Kerkelijke Diensten GROETEN UIT VENRAY PEEL EN MAAS GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. Wim v. d. Munckhof en overl. fam. Catharina. Rutten-P-eters Harrie Peeters (fam. Tacken) overl. ouders Arts-Dommeck Antonetta Seuren- Linssen. Zondag: Vijfde zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overleden parochia nen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Francisca Hen- drika v. d. Munckhof Maria Kersten- Ticheloven Piet Kerff Frans v. d. Heuvel; 11.00 nederlandse hoogmis m.m.v. Carnavalsvereniging ,,De Piël- haas" int. levende en overleden leden van de Carnavalsvereniging. Maandag: H. Scholastica, maagd. 9.00 oude stichtingen Wim Vermeu len, echtgenote en zoon. Geen avond mis. Dinsdag: 9.00 Antoinette Maessen en fam. t.e.v. H. Gerardus en O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Geen a >ndmis. Woensdag: ASwoensdag. 9.00 overl. ou Iers v. Pelt-Stumpe Johannes Hen- drikus Peter Jansren en echtgenoten ouders Hendricx-Poels en fam. bij zondere intentie; 19.00 fam. v. d. Vegt- v. d. Boogaard echtpaar Hermans-v. Maren. Donderdag: 9.00 Mathieu Arts Frans v. d. Heuvel (v. d. bridge soos). Vrijdag: H.H. Cyrillus, monnik en Mathodius. bisschop, ptronen van Europa. 9.00 Theodrus Poewels Jan Swinkels en Jacoba Michels; 19.00 Christina Vermeulen-Albers Theodo ra Flinsenberg-v. d. Boogaard. Zaterdag: 9.00 Piet en Mina Kersten- v. Bracht; 19.00 overl. fam. Goumans- Donkers Antonetta Seuren-Linssen Teng Geurtjens (v. d. buurt) Grad Goumans Sraar Poels. Mededelingen: De Eucharistieviering op cama- valszondag wordt mede verzorgd door de carnavalsvereniging „De Piëlhaas". Maandag en dinsdag is er geen avondmis. Woensdag, Aswoensdag, wordt tijdens de vieringen het askruisje uitge deeld. AkolietenZ: Zaterdag: 19.00 Tom Kengen, lezer: A. Verbeek. Zondag: 8.00 Rob en Bart Derkx, lezer: J. Wekking; 9.30 Pascal en Maikel Brons; 11.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers. Misdienaars: Woensdag en vrijdag: 19.00 Bart Derkx. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering met volkszang. Voorgangers; F. Snders eS Cj. v.'Loenen.Misdïenaars: TL'Dirks en F. Bierens. Lectrice: E. Wittenbols. Kollekte: Memisa. Zondag: 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang. Voorgangers: F. Sanders en G. v. Loenen. Lektor: Jo Welters. Maandag en woensdag: 18.30 Eucha ristieviering. Dinsdag en donderdag: 18.30 Woord en Communiedienst. Dinsdag: Liturgiegroep vervalt. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15; 11.45; Geen avondmis vanwege carna val. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag. Na de H. Missen wordt het askruisje uitgereikt. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen en alle bewoners van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Naar MEMISA konden wij 1.350,- overmaken. Alle gevers hartelijk be dankt. Misintenties: Zaterdag: 18.30 jgt. Herman Folbers overl. ouders v. d. Vorle-Willems en kinderen. Zondag: 9.00 overl. ouders Akkers mans-Timmermans voor de parochie; 10.15 voor overledenen (offerbus); 11.45 overl. familie Jacobs-Peters. Geen avondmis. Maandag: 8.00 overl. familie Esser- Timmer-v. Geffen; 19.00 zuster Elmyra Hoeymakers. Dinsdag: 8.00 overl. echtpaar Her mans-v. Maren; 19.00 Francien Coop- mans-Custers en overl. familie Wim v. d. Munckhof en overl. familie. Woensdag: 8.00 overl. familie Ger- rits-Hermans; 19.00 Piet en Theo Lin- ders. Donderdag: 8.00 zuster Helena Ded- ding; 19.00 overl. familie Janssen- Krijns/Jan Philipse. Vrijdag: 8.00 overl. fqmilie Arts- Janssen; 19.00 gezinsmis; overl. ouders Lucassen-Maassen en Pater Florentius. Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Tonny Vermeulen. Zondag: 9.00 Per Lenssen; 10.15 André Basten; 11.45 Martin Leenders. Woensdag en vrijdag: 19,00 René Jansbeken. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 8 febr.: 19.00 H. Mis voor overl. hr. Stef Hendriks; tot bijzondere intentie. Zondag 9 febr.: Vijfde zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van onze pa rochie. Deze hoogmis wordt gezongen door ons Kerk. Gem. Zangkoor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Margo Franssen. Maandag 10 febr.: Gedachtenis v. d. H. Scholastico, maagd. 8.30 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Dinsdag 11 febr.: Gedachtenis van O.L. Vrouw van Lourdes. 19.00 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Lour des. Woensdag 12 febr.: Aswoensdag - Vasten- en onthoudingsdag. 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis tot intentie van de fam. Lemmen. Donderdag 13 febr.: 8.30 H. Mis tot intentie van onze bisschop en zijn hulp bisschop. Vrijdag 14 febr.: Feest v. d. H.H. Cyrillus en Methodius, ptronen van Eu ropa. 19.00 H. Mis voor priesterroepin gen. Mededelingen: 1. Gedoopt: 2 febr. Wouter Aben, Cellostraat 47; Gemmie de Lauw, Beet- hovenstraat 60. Ouders van harte pro ficiat en Gods zegen over uw kind! 2. Biechtgelegenheid: zaterdag 8 febr. van 18.00 tot 18.30 uur. 3. VieringenMaandag 10 febr. is de H. Mis om 8.30 uur; dinsdag 11 febr. om 19.00 uur. 4. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray reknr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Hartelijk dank voor uw bijdrage, klein en groot! 5. Om over na te denkenAls er veel over godsdienst wordt gepraat, er veel belagstelling voor is, dan zal een voorzichtig mens zich zorgen maken of er misschien in feite geen namaak wordt geëerd: uit vrees dat veeleer een droom van de mens populair is geworden, dan wel de waarheden van Gods woord PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 8 febr.: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten (K); 19.00 Voor- avondmis voor de vijfde zondag door het jaar. H. Mis met samenzang. Voor Riek van Soest-van Hooy (coll.) Piet Zimmermann Maria Marcellis van Tilburg. Zondag 9 febr.: De vijfde zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie voor Wim Nieuwkamp; 10.00 Hoog mis. Tot bijzondere intentie voor overl. ouders Daniëls£Jacobs; 11.30 voor Emilie Mathon Leo Sophie; 18.30 voor Martien Bonants (coll.) Martinus Pontman. Maandag 10 febr.: Gedachtenis van de H. Scholastica. 8.00 tot zekere in tentie; 19.00 voor Martien Bonants .(fam. varrö-). Dinsdag 11 febr.: Gedachtenis van O.L. Vrouw van Lourdes. 8.00 voor de zielen in het vagevuur; 15.00 gelegen heid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 Toon Stevens ter ere van O.L. Vrouw. Aswoensdag 12 febr.: Vasten- en onthoudingsdag. 8.00 voor overl. Wim Nieuwkamp voor de levende en overl. familie de Haart-Creemers; 19.00 voor Tony v. d. Burgt-Flinsenberg (coll.) Piet Vermeltfoort en overl, familie. Donderdag 13 febr.: voor de zieken van de parochie; 19.00 voor Noud en Tiny Cremers-Philipsen. Vrijdag 14 febr.: Feest van de H.H. Cyrillus en Methodius. 8.00 tot eerher stel aan het H. Hart van Jezus; 19.00 voor de vervolgde kerk voor priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven. Zaterdag 15 febr.: 8.00 ter ere van het onbevlekt hart van Maria. Mededelingen: 1. Aswoensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Tijdëns de H. Missen van 8.00 en 19.00 uur zal het askruisje worden uitgereikt, als teken van boet vaardigheid. Vastentijd is een tijd van inkeer in jezelf. Het is ook een tijd om je geloofsleven een nieuwe impuls te geven. Daarbij is het zeer nuttig om eens te minderen b.v. met roken, met t.v. kijken of met andere dingen. Iedere mens is slim genoeg om dat bij zichzelf na te gaan. 2. In het weekend van 8 - 9 febr. zal de deurcollecte gehouden worden voor de Memisa, de medische missie-actie. 3. Aan iedereen een gezond en goed carnaval toegewenst. Akolieten en Misdienaars: Zondag 8.30 Gunther Stamper; 10.00 Oscar Geurts, Urbain van Weert; 11.30 Jos Verstegen; 18.30 Theo Krouwel. Woensdag tot en met zaterdag: 8.00 Juan Lopez; 19.00 Ronald Arts. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 9 februari a.s. zal in „Den Hoebert", Westsingel 1 te Venray Ds. H. J. C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Kerk en het Werelddiakonaat. Tijdens de dienst is er kinderoppas en wordt er kindernevendienst gehouden. Na de dienst is er gezamenlijk koffie drinken. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Cor Aben, Sjang Joosten, Jan Loonen, Leo Op 't Veld, overl. ouders Tacken-Janssen. Zondag: 8.30 overl. leden van de fa milie Hermsen-Ten Haaf; 10.00 levende en overl. leden van de Carnavalsvereni ging. (Eikenhofkapel en Jongerenkoor) Maandag: 9.00 voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen. Dinsdag: 9.00 gest.jaard. familie van Heijster. V> rusdag. 9.00 gesi. jaard. familie van Heijster; 19.00 tot zekere intentie. Donderdag: 9.00 ter ere van O.L. Vrouw. Vrijdag: 9.00 uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Gerrit Reintjes overl. ouders Achten-Verdijk, Hendrik Jeucken, Wiel van de Pasch, Nol Ver stegen, Jeu Arts, Sjang Joosten (Jonge renkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Monique Wilms, Anita van Limbeek, Annemiek Raedts, Leonie Hendrix. Zondag: 8.30 Benoït van Osch, Marcel Nellen, Robin van Mill, Korneel Jeuken; 10.00 Inge Kreutz, Esther Litjens, Ingrid Lenssen, Noortje van Goch. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Ter intentie van de Car navalsvereniging. Jan Peters (jrd.) Lei Ewals st. Jacobus Bots, Maria Dings en Anna van Arcén Truus Rongen na mens medewerkers Rongen's Bakke rijen Chris Houwen namens buurt Herman Hebing Sjang Steeghs (mnd.) overl. familie Classens-Wismans Johannes van de Berg Sef Claessens en zoon Simon. Zondag: 8.30 H. Mis Helena van Dijk-Linders namens Gejaardenvereni- ging; 10.00 Hoogmis, Mathieu van Rijs- wijck Maria Wolters-Janssen (kollek te) st. Jozef Versleijen en Maria Joos ten Grad Schoeber, Francisca Simons en overl. familie (jrd.). Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en onthoudingsdag. 19.00 gez. H. Mis en Aswijding. Na de H. Mis uitreiking der Askruisjes. Truus Rongen-Euwals na mens Bejaarden/ereniging. Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot bijzondere intentie. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot bijzondere intentie (L). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Johanna Bots-ten Haaf (koll.) Hamdrie Custers (koll.) Wiel Baltis- sen (koll.) st. Johannes Verstegen en Johanna Cleophas Helena van Dijk- Linders namens Gertrudisstraat Chris Houwen namens familie Houwen Gertruda Rongen-Euwals namens fami lie familie van de Berg-Schaminee. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 5e zondag door het jaar, v. overl. v. fam. Peeters-Heiligers. Zondag: 8.00 v. Franciscus Weijs (coll.); 10.00 b. Peter Johannes Maes (coll.). Dinsdag: 19.00 voor de parochie. Woensdag: Aswoensdag: Vasten- en onthoudingsdag. 19.00 v. overl. v. families Jacobus Heldens-Maria Schou ten, Leonard Heldens-Gertrude Dries- sen. Na H. Mis uitreiking van Askruis je. Donderdag: 19.00 v. overl. ouders en Hein en Martinus Emonts. Vrijdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand vanwege offe raars. Misdienaars: Roel, Guido: zaterdag, dinsdag, woensdag; Ivan, Wouter: zondag 8 uur, donderdag, vrijdag; Martijn, Joris: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN Vijfde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor de levende en overl. leden van de Carna valsvereniging. Deze mis wordt mede verzorgd door de Carnavalsvereniging, maandd. v. Johanna Peters-Raymakers gest. jrd. v. Henri Weijs, echtgenote en overl. kinderen. Zondag: 8.30 lsm. v. het welzijn van de parochie; 10.00 Hgm. v. Johannes en Leida Loenen-Poels; 11.15 lsm. v. Ger truda Spreeuwenberg lsm. v. Michel Loonen, Elly Loonen en Elly van Berlo. Maandag: Geen H. Mis. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: Aswoensdag: Vasten- en onthoudingsdag. 8.00 lsm. v. Maria Loonen-Scheffèrs; 19.00 gezongen H. Mis door het herenkoor (Gregoriaans), v. Frans v. Bavel en overl. familie v. Jozef en Gerrit Claessens v. Gerard Litjens weekd. v. Johanna Swinkels (6). Na de zegening van de as wordt in alle twee de H. Missen het askruisje ge- gegevn. Donderdag: 19.00 weekd. v. zuster Chrysanthe (Nellie Pijpers) (1) maandd. v. Hendrika Arts gest. jrd. v. Willem en Theodoor van Opbergen. Vrijdag: H.H. Cyrillus, monnik en Methodius, bisschop, patriarch van Europa. 19.00 lsm. t.e.v. de H. Gerardus (G) lsm. v. Lady Buter. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Wilhelmus Claessens en overl. familie lsm. v. Willem Jenniskens en overl. familie lsm. v. Sjeng Philipsen weekd. v. Anna Verheijen (1) maandd. v. Ma thijs Geurts en echtgenote en overl. kin deren gest. jrd. v. Martinus Peeters en beide echtgenoten. Akolieten: za 19.00 leden van de Car navalsvereniging; zo 8.30 John v. d. Aker en Peter Geurts Hgm 10.00 Geert Thijssen, Mare en Johan Hermans; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars: t/m vr. 19.00 Mare Theunissen en Rob Thijssen. Lectoren: zo 8.30 Mej. G. Reintjes; 11.15 J. Reintjes. Mededeling: Opbrengst MEMISA- kollekte 686,90. Namens Memisa hartelijk dank! PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 CARNAVAL (opge luisterd door „De Sméleblaozers"). H. Mis t.i.v. alle levende en overleden leden van de carnavalsvereniging „De Piëlreuzen". Zondag: 8.30 H. Mis voor onze zieken; 10.00 H. Mis voor Jozef Mar lens; 11.30 1H. Mis uil dankbaarheid; 2. H- Mis b.g.v. een verjaardag. Maandag: 9.00 weekd. voor Piet Spreeuwenberg. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor een bijz. intentie. Woensdag: Aswoendag. 19.00 1. gest. H. Mis voor Fransje Vriens; 2. maandd. v. Mevr. Philipsen-Creemers. Na de avondmis worden de askruisjes gegeven. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Linders-Scheeres. Vrijdag: 19.00 H. Mis uit dankbaar heid v. fam. Bus-Meulendijks en voor Jozef Janssen. Zaterdag: 19.00 1. maandd. voor Rinus Dijkhuizen; 2. maandd. v. Lei Thijssen; 3. maandd. v. Grad VER- heijen; 4. gest. jgt. v. Willem Janssen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Jeugdprins en Jeugd- vorst. Zondag: 8.30 Tjeerd en Rob Jennis kens; 10.00 Tom v. Asten en Mattie van Ass; 11.30 Mike Kuunders en Peter Janssen. Weekdagen: Rob en Mark Reijnders. Vrij: Rob Gommans, Roel Smits en Mark Derckx. Mededelingen: 1De opbrengst van de MEMISA col lecte was 1625,—. Heel hartelijk dank! 2. Vanwege de Carnaval is er maandag- en dinsdagmorgen een H. Mis om 9.00 uur 's morgens i.pv. de gewoonlijke tijden. 3. Woensdag na de avondmis worden de askruisjes gegeven. Ik hoop dat we allemaal een mooi karnavalsfeest kun nen en mogen vieren en dat we dan ook zoveel mogelijk op aswoensdag naar de H. Mis komen om zo een goed begin te maken met de voorbereiding op Pasen. RECTORAAT HEIDE Vijfde zondag door het jaar, 9 febr. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden vader Jan Droesen, tevens voor Jan Achten v.w. de AOW-schut- ters kring Venray en omstreken en tevens voor Wim Swinkels. Zondag: 8 uur H. Mis voor Johannes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lomme. 10 uur Hoogmis, jaargetijde voor Betje Ewals-Fleuren. Akolieten: John v. Kempen en Joop Drabbels. Misdienaars van de week: Richard Janssen en Jos Maas. Maandag: H. Scholastica, maagd. 8 uur H. Mis voor Jacqueline van Schijn- del-Wolters. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Piet Spee en overleden familieleden. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag. 8.45 voor Betje Geurts -Gellings en overl. familieleden. Wij ding en uitdeling van de as. 19.30 Avondmis met wijding en uitdeling van de as. Beide H.H. Missen zijn in de kerk. Donderdag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid t.b.i. Vrijdag: H.H. Cyrillus, monnik en Methodius, bisschop, patronen van Europa. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. RECTORAAT VEULEN Zondag 9 febr.: 5e zondag door 't jaar. Zaterdagavond 'örtrTtrar Hém. uit dank fam. Emonts. Zondag: om 9.45 Hgm. zal. Wilh. Fleurkens-Aarts v.w. de buurt; 11.15 Hgm. zal. Hendr. Reintjes, Anna Lemmen en zoon Wim. Maandag: 8 uur lsm. tot bijz. intentie uit dank fam. Aarts. Dinsdag: 8 uur lsm. voor genezing van een zieke. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. Jenneskens-Poels. Donderdag: 8 uur lsm. tot bijz. inten tie fam. Jacobs-Janssen. Vrijdag: 8 uur lsm. tot bijz. intentie fam. Weys-Houben. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Marlie Weys. Akolieten 9 febr. R. v. Oers, M. v. Staveren, M. Spreeuwenberg. Misdienaars: Nijssen, Reintjes, Spreeuwenberg. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 8 febr.: H. Hieronimus Emiliani. 19.00 mevr. Verstegen-Arts (koll.). Zondag 9 febr.: 5e zondag door het jaar, vastenavond. 10.00 Jan Janssen en Harry Versteegen; 11.30 Hubertus Janssen, echtgenote en zoon Henricus. Maandag: H. Scholastica. 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. kindenen. Dinsdag: O.L. Vrouw van Uourdes. 8.30 O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen. Woensdag: Aswoensdag, begin van de vasten, vasten- en onthoudingsdag. 19.00 jgt. Antoon van Rijswijck en echtgenoten. Onder de H. Mis wijding der as en uitdeling na H. Mis. Donderdag: H. Gertrudis van Nijvel. 8.30 bijz. intentie (B). Vrijdag: H.H. Cyrillus en Metho dius, patronen van Europa. 8.30 Cor nelius Pluk en Petronella Ewals. Zaterdag 15 febr.: Z. Claudius de la Colombiere. 19.00 jgt. mevr. Poels-Ja- cobs. Misdienaars: zondag 9 febr. 10.00, woensdag en zaterdag: Condy Rongen en Heidi Hendrix; 11.30 Jacqueline Willems en Nicole Troisfontaine. Kollektanten: zaterdagavond 8 febr. G. Ewals; zondag 9 febr. 10.00 K. v. Vegchel; 11.30J. Verhaag. Kerk poetsen 13 febr.: Mevr. Engels- v. Meyel, Grootdorp; Mevr. Gielen- Verstappen, Haag 2. Het ontvangen van het askruisje op Aswoensdag is nog altijd een uiting van uw verlangen om de komende Vasten tijd dieper uw geloof te beleven. De Vastenaktie, waarvoor u dezer dagen meer zult horen, kan een middel zijn om aktief mee te doen, terwille van Christus de nood van anderen te ver lichten. Moge het zo zijn. Moge de Vastentijd ons ook weer tot de gewoonte brengen om wekelijks de H. Eucharistieviering bij te wonen. Wij kunnen er niets bij verliezen, alleen maar winnen. EEN ABONNEMENT WAARD! Zoals vorige week afgesproken, deze week een extra aflevering van „Groeten uit Venray" waarin het tweede en tevens laatste deel over de St. Catharina -kerk van Leunen. In 1933 werd het Rectoraat Leunen door Mgr. Lemmens van Roermond tot parochie verheven. In datzelfde jaar werd Rector Strijkers, die vanaf 1932 in Leunen reeds werkzaam was, geïnstal leerd als eerste Pastoor van Leunen. Door het groeiende aantal inwoners Van Leunen, dat jarenlang het grootste kerkdorp van Venray was (ook de gehuchten Laagriebroek, Steeg, Schey, Overbroek en het Veulen behoorden daarbij), werd in 1934 de kerk uitge breid met twee kinderkapellen en een nieuwe sacristie. Onder leiding van architect Wielders uit Sittard werden deze gebouwd. Nadat in 1935 het vroegere Rectorshuis eerst was afgebro ken, verscheen op dezelfde plaats de huidige pastorie aan de Albionstraat, eveneens gebouwd door architect Wiel ders uit Sittard. Lang woonde pastoor Strijkers niet in zijn nieuwe pastorie, want in december 1935 werd deze eerste Pastoor van Leunen overgeplaatst naar de H. Hart parochie in Venlo. Hij werd in januari 1936 opgevolgd door Pastoor Alphons Reulen, die geïn stalleerd werd door Deken W. Berden uit Venray. Deze Pastoor Reulen, die vaak ziek was.fkreeg opjzon- en-feestdagen hulp van de Paters Franciscanen. In 1937 echter werd kapelaan Mathieu van Lierop benoemd als eerste kapelaan van Leunen. Daar er nog geen kapelanie was, nam hij destijds zijn intrek bij de fam. Antoon Michels-van de Voort. Een jaar later, in september 1938, werd kapelaan van Lierop overgeplaatst naar Lottum en volgde kapelaan Theodorus Driessen (later Pastoor van Well) hem op. Deze ging in de pas gebouwde kapelanie (Kapelweg) wonen. Twee jaar later in september 1940 moest kapelaan Driessen Leunen alweer verlaten, en werd zijn opvolger kape laan Jan Hafmans, die binnen korte tijd het vertrouwen van de Leunse bevol king kreeg. In december 1940 gaf Mgr. Lemmens aan Pastoor Reulen ontslag wegens ziekte. Daarop volgde op 1 januari 1941 de benoeming van Pastoor G. Vorster- mans als derde Pastoor van Leunen. Intussen was ook de tweede wereld oorlog uitgebroken, die in Leunen, net als in andere plaatsen niet ongemerkt voorbij ging. In november 1942 was dat zelfs duidelijk merkbaar, toen de drie klokken (in 1926 aan de kerk van Leunen geschonken) door de Duitsers uit de toren werden gehaald en in de Duitse smeltkroes verdwenen. Het zal U ondertussen ook wel opge vallen zijn, datje kapelaans in Leunen niet lang hun ambt konden vervullen, want ook kapelaan Hafmans werd op 1 RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 t.i.v. alle inwoners van Vredepeel, namens Carnavalsver eniging. Zondag: 10.00 voor overl. Maria Botden-Geurts. Maandag: 8.00 t.i.v. M. Janssen. Dinsdag: 8.00 voor de overl. van de familie Poels-Geurts en dochter. Woensdag: 19.30 Aswoensdag, t.i.v. de parochie. Donderdag: 8.00 t.i.v. familie Corne- lisscn-Hendriks. Vrijdag: 8.00 t.i.v. de parochie. Zaterdag: 19.00 t.i.v. familie Huijs. Misdienaars van de week: Michel Botden en John Egelmeers. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Dora Verstegen-v. Kempen (K.V.O.) en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. v. d. Heijden; 10.00 plechtige Hoogmis, opgeluisterd door onze fan- fate en verzorgd door de leden van de Carnavalsvereniging. Intenties voor overl. ouders Philipsen, Harrie van Els en pastoor Smolders. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Rector Heijnen en v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor Gerardus Gooren. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw en t.z.i. september 1943 naar Venlo overge plaatst en wordt dan opgevolgd door kapelaan E. Verbugt, die in 1946 de eerste rector van Veulen werd. Toen eind 1944 het merendeel van de bevolking terugkeerde uit o.m. Soeren- donk en Maarheeze, waar zij geëvacu eerd waren, kon men de balans gaan opmaken wat er allemaal vernield was tijdens hun afwezigheid. Wat de Leunse kerk betreft was de schade beperkt gebleven. Door granaatvuur in oktober/no vember 1944 waren torenspits, muur werk, priesterkoor en orgel zwaar be schadigd. Met de herstellingswerkzaamheden aan de kerk werd in de zomer van 1946 een begin gemaakt met het herstellen van de toren(spits), waarna op 23 juni 1948 de drie nieuwe klokken arriveer den (een geschenk van drie Leunse families). Een jaar later werden alle overige herstellingen aan de kerk uitge voerd, waaronder de plaatsing van drie gebrandschilderde ramen in het oude priesterkoor, gemaakt door de Maas trichtse kunstenaar Daan Wildschut. Ook de gewelfschilderingen in het oude priesterkoor staan op zijn naam. Het oude kerkorgel, dat in 1914 door Gebr. Vermeulen uit Weert was ge bouwd, en dat tevens het oudste bewaard gebleven kerkorgel van onze gemeente is, werd definitief hersteld door de fa;. Verschuurfin tjit Heythui- aen. iMomented Iwordtihef1 -:~* meer gebruikt. De werkzaamheden van dit alles waren zo snel afgerond, dat de kerk op zondag 17 september 1949 met een plechtige H. Mis weer in gebruik kon worden genomen. Pastoor C Vorstermans werd op 1 januari I960 opgevolgd door Pastoor Jonkers. Onder diens leiding werd de weer te klein geworden Leunse kerk uit gebreid, naar een ontwerp van architec tenbureau Swinkels en Salemans uit Maastricht, en uitgevoerd door bouw bedrijf Gebr. Dinghs uit Castenray. Met de bouw van deze uitbreiding aan de zuidzijde van de bestaande kerk werd in augustus 1965 een begin ge maakt. Tijdens de werkzaamheden van deze moderne uitbreiding had men niet te klagen over belangstelling. Velen heb ben zich in het begin afgevraagd wat het eigenlijk ging worden. Op zondag 1 oktober 1966 kwam Mgr. Moors van Roermond zelf naar Leunen om deze nieuwe aangebouwde vleugel tijdens een plechtige Hoogmis te consacreren. Pastoor Jonkers werd in juli 1971 opgevolgd door Pastoor Haenen. Sinds juli 1985 is Pastoor Ewals nu in deze parochie werkzaam. Een ansichtkaart van vorige week toonde ons de Leunse kerk zonder toren, dat tevens de oudste ansichtkaart van Leunen was. Die van deze week is de oudste ansichtkaart mèt de toren, die door H. Custers uit Venray omstreeks 1910 werd uitgegeven. Voor de echte Lönse mensen wil ik U deze week ook een interieurfoto, die dateert van voor 1934 en die ons laat zien hoe de kerk er van binnen uitzag na de verbouwing in 1889. In twee afleveringen heb ik gepro beerd om U'iétS 'vertellen over de St. Leunen -en- het- w-- zeker niet uitgesloten, dat ik hier en daar iets vergeten ben. Aan het feit, dat in 1983 de parochie 50 jaar bestond werd geen aandacht be steed. Misschien is het de voor de parochieraad een leuk idee om hieraan op de een of andere manier toch nog aandacht te schenken. Sjaak Laurensse VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el domingo de Carnaval: a las once y cuarto en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con platica y müsica espafiola. Después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Ha cambiado el nümero de tléfono del hospital: cince veces 2, pués: 04780 - 22222; el nümero del poli NO ha cam biado; se queda pues: 04780 - 86600. El programa del Centro sigue como siempre. Hasta la vista! HEEL DE KERK HEEL DE WERELD Onder dit motto worden mededelin gen opgenomen voor leden van: „Ma- rienburggroep" afd. Venray-Horst; „Oecumenische Basisgroep Venray"; Limburgse werkgroep „Vrouw, Geloof en Leven"; „Vereniging van Pastoraal Werkenden in Noord-Limburg" De oecumenische basisgroep verzorgt op zondag 9 febr. een viering met als thema: „Opdat het U wel ga". Voor ganger Fr. Sanders o.f.m. Plaats: Tref punt Gezinscentrum Sint Anna Venray. Tijd: 11.30 uur. Woensdag 12 febr., 26 febr. en 12 maart bijbelstudie-avonden. Gelezen wordt uit het boek Exodus. Plaats: parochiezaaltje onder de sacristie van de Grote Kerk in Venray. Tijd: 20.00 u. Belangstellenden voor bovengenoem de viering en studie-avonden zijn eveneens van harte welkom. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Het wonder van het mense lijk brein". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uu v.m. Gratis toegang, geen collecte. GEWONDEN BIJ BOTSINGEN Een 35-jarige dame uit Sevenum, raakte zaterdagmorgen op de Horster- weg onder Castenray uit de juiste koers en kwam tegen een boom tot stiilstand. De bestuurster moest met vrij ernstige verwondingen, nadat haar in het Venrayse ziekenhuis eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis in Venlo worden overgebracht. De auto werd voor technisch onderzoek in beslag ge nomen. Een bestuurder van een personen auto uit Venray stopte zijn auto op de Langstraat voor de kruising met de Deurneseweg om enkele auto's voor rang te verlenen. Hij lette onvoldoende op toen deze auto's voorbij waren en reed de weg op. Een personenauto, be stuurd door een 30-jarige dame uit Well moest uitwijken, waardoor haar auto tegen een verkeerspaal tot stilstand kwam. De dame moest voor onderzoek naar het ziekenhuis worden vervoerd.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16