Voorlichting kiesrecht niet-Nederlanders Midgetgolf JUIHrERS VC Phoenix'75 St. Christoffel GEMEENTEPRAAT A.V. Venray Regio Rekreatiegroep Venray Regio Boksvereniging Venray Bedrijfs- bowling competitie SCHAKEN Badmintonclub Venray Bedrijfscompetitie tafeltennis De Treffers Hinderwet Vergadering commissie voor financiële en economische zaken Hinderwet Hinderwet Hinderwet Cursus voor jeugdige werkzoekenden Spreekuur echtscheiding PEEL EN MAAS Indoor Ie Someren met goede resulatetn De Venrayse jeugd heeft goed gepres teerd tijdens de indoorwedstrijden te Someren. De resultaten varen: Pupillen B: Anouk Hermens 3f Liesbeth v. Meurs 488 p. Jongens pup. A: Pieter Dols 724 p. Meisjes D: Ilse Hermens, Saskia Jacobs, Meta Leeuwenburg. Marieke v. Meurs. Jongens D: Job Cox, Mark Verstap pen, Maurice Janssen, Karsten Reiniers Pim v. d. Broek (7e finale), Mark Deegens, Nico Hofmans. Meisjes C. Veronique Hulsman, Mariëlle v. Bracht, Edith Cybulki, Anouk Janssen, Linda Hofmans, Na- lasja Sörensen 60 mH 11.1 (3e). Jongens C: Maurice v. d. Heuvel. Machiel Biemans, Dennis Streeefland, Godfried Dorssers, Alwin Crooymans, Tom Alkim 60 m 7.9 (2e) 60 mH 9.7 (le) hoog 1.65 m(le). Meisjes A. Yvonne Cybulski kogel 10.70 m (le en een nieuw clubrecord), 60 m 8.8 (5e), Maureen Teunissen, Ester v. d. Berg. Jongens B: Cameron Quigley, Pa trick Janssen 60 mH 9.0 en finale le in 8.7. 60 m 7.5 en finale le in 7.4. Jongens A: Dimi Alkim hoog 2e met zijn evenaring van zijn klubrecord in 1.80 m. Commanderijecross te Gemert Lau Wijnhoven heeft te Gemert voor een uitstekende 2e plaats bij de Vet. 1 weten te zorgen in een cross over 10 km. Lau noteerde een tijd van 36.26 voor Michel Billekens die in 37.43 5e werd. Jo Verlinden won in zijn klasse, Vet. 2,, overtuigend in 37.52 voor Bert Billekens die 42.33 liep en 4e werd. Nike-cross te Breda Op een druk bezette Nike cross te Breda legde Sandra Hofmans bij de Meisjes B beslag op een uitstekende 8e plaats, le over de 1500 m werd Kareen gleeren van Marathon Vlissingen. Bij de B-jongens liepen Danny Hoe- demaekers en Leon Dorssers zich respect, naar een 11e en 15e stek over 3600 m achter Rens Eising van AV Zaanland. Gekke Moandaagcross Velden Aniie en Paul Coppus gebruikten de trimcross van TWC Heertrappers als laatste voorbereiding op de komende Vlakwatercross. Annie Coppus liep de 3800 m over geaccidenteerd terrein in 18.22. Paul Coppus werd op de 9500 m 6e in 38.02 achter winnaar Ron Vlente- rie uit Velden. Trainen: Zaal: maandag zaal Brukske voor Pup. en Jun. D 17.00 tot 18.00 u.; dins dag zaal Marianum: Jun. C 18.30 tot 19.30 u. Overigen: 19.30 tot 21.00u. Baan: woensdag 19.00 tot 20.30 u. Sen. Jun. ABC. Bos: zaterdag 10.00 u. sen. en jun. ABC, 2e jrs. D jun. Oude Barrier. De zondagtraining vervalt i.v.m. de 10e Vlakwatercross. Wedstrijdagenda: 2 febr. 10e Vlakwatercross te Venray. Iedereen doet mee! 8 febr. wedstrijd 10 km LG Mönchen- Gladbach. 15.00 u. 8 febr. Karnavalscross te Valkens- waard. Noteer nu alvast: 23 febr. Ijzeren Mancross te Weert. 16 maart: Club- en trimcross te Venray. Parcours Vlakwater. A.s. zaterdag lopen we weer aan de Schadijker Bossen te Horst-Meterik en wel om 15.30 uur. We vertrekken vanaf de parkeerplaats begin wandelroutes. Op zondag vervalt de training i.v.m. de 10 Vlakwatercross. We rekenen op deel name van een groot aantal leden. Kom op dus! Op dinsdag en donderdag wordt er in Sevenum gelopen om 19.30 uur vanaf huize v. d. Beele. Op donderdag kun je ook terecht op de baan om 19.30 u. Agenda: 2 febr. 10e Vlakwatercross te Venray. Bowling Bistro Venray loop over 3800 m, 7600 m of 11400 m om 10.30 u. Inl.: dhr. Rijshouwer 04780-86268, dhr. Coppus 04709-4840, dhr. Foppe 04767-2215. Hans Roozen is er na een zeer span nende en enerverende wedstrijd helaas niet in geslaagd om zijn succes te pro longeren. In een wedstrijd die eigenlijk de finale partij had moeten zijn, gezien de kwa liteit van deze partij, moest Hans het onderspit delven, tegen zijn wilde en vrijwel onvermoeibare tegenstander. Dit echter pas na de tweede ronde. In de le en 2e ronde wist hij door voortdurend directe stoten te plaatsen, punten te scoren en z'n tegenstander van zich af te houden. In de derde ronde echter kwam deze tegenstander, die wist als hij de partij zo verder zou uitboksen, zou verliezen, met een regen van slagen, en wist zoalsnog de partrij naar zich toe te trekken. Hans is hierdoor op een gedeelde 3e plaats terecht gekomen van de in totaal 16 deelnemers in zijn gewichtsklasse. A.s. zaterdag bokst Fons Merken zijn finalepartij in Helmond. Wij hopen dat er vanuit Venray supporters naar deze partij komen kijken en Fons zullen steu nen. Uitstagen je Klasse: Rabobank Venray-AC Rest. Sev. 1-3 Vera Zonwering-Neliisen v. Egt. 2 2-2 Garage van Haren-PCV 3 4-0 Verbinden Juwelier-Torro 3 4-0 De strijd om het kampioenschap is ook in de derde klas in alle hevigheid losagebarsten tussen Vera Zonwering en Ford Garage van Haren. Ford Garage van Haren won zelf zonder grote pro blemen van een verzwakt PCV 3. Door dat Nelissen van Egteren 2 oud-koplo per Vera Zonwering op een gelijkspel hield, kon Ford Garage van Haren de ..koppositie overnemen. Het toeval wil dat de beide koplopers elkaar uitgere kend op de laatste speelavond ontmoe ten zodat in een rechtstreeks duel het kampioenschap kan worden uitgevoch ten. Voor een grote stunt zorgde overigens ook de dames van Juwelier Verlinden. Zij bestonden het Torro 3, tot op dat moment op de derde plaats prijkens, naar een kansloze 4-0 nederlaag te spelen. Ook de dames van de Rabobank Venray maakten het A.C. Restaurant Sevenum danig lastig. De tweede game werd zelfs winnend afgesloten. Nellie van Houdt was ook deze avond in blakende vorm, doch ook zij kon niet verhinderen dat Bert Tax met een fraaie slotgame A.C. Restaurant nog net aan de overwinning hielp. De stand met nog twee wedstrijdronden pinf. 1Ford Garage van Haren 16 p. 9050 2. Vera Zonwering Venray 14 p. 9412 3. Nelissen v. Egteren 2 lip. 9100 4. A.C. Rest. Sevenum 10 p. 8963 5. Torro 3 9p. 9127 6. PCV 3 8 p. 8901 7. Verlinden Juwelier 7 p. 8862 8. Rabobank Venray 5 p. 8757 Groep 1: Gerard Kortenoeven staat weer met twee benen op de grond. Daar zweefde hij een stukje boven nadat hij in de eerste twee ronden Win Jeuken en Ton Coopmans verslagen had. Maar dins dag moest hij zijn meerdere erkennen in Jan Tiggeloven. Wim Jeuken verscheen zeer gemotiveerd aan het bord tegen Oscar Lemmers. Wim had immers niet alleen nog geen punt gescoord in de eerste twee rondes, maar ook in de voorronde van Oscar verloren. Nu trok hij de zaken echter weer een beetje recht. Nog voor het moment dat de partij zou moeten worden afgebroken stelde hij de overwinning veilig. Harry Coolen versloeg Wim Dokter en moet momenteel zeker tot de belang rijkste kampioenskandidaten gerekend worden. De stand is in groep 1 op dit moment nog zeer onoverzichtelijk door het grote aantal afgebroken partijen. Groep 2: Twee nieuwkomers, Verhees en Vis ser, speelden tegen elkaar. Visser won. Hij neemt nu met 1 punt en 1 afgebroken partij een kansrijke positie in in de ranglijst. Henk Meijer en Peter Windemuller gaan het beiden moeilijk krijgen dit seizoen. Henk verloor van Marcel Koorevaar, Peter van Raymond Arts. Groep 3: Zonder meer verrassend was de over winning van Jos Classen op Ad Antheu nisse. Jan Louwerse liet, in tegenstelling tot Antheunisse, geen steek vallen. Hij won van Gerard Breukers. Frits Frede- riks liet eindelijk weer eens een goed re sultaat aantekenen. Hij versloeg Sjeng Smits. Remco Hendrix had volgens ver wachting niet zoveel problemen met Hans Evers. Groep 3 is de enige groep waarin geen afgebroken partijen zijn. Daarom van deze groep wel de stand: 1.J. Louwerse 3-3 2. R. Hendrix 3-2 3. J. Classen 1-1 4.F. Frederiks 2-1 K. Beeftink 2-1 A. Antheunisse 2-1 7. G. Breukers 1-0 8. J. Smits 2-0 H. Evers 2-0 De kompetitie '85/'86 zit er weer op. Dit jaar zijn er geen kampioenen te bejubelen, maar we hebben toch wel 'n redelijk goed seizoen gehad. De defini tieve eindstanden zijn nog niet bekend, maar zullen t.z.t. in 't Pluumke ver schijnen. De laatste uitslagen: Weert 4-Venray 1 1-7 Venray 2-Good Luck 1 1-7 't Pupke 2-Venray 3 2-6 Rebeo 1-Venray 5 8-0 Vios 3-Venray 6 3-5 Op 20 jan. j.l. is de tweede helft van de competitie van start gegaan. Iedereen weer veel succes en plezier de komende weken. Hier volgen de eerste uitslagen van de le klas: Oostrum 1-Oostrum 2 10-0 Inalfa-Gemeente 9-1 Rank Xerox-Ziekenhuis 6-4 Red Stars 1 vrij Wil iedereen er verder aan denken om de formulieren duidelijk en volledig in te vullen. Volgende week woensdagavond is onze jaarvergadering gepland. De agenda met de verdere informatie krijgt men a.s. donderdag tijdens de kaartavond. Tevens kan men zich opgeven voor deelname aan de Peelcupwedstrijden, die 16 en 23 februari a.s. gehouden wor den te Mierlo en Heeze. De Limburgse kampioenschappen worden op 1 maart te Arcen gehouden en 15 maart te Maasbree. De verdere informatie volgt op de jaarvergadering. De belangrijkste beslissing van de afgelopen districtsvergadering hield in dat de komende Bondscompetitie op de oude voet voortgezet gaat worden. De tweede Indoorgolfwedstrijd werd wederom gewonnen door Hans Peeters met 35 slagen over 24 jindernissen. Jan Litjens werd goede tweede door met 38 slagen deze hindernissen onder controle te krijgen. Over veertien dagen is de derde wedstrijd gepland. Programma 1/2 februari 1986: 1 febr. uit: Foto Rush 2-Heren 1 (VolkeP 17.00 Rush Foto 2-Jongens asp. 17.00 Fluiten: Mare van Berlo Lieshout-Jongens Mini's 1 13.00 Fluiten: Bert Hageman Akros-Jongens Mini's 2 19.00 Fluiten: Arno Gerrits Grave-Meisjes Kadetten 16.00 Fluiten: Gilnther Drabbels 2 febr. uit: Achilles-Heren 2 12.15 Fluiten: Erik Spokkereef Achilles-Jongens Kadetten 10.15 Fluiten: Luc Bertrands vrijdag 31 jan. uit: Tantalus 2-Dames 1 19.00 Fluiten: Albrie Beemer Tijdens de carnaval worden er toch nog twee wedstrijden gespeeld en wel: Deurne-Heren 2 18.00 Fluiten: Luc Bertrands Deurne-Mini's 2 17.00 Fluiten: Arno Gerrits Scheidsrechterscursus De data voor de scheidsrechterscur sus zijn bekend: Willen jullie deze data noteren en vrijhouden: maart 3, 10,17 en 24. 24 maart is het examen. Cursus leider is dhr. P. Oosterwijk uit Eindho ven en de cursus vindt plaats in de Wet- teling van 19.00 - 21.30 uur op maan dagavond. Alle deelnemers, dus iedereen van 16 jaar en ouder die nog niet in het bezit is van een F-diploma, worden nog op de hoogte gesteld. Uitslagen 25/26 jan.: Hl-ERrp 39-41 H2-Deurne 61-35 Jong. Kad.-PSV 39-73 Jink-Dames2 10-18 Black Eagles-Mini meisjes 37-56 Mini 1 - Jasper Sport 104-2 Mini 2-PSV 23-67 Uitslag kompetitie 1986: De Treffers 1-Maasbree 996-978 Hoogste schutter F. Kappel 257 ringen. Phoenix '75-Nevoc Vandaag moesten we aantreden tegen de onderste van de ranglijst. Daarom waren we er op gebrand om te winnen, ook omdat er veel supporters waren. De eerste set verliep vrij vlot. De pass kwam goed aan en er werd goed aange vallen: 15-7 voor ons. In de tweede set speelden wij minder geconcentreerd, dit door de slechte tegenstand. Deze set verliep dan ook rommelig. Toch was de winst aan onze zijde: 15-6. De eerste zes punten van de derde set waren snel binnen, hierdoor werden we wat overmoedig. En Nevoc zag kans wat punten te vergaren. Na wat „geping-pong" werd het toch 15-6 voor Phoenix. Eindstand luidde dan ook 3-0. Programma zaterdag 1 febr.: Rooyse VK 7-Phoenix vertrek 11.45 Afgelopen zondag hebben onze da mes zich van hun beste kant laten zien. Tegen turnvereniging Vlodrop, te Vlo drop. Met het gegeven dat we bij een over winning kampioen in onze poule werden, begonnen we zeer gemotiveerd. Met als eerste het zenuwtoestel de balk. Toen dat achter de rug was kon er vrijuit geturnd worden, want het verschil van 5.75 punten werden onze tegenstanders verslagen. Het verdere verloop was hetzelfde, met groot machtsvertoon moest Vlo drop het onderspit delven. Zo erg zelfs, dat de eerste 6 plaatsen in de persoon lijke uitslag allen voor ons waren n.l.: 6e Peggy Janssen 28,75 p. 5e Monique Barents 28,85 p. 4e Ellen Munten 29,25 p. 3e José de la Roy 30,05 p. 2e Brenda Pelzer 32,40 p. 1 e Ellen v. Eldonk 34.90 p. Door het behalen van dit kampioen schap mogen we mee doen aan de grote finale, om uit te maken wie het sterkste is in het district Noord-Midden Luim- burg. Deze wedstrijd zal op 4 mei a.s. gehouden worden te Sevenum. NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Maatschap Swinkels, Paardekop- weg 13 te Ysselsteyn voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, ge legen aan de Puttenweg 78 te Ys selsteyn; W. Lemmen, Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een var- kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn; J. Heesen, Horsterweg 11 te Leu nen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensmesterij, gelegen aan de Horsterweg 11 te Leunen, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 13 februari 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot hei einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kuhnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 30 januari 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. De leden van de commissie voor fi nanciële en economische zaken zullen zich in hun openbare vergadering van woensdag 5 februari, aanvang 17.15 uur, bezig houden met slechts twee raadsvoorstellen waarover deze com missie zal moeten adviseren. Op de eerste plaats ligt een nieuw voorstel op tafel inzake de hypotheekre geling voor het eigen personeel. Daarna wordt gesproken over het raadsvoorstel begrotingswijzigingen van het Gewest Noord Limburg. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. van de Laar, Peeldijk 9 te Mil- heeze voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij en - fokkerij gelegen aan de Beekweg (onge nummerd) te Vredepeel negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in hel raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 13 februari 1986, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen hel geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tol 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 30 januari 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. ,SAMEN TONEN SAMEN STEMMEN beraberyasasW, BERABEROYVÉRMHY VIVIR JUNTOS. VOTAR JUNTOS- Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart a.s. zullen ook niet- Nederlanders hun stem kunnen uitbren gen. Door een wijziging van de Kieswet is het actieve en passieve kiesrecht ver leend aan buitenlanders, van welke nati onaliteit dan ook, die minstens 5 jaar le gaal ih ons land verblijven. Voor Venray betekent dit dat het kie zerskorps met ruim 600 personen extra wordt uitgebreid. De wetswijziging heeft geleid tot een landelijke voorlichtingscampagne onder het motto „Samen Wonen, Samen Stemmen". De televisiespot uit deze campagne wordt al regelmatig vertoond in de televisierubriek „Postbus 51". Het gemeentebestuur van Venray speelt, zoals bekend zal zijn, in op deze lande lijke campagne. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P. van Zutphen, Zwartwater 2 te Vredepeel voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet'voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en - mesterij, gelegen aan Zwartwater 2 te Vredepeel, positief te beschikken voor wat betreft de uitbreiding met 100 op- fokzeugen en de mestopslag onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, en negatief te beschikken voor wat betreft het overige. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 13 februari 1986, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 30 januari 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van: J. Pubben, Loonsedijk 12 te Mer- selo, voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimeehouderij aan de Loonsedijk 12 te Merselo; W. Wilms, Weverslo 2b le Merse lo voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en rundveehouderij aan Weverslo 2b te Merselo; L. van Dijck, Heidseweg 9 te Hei de voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij aan de Heidseweg 9 te Heide. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 28 februari 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al- Zo wordt ondermeer het schriftelijke informatiemateriaal over dit kiesrecht verspreid onder de nieuwe kiezers. Met het Regionaal Instituut Sociaal Cultu reel werk en met het Plaatselijk Educa tief Centrum is afgesproken, dat deze instellingen in hun gewone contacten met groepen van buitenlanders aan dacht besteden aan het kiesrecht. Met plaatselijke politieke partijen is overleg geweest over de wijze van benaderen van deze nieuwe groep kiezers. En last but not least, organiseert de gemeente Venray 3 voorlichtingsmidda gen over het kiesrecht. Op 25 januari werd in het Spaans ontmoetingscentrum een voorlichtings bijeenkomst gehouden voor de Spaanse inwoners van Venray. daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare qrde e^ veilig heid, telefoon 0478Ö-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 30 januari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken A.L.G. Janssen. Op maandag 24 februari gaan in het kader van de cursussen voor Jeugdige werkzoekenden te Venray weer drie nieuwe groepen van start. Binnen deze cursus wil men werkzoekenden van 17 t.m. 23 jaar helpen bij het zoeken naar een geschikte baan en/of opleiding. De ze werkzoekenden moeten ingeschreven staan bij de arbeidsburo's te Venray en Gennep. Overigens zijn deze arbeidsburo's momenteel een intensieve voorlichtings en wervingscampagne begonnen. Moge lijke kandidaten worden voor individue le of groepsvoorlichtingsbijeenkomsten uitgenodigd. Men kan zich ook spon taan melden via dc balie op het open ge deelte van de arbeidsburo's. Elke cursus duurt een half jaar, maar verlenging tot maximaal een jaar is mo gelijk. Hij omval 4 dagen per week, ter wijl men gedurende een periode van 10 a 11 weken 2 dagen per week werkoriënta- tiegaat doen. Dit houdt in, dat men bin nen een bedrijf of instelling kennis kan maken met de praktijk en ervaring op kan doen. De aard van het werk varieert van produktie-medewerker tot verzorgings assistente, van serveerster tot timmer man. Dit hangt af van dc beroepswen- sen en mogelijkheden van de deelne mers. Daarnaast wordt er in het ba sisprogramma de nodige aandacht besteed aan vakleer welke gericht is op de werkoriëntatie (zoals typen, kan toorautomatisering, EHBO of om gangskunde). Een steeds terugkerend onderdeel is het thema solliciteren, waarbij de aan dacht wordt besleed aan het leren zoe ken van vacatures, het schrijven van brieven en het voeren van sollicitatie gesprekken. Keuzevakken zijn meer ge richt op technisch/creatieve vaardighe den zoals bloemschikken, koken, foto grafie en klussen. Daarnaast is er aan dacht voor thema's als werk/werkloos- Op 15 februari zal in het Marokkaans ontmoetingscentrum dit gebeuren voor de Marokkanen plaatsvinden. Op 22 februari wordt een bijeen komst gehouden speciaal voor de Turk se inwoners van Venray. Deze laatste bijeenkomst vindt plaats in het Turks ontmoetingscentrum. Alle bijeenkomsten beginnen om 14.00 uur. Tijdens de bijeenkomsten zal worden uitgelegd wat een gemeenteraad is en wat zijn taak is. Uitgelegd zal worden hoe een stem op één van de kandidaten kan worden uitgebracht. Tenslotte zul len ook de politieke partijen die deelne men aan de verkiezingen, vertegenwoor digd zijn om uit te leggen welke de taak en de functie van de partijen is. heid (rechten en plichten), zelfstandig wonen en relaties. Sport is ook een vast programma-onderdeel Door zoveel mogelijk praktijkgericht bezig te zijn, op een praktijkplaats, maar ook door excursies, bedrijfsbezoe ken en het uitnodigen van gastsprekers krijgt de cursist(e) meer inzicht in de ar- beidswereld, word hij/zij zelfverzekerde en doet hij/zij ervaring op. Bovendien krijgt men ook meer in zicht op de eigen mogelijkheden en eventueel tekortkomingen, waarmee men dan bij keuze van beroep of oplei ding rekening k&n'rfoüden. Voor meer informatie: GAB Venray, tel. 04780-82551, dhr. Werkhoven; GAB Gennep, tel. 08851-11509, dhr. Geurts; CJW-Venray, tel. 04780-84554. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Sinds 18 september 1985 is in Venlo aan de Heutzstraat 23a het „spreekuur echtscheiding" geopend. Bij het spreekuur echtscheiding kan iedereen terecht met alle vragen op het gebied van (echt)scheiding. Het spree kuur staat open voor mensen die ge huwd of gescheiden zijn, mensen die sa menwonen, kinderen en jongeren. Ook kunnen anderen, die indirekt bij een scheiding betrokken zijn, een be roep doen op het spreekuur, bijv. leer krachten, familie, vrienden, huisartsen etc. en die met vragen zitten rondom (echt)scheiding. Het spreekuur geeft informatie, ad vies en zonodig korte begeleiding (maxi maal 3 gesprekken) op juridisch, maat schappelijk en opvoedkundig terrein. Hiervoor zijn gelijktijdig vier mensen beschikbaar: bali-medewerkster, ju riste, pedagoge en maatschappelijk wer ker. De hulp, informatie of advies van het spreekuur is gratis. Het spreekuur is een gezamelijk initiatief van instellingen in Noord Limburg. Een belangrijke reden voor de opzet van dit spreekuur is ge weest het versnipperde hulpaanbod bi (echt)scheiding. Daarnaast hebben veel hulpverlening sinstellingen de ervaring dat men di kwijls te lang wacht met het inwinnen van informatie of het vragen van advies. Hierdoor kunnen problemen, met name voor kinderen, in een later stadium uit de hand lopen. Op het kantoor van het spreekuur is veel informatiemateriaal aanwezig (fol ders e.d.) over zaken die bij (echtschei ding spelen: voogdij, alimentatie, huis vesting, financiën, de positie van kinde ren etc. Het open spreekuur, waar iedereen zonder afspraak kan binnenlopen, is dinsdag van 18.30 tot 20.00 uur. Verder is het spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 10.30 tot 13.30 uur en op dinsdag van 14.30 tot 20.00 uur. Telefonisch bereikbaar voor een eerste informatie of het maken van een afspraak met een of meerdere medewer kers: tel. 077-543766. EEN ABONNEMENT WAARD!

Peel en Maas | 1986 | | pagina 10