Uit de raad van Zilveren feest, afscheid en welkom in de Vredepeel 1735 kaarsjes Brutale knapen in Schuttersveld Diefstallen Twee honden gedood Culturele sigaar trekt veel bekijks PUZZELEN VOOR BOTANISCHE TUIN Dat Venrays jongste kerkdorp, Vre depeel, van feesten houdt, is tot over onze gemeentegrenzen bekend, want Vredepeel haalde daarmee meermalen de Vaderlandse pers. Ook nu staan er weer enkele feestelijke gebeurtenissen op het programma. In 10 dagen tijd zul len de bewoners van Vredepeel namelijk tot drie maal toe massaal in hun recto- raatskerk bij elkaar komen, om daarna in de Kleine Loef" ter receptie te gaan. TANTE TILLA Zo kent iedereen in de Vredepeel de huishoudster, of meten wij zeggen: de gedienstige, van de rector. Tilla Jansen zal volgende week vrijdag in het middel punt staan, omdat ze dan 25 jaar in dienst van het rectoraat. Tilla bleef in Vredepeel, óók als ge dienstige van de nieuwe rector, Li- bregts, nu deze weer op het punt staat te vertrekken, heeft hij Tilla ondanks haar 75 jaar weer aanvolen als gedienstige van zijn opvolger Pater Sjef Verwielen. Rector Libregts is blij dat hij nog net het zilveren feest van zijn getrouwe hulp mag meemaken. Dat ook de congregatie van de rector, Paters van de H. Geest, dankbaar is voor alle diensten welke Til la heeft bewezen, blijkt wel uit het feit dat ze nog net voor haar feest een nieu we keuken heeft laten installeren. Tilla verheugt zich over haar goede gezondheid en hoopt ze nog vele jaren gedienstige op het rectoraat te mogen zijn. Rector Pelt moest destijds een huis houdster hebben in het jonge kerkdorp. Veel kon die rector voor zijn gezin niet betalen, want tot hel rectoraat behoor den toen maar een 60 tal gezinnen, die zich nog maar net gevestigd hadden. Pi oniers waren het nog: verstoken van veel. De kerk bijvoorbeeld was maar een lokaal van de kleine school. Via, via kwam rector Pelt de 50 jarige Tilla Jansen in Ysselsteyn op het spoor, die echt pioniersbloed in de aderen had. In het landbouwbedrijf van haar ouders stond zij haar „mannetje". Omdat haar broer trouwde kwam er toch een andere vrouw in huis. Zij vond het helemaal niet slecht, om gedienstige van de rector in de Vredepeel te worden. Maar Tilla ging niet over een nacht ijs en vroeg eerst advies bij een vriendin die gedienstige was bij een pastoor. Tilla meende dat ze de voorname keuken niet aankon, want volgens haar moesten pastoors en rectors het beste van het beste hebben. Ze weet nu wel beter... Toen de rectoraatswoning klaar kwam en de tuin moest worden aange legd, kwam haar pioniersbloed weer naar boven. Hoeveel kruiwagens met stenen, puin en ander afval moesten er niet worden versjouwd? Omdat rector Pelt liefde had voor zijn tuin en Tilla het werken niet schuwde werd daar iets groots verricht. En al vrij vlot was be kend dat in de Vredepeel de mooiste tuin lag van welk rectoraat of pastoraat dan ook. Ze wil het ons eigenlijk niet beamen, maar het was in het rectoraat dikwijl ar moe troef, en alles wat uit de tuin kon worden gehaald, behoefde niet gekocht te worden. Maar de gedienstige deed nog veel meer. Niet alleen de tuin, maar ook de zorg, voor de bloemen in de kerk; de zorg voor de was van de kerk; de activi teiten voor de Missie of voor welk ge beuren een beroep op Tilla werd ge daan: zij stond klaar. Bijna zeven jaar gelden moest Rector Pelt op medisch advies afscheid nemen van zijn Vredepeelbewoners om van een welverdiende rust in Gennep te gaan ge nieten. Op vrijdag 6 december a.s. zal wel blijken hoe de Vredepeelbewoners over haar denken. Eerst zal pater Rector om 6 uur een plechtige Eucharistieviering houden. Van 8 tot 9 uur krijgen de Vre depeelbewoners dan gelegenheid haar de hand te drukken tijdens de receptie in de „Kleine Loef". AFSCHEID RECTOR LIBREGTS Twee dagen later op zondag 8 decem ber, zal de 72 jarige Pater G. Libregts, officeel afscheid nemen als rector van de Vredepeel. Hij zal dit doen tijdens een plechtige eucharistieviering en daar na tijdens eèrt receptie in de Kleine Loef. Met pijn in het hart vertrek rector Li bregts. Als de doktoren niet zó hadden aangedrongen Mijn misdienaars, zo zei hij weemoe dig zijn de boeren van de Vredepeel, want die wieroken op tijd. Hij doelde daaimee op de landelijke lucht welke mest verspreiders veroorzaken. Hij laat duidelijk merken alle respekt te hebben voor zijn parochianen, die grote offers weten te brengen voor de instandhou ding van kerk en rectoraat. De 71 gezin- OP DE VERJAARDAG VAN DE SINT 'ZIE ginds komt de stoomboot uit Spanje'... Eigenlijk slaat dit veel gezongen St. Nicolaaslied helemaal nergens op. Want de heilige Nlco- laas, wiens naamdag op de vijfde december (overigens een dag te vroeg) al vele eeuwen uitbundig wordt gevierd, heeft zelfs nooit een voet op Spaanse bodem gezet. De volksopvatting laat hem uit Spanje komen, maar bekend is dat Sint Nicolaas bisschop van Myra was (Klein-Azië) en dat hij in de stad Bari (zuid-ltalië) is begraven. 1735 JAAR GELEDEN GEBOREN OP historische gronden kunnen we veilig aannemen dat de heilige Nico laas een levend persoon is geweest, daargelaten of al de wonderlijke voor vallen gebeurd zijn, die men bij zijn levensgeschiedenis pleegt op te dis sen. We weten in elk geval dat Nicolaas omstreeks het jaar 250 te Patras in nen welke tot Vredepeel behoren, beta len samen een jaarlijkse bijdrage waar menige parochie jaloers op zou kunnen zijn... Als wij vragen hoevel van de eigenlij ke pioniers van de eerste dagen er nu nog in Vredepeel wonen, dan blijken hem nog 12 apostelen trouw te zijn ge bleven. Rector Gerrit Libregts die na zijn 25 jaar actief missionaris-zijn in Kameroen nog enkele jaren in Etten-Leur als leraar werkzaam was op een schippersinter- naat, laat er geen twijfel over bestaan dat de jaren in de Vredepeel toch ook hun stempel op hem hebben gedrukt. Hij is blij, dat de rectoraatswoning en de rectoraatskerk een opknapbeurt heb ben gehad, zodat zijn opvolger in een keurig verzorgde woning en kerk zijn entree kan maken. WELKOM Een week later kan de Vredepeelbe- volking zich weer opmaken voor de in stallatie van de nieuwe rector. Volgens rector Libregts een hele goede, want ook deze was missionaris in Kameroen, bovendien nog een vrij jonge pastor 59 jaar oud. De komst van Sjef Verwielen is zondag reeds op de preekstoel aange kondigd. Dat er zo snel voor een opvolger kon worden gezorgd komt omdat de zielzorg in Vredepeel is toevertrouwd aan de congregatie van de Paters van de H. Geest. Moeilijker zal het ongetwijfeld straks zijn om de komende vacatures in Merselo, Heide en Veulen op te vullen... Klein-Aziè werd geboren We weten ook dat hij een zeer vermogend man was en hij met zijn rijkdom veel huma ne dingen deed, vooral sinds hij bis schop van Myra was geworden. Rond zijn persoon zijn tal van legenden ont staan; hij zou onder meer een aantal kinderen, dat men wilde slachten om er pasteitjes van te maken, hebben gered. Vandaar dat men hem beschouw de als een weldoener van kinderen. Voorts zou hij door zijn gebed vele schepen in de storm hebben behoed. Vandaar dat hij de beschermheilige van schippers en de vissers werd. Zijn verering zetelt vooral in havenplaat sen, met name in Amsterdam, waar een kerk naar hem is genoemd. Hoewel de Sint geboren werd in Klein- Azië en daar zijn hele leven door bracht, zijn zijn stoffelijke resten in de zuid-Italiaanse stad Bari ter aarde be steld. Aanvankelijk was hij echter, zo rond het jaar 313, in Myra begraven Pas rond het jaar 920 werd zijn ge beente van Myra naar Bari overge bracht Aan de vooravond van 6 de cember vinden we onder de romaanse gewelven van Bari's kathedraal veel eenvoudige schippers en vissers ge knield, die hun schutspatroon op deze wijze willen vereren. Bari BARI levert ons de verbinding tussen Myra en Nederland. Want de man, die eens de uisschopsstoel in de klein Aziatische stad Myra beklom en wiens lichaam in Bari rust heeft vooral aan kruisridders en zeevaarders zijn vere ring in de lage landen de danken. Onder de kruisridders en zeevaarders bevonden zich veel Hollanders, die in Bari het graf van de Sint bezochten en hem gingen vereren De stad Bari. een handelsplaats sedert keizer Nero en vaste aanleghaven op middeleeuwse scheepvaarderstoch- ten naar de Levant, zegt ons uiteraard niets over het sociaal-cultureel klimaat waarin de Sint zijn werkzaamheden en vele goede daden verrichtte. Tenslotte had Klein-Azië aan het begin van onze jaartelling een geheel ander geestelijk klimaal dan zuid-ltalië Maar hoe ziet Myra, de stad waar Sint Nicolaas jaren lang als dienaar der kerk zetelde, er nu uit? Dode stad HET tegenwoordige Myra in Licië be hoort tot de zogenaamde dodenste den van Klein-Azië De omgeving ademt de tegenovergestelde sfeer van onze huiskamers op 5 december In Myra geen genoeglijkheid en huise lijke warmte. Als hier de maan schijnt door de kale stakerige bomen, dan brengt zij geen gezelligheid, maar ac centueert zij juist het verval van een stad waar eens de romeinse cultuur bloeide. Een groot amphitheater, tegen de rots wanden opgebouwd, herinnert ons aan het mondaine leven dat de Romeinen hier eertijds leidden. Verder zien we niets anders dan ruïnes en begraaf plaatsen. Toch is de laatste herinne ring aan Sint Nicolaas er niet wegge vaagd. In de onmiddellijke nabijheid van de bouwvallen van de antieke cultuur lig gen ruïnes van de kerk en het klooster van de heilige Nicolaas. Op deze grond heeft de bisschop dus gestaan. En hier is de plek waar zo nu en dan het omwonende landvolk, op een geheel andere manier dan wij overigens, te rugdenkt aan de grote bisschop van Myra, wiens goedheid spreekwoorde lijk is geworden, 1735 jaar na zijn geboorte. Drie knapen, in de leeftijd van 16 tot 19 jaar, gingen dinsdagavond rond 20.00 uur in het bejaardencentrum „Het Schuttersveld", in het „zitje" van een bejaarde dame zitten. Zij maakten een praatje en trachtten met een smoesje in de kamer van de dame te komen. Zij vroegen of ze even naar de W.C. moch ten, maar dat stond de dame niet toe. Even later ontdekte zij dat een jongen in haar kamer was geweest. Uit haar portemonnaie bleek een geldbedrag van 15 gulden te zijn ont vreemd. De dame is van dit voorval be hoorlijk overstuur geraakt. Uit het door de politie ingestelde on derzoek is gebleken dat zondagavond ook 2 knapen van ongeveer dezelfde leeftijd in het bejaardencentrum zijn ge weest. Indien bewoners van het Schutters veld verdachte personen rond of in het Schuttersveld zien, moeten zij zich on- middelijk in verbinding stellen met de politie. Uit een woning aan de Timmer- mannsweg te Ysselsteyn werd in een on bewaakt ogenblik een portemonnaie met 500 gulden ontvreemd. Er is nog niet vastgesteld hoe de diefstal heeft kunnen plaatsvinden. Uit een kleedlokaal van de Sporthal werd uit een jas een rij- en kentekenbe wijs ontvreemd. Uit een op de parkeerplaats aan de Merseloseweg geparkeerde personenau to werd een radiocassetterecorder ont vreemd. Waarde 500 gulden. Het rechterportierslot bleek geforceerd te zijn. DIEFSTALLEN Op de parkeerplaats bij „Blilta" bleek een personenauto opengebroken te zijn. Er was een gat in het plaatwerk geslagen. Ook hier werd een radiocas setterecorder ter waarde van 550,- ontvreemd. In de nacht van dinsdag op woensdag •.werden omstreeks 1.00 uur 2 verdachte personen gesignaleerd in de buurt van geparkeerde auto's bij een flat in Vel lum. Die knapen werden kennelijk in hun werk gestoord want een linkervoor- portier van een personenauto bleek reeds geforceerd en waren er sporen, welke wezen op een poging de autoradio te ontvreemden. Al was de politie snel te plaatse, de daders bleken al gevlogen te zijn. VLAGGENMANIAK WEER ACTIEF Maandagavond werden bij garage Strijbosch drie Renaultreclamevlaggen gestolen. Woensdagmorgen omstreeks kwart over acht werden op de Maasheseweg 2 honden aangereden. Een bewoner van de Maasheseweg heeft op dat tijdstip wel een auto af horen remmen, doch toen hij ging kijken was er geen auto te ontdekken. Wel twee honden, een zwar te en een bruine bastaard van middel matige grote lagen in de wegberm. Een hond was reeds dood en voor de ander kwam de hulp te laat. De politie tast nog in het duister om trent de identiteit van de eigenaar. Die kan zich in verbinding stellen met de po litie. In de laatst gehouden raadsvergade ring van de gemeente Vierlingsbeek wer den o.m. de volgende besluiten geno men. De legeslarieven werden conform het b. en w. voorstel met ongeveer 3% verhoogd. Dat betekent een meerop brengst van 4.050,-. Een kostenloze huwelijksvoltrek king, zoals in de wel is voorgeschreven, kan op donderdag plaatsvinden. De reinigingsrechten en rioolrech ten werden verhoogd met 3% en bedra gen thans ƒ59,50 en ƒ46,70 per jaar. Het dekkingspercentage bedraagt dan 79,45% voor de reinigingsrechten en 49,39% voor de rioolrechten. UITBREIDING AARDGASNET BUITENGEBIED In de vergadering van 23 mei 1985 heeft de gemeenteraad uitgangspunten vastgesteld, om te komen tot uitbreiding van het aardgasnet in de onrendabele gebieden. Er was aan het Obragas een offerte gevraagd voor een aantal gebie den, waaronder het buitengebied in Overloon. Voorwaarde was o.a. dat 80% van de aan te sluiten panden wer kelijk zouden worden aangesloten. Vier gebieden vielen hierdoor af omdat daar niet aan deze voorwaarde werd voldaan. Van de 214 panden bleven er toen 183 over. Daarvan waren weer 33 panden waar geen belangstelling tot aansluiting bestond. Uiteindelijk bleven er nog 148 panden over die op het gasnet konden en wilden worden aangesloten. Het gemeentelijk aandeel in de aan sluitkosten worde berekend naar het verschil tussen de Obragas bijdrage per pand èn het gekapitaliseerde bedrag van de baatbelasting. Is het aldus berekende verschil lager dan ƒ200,- dan heeft geen bijdrage plaats. Ligt het verschil tussen ƒ200,- en ƒ1000,- dan bedraagt de bij drage 50% en is het verschil dan hoger dan ƒ1000,- dan geeft de gemeente 50% tot een verschil van ƒ1000,- en 85% van het verschil boven ƒ1000,-. Het totale onrendabele bedrag werd voor de 148 panden door Obragas bere kend op ƒ269.858,-. Met Obragas kwam de gemeente ver der overeen dat gedurende 5 jaren na oplevering van de hoofdleiding een bij drageplicht zal rusten op aansluitingen in gebieden die thans met de gemeente lijke bijdragen worden gerealiseerd. Dat betekent, dat de 33 weigeraars van nu nog binnen 5 jaar van de gunstige rege ling gebruik kunnen maken. De reserve aardgas met toevoeging van de bespaarde rente is in de gemeente Vierlingsbeek opgelopen tot een bedrag van ƒ521.725,-. Het college wil daarne gaarne uitvoering geven aan de wens van de raad om super onrendabele aan sluitingen ook een kans te geven. Er is inmiddels opdracht gegeven aan het Obragas om een vervolg-projekt van super-onrendabele aansluitingen te on derzoeken. De raadd wil'voor hen nog meer gaan doen. In de raadsvergadering van december wil het college reeds met concrete voor stellen komen. De raad had geen moeite met het ne men van voorbereidingsbesluiten inge volge de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Daardoor kan garage Renkens te Overloon zijn bedrijf uitbreiden. Het zelfde is dan ook mogelijk voor L. Jans sen en H. v.d. Boogaard te Vierlings beek. Moeilijker had de raad het met het beroepsschrift van Gerrits te Overloon af te wijzen. De heer Gerrits is in 't be gin van de zeventiger jaren in de Ire- nestraat begonnen als hobby. Maar dat is uitgegroeid tot een volwaardige auto werkplaats. Op eigen initiatief verhuisde hij met zijn bedrijf naar de Helderseweg in een boerderij welke gesaneerd was. Tot zover was er niets aan de hand. En hoewel dit bedrijf niet agrarisch was, werd het toch in het agrarisch gebied ge doogd. In 1982 brandde de schuur af. Een bouwvergunning voor herbouw werd prompt verleend. Men kon door deze voorgeschiedenis zeggen dat er verwachtingen waren ge wekt dat alles legaal was. Door ziekte gedwongen moest de heer Gerrits zijn werk staken. Er meldde zich een huur der, de firma Numac te Venray. Deze is inmiddels gevestigd in het voormalige boerenbondsgebouw te Castenray. De door deze firma aangevraagde vergun ning werd geweigerd en daar was nu dat beroepsschrift aan de raad voor inge diend. Na een schorsing was de raad bereid het ingestelde beroep ongegrond te ver klaren, mede omdat het college de toe zegging deed dat, als de heer Gerrits weer zelf de autowerkplaats zou gaan runnen of als de zoon dat bedrijf wilde voortzetten, dan het college zou bekij ken hoe de heer Gerrits zou kunnen worden geholpen. De verordening onroerend goedbe- lasting werd voor de jaren 1986 tot 1990 vastgesteld, waarbij wij opmerken dat de heffing voor het jaar 1986 niet werd verhoogd. Het nieuwe, maar tijdelijke sigaren- merk, de Hajenius Corona del l'Arte, ontmoet veel belangstelling. Van de mogelijkheden tot intekening op de eerste serie kunstkistjes, waarvan de bekende kunstschilder Sierk Schrö- der de presentatie verzorgde, maakten vele kunst- en sigarenliefhebbers ge bruik. Inmiddels kan op de tweede uit gifte van de serie van drie kunstwerken worden ingetekend. Deze keer is de mahonihouten kist met 25 sigaren gesierd met een repro- duktie van de tekening „Musicerend Gezelschap" van de beeldende kunste naar Hans Bayens. De genummerde en door Hans Bayens per stuk gesigneerde litho van deze tekening bevindt zich in de kist. Ook de sigarenbandjes zijn van de hand van deze bekende kunstenaar. Bezichtigen en intekenen is mogelijk bij Sigarenmagazijn C. Jansen, Grote Markt 22, Venray. POLITIE VANGT HERDERSHOND Zondagmorgen hadden enkele poli tiemannen bijna twee uur nodig om een gewond geraakte herdershond te van gen. Een melding kwam binnen dat langs de Deurneseweg een gewonde hond zou liggen. De politie ontdekte de hond, maar zodara men dichter dan 20 meter bij de hond kwam, ging het dier on danks zijn verwondigen er vandoor. De Leunse jager C. die de beschikking heeft over een verdovingsgeweer, kwam ook in actie. Maar het duurde toch nog ge ruime tijd eer de hond met een welge mikt schot kon worden verdoofd. Het dier werd naar het opvangsasiel overge bracht. BESTUURDER KAN VAN GROOT GELUK SPREKEN Woensdagmorgen wilde een 42 jarige bestuurder van een Mercedes persone nauto, komende van de Kiekweg, voor rang verlenen op de kruising met de Deurneseweg. De laatste meters van de Kiekweg waren echter spiegelglad met als gevolg dat de auto niet meer tijdig tot stilstand kwam, maar doorschoof, juist tegen een passerende vrachtauto combinatie. De Mercedes werd totaal vernield. Als door een wonder kon de bestuurder zonder noemenswaardig let sel uit het wrak van zijn auto komen. Uit een achtertuin in het Mastbos werd van een buitenstaand rek een lede ren rok ontvreemd. Uit de kelder van een winkel werd een verfspuit ter waarde van ƒ269,- gestolen. Uit een garage achter een woning werd een work-mate meegenomen. In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in een achter een woning te Ysselsteyn gelegen kantoor. Door forsering van een raam was toe gang verkregen. Ontvreemd werd een geldkist. Totale schade voor de eigenaar ƒ2500,-. Deze puzzelaktie is goedgekeurd door b. en w. van Vierlingsbeek. De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd per briefkaart, waarop 2.50 extra aan postzegels is ge plakt. Men mag zoveel oplossingen opsturen als men wil. Uw goede oplossing doet mee aan de hoofdprijs, een lang weekend naar Pa rijs of Londen voor 2 personen. Prijzen te winnen van ƒ25,-, ƒ50,-, ƒ75,- en ƒ100,-. Hebt U de Peel en Maas niet, en doet U graag aan deze puzzei mee, schrijf dit even op Uw briefkaart, dan krijgt U de puzzels 7 t.m. 10 opgestuurd. Niet vergeten postzegels te plakken! De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd naar J. de Bruyn, Haarlemmermeerlaan la 5825 AR Overloon. De prijswinnaars worden 14 dagen na plaatsing bekend gemaakt. De prijzen worden getrokken door Notaris Verkerk te Vierlingsbeek. Puzzelwinnaars puzzel nr. 5 le prijs ƒ100,-: A. Wijnhoven-Jansen, Scheperstraat 5, Venray. 2e prijs ƒ75,-: mevr. H. Schaminéé, Ere mietenstraat 14, St. Antonis. 3e prijs ƒ50,-: P. Peeters, Hoofdstraat 38, Oirlo. 4e prijs ƒ25,-: J. Bernards, Demp- seystraat 8, Venray. Sponsors: Modehuis EX, Venray Gebr. v.d. Bosch, Toyota garage Via- nen en Nijmegen. Bungalowpark De Vers, Overloon Wieger Boersma, tweewielers. Bergen G. Renkens, autogarage, Overloon Boerenbond tuinartikelen, Overloon M. Hofmans, restaurant 't Aid Pastorieke, Overloon A. van Dijk, aannemersbedrijf Oploo P. Verstraaten, transportbedrijf, Over loon G. Mijling Optiek, Venray Mandes b.v. Installatiebedrijf, Handels onderneming Venray A. Jacobs verwarming, Overloon Camps optiek, Venray. PUZZEL NUMMER 7 U lost eerst de kruiswoordpuzzel op. Dan vult U in de extra blokken de gevraagde letters in. De cijfers in de blokken zijn overgenomen uit de puzzel. Gelijke cijfers duiden gelijke letters aan, maar gelijke letters hebben niet altijd hetzelfde cijfer. Hebt U alleletters ingevuld, dan ontstaan in de blokken de namen van drie akkerkrui- den. Eerste woord 22 7 23 3 13 13 80 2e woord 30 32 17 81 2 39 5 3e woord 59 72 61 50 4 67 53 72 50 40 Inzenden vóór 5 december Horizontaal 1koningsdochter 60. jongensnaam 7. rode vrucht 63. slang 13. oningewijden 65. brij 14. Europeaan 67. slaapplaats 16. Godin v.d. vrede 69. meisjesnaam 17. reeds 71. pap 18. dwaas 72. deel van gelaat 19. praatvogel 73. lager onderwijs 20. etage (afk.) 74. hertehorens 21. huid 76. vóór 22. toiletartikel 80. uitstalkast 24. afgemat 81. tekengerei 26. middelbaar onderwijs 27. landbouwwerktuig Verticaal 30. deel van gelaat 1ontwerp 32. feestverlichting 2. opstootje 35. deel van wedstrijd 3. pers. vnw. 37. koraaleiland 4. kleurling 39. grootmoeder 5. vlug 40. opgewekt 6.zangnoot 42.eveneens 7. slee 44. zangstem 8. ceintuur 46. ontkenning 9. slaapvoorstelling 47. uitgave 10. dieregeluid 50. hevig 11een zekere 52.europeaan 12. wat 54. stuk hout 15. tijdperk 55. wapen 22. leesteken 57. watering 23. bloeimaand 59. vogel 25. kleur 26. maak andere offerte 28. kleefstof 29. dieren 30. vlinder 31. nimmer 33. schildersgerei 34. kloosterzuster 35. „tengel 36. langzame 38. loterijbriefje 41. snavel 43. hen, hoen 45. bende 48. waterkering 49. boom 51 opperwezen 53 onderricht 56. vrucütnat 58. edel 61. lijn 62. bevlieging 64. zangstuk 66. bloeiwijze 67. kleurig 68. huisdier 70. keurig 73.jongensnaam 75. soort verzekering 76. per expresse 77voorzetsel 78 telwoord 79 bordspel

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7