Kerkelijke Diensten OUDE FOTO'S 'sA i £SV 35 Uit de raad van Vierlingsbeek - o - NitM- ««MR? v M x'^\ I i sr M 'jfTb Hc.'wel we de publicatie van oude schoolfoto's in feite achter de rug hebben, en onze aandacht meer en meer wijden aan oude momenten uit het Venrayse leven, hebben we nog een paar schoolfoto's ,,in portefeuille" die we op dringend verzoek van de inzenders toch nog willen plaatsen. Deze week dus een foto van de Venrayse Mulo uit de jaren 1916-1917. Ja, 70 jaar geleden kende Venray ook al een Mulo. De lessen werden gegeven in de jongensschool aan de Schoolstraat. Interessant aan deze foto is een aantal bekende Venrayers, als oud deken Loonen, They Min, Jaap Goumans, Toon Stevens en verschillen de Oostrumse jongelui. Op de bovenste rij van links naar rechts: Toon Camps, Haske van de Voort, Wim van de Putten, Jaap Min, They Min, Wim van de Voort, Piet Barten en Derks. Op de tweede rij: Wiel Schols, Seijkens, Louis Raedts, Louis Arts, Toon Loonen (nu Oud-deken), Toon Voesten, Jaap Goumans en meester Wehrens. Op de derde rij: Piet Slits, Hub Houba, Pierre Poels, Toon Lemmens Pouwels, van den Berg en Wim Kaïeman. Op de onderste rij: Toon Stevens, Teng Hoedemakers, Wim Voesten en Louis Vollenberg. GROTE KERK Zaterdag: 19.00 Nederlandse Hoog mis intententie overl. ouders Verstrae- len-v. Meijel Wim v.d. Munckhof en overl. fam. Marinus Kelders en Dochter Els Maria Vermeulen-Ver- heijen (v.d. buurt). Zondag: derde zondag door het jaar 8.00 lsm int. overl. parochianen. 9.30 gregoriaanse Hoogmis, int. Gerrit Janssen en overl. fam. jrd. Harrie Messemaeckers Herman Ebberink, 10.00 Nederlandse Hoogmis, int. Leo Nelissen (v.d. buurt) Piet Hanssen Sjraar van Ham. Maandag: 9.00 oude stichtingen Jo Custers; 19.00 C. Lagerberg, echtgeno te en wederzijdse ouders Herman Coopmans en ouders Jan Aerts. Dinsdag H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar; 9.00 Wiel Custers overl. ouders, schoonouders en fam. echtpaar Hermans-van Maren; 19.00 ouders Hub Schols Vosters en overl. fam. Maria Vermeulen-Ver- heijen (bejaardenbond). Woensdag: 9.00 Jozef Peeters Piet en Mina Kersten-v. Bracht; 19.00 Johannes Hendrikus Hubertus Ouden hoven. Donderdag; 9.00 Martin Hoedema kers en overl. ouders Bijzondere intentie. Vrijdag H. Johannes (Don) Bosco, priester; 9.00 uit dankbaarheid t.e.v. O.L.V. van Altijddurend bijstand; 15.00 (kapel St. Jozefklooster) 40 jarig huwelijksfeest fam. Giliam-v. Gils; 19.00 fam Hendrikus Arts en Jacoba Huberdina Janssen. Zaterdag: 9.00 Peter van Meijel ouders Arts-Cornelissen bijzondere intentie; 19.00 ouders Arts-Vericoeijen ouders Coenen-Houtackers en zoon Ed overl. fan. Peeters Kerstjens ouders Hanen-Willems. Akolieten Zaterdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. Lezer: G. de Groot. Zondag 8.00 Tom Kengen, lezer: J. Wekking, 9.30 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers; 11.00 Rob en Bart Derkx. Lezer: L. Truyen. Misdienaars Maandag en dinsdag: 19.00 maikel Brons; dinsdag en vrijdag 19.00 Anouk Pijpers. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering met volkszamg: Intentie: overleden broeders. Voorganger: F. Sanders. Lektrice: H. Brouwer. Misdienaars: Hans Hebben en Gert-Jan Wismans. Zondag 9.30 Derde zondag door het jaar. Eucharistieviering met koor- en AGE-Smoothing creme helpt uw huid er jonger uit te zien, onverschillig of U 20,30, 40 jaar of ouder bent Natuurlijk worden we allemaal een jaartje ouder. En al zijn we realistisch genoeg om er niet echt een punt van te maken; we vinden he soms toch een beetje verveld dat die rimpeltjes zo duidelijk het wegtikken der jaren accentueren. Aan het laatste kunnen we niet zoveel doen, maar die rimpeltjes houden os bij Cocon nogal bezig. We rijn voortduren druk in de weer om de huid beter te leren kennen en zodoende de meest vooruitstrevende huidverzor- gingsprodukten in het assortiment op te nemen. Zo introdiceerde Estee Lauder de Age-Smoothing creme die enige tijd geleden ontvangen is als dé nieuwe generatie in huidverzorging en een wetenschappelijke doorbraak op cos metica gebied. De huid, dat weten we allemaal, wordt altijd 24 uur per dag blootgesteld aan invloeden van buitenaf en daarin speel het weer een grote rol. Zeker in Nederland met zijn nogal veranderlijke en vaak gure weertypen. Het is daarom goed om de huid de volle 24 uur per dag te beschermen, en te helpen voorkomen dat zij minder goed functioneert. De Age Smoothing creme kan dat altijd, zowel overdag onder de make-up als 's ^HHf 1L «ill 11 -Jti volkszang. Voorganger: F. Sanders. Lektrice Zr. Hélène. Kollekte Medische Missie Aktie. Maandag en woensdag 18.30 Eucha ristieviering. Dinsdag en donderdag: 18.30 woord en communiedienst. Dins dag 16.00 Liturgiegroep. PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om de zegen van god te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties Zaterdag: 18.30 jrg. Louis Linders en beide schoonzoons Thei Thuyls en overl. fam Thuijls-Swinkels Gerrit Koppes en overl. fam. Zondag: 9.00 Sef Drabbels familie Peters-Arts; 10.15 overl. echtpaar Her- mans-v. Maren; voor de parochie; 11.45 overl. ouders en familie Theuvenet; 18.00 overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen. Maandag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 overl. fami lie Esser-Timmer-v. Geffen. Dinsdag: 8.00 zuster Helena Dedding 19.00 Gertruda Madou-Claessens. Woensdag: 8.00 overl. fam. Gerrits- Hermans; 19.00 Piet en Theo Linders. Donderdag: 8.00 zuster Elmyra Hoeymakers; 19.00 Truus Wijnhoven. Vrijdag: 8.00 Jacques van Beesel en Petronella Cortenbach; 19.00 gezinsmis overl. ouders Aarts-Jacobs. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Akolieten en misdienaars Zaterdag: 18.30 André Basten. Zondag: 9.00 Marin Leenders; 10.15 Martijn Smelt, 11.45 Leo en Johan Pouwels; 18.00 Tonny Vermeulen. Dinsdag en donderdag: 19.00 René Jansbeken. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Zaterdag 25 jan: 19.00 H. Mis voor overl. Hr. Stef Hendriks; voor fam. Vermeulen-Coppes en overl. oma Ver- meulen-Coppes; voor overl. fam. Muy- sers-Janssen en zoon Peter en uit dankbaarheid; voor overl. hr. Jan Noyen en zoon Leo. Zondag 26 jan derde zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijke welzijn van onze parochie. Deze hoogmis wordt gezongen door ons Kerk Gem zangkoor. De kindercrèche nachts. Het resultaat hiervan is dat de huid e zachter, gladder en jonger uit komt te zien en dat bij langer gebruik van deze creme de werking steeds effectiever wordt. Deskundigen zeggen dat de huid haar soepelheid al begint te verliezen rond de leeftijd van 20 a 25 jaar. Met andere woorden: het verou deringsproces van de huid begint al voordat we iets kunnen waarnemen, voordat rimpeltjes zichtbaar worden. Het vochtgehalte en de soepelheid van de huid verminderen en daardoor is de huid ontvakelijker voor irritaties en invloeden van buitenaf. Het in dit preparaat aanwezige Sodium RNA zorgt voor snellere celvemieuwing en helpt de huid tevens beter zuurstof op te nemen. Hierdoor zal de huid er beter uit gaan zien. Het eveneens aanwezige collageen complex, dat natuurlijk oplosbare proteine bevat, is van essentieel belang voor de elasticiteit. Verdr bevindt in de Age Smoothing creme ook nog het ingredient mucopolysaccharides Dit vochtbindend ter verkrijging van een ideale vochtbalans. De weerstand wordt verhogd en de ultra violette stralen worden tegengehouden door dit prepa raat. Age Smoothing Creme wordt aanbe volen voor de normale tot droge huid, ongeacht uw leeftijd. Foto: Estee lauder t zal worden verzorgd door Margo Franssen. Maandag 19.00 H. Mis voor overl. mevr. de Graaf. Dinsdag; gedachtenis van de H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar; 8.30 H. Mis om Gods zegen te vragen voor ons seminairie Woensdag 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor de zieken van onze parochie. Donderdag: 8.30 H. Mis tot intentie v.d missionarissen Vrijdag: gedachtenis v.d. H. Joh. Bosco, priester; 19.00 H. Mis voor Fam. Coppes-Gielen. Mededelingen: Biechtgelegenheid zaterdag 25 januari van 18.00 tot 18.30 uur. Lektoren zaterdag 25 jan 19.00 Zr. Servaas; zondag 26 jan 10.00 Mevr. Tijmensen. Eerste H. Communie De katholieke kinderen uit 't Brukske die naar school gaan op de Flierefluit, de Hommel en het Groenwold, hebben de vorige week een brief ontvangen i.v.m. de eerste H. Communie. De ouderavond voor de ouders van deze kinderen (dus niet van de Foekepot] is op woensdag 29 jan. a.s. om 20.00 uur in de aula van de Flierefluit, Kiosk 116 in het Brukske. Ook andere belangstellenden ouders, die hun kin de communie wullen laten doen, zijn hiervoor uitgenodigd. Gezinsbijdrage Onder het motto doorgeven wordt de landelijke aktie voor de gezinsbijdrage gehouden, van 12 tm 26 jan. vragen we uw bijzondere aandacht voor de financien van onze parochie. Als U nog geen deelnemer bent, ga er dan nu toe over om mee te doen. De kerk heeft het hard nodig voor de toekomst, om het geloof te kunnen blijven doorgeven. Ned. Kredietbank. Venray rek. nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.b. RK Kerkbestuur Bruk ske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Hartelijk dank aan allen. Huwelijksafkondiging Gerda van O- pijnen, Chopinstraat 35 en Hans elderkamp Deurne. VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.45 uur Gelegen heid tot biechten (k); 19.00 Vooravond- mis voor de derde zondag door het jaar. Kindermis m.m.v. kinderkoor de Vre- desklokjes Voor Riek van Soest-van Hooy. (Coll) Jrgt. voor Antoon Volleberg voor overl. Bert Sanders en overl. fam. Sanders-Verheijen voor Maria Marcellis-van Tilburg. Zondag Derde zondag door het jaar: 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. Voor Jan Tagage voor Wim Nieuwekamp; 10.00 Nederlandse Hoogmis voor overl. fam. van Rossum-Janssen Toon en Matthie van den Beuken Rombout Appels tot bijzondere intentie; 11.30 Voor Martinus Pontman Martien Bonants (Coll) Emilie Mathon. Maandag: 8.00 tot zekere intentie; 19.00 Jan Essing Agness van Ass Leo Cortenbach Dinsdag; Gedachtenis van de H. -Thomas van- Aquinof-ê-.OO voor de vervolgde kerk. Voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 15.00 Gelegenheid tot het bidden van het rozenhoedje; 19.00 voor Ber Philipsen-den Holder en zoon Ber. Woensdag: 8.00 voor de zieken van de parochie; 19.00 Tony van de Burgt-Flinsenberg. Donderdag 8.00 ter ere van het H. Sacrament; 19.00 voor Gertruda Smits van den Hoogen. Vrijdag Gedachtenis van de H. Don Bosco; 8.00: Voor de zielen in het vagevuur; 19.00 Ter ere van het H. hart van Jezus. Zaterdag: 8.00 voor Wim Nieuw- kamp. Mededelingen Zaterdagavond kindermis lezingen en preek zijn aan de kinderen aangepast. Alle ouders, speciaal van de eerste communicanten met hun kind zijn van harte uitgenodigd. Zaterdag en zondag 1 en 2 febr. is er in de kerk b.g.v. ;Maria Lichtmis kaarsenwijding. Men kan zelf kaarsen meenemen om deze te laten wijden. Akolieten en misdienaars Zondag 8.30 Gunther Stamper; 10.00 Urbain van Weert en Stefan Rongen. 11.30GielKrijnen; 18.30 Theo Krouwel Maandag tot en met woensdag 8.00 uur Rob Coppus; 19.00 Olaf Bongers. Donderdag tot en met zaterdag 8.00 Juan Lopze; 19.00 Ronald Arts. PROTESTANTSE KERKEN- GEMEENSCHAP VENRAY e.o. In „Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray zal in de dienst van zondag 26 januari Ds. H. v.d. Horst de predikant zijn. De koliekten zijn bestemd voor de kerk en diakonaatsprojekt. Tijdens de dienst is er kinder oppas, en wordt er kindernevendienst gehouden. Aan vangstijd is 10.00 uur PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Ter ere van O.L. Vrouw, overl. ouders. Camps-Wolters, Sjang Joosten, Jeu Arts, OVerl. Ouders Arts-Peters, Hendrik Jeucken. Zondag: 8.30 Lei Janssen: 10.00 Overl. ouders en familie Kleuskens- Thoonen, Jan Loonen (jrd.), Antonia Linders-Hendriks, Gerrit Reintjes, Toon Camps (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Michel Jacobs en echtgenote. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Pierre Vandevenne en overl. ouders Vandevenne-Vermeu- len. Donderdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 9.00 uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Jeu Arts, Jan Bernaerts, overl. familie Min-Verbeek overl. ouders. Achten-Verdijk, Sjang Joosten. Misdienaars Zaterdag: 19.00 Paul Bovendeerdt, Erwin Achten, Jos Wilms, Eduard Camps, Zondag: 8.30 Marco Arts, Benoit van Osch, Marcel Nellen, Robin van Mill, 10.00 Inge Kreutz, Esther Litjens, Ingrid Lenssen, Noortje van Goch. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis kinder koor: Theodora Kemmelings (mnd) Martien Classen en overleden familie Classens-Rongen. Bernard Janssen (koll); Pater Coen Classens (koll); Maria Versleijen-Joosten (koll). Chris Houwen namens St. Antoniusgilde. Sjang Steeghs (mnd.) Zondag: 8.30 H. Mis Francisca Baltussen-van Ooi (koll); 10.00 Hoog mis Helena van Dijk-Linders namens mevr. Steeghs Houwen en mevr. Steeghs-Lucassen. Jan Achten namens Missienaaikrans. Truus Rongen namens Kaartclub Haalakker. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (o). Woensdag: 8.00 H. Mis Helena van Dijk-Linders namens kaarvriendin L. R. Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot zekere intentie. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Zaterdag. Feest van Maria Lichtmis. Na alle diensten Blasiuszegen; 19.00 Gez. H. Mis Dameskoor. Wiel Baltissen Helena van Dijk-Lipders mnd. Henricus Maassen en ^Cqtharina Rong en Truus RongèhUüwals names St. Antoniusgilde Chris Houwen namens familie Houwen Sjang Steeghs namens buurt Hoofdstraat. PAROCHIE CASTENRAY Derde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 v. Catrijn Gellings- Verhoeven en Anne Marie Smits-Frie zen (Coll). Zondag: 8.00 uur jrd. Bernard Vullings en Maria v.d. Broek: 10.00 v. Martinus Dinghs (Coll). Dinsdag: 19.00 t.e.\. O.L. Vr. Altijd Bijstand. Woensdag: v. overl. ouders, Hein en Martinus Emonts en v. Offeraars. Donderdag: 19.00 t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand vanwege offeraars. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 14.00 Uit dankbaarheid b.g.v. 25 jarig huwelijk v. Fam. Duckers-Seyckens. Misdienaars Martijn en Joris zaterdag, dinsdag en woensdag. Marcel en Ronny: zondag 8.00, donderdag - vrijdag 14.00 uur. Roel Guido: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 lsm v. Wilhelmus Claessens en overl fam. lsm v. Frans Berkers-Scwachhöfer gest. jrd. v. Huberta Hendriks en beide echtgenoten Zondag: 8.30 lsm v. het welzijn van onze parochie. 10.00 Hgm als gest. jrd. v. Hendrina Jenniskens-Voermans en echtgenoot; 11.15 lsm v. Michel Loonen en overl. familie. Lsm v. Gertruda Spreeuwenberg. gest. jrd. v. Maria Elisabeth de Mulder-, Maandag: 19.00 lsm v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag H. Thomas van Aquino, Priester en kerkleraar. 19.00 weekd. v. Johanna Swinkels (4) Woensdag: 19.00 lsm. v. Maria Loonen-Scheffers Lsm v. Joos Jenniskens. Donderdag: 19.00 lsm t.z.i. familie Heidens-Smits. Vrijdag: H. Johannes (Don) Bosco, Priester. 19.00 lsm v. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens-Droesen Zaterdag: 19.00 lsm v. Henricus Leyssen Lsm v. overl fam. Claessens- Gussens Lsm v. Jac Classens gest. jrd. v. Leida Loenen-Poels en Echtgen. gest. jrd v. Zuster Jeanne (Anna v. Rens) en Michel Loonen. Misdienaars en acolyten Zaterdag 19.00 barry Willems en robert Hollackers, zondag 8.30 Peter Geurts en sander Peeters. Hgm 10.00 Geert Thijssen, Mare en Johan Her mans 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars ma tm vrijdag Barry Willems en Robert Hollackers. Lectoren: za. 19.00 J. Jenniskens. Zo 8.30 Mevr. Weys. 11.15 H. Bovee. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! RECTORAAT VEULEN Zondag: derde zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm zal. Wilhelmi- na Fleurkens-Aarts en echtgen. Zondag: 9.45 Hgm jgt. zal Geert Classens; 11.15 Hgm v. zal. Marly Weys, Hgm zal. A. Reintjes, Anna Lemmen en zoon Wim. Maandag; 8 uur lsm zal Antoon Janssen. Dinsdag: 8 uur lsm tot bez. intentie fam Weys-Houben. Woensdag: 8 uur lsam tot bez. intentie fam. L. Donderdag: 8 uur lsm. overl fam v. Ool-Houben. Vrijdag: lsm. uit dank WH. Zaterdag: Priesterzaterdag om 8 uur lsm voor deze intentie. 19.00 Hgm. zal Maria Ewals-Holtackers en overl. Ou ders Ewals-Holtackers. Acc. voor 26 jan. Fr. Reintjes, J. Geurts, K. Racker. Misdienaars: Verstegen, van Soest. RECTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 avondmis voor over leden vader Theo Linders tevens voor de overleden familieleden Kerkhof-Ver meulen teven voor de overleden ouders Achten-Cox en voor Wim Swinkels. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Ewals-Fleuren; 10.00'iiQrHoogmis voor het rectoraat.- Akolieten Twan Poels én Leon Pouwels Misd. van de week Edith Geurts en harriette Janssen. Maandag: 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag: H. Thomas van Aquino, Priester en kerkleraar, 8 uur H. mis uit dankbaarheid. Woensdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Donderdag: 8 uur H. mis t.z.i. Vrijdag: H. Johannes bosco, priester. 8 uur H. Mis t.z.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Wim Swinkels. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 toediening van het H. Vormsel. H. Mis tot intentie van onze vormelingen en hun ouders. Zondag: 8.30 H. Mis voor onze zieken; 10.00 Maandd. voor Mevr. Verstappen-Vervoort. gest. jrgt. voor Mathieu Arts H.M. Piet Potten; 11.30 H.M. voor Robert Plum nms. bewoners v. Montfoortstraat. Maandag; 19.00 H.M. voor een bijz. intentie. Dinsdag: 8.00 HM voor overl. parochianen. Woensdag: 19.00 H.M. voor Piet Potten. Donderdag: 8.00 HM voor Marian van Haperen en overl. fam. Vrijdag: 19.00 HM voor Mevr. v. Hoof-Ewals HM voor overl. ouders Wismans-v. Vegchel HM voor Robert Plum nms. bewoners v. Montfortstraat. HM voor Harrie Geurts. Zaterdag: 19.00 Gest. jrgt. vooer Albertus Verheijen, Petronella Verheij- en-Peeters en Willem Verheijen Weekd. voor Piet Spreeuwenberg. Gest. jrgt. voor Jan Hendrix. Misdienaars Zaterdag: 19.00 Mark Reijnders en Mattie van Ass. Zondag 8.30 Mike Kuunders; 10.00 Mark Derckx 11.30 Rob Gommans en Mike Kuunders. Weekdagen Tjeerd en Rob Jenniskens. Vrij: Tom v. Asten. Mededelingen Zaterdag a.s. komt Mgr. Meertens het Vormsel toedienen aan 46 jongens en meisjes van de basisschool. Dan zijn er veel banken gereserveerd. Probeer daarom U te spreiden over verschillende andere diensten als U niet bij deze dienst hoeft te zijn. PAROCHIE MERSELO Zaterdag: Bekering van St. Paul; einde der bidweek; 19.00 Overl. fam. van Osch-Janssen (Weverslo) Zondag: derde zondag door het jaar 10.00 Fam van Rijswijck-Verhoeven; 11.30 J. v. Dijck-Hoedemakers, M. v. Dijck Steeghs en dochter To. Maandag: H Agela Merici; 8.30 Peter Mathijs Gielen en OVerleden kinderen. Dinsdag: H. Thomas van Aquino; 8.30 Lambert Lemmens en Calh. Hoedemakes en kinderen. Woensdag: Schoolmis 8.30 schoolmis intentie voor roepingen. Donderdag H. Allegondis; 8.30 Jan Bardoel en Zoon Ben en Zuser Bardoel. Vrijdag; 8.30 H. Johannes Bosco; 8.30 Antoon van Hoof (koll) 15.00 12 XA huwelijks jub. Dorresteyn-v. Leijtelaar. Zaterdag: H. Brigide. 19.00 Petro nella Hendriks-Poels en zoon Harry. Misdienaars Zondag 10.00 Woensdag en zaterdag avond. Gerton Claasen en 11.30 Sonja Poels en Desiree Janssen. Kollectanten Zaterdagavond: H. Arts; Zondag 10.00 F. Hendrix, 11.30 G. Ewals. Kerk Poetsen: Mevr. Borssen Schaaps- kuil 1, Mevr Custers Veldstraat 12. We zullen de Memisa Kollekte hebben op 25 en 26 januari. Het zou eigenlijk moeten zijn op 1 en 2 februari, maar dat is juist de eerste zondag van de maand. Tracht edelmoedig te zijn voor deze zeer nodige kollecte. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag; 19.00 voor alle inwoners van de Vredepeel namens de veeverze kering. Zondag: 10.00 voor overleden ouders Peters-van Hak voort. Maandag: 8.00 t.i.v. M. Janssen Dinsdag: 8.00 t.i.v. de parochie Woensdag 8.00 voor overleden Maria Botden-Geurts en Tonny, Donderdag: ij.OÏF O.'v.'Familie claes- sen-v.d. Weijer; Vrijdag: 8.00 t.i.v. Familie Derikx- Willems; Zaterdag: 19.00 t.i.v. Familie Peeters Janssen. Misdienaars van de week: Dave van Vegchel en Ester van der Velden. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 avondmis voor Piet Smits, Dora Verstegen v. kempen (KVO) en broeder Fidelis Hovens. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. v.d. Heijden; 10.00 Hoogmis voor Arnoldus Reijnders, Harry van Els, Martinus Geurts Helden en fam Coppis-Gielen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel en t.z.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Buskens en Fam. lammers. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef bij een noveen, en overl. fam. Evers-Koenen. Donderdag: 8.45 H. Mis t.z.i. en Fam. Frijsen en Lammers. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en v.b.i.; 14.00 Huwelijksmis voor Petrus Buekers en Anny Lugten. Nieuwe kerkmeester in Holthees. Op voordracht van het kerkbestuur Holt hees heeft Mgr. ter Schure bisscop van den Bosch, de Heer Herman Lange- kamp benoemd tot kerkmeester m.i.v. 25 oktober 1985. Wij wensen hem proficiat en wij hopen dat hij de belangen van onze gemeenschap zal behartigen. Deze benoeming vondt plaats in verband met het eervol ontslag van de Heer Frans Lenssen. Wij danken hem voor zijn toewijding en zorg voor onze gemeenschap. VAMOS A VER Noticias religiosas El domingo próximo, el dia 26 de enero, al las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con cantos y platica en Castellano. Despues de la Misa reunion en la salita del convento El Padre Juan espera que el domingo proximo hara mejor tiempo que el domingo pasado. Hasta la vista. Noticias culturalrs El sabado proximo, en el Centre Espanol a las 14.00 horas informacion en Castellano sobre. Vivir juntos y votar juntos por las elecciones munici- pales en mayo. Habra un tal program ma tambien en la Tele holanda II en color Y en habla espanola. No se olvide de la escuela. Hasta la vista! JEHOVA GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbel toespraak met als thema, Ons ontzagwekkende univer sum en de planeet de aarde. In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11 aanvang 10.00 uur V.M. Gratis toegang geen collecte. In de laatst gehouden raadsvergade ring van de gemeente Vierlingsbeek werden o.m. de volgende besluiten genorrten: - De verkoop van een bouwkavel aan J. Kuenen te Overloon in het bestem mingsplan „De Vlassert" voor de prijs van 55.554,- - De verkoop van een bouwkavel in het bestemmingsplan Molenbeek aan de H. Malhta voor de prijs van 45.255,- - De verkoop van een bouwkavel in bestemmingsplan Pasveld aan H.Lem mens te Sambeek voor de prijs van 43.220,- ging met moeilijkheden gepaard, omdat deze kavel verkocht zou worden aan iemand van buiten de gemeente. Ondanks het feit dat wet houder Litjens duidelijk maakte dat deze kavel moeilijk verkoopbaar was, dat dit de laatste kavel in het plan was; en dal er in Overloon nog voldoende kavels aanwezig waren om aan de behoefte voor de eigen inwoners te kunnen voldoen, vroeg de raad schor sing. Daarna bleef alleen de heer Croymans mordicus tegen. Maar dat had meer te maken met de gevraagde prijs, dan met de komst van een niet-inwoner. UITBREIDING AARDGASNEI Als eerste gemeente binnen het verzorgingsgebied van Obragas heeft de gemeente Vierlingsbeek dit gasbedrijf een plan laten opmaken om alle inwoners van aardgas te voorzien. Verlaten was nu de eis dat een aan te sluiten pand maximaal 10 meter leiding zou vragen. Er waren zelfs plannen gemaakt om aan te sluiten van 125 tot 1100 meter. In principe komen nu 148 panden voor aansluiting in aanmerking, waarvan de tekorten uiteenlopen van 4.092 tot 56.304,- Het reserve aardgaspotje verkregen uit het jaarlijkse Obragas dividend heeft een saldo van 521.725,-Als alle 148 panden zouden worden aangesloten, zou dat een investering vergen van 1.550.299,- Maar 100% aansluiten is niet reëel. De verwachting is dat een deelname van 70% wel te verwachten is. Op grond van een en ander stelde het college voor om een gemeentelijke bijdrage vast te stellen voor de nieuwe aansluitingen, als het door Obragas te berekenen tekort groter is dan 4.733,- De gemeentelijke bijdrage zou 66% van dit tekort en maximaal 10.000 per aansluiting mogen zijn. Natuurlijk is een maximale aanslui ting toe te juichen, maar wat zal er daarna van de solidariteitsgedachte overblijven?. Het reservefonds is im mers gevormd kunnen worden uit en door de portemonnaie van de burgers. Het moet niet zó blijven, dat het een melkkoe gaat worden. Eerlijker zou het zijn als Obragas de gasprijzen zou verlagen. Maar de raadsvoorzitter wees er op dat de aardgasprijzen niet door he Obragas, maar door andelijke Overheid worden vastgesteld. KLIMLENING Om de bouw van 36 premiewoningen door de Stichting Volkshuisvesting Vierlingsbeek mogelijk te maken, ging de raad er mee accoord dat die stichting een klimlening aangaat ten bedrage van 3.675.000 oplopend tot 4.973.194 per oktober 2006. Deze woningen zullen in Overloon, Vierlingsbeek en Maashees worden gebouwd. NIEUWJAARSREDE In een korte Nieuwjaarstoespraak gewaagde burgemeester v.d. Moosdijk te wijzen op het belangrijke jaar 1986. Nieuwe verkiezingen, een nieuw college, en intrede van landelijke politieke partijen in de raad. Dank bracht hij voor de prestige samenwerking, de goede verstandhouding, de kritische opstelling, maar ook voor de vele goede wil. Veel is tot stand gekomen; o.a. gasaansluitingen met nu als sluitstuk de super onredable aansluitingen. Verder de vaststelling van de verschillende subsidieverordeningen. Maar er blift voor de nieuwe raad nog veel werk liggen; werk dat de raadsvoorzitter hoopte te verwezelijken met eenzelfde kritisch maar niet hinderlijk ingestelde raad. Wilhelminastraat ia Venray PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1986 | | pagina 14