De Nog geen nieuwe naam voor Rose Vlek ABN Bank POLITIONELE STATISTIEK nu WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING PvdA Venray wil met specialisten discussiëren over inkomstenontwikkeling Achtervolging met goed resultaat- beëindigd Werkgroep Woonlasten wil de gasprijs 15 cent lager COMMISSIE ONDERWIJS EN CULTUUR NIET EENSGEZIND HELDERZIENDE Gestolen personenauto door politie-auto geramd De Kleine Gids 1986 is uit HILHORSl Wie kent deze sergeant? 't «hm puötoriclïc DONDERDAG 20 FEBRUARI 1986 Nr. 8 HONDERDENZEVENDE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW ORANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRAKKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f 17.50 Het lag voor de hand, dat de afdeling Venray van de P.v.d.A. geen genoegen zou nemen met het antwoord van de specialisten van het Sint Elisabethzie- kenhuis tegen de stellingname van deze politieke partij met betrekking tot de staking op maandag 3 februari. In onze editie van donderdag 6 fe bruari hebben wij zowel de stellingname van de P.v.d.A. als het antwoord van de specialisten gepubliceerd. Deze week hebben de medische spe cialisten van het Sint Elisabethzieken- huis weer een brief van de P.v.d.A. af deling Venray ontvangen. Hierin wordt ingegaan op hun antwoord. Ook deze brief willen we nog publi ceren, maar verder wachten wij op de gevraagde discussie. Met andere woor den: voorlopig is de discussie in dit blad afgesloten. „De goedkoopste manier om je te verdedigen tegen beschuldigingen is de schuld te leggen bij degene die je be schuldigt", aldus begint de brief van de P.v.d.A. „Dan is verder argumenteren immers overbodig, omdat het eigen gelijk bij voorbaar onaantastbaar wordt ge maakt. Hoewel wij dus nauwelijks de illusie hoeven te koesteren u te kunnen overtuigen, willen wij toch kort ingaan op uw antwoord op onze brief. In 1977 verdienden de specialisten ge middeld 240.000,—; het norminko men was toen 173.000,—. In 1981 waren deze verhoudingen nog even scheef: resp. 247.200,en 180.000. In een (pas) in 1984 vastgelegd akkoord met de overheid werd dan ook vastgelegd dat de specialistische uitga- Na een spectaculaire achtervolging, waaraan door leden van de verschillen de politiekorpsen werd deelgenomen, kon vrijdagavond alhier een 41-jarige inwoner van Meyel worden aangehou den. Hij bestuurde een op 3 oktober 1985 te Budel ontvreemde personen auto, waarde 35.000,—. De auto was voorzien van valse kentekenplaten. De spectaculaire achtervolging begon vrijdagavond omstreeks kwart voor zeven, toen de'Venrayse politie op de Beekweg, nabij de Midden Peelweg, een verkeerscontrole hield. De Meyelse be stuurder negeerde het stopteken en had de Venrayse politieman omver gereden, als deze niet net op tijd opzij was ge sprongen. De man reed vervolgens met hoge snelheid de Midden Peelweg op, in de richting Rips. De Venrayse politie zette onmiddellijk een achtervolging in. Door snelle coördinatie, via de meldkamer van de Venrayse politie werd alarm ge slagen bij de diverse rijkspolitie korpsen van de omliggende gemeenten. Met vereende krachten werd toen getracht de automobilist tot stoppen te dwingen. Gezien zijn hoge snelheid reed men met gebruikmaking van binnenwegen, naar de Milheezerweg te Deurne. Nabij de weg Helmond-Deurne-Ven- ray gelukte het de rijkspolitie van de verkeersgroep Eindhoven, de bestuur der tot stoppen te dwingen. Hij bood geen verzet. Inmiddels waren ter plaatse versche nen, een patrouille van de gemeente politie Deurne, de deelnemende pa trouilles van de Venrayse politie en een tweede auto van de rijkspolitie Eindho ven. Na overbrenging van de bestuurder en de auto naar het politiebureau te Ven ray, ontdekte men dat de bestuurder in een gestolen auto reed. Hiervan zal nog een nader onderzoek worden besteed. In ieder geval zal tegen deze bestuurder procesverbaal worden opge maakt terzake poging tol doodslag (het inrijden op de politieman die het stopteken gaf) en het negeren van het gegeven stopteken. Tijdens de achtervolging waarbij soms met abnormale hoge snelheden werd gereden, liep geen van de politie auto's schade op. ven bevroren zouden worden: 55 milj. per jaar. In 1984 bleek de groei echter toch 33 a 50 milj., in 1985 25 milj.. Terecht dat nu de staatssecretaris de af gesproken bezuinigingen wil afdwingen. Als wij praten over een verwend jongetje, dan doen wij dat omdat de specialisten het voorgaande durven te omschrijven als: „extra bezuinigings ronde", „kontraktbreuk", terwijl „tal loze hardwerkende specialisten in finan ciële moeilijkheden worden gebracht". Appels met peren vergelijken hebben we inderdaad gedaan, want uit het voorgaande is wel duidelijk geworden dat de inkomens van specialisten niet te vergelijken vallen met de minimum inkomens. Daarom is het des te on rechtvaardiger dat deze laatste groep fors heeft moeten inleveren, terwijl de specialisten er via vertragingstaktieken en onwil in geslaagd zijn de gemaakte afspraken om hun te hoge inkomens te matigen, te saboteren. In uw advertentie spreekt u over „pa tiënten die wij met deze aktie ongemak bezorgen". Dat u op deze wijze alle angst, onzekerheid en verdriet van uw kliënten bagatelliseert, verbaast ons wellicht nog het meest. Tenslotte: Wij hebben begrepen dat het COTG medio dit jaar harde gege vens over de inkomensontwikkeling bij specialisten beschikbaar heeft. Op basis van die cijfers willen wij met u de dis- kussie nog eens opnemen. Wij nodigen u uit om dan op een van onze ledenver gaderingen ons „gebrek aan kennis" wat te komen bijspijkeren. Misschien kunnen wij dan ook wat bijdragen aan de verbreding van Uw wereldbeeld". Aldus besluit de brief. In de komende raadsvergadering van dinsdag 25 februari a.s. wil de Werk groep Woonlasten steun van de raad krijgen om aktie te ondernemen naar de voorzitter en de leden van de Tweede Kamer om de gasprijs met 15 cent te laten zakken. Er wordt op gewezen, dat verlaging van de gasprijs ook voordelen heeft voor de gemeentebegroting in verband met besparing op energiekosten van openbare instellingen. Voor de Venrayse burgers betekent 't een grote kostenbesparing en een extra koopkrachtstimulans, waarvan vol gens de werkgroep uiteindelijk de middenstand en het bedrijfsleven weer kunnen profiteren. Er wordt aan herinnerd, dat een ver laging met terugwerkende kracht van 15 cent tegemoet komt aan de wens van de Vegin. Het is de bedoeling, dat de Fractie Van de Vorle in de eerstvolgende raads vergadering een motie zal indienen in de hoop, dat de meerderheid van de gemeenteraad deze zal steunen, zoals zij ook in juni van het vorig jaar een motie van Van de Vorle inzake de gasprijsbe- paling door Limagas heeft ondersteund. Betaal gemakkelijk. Betaal per maand. De ABN Pakketverzekering. De moderne vorm \an verzekeren. GROTE BUIT BIJ INBRAAK Door forcering van de achterdeur werd toegang verkregen tot een aan de Marktstraat gelegen restaurant. In een vn de kasten had de eigenaar de op brengst van het carnavalsfeest, een bedrag van 14.000,— liggen. Dat geld werd door inbreker(s) meegenomen. Maar dat was nog niet voldoende, want ook werd de complete stereo-in stallatie meegenomen en de gokkast geleegd. Hierin zat wat kleingeld. De inbraak vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag, né carnaval. De gemeenteraad zal aan de naamge ving van de Rose Vlek nog een hele discussie kunnen wijden. In de dinsdag j.l. gehouden extra vergadering van de commissie onderwijs en cultuur, zijn de leden niet tot een eensluidend besluit gekomen. Een nieuwe naam voor de Rose Vlek staat nog niet vast. Of het hele gebied straks één naam krijgt, is ook nog niet zeker. Het college van b. en w. was dit wel van plan, maar de commissie was het daar (nog) niet mee eens. TORRO Veel commissieleden vroegen zich af waarom er zoveel haast is met het kiezen van een nieuwe naam. Zoveel haast zelfs dat het college van b. en w. nog geen keuze had kunnen maken uit de lange lijst namen, die door de Ven rayse bevolking was ingestuurd. Wethouder Van Oers verklaarde, dat Torro, voor aansluiting op gas, water en electriciteit, een adres moet hebben. NIEUWE NAAM Het voorstel van b. en w. om het gehele gebied een nieuwe naam te geven, kreeg geen instemming van de commissie. De heer Den Brok (samen werking) was bang dat het te verwar rend zou worden. Als er bijvoorbeeld een ongeluk of zoiets gebeurt, kan het problematisch worden om de juiste lokalie te vinden. Hij was dan ook van mening dat de toegangwegen naar de „hoofdwinkelstraat" een aparte naam moeten krijgen. Zou men alsnog voor één naam kiezen dan moet daar geen „winkelcentrum" aan toegevoegd wor den. Immers de Rose Vlek gaat een onder deel vormen van het totale winkelcen trum van Venray. Met de naam „win kelcentrum" wordt het zwaartepunt te veel op de Rose Vlek gelegd. MEVR. WISERAT voor toekomst en problemen Afspraken telefonisch 08851-13129 Woensdagavond beleefden enkele politiemannen spannende momenten, welke eindigden toen de Venrayse politie, met opzet met hun surveillance- auto een gestolen personenauto ramden en daardoor de bestuurder tot stoppen dwongen. Gezien het gevaar dat de bewuste auto voor andere verkeersdeelnemers opleverde, was deze methode van stop pen de enige oplossing. Omstreeks half tien die avond be merkten enkele Venrayse politiemensen dat twee inzittenden, van een Fiat per sonenauto, zich vreemd gedroegen. De bestuurder werd een stopteken gegeven, waaraan gevolg werd gegeven. Omdat de bestuurder geen rijbewijs of kenteken bewijs kon tonen en zowel de bestuur der als de mede-inzittende geen enkel ander identiteitspapier kon tonen, werd via de telex de kentekengegevens opge vraagd. Toen de kentekenregistratie in Veendam tijdelijk buiten werking bleek, werd de bestuurder gevraagd achter de surveillanceauto naar het politiebureau te rijden. Daarachter reed weer een on opvallende auto van de Venrayse politie. Bij het politiebureau gekomen, ging de surveillanceauto het terrein op, maar de bestuurder van de Fiat gaf vol gas in de richting Leunen. De andere politie auto ging er direct achter aan, terwijl ook de bemanning van de surveillance auto de achtervolging inzette. Ook de rijkspolitie van Horst ging weldra tot aktie over, en zelfs de Venlose politie stond op haar grondgebied klaar. Net voor Horst werd de richting Melderslo ingeslagen, waarbij de vluch tende bestuurder meermalen de lichten van zijn auto doofde. Als de politieauto hem wilde inhalen ging hij links rijden en stoptekens werden gewoon genegeerd. Daarbij werd met zeer hoge snelheid gereden. Het was niet meer verantwoord hem verder te laten rijden. Om er een einde aan te maken zag de bestuurder van de surveillanceauto zich genoodzaakt op zettelijk achter tegen de Fiat te rijden, waarna de bestuurder stopte en zich zonder verzet overgaf. De surveillance- De heer van den Boogaart (P.v.d.A.) vroeg zich af waarom de naam Rose Vlek veranderd moet worden. De Rose Vlek is volgens hem een spontaan ont stane naam die al helemaal ingeburgerd is. Hij vond het geen reden om deze naam te wijzigen, omdat er ooit eens een verband werd gelegd met een rosse buurt. Het CDA had in eerste instantie niets tegen een naam voor het hele gebied. Alleen de aan/afvoerweg bij de School straat (zie kaartje bij nr. 1) zou een andere naam moeten krijgen. Toen echter bleek dat bijgaande tekening niets meer dan een schets is, en dat de werkelijke indeling van de Rose Vlek nog niet helemaal vaststaat, wijzigde het CDA haar standpunt. Volgens de, heer Driessen was het nu nog te vroeg om het gehele gebied een naam te geven. Hij vond dat voorko men moest worden dat later gezegd zou worden: „Hadden we het maar niet ge daan". Besloten werd toen, om het midden gebied, de „hoofdwinkelstraat" een naam te geven (het massieve gedeelte op de kaart). De Torro, die haar ingang aan deze straat heeft, krijgt dan haar adres. De gemeente kan dan in een later stadium bekijken of alle toegangswegen ook die naam krijgen of dat deze allen een eigen naam krijgen. Het CDA had uit de lijst van ingezon den namen een Top-5 samengesteld. Uit deze lijst werden De Hoender en Hoen derhof voorgedragen met Hoenderhof als zwaarwegendst als het gaat om één straat. Ook Samenwerking droeg de naam Hoenderhof voor, samen met „Duken- burg", een naam op historische basis. Omdat ook „Rose Vlek" al een stuk historie is, had de Den Brok er niets op tegen om deze naam te handhaven. Wat deze laatste naam betreft, vond ook de auto was behoorlijk beschadigd en zal vermoedelijk moeten worden vervan gen, terwijl de vluachtauto eveneens behoorlijke schade opliep. Aldra werd bekend, dat deze auto die avond in Helmond gestolen was. Omdat de bestuurder niet in het bezit was van een rijbewijs en hij de auto had gesto len, was hij tot de onverantwoorde wegpiraterij overgegaan in de hoop de Venrayse politie te kunnen ontlopen. De bestuurder en zijn vriend zijn af komstig uit Helmond en aldaar beken den van de politie. In afwachting van hun berechting werden zij huiswaarts gezonden. I HYPOTHEKEN 1 VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 7,75% -15 jaar vast De 45e editie van „De Kleine Gids" voor de Nederlandse sociale zekerheid, de bekende uitgave van de Vereniging van Raden van Arbeid, is zojuist ver schenen. De gids is zoals gebruikelijk bijge werkt tot het laatste moment. De ver anderingen in wetgeving, welke even tueel nog te wachten zijn en over de invoeringsdatum waarvan nog geen zekerheid bestaat, zijn afzonderlijk in het boekje vermeld. „De Kleine Gids" geeft in beknopte maar toch zo volledig mogelijke vorm en in handig zakformaat informatie over alle sociale verzekeringswetten en sociale voorzieningen en vormt een belangrijk hulpmiddel voor iedereen die als belanghebbende met sociale zeker heid te maken heeft. Ook als lesmate riaal voorziet „De Kleine Gids" al jarenlang in een behoefte. Het boekje is verkrijgbaar bij de Raden van Arbeid en bij boekhandel van den Munckhof en kost 1.25. Makelaars- en Taxatatiekantoor VOOR AL UW ONROEREND-GOED TAXA TIES >1. 04780 85958 82308 P.v.d.A., dat de Rose Vlek best wel de Rose Vlek mag blijven. Met deze namen kan het college haar voorstel verder uit werken en in de raad brengen. GOUDEN LEEUW Niet aleen de Rose Vlek, maar ook de toekomstige verbindingsweg tussen het Henseniusplein en de parkeerplaatsen op de Gouden Leeuw moest een naam krijgen. Ook hier kreeg het college geen meerderheid voor haar voorstel, om deze doorgang dezelfde naam te geven: Gouden Leeuw. Volgens de heren Driessen en Den Brok zou dit te veel verwarring schep pen. Immers, de Gouden Leeuw is nu al, met een deel bij de Langstraat en een deel bij de Kempweg, een uitgestrekt gebied. Om de burgers niet in verwar ring te brengen stelde de heer Driessen de naam Gouden Leeuwpad voor. Het gaat hier immers om een doorgang, waar volgens hem veel voetgangers ge bruik van zullen maken. De meerderheid van de commissie was het hier mee eens. „WILHELMINAPLEIN" Het terrein achter de muziekschool krijgt voorlopig nog geen naam. Dit parkeerterrein, dat in de volksmond „Wilhelminaplein" genoemd wordt, heeft voorlopig nog geen bestemming. Een voorstel van de heer Driessen om het terrein deze naam definitief te geven, vond geen meerderheid. Wel zal aan de Wilhelminastraat een verwijsbord komen naar nummer 3. Het Marokkaans Centrum, dat achter de Hento-bar ligt en het adres Wilhel minastraat 3 heeft, is pas na lang zoeken te vinden. De ingang daarvan ligt aan het parkeerterrein. RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-. Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering. TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Wie herkent deze opgeruimde ser geant? Mrs. Edith Cadwallader uit Li verpool in Engeland zou heel graag ant woord op deze vraag krijgen. Zij is namelijk de weduwe van deze man, die sergeant was in het 2e Batt. South Lan cashire Regt. In 1944 was hij in de buurt van Venray een heeft daar kennis ge maakt met mensen met wie hij aardig bevriend raakte. Echter zij heeft geen namen of adressen om die mensen nog te bedan ken. Want wat gebeurde, vlak voor Kerstmis moet hij op patrouille, maar wordt door de Duitsers gevangen geno men. Begin januari krijgt zij bericht dat hij vermist is, waarschijnlijk dood en krijgt een paar kleine herinneringen toe gestuurd zoals een armbandje van dubbeltjes. De oorlog eindigt in mei en zij hoort niets van hem. Plotseling in juli 1945 staat hij voor haar: een compleet wrak. Hij heeft haar nooit verteld wat hij mee gemaakt heeft, alleen dat die Neder landse mensen zo geweldig voor hem waren. Hij was in 1944 ongeveer 34 jaar oud en had al een hele staat van dienst achter de rug. Als er iemand zou zijn die deze man, die een paar jaar geleden is overleden, zou herkennen neem dan kontakt op met A. J. Meulendijks, Barrierlaan 192 5705 CN Helmond, tel. 04920-34825 (Treasurer P.R.O. British Legion). Haar naam en adres: Mrs. E. Cdwallader „The Coffge" 86 Beech Lane Liverpool 1 18 3er Telkenjare als de „Criminele-Politio- nele-Statistiek" van de gemeentepolitie uitkomt, zijn we erg benieuwd hoe het in het afgelopen jaar is gegaan met de misdrijven in ons aller Venray. Gelukkig waren er in 1985 geen hoge uitschieters, hoewel bepaalde zaken toch veel zorgen baren. Wij denken dan vooral aan de hoge score inbraken; de diefstallen; de vernielingen; maar ook het drankmisbruik door bestuurders van motorvoertuigen en aan het door rijden na een aanrijding. WETBOEK VAN STRAFRECHT Tussen haakjes de cijfers over het jaar 1984. Tegen de openbare orde werden 6 maal procesverbaal opgemaakt (4). Tegen het openbaar gezag 19 (10) Valsmisdrijven 10 (16) Schennis der eerbaarheid 9 (8) Bedreiging tegen leven 3 (1) Mishandeling 52 (33) Eenvoudige diefstal 770 (783) Diefstal d.m.v. braak 376 (426) Verduistering 7 (12) Bedrog 10 (14) Vernieling 270 (262) Heling en schuldheling 14 (12) Met nog enkele andere misdrijven werden in totaal 1579 (1617) aangiften ingevolge het Wetboek van Strafrecht ter kennis van de politie gebracht. Er konden 393 (367) zaken worden opgehelderd. Deze cijfers geven een enigszins ver tekend beeld, omdat in januari nog een extra aantal zaken konden worden op gelost. De politie hield in totaal 301 (308) verdachten aan, die onderverdeeld kun nen worden in strafrechterlijke meer derjarige mannen 227 (214) en 30 (23) vrouwen. Strafrechterlijke minderjari gen 40 (84) jongens en 4 (13) meisjes. WEGENVERKEERSWET Rijden onder invloed: per fiets/brommer 1 (6) per personenauto 54 (58) Doorrijden na ongeval 120 (102) Weigering bloedproef 7 (18) Dood of lichamelijk letsel door schuld 15 (30) In totaal werden in deze categorie 206 (221) zaken ter kennis van de politie ge bracht. EXPO VENRAY van 28 t.m. 31 maart 1986 op het industrieterrein De Hulst Inlichtingen: CIALONA ORGANISATIEBURO Schoolstraat 32-34, 5761 BV Bakel Tel. 04924-2923 04920-46263 Opgehelderd werden 107 (137) zaken. Daarvoor konden 89 (101) meerderja rige mannen een 11 (10) vrouwen wor den aangehouden. Terzake de wet economische delicten (bijvoorbeeld opiumwet en de vuurwa- penwet) werd 13 maal procesverbaal op gemaakt. Totaal betekent dit dat er 1798 [1852] maal procesverbaal werd opgemaakt en dat daarvan 513 [518] zaken werden op gehelderd met in totaal 416 [468] ver dachten. De diefstallen en verduisteringen hadden betrekking op: Fietsen 393 (326) Bromfietsen 10 (10) Motoren 3 (2) personenauto's 17 (18) onderdelen van voertuigen 45 (46) uit voertuigen 95 (124) zakkenrollerij 5 (4) winkeldiefstal 48 (60) diefstal uit woonhuizen 105(119) OVERTREDINGEN Voor wat betreft de „eenvoudige" overtredingen, moest de Venrayse poli tie 3087 maal optreden. In 1984 zelfs 3238 maal. Onderverdeeld zag dat er zó uit: Ordeverstoring en staat van dronken schap, openbare dronkenschap 8 (10) wegenverkeerswet 155 (277) wegenverkeersreglement 250 (209) Reglement verkeerstens en verkeersregels 755 (698) kentekenregistratie 7 (19) jachtwet 3 (4) vogelwet l (2) rijtijdenwet 4 (11) bijzondere wetten 47 (45) Overtredingen van de gemeentelijke verordeningen: 18(31). Uitgereikte transacties 1816. Dat waren dus „bonnetjes" waarvan men de boete direct aan de politie kon beta len. Dat bracht een bedrag op van ƒ76.035,— (J 65.750,—). Fantasievol en lekker tafelen Anders dan andersl 's maandags gesloten SPECIALITEITEN RESTAURANT Venrayseweg 5 Overloon tel 047B8-1733 STUDIEAVOND VARKENSHOUDERIJ Op dinsdag 25 februari wordt in Roelanzia. Lovinckplein 2 te Ysselsteyn een studieavond gehouden voor de varkenshouders in de gemeentes Venray Horst en Grubbenvorst. Deze avond begint om 19.30 uur. Als sprekers zijn uitgenodigd, Ir. Swinkels en Ir. Salden, beiden werkzaam als varkensspecialist bij Hendrix voeders bv. De onderwer pen die deze avond behandeld worden zijn „achtergronden bij de voedersa menstelling en voerprogramma voor de fokkerij", en „voersystemen en voer programma in de varkensmesterij".

Peel en Maas | 1986 | | pagina 1