Ie tok tn tjet mtööett SCHOUWBURG- NIEUWS AGENDA GEVONDEN Nationale Jeugdcollekte Jantje Beton PEEL EN MAAS EXPO VENRAY Kerstconcert Grote Kerk Nieuwjaars concert Oirlo Werkloze academici zetten zich via „Polyclot" in voor het bedrijfsleven PEEL EN MAAS uw weekblad Puzzelen voor de Botanische Tuin SPORTHAL DE WETTELING PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Cialona Organisatieburo Tentoon- stellingen, organisator van Expo Venray '86 lentebeurs voor Noord en Midden Limburg is verrast over de massale aanmeldingen en gevraagde informatie over de beurs, welke gehouden wordt van 28 t/m 31 maart 1986. Ondanks het grote aanbod uit de buitenregio zullen ondernemers uit Venray en direkte omgeving een duidelijke voorkeursbehandeling krij gen bij het toewijzen van de beursruim- te. Gezien de huidige aanmeldingsbalans zal de beurs zeker doorgaan in de opzet zoals gepland. Er wordt zelfs gedacht aan het bouwen van een extra paviljoen. De animo tot deelname schrijft de De Nationale jeugdcollekte Jantje Be ton heeft in Venray het prachtige resul taat van ƒ8.793,91 opgeleverd. Onze hartelijke dank voor alle gulle gaven en vooral dank aan de collectan ten die door weer en wind gingen om voor Jantje Beton te collecteren. De volgende groeperingen hebben deelgenomen en opgehaald: Jeugdwerk Heide 272,35; Scouting De Peelspeur- dersj/ 659,20; KMG Leunen 403,40; Scoiting Don Boscq-, 118,20; PSZ Robbedoes Oirlo S23W WZWlRtg nest Leunen 250,90; Coso Oostrum ƒ569,35; Jong Nederland ƒ408,60; Jeugdsoos Vredepeel 182,00; JUM Merselo 334,70; Springplank ƒ498,95; Jeugdclub Veulen 302,05; OOC Holthees-Smakt 294,45; Speel- O-Theek 't Kolkje 614,40; De Spet ters, Smakterheide 251,76; Jeugdwerk Castenray 377,00; PSZ 't Centrum 582,70; PSZ 't Kruimelhofke Heide 500,00; PSZ de Calimeros Ysselsteyn 279,55; PSZ de Blokkendoos Land- weerl 370,55. Bovenstaande groeperingen weten dat ze SO^o van hun eigen opbrengst voor hun eigen kas kunnen terugverwachten via hun bankrekeningen. Nogmaals har telijk dank! uw weekblad Op de foto een beeld van de Expo-Deurne welke dit jaar met succes georganiseerd werd. organisatie toe aan het langzaam uit het recessiedal omhoog komen, alsmede de landelijke tendens, waaruit blijkt dat „goede" beurzen duidelijk, zowel in deelname als bezoek, in de lift zitten. Het beursminded zijn van de regio kom- pleteert deze gedachte. De organisatie zegt alert te zijn op een grote branche verscheidenheid en gezien Afgelopen zondagmiddag vond tradi tiegetrouw het jaarlijkse Kerstconcert plaats in de Grote Kerk, verzorgd door de vijf koren van Venray-centrum, t.w. Ars Musica, Crescendo, Venrode, de Zangers van St. Frans en Venrays Man nenkoor. Deken L. A. Theunissen zei o.m. in zijn welkomstwoord blij te zijn met een goedgevulde kerk. Vervolgens kwamen alle deelnemende koren op hun beurt via het middenpad van de kerk binnen om hun muzikale medewerking aan dit concert te geven. Als>eer$tq koor. was, d^t, Ars/^flusica, die o.l.v. Rob Berben erg goed voor de dag kwamen met „Weihnachstlied" van Herman Strategier en „Stille Nacht" van Franz Gruber, waarbij je letterlijk en figuurlijk een speld kon horen vallen. Daarna was het de beurt aan het Venrayse bejaardenkoor „Crescendo" o.l.v. Theo Jacobs, het enige koor dat uitsluitend Nederlandse kerstliederen ten gehore bracht. Het dameskoor „Venrode" zong o.m. het kerstlied „O kind van het licht", waarvan de tekst werd geschre ven door de bekende dichter Michel van der Plas. De muziek van dit lied werd door de eigen dirigent Jean van de Til- laart geschreven. Een bijzonder mooi lied, dat goed overkwam. Door de over-akoestiek van de Grote Kerk waren de Zangers van St. Frans op enkele plaatsen soms slecht te verstaan, wat jammer was voor de mooie kerst nummers die ze uitgezocht hadden. Als laatste koor trad het Venray's het lente-tijdstip van de beurs zal een gedeelte van de beurs in het teken staan van bloemen, planten en tuinverzor- ging. Ook de agrarische sector zal gedeeltelijk in deze „groene" deelbeurs worden geintegreerd. Zoals het ernaar uitziet, zullen ook de overheid, semie-overheid en non-profit organisaties de beurs aangrijpen om informaties en voorlichting van hun respectievelijke gebieden uit te dragen. Expo Venray wordt een beurs die zowel voor het gezin, alsmede het bedrijfsleven de moeite waard is om te bezoeken, aldus organisator August Curfs, die een bezoekersaantal van vele tienduizenden, gezien de reklame-aan- pak die gaat volgen, haalbaar acht. Mannenkoor op met o.a. „Slaap nu mijn Jezuke" en „Hoe leit dit kinde- ke", bewerkingen van Martin Koekei- koren met solistische medewerking van Don Mulders en Roy van den Berg (beiden lid van de Zangers van St. Frans). Zij werden door het publiek rijkelijk met applaus beloond en terecht voor dit jonge talent. Tot slot van dit concert zongen alle koren gezamenlijk „Nu sijt wellecome" o.l.v. J. v. d. Tillaart met orgelbegelei ding van Rob Berben. Het is jammer, dat het grote kerk orgel (in april van dit jaar dertig jaar geleden gebouwd door de Gebr. Ver meulen uit Weert) alleen voor begelei ding en volkszang werd gebruikt. Bij een volgende kerstconcert mis schien de moeite w^rd om tussen de koren door gepaste orgelmuziek te spelen, waardoor het geheel voor het publiek wat feestelijker overkomt. CHINEES WAS UITPUTTING NABIJ De Venrayse politie kreeg een mel ding dat bij de Zuid Ooster een Chinees in elkaar was gezakt. Een onderzoek wees uit, dat deze Chinees de uitputting nabij was. Hij leidde een zwervend be staan en beschikte niet over voldoende financiën om in zijn onderhoud te voor zien. Evenmin had hij geldige verblijfs- papieren. Na medische behandeling door een Venrayse arts, werd de chinees, in afwachting van uitwijzing naar Frank rijk, wat zijn laatste verblijfplaats was geweest, aan de goede zorgen van de Venrayse politie toevertrouwd. Weer aardig opgeknapt kon hij donderdag op transport worden gesteld. Zondag 5 januari a.s. zal er een Nieuwjaarsconcert gegeven worden in „De Linde". Hieraan werken mee: het Jonge Garde Koor, Dames- en Heren koor, Fanfare en Drumband Ons Ge noegen. Aanvang 11.00 uur. Er is een variatie aan zang en muziek. Met in de eerste plaats als doel werk loze academici, auteurs en tekstschrij vers aan zinvol werk te helpen, is in Broekhuizen de slichting Polyglot als werkvoorzieringsinstituut opgericht. Maar om het werkpakket van deze stichting zo compleet mogelijk te doen zijn, worden ook niet werkloze mensen in.de werkzaamheden betrokken. De werkzaamheden van deze nieuwe stichting liggen op de volgende terrei nen: het vertalen van teksten in vrijwel alle talen en vakgebieden; het schrijven van artikelen en teksten; het bewerken van teksten; het verlenen van type- en printser vice ten behoeve van opdrachtgevers. De vertaalploeg van de stichting bestaat momenteel uit 27 personen van 10 nationaliteiten, waardoor het moge lijk is dat vrijwel alle vertaalwerk ge schiedt door mensen, die naar hun eigen taal toe vertalen. Deze beëdigde krach ten komen uit Duitsland, Spanje, Hon garije, Argentinië, Perzië, Tsjechoslo- wakije, Portugal, Frankrijk, de Sovjet unie en Nederland. Een viertal auteurs maken teksten van zeer uiteenlopende aard zoals redactio nele teksten, korte en bondige tekstsa menvattingen afgestemd op bepaalde doelgroepen, het redigeren van jaar verslagen en perspublikaties, artikelen voor personeelsperiodieken, lesgehelen voor bedrijfsopleidingen etc. De StrehHftg-helpi op deze wijze vak bekwame academici aan werk en bewijst daarbij tevens het bedrijfsleven een goe de dienst. Algemeen coördinator van Polyglot is de heer Rien van Batenburg, oud directeur van de Levensschool in Ven ray. Het coördinatiecentrum is ge vestigd Hemming 17, Broekhuizen- vorst, tel. 04763-1948. PRIJZEN PUZZEL 9: le prijs 100,— D. Peeters, Esdoorn straat 16,Venray. 2e prijs 75,— W. Rossen, Op de Wis 20, Wellerlooi. 3e prijs 50,Bart Schoenmakers, Beukenlaan 17, Venray. 4e prijs 25,C. Stortelder-Verhallen, Grotestraat 105, Vierlingsbeek. U kunt puzzel 10 inleveren tot 1 januari 1986. Wij wensen U een voorspoedig Nieuwjaar. Rond de kerstdagen Van oudsher was het Kerst feest - de viering van de ge dachtenis aan Christus' ge boorte - een écht kerkfeest. De viering begon met het opdragen van drie H. Missen door pries ter en volk. Van deze drie mis sen was er een bestemd voor de nacht - nog steeds hèt hoogte punt van de viering -, een voor de dageraad en een voor de dag. Om praktische redenen wer den zij geleidelijk aan in de pa rochiekerken achter elkaar ge celebreerd. 's Middags trokken de gelo vigen wèèr ter kerke om het plechtige lof mee te vieren. In onze streken kwamen het plaatsen van een kerststal in de kerken en in de huiskamers in de vorige eeuw in zwang. In Venlo en in Kevelaer waren ate liers gevestigd, waar de gipsen beeldengroepen te koop waren. De kerstboom kwam veel later en dit - van oorsprong heidense - gebruik, waaide" vanuit Duitsland naar Nederland over. Vaders en moeders gebruik ten de tijd tussen de Kerst-mis sen en het lof om de in de ker ken geplaatste kerststalletjes te bezoeken, welke gebruik ook wel kinderke wiegen" werd genoemd. Rond de kerstdagen beston den tal van oude volksgebrui ken, zoals het binnenhalen en ontsteken van hetkerstblok" in de huiselijke haard. •Zoals men tegenwoordig met grote zorgvuldigheid een kerst boom uitzoekt, werd vroeger een mooi zwaar eike- of esse- blok uitgezocht. Het liefst hed men het met het onderstuk van een boom met een gedeelte van de ,,böks" (het wortelgestel). Er werd een eer in gesteld het blok zo lang mogelijk branden de te kunnen houden. Met de komst van kachels en fornuizen was het kerstblok gedoemd te ver dwijnen. Een ander gebruik bij de boeren was het buitenleggen van wat hooi op de kerstavond. Men geloofde steevast, dat het kerstkind het hooi zou zege nen. Een Venrayse traditie was bij thuiskomst uit de nachtmis, balkenbrij op te dienen. De Tweede Kerstdag - een verplichte zondag - werd weer grotendeels in de kerk doorge bracht. 's Morgens een plechti ge hoogmis en in de middagu ren weer een plechtig lof. Onnozele kinderen Het feest van Onnozele kin deren, op 28 december, werd in onze streken vroeger als ,,Al- lerkienderendóg" gevierd. De jongste zonen trokken op die dag vaders jas aan en versier den zich met de horlogeketting van vader, terwijl de jongste dochters zich tooiden met moe ders muts. Aldus uitgedost trokken zij door de straten. De allerjongsten waren die dag ,,baas in huis" en hadden het voorrecht uit te maken wat op die dag zou worden gegeten. Soms mochten zij - bij wijze van uitzondering - zelf beslis sen hoe laat het bedtijd was. Aid jaor Oudjaarsdag was de dag waarnaar het hele jaar werd uitgekeken. Immers, er kwa men dan oliebollen op tafel! Die werden in vroeger jaren koud gegeten. Hier en daar hoorden daar ook krentenpan- nekoeken bij. Waar men een geweer had werd het nieuwe jaar .aange schoten", maar de theesten ble ven toch in huis oni het nieuwe jaar aan te kaarten met kruis jassen of toepen, waarbij dan stevig gegeten en gedronken werd. De kinderen gingen op tijd naar bed, maar werden tegen middernacht gewekt om het nieuwe jaar met het hele gezin biddend in te gaan. Dat gebeur de zo tegen het middernachte lijk uur met het bidden van het rozenhoedje. Vrijdag 27 december 8.00-16.00 SVV jeugd zaalv. 16.00-17.00 v.d. Pas 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 uur KNVB comp. Zaterdag 28 december 9.00-14.00 korfbal comp. 14.00-18.30 MHCV 18.30-19.30 Spaan centrum 19.30-22.30 Ysselsteyn zaalv. Zondag 29 december 9.00-14.00 MHCV 14.00-20.00 SV Castenray zaalv. 20.00 de zuignapjes 21.00 Old Calahan zaalv. vr. 22.00-23.00 v. Lierop zaalv. vr. Maandag 30 december 8.00-16.00 SVV jeugd zaalv. 18.00-21.00 Rooyse VK, tr. 21.00-24.00 KNVB zv. competitie Dinsdag 31 december 8.00-16.00 SVV jeugd zaalv. Woensdag 1 januari nieuwjaarsdag, v.a. 12.00 uur nieuw jaarsbijeenkomst. Donderdag 2 januari 9.00-16.00 Basketbal basisscholen 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 Rooyse Vk tr. Bril in donkerbruin etui, opschrift Hermans Optiek Pup vermoedelijk 2,5 maanden oud dameshorloge merk Oriënt witte portemonnee met 1 sleu tel blauwe sporttas met jongenskle- ding plastic tas van Hema met rode portemonnaie en etenswaar dames fiets, zwart, merk Campignon dames fiets, geel, merk Gazelle herenfiets, rood/zwart, merk onbekend dames fiets, zilver, merk Gazelle fiets, merk Batavus, framenr. 8216490 dames fiets, zwart, merk Gazelle damesfiets, groen, merk Eminent, framenr. 083689 herenfiets, bruin, merk Duif, postco de 5811 AW damesfiets, zwart, merk Union, framenr. 512740 damesfiets, zwart, merk Batavus, framenr. 20023 Crossfiets, rood, merk Sun Year da mesfiets, groen, merk Gazelle, framenr. GH5-10751. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 224. maandag 6 januari ENSEMBLE BENT "Mannen onder het mes" Komedie van Alan Blaesdale Een geschenk uit de hemel. Zelden zult u zo gelachen hebben en toch is deze voor stelling niet alleen om te lachen, want u zult er ook nog over nadenken. Het verhaal gaat over mannen die een operatie moeten ondergaan Mannen die pijn en angsten hebben. Voor de toe schouwer wordt dat pijn in onder- en bo- venrif, maar dan van het lachen. Gnuiven om de herkenbaarheid die anderen in een ziekenhuis ondergaan. Een spetterend blijspel over mannen die een vasectomie-operatie moeten onder gaan, maar die niet schromen eerst de chirurge even op de operatietafel te krij gen. Alles loopt duidelijk uit de hand. In de hoofdrollen o.a. Annelies Vaes en Jaak Vissenaken die u prachtige rollen zag spelen in "Pas de Deux". Ook nu kan men hogeschool toneelspel verwachten, want komische rollen kunnen spelen is een grote kunst. Deze Belgen kunnen er wat van. dinsdag 14 januari BALLET VAN VLAANDEREN "Cinderella" Ballet in drie actes op muziek van Serge Prokofiev In de loop der jaren brachten wij een reeks met beroemde avondvullende bal letten. We noemen "Het Zwanenmeer", "Giselle", "De schone slaapster", "Cop- pelia". "De Notenkraker", "Romeo en Ju lia" die alle in rijke montering voor ons voetlicht kwamen. Nu kunnen we daar "Assepoester" ofwel "Cinderella" aan toevoegen. Ook hier gaat het weer om een groots opgezet schouwspel met schitterende pas-de-deux en massale bal let-scenes. Dit ballet ging in 1938 in het beroemde Bolshoi theater in première en was me teen een enorm succes. Ballet-liefhebbers krijgen hier dus weer een uitvoering waar men veel genoegen aan zal beleven. Het ballet van Vlaanderen gaf in Venray reeds vele goede balletuitvoeringen, meestal met korte balletten. Nu dan het eerste avondvullende ballet van dit gezel schap. woensdag 15 januari „La Traviata" Opera van Guiseppe Verdi door operagroep Forum. Een van de meest populaire opera's ge- basserd op "La dame aux Camélias" van Alexander Dumas. Tevens een van de rijkste stukken uit de theatergeschiede nis van de romantiek. Belcanto waar muziekliefhebbers lyrisch van worden. De ene schitterende aria volgt de ander op in een voorstelling die een breed publiek tot de verbeelding spreekt. "La Traviata' is dan ook een ope ra om te zien en te herzien, te horen en opnieuw te genieten Abonnementshouders die plaatsen heb ben voor "Hofmanns vertellingen" die door het barre winterweer moest verval len. kunnen hun entreekaart voor deze uit voering omruilen. EEN ABONNEMENT WAARD! openbare bibliotheek lq venray ea OPENBARE BIBLIOTHEEK Afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32. Afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, VENRAY Tel. 81970 LEESPROGRAMMA 1985: Tijdens de feestelijke afsluiting van het leesprogramma ZWERVERS GE VRAAGD op woensdag 18 december j.l., vond de uitreiking plaats van de KOMPASSEN (leesdiploma's). Twee enveertig kinderen, die ieder 5 boeken hadden gelezen en hierover vragen hadden beantwoord, mochten een KOMPAS in ontvangst nemen. Tevens werd er deze middag de speel film „Peter en Elliot, de draak" ver toond en was de striptekenaar Johan Dorpmans aanwezig, met wie de kinde ren samen strips konden tekenen. In totaal bezochten ongeveer 70 kin deren deze feestmiddag in de jeugd bibliotheek. Die kinderen die hun kompas niet hebben ontvangen, kunnen deze alsnog afhalen bij de jeugdbibliotheek. DE BIBLIOTHEEK VENRAY KRIJGT ER EEN AANTAL NIEUWE TIJDSCHRIFTEN BIJ Per 1 januari kunt u in de bibliotheek een aantal nieuwe tijdschriften vinden. Consumenten geldgids: Achter grondinformatie over tal van geldzaken zoals lenen, sparen, verzekeringen etc. praktische bezuinigingstips. Grasduinen: Houdt zich bezig met het natuurgebeuren in de ruimste zin van het woord. De nadruk ligt op de Ned. situatie. Een fraaie uitgave met veel mooie foto's. Ook bruikbaar voor spreekbeurten en werkstukken. Greenpace: Bulletin van de aktie- groep tegen de walvisvaart, atoomafval in zee, zeehondenjacht enz. Gedrukt op kringloopppapier. Ook geschikt voor jongere lezers. HB modelbouw techniek; Hobby bulletin: Hobbyblad voor de model bouw; radiobesturing en alle „andere hobby's" waarin opgenomen: Modellen revue. Zowel voor huisvlijt en handel en industrie geschikt. Duidelijke uitleg; tekeningen en foto's. H.C.C. nieuwsbrief: Uitgave van de Hobby Computer Club. De leden van de H.C.C. leggen elkaar in de nieuws brief problemen voor die via de huis computer opgelost kunnen worden. Daarnaast beoordeling van hard-ware. Voor de beginnende en de gevorderde hobbyist. Hollands maandblad: Algemeen kul- tureel maandblad, waarvan de inhoud deels bestaat uit prozafragmenten, afge ronde verhalen en gedichten, deels uit artikelen over politieke onderwerpen vanuit socialistische invalshoek. Kampeer en caravankampioen: Goe de objectieve informatie over kampeer- materiaal, vakantielanden, toerisme enz. (Een uitgave van de A.N.W.B.). Kinderen: Blad voor ouders en op voeders van jonge kinderen. Aan de orde komen zowel opvoedkundige pro blemen als praktische raadgevingen over kleding, voeding en speelgoed. Marion: Maandblad voor zelfmaak- mode. Met werkbeschrijving en rader- blad. Raakpunt: Informatie voor ouders van geestelijk gehandicapte kinderen, o.a. overheidsbeleid, sociale verzekerin gen, verzorgingstehuizen, opvoeding thuis, enz. Sagittarius: Astrologisch tijdschrift. Theorie en de praktijk van de astrologie wordt behandeld. B.v. voorspelling van politieke ontwikkelingen in een bepaald gebied. Samurai: Populair blad over oosterse vechtsporten zoals judo, taekwando, karate. Veel foto's. Uitleg van gevechts technieken, veel wedstrijdverslagen en -uitslagen. Straks studeren? [mavo-, havo, en vwo-editie]: Informatie over mogelijke vervolgopleidingen na het voortgezet onderwijs, waarbij ook steeds studenten zelf hun mening over de betreffende op leiding geven. Steek: Behandelt vrijwel alle technie ken: haken, breien, borduren. Volgt de modetgrands en is geschikt voor begin ners en gevorderden. Surfmagazine: Geïlustreerd blad voor beginnende en gevorderde surfers. Voedingsinformatie: Uitgave die ob- jektieve informatie geeft over zeer ge varieerde voedingsonderwerpen. Ge schikt voor artsen, diëtisten, wijkver pleegkundigen, leerlingen en docenten van het voedingsonderwijs, maar ook voor de geïnteresseerde leken. Vorsten: Korte artikelen over vors tenhuizen, met de nadruk op de Neder landse koninklijke familie. Veel kleu renfoto's. Een echt kijkblad. Wordt vervolgd: Berichten van Am nesty International over de schending van de mensenrechten, behandeling van politieke gevangenen en vervolgingen van mensen in diverse landen. De bibliotheek heeft meer dan 140 tijd schriften zowel in de leeshoek beneden als op de studiezaal boven. U hoeft géén lid te zijn om deze tijd schriften in de bibliotheek te lezen. Bent U wel lid? Wist U dat U dan ook tijd schriften kunt lenen. Naast oude inge bonden jaargangen kunt u ook oude nummers van het lopende jaar mee nemen. Ook de dagbladen kunt U iedere dag in de bibliotheek komen lezen. Wij heb ben: De Volkskrant - De Telegraaf Trouw - Het Parool - NRC Handelsblad - Dagblad voor Noord-Limburg - Algemeen Dagblad (per 1 januari 1986). Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 72, tel. 86082 NIEUWJAARSDAG J. WITTGEN Langstraat 72, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: T. VAN THIEL Tel. 88800 NIEUWJAARSDAG F. DE MUINCK-KEIZER Tel. 88800 NIEUWJAARSDAG DR. VAN DONGEN P. Jeukenstr. 6 America tel. 04764-1707 WEEKEINDE DR. KEUZER v. Beurdenweg 10, Ysselsteyn Telefoon 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. DE MONNIKSKAP Paterslaan hoek Patersstr., tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RA Y- YSSELSTE Y N Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, TEL. 84504 NIEUWJAAR H. JANSSEN JR, TEL. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M. LOONEN Mgr. Hanssenstr. 42 Oostrum tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak E.M. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 NIEUWJAARSDAG E.M. RUYMBEEK WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug le bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorsc reening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgy mnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag lot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Lilsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY W estsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a. Venray (nabij de LTS). Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33. tel. 85251 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00-16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O Tel. 83127 STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Tel. 077-71361 EEN ABONNEMENT WAARD

Peel en Maas | 1985 | | pagina 3