PEEL EN MAAS Werkgelegenheid sinds 1984 toegenomen Red Stars toernooi 1986 Brand Cafe 't Centrum Opnieuw toename van de werkloosheid Yastenaktie: Om het recht van zwaksten Binnenkort wordt begonnen met nieuwbouw van afgebrande disco Vijf jaar Wieënhof Thomassen interieur verzorging blijft bij de tijd Tijdens het paasweekeinde staat Sporthal De Wetteling al sinds jaar en dag in het teken van het Red Stars tafeltennistoernooi. Ook dit jaar zullen bijna 1.000 deelnemers achter de groene tafel verschijnen. Op Paaszaterdag openen de invalide sportvrienden het toernooi. Dit jaar ook met deelnemers uit het buitenland, o.a. Duitsland en België, waardoor het een boeiend schouwspel lijkt te worden. Het is tevens een ranglijsttoernooi, met een niet gering aantal deelnemers uit de Nederlandse selectie. Op le paasdag beginnen om 14.00 uur de eerste wedstrijden in het ieugd- toernooi. Er doen die dag 210 deelnemers mee uit verschillende pro vincies, die op het scherpst van de snede zullen gaan uitmaken wie er met de prijzen naar huis mogen gaan. Zoals voorgaande jaren zal op tweede paasdag het seniorentoernooi plaats vinden. Ook hier mag geteld worden op een uitstekend bezet toernooi waar ruim 200 sportvrienden zullen gaan uitmaken wie er met de hoogste eer gaat strijken. In de allerhoogste klasse, de AB klasse, zullen de heren Theo Boon en Ronald Bogaard hun favorietenrol moeten waarmaken met een gevaarlijke outsider als Erik van Rossum op de deelnemerslijst. Het strijdperk zal die dag een mooi en boeiend schouwspel ten toon spreiden. Ook aan de C-klasse zal vrouwe Fortuna haar handen vol hebben. Hierin gooien enkele spelers uit onze afdeling hoge ogen. Willie Schers en Bert Bogaard staan als favorieten geno teerd, maar om dit te bewijzen zal men menige hindernis moeten overbruggen. In de Dames A/B klasse zijn M. Crommetuyn (Destatec) en Ellen Schers (Limex-Panningen) de meest getipten. Alle finales zullen die dag vanaf 15.00 uur gespeeld worden. De dinsdag is weer voor de scholieren weggelegd. Dit jaar zullen er meer scholen meedoen van Venrayse kerk dorpen. Favoriet is de winnaar van vorig jaar, de Mariaschool uit Oostrum. De schoolgaande jeugd zal rond 9.00 uur van start gaan om voor haar of zijn school de prijzen binnen te slepen. De finales zullen omstreeks 14.00 uur gespeeld worden. We mogen wel zeggen, dat in het Paasweekeinde Venray in het licht staat van deze zeer boeiende sport en zeker is het de moeite waard om eens te komen kijken naar zoon, dochter, vriend of kennis. Tot dan. Onder dit motto worden mededelin gen opgenomen voor leden van de Mariëngroep afd. Venray-Horst, de Oecumenische Basisgroep Venray, de Limburgse werkgroep „Vrouw, Geloof en Leven" en de Vereniging van Pastoraal werkenden in Noord Lim burg. De oecumenische basisgroep verzorgt op donderdag 27 maart een bezinnings- dienst in de docentenkamer van scho lengemeenschap Jerusalem, Heuvel straat 4 om 19.00 uur. Zondag 30 maart een paasviering in het trefpunt Gezinscentrum Sint Anna Venray om 11.30 uur. Voorganger F. Meyer o.f.m. •I- TWEEDE PAASDAG van 19-24 uur V gezellig MOONLIGHT BOWLEN i Reserveer uw baantje 04780 - 83223 rciV Mgr. Hanssenstr. 10 OOSTRUM Zondagavond rond 23.00 uur werd groot alarm gegeven voor een uit slaande brand op de bovenverdieping van café 't Centrum, de vroegere bloemisterij „Eeuwige Lente" op de hoek Hoenderstraat-Schoolstraat Omdat de brand tijdig ontdekt werd en de brandweer met groot materiaal en manschappen uitrukte kon de brand in de kiem worden gesmoord voordat deze ernstige vormen aannam. De water schade zal ongetwijfeld veel groter zijn dan de brandschade. Op het moment dat de brand uitbrak was in het verhuurde bovengedeelte DIEFSTALLEN EN VERNIELING Maandagmorgen ontdekte de ei genaar dat zijn auto, welke geparkeerd stond bij de fiat aan de Haammaker- straal, met geweld was opengebroken. De auto-radio-cassetterecorder en twee deurluidsprekers waren gestolen. Het middenconsole en dashbordkastje wa ren vernield bij het uitnemen van de apparatuur. Voor de eigenaar een niemand aanwezig. De daar woon achtige dame werd door bemiddeling van de politie tijdelijk in een hotel ondergebracht. Omtrent de oorzaak van de brand stelt de recherche een onderzoek in. Wij vragen ons Wel af, of hel nodig is dat de brandweerwagens op een derge lijk uur met sirenegeloei naar de brand moeten gaan, want van tijdwinst kan, gezien de geringe afstand, nauwelijks sprake zijn. Wal wel het geval is, dat kijklustigen door het sirenegeloei wor den aangetrokken en daarvan hebben de hulpverleners alleen maar last. schade van enkele duizenden guldens. Uit de garderobe van „Den Hoe- bert" werd een rode bromfietshelm ontvreemd. De benadeelde is een jonge man uit Castenray. Maandagavond werd op de Schoolstraat een rode PTT bestelauto door een onbekend gebleven voertuig beschadigd. De veroorzaker liet geen visitekaartje achter. „De situatie, waarin Venray zich bevindt, is er een van veran dering en verbetering. De werkloosheid is nog steeds veel te hoog, met inbegrip van de duur daarvan, maar ook kan wor den geconstateerd, dat zowel nieuwe als bestaande bedrijfsac tiviteiten zich gunstig ontwikkelen. Aan deze activiteiten wordt via het Venrayse werkgelegenheidsbeleid in voorwaar denscheppende zin meegewerkt, terwijl een aantal initiatieven heel concreet gestimuleerd c.q. ondersteund werd". Aldus de inleiding van de dezer dagen verschenen „Economische Rap portage gemeente Venray 1986". Hierin wordt ook gesteld, dat uit een analyse van de afnemende werkloosheidscijfers enerzijds en de toegenomen beroepsbevolking anderzijds kan worden geconcludeerd, dat er per saldo honderden ar beidsplaatsen bijgekomen moeten zijn. Om hier enig inzicht in te krijgen zal de afdeling Onderzoek, Statistiek en Werkgelegenheid, in samenwerking met het Gewestelijk Arbeidsbureau, in 1986 een beknopte werkgelegenheidsenquete houden onder alle bedrijven en instellin gen in de gemeente Venray. REGIONALE MENTOR Met enige voorzichtigheid wordt in de rapportage de conclusie getrokken, dat het gemeentelijk beleid met betrekking tot startende ondernemers (financiële steun, bemiddeling, voorlichting, star ten met behoud van uitkering en de mo gelijkheid van „thuisstarten") een ge zonde voedingsbodem oplevert. Geble ken is n.L, dat de overlevingskansen van starters in Venray groter zijn dan lande lijk (69% tegen 40%). Sommige starters hebben echter behoefte aan een vaste „praatpaal" in de vorm van een perio diek gesprek met een ervaren (gepensio neerde) ondernemer of manager. Het college van b. en w. van Venray heeft intussen het initiatief genomen om te komen tot een mentoring-systeem, dat regionaal kan worden opgezet. Dit initiatief heeft al een positieve reactie gekregen van de Industriële Club. GEMEENTELIJKE INZET Uit de rapportage komt duidelijk naar voren, dat de gemeente Venray er heel veel aan doet om de werkgelegen heid in de gemeente te stimuleren. De eerder verschenen rapporten „Zelf on dernemen", „Onbegonnen werk"? etc. blijken in de praktijk een goede uitwer king te hebben gekregen en nog steeds worden initiatieven genomen om de werkgelegenheid te kunnen verbeteren. Zo worden regelmatig door het college van b. en w. bezoeken gebracht aan Venrayse bedrijven om zich op de hoog te te stellen an de nieuwe ontwikkelin gen en mogelijkheden. De mogelijkheid om te komen tot een z.g. „Bedrijfsverzamelgebouw" zal na der worden onderzocht. Een dergelijk gebouw zou erg gunstig kunnen zijn om starters aan meer ruimte le helpen, wan neer zij nog niet toe zijn aan de bouw van een bedrijf op het industrieterrein. Om de invulling van „De Bleek" evenwichtig te laten verlopen, zal bin nenkort de branchecommissie worden gereactiveerd. Hierin zal het midden- en kleinbedrijf zijn vertegenwoordigd. Mede met het oog op de winkelvestin gen in „De Bleek", zal de gcmeeme haar initiatief lot het instellen van Leer werkplaatsen detailhandel verder wor den uitgewerkt. Dit initiatief beoogt een beloond werkervaringsproject te creëren voor werkloze jongeren. De „Economische Rapportage" is in ieder geval een bijzonder interessant boekwerkje geworden. In haar vergade ring van woensdag 2 april (aanvang 17.15 uur) zal de commissie voor finan ciële en economische zaken zich hiermee bezighouden. Waren we in de tweede helft van het vorige jaar één van de weinige Limburgse gemeenten die op een geringe maar wel constante daling van de werkloosheid mochten rekenen, sinds december is daar wel grondig verandering in gekomen. Ook in februari moesten we weer een stijging van het aantal werkzoekenden noteren. In feite waren Noordelijk Limburg én Maastricht de enige plaatsen in onze provincie, waar de werkloosheid toe nam. Bij alle andere arbeidsbureau's was een lichte daling te constateren. In Venray steeg het aantal mannelijke werklozen met 23, in Gennep met 36. In totaal nu 1877 in Venray en precies 1000 in Gennep. Provinciaal en landelijk daalde de werkloosheid in geringe mate. En het laat zich aanzien dat die daling zich de komende maanden zal doorzetten. Dat opent in ieder geval weer perspectieven voor Venray en de regio. Opmerkelijk was, dat de verlaging van de werkloosheid in de rest van Limburg vooral de categorie schoolver laters betrof. Ten opzichte van vorig jaar, lag toen de werkloosheid onder mannen per 1 maart op 2228 in Venray en op 1281 in Gennep. In hel totale gewest dus een daling van 632. En dal is toch niet mis! Het aantal openstaande aanvragen om personeel geeft ditmaa' een uitschie ter te zien bij het arbeidsbureau in Gennep. Daar worden maar liefst 236 man gevraagd in de horecasector.... De werkloosheid onder vrouwen daalde in de regio Venray met 24. In Gennep steeg de werkloosheid echter met 5. Een netto resultaat van 19 voor Noordelijk Limburg. Dat is weinig op de totale daling in Limburg van zo'n 387 vrouwen die weer werk vonden. Gennep was trouwens het enige arbeids bureau in onze provincie waar de werkloosheid bij de vrouwen iets toenam. Duidelijk is, dat de werkloosheid hel grootst is bij kantoorpersoneel. Al jarenlang is het algemene thema van de Vastenaktie: „Om het recht van de zwaksten". Evenzovele jaren hebben we ons bezig gehouden met de arm- sten in de wereldsamenleving en hen gesteund in hun strijd voor betere leefomstandighe den. Dat deden we door de pro- jekten van de Vastenaktie on der de aandacht van cU* mensen te brengen en zoveel logelijk geld op te halen om dit. projek- ten ook tot uitvoer te kunnen brengen. We gingen steeds meer en steeds beter luisteren naar de armen die onze aandacht vroegen. We lieten hen niet alleen maar een projekt indienen om hun huidige situatie te verbeteren, maar gingen hen vragen naar de oorzaken van hun armoede. En daar waar wij er niet naar vroegen, vertelden ze het ons zo wel. Daaruit bleek prak tisch altijd dat de oorzaken van hun armoede gelegen waren in de rijke landen en in de internatio nale kapitalistische strukturen. Hun vraag aan ons was dan ook niet voor niets. „Steun ons in onze strijd door de oorzaken van onze armoede in jullie eigen landen aan te pakken". De daad bij het woord Vorig jaar heeft de Vastenaktie bij gelegenheid van haar 25-jarig be staan een aantal mensen uitgeno digd uit de landen van de Derde Wereld. Mensen die in hun eigen land de problemen van de armoe de aan den lijve ervaren en zich daar inzetten voor een verbete ring van de situatie en strijden voor een rechtvaardiger samenle ving. In hun kontakten met mis sionaire groepen hier, lieten ze ons weten dat ze grote waardering hadden voor onze financiële en morele steun en ze vroegen ons opnieuw de oorzaken van nun ar moede ook in onze eigen samenle ving te bestrijden. Dat is volgens hen allereerst een kwestie van za kelijk en rustig ontleden. Waar komen de tegenstellingen tussen rijken en armen, machtigen en machtelozen vandaan? In hoeverre ben je daar zelf bij betrokken en kun je er iets aan doen? Het is niet zo eenvqudig om deze vragen serieus tot je te laten doordringen, want het kon wel eens heel diep in je eigen leven ingrijpen. Je zou wel eens voor de vraag kunnen komen te staan om mee te werken aan een andere maatschappij, een samenleving van meer gelijkheid. Opkomen voor rechtvaardigheid in de eigen samenleving is altijd moeilijker dan de keus voor de zwaksten in een samenleving ver weg, die in feite hetzelfde doen. Het met de mond belijden van onze keuze voor de armen is nog heel iets an ders dan een daad bij dat woord te stellen. Een kerk als bondgenoot iUit de verhalen van de gasten van de Vastenaktie werd ons ook meer en meer duidelijk hoe de kerk ter plaatse vaak bondgenoot wil zijn; vaak een kerk is die wel een daad bij het woord stelt. Een kerk ook die strijdbaar is bij on derdrukking en gaat staan aan de kant van de onderdrukten. Ook al is het nog wel eens zo dat de hië rarchische kerk zich stelt aan de kant van de rijken en machtigen, dan is het nog vaak zo, dat de kerk aan de basis, bestaande uit het "volk Gods onderweg" met haar priesters en religieuzen wel de kant van de zwaksten kiest. Aan die kerk kun je zelf een bij drage leveren. In zo'n kerk staan de vragen van mensen centraal. De meeste gasten van de Vasten aktie verbaasden zich over de kerk in Nederland Een hiërarchi sche kerk die zich bezighoudt met allerlei zaken waar de gewone man geen vraag naar heeft. De werkelijke vragen van het leven komen hier niet aan bod. De pro blemen van werkeloosheid, ver slaving, de jeugd enz. komen hier binnen onze hiërcharische kerk niet of nauwelijks aan de orde. Het zou wel eens kunnen zijn dat dat een van de oorzaken is waar om het met onze kerk zo slecht gaat. We mogen in elk geval hoop putten uit de woorden van onze gasten. Er is nog toekomst ook voor ons, als wij maar zelf ook tot inkeer komen, en na willen gaan denken over ons eigen staan in onze samenleving. Het lijkt mij dat de Vastentijd daar bij uitstek geschikt voor is K. W. AUTOVERZEKERING TE DUUR Hij ons |ht kwartaal vanaf: WA: 40,64 liep. Casco 49.34 Casco 77.13 llcl nu TOON AARTS en vraag wat hel voor l kost I cl. 04784-2450 SCHOORSTEEN BR A N D Tijdige ontdekking en snel ingrijpen had tot gevolg dat een schoorsteen brand in een woning aan de Bosweg kon worden geblust, en dat de brandweer alleen maar in aktie behoefde te komen voor nacontrole. De schade was mini maal. DONDERDAG 27 MAART 1986 Nr. 13 HONDERDENZEVENDE JAARGANG Over anderhalve maand, hooguit twee maanden, zal de gemeente Venray wéér een bord kunnen plaatsen bij een project, waaruit blijkt dat er hard aan de verfraaiing van het centrum wordt gewerkt. De heer L.J. Verhoeven uit Budel is nl. van plan het tweemaal door brand getroffen pand Langstraat 2 - voormali ge bar-disco „Den Alden Hoed" en „Studio 2000" - een totaal ander aanzien te geven en hierin weer een disco, maar dan wel een hyper moderne, te vestigen. Hoewel zich in het begin van de onderhandelingen tussen de gemeente, de architect en de exploitant tal van stedebouwkundige moeilijkheden voor deden, is architect Chris Colsen er in geslaagd een gebouw te ontwerpen, dat aan alle bezwaren tegemoet komt. Uit stedebouwkundig oogpunt werd ter plekke een duidelijke frontbebou wing naar het Gouden Leeuwterrein gewenst. Hierdoor zou een belangrijke completering worden gevormd van de verdere ontwikkelingen langs het Gou den Leeuwterrein (A.B.N. bank, Ber- Het is al weer 5 jaar geleden dat de Wieënhof zijn deuren opende voor bruiloften, partijen, recepties, vergade ringen enz. De benaming Gastencentrum is des tijds met recht gekozen voor zo'n veelzijdig bedrijf. Voor een goede serviceverlening is in de organisatie duidelijk gekozen voor twee afdelingen, enerzijds de reeds vijf jaar bestaande afdeling zalen en anderzijds het al weer een dik jaar funktionerende Hotel-Res taurant. De afdeling zalen beschikt over een volledig ingerichte eigen keuken, spe ciaal gericht op het werken voor gezel schappen, die kunnen variëren van 20 tot 150 personen en zelfs nog meer. De keuken kan inspelen op de speciale wensen van het gezelschap, omdat men alleen op reserveringen werkt. Alle van belang zijnde gegevens, zijn dan vooraf bekend. Zodoende kan men zeggen dat in alle opzichten „maatwerk" kan worden geleverd. Zelfs de benodigde zaalruimte is aan te passen. Binnenkort worden de mogelijkheden nog uitgebreider omdat tussen het Restaurant en de Zalen een vouwwand wordt geplaatst. De zaal kan dan in een oogwenk flink uitgebreid worden tot een capaciteit van 250 tot 300 personen. Ter gelegenheid van dit 5-jarig den, Brouwerij en appartementen. Er zou dus een gebouw moeten komen, met een entree-gevel aan het Gouden Leeuwterrein (én een gevel aan de lang straat) ter hoogte van zeven meter. NIVEAUVERSCHILLEN In verband met de hoogte zou er dus sprake zijn van de bouw van twee verdiepingen, waartegen de heer Ver hoeven in eerste instantie zijn beden kingen had. De verdieping zou eerst in een later stadium worden gerealiseerd. Architect Chr. Colsen heeft uitein delijk een zeer aanvaardbare oplossing gevonden door de nieuwbouw aan de buitenkant het aanzien te geven van een twee-verdiepingengebouw, maar het in wendige te voorzien van een drietal niveaus, welke met trapjes worden verbonden. Hierdoor ontstaat binnen een geheel andere wereld, dan men buiten zou vermoeden. WEINIG GELUK Zowel de bar-disco „Den Alden Hoed" als de disco „Studio 2000" heeft in het pand Langstraat 2 weinig geluk gehad. Op 9 april 1982 werd het bestaan van Wieënhof organiseert men een feestweekeinde met een gevarieerd programma. Zaterdag 5 april is er een dansavond met het orkest „de Ramona's". Zondag 6 april is er om 13.00 uur een muzikaal programma met medewerking van het Venrays Mannenkoor, Die Fröhlichen Rübensamler uit Leunen en met stemmingsmuziek van joekskapel „Blaos um op". GROTE BUIT BIJ INBRAAK In de nacht van maandag op dinsdag kreeg kapper Gielen op de Heide onge wenst bezoek. Onbekenden verschaften zich toegang door forcering van de achterdeur van de kapperszaak. Er werden 125 sloffen sigaretten, 20 slof fen shag en 200 dozen of kistjes sigaren ontvreemd. GEWONDEN BIJ BOTSINGEN Dinsdagmorgen reden twee schoolgaande jongens vanaf de uitrit van scholengemeenschap „Jerusalem" de Gasstraat op en kwamen in botsing met een passerende personenauto. Beide jongens werden gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Dinsdagmiddag kwam een 16-ja- rige jongedame met haar fiets uit Landweert. Zij reed door het rode verkeerslicht en stak de Nieuwe Maas- heseweg over. Daarbij kwam zij in bot sing met een personenauto. Zij moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. achterste gedeelte van het pand door brand gedeeltelijk verwoest en nog steeds maakt dit gedeelte aan de kant van het Gouden Leeuwterrein een bouwvallige indruk. Er meldde zich een nieuwe disco theekhouder, die achter het pand een stukje bijbouwde en toen failliet ging. Vervolgens kwam de heer Verhoeven uit Budel en vestigde „Studio 2000" in het pand. Deze disco liep uitstekend, maar de brandweer had ernstige bedenkingen omdat deze discotheek, die zeer veel jeugdigen trok, vrijwel geen vlucht wegen had. Diverse ouders maakten zich zorgen over het massaal samen komen van jeugd in een niet brandveilig gebouw. Toen vorig jaar een nachtelijke smeulbrand het interieur van Studio 2000 verwoestte, was het gedaan met deze discotheek. In het door architect Chris Colsen ontworpen plan, voor het verbouwen en uitbreiden van het pand Langstraat 2, zijn in ieder geval voldoende nooduit gangen en vluchtwegen opgenomen. VOETGANGERS AANGEREDEN Donderdagavond werden op het zebrapad van de kruising Leunseweg- Oude Oostrumseweg twee voetgangers aangereden door een personenauto. De twee voetgangers waren even daarvoor op de middengeleider blijven stilstaan om een auto door te laten. Daarna staken zij de weg over. Een naderende automobilist uit de richting Paterslaan reed beide voetgangers aan. De bestuur der verklaarde hen niet te hebben gezien omdat hij verblind was door een ter plaatse voorgesorteerd staande perso nenauto. Een van de voetgangers, een 45-jarige dame, liep diverse ontvellingen aan armen en benen op en had de linker arm uit de kom. Zij kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis worden vervoerd. De andere voetganger, een 33-jarige man, liep een gecompliceerde rechter armfractuur op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. REEGEDOOD Zondagmiddag stak plotseling een ree de Beek weg over, juist op het moment dat een Dersonenauto uit Vught kwam aanrijden. De bestuurder kon het ree met ontwijken. Het dier werd bij de botsing gedood. De eigenaar van de auto zit met behoorlijke schade. Het ree werd op de voorgeschreven wijze afge voerd. Ja, inderdaad, op de eerste plaats zullen we er voor moeten zorgen zelf, in onze zaak het mode-beeld te brengen. Steeds aanpassen, in kleuren en kollek- tie is belangrijk voor een zaak in inte rieurverzorging. Zodoende kun je klan ten laten zien wat het modebeeld is. Zelf doen we dit op tijdens internationale vakbeurzen. Hier wordt natuurlijk de trend aangegeven en dan maar zien of de klant die wil volgen. Wat thans wel duidelijk is in het moderne genre dat wit-grijs hoofdkleuren zijn. En dat is dan bij Thomassen duidelijk waar neembaar. Een mooie moderne meubel afdeling werd nog eens extra vergroot, voorzien van parelgrijs tapijt met daarop wit-grijs zwarte meubelen welke het oog van de liefhebber strelen. En die zijn er steeds meer, want het goede moderne is in opkomst. Surrogaat is namaak en kitch is gelukkig voorbij. Steeds groter is de vraag naar betere meubelen, beter van kwaliteit, afwer king en vormgeving. Vandaar dat Thomassen graag werkt met grote merken zoals Leolux, Artifort, Gelder land, Pastoe, Hülsta, Arco, Castelijn en Besouw. Als U de moderne afdeling van Thomassen bezoekt zult U hel met ons eens zijn, het slaat er schitterend bij, als 'n plaatje. „En zo zal het blijven", aldus dhr. Thomassen. „We dringen onze klanten niets op, maar bieden veel aan, 'n aparte kollektie, 'n goede kwaliteit, 'n prima service, da's pas zekerheid. En we blijven bij de tijd, onze klassieke meubelen staan er prachtig bij, de moderne afdeling met veel exclusieve verlichting is inderdaad een plaatje en thans wordt de slaap- kamerafdeling voorzien van nieuw tapijt, nieuwe wanden en nieuwe kleur tjes. Want in ons magazijn staat een nieuwe collektie slaapkamers te wach ten op een ereplaats bij Thomassen interieurverzorging". Geen wonder dus dat ook veel mensen van buiten Venray deze zaak weten te vinden.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 9