corpan Herdenking gevallenen op de Engelse begraafplaats nationale jeugdcollecte WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Tentoonstelling Algemene Hulpdienst- Venray Venrayse jachttraditie voor één jaar onderbroken GOLDEN TEN verfhal De Soos bestaat 20 jaar f 6.500,- voor Speel-O-Theken VERSE MOSSELEN P. THIELEN 25 Jaar verpleger 25 Jaar overheidsdienst Gregoriaanse dag te Venray f 7.800,- voor het vrouwen trefcentrum DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 Nr. 44 HONDERDENZESDE JAARGANG m PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,— Stoer, mannelijk en modieus is de najaarscollectie van 5 R jonge mannenmode Grotestraat 2, Venray, tel. 10943 Gasthuisstraat 28, Venlo, tel. 077-41960 Bij gelegenheid van het tienjarig bestaan richt de Handwerkgroep Be jaarden te Leunen op zondag 3 novem ber een tentoonstelling in van zelfge maakte werkstukken. Veel moois dat in de voorbije jaren gemaakt is wordt bij eengebracht, van grote stukken als een bedsprei tot de veelgevraagde knuffel beesten. Alles netjes afgewerkt natuur lijk. Om 14.00 uur gaat de zaal van het gemeenschapshuis in Leunen open ter wijl rond 16.00 uur de gekochte werkstukken kunnen worden afgehaald. De toegang is gratis. Meer mensen zouden zich in moeten zetten voor de hulpdienst om zo in onderlinge samenwerking op wisselende tijden, de thuismaaltijden te bezorgen. Men moet wel in het bezit zijn van een auto voor vervoer. Deze mensen kunnen vaak dankzij deze maaltijdenservice op zich zelf wonen. Wie voelt ervoor zich nuttig te maken. Aarzel niet en vraag eens in lichtingen bij: Algemene Hulpdienst Venray. Wat is er mooier in dit aards bestaan, dan voor elkander klaar te staan. Dus als er een beroep op je wordt gedaan, wijs het dan niet van de baan. Inl. tel. 84163. Sedert 1964 wordt in de uitgestrekte bossen rondom Venray ieder jaar in de maand november een slipjacht gehou den. Deze slipjacht kan volgens de de deelnemers en de bekende huntmaster L. de Beer gerekend worden tot een van de meest sfeervolle en best georganiseer de invitatiejachten in het land. Dat deze slipjacht in de loop der jaren vele mensen een onvergetelijke dag be zorgd heeft, was niet alleen te danken aan de gastvrijheid van mevrouw Burg man, maar vooral ook aan de bezielen de leiding en de organisatorische bekwaamheden van de heer Ben Schim van der Loeff. Ook dit jaar was onder zijn leiding de voorbereiding voor de jacht reeds be gonnen. Helaas kwam de heer Schim van der Loeff begin oktober plotseling te over lijden. Omdat de vreugde die steeds weer aan deze jacht beleefd wordt niet te vereni gen is met het verdriet over zijn heen gaan, is besloten om de dit jaar te houden slipjacht af te gelasten. RESTAURANT /n de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering. TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Sinds een paar weken draait in Ven ray aan de Gouden Leeuw, Casino Club Queen. Op maandag 4 november a.s. heeft de officiële opening plaats, met een optreden van de wereldberoemde Amerikaanse artiest Billy Preston. Billy Preston is een levende legende, die in zijn nu reeds ruim dertig jaar du rende carrière meer dan dertig lp's op nam en samenwerkte met o.a. de Beat les en de Rolling Stones. In Amerika behoort hij op dit mo ment, hetgeen vaak wordt afgemeten aan de hoeveelheid Las Vegas-contrak- ten, tot de gevestigde orde. Zijn optreden in Casino Club Queen is maandag gepland rond 24.00 uur. poststraat (achter het postkantoor) telefoon 82810 Op zondag 10 november a.s. zal om 11.00 uur op de Engelse begraafplaats aan de Hoenderstraat een plechtigheid plaatsvinden ter herdenking van de Brit se militairen, die hun leven hebben gege ven voor de bevrijding van Venray, nu eenenveertig jaar geleden. Deze herdenking wordt georganiseerd door het Veteranen Legioen Nederland en zal gehouden worden volgens het Britse protocol. Inmiddels hebben de organisatoren zich verzekerd van de me dewerking van velen, zowel particulie ren als verenigingen. Speciale gast is de voormalige kapi tein J.A. Ruys, die tijdens de bevrijding van Venray enige dagen van de Britse bevrijders het bevel over Venray heeft gekregen. Zoals men zich ongetwijfeld nog her innert werd vorig jaar, bij gelegenheid van de veertigse verjaardig van de be vrijding van Venray, een indrukwek kende plechtigheid gehouden op de En gelse militaire begraafplaats. Bij deze gelegenheid werden door honderden schoolkinderen bloemen gelegd op de graven van de gesneuvelde Britse mili tairen en een Britse oorlogscorrespon dent. EREZAAK Vorig jaar werd het nog eens duide lijk, dat Venray het een erezaak vindt jaarlijks het feit te herdenken, dat wij onze vrijheid hebben te danken aan hen, die daarvoor hun leven hebben ge geven. Zij zijn het blijvende bewijs van de hoge prijs, welke werd betaald om de verloren vrijheid terug te krijgen. Daarom verwachten de organisatoren ook dit jaar weer een zeer grote be langstelling uit alle lagen van de bevol king voor deze herdenking. Het is goed zich nog eens te bezinnen op de beteke nis van de vrijheid: zijn medemens in vrijheid laten leven. „Geen volk is waarlijk vrij dat zich niet zelf bevrijdt" slaat op een monu ment, maar voor Venray waren het de Engelsen, die de vrijheid terugbrachten aan hen, die volkomen vreemd waren en een andere taal spraken. Een herden king van hen, die daarvoor hun leven gaven, is het minste dat wij kunnen doen, ook na eenenveertig jaar.... „MEMORIAL DAY" De plechtigheid van zondag 10 no vember is anders dan vorigjaar. Als da tum is gekozen de Britse „Memorial Day", ook wel „Klaproosdag" ge noemd. Daarom zal de herdenking ook op Britse leest zijn geschoeid met een vaandel- en een erewacht. Nadat enkele sprekers het woord hebben gevoerd zal een trompetter „The Last Post" ten ge hore brengen, gevolgd door twee minu ten stilte. Hierna zal burgemeester Defe- sche een ,,ln memoriam" uitspreken en aalmoezenier Lt. Kol b.d. 't Hoen voor gaan in gebed. Als symbool dat het le ven, ondanks alles, doorgaat wordt ver volgens „Het Reveille" ten gehore ge bracht. De plechtigheid wordt besloten met het zingen van het Britse volkslied „God save the Queen" en twee couplet ten van het Wilhelmus. Hierna krijgt men gelegenheid bloemen op de graven te leggen. Muzikale medewerking wordt ver leend door de Koninklijke Harmonie „Euterpe" en het zangkoor „Venrode", een trompetter uit Venlo/ terwijl de erewacht door het Veteranen Legioen Nederland afd. Venlo en de Vaandelwacht door het V.L.N. afd. Ospel worden verzorgd. Bij de ingang van het Kerkhof aan de Hoenderstraat zullen de programma's worden uitgereikt. De aanwezigen zullen zich tussen 10.45 en 11.00 uur opstellen. De organisatoren hopen, dat op de scholen wordt ingegaan op hun verzoek in de klassen deze herdenking te behan delen en dat ook mag worden gerekend op de aanwezigheid van vele schoolkin deren. Op 6 november a.s. is het 20 jaar gele den dat de Soos, tegenwoordig Dingus, naar goed katholiek gebruik, door de ken Loonen werd ingezegend en in ge bruik genomen. Opzet van de Soos, officieel heet het Stichting Rooy '65, was om jongeren tussen de 13 en 20 jaar een onderkomen te bieden, waar zij hun vrije tijd konden besteden. Een doelstelling die de Soos nu nog heeft( alleen zijn de normen in 20 jaar erg veel veranderd. Was hel vroeger dat de jongeren in de avonduren, na het werk of de school, naar de Soos gingen, nu is het zo, dat vooral jongeren overdag een onderkomen zoeken, tengevolge van werkloosheid. Voor: bloeiende winterviolen, primula's, duizend schoon, vergeet me nietjes enz. Vele soorten: bloembollen, ook ama ryllissen, potgrond en turfmolm kunt U terecht bij Plantenkwekerij J. v.d. Beuken Krekelkamp 3, Wanssum. tel. 04784-1629 HET ONTSTAAN In de jaren zestig was hel een algeme ne tendens dal tieners in de bestaande verenigingen hun draai niet meer kon den vinden. Zij wensten hun eigen on derkomen om in de avonduren hun vrije tijd te besteden. De jeugd klopte daar om aan bij een aantal mensen, die al er varing hadden met georganiseerd jeugd werk. Deze mensen, waaronder Jules Merlens, Teng Stevens en Kapelaan Driessen van de Grote Kerk, besteedden veel tijd aan dit probleem en zo kon de Soos, zoals het pand in de Hoen derstraat al vlug ging helen, op 6 no vember 1965 geopend worden. PROBLEMEN De leiding was in handen van onder andere bovengenoemde personen. Zij bepaalden wat wel en wat niet mocht. Zéér groot assortiment Automaterialen en Accessoires. ..tegen betaalbare prijzen. IVIDE MOLEN automaterialen Helden-Panmngen Venray. Maasmei (Roermond). Echt. Verder was er ook een jeugdbestuur, dat ideeën uitdokterde en optredens pro beerde te regelen. Het ouderbestuur had echter het laatste woord en dat leidde al vlug tot de nodige problemen. De meningsverschillen laaidden zelfs zo hoog op, dal het ouderbestuur op 12 april 1986 besloot op te stappen en de leiding aan de jeugd zelf over liet. Het jeugdbestuur kon het zelf alle maal ook niet aan. De Soos werd al snel een „tent" waar veel rotzooi gemaakt werd. Zo erg zelfs dal de Soos tijdens de Kermis van 1969, op last van de politie, gesloten werd. DE ZEVENTIGER JAREN Op 3 juli 1971, na bijna twee jaar be zinnen en verbouwen, ging de Soos weer open. Ditmaal met een projeklleider. Dit was Sjef Klijsen. Hij had lot taak de Fantasievol en lekker tafelen Anders dan andersl 's maandags gesloten SPECIALITEITEN RESTAURANT 't ootti pastorirhc Venrayseweg 5 Overloon tel. 047B8-1733 Soos in goede banen te leiden, dingen te organiseren en het contakt tussen vrij willigers en bestuur te regelen. Deze opzet lukte erg goed. De vrijwil ligers deden hun best en de Soos draaide als nooit tevoren. Zo goed zelfs dat er in 1977 een stuk werd aangebouwd. Die nieuwbouw was oorspronkelijk bedoeld om er theater in te bedrijven. Dit is er echter nooit echt van gekomen. Theater bleek een tijdsverschijnsel en de nieuw bouw werd alleen gebruikt voor optre dens en Soosavonden in het weekeinde. Langzaam maar zeker bleef ook het pu bliek weg en zo bracht de nieuwbouw de Soos in grote financiële moeilijkheden. De gemeentelijke bezuinigingen maak ten deze problemen nog groter. De sub sidie heeft jarenlang ter discussie gestaan. FEEST Na veel interne verbouwingen en ver anderingen in voorafgaande jaren is de Soos zich het laatste jaar duidelijk aan het herstellen. Langzaam maar zeker komt er meer publiek. De inrichting is al meer dan een jaar onveran derd gebleven wat de bezoeker een ver trouwd beeld geeft. Het blijkt dat jon geren zich in een vertrouwde omgeving veel beter op hun gemak voelen. De optredens die georganiseerd wor den, worden goed bezocht. Een reden te meer dus om feest te vieren. Het gaat beter met de Soos. En 'n 20 jaar bestaan is ook niet niets. Daarom heeft de Soos een speciaal feestcomité opgericht dat een groots programma opgezet, van 7 tot en met 16 november. Dit programma ziel er als volgt uit; Donderdag 7 november is er een feestavond voor de buurt- en oud buurtbewoners. Vrijdag 8 november is er een optreden van Herman Brood and his Wild Ro mance. Zaterdag 9 november is er een reünie voor alle oud-vrijwilligers die ooit in de Soos werkzaam zijn geweest. De reünie begint om 16.00 uur. Tijdens deze reü nie is er ook een tentoonstelling met fo to's en andere dingen die allemaal met de Soos te maken hebben. Zondag 10 november, 's middags open podium met Teele H. in de Gloria. Dit is een sessie-achtig programma voor musici die nog nooit op een podium hebben gestaan. Dinsdag 12 november is er een optre den van Drs. P. I HYPOTHEKEN VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 7,55% - 15 jaar vast Woensdag 13 november wordt er een filmavond gehouden. Donderdag 14 november is er een spellenavond onder het motto „Wie komt verliest!" met bekende en unieke spellen en spelletjes. Vrijdag 15 november is er een optre den van de groep „Blue Murder" met in het voorprogramma „Die Rote Kapelle". Tenslotte is er zaterdag 16 november een grote Swingavond met cocktails. Verder heeft het feestcomité een boekje uitgegeven met verhalen over de Soos van toen en nu. Dit boekje, dat zeer de moeite waard is, kost slechts ƒ2,50 en is in de Soos verkrijgbaar. Het Nationaal Jeugd Fonds be kend van de jaarlijkse aktie van Jantje Beton heeft besloten een bijdrage van 6.500 gulden beschikbaar te stellen aan de „Wisselkollektie Speelotheek". Dit bedrag is bestemd voor de start van een speelotheek t.b.v. de dorpen Well, Oirlo en Heide. Het Nationaal Jeugd Fonds geeft in het bijzonder steun aan voorzieningen die erop gericht zijn kinderen meer leef- en speelruimte te geven. Financiële bijdragen worden ver strekt aan buurt- en clubhuizen, kinder boerderijen, speeltuinverenigingen, speelotheken, peuterspeelzalen en aller lei andere jeugdverenigingen. Gevaar en onveiligheid, isolatie van kinderen van gastarbeiders, integratie van gehandicapte en niet-gehandicapte kinderen en het grote gebrek aan veilige en eigentijdse speelvoorzieningen en jeugdgebouwen zijn in dit verband pro blemen die aandacht krijgen. Het gaat hierbij om veelbelovende initiatieven en akties van het zgn. vrij willigerswerk. In het afgelopen jaar heeft hel Natio naal Jeugd Fonds aan meer dan drie honderd groepen bijdragen beschikbaar kunnen stellen. Het totaal uitgekeerde bedrag was ruim 3,5 miljoen gulden. Deze voor vele projecten onmisbare ondersteuning is mede mogelijk dankzij de opbrengst van de nationale jeugd collecte van Jantje Beton, die dit jaar van 4 tot 10 november zal worden ge houden. De mooiste kollektie mannentruien.. Point Zimbello Caluzzi Bleyle Arrow De heer P. Goemans (Past. van Boxtellaan 3 in Overloon) is op 1 no vember 25 jaar als verpleger werkzaam in het Venrayse St. Elisabeth zieken huis. Bij gelegenheid van dit jubileum wordt hem en zijn vrouw heden donder dagavond een receptie aangeboden. Familie, vrienden en bekenden zijn van 16.00 tot 17.30 uur welkom in de recrea tiezaal van de verpleegsters flat aan de Merseloseweg. De heer Goemans is thans hoofd ver plegingsdienst. Op 6 november a.s. is de heer C. A. Martens 25 jaar in overheidsdienst. De heer Martens (Witzand 9) is een van de weinige postbestellers die nog dage lijks zijn routes per fiets aflegt. De direktie van de PTT-Venray biedt hem op zaterdag 9 november een recep tie aan in De Wieënhof. Familie, vrien den en bekende kunnen hem daar van 18.00 tot 19.30 uur feliciteren met dit dienstjubileum. Door samenloop van omstandighe den kan de eerder aangekondigde Gre goriaanse dag op 9 november geen doorgang vinden. Dit omdat er op de zelfde dag in Helmond ook al een Gre goriaanse bijeenkomst plaats vind en er daags van te voren een bijeenkomst plaatsvind van de Dekenale Koorkring van de NSGV te Roermond. Het Vrouwentrefcentrum van Ven ray, Het Bessemke, krijgt van het Ko ningin Julianafonds een eenmalige sub sidie van ƒ7.800,-. Dit geld mogen de vrouwen gebruiken voor de inrichting van de ruimte aan de Bachstraat. Nu nog zitten de vrouwen op en aan oude, afgedankte stoelen en tafels en heeft ook de rest van het interieur zijn beste tijd gehad. Maar nu krijgt het cen trum eindelijk de mogelijkheid om er een gezellig en vooral praktisch werk baar centrum van te maken. Op maandag 4 november wordt ge praat hoe het geld besteed gaat worden. Alle vrouwen die hierover mee willen praten nodigen wij hierbij uit om 20.00 uur in het Vrouwenlrefcenirum aanwe zig te zijn. Het adres: Bachstraat 14b, naast de peuterspeelzaal. Makelaars- en Taxatatiekantoor Beëdigd makelaar-taxateur onroerende goederen Stationsweg 7b. Venray. tol 04780-85958-8230!

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1