Loohorst onderging grootse uitbreiding VC Phoenix'75 FILMNIEUWS 4Er FLYING FLIES JUMPERS '76 „RODHE" Luchtbuks schietvereniging PEEL EIM MAAS TRIMCLUB Vereniging van Ouders van Geestelijk- Gehandicapten ZIEKENOMROEP Programma van de Omroep Stichting Vormingscentrum Jonge volwassenen Bemesten van gemeentegronden is geen vriendjespolitiek Teruggave loonbelasting uitkerings gerechtigden Gemeente Venray boerde in 1985 veel beter dan in 1984 f PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Het gaat goed met zowel het eerste heren- als het eerste damesteam. Beide behaalden ook afgelopen zaterdag de volle winst. De heren deden dat tegen Red Star 58. Zij wonnen deze uitwedstrijd met 7-3. Het leek aanvankelijk een moeilije wedstrijd te worden. Men kwam namelijk eerst met 2-0 achter te st^an. Daarna sloegen onze mannen echter letterlijk terug. Met 3 overwinningen van John, 2 overwinningen van Ronald, de eerste seizoenoverwinning van Mar cel en winst in het dubbel werd het karwei geklaard. Na 2 wedstrijden staan onze heren nu samen met Valkencourt 2 aan kop. Het lijkt er op dat dit hun grote tegenstander gaat worden. Daar om belooft de thuiswedstrijd tegen Val kencourt 2 op 15 februari erg spannend te worden. De dames hadden weinig tegenstand van de speelsters uit Grave. Mwt 10-0 wisten zij te winnen. Het is dus duide lijk, dat Kitty, Angelien en Erica onge slagen bleven. Er zat dan ook weinig spanning in de wedstrijd. Ook onze dames voeren nu de ranglijst aan. Hun belangrijkste tegenstander lijkt de Tiel- se TC te zijn. Deze dames komen op 22 februari naar Venray, maar eerst staat er op de 15e nog een uitwedstrijd naar Leiden op het programma. Het reserveteam bij de heren verloor met 6-4 van Never Despair. Alleen Bert wist met zijn 3 overwinningen te over tuigen. Het vierde punt kwam op naam van Arjan. Het tweede damesteam was kansloos tegen de Maasmeppers. Met 9-1 werd er verloren. De enige winstpartij kwam op naam van Gertie. Overige uitslagen: Heren: Looping 1-Red Stars 3 4-6 Red Stars 4-'t Belke 1 7-3 MAKE-UP GESCHIEDENIS VAN VOOR ONZE JAARTELLING TOT NU Al vele eeuwen lang gebruiken vrou wen - en in sommige periodes ook man nen - make-up om mooier, verleidelijker en aantrekkelijker uit te zien. De oorsprong van het „zich opma ken" ligt in de tijd van de heidenen, ver voor onze jaartelling. Om de goden zo gunstig mogelijk te stemmen gebruikten de mannen en vrouwen vooral witte, ro de en zwarte schmink. Deze masker achtige make-ups vindt men vandaag de dag nog terug in de Japanse en Chinese culturen. Cleopatra, rijk, machtig en beeld schoon, kende al een zeer verfijnde schminkcultuur. De christelijke geeste lijkheid was lange tijd fel gekant tegen het gebruik van make-up. Zij realiseer den zich volledig het erotische effect van de ogen, mond en wangen. In de Renaissance werd het in de toonaangevende, voorname kringen ge bruikelijk om op de wit gepoederde huid felle blosjes rouge aan te brengen. Een transparant witte huid was het ab solute schoonheidsideaal. In de barok- en rococo-tijd beleefde het gebruik van rouge een geweldige glorietijd. Rode pasta's en poeders wer den met draaiende bewegingen in grote hoeveelheden op de wangen aange bracht. Casanova, de beroemde rokkenjager uit de 18e eeuw vond rouge werkelijk onweerstaanbaar, mits ze met mate wa ren toegepast. Mannen hebben zich al tijd laten aantrekken door rode blosjes op de wangen en gekleurde lippen. Hoe wel, als het om hun eigen vrouw ging, Koningslust 2-Red Stars 5 4-6 Red Stars 6-Noad 3 3-7 Meyel I-Red Stars 7 3-7 Red Stars 8-Blue Star 3 2-8 't Belke 4-Red Stars 9 8-2 Armada 4-Red Stars 10 9-1 Red Stars 11-Veta 1 0-10 Dames: Red Stars 3-Maasbree 3 uitgesteld Jongens: gffjSla,s2-Elslo2 0-10 Asterix 1-Red Stars 3 4-6 Red Stars 4-Falco 1-9 Noad 2-Red Stars 5 5-5 Red Stars 6-Seta 1 4-6 't Belke 2-Red Stars 7 6-4 Red Stars 8-TTC 5 2-8 Red Stars 9-Batave 1 10-0 Meisjes: Elslo 2-red Stars 2 5-5 Koningslust 5-Red Stars 2 1-9 Red Stars 3-Arinada 2 7-3 Helden 2-Red Stars 4 1-9 Blue Star 3-Red Stars 5 4-6 Red Stars 6-Armada 4 2-8 Karnavalsavond Komende vrijdagavond is het karna val in onze ontmoetingsruimte. Voor de jeugd begint hel al om 19.00 uur. De ouderen kunnen dan natuurlijk komen wanneer zij willen. Zowel jong als oud zijn dan van harte welkom. Tot vrijdag dus! Zaterdag en zondag zijn we naar Gra- them geweest. Het was er bitter koud, maar 't was wel een mooie en snelle baan. Zaterdag kwamen er 9 rijders aan de start: Exp.: 7 jaar Mark de Bruijn fietste alles een en won een mooie beker. Exp. 9 jaar: Frank van Melis manches 1-2-1. Toen kwam de finale, maar daar viel Frank en werd 8e. Patrick Claessens kwam tot de finale en werd daar 2e. Exp. 10 jaar: Freddie de Vries Zi finale en werd 5e; Rick van Melis alleen de manches. Exp. 11 jaar: Ronny Hofmans ook alleen de manches. Exp. 13 jaar: Peter Heesmans kwam tot de Za finales en werd 7e. Cruiser Peter Stiphout werd 2e in de finale en Herman Hofmans alleen de waren ze veel meer terughoudend. Zo verbood Lord Coventry zijn 19-jarige vrouw Maria vanaf de bruiloft nog poe der en kleuren te gebruiken. Nog tijdens de huwelijksreis kregen ze hierove een fikse ruzei, omdat de Lord zijn vrouw ervan verdacht nog heimelijk schmink te hebben gebruikt.... Eigenaardig is, dal het gebruik van make-up door de jaren heen altijd een teken van emancipatie van de vrouw is geweest. Slechts vrouwen die zich vrij en zelfbewust voelden schminkten zich, al was hel dan ook meestal wel om meer indruk op de heren te maken. Alleen welgestelde dames konden zich make-up veroorloven. Cosmetica was een luxe en zeer kostbaar. Om een voor beeld te geven: de eerste „moderne" lipstick, die in 1883 geïntroduceerd werd op de wereldtentoonstelling in Pa rijs en niet eens een huls had, koste meer dan 100,-. Tegenwoordig kan elke vrouw zich cosmetica permitteren en kan ze kiezen uit vele soorten en kleuren. Circa driekwart van alle vrouwen ge bruikt elke dag of heel regelmatig make up. Met name de ogen, de mond, de wangen en de nagels krijgen veel aan dacht. Opmerkelijk is dat de laatste 10 jaar de make-up zoveel kleurrijker ge worden is. Zeker de oogmake-up. Was het voordien gebruikelijk de oogscha duwkleuren af te stemmen op de kleur van de iris, wat natuurlijk nogal wat be perkingen met zich meebrengt, nu wor den tinten gekozen die bij de kleding aansluiten. Deze veranderde „mode" heeft spontaan en creatief kleurgebruik mogelijk gemaakt plus een hoogst indi viduele benadering van het make-up ge bruik. manches. Ook werd er in de open klasse gereden door Patrick, Frank, Rick en Freddie. Frank en Patrick kwamen in de finale en werden 8e en 5e. Zondag was dan de beurt voor onze P.P. en nog 2 exp. Carlo Heesmans moest voor de eerste keer tussen de exp. fietsen; hij heeft alle manches gefietst. Nico Jacobs kwam in de Za finale en werd 7e. P.P. Corry van Els kwam in de Zi finale en werd 7e. Mandy Fietste alleen de manches. Sabine en Hanneke kwamen tot de Zi finale. Sabine ging goed van start maar viel in de bocht en werd 7e; Hanneke 5e. Monique Hofmans had tot de finale alles een gefietst en in de finale had ze pech en viel en werd daardoor achtste. Toen kwamen onze kleinste P.P. nog. Mirella van Melis werd 4e en Carolina de Bruijn 8e. Wie van jullie heeft de puzzel al klaar? Programma 8 februari 1986: Uit: 17.00 Deurne-Mini's 2 Fluiten: Arno Gerrits 18.00 Deurne-Heren 2 Fluiten: Luc Bertrands Programma 15 februari 1986: Thuis: 18.30 Jong. Aspiranten-PSV Tafel: Bart Janssen/Meivin Hageman Fluiten: Toine van Gils 18.30 Meisjes Kadetten-Akros Tafel: Elly Wester/Désirée v. d. Boom. Fluiten: Arno Gerrits 18.30 Meisjes Mini-Quo Vadis Tafel: Marco Noordam/Stefan Ber trands. Fluiten: Ilonka Lourenz 19.30 Heren 3-Quo Vadis Tafel: Enrico Feenstra/N. Lammerts Fluiten: Joost Pleit 19.30 Jongens Kad.-Quo Vadis Tafel: Hanneke op den Bisch/ Noëlle Arts. Fluiten: John Oosterbeek 19.30 Dames 1-EBCG Tafel: Judith v. d. Geer/Dasha Giantsios. Fluiten: RinyCruys 20.30 Heren 1-Black Eagles 4 Tafel: Mirjam Cup/Gilberte Ber trands. 20.30 Heren 2-Glliers 1 Tafel: Pascale Kleintjens/Marleen Grootjans. Fluiten: Martien Flinsen- berg. 20.30 Jongens Jun.-Deurne 2 Tafel: Emiel Kanters/Edward Cree- mers. Fluiten: Kees Spitters Uil: 15.30 PSV-Jongens mini 2 Fluiten: Bart Peeters 17.00 Deurne-Jongens mini 1 Fluiten: Nordin Gonegai TENNISCLUB VENRAY Hoe overwintert een tennisclub? Heel eenboudig! Met een bus vol leden ga je heerlijk naar het Suerland om te skiën en te langlaufen. Je geniet van veel sneeuw, je neemt wat nattigheid op de koop toe, je gaat 's avonds gezellig naar een disco, je legt een kaartje en je breekt natuurlijk iets. Och, ook dat is T.C. Rodhe! Voor de competitiespelers organiseer je een leuk duel met je buurman: T.C. Venray. Je speelt een hele zondag om weer iets te leren voor de komende competitie. Helaas kunnen de eerste teams van beide verenigingen niet mee doen: de Limburgse indoorkampioen schappen vragen ook hun aandacht. Maar dat doet aan de sfeer niets af: het is net alsof er één vereniging speelt. Sportief, gezellig en.... veel van elkaar lerend. Dat dan de balans doorslaat in de richting van T.C. Rodhe is onbelang rijk. Je leert veel en.... je hebt tennis- plezier. Ook dat is T.C. Rodhe. Elke tennisclub kent zijn vele recran- ten. Voor hen wordt voor de vijfde keer het „Halverwege-toernooi" georgani seerd door de initiatiefnemer, dhr. H. Stapels, ditmaal in samenwerking met dhr. C. Janssen. Maar liefst 156 leden hebben ingeschreven. Twee dagen lang in de hal „De Schaapskooi" overvol. Helaas meent de initiatiefnemer dat hij na vijf jaar moet stoppen. Terecht dankt de voorzitter hem voor zijn grote verdiensten voor onze club. De winnaars bij de junioren: Luc Zuidhof, Frank Arts, Petran Lerou, Luc Rinders, Martijn van de Boom, Jolanda Schreurs, Annette Wijnberg, Ton de Vries, Lilian Sijkens, Don Mul ders, Maaike Selder, Karlijn Bouwens, Chung Ming Tseng, Ralf Kusters,- Maarten Deliën. Zij mogen allemaal heerlijk gaan bowlen in Oostrum. Bij de senioren zijn de winnars: Gerard Bastiaans, Harrie Bruijslen, Francois Lötter, Aniie Selder, Wim Verschuyten, Jan Saris, Camiel Mar tens; Nico Reus, Ying Fu li, Gertie Poels, Hans Hendriks, Frans Poels, Henk Volleberg, Jules Selder, Herman Kroezen, Huub de Bruin. Zij worden verrast door gebak van Jan Vasse. Ook dat is T.C. Rodhe! Interesse in de club? Bel gerust 80144 en u krijgt onze secretaresse. U bent van harte welkom bij onze gezellige club. DE TREFFERS Uitslagen Helden-De Treffers 1005-988 Hoogste schutter F. Kappel 255 ringen. uw weekblad Rooyse VK 7-Phoenix 1-3 Met de moeheid van de dropping nog in de benen en hoofd begonnen we na een half uur vertraging met „invalsscheids- rechter" Chris aan het zware karwei. We moesten goed uit de verf komen, daar een NOS filmploeg speciaal voor Phoenix naar Venray kwam om alles op film vast te leggen. De le set kwamen we meteen op een 8-2 achterstand, maar via een goede service en stevig aanval lend spel kwamen we bij en pakte deze set. De 2e set startte we meteen in volle vaart. Goede set ups bracht ook deze set aanvallend spel te voorschijn. Ook deze keer was de overwinning voor ons. NU moesten we doordrukken. Maar o jé het getij keerde en deze set kregen we geen poot aan de grond. Het ramelde van alle kanten en aan de overzijde liep het gesmeerd. Nu dan alle hoop vestigen op de 4e set. Zeer lang zag het er naar uit dat we met een gelijkspel tevreden moesten zijn. Lange tijd keken we tegen een 11-1 achterstand aan. Maar na een time out kwam het fanatisme terug in de ploeg. Een goede service die precies de zwakke plek bij Rooy vond bracht ons bij tol 11-11. Vele zweetdruppels later was het 13-13. Rooij door nagr 14-13. En eindelijk na twee aanvallen van onze kant was de strijd beslist. Proficiat met deze belangrijke overwinning waardoor we weer boven onze dorpsgenoten staan in de competitie!!! Chris bedankt voor de zéér goede leiding. Programma 22 februari Phoenix-Asterix 16.30 Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een trainingsloop van 10 km, variaf de Cooperbaan Beekweg op het Ballonzuil- circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Lorbaan circuit een gevarieerd trimprogramma. Verza melen en aanvang om 9.00 uur bij par keerplaats wandelroutes Lorbaan. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Carnaval. Evenals vorig jaar zijn wij weer in de gelegenheid om ons tweede carnavalsbal te organiseren en wel op zaterdag 8 fe bruari in zaal de Vlegel aan de Loe- venstraat in Horst, iets verder als zaal De Vlies. Dit doen wij in samenwerking met de Oudervereniging in Horst. Deze avond is niet alleen voor leden van onze vereniging maar staat ook open voor niet-leden. En het belooft evenals 14 da gen terug een avond te worden om weer een jaar over na te praten, dus wie weel want wij zijn allemaal verkleed, groot en klein, wij vinden het allemaal fijn. We beginnen om 19.00 uur en eindi gen rond 22.00 uur. Nadere inlichtingen.' J. Jeuken, St. Antoniusstraat 10, tel. 04780-83771. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplatenpro- gramma zoals dat gisteren was uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platen programma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, Tv.eede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Onder ons". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten". BACK TO THE FUTURE EN DE SCHADUW VAN DE OVERWINNING Deze twee films zijn de komende weken in Venray te zien. Het zijn ieder hun eigen genre films die ver boven het gemiddelde uitsteken en die een grote stroom publiek naar de bioscopen weet te trekken. Dit is echter pas het begin, want er komen de komende maanden een hele boel films naar Venray waarvan men de allerhoogste verwachtingen koestert ge zien de resultaten die die films in Amerika boeken. Daarnaast komen er nog twee Nederlandse films uit, die grote belangstelling zullen krijgen. Dat zijn DE AANSLAG van Mullish en het vervolg op de film „schatjes" MAMA IS BOOS, ook nu weer met Peter Faber. Deze film gaat vermoedelijk rond Pasen ook in Venray in Nederlandse première. Een andere film die dan in roulatie gaat is ROCKY 4 met Sylvester Stallone. Deze film is overal ter wereld bezig de ongelooflijke resultaten van Rombo nog te overtreffen. Daarnaast zit STEVEN SPIELBERG niet stil, want behalve zijn Back to the future, staan er weer twee nieuwe premières op de rol, n.l. COLOR PURPLE en PYRAMID OF FEAR. Bovendien komt er een vervolg op „Romancing the Stone" de titel vn die topfilm is JEWEL OF THE NILE. Hoge ogen gooien aktiefilms als COMMANDO met Arnold Schwarzen egger, terwijl LIVE AND DIE IN L.A. voor de nodige sensatie zorgt. De nieuwste film van Gandhi" regisseur Richard Attenbourg is A CHORUS LINE, een musical van groot formaat. In Amerika waar de films inmiddels hun première hebben gehad zijn het stuk voor stuk suksessen die de mensen met het grootste gemak naar de biosco pen weet te trekken. Het zijn ook films die men inderdaad op het grote doek moet zien om ze tot hun recht te laten komen. GEWOND Een 19-jarige bromfietser uit Broekhuizenvorst verleende vanaf de splitsing Henri Dunantstraat-Oirlose- weg geen voorrang aan een uit de rich ting Overloon naderende personenauto. Die bestuurder kon een botsing niet voorkomen met het gevolg dat de jonge man zwaar gewond naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Een 29-jarige bestuurder van een personenauto uit Gemert kon op de Beekweg zijn auto niet in de juiste koers houden, met als gevolg dat de auto total loss in een greppel tot stilstand kwam. De bestuurder liep geen noemenswaar dige verwondingen op. KURSUS „GEMEENTE EN VERKIEZINGEN" VOOR N IET-N EDERLANDERS In de zomer van 1985 heeft het par lement een wijziging van de kieswet aangenomen. Voortaan hebben niet- Nederlanders van 18 jaar of ouder, die minstens één aaneengesloten periode van 5 jaar in Nederland wonen en hier op 4 februari 1986 legaal verblijven een belangrijk democratisch recht: het recht om gemeenteraadsleden te kiezen en het recht om in de raad gekozen te worden als ze 21 jaar of ouder zijn. Alle regels, verordeningen en voor schriften, die in uw gemeente gelden, gelden ook voor u. Daarom is het goed dat u nu mee kunt stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen. Door te stemmen kunt u er voor zorgen dat er voortaan ook naar uw mening/voor stellen geluisterd wordt. Om nu niet-Nederlanders te informe ren over het Nederlandse regeringsbe- stel, organiseert het Vormingscentrum Jonge Volwassenen in samenwerking met het Plaatselijk Edukatief Centrum voor volwassenen, een KURSUS over DE GEMEENTE, DE GEMEENTE POLITIEK EN DE VERKIEZINGEN. EEN KURSUS OVER KIESRECHT EN DE GEMEENTE In deze kursus worden allerlei vragen behandeld: Wat doet de gemeente? Wat is de gemeente? Gaan stemmen? Waar voor? En op wie? Deze, en nog veel meer vragen worden in de vorm van thema's aan de orde gesteld. Zo is de behandeling van o.a. de gemeente als organisatie, de taken van de gemeente en het kiesrecht in het programma ingepland. De kursus duurt, afhankelijk van de wensen van de deelnemers, minimaal 4 en maximaal 7 bijeenkomsten. DEELNEMEN? Dat kan. De kursus is bedoeld voor niet-Nederlanders, die op 19 maart a.s. kunne gaan stemmen. Voor vrouwen is er de mogelijkheid om in vrouwengroe pen deel te nemen. Ook voor jongeren is het mogelijk in een eigen groep deze kursus te volgen. Indien U moeite heeft met de neder- landse taal, dan is dat geen probleem, er zal rekening mee worden gehouden. De kursus brengt géén kosten met zich mee. Niet-Nederlanders uit Noordelijk Noord Limburg hebben de keuze om zich op te geven op dinsdag- of woensdagavond. De vrouwengroep komt op donderdagochtend bij elkaar. Alle bijeenkomsten vinden in Venray plaats. Voor meer informatie kunt U terecht bij: Plaatselijk Edukatief Centrum (P.E.C.), Marktstraat 8 te Venray, tele foon 04780-86122. De net over de Venrayse gemeente grenzen gelegen bungalowpark Loo horst werd weer uitgebreid met de inge bruikname van 100 bungalows, welke door het Horster aannemersbedrijf Haegens in een recordtijd van 7 maan den werden gerealiseerd. Dit alles in zo'n korte tijd werd geraliseerd, was o.m. mogelijk door de eendrachtige samenwerking met onderaannemers, waaronder ook Venrayse. De ingebruikstelling werd verricht door drs. A. Dreesman, die met een tennisbal de bouwtekeningen verwijder de waardoor een luchtopname te zien kwam van het gehel bungalowcomplex. Dat bestaat uit 500 bungalows, welke vanaf 1979 in dat stukje Peel zijn ge bouwd. Niet alleen waren nu 100 bungalows gereed gekomen, maar ook een over dekte sporthal, vergader- en congres accommodatie. Om de ongeveer 100 gasten naar de gereedgekomen bungalows te vervoeren werd gebruik gemaakt van touringcars. Daarmede werd overduidelijk aange toond welke oppervlak dat bungalow park beslaat. Het is een succes geworden dit bun galowpark, dat een bezettingspercen tage kent van 95%, oftewel Zi miljoen gasten, die vo or kortere of langere tijd zorgen voor 3,3 miljoen overnachtin gen. Een behoorjijke inkomenspost voor de gemeente Horst. Het zijn luxe bungalows en daaraan schijnt nog altijd een grote behoefte te bestaan. Dat ze hoog staan aangeschre ven bewijst wel dat de ANWB aan dit park de 5 sterren heeft verleend, de hoogste onderscheiding welke deze bond kent. Sinds enige tijd gaan er in de agrari sche wereld in Venray, en ook daarbui ten, de geruchten de ronde als zou de gemeente bepaalde bedrijven bevoorde len, wanneer het gaat om de bemesting van de gemeentegronden voor agrari sche doeleinden. In de commissievergadering van openbare werken, verkeer en agrarische zaken ontkende wethouder Claessens dit ten zeerste en hielp meteen de ge ruchten de wereld uit. Wat was nu het geval. In november besloot de gemeente haar gronden te la ten bemesten. Dit zou in twee fases ge beuren, voor en na de winter. Tot dan werd de bemesting uitgevoerd door twee loonbedrijven uit de gemeente. De ge meente vond echter dat de prijs voor drijfmest, minimaal 2,75 per m', veel te hoog was. Zij wilde hier niet meer voor uitgeven dan nodig was en ging op zoek naar een ander loonbedrijf. De gemeente kwam hierdoor in kon- takt met een bedrijf dat voor de be mesting wilde zorgen voor 1,- per m\ Dit bedrijf kreeg daarom de opdracht. Nu is het zo, dat een loonbedrijf zijn mest betrekt uit de overschotten van mestproducenten. In dit geval kwam de mest van varkensbedrijf Houbensteyn uit Ysselsteyn. Maar al vlug ging de praat rond dat de gemeente de mest bij Houbensteyn haalde. Wethouder Claes sens stelde echter dat de gemeente het loonbedrijf de opdracht geeft om te be mesten en dat het loonbedrijf zelf zoekt naar de goedkoopste mestleverancier. De gemeente heeft over de mest geen en kel contakt met Houbensteyn. „Het is gewoon een kwestie van vraag en aan bod. Diegene die het goedkoopste le vert, mag de gemeentegrond bemes ten", aldus de wethouder. Een zuivere zaak dus, waar geen en kel luchtje aan zit. Voor 1 april 1986 kunnen belasting plichtigen teveel ingehouden AOW- AWW premies en loonbelasting terug vorderen middels een T-formulier. De PvdA afdeling Venray heeft nu geconstateerd dal veel uitkeringsgerech tigden, door de verschuiving van de da tum waarop de RWW en ABW betaal baar worden gesteld, recht op teruggave van loonbelasting over het vorig jaar hebben. Het zou hier gaan om bedragen gaan die liggen tussen 200,- en 350,-. De PvdA is bang dat veel uitkerings gerechtigden hiervan niet op de hoogte zijn. In een brief aan het college van b. en w. verzoekt het PvdA dan ook, om bij de betaalbaarsteling van de uitkerin gen in maart, een bijsluiter le voegen waarop de uitkeringsgerechtigden geat tendeerd wordt op de mogelijkheid van terugbetaling. Verder vraagt de PvdA het college, of het bereid is om deze teruggave, bij het bepalen van de hoogte van de uitkerin gen, buiten beschouwing te laten. Tot slot stelt de PvdA in haar brief, dat veel mensen het invullen van een T- formulier, als zeer moeilijk ervaren. Zij vraagt hel college of het mogelijk is om deze mensen hulp te bieden bij het in vullen hiervan. In 1984 werd het groene licht gegeven voor de uitbreiding welke een investe ring vroeg van 12,5 miljoen gulden. Loohorst begon in 1979 bescheiden aan de Peelheidseweg met een complex van 50 huisjes welke als tweede woning dienst deden op een vlak terrein. De bank welke deze huisjes exploi teerde wilde ze wel verkopen en V D had interesse, maar dan moest er wel wat veranderen. Op een terrein van 40 ha. kwamen in totaal 400 zes-persoons- bungalows en in 1980 kon Loohorst als Vendorame bungalowpark oflicieel worden geopend. De bungalowparken van Vendorame zijn het gehele jaar door geopend en hebben comfort voor sport en ontspan ning. Op het nieuwe terrein van 10 hectare zijn ook twee vijvers aangelegd, voor watersport. De nieuwe vergader- congresruimte biedt plaats aan 300 mensen. In de nieuwe overdekte sporthal zijn twee tennisbanen, twee squashbanen, een gymzaaltje en een bar onderge bracht. De tennisbanen kunnen worden omgebouwd voor volley, basketball etc. De gasten komen uit geheel Neder land, uit alle lagen van de bevolking, maar het opmerkelijke daarvan is dat 40% van de gasten reeds eerder een verblijf hebben gehad op Loohorst. Wij zagen onder de gasten ook de public relalionman van de Venrayse VVV, de heer Min. De VVV onder houdt nauwe banden met de beide bungalowparken en probeert o.m. Venray èn z'n winkelstand attractief te maken voor de bezoekers van Loohorst en Meerdal. Tijdens de vergadering van de com missie voor openbare werken, agrari sche zaken en verkeer heeft een trotse wethouder W. Claessens kunnen meede len, dat de agrarische exploitatie van nog niet bebouwde gronden in de ver schillende bestemmingsplannen de ge meente geen windeieren heeft gelegd. Leverde in 1984 een hectare voor de ge meente ƒ1.014,- op, het vorig jaar bracht 1 ha in agrarische exploitatie ge geven grond niet minder dan 1.625,- op. In totaal ging het om 88.41.30 ha die door de gemeente werd uitgegeven voor het verbouwen van snijmaïs, aardappe len, gerst, gras, inscharing van vee en voor teelt van gladiolen en/of witlof teelt. Het grootste gedeelte daarvan, 51 ha, was besemd voor de teelt van snijmaïs, terwijl 19,5 ha werd verpacht voor de teelt van gladiolen en witlof. Op 2.93 ha werd vee ingeschaard, 5,8 ha leverde gerst en 1,2 ha leverde gras op. De totale opbrengst kwam neer op een bedrag van 298.000,-. Uiteraard was dit niet allemaal winst, want aan loonwerkers, pootaardappelen, bestrij dingsmiddelen, mest etc. moest 125.500,- worden betaald. Daarnaast kostte de manuren van de eigen gemeen telijke dienst ook nog een dikke 28.000,- zodat uiteindelijk een netto opbrengst van 143.680,- ten gunste van het grondbedrijf kon worden ge bracht. Tenslotte ging het hier over gronden, welke deel uitmaken van bestemmingsplannen, waarvan de aan koop destijds ook door het grondbedrijf zijn betaald. De commissie was zeer tevreden over dit resultaat en gaf de wethouder de op dracht mee om de gemeentelijke agra riërs te complimenteren met dit resul taat. TWEE GEWONDEN BIJ FRONTALE BOTSING Dinsdagmiddag omstreeks 6 uur vond op de Twistweg te Vredepeel een frontale botsing plaats tussen twee per sonenauto's. Een van de bestuurders, een 75-jarige inwoner van Vredepeel, en zijn 77-jari- ge echtgenote, werden zodanig gewond, dat ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. De andere bestuurder, een 37-jarige inwoner van Venray, en zijn twee kin deren, liepen geen noemenswaardige verwondingen op. De beide auto's werden zwaar be schadigd. Omtrent de oorzaak wordt een nader onderzoek ingesteld. SCHOORSTEENBRAND Dinsdagavond moest de Venrayse brandweer in aktie komen voor het blussen van een schoorsteenbrand in de Deken Thielenstraat. De brandweer- mennen deden dat op de van hun beken de deskundige wijze. De chade, welke door de verzekering wordt gedekt, bleef beperkt. VENRAYSE TELEFOONKRAKEN OPGELOST Door de politie van Appelscha werd een kraker van geld, uit de geldauto maten van openbare telefooncellen, op heterdaad betrapt. Hij heeft bekend ook in Venray, enkele maanden gele den, drie geldautomaten te hebben ge kraakt. Wilhelmmaatraat 1 a Venray Tetefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1986 | | pagina 14