GEMEENTEPRAAT WELZIJNSPLAN 1986 -1989 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Kinders leert u lesse wel! Ontwerp- bestemmingsplan Burggraaf Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Commissie financiële en economische zaken Nieuwe samenstelling wijkraad Smakterheide Commisie onderwijs en cultuur behandelt welzijnsplan Bouwvergunning verleend Muziekschool Venray Twee commissies praten over verkoopprijzen landbouwgronden Verkiezingen van gemeenteraad Winkelcentrum ,,Rose Vlek" wacht op een nieuwe naam DE VERBETERDE HOBRO-DINNER DE BERGHAAG LAAG IN PRIJS DE BERGHAAG Theo Janssen geslaagde „thuisstarter' Starters voor het voetlicht Door het college van b. en w. is het welzij nsplan 1986-1989 vastgesteld en voor inspraak vrijgegeven. Gedurende de inspraakperiode, die duurt tot 4 december a.s. ligt het plan ter inzage in de infotiek van het raad huis en in de leeszaal van de openbare bibliotheek. Reacties op het plan dienen, schrifte lijk, aan het college te worden gericht. WELZIJN In feite is welzijn niet te plannen. Welzijn is individueel en geeft een situa tie weer waarin mensen zich prettig voe len. Welzijn wordt in belangrijke mate bepaald door omstandigheden. Via de welzijnsplanning wordt toch een poging gedaan om de mogelijkhe den voor de welzijn van mensen te ver- groten. Mogelijkheden, overigens, die men zelf moet zien te gebruiken. Beleidsmatig gesproken wordt er on derscheid gemaakt in algemeen wel- zijnsbeleid en specifiek welzijnsbeleid. Algemeen welzijnsbeleid richt zich op wonen, inkomen, veiligheid en leefom geving: de bestaanszekerheid. De lagere 1 overheid heeft slechts zeer beperkte mo- gelijkheden om op dit terrein iets te doen. Meer invloed heeft zij op het ter- l rein van het specifieke welzijn, waarbij het erom gaai de kwaliteit van het bestaan te verhogen. Hierbij denkene we aan gezondheidszorg, hulpverlening, participatie, sport, recreatie e.d. De gemeente wil hierin haar verant woordelijkheid nemen door het voeren Tot 14 december staat in het Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray aan de Eindstraat 8, de ten toonstelling „Kinders leert U lesse wel!". Deze tentoonstelling gaai over de school in de 18e en 19e eeuw, de tijd dat de onderwijsvernieuwer Peter Heinrich von Coninx, werkzaam was in het Prui sisch overkwartier van Gelre. Hieronder viel toen ook Venray. De basisschool Coninxhof is naar Peter Heinrich von Coninx genoemd. In de tentoonstelling is een overzicht te zien van het leven en werken van Von Coninx, de ontwikkeling van de Latijn se School Venray naar het huidige Boschveldcollege en een klasinrichting, zoals die er uitgezien kan hebben in de 18e en 19e eeuw. Bovendien zijn er nog leer- en lesmiddelen te zien zoals 't plankske of ABC-plankje, het ABC- boek en de strafmiddelen: de plak, de roe en de ongeluksvogel. Daarnaast zijn nog tentoongesteld het schandbord en het ezelsbord, strafmiddelen die ge bruikt werden om o.a. de orde in de klas te handhaven en slechte leerlingen te straffen. Door de heer H.J. Knoors is over Von Coninx een boekje geschreven, waarin naast de persoon en familie Co ninx en Von Coninx ook aandacht wordt geschonken aan de school in de 18e en 19e eeuw en de gevolgen van de onderwijshervormingen voor de Latijn se School in Venray. Dit boekje is ver schenen in de reeks Venray's verleden nr. 3 en kost ƒ7,50. Het is verkrijgbaar aan de kassa in het museum. Het Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray is op woensdag- en za terdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen zoals b.v. scholen, kunnen 1 buiten de normale openingstijden het museum bezoeken. Zij moeten hiervoor een afspraak maken met de beheerder, de heer J. Renkens, telefoon 04780- 83838, tst. 124. van een planmatig beleid. Dit betekent nagaan welke activiteiten nodig en wen selijk zijn en welke middelen onder wel ke voorwaarden hiervoor beschikbaar moeten komen. De invulling en de uitvoering van de activiteiten laat het gemeentebestuur over aan de Venrayse organisaties. DEELPLANNEN In de afgelopen maanden is een groot aantal deelplannen geschreven, dat elk een deel van het specifiek welzijn bestrijkt. Voor elk deelterrein zijn de al gemene doelstellingen en uitgangspun ten voor het specifiek welzijnsbeleid vertaald naar hanteerbare beleidsvoor nemens. Tevens is rekening gehouden met centrale welzijnsvraagstukken zo als: wat te doen met de besteding van de toenemende vrije tijd? Hoe worden de problemen, die voortkomen uit het werkloos zijn opgelost? Of, welke zijn de gevolgen van de veranderende opvat tingen in onze samenleving? Bijzondere aandacht is in de deelplan nen besteed aan die groepen waar het gemeentelijk welzijnsbeleid zich speci aal op richt nl. jeugd-jongeren, culture le minderheden, vrouwen, gehandicap ten, werklozen en ouderen. AANBEVELING In de verschillende deelplannen zijn de nodige aanbevelingen en beleidsvoor nemens opgenomen. Het college heeft deze getoetst op noodzaak en verdeeld naar aanbevelin- Een overtreding in de klas werd in vroeger jaren al gauw bestraft met een klap met de plak. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter gen met direct aantoonbare financiële en/of materiële gevolgen en naar aanbe velingen van algemene aard. De laatste groep heeft met name betrekking op na der onderzoek, samenwerking, her structurering etc. Het zou te ver voeren alle aanbevelingen in dit artikel de revu te laten passeren. Bovendien is door het college geen prioriteitsvolgorde aange geven. De redenen hiervoor zijn: de onzekere financiële situatie van de gemeente. Er is geen budget beschik baar die realisering van een aantal aan bevelingen direct mogelijk maakt; elke prioriteitsvolgorde weer doorbroken kan worden om toevallige redenen b.v. onvoorziene subsidiemoge lijkheden en, de onmogelijkheid om prioriteiten op het terrein van het welzijn af te we gen tegen die op andere gemeentelijke terreinen. COMMISSIEVERGADERINGEN In drie commissies van de gemeente raad zal het welzij nsplan worden besproken, uiteraard voorzover het het werkterrein van de commissie betreft. Op 3 december zal de commissie on derwijs en cultuur het welzijnsplan be handelen. Daarna worden de adviezen door het college van b. en w. besproken en zal het welzijnsplan, al dan niet aan gepast, aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Voor meer informatie over het wel zijnsplan kan men terecht op de afde ling welzijn van het gemeentehuis. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat met ingang van 2 de cember 1985, gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmings- plan „Burggraaf". Gedurende genoemde termijn een ie der schriftelijk bij de gemeenteraad be swaren indienen tegen het ontwerp. Venray, 28 november 1985 de burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 19 november 1985 in voorbereiding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Uitbrei dingsplan in Hoofdzaken" voor een ter rein, gelegen aan de Hoeveweg te Ven ray, ten behoeve van de bouw van 7 premie-A woningen. Het voorbereidingsbelsuit ligt ingaan de heden voor een ieder ten inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 28 november 1985 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche De commissie voor financiële en eco nomische zaken vergadert op woensdag 4 december om 17.15 uur, zoals ge woonlijk in het openbaar. Het eerste ge deelte van de vergadering wordt samen gehouden met de commissie voor open bare werken, verkeer en agrarische za ken om gezamenlijk te praten over de verkoopprijzen van landbouwgronden. Daarna zal de commissie verder gaan met de behandeling van het rapport „De quartaire sector van Venray". Ver der zal men zich bezighouden met een raadsvoorstel met betrekking tot de in voering van een baatbelasting in ver band met de aanleg van een aardgasnet Puttenweg c.a. Tenslotte wordt het advies van deze commissie gevraagd over het machtigen van b. en w. voor het aangaan van geld leningen en rekening-courant overeen komsten. In januari 1986 zal een nieuwe wij kraad Smakterheide beginnen aan een zittingsperiode van 4 jaar. Het lag in de bedoeling om op 14 de cember a.s. verkiezingen voor de wij kraad te houden. Door een tekort aan kandidaten gaat deze echter niet door. Na overleg met het college van b. en w. is besloten dat de 9 personen die kandi daat stonden voor de nieuwe wijkraad, gezamenlijk de wijkraad gaan vormen. Van de mogelijkheid voor de wijkbewo ners om tegen dit besluit bezwaar te ma ken is door niemand gebruikt. Deze 9 inwoners zijn: mevr. T. Alards-Herens, St. Odastraat 8; J. Arts, Willemstraat 8; P. Berkers, St. Odastraat 44; J. Borghs, Willemstraat 10; F.J. Herens, St. Odastraat 33; mevr. E. Jans-Beken-Kall©i, Ambachtstraat 3; P. Rongen, Maasheseweg 68b; mevr. G. Stevens-Zegers, St. Odastraat 10 en H. Wijnands, Bosweg 26. Hoewel het aanvankelijk de bedoe ling was, dat de commissie voor onder wijs en cultuur in december geen verga dering zou houdsen, is thans besloten om op 3 december om 17.00 uur een openbare vergadering te houden in ka mer 127 van het raadhuis. Deze vergadering is uitgeschreven omdat in december het welzijnsplan 1986-1989 door de gemeenteraad zal worden behandeld en de commissie vooraf haar visie hierop zal moeten ge ven. En als men toch aan het vergaderen is zal tevens het advies van de commissie worden gevraagd over het voorstel aan de raad de basisschool Veulen aan te sluiten op het gemeenteriool en om meubilair aan te schaffen voor de basis school Dr. Poels. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 november 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Kraaksepas 10 te Leu nen, t.n.v. P.J.H. Keijsers; het vernieuwen van een dak van de woning aan de Molenklefweg 13 te Venray, t.n.v. J.C.F.M. Sijbers; het plaatsen van een t.v.-antenne aan de Vicarieweg 21 te Leunen, t.n.v. J.G.M. Achten; het uitbreiden van een pluim veestal aan de Haag 33 te Merselo, t.n.v. A.H. Hegger, Op de Kamp 4 te Merselo; het bouwen van een cafetaria met bovenwoning aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn, t.n.v. J.C. Bos, Lovinck- plein 2 te Ysselsteyn; het uitbreiden van een biggenbat- terij aan de Lollebeekweg 49 te Casten- ray, t.n.v. A.Th.M. Drüggen; het aanleggen van 2 tennisbanen met berging, oefenmuur, hekwerken en lichtmasten aan de Deurneseweg- Leunseweg te Venray, t.n.v. H.P.J. Voermans, Urbanusweg 16 te Leunen; het bouwen van een carport aan de Grouwveen 2 te Ysselsteyn, t.n.v. H.J.A. Wijnen; het bouwen van een carport en het vervangen van een houten borstwering door stenen aan de Vullingsstraat 8 te Leunen, t.n.v. B.G.H. Nelissen; het bouwen van een carport aan de Vullingsstraat 10 te Leunen, t.n.v. Th.H.H. Wienen. Venray, 28 november 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Afgelopen week is er een extra grote bedrijvigheid in de Muziekschool ge weest. In 23 commissies heeft men naar zo'n 275 leerlingen kunnen luisteren die een graden- of WVC harfa examen de den. Elke examendag werd afgesloten met een einduitvoering in de aula van de Muziekschool. Naar schatting hebben zo'n 700 ou ders en belangstellenden de einduitvoe ring bijgewoond. Aan 265 leerlingen kon na afloop een diploma of getuigschrift worden uitge reikt. Een eervolle vermelding „met lof' kregen 55 leerlingen. Al met al een week waarin weer eens kon worden vastgesteld dat talent, aanleg en muzi kaliteit bij veel leerlingen aanwezig zijn. ZEER BIJZONDER CONCERT Wij kondigen nu reeds een zeer bij zonder concert aan dat door uitzonder lijk getalenteerde leerlingen van het Ko ninklijk Conservatorium uit Den Haag verzorgd gaat worden. De jongste leer ling (een wonderkind?) is 11 jaar. De baten van dit concert komen ten goede aan het Yehudi Menuhin School fonds. Kaarten voor dit concert op za terdag 7 december a.s. om 19.00 uur in de aula van de Muziekschool Venray, zijn verkrijgbaar ƒ5,- bij de admi nistratie van de school. CURSUSSEN 1986 De inschrijving voor de cursussen 1986 is opengesteld. Een mooi uitge voerde prospectus met een ruim aanbod van cursussen voor kleuters, school gaande kinderen en jeugd. En niet te vergeten het ruime aanbod voor volwas senen is er weer op vooruit gegaan. Vraag zo'n prospectus eens aan of loop de Muziekschool eens binnen. U bent altijd van harte welkom tijdens kantooruuren, 's middags. Of u belt 04780-85320. Op woensdag 4 december a.s. om 17.15 uur wordt in de raadszaal een openbare vergadering gehouden van de commissies voor financiën en economi sche zaken en voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken. In deze ge combineerde vergadering zal worden gesproken over de verkoopprijzen van landbouwgronden, naar aanleiding van in augustus jl. door de gemeenteraad gestelde vragen om inzicht te krijgen in de totstandkoming van prijzen bij de verkoop van landbouwgronden en de daarmee samenhangende aspecten. Hierover is een nota geproduceerd, welke op deze avond nader zal worden bekeken. Na afloop van deze gecombineerde vergadering zal de commissie voor open bare werken, verkeer en agrarische zaken haar eigen agenda afwerken. In eerste instantie gaat het over de voorgenomen verkoop van bouwkavels in Westeinde aan de heren J. Kraay- kamp, C. Coppus en H. Borggreve. Daarna gaat men praten over de verkoop van een stukje grond in Vredepeel aan de INSCHRIJVING NAAM POLITIEKE GROEPERING De burgemeester van Venray brengt op grond van het bepaalde in artikel G3, lid 1 van de kieswet ter openbare kennis, dat politieke groeperingen kunnen ver zoeken ten behoeve van de op 19 maart 1986 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de raad dezer gemeen te, waarvoor de kandidaatstelling zal plaatshebben op 4 februari 1986, hun naam, een aanduiding daarvan of beide in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkie zing wordt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schriftelijk worden gericht tot het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad deze gemeente, gevestigd ter secretarie van deze gemeente, binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de dag der kandidaatstelling (dus na 10 december 1985 en vóór 24 decem ber 1985). Wanneer een politieke groepering de inschrijving verzoekt van een naam of aanduiding welke bij de kiesraad is gere gistreerd, wordt daarbij een verklaring overgelegd van de rechthebbende groe pering, dat de eerstgenoemde groepe ring gemachtigd is, de inschrijving aan te vragen. Venray, 28 november 1986 de burgemeester voornoemd heer P. van Duynhoven. In de vorige vergadering werd een no titie wegenbeheerssysteem uitgereikt. De ze notitie zal tijdens deze vergadering worden besproken. Nadat de pachtgrond van Th.J. Arts op naam van P. J. Arts is overgeschreven zal men gaan praten over een parkeerver bod aan de Weverstraat en de voorrangs situatie Industriestraat/Maasheseweg Op de bij het bestemmingsplan „Centrum" behorende kaart, staat sinds jaar en dag het gebied, omsloten door de Hoenderstraat, Deken Thielenstraat, Jan Hensenstraat en Schoolstraat als een rose vlek aangegeven. In feite hebben de gemeentelijke bestemmingsplannenmakers hiervoor een willekeurige kleur gebruikt om aan te geven, dat de invulling van dit terrein zou plaatsvinden, wanneer de behoefte zich zou voordoen. Maar in de loop der jaren is de naam „Rose Vlek" een eigen leven gaan lei den en spreekt iedereen over „De Rose Vlek" als men het heeft over het ter rein, waarop momenteel de bouw is begonnen van de Torro-Plus Supermarkt en te zijner tijd een nieuw winkelcentrum ontstaat. Nu zal iedereen het er over eens zijn, dat de naam „Rose Vlek" voor een winkelgebied bepaald niet aantrekkelijk is en dat deze naam associaties oproept met niets met een winkelcentrum van doen hebbende „activiteiten". Daarom heeft het gemeentebestuur besloten een „prijsvraag" uit te schrij ven om de bevolking in de gelegenheid te stellen een goede en passende naam voor het toekomstige nieuwe winkelcentrum te bedenken. Het behoeft geenszins een plechtige, historische verantwoorde naam te zijn, maar wél een lekker in het gehoor liggende en gemakkelijk bruikbare naam. Suggesties kunnen tot 1 januari a.s. worden ingezonden naar het Bureau Voor lichting en Inspraak van de gemeente. De winna(a)r(es) mag uiteraard rekenen op een passende beloning. Uitstekende voeding voor Uw hond of poes. Iedere week vers verkrijgbaar bij Hendrix brokken voor de goede conditie van Uw hond. Vennenweg 5 - Oostrum-Venray - Tel. 04780-82512 In de afgelopen jaren zijn er tal van mensen geweest in het Ven rayse, die, al dan niet met over heidssteun, een eigen bedrijf zijn begonnen en daarmee een aardi ge boterham verdienen. De gemeente Venray meent dat het interessant is om een aantal van deze starters voor het voet licht te halen, om te laten zien dat er toch altijd weer aankno pingspunten blijken te zijn voor een eigen bedrijf. Ook om aan te geven dat het niet altijd even ge makkelijk gaat. Maar bovenal willen we in deze serie duidelijk maken dat initiatiefrijke en door zettende mensen een goede kans kunnen maken. Deze serie over startende be drijven staat onder redactie van de hoofdafdeling Economische Zaken en hei Stafbureau Voor lichting en Inspraak. Omdat er voorbeelden te over zijn zullen we uiteraard een keuze moeten maken. Deze week berichten wij over Theo Janssen, een typisch voor beeld van een geslaagde „thuis starter". De bijna zevenendertigjarige Theo Janssen - Pottevenweg 7 in Ysselsteyn - is hét voorbeeld van een Ysselsteyner die, met de pioniersgeest van zijn „voorvaderen" uit de twintiger jaren, zelfstandig een bedrijf op poten heeft gezet. Sinds hij drieëneenhalf jaar geleden met een tijdelijke ontheffing van de ge meente achter zijn woning in een schuur met de produktie van dampafzuigers voor bedrijfskeukens begon, hebben zijn apparaten hun weg over de gehele wereld gevonden. Nu werken er nog vijf werknemers full time in de kippenhokachtige be drijfsruimte aan de Pottevenweg, maar na januari a.s. zal dat wel even anders zijn. Op het Ysselsteynse industrieterrein, om precies te zijn op de hoek van de Jan Poelsweg, Ysselsteynseweg en Gezellen- baan, is hij bezig met de bouw van een nieuw bedrijf, waarin straks méér men sen werk zullen vinden. Niet zo maar een bedrijfshal volgens de traditionele trend, maar een geavan ceerde nieuwbouw, waarin tal van ener giebesparende snufjes zijn verwerkt, zo als zonnecollectoren, vloerverwarming en een uitgekiende lichtinval. De 1000 m2 bedrijfsoppervlakte vergt niet meer stoken dan een normale woning. Deze nieuwbouw is er al het bewijs van dat het goed gaat met Janssen Ap paratenbouw B.V. Als servicemonteur voor bedrijfskeu kens had Theo Janssen al heel lang de stille wens ooit eens zelfstandig in dustrieel te worden, of minstens de stap naar zelfstandigheid te kunnen maken. TWEEDE OLIECRISIS Werkzaam bij een bedrijf, dat toele verde aan Rijn Schelde Verolme, kreeg hij de kans iets van de wereld te zien. Kort voor het debacle van het scheeps- bouwconcert werkte hij in Algerije. Tot zijn taak behoorde het installeren van afzuigapparatuur in de keukens van kampementen, waarin de arbeiders, werkzaam bij olieprojeclen, waren on dergebracht. Door de tweede oliecrisis in het begin van de tachtiger jaren raakte dit werk afgelopen. Het Nederlandse bedrijf, dat Theo Janssen had uitbesteed, onder vond de gevolgen van de nieuwe crisis, maar voor Theo Janssen lag de weg naar zelfstandigheid open. MAATWERKPRODUKTEN Intussen had hij gezien waar het gat in de markt van dampafzuiging van be drijfskeukens zat. In de schuur achter zijn woning begon hij met hel maken van een geheel eigen produkl. Geen standaardartikel, maar een produkl in alle gewenste malen en vormen, dat hij via de bestaande groothandel kon afzet ten. Zonder brochures of modellenbla- den veroverde hij zich in korte tijd een vaste plaats in de „alzuigkappen- markt". Als instrumcnlcnmakcr met voortgezette opleiding, maar met een grote in hel verleden opgedane ervaring, leverde - en levert hij nog - in korte lijd goed werk af. Het eigen produkl pro mootte zichzelf en op dit moment mag Theo Janssen trots zijn op een goed ge vulde orderportefeuille. Hij is een typisch voorbeeld van een geslaagde „thuisstarter", die met hard werken een goed beslaan heeft opge bouwd et) daardoor ook anderen aan een goede boterham kan helpen. Nu hij dit punt heeft bereikt kan hij lachen om de moeilijkheden, die hem bij de start werden voorspeld. Banken en leveranciers waren in het begin huive rig voor de activiteiten van deze jonge ondernemer, die al verdienende verder investeerde in zijn schuur van 140 m2 en het waagde in eigen beheer een nieuw bedrijf te bouwen op het Ysselsteynse industrieterrein. DAG EN NACHT WERKEN... „Mijn geheim ligt in dag en nacht werken en het afleveren van een eigen produkt in alle gewenste maten en mo dellen, maatwerk dus, waarin de con currentie aanmerkelijk minder is dan de traditionele afzuigapparatuur" zegt Theo Janssen. Hij heeft het zelf van de grond af opgebouwd en niet zonder trots kan hij nu zeggen: „De instanties, die mij hadden moeten helpen, lieten mij in de kou staan, maar nu word ik wel geaccepteerd door de groothandel, die mijn beste afnemers zijn". Intussen vinden zijn produkten hun weg over de gehele wereld. Want niet al leen vindt men dampafzuigers van Jans sen Apparatenbouw B.V. Ysselsteyn in snackbars, eethuizen, restaurants en ho tels in eigen land, maar in feite over de gehele wereld. En dan bedoelt hij beslist niet alleen de afzuigers die in schepen zijn ingebouwd.... Straks, als hij het nieuwe bedrijf op het industrieterrein in gebruik heeft ge nomen, gaat hij zich verder toeleggen op het maken van Iuchtbehandelings- kasten voor het afzuigen van etenslucht- jes, die in de vorm van bouwpakketjes een nieuw gat in de markt van afzuigap paratuur zullen gaan dichten.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11