GEMEÈNTEPRAAT gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Te koop bij inschrijving Twee kavels landbouwgrond tw Verkiezing van de leden van de gemeenteraad stemming Bibiliotheekplan Openstelling raadhuis op 19 maart i.v.m. verkiezingen Houtdrogerij Willems een begrip in heel Europa... Collektekalender maart 1986 Temperatuur van het zwemwater Schoonmaak beurt waterleiding in de gemeente Venray Hinderwet Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbe trekking zijn Hinderwet Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd 1. kavel in de kruising Merseloseweg-Hoenderstraat groot ±0.97.30 ha 2. kavel op de hoek Hoenderstraat-Korte Drilweg, groot ±0.74.50 ha De kavels zijn voor agrarische produktiedoeleinden te gebruiken. Er geldt een bouwverbod. Verkoop vindt plaats bij inschrijving, en wel voor elke kavel afzonder lijk. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden en situatie-schets zijn verkrijgbaar op het Raadhuis, Raadhuisstraat 1, Venray (kamer 204, tel. 04780-83838, toestel 352). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel middels genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk 25 maart 1986 tot 10.00 uur. De burgemeester van Venray brengt ingevolge artikel I 8 der kieswet ter openbare kennis, dal op 19 maart 1986 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter ver kiezing van de leden van de gemeente raad zal plaats hebben. Hij wijst op het bepaalde in artikel 128 van hei wetboek van strafrecht. Hij die opzettelijk zich voor een ander uitge vende, aan een krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar. Plaats en datum: Venray 10 mrt. 1986 De burgemeester voornoemd Mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray maakt bekend, dat vanaf 10 maart 1986 tot en met 7 juni 1986 het provinciale bi biliotheekplan voor de jaren 1986 tot en met 1988 ter inzage ligt op kamer 220 van het gemeentehuis. Gedurende die termijn kan iedere be langhebbende bezwaren indienen bij de minister van welzijn, volksgezondheid en cultuur. De bezwaren moeten schriftelijk wor den ingediend. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Het gemeentehuis is van 9-10 uur al leen geopend voor het doen van aangif ten van geboorten en overlijden. Verder is het gesloten die dag. Op goede vrij dag, 28 maart is het raadhuis geheel gesloten dus ook de burgerlijke stand. Wat bezielt iemand om te starten met een loon- houtdroogbedrijf? Wij dach- ten het antwoord op deze „hamvraag" in het kort te kunnen krijgen van dc heer M. Willems, geboren in Overloon, woonachtig in Grubbenvorst en sinds 1980 zelfstandige houldroger aan de Metaalweg te Venray. Maar het ant woord bleek toch iets langer te zijn dan we dachten want de weg naar het hout droogbedrijf had vele kronkels. Als H.T.S.-er werktuigbouw startte hij in de metaalsector en kwam via de chemie „in het hout" terecht. De heer Willems vindt het overigens heel nor maal, dat een werktuigbouwkundige zo'n omweg maakt, omdat een dergelij ke opleiding bepaald niet industrie gebonden is. Anders werd het voor hem toen hij bedrijfsleider bij het houtbe drijf Van Hout in Mill werd, en vervol gens bij een groot houtbedrijf in Venlo terecht kwam. „Daar werd ik gepakt door het hout en door studie aan de Ned. Houtacademie raakte ik met deze materie vertrouwd". En als nadere uit leg voegt hij daaraan toe: „Hout is een levend natuurprodukt, dat altijd proble men geeft bij bewerking en verwerking. van 10 t/m 16 maart. Nationaal Reumafonds (Landelijke aktie). op 22 maart Jeugdcentrum De Sprinplank Venray (plaatselijke actie in het kader van het jeugdcollectewezen); Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. In verband met eventuele negatieve beeldvorming van de temperatuur van het zwemwater in het gemeentelijk over dekt zwembad, is hel goed te weten, dat deze temperatuur altijd op 27° celcius blijft gehandhaafd. De temperatuur wordt automatisch geregeld, zodat zich hierin geen schommelingen voordoen. Omdat het water regelmatig moet worden ververst - hetgeen altijd onder sluitingstijd gebeurt - kan er even een verschil van hoogsten 0,4°C optreden, doch binnen zeer korte tijd is de tempe ratuur weer op 27°C. terug. In de hal van het zwembad staat de temperatuur van het zwemwater aange geven. Tevens is daar het rapport, dat door een onafhankelijk onderzoekbu reau wordt opgemaakt over de kwaliteit van het zwemwater, opgehangen. VLIEGOEFENING OP DE PEEL Vanaf maandag 17 maart tot en met donderdag 20 maart a.s. is de vliegbasis De Peel weer even aktief. In verband met een oefening zal het 306 squadron van de vliegbasis Volkel gedurende de dag uren vanaf de Peelbasis vliegen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter en al die houtproblemen betekenden voor mij een uitdaging. Vandaar..." Reeds vanaf zijn twintigste jaar heeft de heer Willems ervan gedroomd eens zelfstandig een bedrijf te kunnen gaan runnen. In die dagen gingen zijn ge dachten uit naar de fabricage van wasmachines.... Het was echter zijn vrouw, die de zelfstandigheid niet zo erg zag zitten en daarom liet de heer Wil lems het maar bij zijn eigen luchl- kasteeltje. „Al sta je 100% achter je ei gen plannen, maar je mist de steun van je achterban, in dit geval van je vrouw, vergeet het dan maar" kan de nu zelfstandige houldroger als goede raad geven. Tegen hel einde van de zeventiger ja ren zag de heer Willems aankomen, dat het houtbedrijf, waar hij als bedrijfslei der werkte, op weg ging naar het faillise- ment. Omdat er 'in die dagen een schreeuwend tekort was aan houldroog- capaciteit, rijpte bij hem het plan ergens in de buurt van Grubbenvorst te starten met een houtdroogbedrijf. Intussen was ook zijn vrouw vertrouwd geraakt met hel idee. Vandaar, dat hij in 1979 de grote stap waagde. Omdat hij voor een houtdrogerij wel veel grond nodig had terwijl daar weinig arbeidsplaatsen tegenover stonden, wa ren de door hem bezochte gemeenten weinig happig om hem grond te verko pen. Door toevallige omstandigheden kon hij medio 1979 in Venray 5500 mJ grond aankopen, welke Houthandel De kans is groot dat gedurende de ko mende weken de inwoners van de ge meente Venray, op ongeregelde lijden in verband met schoonmaakwerkzaamhe- den aan het waterleidingnet enige over last zullen ondervinden van een op zich hinderlijk maar voor de gezondheid vol komen onschadelijke verontreiniging van het drinkwater. Het betreft hier voornamelijk een heel fijne neerslag van ijzer en mangaan ver bindingen die zich mettertijd in de lei dingen heeft verzameld en die nu door een versnelling of verandering van de stroomrichting in het leidingnet wordt opgewoeld en meegenomen en die op die wijze in de huisaansluiting terecht komt. Die verandering of versnelling van de waterstroom kan zich voordoen bij ex treem grote waterstofafname (bv bij brand) maar ook bij afsluiting van (ge deelten van) het leidingnet t.b.v. het schoonmaken. Omdat voor die werkzaamheden steeds een deel van het net (waar op dat moment aan gewerkt wordt) moet wor den afgesloten, ontstaat voor de rest van het net op plaatsen een verandering van stroomrichting en daardoor moge lijk ook de daarmee samenhangende verontreiniging. Vooraf is helaas niet voorspelbaar of en waar deze zal optreden. Wel kan de verontreiniging hinderlijk zijn b.v. de vervuiling van wasgoed als het vervuilde water in de wasmachine terecht komt. Tevens kan een verklaring van de druk op hei leidingnet ontstaan. Wij verzoeken U daarom extra attent te zijn, en niet onnodig de Waterleiding Maatschappij, politie, gemeente of wie dan ook te gaan bellen omdat U daar dezelfde informatie kunt verwachten als hierboven vermeld. De verbruikers aan het deel van het leidinnet dat i.v.m. de schoonmaak voor korte tijd moet worden afgesloten, ontvangen steeds tijdig van te voren be richt van de Waterleiding Maatschap pij, met de nodige aanwijzingen hoe te handelen. Voor hen is het van groot be lang de aanwijzingen strikt op te volgen, omdat anders door overmatige opeen hoping van bezinksel schade aan of ver stopping van apparatuur kan ontstaan. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, dat op 5 maart 1986 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: J. Heesen, Horsterweg 11 te Leu nen voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Horsterweg 11 te Leunen; Maatschap Swinkels, Paardekop- weg 13 te Ysselsteyn (Lb) voor het uit breiden van een varkensfokkerij gelegen aan de Puttenweg 78 te Ysselteyn (Lb); W. Lemmen, Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a uit breiden wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn (Lb). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 13 maart 1986 tot 13 april 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag var^ 16.30 lot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staal tot 13 april 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot hel treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 maart 1986 Burgemeester en wethouders De Burgemeester van Venray herin nert in verband met de op 19 maart 1986 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad aan de onderstaande bepalingen van de kieswet. 1 Volgens artikel 1 10 der kieswet is iede re werkgever verplicht te zorgen, dal ie dere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplich ting geldt niet ten aanzien van de werk nemers, die binnen de voor de stemming bepaalde lijd geen dienst verrichten in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangren zende gemeente. Indien laatst genoemde werknemers evenwel, om aan de stem ming deel te nemen, niet langer dan twee achtereenvolgende uren behoeven te verzuimen, geldt vorengenoemde ver plichting van de werkgever wèl. 2 Op grond van artikel X 9 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijfenzeventig gulden. Plaats en datum: Venray 10 mrt. 1986 De burgemeester voornoemd, Mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wel algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, op 5 maart 1986 vergunning is geweigerd in gevolge de hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van H. van de Laar, Peeldijk 9 te Milheeze voor het oprich ten en in werking hebben van een var kensmesterij en -fokkerij gelegen aan de Beekweg (ong) te Vredepeel. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 13 maart 1986 tot 13 april 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 13 april 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tol hel treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling _yoor dp^geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 maart 1986 Burgemeester en wethouders Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dal door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 26 februari 1986 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van P. van Zutphen, Zwartwater 2 te Vredepeel voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij voor wat betreft de uitbreiding met 100 opfok- zeugen en de mestopslag en voor wal be treft het overige is geweigerd, gelegen aan hel Zwartwater 2 te Vredepeel. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 13 maart 1986 tol 13 april 1986 elke werkdag van 9.00 tol 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 13 april 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager, b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tol schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek lot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 maart 1986 Burgemeester en wethouders Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van: Dinghs Aannemingsbedrijf BV, Lollebeekweg 54 te Castenray voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een inrichting voor machinale houtbewer king aan de Lollebeekweg 54 te Casten ray; A.J.M. Claessens, Veulensewqtëf-x weg 23 te Veulen voor het ex. art. 6a uil breiden wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Veulense water weg 23 te Veulen. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tol 13 april 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachlenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht Janssen aan de Metaalweg toegewezen had gekregen. En uitgerekend in een tijd dat de bouwmarkt met een enorme klap inzakte, was de heer Willems mét zijn vrouw bezig het terrein aan de Metaal weg bouwrijp te maken... In feite is de ondernemende houtdro ger zijn kapitaal-intensief bedrijf alleen gestart met een eigen kapitaaltje en een flinke financiering. Pas in een later sta dium werd zijn financiering gesuppleerd met een staatsgegarandeerd krediet. In verband met de economische om standigheden, verklaarde iedereen mij voor gek toen ik aan hel bouwen ging, herinnert de heer Willems zich. Mis schien was dit voor hem ook een uitda ging. Eigenhandig bouwde hij en zijn vrouw aan de hal van 54 bij 45 meter. Om entree te krijgen op de Duitse markt schafte hij een op de Duitse eisen aangepaste installatie aan terwijl hij met grote kennis van zaken zelf nog eens twee houtdroogmachines monteerde en installeerde. In 1983 had hij zijn drie machines in werking en sindsdien kan hij 750 m' hout gelijktijdig drogen. Met gerecht vaardigde trots kan hij nu zeggen, dat hij sneller kan werken dan de concur rentZijn bedrijf werd gecompleteerd met de aanschaf van een enorme stapel machine uit het faillisement van zijn vo rige werkgever en sindsdien loopt de houtdrogerij van de heer Willems op rolletjes. op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 13 maart 1986 Burgemeester en wethouders Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 maart 1986 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na da tum van vergunningverlening. het verbouwen van een woning aan de Deurneseweg 10 te Heide, t.n.v. P.F.G. van Lierop, Hogeweg 8 te Oirlo; het bouwen van een garage en het slopen van de bestaande stallen aan de Kievitsweg 9 te Ysselteyn, t.n.v. G.L.M. Spreeuwenberg; het verbouwen van een winkel pand tot kapsalon aan het Schou tenstraat 18 te Venray, t.n.v. B. v.d. Linden, Baarskamp 3 te Kessel; het bouwen van een carport aan de Pr. Bernhardstraat 38 te Venray, t.n.v. P.J. van Lieshout; het bouwen van een slacht kui kenstal aan de Kemkesberg 2 te Ys selsteyn, t.n.v. H.M.H. van Ass; hel verbouwen en uitbreiden van een pand aan de Langstraat 2 te Venray, t.n.v. L.J. Verhoeven, De Smeelen 31 te Budel. Venray, 13 maart 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouderrzijir— de navnlpcrutp aanvragpi^ jügcküliJ^Ö, 'óm', 7n afwijking' vaiv^üet-gSaend^ bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: hei bouwen van 26 woningen aan de Kruidenlaan Klaproos te Venray, t.n.v. Stienstra Project ontwikkeling, Kruisstraat 56 te Heerlen; het bouwen van een carport aan de Hubertusslraat 1 te Venray, t.n.v. A.M.J. van Tilburg; het bouwen van 2 woningen onder één kap aan de Langstraat te Venray, t.n.v. Makelaarskantoor Zeelen v.d. Burgt, Schoolstraat 27 te Venray; hel bouwen van een veranda aan Weg in den Berg 2 te Venray, t.n.v. R. Graafsma; het bouwen van 5 premie B- woningen aan het Look te Venray t.n.v. J. Raedts&Zn. c.v. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van een berging af scheiding aan de Kruidenlaan 238 te Venray t.n.v. H.A.G.M. Vermeulen, Oude Oostrumseweg 21 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 14 maart 1986 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 13 maart 1986 Opvallend is, dat hij nog nooit enige reclame voor zijn houtdrogerij heeft ge maakt. Ondanks dat is hij momenteel een belangrijke schakel tussen houtim porteurs en de grote houthandelaren. Ruim driekwart van het hout, dat bij hem wordt gedroogd is bestemd voor de export naar Duitsland. Het natte hout, dat door de impor- teur wordt gekocht in de tropische lan den (Maleisië, Indonesië, Afrika, Zuid Amerika etc.) vindt via Venray zijn weg door heel Europa. „Er is geen gehucht in Europa of ze hebben daar van de houtdrogerij in Venray gehoord" zegt de heer Wi.lems, die al zoveel te drogen hout op zij' werf heeft liggen, dat hij soms al klan :n te leur moet stellen. Het geheim van zijn succes? L heer Willems vat het als volgt samen Be reid zijn hard en lang te werken t i een vrouw hebben, die volledig achter je staat en mee wil werken". En zeer gunstige bijkomstigheden zijn dan de uitstekende ligging van Venray tussen dc havens in het westen en Duitsland, de in vergelijking met Duitsland in Neder land lage energieprijzen en lage-v vrachtprijzen. Het echtpaar Willems heeft slecht;, één personeelslid in dienst terwijl een zoon er bijna klaar voor is om eventueel in de toekomst hel bedrijf van vader - en enige houtdroogbedrijf in Limburg - voort te zetten.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16