Voorlopig geen verkeerslichten op de kruising bij de Paterskerk PEEL EN MAAS Onteigening werd flinke tegenvaller voor de gemeente 6k O o v/M\ Veltums beeldje VVV vraagt hogere bijdragen verfhal Enorm enthousiasme voor Venrayse revue Nieuwe dirigent voor Fanfare „Dorpsklank" Castenray PEEL EIM MAAS VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Grote buit bij winkeldiefstallen Filmpremières De commissie voor openbare werken, verkeer c.a. is vorige week akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. voorlopig geen verkeerslichten te plaat sen op de kruising bij de Paterskerk, in clusief de daar uitmondende St. Anto- niusstraat. Wel lijkt het noodzakelijk op dit kruispunt op korte termijn enkele verbeteringen aan te brengen. Tot die verbeteringen dient men te rekenen; het verlagen van de verkeerssnelheid op de Paterslaan, Oude Oostrumse- weg; betere accentuering van de kruising voor het verkeer vanaf de Leunseweg; meer uitzicht vanaf de Leunseweg op het verkeer op de Oude Oostrum- seweg; beter oversteekmogelijkheden van de Leunseweg naar de Patersstraat; de gehele situatie ter plekke vereen voudigen. Alles bij lies komt dat neer om het opnieuw aanbrengen van de verkeers- lijnen; het maken van een vluchtheuvel en het vergroten van een aanwezige ver- keersdruppel. Al met al een karweitje van zo'n 30.000,— inclusief b.t.w. Maar... de gemeente heeft een chro nisch gebrek aan financiën (wie heeft dal niet?) en zal alleen dan tot aanpas sing overgaan als men van provincie of rijk subsidie ontvangt. SLUIPVERKEER? Tegenover de Leunseweg, die met de Patersstraat van oudsher een centrum- gerichte route is, kwam in 1981 de route Pat erslaan-Oude Oostrumseweg als binnenring rondom het centrum. Het verkeer op de Paterslaan-Oude Oos trumseweg nam in hevigheid toe, toen de west-oost-verbinding via het Hense- niusplein kwam te vervallen. Het aantal verkeersongevallen op de kruising bij de Paterskerk steeg daardoor eveneens. In drie jaar tijds werden bij de politie 36 aanrijdingen gemeld, waarvan 5 met ge wonden. Het aantal botsingen dat ter plekke in der minne werd geregeld, is onbekend. Het verkeer op de Paterslaan rijdt met relatief hoge snelheid. Dat is natuurlijk leuk voor de mensen die op de binnenring rijden, vanwege de vlotte doorstroming. Het is echter nadelig voor het verkeer op de kruisende wegen. Bovendien is de verkeersintensiteit zowel op de Paterslaan als op de Leun seweg heel erg hoog in de spitsuren. Dat betekent wachten voor het overige ver keer. Men kan zich echter niet aan de indruk onttrekken, dat veel verkeer van de binnenring gebruik maakt, terwijl het eigenlijk op de buitenring thuis hoort. Vanaf de buitenring (Westsingel, Zuidsingel, Oostsingel en Noordsingel) dient het verkeer feitelijk de kortste weg weg te kiezen naar de plaats van bestemming. De buitenring is echter minder aantrekkelijk voor het verkeer, door het grote aantal verkeerslichten, waarvoor geen groene zöne is in te stellen. Heeft men eenmaal de binnen ring bereikt, dan heeft men praktisch overal voorrang. Het is dan ook niet RESTAURANT In de Keulsche Pol Fondue-, Gourmet en specialiteiten restaurant Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N De stichting Veltum 750 heeft, dank zij de heer D. Min, de beschikking ge kregen over een beeldje, plm 20 cm groot, voorstellend een boer. De Vel- tummer G. van Houdt maakte het beeldje, dat uitgevoerd in donkerbrons- kleur te bestellen is via de tel. nrs. 04780-84018 en 85728. De kosten bedra gen 35,-. Gezien de grote belangstellin voor hei beeldje, dat tijdens het concert op 9 maart jl. in de Vredeskerk voor het eerst te zien was, wil de stichting iede reen de gelegenheid geven op het beeld je, dat uitsluitend in dit jubileumjaar, in beperkte oplage verkrijgbaar zal zijn, in te tekenen. De foto van het beeldje hoopt de stichting volgende weck te kunnen tonen. overdreven te zeggen, dat de binnenring als sluipweg gebruikt wordt. VERANDEREN VAN RIJRICHTING Het uitstellen van een verkeerslich tenregeling bij de Paterskerk, maakt het voorshands ook onmogelijk tege moet te komen aan de wensen om de rijrichting in de Patersstraat en de Post- straat te veranderen. Ook het toestaan van (brom)fietsers in beide richtingen van de Patersstraat behoort nog tot de onmogelijkheden. Met name de con flictsituaties tussen linksafslaande auto's vanaf de Leunseweg én de rechtoverste- kende (brom)fietsers vanuit de Paters laan, worden voor die (brom)fietsers te gevaarlijk geacht. ANTON IUSSTRA AT Men zal zich herinneren dat de bewoners van de St. Antoniusstraat zich verontwaardigd distancieerden van de voorzitter van de wijkvereniging, toen deze aan de commissie voor verkeer c.a. maar volgens commissieleden nog te weinig Hoewel de VVV-Venray onlangs de contributie van haar leden van 75, op 100,bracht en voor de horeca bedrijven en campings zelfs tot 200, per jaar, menen verschillende gemeente lijke commissieleden, dat zulks nog te weinig is. Dat kwam tot uitdrukking in de on langs gehouden vergadering van de commissie jeugd, sport en recreatie, waar het VVV-beleidsplan 1985-1986 werd besproken. Duidelijk werd daarbij dat de VVV meer geld zal moeten vra gen van die bedrijven die profiteren van de VVV, de recreatie en het vreemde lingenverkeer. De gemeente die de laatste jaren de subsidie aan het VVV toch al flink opgetrokken heeft, is in feite niet in staat nog iets extra's te doen. Zelfs het voorstel van het CDA-lid Jan Driessen om de toeristen bijdrage gelijk te trekken met die van Horst, Weert en Roermond, kon door geen der andere commissieleden ondersteund worden. Integendeel; van de kant van de VVD en de PvdA werd zelfs gesug gereerd dat de Venrayse VVV te hoog grijpt en de „informatie-status" wil be reiken. Die i-status is echter volgens VW- voorzitter Herman Lerou geen streven, maar praktisch al bereikt door het vele werk dat men doet voor de dienstver lening aan de toerist èn de eigen bevol king. Hij noemde het VVV-buro met één beroepskracht onderbezet. Als die niet aanwezig is, zou men het buro feitelijk moeten sluiten. Het maakte allemaal niet zoveel in druk op de commissieleden. Eerst maar eens de contributies op peil brengen. En ook de grote dagrecreatieverblijven uit de omliggende gemeenten zullen grotere bijdragen dienen te betalen. in vele soorten tegen aantrekkelijke prijzen poststraat (achter het postkantoor) telefoon 82810 onderhouds- en kleuradviseur voorstelde, om de uitmonding Anto niusstraat op de Paterslaan maar af te sluiten. Terecht concludeerde men, dat in de loop der jaren de aansluiting van de St. Antoniusstraat op de Paterslaan geen enkele negatieve invloed heeft ge had op de verkeersveiligheid. Fantasievol en lekker tafelen Anders dan anders! 's maandags gesloten SPECIALITEITEN RESTAURANT 't ttttiu imetorieke Venrayseweg 5 Ovarloon tel. 04788-1733 Nauwelijks was het idee gelanceerd om in Venray te komen tot het organi- deren van een eigen „Venrayse Revue" of van alle kanten kwamen positieve reacties binnen van mensen, die hieraan willen meewerken. En nog steeds komen bij de schouwburg aanmeldin gen van spelers en muzikanten binnen. Men zou haast kunnen zeggen, dat alleen de tekst nog zou moeten worden geschreven om al tot een uitvoering te kunnen komen. Maar zo ver is het nog niet want momenteel zijn diverse commissies volop aan het werk en in de Paasvakan tie probeert men een lijn in het geheel te kunnen krijgen. In ieder geval is het zeker, dat de Grote Markt of het Henseniusplein als centraal punt zal worden gekozen en dat de verschillen tussen vroeger en nu zullen worden uitgebeeld. Van en naar deze centrale plaats zullen met voertuigen van vroeger en nu zoals paardetram, fiets, ballon etc. verhingen worden gelegd naar andere punten in Venray. Daarmee is een „kapstok" gevonden, waaraan veel kan worden opgehangen. In de komende weken wordt alles in het werk gesteld om tot een goede coör dinatie te komen. Het is in ieder geval niet de bedoeling zoals de geruchten willen dat hier sprake zal zijn van een door „niet-Ven- rayers" te organiseren happening, omdat oud-Venrayers en nieuwe Ven- rayers hierbij eensgezind zullen samen werken. In ieder geval zal het autoch tone element voldoende verzekerd zijn omdat er voldoende oude melodieën en teksten voorradig zijn. Bovendien krij gen ouderen en jongeren voldoende ge legenheid hun inbreng te leveren. De organisatoren hopen, dat de spreekwoordelijke „beste stuurlui" niet ,,an de wal" zullen blijven staan, maar zich ook zullen aanmelden om er straks een (bij voorbaat) geslaagde Venrayse Revue van te maken. OORLOGSTUIG In de Spurkt en aan het Vosseveen wer den 3,7 inch brisantgranaten gevonden. Omdat ze uiterst gevaarlijk waren is dat oorlogstuig ter plaatse tot ontploffing gebracht. 3 DURE HORLOGES ONTVREEMD Juwelier V. deed bij de politie aangif te van diefstal van 3 horloges welke een waarde vertegenwoordigen van 3000,- Wanneer de diefstal heeft plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de horloges zijn ontvreemd tijdens een ver kooppraatje. Het voorstel van de Antoniusstraat- bewoners om de voorrangsregels op de kruising bij de Paterskerk om te draaien, werd door deskundigen als „onmogelijk" afgedaan. Een ander voorstel van deze bewo ners is zeker het overwegen waard. Om de bewuste kruising bij de Paterskerk te ontlasten en eigenlijk ook de gehele binnenring zou men op de buitenring duidelijke verwijsborden moeten plaat sen naar de meest nabij gelegen parkeer plaatsen. Dat verkeer zou dan wel voorrang moeten krijgen op de binnen ring, waardoor deze uiteindelijk minder aantrekkelijk wordt voor het verkeer. Misschien is het dan niet meer nodig dat er „later" (in 1990) verkeerslichten ge plaatst worden en de St. Antoniusstraat dan alsnog wordt afgesloten Dat zou een mooie besparing zijn. Want nü reeds worden de kosten van die verkeerslichten geraamd op maar liefst ƒ240.000.—. De fanfare „Dorpsklank" uit Cas tenray heeft -.veer een nieuwe dirigent. Na de beëindiging van het dienstver band met dhr. Jac. Kessels uit Neerkant is de Castenrayse muziekvereniging tot overeenstemming gekomen met dhr. Chris Cuppen uit America. De benoe ming gaat met terugwerkende kracht officieel in op 1 maart 1986. De heer Chris Cuppen is zijn muzikale loopbaan begonnen als muzi- kant bij de befaamde fanfare uit Ameri ca. Onder leiding van Leon Adams groeide hij al gauw uit tot een bedreven, talentvolle blazer met een persoonlijke voorkeur voor het groot koper. Zijn onmiskenbare muzikale talenten vormden ook de basis voor een studie aan het Maastrichts Conservatorium. Als hoofdvak koos hij voor tuba, maar al spoedig ging zijn belangstelling ook uit naar het dirigeren. Al enige jaren leidde hij de jeugdfanfare uit America met veel verve en ook met de fanfare uit Swolgen, waar hij in 1973 als dirigent werd aangesteld, wist hij tot aanspre kende successen te komen. In 1978 sloot dhr. Cuppen op succes volle wijze zijn opleiding aan het con servatorium te Maastricht af met de diploma's voor tuba en voor directie op zak en ging hij volop aan de slag in de Noord-Limburgse muziekwereld. Indrukwekkend waren de resultaten, die hij wist te behalen met de in 1976 opgerichte fanfare uit Kronenberg. Snel opeenvolgende promoties in de 4e, 3e en 2e afdeling werden gevolgd door even- zovele behaalde Limburgse kampioen schappen. Momenteel is Chris Cuppen 41 jaar en dirigent van de fanfares uit Swolgen, Bergen, Kronenberg en nu dus ook Cas tenray. Daarnaast houdt hij zich bezig met de muziekopleiding als docent Kreato, het bekende opleidingsinstituut in Thorn en als docent aan de muziekschool te Gennep. De naam Chris Cuppen is intussen al een begrip geworden in de Noord-Lim burgse muziekwereld. Hij staat bekend als een zeer begaafd, hardwerkend en energiek musicus. In Castenray is men ook erg blij met zijn benoeming. Dhr. Cuppen komt al meteen voor een zware klus te staan, want de Castenrayse fanfare heeft voor dit jaar ingeschreven voor een Bonds- concours van de Limburgse Bond. Onder leiding van Chris Cuppen zien leden en bestuur de toekomst echter vol vertrouwen tegemoet. 'n leesbare krant DONDERDAG 20 MAART 1986 Nr 12 HONDERDENZEVENDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 .1, hpn na3r als ik o.P zS®s voor een perfekt'eDuksgaiknaar bijzonder PaaKd%s. want een sPeC'fker zijn van daar kan'k gr de (kwaliteit. E nta| grote keusf ^"garant staan „anten, d^ perfeKt vooretgen^^stourns. genSraronikooP'^l Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Het zal onze lezers niet onbekend zijn, dat de gemeente vorig jaar onteige ningsprocedures heeft aangespannen ten behoeve van de grondverwerving in de Rose Vlek [of, zoals wethouder W. Claessens al bij vergissing zei: de Rose Bleek]. Eerst vorige week werd bekend gemaakt dat de onteigeningsprocedure tegen Henk Smits [ijzerhandel] reeds in december j.l. als verloren kon worden beschouwd. En een week geleden kreeg de gemeente bericht dat de onteige ningsprocedure tegen Berden Meubelen eveneens geen haalbare zaak was. Volgens wethouder Claessens zijn de onteigeningsprocedures destijds inge steld na tevergeefse uitvoerig en lange onderhandelingen, op basis van de uit gebrachte taxaties. AFWIJKENDE BEOORDELING Jammer, zeer jammer voor de gemeente, is de Arrondissementsrecht bank afgeweken van de gemeentelijke taxaties. Volgens de gemeente in hoofd zaak, omdat een aantal zaken afwij kend werden beoordeeld. Met name bij de waardevergoeding van de onrenda bele top en de waardevermeerdering die de gemeente toekende aan de grond die aan het winkelcentrum De Bleek komt te liggen. De rechtbank noemde om on doorgrondelijke redenen dat geen waar devermeerdering maar waardevermin dering. Door de politie van Venray werden zaterdag en maandag jl 6 vrouwen aan gehouden, die zich vorig jaar en begin dit jaar hebben bezig gehouden met winkeldiefstallen op vrij grote schaal. Nadat zaterdag bij de politie een mel ding was binnengekomen, dat in het centrum van Venray vrouwen bezig wa ren met winkeldiefstallen, werd controle uitgeoefend. Zo controleerde men die zaterdagmiddag een personenauto, waarin drie vrouwen waren gezeten. De ze auto bleek beladen met een grote hoeveelheid goederen die volgens de aangiften die dat uit Venrayse winkels waren gestolen. De drie vrouwen wer den daarop aangehouden en met hun buit overgebracht naar het bureau van politie. Naar aanleiding van het onder zoek werden maandag daarop nog drie andere vrouwen aangehouden. Uit het verdere onderzoek kwam naar voren dat de zes vrouwen (allen af komstig uit Venray) in leeftijd variërend van 23 tot 35 jaar, meerdere winkel diefstallen hadden gepleegd o.a. in Ven ray, Venlo, Deurne en Helden- Panningen. Zo werden in Venray in to taal 8 winkels meermalen door de dames bezocht. In hoofdzaak werd ontvreemd: levensmiddelen, kleding, speelgoedarti kelen, cosmetica, gereedschappen en al le soorten snuisterijen. In de woningen van de verdachten vond de politie een grote hoeveelheid gestolen goed. De to tale waarde van de ontvreemde goede ren wordt geschat op enkele tienduizen den guldens. Al met al werd bepaald dat Henk Smits geen ƒ475.000,dient te worden toegekend, maar 809.000,En bij de firma Berden „scheuren wij ook de broek", verzuchtte de wethouder. Daar moet 170.000,meer vergoed worden dan werd getaxeerd. DEFINITIEF Uitvoerige informatie bij deskundige advocaten heeft de gemeente intussen duidelijk gemaakt, dat een beroep bij de Raad van State geen enkele kans van slagen heeft. De uitspraak is derhalve definitief. Een lichtpuntje rest nog. De rechter heeft een voorbehoud gemaakt over de belastingschaderegeling. Normaliter komt die voor rekening van de gemeen te. Nu heeft de rechter echter bepaald dat beide partijen (Smits en gemeente) daarover onderlinge afspraken moeten maken, met als uiterste termijn einde Een klein rekensommetje leert, dat de gemeente inclusief de bijkomende kos ten voor ruim een half miljoen „de boot ingaat". Dat betekent een flink tekort bij de exploitatieopzet van het nieuwe winkelcentrum. Hoe en waar dat straks verhaald kan worden, is nog niet geheel duidelijk. Deze week kan men in het Luxor theater genieten van de nieuwste Neder landse film, waarvan men verwacht dat het evenals haar voorganger Schatjes, een tophit van formaat gaat worden. MAMA IS BOOS - SCHATJES 2 - vervolgt de perikelen van een onmoge lijke familie. Er wordt geschieden. Moeder loopt boos weg omdat vader er met een vriendinnetje vandoor gaat en de kinderen trappen rotzooi als nooit te voren. In de hoofdrollen ziet men opnieuw Peter Faber, Geert de Jong en Rijk de Gooyer. Het lijkt raadzaam tijdig aan wezig te zijn, want het bioscoopbedrijf verwacht een stormloop op de kassa. Zo telefonisch reserveren door de drukte nagenoeg niet mogelijk zal zijn, is het toch zo, dat men de kaarten een kwartier voor de aanvang afgehaald De gemeente die in december „de bui al zag aankomen", heeft toen,meteen een beroep gedaan op de provinciale „knelpuntenpot". Maar over een even tuele uitkering aan Venray is nog geen beslissing genomen. VERTROUWEN In de commissie openbare werken c.a., waar wethouder Claessens deze tegenslag bekend maakte, vroeg het commissielid L. Janssen of de gemeente nu nog steeds vertrouwen heeft in de bekwaamheid van zijn taxateurs. Het is immers geen kleinigheid om in twee gevallen maar liefst een half miljoen te laag te taxeren. Maar duidelijk bleek, dat het college nog steeds alle vertrouwen heeft in de gemeentelijke taxateur, die zich in deze gevallen nog door zijn eigen directie heeft laten assisteren. De wethouder was er ook nu nog van overtuigd,dat de rechter en zijn deskundigen deze' zaak verkeerd benaderd hebben. „Maar. ja, er is nu niets meer aan te veranderen", zo verzuchtte hij. „Achteraf kan men wel zeggen, dat ik als wethouder die taxatieprijs had moeten verhogen. Dan was er misschien helemaal geen onteigening nodig ge weest. Maar zoiets is niet te doen ge bruikelijk. Waar zouden we dan mee bezig zijn....." moet hebben, dus kan men eigenlijk net zo goed zonder reserveren op tijd komen. Bovendien houdt reservering ontzettend op en daar heeft de rest van het publiek last van. Een tweede tophit die deze week in roulatie komt is COMMANDO een on gelooflijk sterke en harde aktiefilm, die een film als RAMBO naar de kroon steekt. Wanneer het publiek een keuze zou moeten maken tussen Rambo en Com mando dan is dat een zeer moeilijke keuze. Vast staat, dat beide films van hetzelfde grote formaat zijn. Geprolongeerd worden deze week voor het laatst Steven Spiegelbergs BACK TO THE FUTURE (alweer de 6e week), terwijl ook HOT CHILI volle zalen blijft trekken en een 3e week in gaat. Volgende week moet er een zaal vrij komen, want dan proberen we te starten met Rocky 4, A CHORUS LINE of met WEIRD SCIENCE. SCHOUTENSTRAATJE 18 VENRAY

Peel en Maas | 1986 | | pagina 9