GEMEENTEPRAAT cor verfhal H.V. Manual JUM Merselo Bowling Bond Venray JUMPERS '76 RED ANGELS DIERENBABBELS Raad bespreekt wijziging gemeenschappelijke regeling Gewest Noord-Limburg Bekendmaking Collektekalender februari 1986 Bouwvergunning aangevraagd Onderhoud wilde meidoorn Bouwvergunning verleend Hinderwet Hinderwet NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting in vele soorten tegen aantrekkelijke prijzen poststraat (achter het postkantoor) telefoon 82810 onderhouds- en kleuradviseur Uitslagen Huisleague Bowlingbond Venray: le klasse [S-man league]: Magie Line-Sigma's Bowling Venray 1-3 Fall Down-Disco 2000-Returns 1-3 Franssen Keukens-Café Oud Meerlo 4-0 SVCB-Sjopins 4-0 2e klasse [5-mans league): Hit Miss-Club Up 1-3 Altijd raak-Red Arrows 1-3 Pinhunters-Strikers 1-3 Scores-Close Encounters 1-3 Stand: 1Sigma's Bowling Venray 39 2. Returns 39 3. S.V.C.B. 34'A 4. Magic Line DD de Steeg 33 5. Fall Down-Disco 2000 32 6. Franssen Keukens 18 7. Oud Meerlo 17VS 8. Sjopins 11 2e klasse: 1Altijd Raak 33 2. Pinhunters 32'A 3. Close Encounters 31 4. Hit Miss 30 5. Strikers 28 6. Red Arrows 25 7. Cub Up 23'A 8. Scores 8 De Sigma's hebben de 2e aanval op hun koppositie succesvol afgeweerd. Concurrent Magic Line werd na een hoogstaande wedstrijd met 3-1 terug gewezen. Dat de wedstrijd een echte topper was mag blijken uit het feit dat Magic Line 2 games boven de 900 scoorde en de Sigma's zelfs 3. Magie Line miste de boot eigenlijk al in de le game. Het „liep" niet en na afloop van deze game stond er al een achterstand van 112 pins op papier. Er was Magie Line alles aan gelegen om terug te komen maar helaas lukte dit pas in de 3e game. Onder aanvoering van Wil Branje die 229 liet aantekenen, werd de eer gered en toch nog een puntje be machtigd. De spelers van de Sigma's kwamen allemaal tot een serie score van 510 of meer. Het team-game gemiddelde lag op 557, dit is 184 gemiddeld. De Returns hadden ook geen moeite met Fall Down, zodat in plaats 1 en 2 geen verandering optrad. Door het verlies van Magic Line en Fall Down kon SVCB voor een verrassing zorgen. De 4-0 overwinning die zij behaalden op de Sjopins was voldoende voor een sprong van de 5e naar de 3e plaats. Een nieuweling in de top-3 dus. In de 2e klasse kunnen we een nieuwe koploper begroeten. De Pinhunters gingen weer onderuit, nu tegen de Red Arrows. Hierdoor kon Altijd Raak dat z'n naam deze keer eer aandeed en met 4-0 won van de Strikers (met een sterke 2e game van Gerard Stroeken van 224), de le plaats overnemen. De voor sprong is weliswaar miniem maar wie weet geeft de zojuis veroverde koppo sitie nieuwe energie voor de volgende wedstrijden. Uitslagen 15/16 febr.: Meisjes asp. Manual-Loreal 2 0-14 Jongens pup. Breeton Sp.-Manual 11-7 Dames jr. HVN-Manual geen doorgang Heren jr. Fancom/Bevo-Manual 24-8 Dames sr. 1 Manual-Eksplosion geen doorgang Dames sr. 2 Manual-Alcides 8-14 Heren sr. 1 Manual-Ospel 14-14 Heren sr. 2 Manual-Breeton Sp. 5-16 Heren sr. 2 Blerick-Manual 16-17 Programma zaterdag 22 febr.: Welpen Blerick-Manual 14.30 vertrek 13.30 uur Programma zondag 23 febr.: Heren jr. Enzico Sw.-Manual 14.00 vertrek 12.40 uur Heren sr. 1 Roermond-Manual 15.05 vertrek 13.35 uur Meisjes asp. Manual-H VN 14.00 zaaldienst Dames jr. Dames sr. 1 Manual-H VN 14.45 zaald ienst DS 2-HS 2 Dames sr. 2 Manual-DES 15.50 zaaldienst: DS 1-HS 2 Heren sr. 2 Manual-Vios 16.55 zaaldienst DS 1 -DS 2 Heren senioren 1-Ospel Deze topper eindigde in een 14-14 ge lijkspel. Het was een mooie en erg spannende wedstrijd. In hei begin speelde Manual goed en geconcentreerd en wist na een kwartier spelen een 6-3 voorsprong te nemen. Toen kregen we blijkbaar last van de zenuwen, waar Ospel goed vn wist le profileren. Ruststand: 8-7 in het voordeel van Ospel. Tot 10 min. na rust wist Ospel het spel le beheersen en hield 3 goals voor- spreong. Vanaf dal moment begon Manual terug le vechten. Wij kropen steeds dichterbij en wisten met nog 10 min. te spelen voor het eerst weer op voorsprong te komen: 13-12. Mei nog 3 min. le spelen werd de stand 14-14 bereikt. Ondanks een tijd- straf in de laatste minuut wisten we deze stand te handhaven. Nu is de laatste wedstrijd, in en tegen Roermond, a.s. zondag van beslissende aard! Manual moet (en zal....) deze wed strijd winnen om het kampioenschap te behalen. Supporters zijn van harte welkom! (Bloemen ook Doelpunten: Charles 4, Marcel 3, Ludi 2, Twan Rongen 2, Twan Hawin- kels 2, Peter 1 Programma 22 febr. 1986: Thuis: 18.30 Meisjes mini-Springfield 2 Tfel: Tineke Lamers/Marco Tetteroo Fluiten: Martien Flinsenberg 18.30 Jongens Mini 1-PSV/Almonte Tfel: Wim Giliam/Arno Gerrits Fluiten: Jacques Lamers 18.30 Meisjes Kadetten-Erp Tafel: John Custers/EdwardCremers Fluiten: May Klomp 19.30 Dames2-Erp2 Tafel: Ingev. Lankveld/WendyEma- nuels. Fluiten: Maurice Janssen 19.30 Jongens Kadetten-Titanus Tafel: Hanneke op der. Buisch/Naual Guachati. Fluiten: Günther Drabbels 19.30 Heren 3-Gennep 3 Tafel: Hans van Rooy/Martin Vos- termans. Fluiten: Richard de la Roy. 20.30 Heren 2-Tenderfeet 1 Tafel: Nelly Peeters/Angela Hage- man. Fluiten: Kees Spitters 20.30 Jongens Junioren-Jasper Sport Tafel: Wilma v. d. Sterren/Mirjam Verbeek. Fluiten: Bert Hageman. 20.30 Dames 1-Schijndel Tafel: Tanja West/Joke Peeters Fluiten: Jacques Lamers. Uit: 16.00 Sjoko-Heren 1 Toegewezen wedstrijd: 22-2 Akros-Attacus 21.00 ,,'t Hoog koor". Fluiten: Luc Bertrands, Erik Sprokkereef. papier ophalen: Rijden: Martin Vostermns en Luc Bertrans. Helpen: May Klomp, Tanja West, Judith v. d. Geer, Dasja Giantsios, Inge van Lankveld, Ilonka Lourenz, Angela Hageman, Pascale Kleintjes. Verzamelen: 10.00 uur St. Servatius. Uitslagen: Heren 1-Black Eagles 70-40 Heren 2-Galliers 1 14-80 Heren 3-Quo Vadis tegenst. n.o. Jongens Junioren-Deurne 54-43 Jongens Kadetten-Quo Vadis 53-64 Jongens Aspiranten-PSV 38-32 Dames 1-EBCG 44-38 Meisjes Kadetten-Akros 14-50 Mini Meisjes-Quo Vadis 51-32 PSV-Mini 2 44-20 Deurne-Mini 1 30-54 Vogelvereniging ,,Voliérevreugd" Vogelvereniging „Volièrevreugd" uit Vierlingsbeek is er in geslaagd een boeiende avond te organiseren omtrent het houden van kooi- en volièrevogels. Deze kontaktavond zal plaatsvinden op vrijdag 21 februari a.s. en begint om 20.00 uur in zaal-café Thijssen, Spoor straat 5 te Vierlingsbeek. De verzorger van deze avond, Bertus van Oostrom, heeft reeds de nodige pu bliciteit ontvangen voor zijn aktivitei- ten, wat mag blijken uit fqotomateriaal en ruime tekst in het weekblad Revu en een intervieuw voor de KRO-radio. Bezoekers van kontaktavonden, door Van Oostrum verzorgd, vergelijken hem in z'n enthousiasme zelfs met wijlen Theo Komen, zodat een boeiende avond bij voorbaat in het verschiet ligt. Zijn uitleg in de verzorging van vogels zal gepaard gaan aan het vertonen van een ongeveer 2A uur durende kleurenfilm, waarin voor een ieder waardevolle tips over de vogel- sport zullen worden getonnd. De entree voor deze avond is gratis voor iedereen die belangstelling heeft. Lourdescomité afd.Venray jaarvergadering Op de onlangs door U ontvangen uit nodiging voor de jaarvergadering stond een storend foutje wal betreft de datum. Gelukkig hebben vele medewer kenden hiervan kennis genomen en op heldering gevraagd bij het bestuur. De juiste datum is: a.s. maandag 24 februari 1986, om 20.00 uur in het pa rochiezaaltje van de Vredeskerk in de Whisllerstraat te Venray. Wij hopen dan al onze medewerken den te mogen begroeten. De agenda be val diverse belangrijke punten, waar onder o.m. bestuursmededelingen. Met de „Limburgse" naar I.ourdes Er zijn al een aantal reaklies binnen, voor deelname aan de voorjaarsbede- vaart van 23 l/m 30 mei a.s. naar Lourdes. Het is dan ook een unieke bedevaart, die samenvalt met de inter nationale militaire bedevaart. De inschrijving van zieken is ook in volle gang. Volgende week gaan we hiermee weei door en hopen met deze inschrijvingen over enkele weken klaar te zijn. Pelgrims kunnen ten allen tijde inlichtingen inwinnen of zich eventueel opgeven bij dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, Venray, tel. 04780 - 83575 b.g.g. 04780 - 83428. Schaatsen Naar alle waarschijnlijkheid zal er ook in het komende weekend nog ge schaatst kunnen worden op de visvijver „De Ballonzuil". Afgelopen weekend was het er een gezellige drukte met goed ijs. A.s. zaterdag en zondag is het Lourdescomité ook weer present om de inwendige mens te versterken. Warm aanbevolen. Vrijdagavond is er „Disco" voor ie dereen van 12 t/m 15 jaar. Aanvang 19.00 tot 20.00 uur. AND HIS Zaterdag treedt in de soos Rocking Jojo and his Red Angles op. Dit belooft weer een swingende avond te worden. Aanvang 20.00 uur. ledereen vanaf 15 jaar is welkom. Entree 2,50 Zondagmiddag is de soos geopend vanaf 15.00 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Om ±20.00 uur zullen we weer een video draaien. Als ondanks uw oplettendheid de teef tijdens de 2e week van de loopsheid kans heeft gezien om te ontsnappen en naar U moet aannemen ook gedekt is geweest, dan kunt U kiezen uit de volgende mogelijkheden: 1) De hond jongen ter wereld laten brengen. Maar wat gebeurt er verder met deze jonge hondjes. Het is wel erg leuk zo'n nest puppies, maar na een week of 7 worden ze wel erg groot en kunt U ze niet allemaal houden. U moet er dus zeker van zijn dat U de pups kwijt kunt als ze 7 weken zijn. En dan de vraag: hoeveel jongen krijgt een hond dan wel? De kleinere rassen baren meestal 2 a 3 pups, de grootste 7 9 dus hoe groter de hond, hoe meer pups U kunt verwachten. Het beste is, om als de hond gaat werpen te weten hoeveel pups U kwijt kunt, mochten er meer pups geboren worden, dan kunt U deze meteen de eerste levensdag in laten slapen. Dit klinkt erg hard, maar het is lang niet zo hard als dat U de diertjes op 10 weken leeftijd in moet laten slapen of naar het asiel brengen. 2) U kunt ook kiezen voor de Mor ning-After prik. Tot voor kort zaten er grote nadelen aan deze injectie, o.a. grote kans op baarmoederontsteking. Sedert een jaar is er echter een prepa raat dat dit nadeel niet heeft. Maar voorkomen is beter dan genezen. U kunt de loopsheid opschorten door uw hond dagelijks „de druppel" of „de pil" te geven. Maar wilt U de loopsheid continu onderdrukken dan kunt U het beste de prikpil laten geven. Hiermee kunt U op elk moment beginnen. Ook als de teef loops is geworden. Een paar dagen na de injectie zal de loopsheid dan voorbij zijn. 3 4 maanden na de eerste injectie moet de volgende plaatsvinden, daarna elke injectie om de 5 6 maanden. U kunt niet de ene keer laten spuiten en de volgende keer niet. Dit vergroot de kans op baarmoederontsteking. Deze kans is toch al iets groter bij gebruik van de prikpil. Ook is er bij gebruik van de prilpil grotere kans op het ontstaan van melkklier-g wellen. Een andere manier om loopsheid te voorkomen is castratie. Dit is het opera tief wegnemen van de baarmoeder en de eierstokken. Deze ingreep wordt mees tal foutief sterilisatie genoemd. De teef zal nu nooit meer loops wor den, geen schijnzwangerschap vertonen en een verminderde kans op melkklier- gezwellen. Een gecastreerde teef heeft vaak de neiging om dik te worden. U dient dit in de gaten te houden, de voeding en de beweging moeten aange past worden. In een enkel geval krijgt de teef problemen met het ophouden van de urine, dit kan meestal verholpen worden met medicijnen. De teef kan het beste de castratie ondergaan op jeug dige leeftijd, vanaf 6 maanden. Rond of tijdens de loopsheid is de castratie af te raden i.v.m. verhoogde kans op bloedingen. H. van Winden, dierenarts RUZIE IN SCHOUWBURG Er ontstond een ruzie in dc schouw burg tussen een 5-lal personen uit Haar lem en een Venraynaar. De ruzie was ontslaan omdat dc Venraynaar het dc vriendin van ccn Haarlemmer lastig maakte. Daarbij sneuvelde een ruit. Dc politie nam dc Venraynaar mee naar het bureau ter kalmering. Hij verklaarde voor regeling van dc schade van dc ruil met de scliouwburgdireklic op te ko men. Na kalmering werd hij huiswaarts gezonden. Proces verbaal zal worden opgemaakt. Als laatste agendapunt voor de raads vergadering van dinsdag 25 februari a.s. beginend om 19.00 uur, staat geagen deerd, wijziging gemeenschappelijke re geling gewest Noord-Limburg en het reglement m.b.t. de informatie verstrek king en de participatie van de gemeente raad en raadscommissie inzake gewest aangelegenheden. Deze hele mond vol is een direct ge volg van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen (1983) waarin een nieuwe or- ganisatiestruktuur wordt verlangd ter behartiging van bovengemeentelijke be langen. In elke in het gewest Noord-Lintburg deelnemende gemeente is dit wijzigings voorstel aan de orde geweest of komt nog aan de orde. Alvorens de gemeente raad zich over het gewest buigt dienen 23 agendapunten te worden afgewerkt. In volgorde van behandeling: vaststelling van hel bedrag per leerling voor 1986 t.b.v. LOM-school Venray; idem t.b.v. MLK-school Venray; wijziging bezoldigingsverordening Venray 1981 i.v.m. salarisinpassing; wijzigingen begroting gewest Noord-Limburg m.b.t. regionale stort plaats, tuberculosebestrijding en oefe ningen regionale brandweer; Afvalstoffenheffing Bij Koninklijk Besluit van 27 januari 1986, nr. 30 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 29 oktober 1985 nr. R 798 tot verhoging van het tarief afvalstoffenheffing voor het jaar 1986. Voor 1986 is het tarief af valstoffenheffing vastgesteld op 96,-. Marktgeld Bij Koninklijk Besluit van 27 januari 1986, nr. 30 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 29 oktober 1985, nr. R 800 tot verhoging van het marktgeld. Vanaf 1 april 1986 is het marktgeld vastgesteld op 1,70 per m' of een ge deelte daarvan voor losse standplaatsen, en op 14,55 per strekkende meter per kalenderkwartaal bij abonnement. Toeristenbelasting Bij Koninklijk Besluit van 27 januari 1986, nr. 30 is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 29 oktober 1985, nr. R 802 tot verhoging van het tarief toeristenbelasting voor het jaar 1986. Voor 1986 is het tarief toeristenbe lasting vastgesteld op 0,36 per over nachting. Begrafenisrechten Bij Koninklijk Besluit van 27 januari 1986, nr. 30 is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 29 oktober 1985 nr. R 799 tol verhoging van de begrafenis rechten. Dit betekend dat vanaf 26 februari 1986 de begrafenisrechten voor de alge mene begraafplaats Boschhuizen zullen zijn: begraven algemeen graf huurgraf personen van 12 jaar en ouder 269,— 269,— huur 992,— inboekings- recht 3,3, 272,— 1264,- kinderen van 1 tot 12 jaar 134,50 134,50 huur 992,— inboekings- recht 3,3, 137,50 ƒ1129,50 kinderen beneden 1 jaar 67,25 67,25 huur 992,— inboekings- recht 3,— 3,— 70,25 1062,25 op 22 februari. Judovereniging Venray (plaatselijke actie in het kader van het jeugdcollectewezen); Alleen voor deze aktie is een collekle- vergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collcctriccs moeten hel ligilimatiebewijs zichtbaar dragen. Bij burgemeester cn wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd hcr/icnings- plan, bouwvergunning le verlenen voor: hel bouwen van 54 woninen nabij dc Noordsingel le Venray, I.n.v. Wo ningbouwvereniging Noord-1 imburg. Postbus 2I0 te Venray; hel plaatsen van een erlal'schci- ding aan de l.cunse'weg 35 le Venray, l.n.v. H.W.II. Marlens, Fagolstraal 60 le Venray; wijziging verlening recht van er fpacht aan Lucassen&Hinz Lastech niek; verlenen recht van erfpacht aan autobedrijf Gommans-de Wil; beschikbaarstellen krediet van ƒ45.000,- voor aanleg drukriolering langs de Beekweg. Voor de realisatie van dit rioleringswerk wordt door de ei genaren van de 4 betrokken woningen een bijdrage via baatbelasting geleverd van 4.450,- per woning; vestiging opstalrecht m.b.t. tribu ne S.V.Venray; verkoop pand Gasstraal 4a aan de huidige bewoners; verkoop landbouwgrond aan Paardekopweg aan G.J.M. Jenniskens; verkoop bouwgrond in b.p. Land weer! aan woningbouwver. Noord Lim burg t.b.v. de bouw van 25 woningwet woningen; aankoop grond in Vellum van de stichting Centrale Antenne Inrichting Kulut e.o.; verkoop landbouwgrond nabij Lollebeekweg aan L.J. van Casleren en P.J.J. Tacken; verkoop bouwkavel in Oirlo, Dio- nisiusstraat; Intrekking raadsbesluit tot ver koop industriegrond aan Stichting Be roepsopleidingen regio Noord- hel plaatsen van een broeikasje aan de Buntweg 2 te Ysselsteyn, t.n.v. P.H.M. Cleven; het plaatsen van een hobbykasje aan de Wethouder Pubbenstraat 4 te Merselo, t.n.v. M.T. Janssen; het bouwen van een produktiehal aan de Smakterweg te Venray, t.n.v. Fa. Manders, Laagriebroekseweg 7 te Leunen; het bouwen van een woonhuis met garage aan de Albionslraat te Leunen, t.n.v. J.F.M. Lucassen, Rondeveid 5 te Leunen; het bouwen van een bedrijfsge bouw met woonhuis op het industrieter rein te Ysselsteyn, t.n.v. Autobedrijf Gommans de Wit, Gezellebaan 8 le Ys- selteyn; het bouwen van een loods aan de Hoopweg 36 te Venray, t.n.v. M.H.C. Lenssen; het bouwen van een woning met garage aan de Dionisiusstraat te Oirlo, t.n.v. A.G.M. Duijf, Dionisiusstraat 10 te Oirlo; het bouwen van een woonhuis aan de Brennerlaan te Venray, t.n.v. G.P.W." CBp|5üs, "St*. \lo£eflaan 18 te Smakt; het bouwen van een berging aan Look 31 te Venray, t.n.v. L. van Mil, Prinses Beatrixstraat 15 te Venray; het bouwen van een berging aan de Kamperfoelie 24 te Venray, t.n.v. P van Mill, Mgr. Nolenstraat 20. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking le verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 21 februari 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 lol 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 20 februari 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Het verplichte onderhoud aan de mei doorn is vastgelegd in de „Beschikking bacterievuur 1984". Daarin staat ver meld dat gebruiksgerechtigden van ter reinen met wilde meidoornbeplantingen (gemeenten, provincies, agrariërs, parti culieren enzovoort) in de beschermde gebieden onderhoud moeten plegen aan bomen. Het gaat alleen om de wilde meidoorn Crataegus monogyna en Cra taegus laevigata; niet om de cullivars zo als „Paul's Scarlet". Het onderhoud dient zodanig te wor den verricht dat daarmee de bloei wordt voorkomen. De bloesem is de belan grijkste invalspoort van ziekte. Als de plant niet bloeit is de kans op bacterie- vuur veel kleiner. Volgens de beschik king moet hel onderhoud worden uitge voerd in de periode lussen 1 november en 1 april. Op welke wijze de bloei moet worden voorkomen is afhankelijk van de bcplantmgsvorm en de functie van de beplanting. Een heg rond een tuin kan bijvoorbeeld jaarlijks worden gesnoeid of geknipt en bloeit dan in hel geheel niet. Heggen of struiken op perceels- schcidingen kunnen worden afgezaagd op 10. 40 en 100 cm boven dc grond, waarbij de overblijvende takken kort worden ingesnoeid. Hierna groeien de slobben of stammen weer lol volwaardi ge struiken uil. Maar zij bloeien, afhan kelijk van de hoogte van afzagen, de eerste 3 tot 5 jaar niet. In dal geval moet om de 3 a 5 jaar dc behandeling worden herhaald. Eenzelfde behandeling is denkbaai voor meidoorn in gemengde (erlj beplanting of voor alleenstaande struiken. Meidoorns die eigenlijk zo goed als zodanig geen functie hebben, kunnen beter worden vervangen door struiken die vatbaar zijn voor baclerie- (onderald. plantsoenen en hossen s.m. Planlcnzieklenktmdige Dienst) Limburg. Zoals bekend heeft deze stich ting voor haar activiteiten ruimte gevon den in de LTS; Verkoop grond nabij Bakelsedijk/ Ossendijk aan Waterschap Noord- Limburg t.b.v. de aanleg van een ont- wateringssloot; vaststelling verdeclbesluil gelden stads- en dorpsvernieuwingsfonds 1986; beschikbaarstelling krediet t.b.v. de aanleg van openbare werken Gouden Leeuw-terrein. In totaal gaat het hier om een bedrag van bijna 900.000,- waarvan bijna 280.000,- wordt gedekt via gelden van het stads- en drospver- nieuwingsfonds 1986 en hel overige via de exploitatie van het centrumplan. In de werkzaamheden Gouden Leeuwter rein i9s o.m. meegenomen de aanleg van een parkeerplaats met een capaciteit van 300 auto's en afzonderlijke parkeer plaatsen voor invaliden en autobussen; vaststelling subsidieverordening Verhuis- en herinrichtingskosten bij stadsvernieuwing; nemen voorbereidingsbesluil t.b.v. bouwplan C. Janssen-Martens uit Leunen; idem t.b.v. bouwplan Nijssen b.v. uit Veulen; beschikbaar stellen krediet van 25.000,- t.b.v. vervanging technische onderdelen gemeentelijk zwembad. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 januari 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. In hun vergadering van 5 februari 1986. het bouwen van garage aan de Moerslag 7 te Ysselsteyn, t.n.v. A.M.M. van Hees, Veenmos 12 te Ys selsteyn; het uilbreiden van een berg- en stallingsruimte aan de Hansenberg 2 te Merselo, t.n.v. J.W.S. Van Rijswijck; -T-i het bouwen van een garage.aan de Vicarieweg 8 te Leunen, t.n.v. F.G.M. Cuppen, Loenerveld 4 te Leunen; het renoveren van een garage berging en het oprichten van een tuin muur aan de St. Odastraal 24 te Venray, l.n.v. O.H.E. Saamena; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Timmermannsweg 98 te Ysselsteyn, t.n.v. H.E.M. Claessens; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn t.n.v. W.P. Peeters; het plaatsen van een schoorsteen aan de Dovenetel 1 te Venray, l.n.v. F.L. Janssen; het plaatsen van een urnenmuur aan de Deurneseweg 182 te Ysselsteyn, t.n.v. F.M.E. Jenniskens, Ysselsleynse- weg 79 le Ysselsteyn; In hun vergadering van 12 februari 1986: het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Largostraat 2 te Venray, t.n.v. J.M. v.d. Ligt; het bouwen van een garage aan de Vlies 24 te Veulen, t.n.v. A.W.J.L. Dirkx, de Vlies 40 te Veulen: het bouwen van een garage aan de Pastoor de Bolstraat 36 te Merselo t.n.v. A.W.J. Gielens, Coppelenberg 10 te Merselo; het bouwen van een garage ber ging aan dc Dep. Petersstraat 4 te Oirlo, t n.v. W.M.B. Jacobs; het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 10 te Leunen, l.n.v. L.W.T. Verstappen, Molenpad 5 te Venray; het bouwen van een woning aan de Andeslaan 24 te Venray, t.n.v. J.L.E. Reintjes, Sl. Jorisstraat 36 te Maashees; Venray, 20 februari 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wel al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van: H. Bennenbroek, Paardekopweg 9 te Deurne voor het ex art. 6a uitbrei den wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij, gelegen aan dc Vculcnse- waterweg (ong.) te Veulen. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in hel raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat I le Venray, ter inzage en wel lot 20 maart 1986, elke werkdag van 9.00 tol 12.00 uur; Na deze datum, tol het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld legen dc beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen lot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tol 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven lot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dal degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 20 februari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wel algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor dc omgeving te ondervangen, dat op 12 februari vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: K. Gommers, Peelweg 27 te Ys selsteyn voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een rundveehouderij gele gen aan de Peelweg 27 te Ysselsteyn; M.C. Gommers, Peelweg 29 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkenshouderij gele gen aan de Peelweg 29 te Ysselsteyn; Bouwbedrijf J. Raedts en Zn. cv. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oost rum voor hel oprichten en in werking hebben van een inrichting voor machinale houtbe werking gelegen aan de Witte Vennen- weg 4 te Oostrum. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 20 februari 1986 tot 20 maart 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na te^e/o^jsfl]^ a^-^ spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wel algemene bepalingen milieuhy giëne slaat tot 20 maart 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid. onder c, van de Wei al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in le brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Hel beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Hei verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 20 februari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij diefstal uit geparkeerde auto Door vernieling van een ruitje werd toegang verkregen tot een aan de Lang straat geparkeerd staande personen auto. Uit die auto werd een plastic tas met 20 l.p.'s, 40 singeltjes en 6 cassette bandjes ontvreemd. Dat lies ter waarde van 700,— hasj aangetroffen Tijdens een routinecontrole van de Venrayse politie werden op de Venlose- weg twee Duitse jongens en een Duitse jongedame aangetroffen. Zij waren in het bezit van 65 gram hasj, In het poli tiebureau deden zij afstand vn de ver dovende stof, waarna ze hun reis naar München konden vervolgen. De jongelui waren op weekendreis ge weest. Via een familiebezoek in Essen maakten ze een trip naar Amsterdam en bezochten vrienden in Eindhoven. Daar hadden ze de verdovende middelen voor 650,— gekocht. Voor het drietal een geluk dat de Venrayse politie de hasj ontdekte en niet hun eigen politic. In Duitsland is deze hoeveelheid al vol doende om enkele maanden in de ge vangenis te moeten doorbrengen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 10