VERENIGINGSNIEUWS SCHAKEN cor V.V.D. A.V.E.O. F.N.V. L.V.B. O.V.B. VENRAY'S MANNENKOOR VENRODE M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN CRESCENDO Wijk Noord-West ARSMUSICA Peelland Operette Wijkvereniging Veltum AFV-VENRAY Katholieke Vrouwen vereniging Venray Welzijnswerk Ouderen-Venray DERDE ORDE TRIMCLUB OJC DE BRAK Katholiek Vrouwengilde Venray De Vogelvriend De Peelspeurders Huisvrouwen- kontakt Brukske verfhal ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting O.J.C. DINGUS JUMPERS '76 Donderdag 13 februari om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 20 februari repetitie bas sen om 19.30 uur en om 20.00 uur het hele koor. Agenda Zaterdag 8 maart opluistering Eucha ristieviering Merselo om 19.00 uur. 9 Maart concert b.g.v. 750 jaar Vel- tum met de Kon. Harmonie Euterpe in de Vredeskerk. Aanvang 14.00 uur. Woensdag 19 maart opluistering Eu charistieviering Smakt om 19.00 uur. Zaterdag 5 april, 3-korenconcert in Venray. Zondag 6 april 4-korenconcert in Deurne. 10 Mei opluistering Eucharistieviering Ysselsteyn om 19.00 uur. De Gerits korenavond is op 24 mei in Venray. 7 Juni opluistering Eucharistieviering Oostrum om 19.00 uur. 30 En 31 augustus, reis naar Ahrwei- ler. Afmelden R. v. Mil tel. 86917 of Wieënhof tel. 84124. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 13 februari. Geen repetitie. Zondag 16 februari. Om 10.30 uur repetitie harmonie orkest. Donderdag 20 februari Om 20.00 uur repetitie. AGENDA 9 maart, concert b.g.v. 750 jaar Veltum. 26 april, voorjaarsconcert. 18 okt., concert met VMK. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 13 februari geen repetitie i.v.m. vakantie. Donderdag 20 februari. Om 18.45 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 18 februari. Om 19.00 uur repetitie. Bardienst: Raedts Agenda: zie harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. DAMESKOOR Zaterdag 15 februari zingen we om 19.00 tijden de avondmis in de Vredes kerk. Woensdag 19 februari jaarvergade ring in zaal Thielen. Zaterdag 1 maart zingen we om 19.00 uur in Smakt de avondmis, in officiële kleding. Zaterdag 15 maart om 11.00 uur opluistering H. Mis t.g.v. een 40-jarig huwelijksfeest in de Grote Kerk. Als U verhinderd bent, graag Uw af melding aan Mevr. Sijbers, lel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Voorlopige agenda 2 Maart, concert Schuttersveld. 19 April, serenade. 30 April, Voorthuizen, taptoe 11 Mei, Thorn 18 Mei, Pinksteren Oostende. 8 Juni, avondvierdaagse. 21 Juni, Sevenum. 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 16 en woensdag 19 februari voor het gehele korps. Afmelden majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Gem. zangvereniging Zondag 16 februari Om 10.15 uur zingen we de hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 19 februari. Vrijdag 21 februari. Om half acht jaarvergadering in zaal Thielen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Kom eens over de drempel en naar ons luisteren. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Programma Vrijdag kienen t.b.v. buurtvereniging St. Jozef. Zondag koffie-kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Mr ndag vanaf 20.00 uur gezellige sjoelavond. Dinsdag bijeenkomst LVB om 20.00 uur. Woensdag Volksdansen vanaf 21.00 uur. U kunt zich nog opgeven. Kom ge heel vrijblijvend eens kijken. Dinsdag 18 februari om 19.30 uur re petitie alten en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Maandag 17 februari. Gezamelijke repetitie. Aanvang 19.00 uur. Zondag 23 februari. Repetitie voor de Close Harmony groep om 10.30 uur. Om 11.00 uur gezamelij ke repetitie. BOJEMA Vrijdag 21 februari. Orkestrepetitie om 18.45 uur. Vrijdag 28 februari. Om 18.45 uur repetitie strijkorkest. SALTARELLO Zaterdag 22 februari. Om 16.15 uur gezamelijke repetitie. Zaterdag 1 maart. Eigen repetities organiseren. Afmelden koor bij Helene Beterams, .tel. 82873 en voor Bojema en Saltarello bij P. Falco Franken, Patersstraat 29, tel. 04780-85855. Dinsdag 18 en 25 februari om 20.00 uur repetitie in de Peelpoort. Donderdag 27 februari vergadering muziekcommissie. Zaterdag 1 maart optreden te Meterik tijdens korenavond. Agenda Zaterdag 8 maart gezamelijke repeti tie met andere koren uit Deurne in de sporthal Peelland college. Zondag 9 maart optreden in Willibro- duskerk te Deurne samen met Vlierlan- der Muzikanten. Zondag 9 maart, 's avonds, gezame- lijk optreden, deelname slotfestival, met koren en korpsen uit Deurne in Peelland College. Donderdag 20 maart optreden in het Speelhuis te Helmond. Zaterdag 22 maart vermoedelijk op treden in het ziekenhuis van Deurne. Dinsdag 25 maar jaarvergadering. Nieuwe zangers en zangeressen zijn nog steeds welkom. Bezoek eens de re petities in de Peelpoort aan de Markt in Deurne. Contactman voör Venray ë.'o.:1 dhr. A.H. Cléven, Serenadèstraat 615802 EW Venray. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524. Dinsdag 18 februari a.s. bestuursver gadering van de wijkvereniging. Aan vang 20.00 uur in 't Schöpke. De verga dering is voor iedereen toegankelijk. Hallo jongens en meisjes. Nu de maskers weer in de kast liggen en de rode neuzen afgewassen zijn, gaan wij weer lekker aan de slag en wel op 18 en 19 februari a.s. Wij gaan dan een schilderij maken van gips in klei. Komen jullie? Dinsdag van 18.30 tot 20.00 uur voor de jeugd van 7 tot 11 jaar en woensdag van 13.30 tot 15.00 uur voor de jeugd van 4 tot 7 jaar. Lokaal Coninxhof, entree 1,-. Het onderwerp van de clubavond op 20 februari was natuur- en macrofoto grafie. Helaas moet deze avond ver plaatst worden naar 3 april (Noteer al vast in Uw agenda). Het programma van 20 februari wordt nu bespreking van eigen werk en inlevering van fotowerk, bestemd voor de bondsfotowedstrijd. In het afgelopen halfjaar is er met regelmaat goed foto werk te zien en te bespreken geweest. Wij verzoeken U dit op deze avond mee te brengen, zodat een goede collectie ge waarborgd kan worden. Clubleden en fotografie-geinteres- seerden zijn zoals altijd welkom in het activiteitencentrum, Kennedyplein 1, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 18 februari a.s. jaarvergade ring met financieel overzicht, jaar verslag en bestuursverkiezing. Aftre dend zijn M. Beterams, A. Drabbeis en L. Arts. Zij stellen zich herkiesbaar. Leden die zich kandidaat willen stel len voor een bestuursfunctie dienen zich voor 18 februari op te geven met een lijst met 10 handtekeningen van leden. De avond zal verder verzorgd worden door mevr. M. Jacobs-Arts. Zij zal een lezing houden over het pleegmoeder schap. We beginnen de avond om 20.00 uur in zaal ,,ln den Engel". PEEL EN MAAS uw weekblad Hulpverlening invulling aangiftebiljet 1985 Evenals vorig jaar zal ook dit jaar aan ouderen door ambtenaren van de be lastingdienst gelegenheid worden gebo den om hulp te verlenen bij de invulling van het aangiftebiljet voor de in komstenbelasting over het jaar 1985. Deze hulp vindt plaats op donderdag 3 april a.s. vanaf 9.00 uur. Bij het opgeven dient U duidelijk Uw naam, voorletters, adres en geboorteda tum te vermelden. Dan kunnen de amb tenaren Uw papieren meebrengen. Dan hoort U ook meteen hoe laat U wordt verwacht. Noteer dit! Dit moet U meebrengen: overzichten van loon, pensioen, uitkeringen, huur subsidie; bescheiden omtrent huurop brengsten, negatieve opbrengsten o.g.; bescheiden omtrent renten van persoon lijke leningen; bescheiden omtrent lo pende bank/girorekeningen; bescheiden omtrent genoten rente op deze rekenin gen; bewijsstukken inzake ziektekosten e.d.; aanwezige spaarbankboekjes. Opgave: Welzijnswerk Ouderen, Kennedyplein 1, tel. 04780-86706. Koersbal Op maandag 17 februari a.s. vindt vanaf 14.00 uur een introductiemiddag plaats. Op deze middag zal door me vrouw Geers van de Dienst Meer Bewe gen voor Ouderen van het Groene Kruis Sittard een uitleg worden gegeven van „Koersbal". Dit is een Australisch spel dat enigs zins vergelijkbaar is met jeu de boules. Het wordt gespeeld in teamverband en er wordt reeds een echte competitie af gewerkt. Het ligt in de bedoeling om na de in- troduktie enkele middagen of avonden te geven, waarin de spelregels e.d. wor den uitgelegd en door middel van het spel worden aangeleerd. Daarna kan ie dereen dit spel zelfstandig spelen. Over de verdere gang van zaken wordt meer verteld op de bewuste mid dag. Kom ook op 17 februari en speel eens Koersbal. Met de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart a.s in het verschiet, wil de VVD afd. Venray de komende weken in deze rubriek het een en ander vertellen over haar verkiezingsprogramma. Van daag de eerste aflevering met als onder werp ,,De Ruimtelijke Ordening". U weet allen dat we in Nederland met vele miljoenen mensen in een klein land je wonen. Om te voorkomen dat het een „troep" wordt, is het nodig om regels te stellen en plannen te maken. Op die ma nier ordenen wij onze ruimte dus. De gemeente heeft daarin een belan grijke taak. De gemeente stelt nl. bestemmingsplannen vast, waarin is aangegeven voor welk doel gronden en gebouwen mogen worden gebruikt. Én kele voorbeelden: het buitengebied is voor agrarisch gebruik en daar mogen (bijna) uitsluitend agrarische gebouwen worden opgericht; op industrieterreinen horen geen boerderijen of woonwijken thuis; woonwijken zijn er om in te wo nen. Nu kun je natuurlijk regels stellen en regels stellen. De VVD verzet zich tegen te starre regelleving; je moet alleen het nodige regelen en daarbij de nodige soe pelheid inbouwen. Liberalen zeggen daarom: „Regels waar nodig... vrijheid waar mogelijk". Als iemand binnen een bepaalde bestemming iets wil bouwen of wil gaan ondernemen, moet het niet zo zijn dat er eerst langdurige procedures gevolgd moeten worden; dat stoot ondernemen de mensen af... Daarom moeten bestemmingsplannen ook regelmatig worden aangepast aan de gebleken behoefte. De VVD wil Venray leefbaar houden. In dat streven past ook een soepel doch verantwoord ruimtelijk beleid waarin alle belangen op een redelijke manier worden afgewogen, ook de belangen van de burger en de ondernemers. De VVD raadsfraktie staat zo'n be leid voor, U ook? VVD, doen wat nodig is! Beste aquarianen. A.s. zondag 16 februari is ons maan delijks bakkenbezoek bij W. v. Mil, Beethovenstraat 19 Venray. Dhr. v. Mil heeft een gezelschapsa quarium. U bent welkom tussen 10 en 12 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Dinsdag 18 februari hebben we kon- taktavond bij A. Vermeulen te Oostrum. Deze avond hebben we o.a. een videofilm over div. aquaria. Gezien de volle agenda beginnen we om 20.00 uur. Ook hier zijn niet-leden van harte welkom. Op woensdag 19 februari houden wij onze maandvergadering. Om half acht eucharistieviering, waarna koffie. Na de koffie zal dhr. Messemaeckers ons via zijn dia's iets laten zien van Venray, speciaal van beroepen en ambachten zo als die tot voor niet zo heel lange tijd in Venray werden uitgeoefend en waarin vele van onze mensen zich nog zullen herkennen. Het belooft een interessante avond te worden. Op II maart houden wij samen met de afd. Venlo onze jaarlijkse bezin ningsdag, waarvoor dit jaar Venray de „gastafdeling" is. Deze dag wordt ge houden in de Wieënhof en duurt van 10.00 tot ongeveer 16.30 uur. Inleider is pater Hugo Sanders o.f.m. Kosten bedragen 30,- per persoon, warme maaltijd en twee maal koffie (waarvan een met vlaai) inbegrepen. Men kan zich voor deze dag opgeven op de vergadering van woensdag 17 fe bruari of bij dhr. Jeuken, tel. 82046. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf de Cooperbaan Beekweg op het Ballonzuil- circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaan cir cuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij Cooperbaan Beekweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu- reslraat 14, tel. 85384. BOUW- EN HOUTBOND Paasverzilvering op maandag 3 maart van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. FNV-Belastinginvulservice: afspraak bellen alléén 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur. Alleen dan bellen, als U alle jaaropgaven hebt. Kinderkampweek. Bent U langer dan 1 jaar lid van de bouw- en houtbond FNV en hebt U een kind dat dit jaar 13 jaar wordt, dan kan Uw kind deelnemen aan de kindervakantie-kampweek in Vierhouten van 28 juli t.m. 2 augustus. Wel voor 1 maart opgeven bij het afd. kantoor. Opgaveformulier in Profiel van 21 december 1985. DE BRAK IS ZO GEK NOG NIET.... Open jongerencentrum De Brak stelt ruimte en mogelijkheden beschikbaar om eenieder die zin heeft om zich bezig te houden met de organisatie en/of uit werking van uiteenlopende aktiviteiten. Deze zouden kunnen variëren van b.v. toneel, kindermiddagen, cursussen, het oprichten van een videogroep tot het re peteren van bands. Hiermee willen we meer mensen de kans geven om creatief bezig te zijn. We hebben immers de ruimte, waarom zou den er dan niet meer mensen gebruik van maken? Hierover is er op dinsdag 18 februari a.s. een vergadering om 20.00 uur. Iede reen met goede ideeën is van harte wel kom. Komt allen! Voor meer informatie: De Brak, tel. 84736, vragen naar Toine of Chester, tel. 80782. Seer.: Betty Thijssen-Janssen Patersstraat 18, 5801 AV Venray Tel. 04780-86182 pp maandag 17 'f^b'ruarr ,a.^. ^oxdt vanaf '1^30 'uur in "gastêncentrum De Wieënhof de videofilm vertoond m.b.t. de in januari opgevoerde jubileumre vue. De vele foto's die in verband hier mee zijn gemaakt kunnen bekeken en eventueel nabesteld worden. De in het programmaboekje aange kondigde diareportage van „Een 5 maanden durende reis per rugzak door Azië", kan i.v.m. verblijf in het buiten land van de spreekster geen doorgang vinden. AFDELING VENRAY Dinsdag 18 februari ledenvergade ring. Mevr. de Bruijn van de reumapa- tiëntenvereniging zal ons komen vertel len over de mogelijk en onmogelijkhe den van de betrokkenen, dit in samen werking met het reumafonds. Aanvang 20.00 uur in wijkgebouw Den Hoender. Op 5 en 7 maart kunnen we een de monstratie van een aantal minder be kende gerechten met zuivelprodukten bereid, bijwonen in het Info centrum. Deze demonstratie wordt verzorgd in samenwerking met het Nederlands Zui- velbureau. Hebt U interesse, dan kunt U zich opgeven bij een van de bestuursleden. Entree gratis. KRING VENRAY Het kringbestuur organiseert in sa menwerking met de werkgroep van de agrarische vrouwen van de LVB-Venray een studiemiddag op maandag 17 febru ari van half twee tot vier uur in het ge meenschapshuis van Oostrum. Thema: Huwelijksgoederenrecht, po sitie van de agrarische vrouw. Mevr. I. Voncken van de SEV en dhr. Steegh van de ABL zullen deze middag de inleiding met discussie verzorgen. AFDELING OOSTRUM Het kringbestuur organiseert in sa menwerking met de werkgroep van de agrarische vrouwen van de LVB kring Venray een studiemiddag op maandag 17 februari a.s. Meer hierover in de ru briek van de „Kring Venray". Opgeven tot 16 februari bij mevr. M. Verheijen, tel. 82174. N.B. Deze middag is voor alle leden van de LVB, dus niet alleen voor agrari sche vrouwen! Woensdag 19 februari verzorgt Hub's Fashion uit Venray een avond voor ons over haar en haarverzorging. We begin nen om 20.15 uur in het gemeenschaps huis. Ledenvergadering op 20 februari in zaal De Volle Maan. Aanvang 20.00 uur. De agenda: opening, ingekomen stuk ken, notulen jaarvergadering, contribu tie 1986, pauze, afhalen ringen, rond vraag en sluiting. Twee leden van onze vereniging zijn erelid benoemd, te weten de heer H. Ge- rats en de heer A. Jongen. Carnaval is weer voorbij., het gaat al lemaal zo vlug terwijl de voorbereidin gen zo veel tijd in beslag nemen. Dat geldt zeker voor de scoutinggroe pen die meeliepen in de kinderoptocht. Dagen en weken is er gewerkt om iets geweldigs te voorschijn te toveren en als de optocht begint is ie zó weer voorbij. Maar het was schitterend: de verkenners met hun elf-dorpentocht, de kabouters als maanmannetjes (vrouwtjes) en de welpen als diren in de jungle. De felle kou werd getrotseerd, sterker nog, het leek net of de scouts er helemaal geen last van hadden. Proficiat met de prij zen, proficiat met de geweldige presen tatie in de kinderoptocht. De diverse carnavalsfeesten weerden weer opgeluisterd door Rats d'r Neve. 't Wordt bijna traditie, ieder jaar komen ze weer naar 't Peppelshuus om met de scouts carnaval te vieren. En de sfeer was weer goed,.mede dank zij de man nen van Rats d'r Neve. We zien en ho ren jullie graag komen. Carnavalsvoorbereidingen zijn meestal erg intensief. De leiding van di verse scoutinggroepen heeft er weer heel wat extra uurtjes inzitten. Bedankt alle maal, met lofuitingen vervalt men gauw in cliché's, dus kort maar krachtig: 't was geweldig. Wie als leid(st)er onze teams willen komen ondersteunen en het scou- tingspel met kinderen van 5-17 jaar wil spelen, nodigen we uit hierop te reage ren.. we kunnen nog best wat leiding ge bruiken! Tel. 84755 (secretariaat) of 84833 (voorzitter). Dames, het is de bedoeling dat we dit voorjaar een vriendschappelijke volley balwedstrijd organiseren tegen de da mes van de LVB. Het gaat hier in de eerste plaats om een gezellige en sportie ve wedstrijd, waarbij je helemaal geen echte vollybalster hoeft te zijn. Wie zin heeft om hieraan mee te doen, kan zich tot en met 18 februari opgeven bij Rieky Basten, tel. 80582 Dinsdag 18 februari is de winterwan- deling. Het is de bedoeling dat we om 20.00 uur in het gemeenschapshuis aan wezig zijn. Van hieruit vertrekken we voor onze oriëntatietocht naar... Waar naar toe?? Dat weten alleen onze „uit- zet(s)ters". Heb je zin om mee te lopen bel dan even voor zondag 16 februari naar Rieky Basten, tel. 80582. Lourdescomité AFD. VENRAY Schaatsen in het weekend? Als de vorst nog even aanhoudt zal er het komende weekend zeker geschaatst kunnen worden op de visvijver „De Ballonzuil" te Merselo. Het Lourdescomité afd. Venray zal met een aantal medewerkenden aldaar een kraampje opzetten voor de verkoop van erwtensoep, warme chocomel, broodjes met worst e.d. De opbrengst hiervan is ten bate van de Kinderbede vaart in oktober van dit jaar. Unieke voorjaarsbedevaart Van 23 t/m 30 mei a.s. staat de Limburgse Bedevaart naar Lourdes op het programma. Het zal dit jaar een bijzonder mooie bedevaart zijn, want het verblijf in Lourdes valt samen met de internationale militaire bedevaart. Militairen uit vele landen zullen die week zorgen voor een speciaal cachet. De hotels worden versierd met inter nationale vlaggen. De miliatairen verle nen ook medewerking aan Eucharistie vieringen, concerten enz. Het komt maar zelden voor dat onze bedevaarten tesamen met de internatio nale militairen in Lourdes zijn. Voor de zieken een extra fijne belevenis, maar ook voor de overige pelgrims. Een aansporing dus om met de „Lim burgse" van 23 t/m 30 mei naar Lourdes te gaan. We hebben dit jaar mede door de aanwezigheid van vele militairen slechts 50 slaapplaatsen ter beschikking in hotel Fr. d'Assise. Als gevolg daar van hebben we reeds 20 bedden gereser veerd in hotel Galilee. Maar dit hotel is onlangs met een ster gepromoveerd en kost derhalve/ 35,p.p. extra. Andere gelijkwaardige hotels als Fr. d'Assise waren NU al niet meer beschikbaar. Snelle beslissers kunnen dus nog 35,— verdienen. Men is er uiteraard geheel vrij in om zelf een keuze te maken uit andere hotels. Voor alle inlichtingen en opgave: dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Ven ray. tel. 04780 - 83575 b.g.g. 04780 - 83428. Dinsdag 18 februari zal mevr. Man- ders ons van 9 tot 11.20 uur in het wijk centrum van alles komen vertellen over en laten zien van de specifieke schilder kunst, die zij beoefent en die we voor het gemak „blaadjes schilderen" zullen noemen. De prijs voor deze ochtend, die voor iedereen toegankelijk is, be draagt 3,25 incl. koffie. Natuurlijk is er ook een creche aanwezig. Vervolgens op 11 maart in Info 3 een demonstratie-ochtend van minder be kende zuivelprodukten. Gedurende het programma zal er koffie met kwarktaart gepresenteerd worden. Deelname is gra tis. Indien U interesse heeft, kunt U zich opgeven bij onderstaande personen. Wij zullen dan om 9.00 uur vanaf het wijkcentrum vertrekken en rond 11.20 uur daar weer terug zijn. Ook nu is er weer een creche. Op 4 maart is er i.s.m. de buurtvere niging en wijkcentrum een informatie avond over Hollandse kaas. Interesse? Noteert u dan alvast de datum! Voor inlichtingen/opgave: Lenie Gos ling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). In vele soorten tegen aantrekkelijke prijzen poststraat (achter het postkantoor) telefoon 82810 onderhouds- en kleuradviseur ZANGERS VAN SINT FRANS Vrijdag 14 februari. Van 18.30 tot 20.00 uur voor alten en sopranen. Van 18.45 tot 19.15 uur voor de jonge tenoren in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Van 19.15 tot 21.00 uur voor alle bassen en tenoren. Zaterdag 15 februari. Inleveren van oud papier van 11.00 tot 13.00 uur. Maandag 17 februari. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 18 februari. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 19 februari. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Om 20.30 uur ouderavond in de Galm- hut. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Gerekend wordt op een grote opkomst bij de ouderavond van a.s. woensdag. Zaterdag weer oud-papier inleveren in Landweert. Uitsluitend binnen de aan gegeven tijd! St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma: nieuws en actualiteiten, sport en het ver- zoekplatenprogramma. Donderdag: derde donderdag van de maand, van 10.00 tot 11.30 uur het pro gramma „Nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma, zoals dag gisteren avond werd uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Vyoensdag: derde wpensdag van de, maandi van 10.00 tot 11.00 uur hét pro gramma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platen programma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't Gehoor". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: 3e maandag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag; van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.30 tot 11.45 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Vrijdag 14 februari EXPRES ZO A.s. vrijdag treedt in het café van Dingus „Expres zo" op. Expres zo is een eenmansact met nederlandstalige songs. Achter de naam Expres zo schuilt Pierre van Grunsven, een jonge student uit Nijmegen. Samen met een ge luidstechnicus heeft hij een aantal ver- SCHAAKCLUB VENRAY VIERT 40-JARIG BESTAAN 27 februari is het precies veertig jaar geleden dat door een aantal onderne mende schaakliefhebbers de Schaakver eniging Venray werd opgericht. Om dit feit te vieren houden wij een receptie op 1 maart van 15.00 tot 17.00 uur. Plaats van handeling is het Aktiviteitencen- trum aan het Kennedyplein. Natuurlijk zijn alle oud-leden van harte welkom! Over tot de orde van de dag. Rob Euwals speelde dinsdag zijn twee afgebroken partijen uit. De verwachting was, dat hij tegen Ton Coopmans zou verliezen, maar Rob had zijn huiswerk goed gedaan. Hij hield stand en haalde een half punt binnen. De afgebroken stelling tegen Wim Dokter was er een met talloze mogelijkheden. Het werd uiteindelijk remise. Harry Coolen had verwacht zijn afge broken partij tegen Oscar Lemmers eenvoudig te kunnen winnen. Harry won ook wel, maar met aanzienlijk meer moeite dan verwacht. De partij tussen Coopmans en Lemmers was wel eenvoudig te winnen voor Coopmans. Kees Krook en Rob Keereweer, de grootste kanshebber in groep 2, speel den een prachtige partij tegen elkaar. Kees offerde een paard in ruil voor een zeer gevaarlijke, en naar later bleek zelfs doorslaggevende aanval. Piet Rouvroye haalde twee halve punten binnen: tegen Barry Pleit en een afge broken partij tegen Marcel Koorevaar. Wist U overigens dat Piet Rouvroye al sinds de oprichting van de vereniging, dus al veertig jaar, onafgebroken lid is geweest? En dan volgt hier een prijsvraag: Hoeveel partijen speelde Piet in die veertig jaar remise? Ook de twee afgebroken partijen van Kees Visser eindigden in remise: tegen Raymond Arts en tegen Peter Windemuller. ProgrammaT5 februari 1986: Thuis: 3blb> tabttsi jib lab 18.30 Jong. Aspiranten-PSV Tafel: Bart Janssen/MeivinHageman Fluiten: Toine van Gils 18.30 Meisjes Kadetten-Akros Tafel: Elly Wester/Désirée v. d. Boom. Fluiten: Arno Gerrits 18.30 Meisjes Mini-Quo Vadis Tafel: Marco Noordam/Stefan Ber- trands. Fluiten: Ilonka Lourenz 19.30 Heren 3-Quo Vadis Tafel: Enrico Feenstra/N. Lammerts Fluiten: Joost Pleit 19.30 Jongens Kad.-Quo Vadis Tafel: Hanneke op den Bisch/ Noëlle Arts. Fluiten: John Oosterbeek 19.30 Dames l-EBCG Tafel: Judith v. d. Geer/Dasha Giantsios. Fluiten: Riny Cruys 20.30 Heren 1-Black Eagles 4 Tafel: Mirjam Cup/'Gilberte Ber-. trands. 20.30 Heren 2-Glliers 1 Tafel: Pascale Kleintjens/Marleen Grootjans. Fluiten: Marden Flinsen- berg. 20.30 Jongens Jun.-Deurne 2 Tafel: Emiel Kanters/Edward Cree- mers. Fluiten: Kees Spitters Uil: 15.30 PSV-Jongens mini 2 Fluiten: Bart Peeters 17.00 Deurne-Jongens mini 1 Fluiten: Nordin Gonegai PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! rassende geluiden op de band gezet. Sa men met deze lopende band en zijn syn thesizer zingt en praat Pierre zijn reper toire aan elkaar. Zijn solo-optreden bestaat uit zang en toetsen met percussie en thesterachtige onderdelen. De zelfgeschreven teksten zijn melo dieus, ritmisch, nieuw en goed te vol gen. Expres Zo won verleden jaar „De zilveren microfoon" in Nijmegen. Aanvang 21.30 uur. Entree gratis.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 6