Kerstconcert gezamenlijke Venrayse koren KERSTSTAL Kerstconcert te Castenray Kerstviering Protestantse jeugd Kindeke wiegen in de Grote Kerk V.O.S.tijdens eerste kerstdag in de lucht Sfeervolle kerstexpositie in de Wieeënhof KERSTCIRCUS a.s. zondag 22 december vindt er om 16.00 uur in de Grote Kerk 't traditionele kerstconcert plaats waaraan onderstaande koren mede werking verlenen, afgewisseld met volkszang. Hugo Distier Herman Strategier Frans Gruber Arts Musica o.l.v. Rob Berben 1o heiland, reiss die Himmes auf 2. Weinachtslied 3. Stlle Nacht Cresendo o.l.v. Theo Jacobs 1. Je zult er geweest zijn in Bethlehem 2. Lang geleden in Bethlehem 3. Houdt herders de wacht 4. Geen wieg voor een Koning Dameskoor „Venrode" o.l.v. Jean van de Tillaart 1The First Nowell-Englisch trad. Carol Arr David Willcocks Bew. voor Venrode J. v.d. Tillaart 2. O kind van het licht Tekst. Michel van der Plas Muziek Jean v.d. Tillaart 3. Noel des bourgeois de Chatre Bew. J. v.d. Tillaart Zangers van St. Frans o.l.v. Wim Buys 1Ding Dong: Merrily on High 2. Masters in this Hall Woorden G.R. Woodward Muziek bew. Charles Wood tekst William Morris Muziek bew. door David Wilcocks 3. Once in Royal David's City Tekst C.F. Alexander Muziek H.J. Gauntlett bew. A.H. Mann Venrays Mannenkoor o.l.v. Pierre Gerits 1Slaap nu mijn Jezuke Solist: Don Mulders 2. White Christmas 3. Hoe leit dit Kindeke Solist: Roy van den Berg Bew. Martin Koekelkoren Irving Berlin Bew. Martin Koekelkoren Tot slot zingen alle koren samen o.l.v. J. v.d. Tillaart Nu Sijt Wellekome van Huybers met orgelbewerking van Rob Berben De abonnees van de kerktelefoon Grote Kerk kunnen via hun radio dit kerstconcert beluisteren Dinsdagmiddag is een aantal vrij willigers begonnen met het oprichten van een kerststal op het schouwburg plein. De eerste werkzaamheden die dag bestonden voornamelijk uit de aanvoer van materialen, maar men heeft onder het licht van enkele schijnwerpers tot laat in de avond gewerkt om ..de stal" al gedeeltelijk wind- en waterdicht te maken. Men heeft de grootste verwachtingen over het uiteindelijke resultaat. De VVV met name de PR-man Dick Min, is uiterst tevreden dat het door hen genomen initiatief, om na 12 jaar weer een grote kerststal in Venray- centrum op te richten, zoveel respons heeft gekregen, Ben initiatief dat ont plooid werd, nadat Jac Laurensse vorig jaar in zijn rubriek „groeten uit Venray" aandacht wijdde aan de ver dwenen kerststal. Dank zij zijn oproep in dit blad kwamen de beelden weer „boven water" De VVV zou graag als entourage van de kerststal~binnen, nog over enige oude landbouwwerktuigen willen beschik ken. Wie reikt hier de laatste helpende hand? Zoals reeds eerder meegedeeld, blijft de kerststal tot Driekoningen voor het publiek opengesteld. Zaterdagmiddag omsteeks 4.00 uur zal Deken Theunissen de stal inzegenen. De jeugdharmonie van Euterpe zal daaraan haar muzikale medewerking verlenen, terwijl Schutterij Het Zandakker „met vliegend vaandel en slaande trom" het gebeuren zal opluisteren. Enkele muziekgezelschappen hebben intussen medewerking toegezegd. Zo zal maandagavond van 7.00 tot 8.00 uur ..Capriccio" o.l.v. Pater Falco in of bij de stal musiceren. En van 8.00 tot 9.00 uur doet dat nogmaals de jeugdharmo nie van Venrays Koninklijke Euterpe. Op het ogenblik zijn er (nog) geen muziekactiviteiten gepland voor de bei de kerstdagen, maar op derde kerstdag, vrijdag 27 december van 7.00 tot 9.00 n.m. treedt de „Orkestvereniging" voor het voetlicht. (Muziek)verenigingen die ook een steenje willen bijdragen aan een stemmi ge Kerstviering op hel Schouwburg plein, doen er goed aan even kontact op te nemen met de VVV op de Grote Markt. Niet onvermeld mag blijven, dat de leerlingen van de LTS, onder leiding van enkele oud-leraren, de grote kerstster, boven op de stal, hebben ge maakt. Op de foto de oude kerststal, destijds geplaatst aan de Julianasingel. Op Tweede Kerstdag organiseert fan fare „Dorpsklank" uit Castenray we derom een kerstconcert in de plaatselij ke parochiekerk. Evenals voorgaande jaren verlenen ook nu weer de Castenrayse koren hun medewerking en wel het Dameskoor, het Kerkelijk Zangkoor en het Kinder koor. De beide eerstgenoemde koren staan o.l.v. Joop Simons uit Venray en zullen in een gezamelijk optreden enkele over wegend Nederlandstalige kerstliederen ten gehore brengen. De beide koren worden daarbij begeleid door organist Piet Kuypers. Ook het kinderkoor o.l.v. Piet van Wegberg is traditiegetrouw van de partij. Dit koor wordt instrumentaal begeleid door een blokfluit ensemble en enkele Or ff instrumenten. Het Kerstconcert wordt geopend met het in samenzang uit te voeren „Wij ko men tesamen" waarna koren en fanfare afwisselend zorgdragen voor een uitge breid programma van bekende en min der bekende kerstmelodieën. De fanfare „Dorpsklank" zal o.l.v. Jac Kessels uit Neerkant o.a. enkele bij zonder fraaie arrangementen van de Belgische componist Randy Beek uit voeren. Het kerstconcert in de Castenrayse parochiekerk, dat voor iedereen vrij toegangkelijk is, begint op tweede kerst dag om 11.00 uur. Vanaf 10.45 uur speelt de fanfare in een voorprogramma enkele kerstliederen. Het programma is als volgt: Samen Wij komen tesamen Kinderkoor 't is geboren het God'lijk Kind Weet je 't al? Gemengd Koor Schoone Kerstnacht Ein kind geboren Stille Nacht Fanfare Ere zij God Christmas in other Lands Rudolph the red nosed reindeer Kinderkoor Mary had a baby Er is een kindeke geboren Wij komen van Oosten Fanfare Mary's boychild An international Christmas Gemengd koor 't was in Bethlehems dreven Te Bethlehem geboren Gloria in Excelcis Deo Fanfare The little drummerboy We wish you a merry Christmas A.s. zondagmiddag viert de kinder- nevendienst van de Protestante Kerken- gemeenschap haar kerstfeest. De viering bestaat uit gedeeltes, het eerste speelt zich af in den Hoebert aan de Westsingel en begint om 4 uur. Daar is de begroeting en zal met het aansteken van de adventskaarsen en de grote kaars (al is het dan ook nog 3 dagen voor kerstmis) het vieren van Christus geboorte beginnen. Daar zal ook het eerste gedeelte van het kerstspel, de boodschap die Maria van de engel kreeg, door enkele kinderen worden vertolkt. Na het bevel van keizer Augustus om zich in Bethlehem in te laten schrijven vertrekken Jozef en Maria. Dat betekent, dat de viering met het spel zich verplaatst en wel naar het andere einde van Venray, naar Beth lehem om in de stal uit te komen. In de Gasstraat verzamelen zich de kinderen om dan tesamen op zoek te gaan naar de stal. Daar zal het tweede gedeelte door de kinderen worden gespeeld: het zoeken naar onderdak; het vinden van de stal door Jozef en Maria; de geboorte van het kindje en de rol die de herders en de wijzen in het gehele gebeuren spelen. Met een bepakte ezel zullen Jozef en Maria aankomen in de stal waar ze bij enkele jonge geitjes toch ruimte vinden om te overnachten. Dit alles zal afgewisseld worden met Kerstmis is een feest voor iedereen ook voor de hele kleinen. De vieringen in de kerk met Kerstmis duren meestal lang en zijn vaak erg druk bezet. Daarom houdt de werkgroep kinder woorddienst van de St. Petrus Banden parochie op le Kerstdag, 's middags een korte sfeervolle bijeenkomst in de Grote Kerk en rond de kerststal van die kerk. Die samenkomst is bedoeld voor kinderen van 3 tot 8 jaar. Ook de ouders zijn daarbij natuurlijk van harte welkom. Velen gaan toch al Kerststal kijken of zijn blij dat ze er op zo'n dag toch even uit kunnen. U bent met uw kinderen van harte welkom op le kerstdag om 3 uur in de Grote kerk. muziek en zang, gespeeld en gezongen door de kinderen. Aan het einde van deze kerstmiddag zullen chocolademelk en beschuit met muisjes klaar staan om dit gebeuren gezellig te beeindigen. Evenals andere jaren gaan de kin deren met een presentje naar huis, waar ze een jaar lang iets aan hebben. Het hierboven omschreven kerstge beuren betekent dat ook Gerrit Janssen, m.m.v. enkele dames er in geslaagd is een kerststal te vinden, feitelijk wel een geheel Bethlehem... Mede door zijn zoeken naar een geschikt onderkomen voor de kindernevendienst, kan nu in Venray centrum weer een kerststal worden opgericht. Vanwege het kerstfeest zal de Venray se Omroep Stichting de gehele dag op eerste kerstdag in de lucht zijn en te be luisteren in het St. Elisabethziekenhuis, St. Anna, St. Servatius, Nieuw Sprae- land en De Kruuze. Het gezamenlijk programma ziet er als volgt uit: Kerst-avond, 24 dedember 1985: van 19.00 tot 20.30 uur de nachtmis in de respectievelijke instellingen, van 20.30 tot 22.30 uur kerstliederen en sluiting. Eerste Kerstdag, 25 december 1985: van 8.00 tot 9.00 uur de ontbijtshow; klokkengebeier, traditionele kerst liederen en een speciale kerstwens gesproken door Pastoor Albers en Do minee van Es. 09.00 tot 10.00 uur de kerstkrant; po pulaire kerstmuziek en mogelijk bespre king van kertsnummers in tijdschriften. 10.00 tot 11.00 uur; de plechtige hoogmis in de respectievelijke instellin gen. '1.00 tot 12.00 uur; kerstmis voor de jeugd. 12.00 tot 13.00 uur; instrumentaal kerstmuziek tijdens de kerstmaaltijd. 13.00 tot 14.00 uur tijdens de bezoek uren gesprekken met mensen over ma nieren van kerstvieren, met daar tussen door muziek. 14.00 tot 15.00 uur; hitgevoelige kerstmuziek; kerstplaten van „popgroe pen" 15.00 tot 16.00 uur; kerstklanken uit de wereld. Kerstliederen in vreemde ta len. 16.00 lot 17.00 uur; kerstmis bij de Venrayse Omroep Stichting; opnames van de V.O.S.-medewerkers tijdens de kerstviering met door hen zeer gewaar deerde kerstmuziek. 17.00 tot 18.00 uur; smakelijk eten. Instrumentale kerstmuziek. 18.00 tot 9.00 uur; Gloria in Excelsis Deo, gloria's uit beroemde missen 19.00 tot 20.00 uur; kerstmis in country-stijl. -*■ -*■ Geert Kunen staat in binnen en bui tenland als kunstenaar bekend door het boetseren van realistische sculptures. Met een perfectie bijna realisties te noe men is. Hij werkt dan ook uitsluitend naar levend model. Vele bekende Neder landers heeft hij al op deze manier ge boetseerd o.a. Liesbet List, Judith Bos, Jan Blaaser, Albert Mol, Pierre Cnoops en Hans v.d. Toght. De buste van Al- bert Mol is tijdens deze expositie te be zichtigen'. Ook op de expositie gaat Geert Kunen weer naar levend model bij boetseren. U kunt er op uw gemak bij gaan zitten en gade slaan hoe Geert zijn model in klei vereeuwigd. Eens als auto didact begonnen heeft Geert Kunen een naam weten te vestigen in Nederland en ver daarbuiten en is een van de weinige kunstenaars die van kunst kunnen leven zonder BKR steun en dat is een opmer kelijk feit. Frans Romynsen een landschapsschil der, en als rechtgeaarde Zeeuw getrof fen door alles wat water is, heeft een heel eigen manier van schilderen. Meester als hij is in het werken met pastel. Veel schilderijen, van oerbra- bantse boerderijen en plekjes wijzen daarop, werkt hij zijn olieverven uit met een oog voor detail. Ofschoon hij er niet van kan bestaan, woekert hij met zijn talent. Zijn schilderijen wil hij betaal baar houden. Als ik van de kunst wil le ven, zegt hij, dan moet hij commercieel gaan werken. Dat trekt hem niet. Hij wil schilderen wat hij zelf mooi vindt en niet datgene wat misschien goed ver koopt. Veel van zijn werk gaat naar Ca nada, USA, Australië etc. Om niet in een plaatselijk hoekje te worden ge drukt heeft hij exposities door heel Ne derland. De expositie heeft plaats in gastencen- irum „De Wieënhof" Leunseweg 20 Venray. Op tweede Kerstdag vanaf 11.00 uur Vrijdag 27 december vanaf 17.00 uur. Zaterdag 28 december vanaf 15.00 uur en zondag 29 december vanaf 11.00 uur. Rondom de kerstdagen zal het achter de schouwburg een levendig geheel worden. Tientallen circuswagens en dierenkooien waarin tijgers, beren en kamelen zullen rondom de toneelingang van de schouwburg neergezet worden om het mogelijk te maken op le kerstdag twee uitvoeringen van het Kerst winter Circus te geven. Het hoog geacht publiek kan dan het comfort en warmte van een echt theater aanwenden om te kunnen genieten van een circus spektakel van groot formaat. Het is bekend dat circus een zomergebeuren is, omdat tenten in de winter moeilijk te verwarmen zijn. In de winter lag het circusgebeuren nagenoeg stil. De Neder landse schouwburgen en diverse circus directeuren staken de handen ineen en zo wordt in de kerstperiode toch circus van het beste soort gegeven in de periode dat men anders stil zou liggen, 't wintercircus is samengesteld uit attrac ties van diverse circussen, waardoor men een hoogstaand en attractief programma aangeboden krijgt. Omdat deze voorstellingen buiten het abon nement vallen is er momenteel nog voldoende plaats beschikbaar, alhoewel er inmiddels toch al 600 plaatsen in de voorverkoop zijn weggegaan. Dat bete kent, dat er dus nog altijd 600 plaatsen te verkopen zijn en men kan daar nu dagelijks aan de kassa voor terecht. Op eerste kerstdag zijn er 2 uitvoeringen en wel om 12.30 en 15.30 uur. De kassa is op deze kerstdag open vanaf 11.00 uur. Kerstmis wordt dit jaar in Venray dus wel heel bijzonder. Na de avond of nachtmis, 's middags naar het circus, om daarna te genieten van de kerst maaltijd. 20.00 tot 21.00 uur; verzoekplaten programma. 21.00 tot 22.00 uur; kerst-klassiek: klassieke kerstmuziek. 22.00 tot 23.00 uur, stille nacht, heilige nacht; zowel vocaal als instrumentaal. 23.00 tot 24.00 uur; goede nacht; een programma met rustige luister- kerstmuziek, met klokkengelui tot slot.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7