KERKDIENSTEN GROETEN UIT VENRAY 000fi Ter liefde en eeré van den H. Jozef, Beschermer der Christelijke huisgezinnen, Patroon voor een gelukkigen levensstaat en voor een zaligen dood, bidt ootmoedig en dringend om eene aalmoes, vooreen noodzakelijk te bouwen nederig Bedevaartbuis met kleine kosters woning bij cr >3 te de oudste en eenige Bedevaartkapal van don H. Jozef in Nederland, de rector van de Smakt, a§ (gem. Venr&ij) Fr. Cremers. SS 0 5?' K GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Harrie Peeters (fam. Tacken) Jozef Peeters Antonetta Seurene- Linssen Petronella Verstegen- Houben. Peeters (fam. Tacken) Jozef Peeters Antonia Seuren-Linssen Petronella Verstegen-Houben. Zondag: vijfde zondag van de veertig dagentijd. 8.00 leesmis, int. overleden parochianen; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Marie Arts overl. ouders Swinkels-Cremers Jan Polman (v. d. familie); 11.00 nederlandse hoogmis, int. Let Spee-Wilbers Anna Kurstjens- Jenniskens Jacob Emonts en zoon Jac Theodor Creemers Tineke Kersten-1 v. d. Ven. Maandag: 9.00 oude stichtingen Mia Bollen; 19.00 Leden van de Stille Omgang Piet Janssen-Oudenhoven en overl. fam. Dinsdag: 9.00 Piet en Mina Kersten van Bracht; 19.;00 Maria Bistersvels- van Meijel en Jac. Bistervels. Woensdag: H. Jozef, bruidegom van de Heilige Maagd Maria. 9.00 Frans Verblakt (A) Zr. Chrysante; 19.00 Toon Lemmens Ger Ehren Martinus Tijssen Ed Stevens en fam. Stevens- Bertrams. Donderdag: 9.00 echtpaar Hermans- v. Maren bijz. int.; 19.00 Boeleviering ter voorbereiding op het paasfeest. Vrijdag: 9.00 W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 19.00 Anna Smits- Lijssen en dochter Dinie Frans v. d. Heuvel (buurt Kempweg). Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson- Custers overl. fam. Schreinemachers; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam.; Johan Verhoeven en zoon Willy Ben Franssen en Door Graats Frans Verblakt (van de buurt) Petronella Claessens-Poels. Mededeling: Donderdagavond is om zeven uur een boeteviering ter voorbereiding op het Paasfeest Akolieten: Zaterdag: 19.00 Leon Stoffels, lezer: L. Truyen. Zondag: 8.00 Pascal en Maikel Brons, lezer: T. Verbeek; 9.30 Rob en Bart Derkx; 11.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers,, lezer: G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Bart Derkx en Peter Harrewijn. Woensdag en vrijdag: 19.00 Joris Truyen. Vijfde zondag in de veertigdagentijd. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezon gen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Woensdag: Feest van de H. Jozef. Vrijdag: 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de parochie HAARMODE ANNO 1986 Het is boeiend om te zien wat er leeft op straat. Je komt de leukste en orgi- neelste typetjes tegen. En wat ze alle maal met hun haar doen... helemaal te gek punt gaaf. Met kort haar, dat wel, want het is kort wat de klok slaat op haarmodegebied. Veelal gebaseerd op ,,Post-Punk" en ,,New Wave" kapsels hebben vooral de jongeren een nieuwe eigen stijl ontwikkeld. De kappers - soms trendsetters, soms trendvolgers - hebben dat weer overgenomen, bewerkt en gestyleerd naar eigen idee. Ook de modepers speelt een aktieve rol in het doorgeven van die trends. Al met al ont slaat er een nieuwe situatie waarin iede reen naar eigen opvatting en stijl een ei gen kapsel ontwikkelt. Alles mag en alles kan. Het haar wordt gekneed en gekamd en telkens weer opnieuw aan de omstandigheden n eigen verbeelding aangepast. Je komt de leukste en orgi- neelste typetjes tegen.... Wiihetminastraatia Venray Zaterdag: 17.00 biechtgelegenheid; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. familie Janssen-Krijns Harrie Lenssen Jan Cuppen (buurt) /-Petronella Bfand-van Horck overl. ouders Vollenberg-Arls Zondag: 9.00 levende en oberl. fami lie voor de parochie; 10.15 overl. echt paar Hermans-v. Maren Teng Hendrix en Theodorus Thijssen; 11.45 overl. fa milie Dommeck-van Zwamen; 18.00 tot zekere intentie. Maandag: 8.00 Albert v. d. Boogaard /overl. familie Gerrits-Hermans; 19.00 overl. ouders Rullen familie Vermeulen-Dijkmans en Boeren-v. Wees. Dinsdag: 8.00 Piet Baken en overl. fam.; 19.00 levende en overl. leden K.V.V. jgt. Maria Timmermans- Brouns Willy en Fred Simon. Woensdag: 8.00 overl. familie van Houdt; 19.00 t.e.v. St. Jozef overl. ouders van Soest. Donderdag: 8.00 levende en overl. le den van de Stille Omgang; 19.00 familie Esser-Timmer-v. Geffen overl. ouders Akkermans-Timmermans Piet van Rooy (Pr. Marijkestraat). Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Per Lenssen. Zondag: 9.00 Andrê Basten; 10.15 Martin Leenders; 11.45 Marlijn Smelt; 18.00 Leo en Johan Pouwels. Maandag, woensdag en vrijdag: 8.00 Marcel Meijer; 19.00 Pascal en Emiel Kus ters. Dinsdag en donderdag: 8.00 Jaap Janssen; 19.00 Peter Weijs. KAPEL ST. SERVAT1US 18.30 Eucharistieviering met volks zang. Voorgangers: F. Sanders en G. van Loenen. Lektrice: Chr. v. d. Gou we. Kollekte: landelijke vastenaktie. Zondag: 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang. Voorgangers: F. Sanders en G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Kollekte: landelijke vastenak tie. Maandag en woensdag: 18.30 Eucha ristieviering. Dinsdag en donderdag: 18.30 Woord en communiedienst. Dins dag: 16.00 liturgiegroep. Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 15 maart: 19.00 H. Mis voor overl. hr. Eduard Asselberghs; voor overl. hr. Jan Noyen en zoon Leo b.g.v. hun verjaardag. Hardstikke leuk, dat wel, maar vergeet niet het haar in optimale conditie te houden. Een handeling met chemische en mechanische middelen zoals perma nent, föhnen, krulspelden en lak tasten het haar aan en kunnen het op de lange duur bot en dof maken. Daarom ont wikkelde Lancaster „Ligne Capillaire" die met het haar reinigende verzor gingspreparaten zorgt voor een gezonde hoofdhuid en glanzend, krachtig haar. Daar zijn op de eerste plaats de Lan caster shampoos. De „haarbaden" kun nen veel meer dan een gewone sham poo: ze herstellen de gevolgen van een onzorgvuldige behandeling. Bovendien is er voor hel dagelijks wassen van het haar de Frequent shampoo. Lancaster zou echter Lancaster niet zijn, waneer ze niet in haar geavanceer de Beecham laboratoria een serie speci- aalprodukten had ontwikkeld voor haar en hoofdhuid. Zo is er het Traitemenl cuir Chevelu Een ampullen haarkuur voor een intensieve behandeling van hoofdhuid en haarwortels. Werkings volle plantenextracten stimuleren de hoofdhuid en versterken de haargroei. Er is een verzorgend schuimmasker voor fijn, bros en aangetast haar: het Masque Capillaire Structuranl. De be schermde substanties van dit schuim masker verbeteren de haarstruktuur en intensiveren de uitstraling van de na tuurlijke haarkleur en de zijdezachte glans. Het haar krijgt souplesse, meer volume en veerkracht en is makkelijk te modelleren. Een werkelijk ideaal produkl voor de nieuwe avanlgardistische kapsels van vandaag is de Gel Coiffant waarmee je het haar in elke gewenste richting kunt sturen. Desgewenst in alle richtingen te gelijk. Een gek kapsel hoeft tenslotte geen gek idee te zijn. Parfumerie Cocon viert volgende week het veertig jarig jubileum van Lan caster. Voor elke Lancaster klant ligt er dan een aardige attentie klaar, dat va rieert van een luxe probeersel Lancaster haarverzorgings produkten tot een heus schouderlasje met twee produkten uit het nieuwe Basic Cleansing System van Lancaster. In beide gevallen zijn de pro dukten zowel voor heren als voor dames geschikt. PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 Zondag 16 maart: Vijfde zondag van de veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdcelijk welzijn van onze parochie. De kindercrèche zal worden verzorgd door Trudy Vullings. Maandag 17 maart: 19.00 H. Mis tot intentie van de zieken. Dinsdag 18 maart: 8.30 H. Mis om vrede een eensgezindheid in de gezin nen. Woensdag 19 maart: Hoogfeest van de H. Jozef. 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor onze parochie. Donderdag 20 maart: 8.30 H. Mis tot intentie v. d. priesters v. d. Kerk. Vrijdag 21 maart: 18.40 kruisweg; 19.00 H. Mis voor overl. hr. Jan Lem- men. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 15 maart: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten: 19.00 Vooravond mis voor de vijfde zondag van de vasten. Jongerenviering met medewer king van „Chrisko". Voor Tony v. d. Burgt-Flinsenberg Frans v. d. Heuvel overl. ouders Peeters-van Osch ep schoonzoons overl. Drika van Lierop-van den Hoven levende en overleden leden van de Stille 'Omgang. Zondag 16 maart: Vijfde zondag van de vasten. 8.30 voor het geestelijk en lij delijk welzijn van de paROCHIE voor Gerard Siegerink Wim Nieuwkamp; 10.00 nederlandse hoogmis, voor Toon en Matthie van den Beuken Maria Cuppen-Pingen; 11.30 voor Lambertus van Haren en Wilhelmina van Haren van den Hoogen Piet Winnen; 18.30 voor Martinus Pontman Martien Bo- nants jgt. voor Piet Swaghoven jgt. voor Gerrit Vermeulen. Maandag 17 maart: 8.00 voor de zie len in het vagevuur; 19.00 voor fam. Philipsen-den Holder en zoon Bèr. H. Mis met vastenmeditatie. Dinsdag 18 maart: 8.00 voor priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven. 18.30 H. Mis in de kapel. Voor Arnold Schwachöfer jaardienst Piet Loonen /Ser Willems en overl. familie; 19.00 Biechtviering in de kerk ter voor bereiding op het paasfeest. Woensdag 19 maart: Hoogfeest van de H. Jozef. 8.00 voor overl. Kleuskens- Kusters; 19.00 voor overl. ouders van Ass-Delhoven ter ere van de H. Jozef (A) Petrus van der Lienden uit dank baarheid. Donderdag 20 maart: 8.00 voor overl. ouders de Mulder-Aerts; 19.00 voor overleden familie Baeten-Martens en schoonzoon Harry en Wim. Vrijdag 21 maart: 8.00 ter ere van het H. Hart van Jezus voor de zieken van de parochie; 19,00 voor overleden ou ders van Maris-Relouw. Zaterdag 22 maart: 8.00 ter ere van het onbevlekte hart van Maria. Mededelingen: 1. Zaterdagavond is er een jongeren viering met als thema Geloven en hopen tegen alle verdrukking in. 2. Tijdens alle H. Missen van dit wee kend is er een kleine expositie van reli gieuze artikelen. (Handgemaakt). Te vens is er de mogelijkheid om dingen te bestellen. De opbrewngst is tevens voor ons vastenproject van pater Hooy- schuur te OegaNDA. Maandagavond is er tijdens de avo ndmis een vastenmeditatie, gehou den door de kapelaan. Thema: Wie is Jezus Christus en zegt Hij mij? Vasten meditaties zijn goede gelegenheden om even stil te staan bij je eigen geloof en haar beleving. Vroeger wel bekend, nu wat in onbruik geraakt, maar toch goed dat ze gehouden worden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 overl. familie Madou-van den Eisen Antonia Linders-Hendriks, Jan Loonen," gest. jaard. overl. familie Hendriks, overl. ouders Camps-Wolters, Pierre de Kleijn (namens de buurt), overl. familie Lucassen-Christiaans (Koor fam. Lin- ders). Zondag: 8.30 Harry Vermeulen en overl. familie; jaardienst Lambertus Rutten; 10.00 overl. ouders Janssen- Peeters (Gem. Koor). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 MicHEL Jacobs en echtgenote. Woensdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 gest. jaarcf. Jozef Jenneskens en echtgenote. Vrijdag: 9.00 uil dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Hendrik Jeucken, overl. ouders Camps-Wolters, Jeu Arts, Nol Verstegen, Cor Aben, overl. ouders Janssen-Peeters (namens de buurt). Misóienaarsbeurfen: Zaterdag: 19.00 Erwin Achten, Jos Wilms, Eduard Camps, Sleijn Bus. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Wiel Ballissen (koll.) str. Piet Rongen en Gertruda Euwals. Zondag: 8.30 H. Mis Anna Sleeghs- van Rijswijck (koll.) Chris Houwen namens familie Houwen; 10.00 Hoog mis Francisca Baltissen-van Ooi (mnd.) st. Johannes v. d. Sterren en Petronel la Muyzers. Maandag: 17.30 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor) uit dankbaarheid b.g.v. 90ste verjaardag Oma Gommans-van Rhee. Dinsdag: 8.00 H. Mis sl. Christiaan Friesen en Catharina Thijssen. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Jo zef, sl. Johannes Billekens, Petronella Versleijcn, Catharina Verstegen. Donderdag: 8.00 H. Mis st. Mathias Gooren en Gerlrudis v. d. Water. Vrijdag: 13.30 pl. Huwelijksmis voor het Bruidspaar Lommcn-Classens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor). Theodora Willemsen-Opheij Handrie Custers (koll.) Pater Cocn Classens (koll.) Maria Verslcijcn- Joosten (koll.) Sjang Sleeghs Hen- drikus dc Mulder, Theodora de Mulder- Jeuken Mia Cox-de Mulder en Piet dc Mulder Truus Rongen-Euwals namens kaartclub Past. Gerardsstraal. PAROCHIE CASTENRAY 5e zondag in de seertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 v. overl. ouders Strijbos-Kemmelings en v. Petrus Jo hannes Maes (coll.). Zondag: 8.00 Catrijn Gellings- Verhoeven; 10.00 Johanna Baltussen- Jacobs (coll.) en jrd. v. 'P. J. Steeghs, Maria Litjens en Anna Henckens. Dinsdag: 19.00 t.e.v. O.L. Vr. v. Al- lijdd. Bijstand (K). Woensdag: Feestdag van St. Joseph. 8.00 v. Geerte Classens en v. offeraars. Donderdag: 19.00 v. overl. ouders en Hein en Martinus Emonts. Vrijdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vr. v. Al- tijdd. Bijstand (offerblok). Mis dienaars: Marcel-Ronny: zaterdag dinsdag woensdag; Roel-Guido: zondag 8.00 donderdag vrijdag; Ivan-Wouter: zon dag 10,00 uur. PAROCHIE LEUNEN 5e zondag in de veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussens lsm. v. Fer en Ma rie Lucassen lsm. Teng Voesten lsm. Albert Beerkens weekd. v. Anna Ver- heijen (5) maandd. v. Mathijs Geurts, echtgenote en overl. kinderen gest. jrd. v. Piet Loenen, echtgenote en Jan Loenen. Zondag: 8.30 lsm. voor het welzijn van onze parochie; 10.00 Hgm. v. Piet Vullings, echtgenote en overl. familie; 11.15 lsm. v. Piet Heesen maandd. v. Bert Jennis kens (Overbroek) gest. jrd. v. Godfried Litjens en echtgenote; 14.00 Doopviering. Maandag: 19.00 lsm. v. Henricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet lsm. v. overl. fam. Koenen-Janssen lsm. v. Martien Verkoeijen (uit Canada). Dinsdag: 19.00 lsm. v. Elly van Berlo, Elly Loonen en MicHEL Loonen lsm. v. Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen-Droesen. Woensdag: H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 19.00 lsnm. v. Jo sef Litjens-Lucassen lsm. v. Gerard Litjens lsm. v. Joos Litjens-Nabuurs maandd. v. Wilhelmina Loonen, An toon en Bernard Loonen, beide echtge noten, en Johanna Verheijen-Loonen. Donderdag: 19.00 weekd. v. Zuster Chrysante (Nellie Pijpers) (6) gest. jrd. v. Henri Weijs, echtgenote en overl. kinderen. Vrijdag: 19.00 lsm. v. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens-Droesen lsm. v. Maria Loonen-Scheffers. Zaterdag: Gezinsmis: Palmpasen. 19.00 lsm. uit dankbaarheid (W) lsm. v. Wilhelmus Claessens en overl. familie weekd. v. Anna Verheijen (6). Akolieten: za 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers; zo 8.30 Johan v. d. Aker en Sander Peeters; Hgm. 10.00 Geert Thijssen en Johan Hermans. Mis dienaars: ma t/m vr Roel Kersten en Ronny Holtackers. Lectoren: za 19.00 M. Vennekens; zo 8.30 J. Reintjes; 11.15Mej.G. Reintjes. Gedooj»; Linda «ft ,¥ff SM-.W" ungsstraat 60. Vastenaktie: Met uw gift in de offer kisten achter in de ke1 rk steunt U de Vastenaktie initiatieven van groepen meilsen in de Derde Wereld, PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. weekd. voor Jan Lemmen; 2. maandd. v. Grad Verhei jen; 3. H. Mis voor Janus en Leo Kop pens; 4. H. Mis voor Piet Spreeuwen- berg nms. Carnavalsvereniging. Zondag: 8.30 H. Mis voor onze zie ken; 10.00 1. gest. jgt. voor Theodora Verheijen; 2. maandd. voor Mevr. Lemmens-Verstraaten; 3. jgt. v. Hen- drikus v. d. Ven, Theo v. d. Ven en Ma ria v. d. Ven-Verheijen; 11.30 1. H. Mis voor Truus Mulders nms. School bestuur; 2. H. Mis voor overl. ouders Arts-Gielen, Jep en Harrie Arts; 3. H. Mis voor Jan Vergeldt nms. de kinde ren; 4. H. Mis voor Wim In 't Hulst. Maandag: 19.00 H. Mis voor Piet Spreeuwenberg nms. fam. van Hoof. Dinsdag: 8.00 1. H. Mis voor Jan Lemmen nms. ouderenvereniging; 2. H. Mis voor Martinus van Lee. Woensdag: 19.00 1. H. Mis voor overl. fam. van Soest-Swinkels; 2. H. Mis voor Thei Janssen; 3. H. Mis voor Marian van Haperen en overl. fam.; 4. H. Mis voor Willem Schmeels. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Jan Lemmen nms. een vriend. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor Frans Werneke nms. fam. Relou; 2. H. Mis voor Mathieu Arts en overl. fam.; 3. weekd. voor Truus Mulders. Zaterdag: 19.00 1. maandd, voor Lei Thijssen; 2. weekd. v. Jan Lemmen; 3. H. Mis voor een jarige; 4. H. Mis voor Jan Jeurissen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob en Tjeerd Jen niskens. Zondag: 8.30 Mark Reijnders en Tom van Asten; 10.00 Peter Janssen en Mal- tie van Ass; 10.30 Roel Smits en Mike Kuunders. Weekdagen: Mark Dewrckx en Rob Gommans. Vrij: Rob Reijnders. Mededeling: Het banknummer voor missicaktivi- leilen, en eventueel dus ook voor de vastenactie is: 15.93.15.344. RKKTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 voor de overleden ouders Vogelsangs-Gerrils. Zondag: 10.00 voor de overleden ou ders Wccrls-Nellissen, geslicht jaargetij de. Maandag: voor dc overleden ouders Vullings-van de Broek. Dinsdag: 8.001 .i.v. M. Janssen. Woensdag: 8.00 uil dankbaarheid. Donderdag: S.OOl.i.v. lain. Muijs. Zaterdag: 19.00 l.i.v. dc familie Pcclers-Janssen. Sinds Paus Gregorius de XVe in 1621 de 19e maart uitriep als feestdag van de H. Jozef en Paus Leo de Xllle in 1889 de maand tot St. Jozefmaand verhief, 'wordt de rust in ons kerkdorp de Smakt in maart verstoord door vele pelgrims die dan een bezoek brengen aan dit eni ge bedevaartsoord in Nederland toege wijd aan de H. Jozef. Het is nu niet mijn bedoeling om het over de geschiedenis van de Smakt te hebben, want de vaste lezers van mijn rubriek herinneren zich zeker wel de drie afleveringen van vorig jaar waarin ik daarover uitgebreid aandacht heb besteed. Wel wil ik U in deze aflevering de ouostc ansichtkaart van de Smakt tonen die van omstreeks november december 1905 dateert, en genomen is aan de westzijde van de spoorlijn Venlo- Nijmegen. Links de Rectorswoning, die in 1862 gebouwd werd en die, zoals men ziet mooi versierd is. Waarschijnlijk vanwe ge hel 25-jarig priesterfeest van de toen malige Rector Fr. Cremers dat men niet ongemerkt voorbij heeft laten gaan. De rector heeft van deze feestelijke gebeur tenis de eerste ansichtkaart laten ma ken. Rector Cremers was van november 1880 tot aan zijn overlijden in februari 1930 in de Smakt. De rectorswoning werd na de oorlog afgebroken. In het midden van de foto de oude nog bestaande St. Jozefkapel,, waarvan- het oudste gedeelte uit 1699 dateert. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 15 maart: 19.00 Avondmis voor Dora Verstegen-van Kempen en fam., Frans Verblakt, overl. ouders Basliaans-Huygen en Victor, Gerrit Koopmans, Suzanne Direks. Opge luisterd door Posterholts Gemengd Koor. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees (ge bedsdienst geleid door Pius van Loon); 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor fam. Ebus, fam. Bongaerts-Kersten; 10.00 plechtige Hoogmis. Koor: Zang vereniging Vondel uit Vierlingsbeek. In tenties: voor overl. ouders Janssen- Versteegen, fam. Broerse, Ardine v. d. Broek-Jonkewrs, fam. Philipsen-van Dijck en fam. Gerrils-Dirkx; 11.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor al de inten ties van pelgrims; 15.00 Gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid en t.z.i. Woensdag: Hoogfeest van de H. Jo zef. 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de pelgrims en voor Ardina v. d. Broek- Jonkers; 10.00 plechtige Hoogmis, op geluisterd door dames- en herenkoor Smakt. Intenties: voor fam. Peters- Versteegen, vader en moeder Kersten en Sraar en Corry Peters; 11.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor fam. Ebus; 19.00 Avondmis, opgeluis terd door 't Venray's Mannenkoor. Intenties: voor alle pelgrims van St. Jozef en voor ou ders Nellen. Donderdag en vrijdag: H. Mis in de Jozefkapel. Dinsdag: 9.30 Bedevaart Uden; 14.30 Bedevaart Oirlo. Vrijdag: 10.30 Bede vaart Diessen en 13.30 Bedevaart Het Schuttersveld. VAMOS A VER NOTICIAS REL1GIOSAS El domingo 16 de Marzoo, cl domin- go dc la Passion, a las once y cuarlo Mi- sa con müsica y plalica en Castellano. El Padre Juan busca POR EL DOMINGO DE Marzo, el domingo de Ramos, dos candidates que quieren leer con cl la historia de la Passion de Nucstro scnor en el domingo dc Ramos; que se presen ten el domingo próximo asi que poda- mos probar en la reunion despucs de la Misa. Hasla la vista! NOTICIAS CULTURAEES El micrcoles el dia 12 de Marzo a las 19.30 h. en el Cenlro: noche para las Se- noras; el sdabado el dia 15 de Marzo a las 19.00 h. en El Celllro, Goudsmidslraal 9-a: disco para la Ju- vent ud. No se olvide: el miércoles el dia 19 dc Marzo Vds pueden votar en las elecciones municipals; lean allenla- mente la hoja de información. Hasla la vista! De nieuwe Sl. Jozefkapel rechts werd honderd jaar geleden gebouwd. De eerste steen werd op 19 maart 1886 ge legd. Ruim 80 jaar later viel deze kerk onder de slopershamer en verscheen de huidige nieuwe kerk, in een moderner en eigentijds ontwerp. In het boekje van Thij Min met als li- lel ,,Rond d'n machtige toren" vond ik bijgaand gedichtje over St. Jozef van de Smakt, wat ik u niet wil onthouden. Sjaak Laurensse De zon kumt te vurschien Uut winterse locht. Dan was 't Sint Jozef. Wor hiël Rooy an docht. D'n diek op de Smakt an Ziek hiël duk gegaon. Nor 't aide kepelleke. Wor ik Jozef wis staon. Ge sioegt gaauw 'n kruus En knielde dor ner. Ge zed tot Sint Jozef: ..Dor b'ifi'ik dan wee" I 11 a i(m 1:1 r. RECTORAAT HEIDE Vijfde zondag van de veertigdagen tijd, 16 maart 1986. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Gielens-Slax tevens voor Truus Gielens, tevens voor Sjef Rongen v.w. de buurt en tevens voor Ger v. Kempen-Friesen. Zondag: 8 uur H. Mis voor Johannes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lom- me. Akolieten: Maurice Engbersen en Johnny Rongen. Misd. van de week: Nicole en Sandra Jacobs^. Maandag: 8 uur H. Mis uit dankbaar heid l.b.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overle den familieleden Kop-Oosterbeek. Woensdag: H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag: 8 uur H. Mis uit dankbaar heid. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Achten-Cox en tevens voor Sjef Rongen v.w. de buurt. RECTORAAT VEULEN Zondag 16 maart: 5e zondag van de veertigdagentijd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Lies Mulders en overl. fam. Dames zangkoor uit Venray zal deze H. Mis verzorgen. Zondag: 9.45 Hgm. overl. fam. Janssen-Fijten; 11.154 Hgm. zal. H. Reintjes, A. Lemmen en zoon Wim. Maandag: 8 uur lsm. zal. Antoon Drabbels. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Wim v. d. Gooren kinderen. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. Jacobs-Janssen. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. de Lauw-Rongen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. voor de paro chie. Zaterdag: 8 uur hgm. overl. ouders Fleurkens-Aarls. Akolieten voor 16 maart: Fr. Reint jes, J. Geurts, K. Backer. Misdienaars: Dings, Litjens, Spreeu wenberg. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 15 maart: H. Clemens M. Hofbauer. 19.00 ter ere van O.L. Vrouw en H. Gerardus (A). Vannacht Stille Omgang Amsterdam. Zondag: 5e zondag van de Vasten. 10.00 jgt. Antoon van Hoof; 11.30 overl. fam. Emonts-Rambags. Maandag: H. Patricius, Bisschop. 8.30 Johannes Claes en Henrica Friezen en overl. fam. Dindag: H. Cyrillus van Jerusalem. 8.30 Hanna Hocnselaar-Thijssen. Woensdag: leedstdag van Si. Jozef, patroon van de ke rk en gezinnen. 8.30 schoolmis voor roepingen; 19.00 An toon van Rijswijck. Ge docht an oow zörge En vroegt hum um raod. Want Jozef ziene Zoon Is tot helpe ten staot. ..Weet hén gèr 'n kiendje" ..Ik heb zon verdriet „Ons moeder is ziek". „Mien hondje bin k kwiet" Zoë vroeg ieder vurspraak Vur léve cn doeëd. Want Jozef op de Smakt Was 'n hulp ien de noeëd. En haai oow 't léve Ien iëlend gebrocht. Dan was dor Sint Jozef. Den nog an oow docht. Ge brandde 'n kerske Vur Jozefs altaor En mompelde zuutjes: „Tot 't andere jaor" Donderdag: fewest van Mirakel te Amsterdam. 8.30 Ant. v. d. Hogenhof en A. M. Drabbels en dochter Wilhelmi na. Vrijdag: 8.30 Truus Hendrix- Marcellis. Zaterdag: H. Turibius de Mogrovejo. 19.00 jgt. Henricus van Osch - Theodo ra Poels. Misdienaars: Zondag 16 maart: 10.00 en woensdag en zaterdagavond: Sonja Poels en Desiree Janssen; 11.30 Condy 'Rongen en Hewidi Hendrix. Kollektanten: zaterdagavond 15 maart: Teng Emoonts; zondag 16 maart 10.00 H. Arts; 11.30 F. Hendrix. Kerk poetsen 20 maart: Mevr. Wil lems, Past. Vercoulenstraat; Mevr. Zegers-Arls, Past. Vercoulenstraat. Mededelingen: 1) U hebt de Vastenactie-enveloppen ontvangen mer de beschrijvin^van het project. Laten we Pater vanJJorne gele genheid geven de waterputten te bou wen voor de mensen van zijn missie. U kunt de enveloppen ten alle tijde terug brengen op de pastorie of in de kollekte achter in de kerk. Wie geeft wat hij heeft is waard dat hij leeft... Pasen komt al dicht bij. Het is zo moeilijk in onze tijd om ons een beetje te bezinnen op ons geloof. De goede week geeft ons een goede gelegenheid. Laten we proberen die week ons vrij te houden op de diensten op de laatste da gen van de goede week. Christus ver dient dat. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 16 maart a.s. zal er in „Den Hoebert", Westsingel 1, Venray een doopdiensl zijn, waarin Ds. H.J.C. van Es de voorganger is. Aanvangstijd is 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Kerk en de Noodlijdende gemeenten. Tijdens de dienst is er kinderoppas en wordt er kindernevendienst gehouden. Attentie: Vanaf 30 maart a.s. beginnen de diensten in „Den Hoebert" weer om 9.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit tot het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Voor het toekomstige paradijs in aanmerking komen". In de Konin krijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. PAROCHIE PATERSKERK PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Dan gingde terug Mit moed en plezier. En dronkt oow 'n glèske -■» Marei Wi'Sr. I

Peel en Maas | 1986 | | pagina 18