lit GEMEENTEPRAAT Vervanging onderdelen machinekamer gemeentelijk zwembad NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting $1 LDo STEMMEN BIJ VOLMACHT OF IN EEN ANDER STEMBUREAU Nummering ingeleverde lijsten van kandidaten Commissie voor algemene zaken vergadert op 17 februari Hinderwet Hinderwet Ter inzagelegging geldige lijsten van kandidaten Hinderwet Hinderwet Spreekuur Raad van Arbeid Venlo te Venray E. Marcus, een van de eerste thuisstarters 19 Maart is het weer zover Op woensdag 19 maart a.s. worden de verkiezingen gehouden voor de ge meenteraad. De meeste kiezers zullen op die dag persoonlijk hun stem gaan uitbrengen. En wel in het stembureau dat op hun oproepingskaart is ver meld. Er zullen echter ook kiezers zijn die niet persoonlijk kunnen komen, b.v. door ziekte. Verder kan het voorkomen dat men op 19 maart niet in de gemeente is waar men voor de stemming wordt opgeroepen. In zo'n geval is het toch mogelijk om te stemmen. Men kan namelijk zijn stem laten uitbren gen door een andere kiezer, dat wil zeggen bij volmacht stemmen. DE MOGELIJKHEID OM TE STEMMEN in uw eigen stembureau met uw oproepingskaart; machtiging geven aan iemand uit uw eigen stemdistrict; dat kan geschie den door invullen van de voorkant van Uw oproepingskaart (daarvoor is geen toestemming nodig van de gemeente); (volmacht)machtiging geven aan iemand die niet in Uw stemdistrict woont, via een volmacht-legitimatiekaart (hiervoor zijn formulieren ver krijgbaar bij de afdeling verkiezingen); stemmen in een ander stembureau via een kiezerslegitimatiekaart (ook met medewerking van de afdeling verkiezingen verkrijgbaar). KIEZERSLEGITIMATIEKAART De inwilliging van het verzoek wordt aangetekend op de oproepingskaart. Daarom moet die ook worden meege bracht. De oproepingskaart wordt door die aantekening omgezet in een kie zerslegitimatiekaart. Met deze kaart kan men op de dag van de stemming als kie zer terecht bij iedere willekeurig stem bureau in de eigen gemeente. STEMMEN BIJ VOLMACHT Wie verhinderd is om persoonlijk te komen stemmen, kan zijn/haar stem la ten uitbtengen door een andere kiezer. Hij of zij moet die andere kiezer dan als gemachtigde aanwijzen. Hiervoor zijn 3 mogelijkheden. In alle gevallen gelden daarbij de volgende regels: de eenmaal gegeven volmacht kan niet worden ingetrokken; als men een ander gemachtigd heeft, mag men natuurlijk niet ook nog eens zelf gaan stemmen. Op drie manieren kan men ervoor zorgen dat men zijn/haar stem door een andere kiezer bij volmacht mag laten uitbrengen: 1. Men kan dit schriftelijk aanvragen. 2. Men kan zijn oproepingskaart aan een ander overdragen en zodoende die ander machtigen. Voorwaarde js, dat die ander tot hetzelfde stemdis trict behoort, dat wil zeggen naar hetzelfde stembureau moet. 3. Als het nodig blijkt, kan men ook een al gekregen kiezerslegitimatie kaart (waarmee men zelf elders mag stemmen) overdragen en alsnog een ander (ook weer uit hetzelfde stem district) machtigen. SCHRIFTELIJKE AANVRAGEN Een schriftelijke aanvraag om bij vol macht te mogen stemmen moet worden ingediend voor 5 maart a.s. en wel bij de burgemeester van de gemeente waar men voor de stemming wordt opgeroe pen. Voor het aanvragen moet het voor geschreven formulier worden gebruikt. Dit is kosteloos verkrijgbaar. De aan vraag moet zowel door de volmachtge ver als door de gemachtigde zijn onder tekend. Als gemachtigde kan in dit ge val optreden iedereen die stemgerech tigd is. De gemachtigde moet in dezelfde gemeente ingeschreven zijn. De volmachtstem moet worden uitge bracht in de gemeente waar de vol machtgever is ingeschreven. Voldoet de aanvraag aan alle regels, dan krijgt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart. Die moet hij/zij inleveren bij het stembureau om de vol machtstem te mogen uitbrengen. STEMBUREAU TOEGANKELIJK VOOR GEHANDICAPTEN Moet U volgens uw oproepingskaart stemmen in een bureau dat voor U niet of moeilijk toegankelijk is, dan kunt U een kiezerslegitimatiekaart aanvragen. Daarmee kunt U dan in het hierna ge noemde stembureau, dat toegankelijk is voor gehandicapten, terecht. Dit stem bureau is ,,Het Schuttersveld", ingang Bergweg. De aanvrage voor een volmacht of kièzerslegïïïmaUekaart móet geschieden voor 5 maart a.s., telefoon 83838, toestel 134 of 131. INLICHTINGEN Verdere inlichtingen over het slem- men bij volmacht of elders en natuurlijk ook over andere verkiezingsaangelegen heden kan men krijgen bij de afdeling bevolkingszaken, telefoon 83838, toestel 134 of 131. Men kan terecht bij de afdeling bevol kingszaken, geopend dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Verkiezingen van de leden van de gemeenteraad De burgemeester van Venray brengt, ingevolge artikel H21, lid 3 der kieswet, ter openbare kennis, dat de voorzitter van het centraal stembureau heden ter secretarie dezer gemeente ter inzage heeft gelegd het proces-verbaal van de zitting van het cen traal stembureau tot nummering van de ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 19 maart 1986 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Hij deelt voorts mede dat aan deze kandidatenlijsten de volgende nummers zijn toegekend. Lijst nummer Naam of aanduiding van de politieke groepering Eerste kandidaat 1 CDA Truijen 2 „Samenwerking Venray" Den Brok 3 V.V.D. Houba 4 P.v.d.A. Willems 5 Fraktie van de Voi le Van de Vorle Venray, 6 februari 1986 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Op de prioriteitenlijst, behorende bij de begroting voor 1986 is een bedrag van 25.000,- opgenomen voor het ver vangen van technische onderdelen in de machinekamer van hel gemeentelijk zwembad. In haar vergadering van heden, don derdag 13 februari, om 17.30 uur in ka mer 127 van het raadhuis, zal de com missie voor jeugd, sport en recreatie over het beschikbaarstellen van dit be drag, het college van b. en w. van advies dienen, waarna de gemeenteraad in fe bruari hierover een besluit kan nemen. De technische installatie van het zwembad vertoont na zo'n 20 jar de no dige problemen. Intussen hebben er in de laatste jaren al diverse werkzaamhe den plaatsgevonden om de bassins, als mede de installatie te optimaliseren c.q. in stand te houden. Thans is evenwel ge bleken, dat verdere vervanging dringend noodzakelijk is. Zo moeten uit be- Op de agenda voor de januari-ver- gadering van de gemeenteraad stond het voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling van het Gewest Noord Limburg en vaststelling van het Reglement Informatie en Participatie Raad en Commissies inzake Gewestaan gelegenheden. Dit voorstel werd door het college te ruggenomen voor een nadere behande ling in de commissie voor algemene za ken. Deze commissie komt op maandag 17 februari a.s. om 17.15 uur in openba re vergadering bijeen o.m. om het colle ge over deze aangelegenheid van advies te dienen. Verdgr zal con]missie, yyaarip dë vopriiüers^yan dé Raadsfracties en hun adviseurs zitting hebben, wórden gesproken over de planning van de werkzaamheden voor de begroting voor 1987. Bij de evaluatie van de behandeling van de begroting voor 1986 bleek, dat de commissie voor algemene zaken niet zo erg zinvol was omdat de behandeling van de meerjarenbegroting en het dek kingsplan in juni 1985, veel „gras heeft weggemaaid". Bovendien was men van mening, dat de aan de Algemene Be schouwingen voorafgaande commissie vergaderingen nog steeds niet aan het doel: scheiding van hoofd- en bijzaken, beantwoorden. Het college van b. en w. voelt veel voor de suggestes, welke in de januari vergadering van de commissie voor alge mene zaken zijn gedaan, nl. eerst de Al gemene Beschouwingen te houden. Daarna kan het college een lijst opstel len van de daarin behandelde onderwer pen t.b.v. het mondelinge antwoord van b. en w. Tevens kan het college dan aan geven welke opmerkingen voor kennis geving kunnen worden aangenomen en welke in de commissie door het college kunnen worden beantwoord. De rest kan dan aan de orde worden gesteld bij de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad. Wanneer de be handeling in de commissies heeft plaats gevonden, dus na en niet vóór het hou den van de Algemene Beschouwingen, zal de openbare begrotingsbehandeling in de gemeenteraad plaatsvinden. Het college van b. en w. heeft van de ze suggesties een ontwerpplanning ge maakt, welke op maandag 17 februari aan de commissie zal worden voorge legd. drijfstechnische overwegingen negen tien afsluiters van het watercirculatie systeem worden vervangen. Ook vertoont het ijzeren leidingwerk van het zwemwatercirculatiesysteem ge breken, waardoor regelmatig lekkages ontstaan. Vervanging van kunststoflei dingen dient regelmatig te gebeuren. Al met al zal met de vervanging van een en ander 25.000,- gemoeid zijn. Overigens staan de voorgestelde ver vangingen geheel los van een eventuele uitbreiding van het,overdekte zwembad, waarvoor momenteel serieuze plannen bestaan. GEMEENSCHAPSHUIS CASTENRAY Het gemeenschapshuis in Castenray dateert van 1933 en vervult als enige Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, dat op 29 januari vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: P. Spee, Zeilbergseweg 7 te Ys- selsteyn, voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij, gelegen aan de Zeilbergseweg 7 te Ys- selsteyn; De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 13 februari 1986 tot 13 maart 1986 élke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende ^tukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 13 maart 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 februari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, sociaal-culturele accommodatie in dit kerkdorp een centrale funktie als ontmoetings- en activiteitenruimte voor de Castenrayse bevolking. Reeds in 1980 is gebleken, dat uit een oogpunt van gebruik, veiligheid en hy giëne een aantal aanpassingen moeten worden doorgevoerd. Ondanks de moeilijke financiële posi tie van de gemeente heeft de raad daar voor 300.000,- op de prioriteitenlijst 1986 opgevoerd. Het plan voorziet o.m. in de renova tie van toiletgroepen, het maken van een garderobe, renovatie van de keuken en uitbreiding van zaal plus podium. De totale kosten zijn berekend op 462.000,- maar verwacht wordt dat Castenray een forse eigen inbreng kan leveren, eventueel met aanspreking van landelijke fondsen. Ook hierover zal de commissie het college moeten adviseren. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, op 29 ja nuari 1986, A. Hermans, Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn, niet ontvankelijk is ver klaard in zijn aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij, gelegen aan de Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 13 februari 1986 tot 13 maart 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af- spraak). j lrtgeyolgé artjkel144, tyeedelid, van de Wet algemene bepalingen milieu hy giëne staat tot 13 maart 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 februari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A. de Blaaij Verkiezingen van de leden van de gemeenteraad De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de voorzitter van het centraal stembureau de geldige lijsten van kandidaten voor de aanstaande stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad, met vermelding van de daaraan toe gekende nummers en - in voorkomend geval - de namen en/of aanduidingen der poli tieke groeperingen, ter gemeentesecretarie voor eenieder ter inzage heeft gelegd. Venray, 7 februari 1986 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van: Pluimveebedrijf Nelissen BV, Rotven 8 te Oirlo voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij aan het Rotven (ongenummerd) te Oirlo; W. Luyten, Peelken 2 te Ys selsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij aan het Peelken 2 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 13 maart 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tor bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling ..bezwaren worden ingebtacht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Ve/ray, 13 februari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens riezen, het hoofd van algemene en economische zaken A. De Blaaij Kennisgeving bekendmaking onlwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: F. Maas, Molenhoek 12 te Oirlo voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Molenhoek 12 te Oirlo; J. Voermans, Meerloseweg 18 te Oirlo voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensmesterij, gelegen aan de Meerloseweg (ong.) te Oirlo; J. Kersten, Loobeek 3a te Smakt voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een legkippen houderij, gelegen aan de Loobeek 3a te Smakt, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 27 februari 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 13 februari 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en economische zaken. A. de Blaaij Gezien de vele spontane verzoeken om informatie en de vaak relatief grote afstand die verzekerden moeten afleg gen om een bepaalde problematiek per soonlijk te kunnen bespreken bij het kantoor van de Raad van Arbeid te Venlo, heeft de Raad buitenzittingen in gevoerd en wel in Venray vanaf juli 1985. De Raad van Arbeid voert ondermeer de volgende volksverzekeringen uit: De Algemene Kinderbijslagwet (A.K.W.) De Algemene Weduwen- en We zenwet (A.W.W.) De Algemene Ouderdomswet (A.O.W.) In Venray bezochten bijna 150 men sen het spreekuur in de tweede helft van het jaar 1985. Mensen met vragen of problemen op het gebied van kinderbijslag, het AOW- pensioen of buitenlandse pensioenen kunnen twee maal per maand terecht in het gemeentehuis te Venray op iedere tweede en vierde maandag van de maand, telkens van 10.00 tot 11.30 uur. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Eigenlijk is het best te begrijpen, dat de toenmalige wethouder van sociale za ken, mevr. A.P. Rulten-Tielen vreemd opkeek, toen de heer E.R.S. Marcus op haar spreekuur kwam vertellen, dat hij voor zich zelf wilde beginnen. Dat was in 1979, toen er nauwelijks sprake was van een gemeentelijk beleid om ondernemende werklozen te helpen op hun weg naar zelfstandigheid. De wethouder probeerde de heer Marcus met zachte drang haar kamer uit te krij gen, maar hij zou zich liever door de bo des laten „wegslepen" als de wethouder maar wilde luisteren. „Stel dat Uw diepvriezer kapot is", begon de heer Marcus voorzichtig. „Dan bel ik gewoon een bedrijf, die 'm repareert" antwoorde mevr. Rutten. „Dan heeft U hier een telefoonboek en zoekt U maar een koeltechnisch be drijf op" repliceerde de heer Marcus, waarna de wethouder moest toegeven, dat koeltechnici niet voor het oprapen waren.... Toen luisterde de wethouder naar de plannen van de heer Marcus, die wegens reorganisatie van een bedrijf in Heerlen, waarvoor hij het rayon Noord-Limburg verzorgde en vanuit Brukske werkte, ontslagen was. Hij had alle vereiste papieren, was aangesloten bij de N.V.K.L. en was er van overtuigd, dat hij genoeg doorzet tingsvermogen had om vanuit zijn huis in Brukske met een zelfstandig bedrijf te beginnen. In die tijd bestond er nog geen rege ling, dat een werkloze met behoud van zijn uitkering kon gaan beginnen met een eigen bedrijf of een subsidieregeling om het bedrijf een zetje te geven. De heer Marcus was echter allang blij met drie maanden uitkering ineens, welk bedrag hij terug moest betalen als er winst werd gemaakt. Toen kwam de grote ommekeer ten huise van de familie Marcus. Alle schroefjes en moertjes werden bij elkaar gezocht om maar vast te kunnen begin nen als er gerepareerd moest worden. Dank zij het lidmaatschap van de N.V.K.L. kreeg de heer Marcus (Suri namer van geboorte, maar al 23 jaar in Nederland) entree bij de leveranciers. En veelal was het zo, dat de leverancier tevreden was met betaling pas nadat er wat verkocht was. Er kwam een bureau voor zijn vrouw, want zij ging de administratie doen. Een koeltechnisch bedrijf zonder auto ging niet en daarom werd voor een habbe- krats een stationcar aangeschaft, waar mee de heer Marcus „de boer" op ging. Huis-aan-huis werd een foldertje be zorgd om „Marcus Koeltechniek" be kendheid te geven. ALTIJD WERK... Nu, na zes jaar zelfstandigheid, kan de heer Marcus met gerechtvaardigde trots zeggen, dat hij vanaf de eerste dag af werk heeft gehad. Was het geen repa ratie, dan was er wel een levering. Maar hij weet ook, dat het hebben van een ei gen zaak dag en nacht werken, werken en nog eens werken betekent. Drie jaar geleden bleek het ondoen lijk de zaak vanuit een woonhuis in Brukske te blijven runnen. De voorma lige bakkerij van de familie Loonen in Leunen werd.aangekocht en kregen de beide Marcussen volop de kans hun zaak uit te breiden. Bij Marcus Koeltechniek ligt bepaald niet het zwaartepunt op de levering van koelkasten, diepvriezers, koelvitrines, zuivelmeubels etc., maar veel meer op het grotere werk zoals aanleg en repara ties van koelcellen in de agrarische sec tor, b.v. bij veilingen, champignonkwe kerijen, aanleg van air-conditioning, kortom alles wat met koeltechniek heeft te maken. Handel en ambachtelijk werk gaan bij de heer Marcus hand in hand. Ondanks het feit, dat de gemeente te gen het einde van de zeventiger jaren nauwelijks faciliteiten kon bieden aan een starter, is de heer Marcus blij met de medewerking, welke hij toen van de ge meente heeft onder vonden. Intussen is „Marcus Koeltechniek" een bekende naam geworden, niet in het minst door het feit, dat de man, die er achter staat er hard voor wil werken, maar zich ook bekwaamt in de ontwik kelingen op het gebied van de koeltech niek. Daarom kan hij nu ook werken met de nieuwste apparatuur, zoals b.v. digitale thermostaten en ontdooiers, die er voor zorgen dat overal waar gekoeld moet worden een constante temperatuur wordt behouden. En dat alles is bereikt met dag en nacht keihard werken. Zelfs als hij te hulp wordt geroepen als hij al met één been in het bad staat op een late avond, laat hij het bad het bad en gaat op pad om zijn klant te helpen...

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7