GEMEENTEPRAAT gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Loop van de bevolking in 1985 VERKEERSMAATREGEL TIJDENS DE CARNAVAL Vrijzwemuren binnenbad Museum tijdens carnaval dicht Bouwvergunning verleend De gemeente tijdens de carnavalsdagen Bestemmingsplan Buitengebied Taxi standplaatsen tijdens carnaval Commissie voor jeugd sport en recreatie Hinderwet Hinderwet Commissie ruimtelijke ordening en voikshuisvestiging vergadert Houdt het schoon en heel... ook tijdens de carnaval Bekendmaking BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERK(ST)ER Ter inzakelegging kandidatenlijst (voorlopige opgave) mannen vrouwen totaal Aantal inwoners per 1-1-1985 17.022 16.810 33.832 M V Totaal geboren 213 224 437 overleden 160 131 291 Geboorte-overschot 53 93 146 gevestigd 550 608 1158 vertrokken 594 605 1199 vestigingsafname... -44 3 -41 Aantal inwoners per 1- -1986 17.031 16.906 33.937 In 1985 bedroeg het aantal huwelijken 200 en het aantal echtscheidingen 57. Het aantal vreemdelingen in Venray woonachtig bedroeg 1197. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend dat bij besluit van 5 februari 1986, in verband met de carnavalsoptocht in Ysselsteyn tot de volgende tijdelijke ver keersmaatregel is besloten: op 11 februari 1986 van 14.00 tot 16.00 uur of zoveel korter of langer als in verband met de omstandigheden mo gelijk dan wel noodzakelijk is: la. door het plaatsen van borden 11, bijlage II van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens in beide richtin gen gesloten te verklaren voor alle ver keer behalve voetgangers de Peter Jans- senweg, de Kerkweg, het Lovinckplein, de van Beurdenweg, de Litsenbergweg, de Pater Tulpstraat, de Pioniersstraat, de Moerslag en het gedeelte van de Tim- mermannsweg gelegen tussen het Lo vinckplein en de Ringweg; lb. door het plaatsen van de borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd reg lement gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers: de Rouw- kuilenweg in zuidelijke richting en het gedeelte van de Ringweg gelegen tussen de Ysselsteynseweg en de Puttenweg in noordelijke richting; 2. voor zover de omstandigheden dit tjoelatbn-firf de veiligheid van 'përsonen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing te verlenen van de on der 1 genoemde verkeersmaatregelen te Maandag: 18.00-19.45 uur. Dinsdag: 7.00-8.30 uur, 18.00-19.45 uur; 21.00-22.00 uur. Woensdag: 13.00-15.30 uur. Donderdag: 7.00-8.30, 18.00-19.45 uur. Vrijdag: 18.30-20.45 uur. Zaterdag 8.30-9.45 uur, 13.30-15.30 uur. Dinsdag: bejaarden 15.30-16.00 uur Dinsdag: damesuur 20.00-21.00 uur Woensdag: huisvrouwen 9.45-10.45 uur Prijzen tot 16 jaar: Losse kaartjes 2,20 10-[adenboekjes 20,00 30-badenboekjes 53,00 50-badenboekjes 83,00 Prijzen 16 jaar en ouder: Losse kaartjes 2,80 10-badenboekjes 27,00 30-badenboekjes 72,00 50-badenboekjes /110,00 In verband met carnaval is het Geschied- en Oudheidkundig Museum in het Freulekeshuus aan de Eindstraat op zaterdag 8 en woensdag 12 februari a.s. gesloten. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 januari 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang t,e zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na ondergenoemde datum. het verbouwen van een jong veestal aan Volen 3 te Heide, t.n.v. J.W. Loonen; het aanbrengen van een 2e ingang/nooduitgang aan de Raad huisstraat 6 te Venray, t.n.v. Danscen trum P. Janssen; het renoveren van een varkensstal aan de Lollebeekweg 9 te Castenray, t.n.v. J.H.P. Jakobs; Venray, 6 februari 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. behoeve van bestuurders' van motor voertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder la. ver melde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder 1 genoemde verkeersmaatregelen geldt gebruik moe ten maken van de onder 1 vermelde we gen voor het laden of lossen van goede ren of voor het verrichten van noodza kelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op ande re wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 6 februari 1986 Burgerheester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris Op carnavalsmaandag en -dinsdag is het gemeentehuis gesloten. Alleen voor het aangeven van geboorten en overlij den kan men op deze dagen tussen 9.00 en 10.0 uur terecht bij de afdeling bevol king. Alle sportaccommodaties zijn tijdens de carnaval op zondag, maandag en dinsdag gesloten. Op maandag 10 en dinsdag 11 febrba- ri wordt in de gemeente Venray geen huisvuil opgehaald. Tijdens de eerst vol gende ophaalroutes van maandag 17 en dinsdag 18 februari zullen door de vuil nisophaaldienst alle aangeboden af valstoffen worden meegenomen. Op maandag 10 februari is de stort plaats in Horst-America gesloten, doch op dinsdag 11 februari kan men voor het wegbrengen van grote(re) hoeveelhe den afval op de regionale stortplaats te recht van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 januari 1986 in voorbereiding heeft verklaard de gedeel telijke herziening van het bestem mingsplan Buitengebied voor een per ceel, gelegen aan de Peelweg ten behoe ve van de voorgenomen uitbreiding van een garagebedrijf. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorenden tekening ligt in gaande heden voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis. Venray, 6 februari 1986. Het is inmiddels een traditie gewor den, dat tijdens kermis en carnaval ex tra standplaatsen voor taxi's in het cen trum van Venray worden ingericht. Dat is niet alleen gemakkelijk voor degenen, die zich met een glaasje op liever laten rijden, maar het is ook in het belang van de verkeersveiligheid. Op de Poststraat staan tijdens de car naval drie taxi's en op de Grote Markt twee. Op het Henseniusplein is stand plaats voor vier taxi's. Donderdag 13 februari begint om 17.30 uur in het raadhuis een openbare vergadering van de commissie voor Jeugd, Sport en Recreatie. Op de agenda voor dezevergadering staan de volgende onderwerpen ver meld: beschikbaar stellen van een krediet van 300.000.- t.b.v. de renovatie van het gemeenschapshuis te Castenray. de nota speelvoorzieningen; deze nota bevat een aantal beleidsuitgangspunten voor en organisatorische aspecten rond de zorg voor openbare speelgelegenhe- den in de gemeente. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Kusters, Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkenshouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 20 februari 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische, afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naaf 'aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 6 februari 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een var- kensmesterij, gelegen aan de Rouwkui lenweg (ongenummerd) te Ysselsteyn, negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in hel raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 20 februari 1986, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tol 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in slaat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 6 februari 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Heden, donderdag 6 februari om 17.30 uur komt de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Op deze vergadering zal door wethou der H. Willems nader worden ingegaan aan de verdeling van het door de provin cie aan de gemeente Venray toegewezen woningcontingent. Hierover kan men elders in dit blad meer lezen. Ook kan men elders in dit blad meer lezen over de nota „Migratie naar Ven ray". Dat is de weerslag van een onder zoek dat een studente sociale geografie aan de katholieke Universiteit van Nij megen heeft verricht. Tijdens de vergadering zal de com missie zich bezighouden met de stand van zaken met betrekking tot de bestem mingsplannen voor Venray en de kerk dorpen, waarna de wijziging van de uit gifteprijs voor het industrieterrein „De Hulst" wordt behandeld om hierover een advies aan het college van b. en w. te kunnen uitbrengen. De werkgroep anti-vandalisme zou het bijzonder plezierig vin den wanneer het ook tijdens de carnavalsdagen schoon en heel bleef in dit stuk Peel. Dan zou men b.v. graag zien, dat ook de bierglazen heel bleven en niet mee naar buiten worden genomen. Niet alleen kan het glas auto- en fietsbanden kapotma ken, maar oohonden kunnen zich lelijk verwonden aan glas scherven-. nstnesrr N En uiteraard rekent men er ook 'op, dat hen respect heeft voor andermans eigendommen en dat vernielingen achterwege blijven. Zonder vandalisme en balda digheid kan het een fijne carnaval worden! Ook zal er moeten geadviseerd over het plan van b. en w. om de raad voor te stellen een subsidieverordening verhuis- en herinrichtingskosten bij stadsver nieuwingsactiviteiten vast te stellen. Een dergelijke subsidie werd ingevolge een rijksregeling rechtstreeks door het Rijk verleend. Na intrekking van deze rege ling heeft de gemeente de beschikking gekregen over een door het Rijk be schikbaar gesteld budget, dat uitslui tend ten behoeve van verhuis- en herin richtingskosten mag worden aange wend. De regels voor de subsidieverle ning zullen in een subsidieverordening moeten worden vastgesteld. Tenslotte worden twee voorberei- dingsbesluiten aan de orde gesteld ten behoeve van een bouwplan van mevr. C. Janssen-Martens, Veulenseweg 2 te Leunen (woning c.a.) en een bouwplan voor een grondstoffenloods van 1600 m2 van Nijsen b.v., Veulenseweg 20 te Veulen. Burgemeester en wethouders van Venray maken op grond van artikel 2, lid 3, van de inspraakverordening be kend, dat met ingang van 12 februari 1986 gedurende tien dagen ter inzage ligt op kamer 202 van het raadhuis het ontwerp-raadsbesluit tot verdeling van het aan de gemeente Venray voor 1986 in het kader van de stads- en dorpsver nieuwing toegekende bedrag van 378.208,- inhoudende: a. 278.000,- voor aanleg en inrich ting parkeerterrein Gouden Leeuw-ter rein; b. 70.000,- ten behoeve van de ver betering van door de eigenaren bewoon de woningen; c. 10.000 voor monumentenzorg; d. 20.208 méérkosten grondwerving centrumplan; e. géén bedrag toe te kennen aan overige in de wet genoemde sectoren. Gedurende genoemde termijn kan ee nieder zijn mening omtrent de ter inzage liggende stuken bij burgemeester en we thouders kenbaar maken. Venray, 7 februari 1986 Mr. H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris In het kader van de herbezetting kan op de afdeling BEDRIJFSAD MINISTRATIE GEMEENTEWERKEN geplaatst worden een (in deeltijd t.w. 20 uren per week) Funktie-inhoud het assisteren bij het opstellen van de jaarbegroting en -rekening gemeentewerken; de verzorging van de facturering, de invorderingen en de debi teurenadministratie; het bijhouden van de grootboekadministratie (administratieve handelingen); de afhandeling van vergunningen voor tijdelijk gebruik van ge meente-eigendommen door derden; het verstrekken van opgaven aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. Funktie-eisen bezit van het diploma MBA; boekhoudkundige ervaring. Salariëring Funktieschaal VI met een maximum van f 1.721,58 bruto per maand. Aanstelling zal plaatsvinden in de aanloopschaal V (maximum f 1.557,90 bruto per maand). Sollicitaties Deze worden ingewacht binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie. Te richten aan het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 500, 5800 AM VENRAY, onder vermelding van het va caturenummer PZ-243. Verkiezingen van de leden van de gemeenteraad De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Venray, brengt ter open bare kennis dat de op heden ingeleverde en door het hoofdstem bureau onderzochte kandidatenlijsten voor deze" verkiezing, waarvoor de stemming zal plaatshebben op 19 maart 1986, inge volge het bepaalde in artikel H3 der kieswet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn gelegd. Venray, 4 februari 1986 De voorzitter voornoemd mr. H.J.M. Defesche

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7