht bij de Rabo- daarvoor te blijven vechten. De Ven rayse invaliden zullen de heer Bartels steeds in dankbare herinnering geden ken. Op verzoek van enkele leden had het bestuur een andere koers willen gaan varen en een in Oostrum te houden avond georganiseerd; duidelijk om anders dan om te kienen bij elkaar te komen. Die avond heeft niet het gewen ste respons opgeleverd. Toch zal worden doorgegaan dergelijke avonden te organiseren. Mogelijk wordt dan de juiste „formule" gevonden. De Sportclub heeft 60 leden die in de Nederlandse Bond een goede naam hebben op het gebied van tafeltennis en sjoelen. Wat het tafeltennissen betreft is men dankbaar dat gebruik kan worden gemaakt van het tafeltenniscentrum van Red Stars met zijn speciale tafeltennis tafels en binnenkort de schuiftafel- tennistafel. Gezien de niet zo goede financiële toestand van de kas heeft het bestuur besloten het 35-jarig bestaan niet te vieren. Wel staat de viering van het 25-jarig bestaan van de Invalidensport- club in 1987 op het programma. Vanuit banken in Venray, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum, Ysselsteyn, Wanssum, Meerlo, Swolgen en Broekhuizenvorst. die sportclub werd gevraagd in een vroeg stadium de data bekend te willen maken omdat in 1987 meerdere Invali- densportclubs in den lande jubileren. De verschillende jaarverslagen en de begrotingen werden ongewijzigd goed gekeurd. Ook de goedkeuring van het huishoudelijke reglement ondervond geen noemenswaardige problemen. Zoals reeds aangehaald waren tegen de aftredende maar hierkiesbare be stuursleden Fr. Flinsenberg en W. van Ooi tegenkandidaten gesteld, t.w. de dames Burger en Borghs. Dat die verkiezing net niet doorging en de aftredende heren herkozen werden zal het bestuur aan het denken moeten zetten. Vast staat dat het volgend jaar de heer Flinsenberg zal aftreden als penningmeester. Leeftijd en gezondheid nopen hem hiertoe. Er werd namens de leden geklaagd dat het bestuur geen aandacht schenkt aan jubilea van leden. Na het 25-jarig bestaan is dat niet meer gebeurd. Het bestuur beloofde te bekijken of die mogelijkheid er jaarlijks in zal zitten. Duidelijkheid zal er tenslotte moeten worden verschaft wat betreft de vergoe ding voor gereden kilometers door de chauffeurs van de sporters. Een hoogwaardig assortiment verf produkten van Koninklijke Brink/Molyn. Voot het interieur betekent dit: kleur en sfeer. \foor buitentoepassing, jarenlange bescherming. \toor vakkundig advies, vraag uw vakman. Nieuw in Venray! telefoon 04780-82810 Ter gelegenheid van^Koninginnedag 1986 wordt op woensdag 30 april a.s. des voormiddags om 10.30 uur een feestelijke bijeenkomst gehouden in het raadhuis voor dege nen, die Koninklijk onderscheiden zijn. Alle reeds gedecoreerden zijn daarbij uitgenodigd. Voor zover U eventueel geen uitnodiging ontvangen hebt, willen wij gaarne langs deze weg ook U uitnodigen. Om 11.15 uur zal de Koninklijke Harmonie Euterpe" een muzikale hulde brengen aan alle gedecoreerden vóór het raadhuis. Bij voorbaat heten wij U welkom. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Venray, april 1986 8.30 uur Herauten kondigen de feestdag aan. 9.00 uur Aanvang zaalvoetbaltoernooi in sporthal de Wetteling. 9.00-19.00 uur toernooiwedstrijden. 19.30 uur aanvang finalewedstrijden. Vanaf 19.00 uur en tussen de wedstrijden op treden van Drum Showband Venray. 10.30 uur Aanvang wedstrijden stijldansen in Danscen trum Janssen, 'Raadhuisstraat. 10.30 uur Feestelijke bijeenkomst in het raadhuis voor genodigden en gedecoreerden. 11.15 uur Aubade voor het raadhuis door de Koninklijke Harmonie Euterpe" 11.30 uur Hockey- „Oranjebitter" -toernooi, georgani seerd door MHCV, op sportpark De Wieën. Oranje voetbaltoernooi. 13.00 uur Sportpark „De Halt" Holthees: A-elftallen van Castenray, Oirlo, Oostrum, Leunen, Ven ray en Ysselsteyn. 13.00 uur Sportpark „De Wieën, Venray: B-elftallen van Ysselsteyn Venray, Holthees, Oostrum, Oirlo, Leunen en Merselo. 15.00 uur Sportpark „De Heesakker", Oirlo: C-elftallen van Ysselsteyn, Castenray, Venray, Merselo, Oostrum, Oirlo en Leunen. 9.00 uur Sportpark „De Spar", Oostrum: D-elftallen van Oostrum, Holthees, Castenray, Venray, Leunen en Merselo. 13.00 uur Sportpark „De Vloet", Merselo: E-elftallen van Venray, Leunen, Oostrum, Merselo, Oirlo en Holthees. 13.00 uur Sportpark ,,'t Klaverblad", Leunen: F-elftallen van Oirlo, Venray, Merselo en Leunen. 13.30 uur Fietscrosswedstrijden georganiseerd door fiets- crossclub Flying Flies, op fietscrossbaan Vlakwater. 12.00-13.00 uur inschrijven 12.00-13.15 uur trainen 13.30 uur aanvang wedstrijden 13.30 uur Jeu de Boules wedstrijden op de baan in Vlakwater, georganiseerd door JBC Venray 1980. Vrije deelname. 13.30- Schaakwedstrijden in de foyer van de schouw burg. 17.00 uur georganiseerd door schaakvereniging Venray. 14.00 uur Kinderrommelmarkt nabij de Perdstal aan de Kempweg. 14.30-15.00 uur opluistering door het jeugdorkest van de Koninklijk Harmonie „Euterpe" 15.00 uur Politiehondendemonstraties nabij het terrein van de fietscrossbaan in Vlakwater. 15.30 uur Koninginneloop door het centrum van Venray, georganiseerd door Atletiekvereniging Venray. Vanaf 14.30 uur inschrijven in de schouwburg. ió.30 uur Scholierenloop 9-10 jarigen: 11 - 12 jarigen 15.^15 uur Scholierenloop 13 - 14 jarigen: 15-16 jarigen 16.15 uur Grote trimloop voor deelnemers vanaf 17 jaar 17.30 uur Prijsuitreiking in de schouwburg. 19.30 uur Bridgedrive in gastencentrum Wieënhof, Leun- seweg 20 m.m.v. de Venrayse Bridgeclubs B.C. Doublet, B.C. Harten Drie, B.C. Venray en de Beginnersbridgeclub. 20.30 uur Oranjebal in Danscentrum Janssen, Raadhuisstraat.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11