GEMEENTEPRAAT VENRAY BEWEEGT Gouden Ringen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Bescheiden agenda voor raadsvergadering van dinsdag a.s. Bouwvergunning verleend Hinderwet Hinderwet Geen vrijzwemmen Gemeentelijk Combi-zwembad Bouwvergunning aangevraagd Bestemmingsplan Vlakwater li Verklaring van geen bezwaar Coliektekalender november 1985 Starters voor het voetlicht Hub Gooren en zijn klussenbedrijf Slechts elf andere onderwerpen slaan op de agenda welke de gemeenteraad dinsdag 18 november a.s. zal behande len. Vrijwel alle agendapunten zijn al uitvoerig behandeld tijdens de verschil lende commissievergaderingen, zodat het nu in feite op de officiële goedkeu ring van de voorstellen aankomt: de agenda vermeldt: voorlopige vaststelling onderwijs- vergoedingen over 1984; goedkeuring jaarrekening 1984 en begroting 1986 van de Stichting Open bare Bibliothek Venray; voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan „Burggraaf" t.b.v. de bouw van 7 premie-A-woningen; beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van drie sneeuw ploegen; verkoop bouwgrond in Landweert voor de bouw van 9 premie-B- woningen; verkoop bouwgrond in de Burg graaf voor de bouw van 4 premie-B- woningen; verkoop van bouwgrond in Kulut II voor de bouw van 6 premie B- woningen en 16 premie C-woningen; verkoop van bouwgrond in Land weert voor de bouw van 19 premie-C- woningen. Voordat de algemene beschouwingen beginnen zal de gemeenteraad zich be zighouden met het beschikbaar stellen van een voorbereidingscrediet ten be hoeve van de renovatie van het gemeen telijk zwembad. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 6 november 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gepiotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het uitbreiden van een loods aan de Spurkt 12 te Smakt t.n.v. M.W. v.d. Winkel; het bouwen van een bedrijfsruim te met varkensstal aan de Heidsepeel- weg 60 te Ysselsteyn, t.n.v. Gebr. J. en W. Peeters; het bouwen van een serre aan de Van Broekhuizenstraat 35 te Oostrum, t.n.v. C.J.M. van Cuijck; het bouwen van een jongvjestal met opslagloods en hel slopen van bestaande opstallen aan de Overbroek- seweg 9 te Leunen, t.n.v. M.W.G. Jans sen; het bouwen van een bedrijfsge bouw aan de .Breevennenweg la te Leu nen, t.n.v. J.M.M. Vlemmix; hei bouwen van een zeugenstal aan de Timmermannsweg 47 te Ys selsteyn, t.n.v. H.H. Kuslers; het bouwen van een kalkoenen- hok aan de Timmermannsweg 51 te Ys selsteyn, t.n.v. J.G.M.E. Peeters; het bouwen van een woning aan de Andeslaan 14 te Venray, t.n.v. G.P.C. Bëerkens, Geeststraat 12 te Oostrum; het bouwen van 4 premie B wo ningen aan de Zandbleek te Venray, t.n.v. Gebebouw, Zonneweg 1 te Some ren. Venray, 14 november 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van L.M.M. Poels, droesenweg 2 te Heide voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een legkippen- houderij, een varkensmesterij en - fokkerij, gelegen aan de Droesenweg 2 te Heide; Maatschap Broeders, Puttenweg 117 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden of wijzigen van een rundvee houder, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Puttenweg 117 te Ysselsteyn; Nelissen van Egteren Bouwgroep BV, Stationsweg 94 te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een inrichting voor machinale hout bewerking, gelegen aan de Stationsweg 94 te Venray; J. Loonen, Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een pluimvee houder en varkensmesterij, gelegen aan de Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo; W. Willems, Steegse Peelweg 147 te Ysselsteyn voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveebedrijf, ge legen aan de Rouwkuilenweg 24 te. Ys selsteyn; P. Verhoeven, Timmermannsweg 100 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden van een rundvee- en varkens- fokbedrijf, gelegen aan de Timmer mannsweg 100 te Ysselsteyn; L.P.M. Thoone, Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij en -mesterij, gelegen aan de Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn; J.M.P.M. Poels, Veldstraat 28 te Merselo voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens- fokkerij en -mesterij, gelegen aan de Veldstraat 28 te Merselo; £)e aanvra gen en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 14 december 1985, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden Ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus- 'sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 14 november 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, dat op 6 november 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Autocentrum De Hulst BV, Henri Dunantstraat 31 te Venray, voor het oprichten en in werking hebben van een autoherstelinrichting, gelegen aan de Henri Dunantstraat 31 te Venray; Maatschap Geerets, Lollebeekweg 38 te Castenray voor het uitbreiden van een rundveehouderij met meststieren, gelegen aan de Lollebeekweg 38 te Castenray; H. Poels, Deurneseweg 111 te Ys selsteyn, voor het oprichten en in wer king hebben van een champignonkwe kerij, gelegen aan de Deurneseweg 111 te Ysselsteyn; G.M. Philipsen, Timmermanns weg 48 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een champignonkweke rij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 41 te Ysselsteyn; Firma Lucassen, Albionstraat 5 te Leunen, voor het oprichten en in wer king hebben van een inrichting bestemd voor de opslag van industriële gassen in drukhouders, gelegen aan de Mi crostraat 3 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 14 november 1985 tot 14 december 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tol 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 14 december 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede TTd, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milièuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 14 november 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Op de zaterdag 16 november a.s. is er vanaf 13.00 uur geen vrijzwem men in het gemeentelijk combibad in verband met diplomazwemmen. Op 18 november a.s. starten de nieu we zwemlessen voor kinderen vanaf 5 jaar (opleiding A diploma). De inhoud van het A-diploma is 25 m zwemmen met de kleren aan, 75 m schoolslag en 50 m rugslag en 1 min. watertrappen tot slot. Voor de zwemlessen is een indeling gemaakt en ziet er als volgt uit: Maandag en donderdag beginners 16.00-16.30 uur beginners 16.30-17.00 uur gevorderden 17.00-17.30 uur Dinsdag en vrijdag beginners 16.00-16.30 uur beginners 16.30-17.00 uur gevorderden 17.00-17.30 uur Woensdag en zaterdag beginners wo. 15.45-16.15 uur za. 11.00-11.30 uur gevorderden wo. 16.15-16.45 uur za. 11.30-12.00 uur Op 20 november a.s. starten de nieu we zwemlessen voor het B-diploma voor diegene die hel A-diploma al behaald hebben. De inhoud van het B-diploma is: 100 m zwemmen met de kleren aan, 7 m geheel onder water en aansluitend 125 m schoolslag en 75 m rugslag, 1 min. watertrappen met de polsten boven wa ter tot slot. De lessen zijn op woensdag van 16.45 tot 17.15 uur. Op 20 november a.s. beginnen de nieuwe zwemlessen voor diegenen die het B-diploma al behaald hebben. De nieuwe zwemvaardigheidsdiplo- ma's zijn totaal verschillend van het A of B diploma. De opzet is dan ook om de kinderen bekend te maken met alle facetten van de zwemsport. Hieronder volgt maar 'n zeer korte opsomming van het totale pakket. Het basispakket omvat diverse zwemslagen zoals borstcrawl, rugcrawl, samengestelde rugslag en verder onder delen zoals onderwater zwemmen, met 'n bal zwemmen, reddend zwemmen, sprongen van de kant enz. Verder beslaat het diploma uit 6 keu zepakketten: springen van de plank (o.a. div. sprongen (duiken) met of zonder aan loop); balvaardigheid (o.a. div. technie ken om 'n polobal te kunnen vangen en werpen); zwemmend redden (gekleed). Bij dit keuzepakket ligt de nadruk op het kunnen overleven als men mét kleding té water raakt, daarnaast hel redden van drenkelingen vanuit het water, maar ook vanaf de kant middels aanwijzigin- gen. Ook wordt er geleerd om van je ei gen kleding drijfmiddelen te maken (overlevingstech niek) kunstzwemmen (o.a. het maken van verschillende figuren in het water); snorkeldüiken (o.a. het leren om gaan met zwemvliezen, duikbril, snor kel en daarmee verschillende technieken aanleren zowel onder als boven water. Overigens hoeft U deze spullen niet z?lf aan te schaffen); nostalgische zwemslagen (dit zijn zwemslagen van vroeger in ere hersteld zoals zeemansslag, Northern kick, trud- geon (crawl), spaanse slag enz.). Om een zwemvaardigheidsdiploma te kunnen halen moete de kandidaat een voldoende halen voor het basispakket en minimaal 2 keuzepakketten. Naarmate de diploma's hoger worden worden ook de afstanden groter, het aantal verschillende zwemslagen meer, oefeningen zwaarder en de diverse tech nieken uitgebreider. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk dat dit diploma niet even gehaald wordt, maar gezien moet worden als een sport en o.m. als lichamelijke vorming (opvoeding). De lessen zien er als volgt uit: Zwemvaardigheid I Woensdag 17.15-18.00 uur Zwemvaardigheid II Zaterdag 12.00-12.45 uur Zwemvaardigheid III Vrijdag 17.30-18.15 uur Öp 18 november starten de, nieuwe zwemlessen voor volwassenen (16 jaar e.o.) opleiding A en/of B diploma of gewoon leren zwemmen. Bij dseze lessen is ook een indeling ge maakt voor beginners en gevorderden. De lessen zijn op maandag van 20.00 tot 21.00 uur. De tarieven voor de verschillende cur sussen zien er als volgt uit: Kindercursus vanaf 5 jaar (opleiding A diploma) ƒ83,- (24 lessen 3 mnd.). Kindercursus (opleiding B diploma) 41,50 12 lessen 3 mnd.). Cursus opleiding zwemvaardigheids di ploma's 41,50 (12 lessen 3 mnd.). Cursus volwassenen opleiding A en/of B diploma-107,- (12 lessen 3 mnd.). Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het intern verbouwen van de wo ning en het bouwen van een garage aan de Veulenseweg 56 te Veulen, t.n.v. W.G.J. Spreeuwenberg. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 15 november 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 14 november 1985 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 31 op de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend dat het besluit van Gede puteerde Staten van Limburg van 23 juli 1985, R.O.V. nr. BO 6207, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestem mingsplan „Vlakwater II", vastgesteld door de gemeenteraad op 29 januari 1985, nr. R577, onherroepelijk is gewor den. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 18 november 1985 voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke order ning, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 14 november 1985 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Schoutenstraatje 8 Venray Tel. 80239 Het comité Recreatiesport Venray or ganiseert in samenwerking met de plaat selijke V.V.V., de Pooling recreatie- sportleiders alsmede de beide sportza ken A&S en Ariaens kennismakings- sportprojekten. Aan deze sportaktiviteiten kan door het hele gezin of individueel worden deelgenomen. Het is de bedoeling de deelnemers kennis te laten maken met sporten, die niet zo alledaags zijn. Daarnaast zullen ook enkele takken van sport in het programma worden op genomen, die in het kader van „Sport Overdag" al eerder zijn georganiseerd. Zoals gewoonlijk staan de gevarieer de programma-onderdelen onder des kundigeleiding. SPORT OVERDAG In voorafgaande jaren is gebleken dat er binnen de gemeente Venray behoefte aan deze vorm van vrijetijdsbesteding bestaat. In navolging hiervan wordt een tien tal aktiviteiten georganiseerd. De invul ling van het programma zal in samen werking met de deelnemers plaatsvin den. De keuze bestaat uit sporten zoals: basketbal, softbal, atletiek, volleybal, badminton enz. Eerste bijeenkomst: vrijdag 22 no vember 1985. (De daarop volgende bij eenkomsten zijn telkens een weeek later). Waar: Sporthal „de Wetteling", Zuidsingel, Venray. Hoe laat: elke vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten: 12,50 voor 10 bijeenkom sten. Voor wie: iedereen v.a. 16 jaar. LANGLAUFEN Skiën en langlaufen hebben een lange tijd de naam gehad min of meer exclu sief te zijn. Het tegendeel is waar. Sinds enkele jaren is er een duidelijke wending merkbaar geworden. Het blijkt een uit muntende aktiviteit voor jong en oud te zijn geworden. Dat is ook tevens de rede dat in het winterprogramma van het Comité Recreatiesport deze aktivi teit is ondergebracht. Middels deze cursus wordt er voor ge zorgd dat de noodzakelijke conditie aanwezig is op het moment dat de lang- lauf-ski vakantie begint. Inhoud cursus: 2 informatie bijeenkomsten 9 droge bijeenkomsten weekend in het Sauerland. B) theoretische kennis voor wat betreft kleding, gedragsregels op de lopen, de materialen e.d. De droge voorbereidingen zullen worden gehouden elke zondagmorgen in het recreatiegebied Vlakwater, of bij slecht weer in een gymzaal. De praktijkdagen vinden plaats in het Sauerland op een nader te bepalen weekend na de 9e bijeenkomst (vermoe delijk februari '86). Voorbereidingsprogramma: Info-avonden: woensdag 20 en 27 no vember '85 om 20.00 uur in de kantine van sporthal „de Wetteling". Droge bijeenkomsten: 24-31 nov. '85; 1-8-15-22 dec. '85; 12 - 19 - 26 januari '86. Aanvang 10.00 -11.30 uur. Samenkomst: „de Perdstal" Vlak water (Kempweg Venray). Kosten: 5,p.p. per bijeenkomst (inclusief materiaal). Weekend: nog nader te bepalen in samenspraak met de deelnemers. Het geheel staat onder deskundige leiding. PAARDRIJDEN Paardrijden fs een nieuwe tak van sport in Ijpt kader van de sportstimule- ring. Het is de bedoeling dat de deelne mers in een tweetal theorielessen c.q. twee praktijklessen leden een paard te verzorgen, te berijden etc. De groepsgrootte per bijeenkomst is maximaal 6 personen. Bij voldoende belangstelling zullen meerdere bijeen komsten worden georganiseerd. Eerste bijeenkomst: woensdag november 1985. Vervolgens 4-11-18 december 1985. Waar: Manege Vlakwater te Venray. Hoe laat: elke woensdag van 14.00 - 16.00 uur. Kosten: 25,voor alle 4 de bijeen komsten. Voor wie: kinderen vanaf 10 tot 16 jaar. Dit alles staat onder deskundige lei ding. Inschrijven middels onderstaand in schrijfformulier. O PAARDRIJDEN O SPORT OVERDAG O SKI/LANGLAUF Aankruisen hetgeen van toepassing is Naam:m/v Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geboortedatum: Inschrijvingen mogelijk bij: BUREAU SPORT EN RECREATIE Raadhuisstraat 1 5801 EN Venray Tel. 04780-838387 SPORTZAAK A&S Schoutenstraatje 3 5801 BS Venray SPORTZAAK ARIAENS Grotestraat 52 5801 BH Venray PLAATSELIJKE VVV Grote Markt Venray Sluitingsdatum: Ski/langlauf en paard rijden 22 november 1985. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 8 november 1985 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: de aanleg van een tennisaccom- modatie (2 banen, oefenmuur, berging, hekwerken en lichtmasten) aan de Leun- seweg te Venray (tegenover hotel Wieënhof), t.n.v. H.P.J. Voermans, Urbanusweg 16 te Leunen. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 lot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 14 november 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Van 4 t.m. 10 november, Natio naal Jeugd Fonds (landelijke aktie). Van 11 t.m. 17 november Re- searchfonds Diabetes Mellitus (landelij ke aktie). Op 30 november Zwemvereniging Spio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. In de afgelopen jaren zijn er tal van mensen geweest in het Ven- rayse, die, al dan niet met over heidssteun, een eigen bedrijf zijn begonnen en daarmee een aardi-. ge boterham verdienen. De gemeente Venray meent dat het interessant is om een aantal van deze starters voor het voet licht te halen, om te laten zien dat er toch altijd weer aankno pingspunten blijken te zijn voor een eigen bedrijf. Ook om aan te geven dat het niet altijd even ge makkelijk gaat. Maar bovenal willen we in deze serie duidelijk maken dat initiatiefrijke en door zettende mensen een goede kans kunnen maken. Deze serie over startende be drijven staat onder redactie van de hoofdafdeling Economische Zaken en het Stafbureau Voor lichting en Inspraak. Omdat er voorbeelden te over zijn zullen we uiteraard een keuze moeten maken. Deze week is Hub Gooren aan de beurt die ruim twee jaar gele den besloot om als klusjesman de kost te gaan verdienen. Met twee „gouden handen", een flink portie zelfvertrouwen en doorzet tingsvermogen, een bescheiden - eigen - startkapitaaltje en drie maanden be houd van zijn uitkering, startte Hub Gooren (30) op 1 september 1983 zijn Klussenbedrijf aan de Merseloseweg 30b. Op dit moment, ruim twee jaar la ter, heeft hij een volledige dagtaak op gebouwd met een ruime klantenkring, niet alleen in Venray en omgeving, maar zelfs in Eindhoven en Venlo. Omdat hij nog niet in het bezit is van de vereiste diploma's is hij beperkt in de uitvoering van zijn werkzaamheden. Hij mag timmeren en metselen, zolang hij maar van dragende muren afblijft en geen constructiewerk verricht. Om van deze beperkingen af te ko men is hij in zijn spaarzame vrije tijd begonnen aan een vierjarige schriftelij ke cursus om in het bezit te komen van het aannemersdiploma. „Als ik dat papiertje in mijn zak heb, maken ze me niks meer en kan ik er zelfs aan gaan denken een of twee mensen in dienst te nemen" zegt de man, die zich voorlopig nog moet beperken tot onder houdswerkzaamheden, maar deson danks alle plezier heeft in zijn zelfstan dig bestaan. Nadat hij jarenlang metselaar en tim merman was geweest bij een groot Ven- rays aannemersbedrijf, werd hij - toen de klad in de bouw kwam - ontslagen. Maar Hub Gooren ging niet bij de pak ken neerzitten. Met het LTS-diploma in zijn zak, wist hij dat er voor een handige jongen altijd wel U-at te doen zou zijn. In deze veronderstelling werd hij gesterkt door een vriend, die hem han dig èn verstandig genoeg achtte voor het oprichten van een eigen klussenbedrijf. SOLIDE OPSTART Hij ging zijn licht opsteken bij de afd. Economische zaken van de gemeente, om te weten te komen, welke mogelijk heden er waren om met behoud van zijn uitkering een klussenbedrijf te begin nen. Intussen begon hij met het aflopen van alle „stations" die hem verder op de weg naar zelfstandigheid konden hel pen. Zo ging hij o.m. zijn licht opsteken bij de Kamer van Koophandel, terwijl hij ook de concurrentie nauwlettend in het oog hield. uiteindelijk stapte hij naar een ac countant, waarmee hij zijn plannen uit voerig doorsprak. Met zijn eigen start kapitaal en de zekerheid, dat hij de eerste drie maanden als „kleine zelfstandige" van de gemeente zijn uil kering mocht behouden, waagde hij op 1 september 1983 de stap op de arbeids markt onder de naam „Hub Gooren's Klussenbedrijf". KLUSJESMAN Weldra bleek, dat hij zijn voorberei- handige jongen", die alle soorten on derhoudswerk kon verrichten. Hij plaatste advertenties, kluste hier en kluste daar en mede door de mondrecla- me van tevreden klanten is hij momen teel 60 uur per week bezig. Het admi nistratieve en boekhoudkundige werk doet hij samen met zijn vriendin. Zijn werkzaamheden bestaan over het algemeen uit het herstellen van klem mende deuren en ramen, herstellen van metsel- en timmerwerk, aanbrengen van isolatie en zelfs uit het bevrijden van ie mand die in de badkamer was opgeslo ten na het afbreken van een sleutel... Ook het aanbrengen en herstellen van hang- en sluitwerk en herstel van in- braakschade zitten in het pakket van klusjesman Hub Gooren, die intussen een eigen werkplaats heeft aan de Lan ge weg. Mensen met twee linker handen, of die het zelf te druk hebben om te klus sen, zijn zijn beste klanten evenals parti culiere woningbezitters, die iets aan hun huis willen herstellen. Het podium van Vanessa, die enige tijd geleden in een Venrayse Discotheek optrad, werd door hem gemaakt en op dit moment is hij ook druk bezig met het herstel van Venrayse veldkapellen, waarvoor de werkgroep Kruisen en Ka pellen zich beijvert. Hub Gooren is een goed voorbeeld van iemand, die een solide start heeft gemaakt, zich terdege heeft voorbereid en na een paar jaar zelfstandigheid ze ker weel, dal hij nooit meer naar een baas teruggaat...

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13