Kerkelijke Diensten GROETEN UIT VENRAY GROTE KERK VENRAY •Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis inj. ouders Arts-Verkoeyen ouders Coenen-Houtackers en zoon Ed overl. fajn. Peeters-Kerstjens ouders Hanen- Willems. Zondag: Opdracht van de Heer in de teinpel - Maria Lichtmis. 8.00 leesmis, int. overleden parochianen; 9.30 grego riaanse hoogmis, int. Maria Vermeulen- Verheijen (van de buurt) José Min- Héndricx en vader Jacob en Christina van Mil-Rutten uit dankbaarheid; 1 ('.00 nederlandse hoogmis, int. ouders van Dijck-Cox en overl. fam. Leo Njdissen (v. d. buurt) Tineke Kerstens- v.>d. Ven Sjraar van Ham. Tijdens déze viering is er een Kinderwoord- diénst met het thema: Hoor je erbij? Maandag: 9.00 oude stichtingen echtpaar Hermans-van Maren; 19.00 ouders Bouten-van Megen en Huberta vtfn Megen. ^Dinsdag: 9.00 ouders Schols-Leers en oyerl. fam. Piet en Mina Kersten-van Bracht; 19.00 Peter Hubertus Janssen erydochter. AVoensdag: H. Agatha, maagd en martelares. 9.00 ouders Peeters-Hoede- makers; 19.00 prof. A. v. Dijk en ouders Martinus Wilhelmus Wijnho ven en Maria Roelofs. Donderdag: H.H. Paulus Miki en ge nzenen, martelaren. 9.00 Theodora Jacoba en Mathijs Smits Gerard Pou wels. ^Vrijdag: 9.00 Cornelis Caarls en overl. fam. bijzondere intentie; 19.00 overl. ouders Bom-Hendriks Anna Spiits-Lijssen en dochter Dinie. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kërs; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Catharina Rutten-Peeters /•Harrie Peeters (fam. Tacken) overl. opders Arts-Dommeck. Akolieten: ■Zaterdag: 19.00 Pascal en Maikel Bj-ons, lezer: J. Truyen. -Zondag: 8.00 Leon Stoffels, lezer: W. Bistervels; 9.30 Timo Flinsenberg en \tfilco Jansen; 11.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers, lezer. C. Hendriks. Misdienaars: I Maandag cn dinsdag: 19.00 Joris Truyen. 'Woensdag en vrijdag: 19.00 Timo Fjinsenberg en Wilco Jansen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering mét volkszang. Voorgangers: F. San ders en G. v. Loenen. Lectrice: C. v. d. Gouwe. Zondag: 9.30 Opdracht van de Heer in> de tempel. Eucharistieviering met koor- en volkszang. Voorgangers: F. Sanders en G. v. Loenen. Lektor: J. Welters. Intentie: Herman Folbers. ^Maandag en woensdag: 18.30 Eucha ristieviering. ^Dinsdag en donderdag: 18.30 Wóórd en Communiedienst. Dinsdag: 16.00 Liturgiegroep. PAROCHIE PATERSKERK ^Opdracht van de Heer in de tempel (Maria Lichtmis). H. Missen: 9.00; IQ-15 hoogmis gezongen door Crescen do; 11.45; 18.00 avondmis. Extra kol- lekte voor het werk van Memisa, de Medische Missie Aktie. Maandag: feest van de H. Blasius. .Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 1^.00 avondmis tot intentie van de ge zinnen van de parochie. 'Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. t Mededeling: cNa de zondagavondmis en na de H. Missen op maandag is er gelegenheid de Bfosiuszegten te ontvangen. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Helm Cuppen P^ter Florus Claessens. VZondag: 9.00 Martien Fleurkens, eéhtgenote en zoon Anna Custers; 10.15 overl. ouders Rutten jgt. Gerar- dps Versteegen en Annna en Maria Janssen Konrad Thijssen en overl. fa- nVilie; 11.45 Harrie Clephas voor de pdrochie; 18.00 Harry Smits en overl. falmilie. Maandag: 8.00 overl. familie Esser- T(mmer-v. Geffen; 19.00 Helena Holt huis. .Dinsdag: 8.00 overl. ouders Akker- mans-Timmeremans Piet Baken en oyerl. familie; 19.00 Herman Coop- mans echtpaar Custers-Vergeer. ^Woensdag: 8.00 familie Peters-Arts; 19.00 uit dankbaarheid bij een verjaar dag. Donderdag: 8.00jgt. Pater Paulissen; 19.00 Harrie Janssen Constant Pijls. ^Vrijdag: -8.00 overl. echtpaar Her- mans-v. Maren; 19.00 gezinsmis; Jac. vefn Dijck Theodora Raemakers-Pou- wjïls. ^Zaterdag: 8.00 overl. familie Gerrits- H£rmans. Akolieten en Misdienaars: 'Zaterdag: 18.30 Per Lenssen. ^■Zondag: 9.00 André Basten; 10.15 Martin Leenders; 11.45 Martijn Smelt; 18.00 Leo en Johan Pouwels. ^Maandag, woensdag en vrijdag: 8.00 Peter Weijs; 19.00 Jaap Janssen. ^Dinsdag en zaterdag: 8.00 Pascal en Ejniel Kusters; 19.00 Marcel Meijer. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE /Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 3$, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. •Zaterdag 1 febr.: 19.00 H. Mis voor overl. hr. Eduard Asselberghs; voor overleden hr. Jan Noyen en zoon Leo. yian harte aanbevolen is de deurkollekte voor MEMISA. Zondag 2 febr.: Feest van Maria Lichtmis. 10.00 Gezinsviering - H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; ter ere van de H. Geest. Van harte aanbevolen is de kerk- deurkollekte voor MEMISA. Maandag 3 febr.: Gedachtenis v. d. H. Blasius, bisschop en martelaar. 19.00 H. Mis voor de zieken van onze parochie. Aansluitend aan de H. Mis wordt de Blasius-zegen gegeven. Dinsdag 4 febre.8.30 H. Mis voor de overledenen. Woensdag 5 febr.: Gedachtenis van de H. Agatha, martelares. 18.40 rozen krans; 19.00 H. Mis voor overleden hr. Eduard Asselberghs vanwege kaart- vrienden, Leunen. Donderdag 6 febr.: Gedachtenis van de H.H. Paulus Miki en gezellen, mar telaren. 8.30 H. Mis voor overleden ouders Mariens en zus Nellie. Vrijdag 7 febr.: Eerste vrijdag. 18.40 kruisweg; 19.00 H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus. Mededelingen: 1. Gedoopt: zondag 26 jan.: Thomas van der Eist, Wagnerstraat 5. Ouders van harte proficiat en Gods zegen over uw kind! 2. Huwelijksafkondiging: Gerda van Opijnen, Chopinstraat 15 en Hans El- derkamp, Deurne. 3. Biechtgelegenheid: zaterdag 1 febr. van 18.00 tot 18.30 uur. 4. Lektoren: zaterdag 1 febr. 19.00 mej. Gitsels. 5. Vieringen.... Op 1 en 2 febr. vieren we Maria Lichtmis - de opdracht van de Heer in de tempel. Zondag 2 febr. is er om 10.00 een gezinsviering. Voor beide vieringen kunt u van thuis kaarsen mee brengen die dan ook gezegend zullen worden. Maandag 3 febr. wordt aan sluitend aan de H. Mis de Blasius-zegen gegeven. Vooral de kinderen zijn van harte welkom! 6. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray reknr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkberstuur, inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Dank aan allen, die de parochie steu nen. 7. Om over na te denken.... Wat is de godsdienst van de wereld nu? Hij heeft de lichtere kant van het Evangelie geno men, - de boodschap van troost, de voorschriften van de liefde; alle meer donkere en diepere aspecten van de toe stand van de mens en van zijn vooruit zichten worden vergelijkenderwijs ver geten. V REDES KERK VENRAY Zaterdag 1 febr.: 18.00 - 18.45 gele genheid tot biechten (K); 19.00 Voor- avondmis voor Maria Lichtmis. Jonge- rendienst met medewerking van ons jongerenkoor „Chrisko". Voor Riek van Soest-van Hooy (coll.) Toos La- mers-Jacobs Wim Nieuwkamp. Zondag 2'tébr.':" Feest van Maria' Lichtmis. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie Harry Janssen en overl. familie overl. familie lenneskens-Muysers; 9.45 uur Plechtige kaarsenwijding met processie. Aansluitend gregoriaanse Hoogmis. Voor Tony van de Burgt-Flinsenberg (coll.) tot bijzondere intentie; 11.30 voor Jan Deenen sr. en Jan Deenen jr. en Sraar Deenen Emilie Mathon; 18.30 voor Martien Bonants Martinus Pontman. Maandag 3 febre.: Gedachtenis van de H. Blasius. 8.00 voor priesterroepin gen en roepingen tot het religieuze leven tot zekere intentie; 19.00 voor overl. fam. Bouten-van Megen en Huberdina van Megen. Dinsdag 4 febr.: 8.00 voor de zielen in het vagevuur; 15.00 gelegenheid tot het bidden van het rozenhoedje; 19.00 voor overl. Arnold Schwachöfer. Woensdag: Gedachtenis van de H. Agatha. 8.00 tot zekere intentie; 19.00 tot zekere intentie (Th.) voor Tony van de Burgt-Flinsenberg. Donderdag 6 febr.: Gedachtenis van de H.H. Paulus Miki en gezellen. 8.00 voor de zieken van de pareochie voor de vervolgde kerk; 19.00 H. llur. Voor Ber Philipsen-den Holder en zoon Ber. Vrijdag 7 febr. Eerste vrijdag van de maand. 8.00 ter ere van het H. Sacra ment; 8.30 Ziekencommunie; 14.30 Hu welijksinzegening van het bruidspaar Hans Elderkamp en Gerarda van Opijnen in de kapel van Veltum. 19.00 voor de overl. fam. Thielen-Hendriks Cornelis Matthijssen overl. opa en oma van Hoof en opa en oma Cox en in het bijzonder voor Sjaak Cox overl. fam. Bouten-van Megen en Hubertina van Megen jaardienst v. Helm Hen- drix en dochter Maria Martien Bo nants. Zaterdag 8 febr.: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw, hulp der Christenen. Mededelingen: 2. Zaterdag en zondag tijdens alle diensten is er kaarsenwijding, aan het begin van iedere dienst. U kunt zelf kaarsen meenemen naar de kerk. U kunt ook na iedere dienst kaarsen die gewijd zijn kopen in de sacristie. De hoogmis begint om 9.45 uur. U wordt dan verzocht om in de zijbeuk plaats te nemen. Daar worden de kaarsen gewijd en zullen wij in processie door de kerek trekken. Aansluitend Hoogmis. 3. Maandag na de diensten van 8.00 en 19.00 uur zal de Blasiuszegen worden uitgereikt. 4. Vrijdag, de eerste vrijdag van de maand, zal de ziekencommunie vanaf 8.30 uur rondgebracht worden. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.30 John Rongen; 10.00 Pascal van Weert en Oscar Geurts; 11.30 Jos Verstegen; 18.30 Joszé Cornejo. Maandag lot en met woensdag: 8.00 Sander Rötlgereing; 19.00 Anjo Cop- pus. Donderdag tot.en met zaterdag: 8.00 Berend Boersma; 19.00 Rick Cornelis- sen. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 2 februari 1986 zal in ,,den Hoebert", Westsingel 1, Venray, Ds. H. J. C. van Es voorgaan in de dienst, waarin ook het Heilig Avond maal gevierd gaat worden. Aanvangs tijd is 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Diakonie en het Werelddiakonaat. Tijdens de dienst is er kinderopvang. De andere kinderen zullen tijdens de gehele dienst naar de kindernevendienst gaan, waar Mevr. Timmermans dia's laat zien van haar werk in Bangla Desh. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Jeu Arts, Jan Ber- naerts, overl. fam. Min-Verbeek, overl. ouders Achten-Verdijk, Sjang Joosten (jaardienst). Zondag: Feest van Maria Lichtmis - Memisa zondag. 8.30 gest. jaard. Nicolaas v. d. Berg; 10.00 jaard. Martien Moorrees en Wim Versleijen, Nol Verstegen, Wiel v. d. Pasch, Jan Loonen, overl. ouders Camps-Wolters overl. ouders Janssen-Peeters, gest. jaard. overl. ouders Hendriks-Geurts (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 Michel Jacobs en echtgenote. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Frans Poels en echtgenote. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 uit dankbaarheid. Zaterdag: 19 00 Cor Aben, Sjang Joosten, Jan Loonen, overl. ouders Tacken-Janssen. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Erwin Achten, Geert Versteegen, Benoit van Osch, Barry Cornelissen. Zondag: 8.30 Inge Kreutz, Esther Litjens, Ingrid Lenssen, Noortje van Goch; 10.00 Monique Wilms, Anita van Limbeek, Anke Kusters, Annemiek Raedts. PAROCHIE OIRLO Feest van Maria Lichtmis. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor) met Kaarsenwijding. Wiel Baltis- sen (mnd.) Helena van Dijk-Linders (mnd.) Henricus Maassen en Catha rina Rongen Truus Rongen-Euwals namens St. Antoniusgilde Chris Houwen namens familie Houwen Sjang Steeghs namens buurt Hoofd straat. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis. Petronella Peters- Arts (mnd.) Pater Toon Peters st. Jan Custers en Wilhelmina Vergeldt st. Gerard Kessels en Elisabeth Heiligers t.e.v. H. Machutus tot zekere intentie (Th. V.). Na de diensten van zaterdag en zondag Blasiuszegen. Tijdens de diensten kollekte voor de Memisa. - Dinsdag:' <8.00 Hv-Mis'St. Mathias Beurskens en Johanna de Mulder. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering. Petronella Peters-Arts (koll.) Theodora Kemmelings (koll.). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus; 19.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor Priesterroepingen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Tot intentie van de Car navalsvereniging Jan Peters Grd-) Lei Ewals Truus Rongen-Euwals na mens medewerkers Rongen's bakke rijen Chris Houwen namens buurt Heiman Hebing Sjang Steeghs (mnd.) overl. familie Classens-Wismans Johannes van de Berg Sef Claessens en zoon Simon st. Jacob Bots, Maria Dings en Anna van Arcen. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 v. overl. ouders Ewals-v. d. Loo. Zondag: Maria Lichtmis. 8.00 v. Franciscus Weijs (coll.); 10.00 v. Ca- trijn Gellings-Verhoeven (coll.). Dinsdag: 19.00 v. Josephina Seykens- Collin. Woensdag: 8.00 v. overl. ouders Hein en Martinus Emonts en v. offeraars. Donderdag: 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand vanwege offeraars. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 t.e.v. H. Hart. Mededelingen: Zaterdag en zondag in alle H. Missen: speciale collecte voor de Memisa. Erg aanbevolen. Vrijdag 7 febr.: 9.30 Ziekencommu nie. Misdienaars: Ivan, Wouter: zaterdag, dinsdag, woensdag; Martijn, Joris: zondag 8 uur, donderdag en vrijdag; Marcel, Ronny: zondag 10 uur. PAROCHIE LEUNEN Opdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis. Eerste zondag van de maand: bijzon dere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Ism. uit dankbaar heid (C) lsm. v. Henricus Leijssen Ism. v. Jac. Classens lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussens gest. jaard. v. Leida Loenen-Poels en echtgenoot gest. jrd. v. zuster Jeanne (Anna van Rens) en Michel Loonen. Zondag: 8.30 Ism. voor het welzijn van onze parochie; 10.00 Hoogmis v. Antoon van Osch en Johanna, Gertru- da Kusters en overl. fam. Hgm. v. overl. ouders Reintjes-de Lauw; 11.15 lsm. v. Gerrit Janssen lsm. v. Piet Heesen. Maandag: 19.00 maandd. v. Herman van Leipsig gest. jrd. v. Martinus v. d. Berg en Johanna v. d. Pasch. Dinsdag: 19.00 Ism. v. Harry Mar tens en echtgenote, Piet Janssen en echtgenote en kleinzoon Harry lsm. v. Antoon Verheijen en overl. fam. Ver- heijen-Droesen weekd. v. Johanna Swinkels (5). Woensdag: H. Agatha, maagd en martelares. 19.00 lsm. v. Maria Loo- nen-Scheffers lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels maandd. v. Wilhelmina Loonen, An toon en Bernard Loonen, beide echtge noten en Johanna Verheijen-Loonen. Donderdag: H.H. Paulus Miki en ge zellen, martelaren. 19.00 lsm. v. overl. fam. Loenen-Pouwels gest. jrd. v. Peter, Johannes Martens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 Ziekencommunie aan huis; 19.00 lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok H. Hart) lsm. v. overl. fam. Jenniskens- Vissers lsm. v. overl. fam. Heldens van der Sterren. Zaterdag: 19.00 H. Mis, mede ver zorgd door de Carnavalsvereniging, voor de levende en overleden leden van de Carnavalsvereniging maandd. v. Johanna Peeters-Raymkers gest. jrd. v. Harrie Weijs, echtgenote en overl. kinderen. Mededelingen: In het weekend van 1 en 2 februari is er na alle H. Missen een kerkdeurkol- lekte voor de MEMISA: de medische missie aktie. Akolieten: za 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers. zo 8.30 Sandra Peters en John v. d. Aker; Hgm. 10.00 Geert Thijssen en Tonny Hermans; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars: ma t/m vr 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers. Lectoren: za 19.00 M. Vennekens; zo 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 Mevr. van Bavel. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. gest. jgt. voor Albertus Verheijen, Petronella Ver- heijen-Peeters en Willem Verheijen; 2. weekd. v. Piet Spreeuwenbewrg; 3. jgt. voor Jan Hendrix. Zondag: 8.30 jgt. voor Leo Maessen en Anna Maessen-Mooren; 10.00 H. Mis voor de zieken; 11.30 H. Mis voor de overleden parochianen. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor overl. fam. Stevens-Pijpers; 2. H. Mis voor overl. fam. Fleurkens-Zanders. Dinsdag: 8.00 jgt. voor Harrie Ver geldt. Woensdag: 19.00 1. H. Mis voor Mevr. van Hoof-Ewals; 2. H. Mis voor Harrie Jenniskens. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Go- defridus Vermeulen en Gertruda Jent- jens. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand; 2. H. Mis voor Mathieu Arts. Zaterdag: 19.00 CARNAVAL. H. Mis voor alle levende en overl. leden van de carnavalsvereniging ,,De Piël- reuzen". Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tjeerd en Rob Jen niskens. ZondsgJiiSÜXOT!» pnJHattie van Ass; 10.00 Mike l^uunders en Peter Janssen; 11.30 Rob eh'Mar^ Reijnders. Weekdagen: Rob Gommans en Roel Smits. Vrij: Mark Derckx. Mededeling: Het komende weekend 1 en 2 februari is er een EXTRA COLLECTE voor MEMISA, de Medische Missie Actie, die ontzettend veel goed doet voor de gezondheidszorg in de ontwikkelings landen, door uitzending van dokters en verplegers en door opleiding van inland se verpleegkundigen en vooral ook door inrichting en bevoorrading van zieken huizen en klinieken. Wij bevelen deze actie dus ook van harte aan. RECTORAAT HEIDE Opdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis, 2 fetye. 1986. Zaterdag: 19.30 Avondmis vóór Wim Swinkels. Zondag: 8 uur H. Mis voor Peter van Meijel; 10 uur Hoogmis: gesticht ge zongen jaargetijde voor Lowie van Osch en Cato Rambags en tevens voor de overleden ouders Janssen-Janssen uit dankbaarheid. Akolieten: Geert van Meijel en Patric Vollenberg. Misdienaars van de week: René Rongen en Roel Cornelissen. KERK- DEURKOLLEKTE VOOR DE MEMI SA. Maandag: 8 uur H. Mis uit dankbaar heid t.b.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Harrie Muijsers en overleden familieleden. Woensdag: H. Agatha, maagd en martelares. 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden. Donderdag: H.H. Paulus Miki en gezellen, martelaren. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor Helm Claes en overl. familieleden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. vader Jan Droesen, tevens voor Jan Achten v.w. A.O.W. schutters Kring Venray en omstreken en tevens voor Wim Swinkels. RECTORAAT VEULEN Zondag 2 febr. Opdracht van de Heer. Zaterdag en zondag bijzondere kol lekte voor Memisa. Een van de vele taken die Memisa uit onze naam op zich neemt is het inrichten van gezondheids- posten in de derde wereld. Wat zouden wij zijn zonder onze ziekenhuizen? Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers en overl. ouders Ewals-Holtackers. Zondag: 9.45 Hgm. zal. Jan van de Aker; 11.15 Hgm. zal. Marlie Weys en Hgm. zal. Handsrie Reintjes, Anna Lemmen en zoon Wim. Maandag: 8 uur gest. jgt. Mathijs Geurts en beide echtg. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius van Padua (offerblok). Woensdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Jozef, int. offerblok. Wanneer men over de provinciale weg Wanssum-Deurne rijdt, dan zie je aan de linkerkant de slanke kerktoren van Leunen vol trots boven de bebouwing uitsteken. Inderdaad, want met Merselo zijn het vrijwel de enigste kerktorens in het Peelgebied die het oorlogsgeweld van 1940-1945 overleefd hebben. In voorgaande afleveringèn heb ik al eens geschreven over de kerken van Venray, Merselo, Castenray, Oostrum, Smakt en Oirlo. Aan die serie over de geschiedenis van genoemde kerken mag zeker niet ont breken de parochiekerk van Leunen, die is toegewijd aan de H. Catharina en de H. Urbanus. Vanwege het zoeken naar gegevens over deze kerk, dat overigens vaak erg moeizaam ging, wil ik in twee afleverin gen van „Groeten uit Venray" iets over de historie van deze kerk vertellen. D.w.z. deze week de eerste aflevering en volgende week het vervolg hiervan in een extra aflevering van „Groeten uit Venray". Op het gemeente-archief te Venray is een schepenbrief aanwezig voor de oprichting van een kapel te Leunen, die dateert van 25 december 1434. Zeker is dat kort daarna met de bouw van het huidige priesterkoor begonnen werd. A. van Rijswijck Pr. schreef* in zijn boek, ,,Qp yprtvoeste kerken van Lim burg" o.m., dat in 1668 de pastoor van Venray ervoor moest zorgen, dat in Leunen donderdags en elke zon- en feestdag om zes uur 's morgens een H. Mis werd gelezen „zoodat de menschen ook naar de hoogmis in Venray kunnen gaan". Bovendien vond elke dinsdag in de vastentijd een H. Mis plaats, aldus van Rijswijck. In het begin van de 18e eeuw zag het er niet al te best uit met de kapel van Leunen, want het was zelfs al zover, dat wanneer er geen maatregelen genomen werden het gewelf binnen niet al te lange tijd zou instorten. Om dit te voorkomen heeft men toen de gewelven vervangen door een plat laaghangend rococcopla- fond aan te brengen en heeft men tevens de gotische vensters voor de helft en sommige zelfs geheel dichtgemetseld. Nadat Leunen in 1838(?) tot rectoraat verheven was, volgde na de goedkeuring van Mgr. Paedis op paasmaandag 20 april 1878 de inzegening van de nieuwe doopvont plaats, zodat de kinderen van Leunen en onderhorige gehuchten, te weten Laagriebroek, Steeg, Schey, Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Weys-Houben. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. Om 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart van Jezus. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dank fam. Emonts. Akolieten voor 2 febr.: M. Backer en M. Reintjes en Tw. Spreeuwenberg. Misdienaars: Dings, Litjens, Hagens. PAROCHIE MERS ELO Zaterdag 1 febr.: H. Brigida. 19.00 Petronella Hendriks-Poels en zoon Harry. Zondag 2 febr.: 4e week door het jaar. Feest van Maria Lichtmis, eerste zondag van de maand: speciale kollekte voor kerk. 10.00 Hanna Hoenselaar- Thijssen v.w. fam. Hoenselaar; 11.30 Jac. Verlinden en echtgenoten. Maandag: H. Blasius, patroon tegen keelziekten; Blasiuszegen. 8.30 Mevr. van Rijswijck-Verhoeven. Dinsdag: H. Johannes Britto. 8.30 Willem van Rijswijck en Helena Lit jens. Woensdag: H. Agatha, maagd en martelares. 19.00 Annie van Hoof-Gie- len. Donderdag: H. Paulus Miki en gezellen, japanse martelaren. 8.30 Petr. Joh. Marcellis en Johanna Poels. Vrijdag: H. Coleta, eerste vrijdag van de maand. 8.30 H. Hart en kinderen Marcellis. Zaterdag 8 febr.: H. Hieronimus Emiliani. 19.00 Mevr. Versteegen-Arts (koll.). Misdienaars: zondag 2 febr. Sonja Poels en Desiree Janssen; 10.00 en zaterdagavond; 11.30 Cindy Rongen en Heidi Hendrix. Kollektanten: zaterdagavond 1 febr. F. Hendrix; zondag 2 febr. 10.00 G. Ewals; 11.30 K. v. Vegchel. Overbroek en Veulen, in de kapel zou den kunnen worden gedoopt. Door het steeds groeiende aantal in woners van Leunen en door plaatsge brek in de kapel besloot men elf jaar la ter tot het bouwen van een kapel aan het bestaande priesterkoor naar een ont werp van architect E. Corbey. Het nieuwe ontwerp bestond uit een éénbeukige uit vijf traveeën bestaande gotische kerk met ruimte voor 190 zit plaatsen. Bij de aanbesteding die volgde op donderdag 14 maart 1889 hadden zich de volgende heren laten inschrij ven: Corn. Baeten, Roggel, 11.780,- Arn. Korting, Bergen, 11.770,- Ger. Mestrum, Maasbracht, 11,513,- Jos. Wijnhoven, V'beek, 10.340,- en W. Wijnhoven, Venray, 9.400,-. Aan de laagste en enige inschrijver uit Venray werd het werk gegund. Dat de bouw van de kapel niet zonder problemen verliep meldt ons „Peel en Maas" van zaterdag 3 augustus 1889, die zijn lezers mededeelde dat op woens dag 31 juli 1889 bij de herbouw van de kapel een treurig ongeluk plaats had. Ter hoogte van 8 meter brak eensklaps een steiger en tuimelden 3 werklieden naar beneden. De oorzaak was één te zwaar met bouwstoffen beladen steiger, waartegen één der dwarsliggers niet bestand bleken te zijn. Overigens, de werklieden waren er niet ernstig aan toe, aldtis Peel en Maas. 1 De bouw waarmee men pas in het voorjaar begonnen was, werd reeds op maandag 25 november 1889 op het feest van de H. Catharina ingezegend door de Z.E.H. J. Geene (deken te Horst), ter wijl de feestrede bij deze gelegenheid onder de Hoogmis van 9.00 uur werd gehouden door de toenmalige pastoor van Leunen, W.A. Notermans. Nog geen jaar later was het kerk bestuur voornemens aan te besteden de bouw van een houten portaal binnen de kapel. Maar of die er ooit gekomen is, vertelt de geschiedenis niet. In 1897(?) werd onder architect C. Franssen uit Roermond op het einde van de nieuwe kapel een enkele meters hoge toren ontworpen en geplaatst. Het is jammer, dat ik van deze toren tot nu toe niet meer gegevens heb kun nen achterhalen, want dit betekent, dat de huidige kerktoren een voorganger van kleiner formaat heeft gehad. U zult zich nu wel afvragen wat er met die eerste kerktoren gebeurd is. Kerk poetsen: 6 febr.: Mevr. Custers, Veldstraat 12 en Mevr. Engels-van Meijl, Grootdorp 10. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19.00 t.i.v. familie Peeters- Janssen. Zondag: 10.00 t.i.v. de parochie. Maandag: 8.00 t.i.v. M. jansen. Dinsdag: 8.00 voor de overledenen van de familie van Kasteren-Jacobs. Woensdag: 8.00 t.i.v. familie Derikx- Willems. Donderdag: 8.00 t.i.v. familie Huijs. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 t.i.v. de parochie; 14.00 t.i.v. fam. Claessens-v. d. Weijer b.g.v. zilveren huwelijksfeest. Zaterdag: 19.00 t.i.v. alle inwoners van Vredepeel namens Carnavalsvereni ging. Misdienaars van de week: Renzo van Duijnhoven en Saskia Arts. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 1 febr.: 19.00 Avondmis voor fam. Daelmans en broeder Fidelis Hovens. Zondag: 9.00 plechtige H. Mis te Holt hees voor de levende en overleden broeders van het O.L.V. Gilde; 10.00 Hoogmis voor René Buijzen, Rector Creemers en fam. v. d. Steen, Dora Versteegen-van Kempen en fam. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overl. van de Carmel en t.z.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor de ster vendenen fam. Lammers. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor Theresa Herckenrath- Giessen. Donderdag: 8.45 H. Mis v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en voor 2 gezinnen uit Vietnam. „De hevige stormwind van woensdag 9 november 1904 richtte veel schade aan waardoor ook de toren der kapel in Leunen, die waarschijnlijk niet zo veel kracht kon verdragen bijna omver ge waaid is. Hij is gelukkig op ongeveer twee meter buiten lood blijven han gen, anders had hij op het schip der ka pel terecht gekomen en zou alles in gestort zijn. Volgens architect C. Frans sen zou hij niet meer gerepareerd kun nen worden. Er werd besloten om het grote en zware kruis er af te nemen en hem daarna omver te trekken". Na de benoeming van rector Henri cus, Matthias Wijnhoven op 24 maart 1903, werd het oude verwaarloosde priesterkoor in 1904 goed gerestaureerd, onder de bekwame leiding van architect C. Franssen uit Roermond. Voor deze aanbesteding hadden zich de volgende heren (alle Venrayers) laten inschrijven: Theodor Pouwels en Piet Spee, elk voor 2975,-; Louis Wijnhoven voor 2739,- Gerard Poels voor 2697,- en Gerard Ambrosius voor 2398,-, aan wie het werk gegund werd. De financiële middelen voor deze restauratie, waarbij het priesterkoor in oude staat hersteld zou worden, werden door de ijverige rector Wijnhoven inge zameld bij inwoners van Leunen, Ven ray, de gemeente en ook de provincie. werd_ het.ggre^u- reerae priesterkoor officieel in gebruik genomen. De actieve rector Wijnhoven ging door met zijn activiteiten, want volgens hem moest er ook de toren weer komen, die in november 1904 omvergewaaid was. Hij gaf bijgaande ansichtkaart uit met daarop vermeld: „Kapel van Leu nen Venray- Wie helpi den toren bou wen. Op deze ansichtkaart, die geno men is vanaf de Albionstraat kan men zien hoe de kapel er na de restauratie van 1904 uitzag. De enige gegevens over de huidige kerktoren die ik heb kunnen vinden zijn, dat op 5 februari 1907 met de bouw ervan werd begonnen met een ge meentelijke subsidie van 1000,-. De toren was net als zijn voorganger ont worpen door de Roermondse architect C. Franssen. Het rectoraat Leunen werd in 1933 door Mgr. Lemmens tot parochie verhe ven. Over die periode wil ik de volgende week nog het een en ander vertellen. Sjaak Laurensse VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, el dia 2. de febrero es la fiesta de la Purifïcación de Nuestra Seflora; a las once y cuarto, en nuestra capilla. Overloonseweg 2, Misa con cantos y platica en Castellano; des- pués de la Misa Reunión en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sèbado próximo, el dia I. de fe brero, en el Centro Espaflol, a las 19.30: kina. Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „De schepping getuigt van Goddelijke wijsheid". In de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. INBRAAK IN AUTO'S De eigenaar van een aan de Hel- frichstraat geparkeerde auto kwam tot de ontdekking dat van zijn voertuig vier sierdoppen waren ontvreemd. Vier bij de flat Kiosk geparkeerde personenauto's werden opengebroken. In de auto's was wel aan de radio-appa- ratuur geprutst maar er werd niets ver mist. GESTOLEN FIETS BESCHADIGD TERUG GEVONDEN Op 23 december van het vorig jaar werd ten nadele van een 12-jarig meisje haar fiets gestolen. Bijna een maand later werd die fiets teruggevonden, maar wel behoorlijk beschadigd.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 14